יש עשרות רבות של מועדוני תעופה בעולם. חלקם טובים מאחרים, חלקם מתמחרים כרטיסי בונוס על בסיס מרחק טיסה בעוד רובם מתמחירים כרטיסי בונוס בשיטת אזורים, חלקם גובים היטל-דלק על רוב כרטיסי הבונוס בעוד אחרים לא, חלקם מאפשרים להנפיק כרטיסי בונוס בכיוון אחד ואחרים לא… כל מועדון תעופה והתנאים שלו. זה מסובך אפילו יותר ממה שזה נשמע, אני מבטיח, ואני משתדל כאן בבלוג לעשות קצת סדר בבלאגן.

בגלל השוני הרב כמעט כל מועדון מציע הזדמנויות ואפשרויות שלא מציעים מועדונים אחרים (מה שנקרא באנגלית: Sweet Spots). לכן גם קשה להגיד בצורה נחרצת שמועדון אחד טוב מאחר, כי התשובה תלויה קודם כל באופי הנוסע. נוסעים תכופים, כאלו שצוברים ורוכשים מאות אלפי נקודות ומיילים בכל שנה, משתדלים לנצל כמה שיותר מההזדמנויות האלו כדי לטוס ברחבי העולם במחלקות הפרימיום במחיר נמוך בעשרות אחוזים ממחירי הכרטיסים בכסף.

מסביב לעולם עם מיילים

מועדוני תעופה רבים, אלו השותפים בברית התעופה, מציעים כרטיסי בונוס מסביב לעולם. אבל העלות של הכרטיסים האלו גבוהה במיוחד – בדר״כ לפחות 150,000 מיילים במחלקת התיירים ולפחות 250,000 מיילים במחלקת העסקים. הסכומים האלו גבוהים מאוד אפילו לנוסעים תכופים. הכרטיסים האלו נוחים לרוב כי הם מאפשרים לעשות עצירות רבות במהלך הדרך עם גמישות גבוהה מאוד לשינויים, אבל, כאמור, מחירם גבוה (על גמישות משלמים, כן?).

דרך אחרת לטוס מסביב לעולם עם כרטיסי בונוס היא פשוט לרכוש מספר כרטיסי בונוס נפרדים בצורה שכל אחד מהם יוצר עצירה אחת בדרך. זה דורש הרבה שיעורי בית והרבה השקעה בחיפוש הטיסות המתאימות, אבל זה יכול להשתלם בענק. בשנה שעברה, לדוגמה, עזרתי לחבר טוב וקורא הבלוג לטוס מסביב לעולם עם שישה כרטיסי בונוס.

אם תלמדו את התנאים של מועדוני התעופה הרלוונטיים עבורכם ותחשבו קצת מחוץ לקופסה – תוכלו גם אתם לבנות מסלול מפתיע ומעניין מסביב לעולם עם מיילים ונקודות. התוצאה הסופית יכולה להצדיק את כל המאמץ, וזה סיפוק גדול.

הנה דוגמה: ארבעה כרטיסי בונוס

במשך שעה קלה השתעשעתי עם טבלאות מימוש המיילים של מספר מועדוני תעופה ועם כמה כלים מקווניים לחיפוש עלויות של כרטיסי בונוס (למשל זה, או זה). סתם משחק, ללא ערך מעשי כלשהו כרגע.

בכל מקרה, לפניכם ארבעה כרטיסי בונוס שמקיפים את העולם בעלות מצטברת של 155,000 מיילים בלבד במחלקת העסקים. בכוונה בחרתי בכרטיסי בונוס של ארבעה מועדוני תעופה שונים עם אפשרות לעצור בשלוש ערים מעניינות בדרך. אתם מוזמנים לנסות לבנות מסלול יצירתי יותר ואולי אפילו ׳זול יותר׳.

כרטיס ראשון: ת״א לברלין

20,000 אוויוס לכרטיס במחלקת העסקים של אייר-ברלין.

המועדון של בריטיש, Executive Club, מתמחר כרטיסי בונוס ע״פ מרחק הטיסה. בקוים שבהן מוצעות רק שתי מחלקות שירות, תיירים ועסקים, כרטיס בונוס במחלקת העסקים ידרוש בדר״כ פי שתיים אוויוס מכרטיס במחלקת התיירים. באופן אישי לא בטוח שהייתי משקיע 10,000 אוויוס נוספים כדי לשדרג ממחלקת התיירים למחלקת העסקים בקו המסוים הזה, בהתחשב במחלקת העסקים שאייר-ברלין מציעה, אבל לצורך העניין של הפוסט נבחר בכרטיס הבונוס במחלקת העסקים.

air-berlin-plane

כרטיס שני: ברלין להונולולו

40,000 מיילים של קוריאן לכרטיס במחלקת העסקים של דלתא.

המועדון של קוריאן אייר, SkyPass, הוא מעניין למדי ומציע לא מעט כרטיסי בונוס אטרקטיביים מאוד בטבלאות המימוש שלו. אני לא ממהר להמליץ עליו לנוסעים ישראלים מכל מיני סיבות אחרות, אבל, כמו בהרבה מועדוני תעופה אחרים גם לו יש יתרונות. המועדון הקוריאני מציע מחירים אטרקטיביים מאוד לכרטיסי בונוס מעל האוקיינוס האטלנטי ובין השאר – בניגוד למועדוני תעופה רבים אחרים – מתייחס להוואי כחלק מארה״ב לכל דבר ועניין.

deltaone-business-class

DeltaOne Business Class

כרטיס שלישי: הונולולו להונג-קונג

35,000 מיילים של לופטי לכרטיס במחלקת העסקים של און-ניפון או אסיאנה.

זהו אחד מכרטיסי הבונוס האטרקטיביים ביותר בטבלאות המימוש של מועדון Miles&More. לפחות בעיניי. מה גם שבטיסות מעל האוקיינוס השקט, ליפן או דרום קוריאה, ניתן לבחור בשתיים מבין חברות התעופה הטובות ביותר בעולם שטסות להונולולו כמובן במטוסים רחבי-גוף חדישים. אול-ניפון, חברת התעופה הגדולה ביפן, אפילו הודיעה לאחרונה על כוונתה לשלוח מטוסי A380 להונולולו בעתיד הרחוק (יש תאריך יעד, זו לא הכרזה ריקה).

Asiana Airlines Business Class Layout

Asiana Business Class Cabin Layout

כרטיס רביעי: הונג-קונג לת״א

40,000 מיילים של אמריקן לכרטיס במחלקות העסקים של מגוון אחרות.

אפילו אחרי השינויים השליליים בטבלאות המימוש של מועדון AAdvantage שנכנסו לתוקף מוקדם יותר השנה עדיין אפשר למצוא המון כרטיסי בונוס אטרקטיביים בטבלאות המימוש של המועדון. כך, לדוגמה, אף מועדון תעופה אחר לא מציע מחיר נמוך כ״כ לטיסות מהונג-קונג לת״א (יונייטד הקרובה ביותר, היא מבקשת 50,000 מיילים לכרטיס מקביל). הבעיה? תצטרכו לעשות לפני שני קונקשיינים בדרך. היתרון? הזדמנות לטוס עם חברות מעולות כמו קטאר איירוויס, אתיהאד וקתאי פסיפיק.

Etihad Boeing 787-9 Business Class 2

Etihad Airways Business Class – Book with AAdvantage Miles

לסיכום

בפוסט הזה נתתי דוגמה פשוטה למדי איך יצירתיות יכולה לחסוך כמה עשרות אחוזים בעלות כרטיסי בונוס לעומת כרטיס מסביב לעולם (שאומנם נהנה מתנאים נוחים הרבה יותר, אבל מוגבל לחברות מברית תעופה אחת). לא בחרתי רצף מבריק במיוחד של כרטיסי בונוס ואני בטוח שאפשר לשפר את המחיר הכללי של 155,000 מיילים… אבל עדיין תוצאה יפה.

בניתם פעם מסלול מסביב לעולם עם כרטיסי בונוס? אולי של מועדון תעופה אחד בלבד? מצאתם כרטיסי בונוס אטרקטיביים במיוחד שאתם מתכננים לרכוש בקרוב? שתפו בתגובות!

4 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הזמנתי כעת כרטיס לסידני עם עצירה בטוקיו (טיסות בין אירופה ליפן עם ANA), המשך לסידני עם THAI, חזרה מאוסטרליה לטאיוואן ומשם לישראל. לצערי, למרות שהיה כרטיס שכבר כורטס בין טאיוואן לאינסטנבול עם EVA AIR, ממש לאחרונה הטיסה בוטלה, והועברתי לטיסת TURKISH. הכל במחלקת עסקים.
  לצערי, לאור השינויים שיש בשבוע האחרון במועדון יונייטד, כבר לא ניתן לבצע עצירה בדרך וניתן לבצע הזמנה רק מנקודה A ל-B. נסיונות לשנות משהו דרך החברה בארהב לא הניב תוצאות. גם באתר שלהם כעת הזמנה שלי עם עצירה ביפן מתומחרת ב-160 אלף מיילים, במקום 120 אלף לכרטיס הלוך-חזור בעסקים לאוסטרליה.
  לכן, למרות שהם טוענים שאפשר לבצע עצירה, זה לא אפשרי באתר ובמוקד הטלפוני.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   תודה על ההערה. יונייטד אכן שינתה לאחרונה את תנאי כרטיסי הבונוס שלה (Routing Rules) והשינויים השליליים האלו הורידו את ערכם של המיילים במעט. צר לי שהמועדון לא בא לקראתך ומאפשר לך לשנות מועדי טיסות תחת התנאים הקודמים.

   ורק הבהרה לשאר הקוראים: כרטיס בונוס הלוך/חזור מישראל לאוסטרליה עדיין עולה 120,000 מיילים במחלקת העסקים אך כעת לא ניתן לקבל בחינם עצירה אחת (Stopover) באחד השדות בדרך. המחיר קפץ ל-160,000 מיילים משום שהעצירה, שפעם הייתה חינמית, פירקה בעצם את הכרטיס לשלושה כרטיסים בכיוון אחד.

   הגב

השאר תגובה