בזכות שני מבצעים מצויינים ומגוון תעריפים נמוכים ניתן להגיע בקלות ובמחיר נמוך יחסית לסטטוס ספיר (Sapphire) בברית OneWorld ועל הדרך לצבור עשרות אלפי מיילים במועדון אחד בברית. מאפס למאה בלי לקרוע את הארנק. בואו תראו איך…

air-berlin-plane

מוקדם יותר החודש כתבתי על הצעה מעניינת למדי של מועדון TopBonus (אייר-ברלין). עד מחר, ה-30 לנובמבר, מציע המועדון סטטוס סילבר בחינם לכל מבקש (שיהיה בתוקף לארבעה חודשים) ובמקביל רישום למסלול מהיר לשימור או שדרוג הסטטוס.

אם טרם נרשמתם – זה הזמן! (העמוד המקושר הוא בגרמנית אז תרגמו בעזרת הדפדפן שלכם והשלימו את הרישום בשתי דקות).

מסלול מהיר לסטטוס גולד

במהלך ארבעת החודשים בהם תחזיקו בסטטוס סילבר תהיו רשומים אוטומטית למסלול מהיר לשימורו או לשדרוגו לסטטוס גולד. כדי לשמור על הסטטוס תדרשו לקרדט 8,500 מיילים מטיסות אייר-ברלין (קוד AB) או החברה-הבת ניקי (קוד HG) או שמונה קטעי טיסה.

החלק המעניין יותר של ההצעה: תוכלו לקבל שדרוג לסטטוס גולד אם תקרדטו בארבעת החודשים 17,000 מיילים או עשרים קטעי טיסה עם שתי החברות הנ״ל. בשיגרה סטטוס גולד דורש 50,000 מיילים או שישים קטעי טיסה בשנה כך שהמסלול המהיר אתם בעצם מקבלים הצעה הוגנת: להשיג שליש מקריטריון הסטטוס בשליש מהזמן.

topbonus-gold-status

הערות נוספות בנושא מופיעות בפוסט ההוא.

500% מיילים (למימוש) בטיסות נבחרות

המועדון של אייר-ברלין יצא החודש בעוד מבצע חריג: הוא מציע פי חמש מיילים למימוש (!) בטיסות ב-56 קוים ברחבי אירופה.

הרשמה נדרשת.

המבצע בתוקף רק לכרטיסים שהוזמנו לאחר הרישום למבצע ורק לטיסות שיושלמו עד ה-31 לדצמבר. במסגרת המבצע חברי מועדון יקבלו פי חמש מיילים מיחס הצבירה הרגיל כשיטוסו במחלקת התיירים בתעריפים מסוג ״Economy Classic״ (התעריף הרגיל) ו-״Economy Flex״ (התעריף הגמיש) או פי שלוש מיילים מיחס הצבירה הרגיל כשיטוסו במחלקת העסקים. כלומר, כדי להנות מצבירת המיילים העודפת יש להימנע מהתעריף המוזל שנקרא ״Economy Light״.

זו רשימת הקוים המשתתפים:

topbonus-5x-miles-eligible-routes

בשלב זה אפנה את תשומת ליבכם שהרשימה כוללת טיסות בין דוסלדורף לשטוקהולם, בין שטוקהולם לברלין ובין ברלין לת״א. אתם יכולים לראות לאן אני הולך עם זה…

ריצה לסטטוס: לצבור 17,000 מיילים מהר ובזול

זה משחק של יצירתיות ואתם מוזמנים להשתתף. אציג בהמשך שתי אפשרויות נוחות למדי אבל אתם מוזמנים לחפש אחרות (ולהגיב לפוסט!). רק זיכרו שעל מנת להנות במקביל גם מהמבצע לצבירת מיילים וגם מהמסלול המהיר עליכם להגיע ל-17,000 מיילים לסטטוס בטיסות אייר-ברלין וניקי בלבד ולהימנע ממחלקות הכרטוס המוזלות ביותר (תעריף ״Economy Light״). מאתגר? קצת, אחרת איפה הכיף.

אפשרות ראשונה: ת״א לשטוקהולם ומשם ללוס-אנג׳לס.

אייר-ברלין משווקת כרטיסים בחודשי החורף מת״א לשטוקהולם, דרך ברלין, במחיר של 400$ בלבד בתעריף רגיל (לא-מוזל). כרטיסים בתעריף המוזל יעלו בערך 100$ פחות אבל לצורך המשימה הנוכחית הם לא מעניינים אותנו בכלל. הכרטיסים כוללים קונקשיין שפוי למדי בברלין (TXL).

ab-ticket-400usd-tlv-arn

אייר-ברלין משווקת כרטיסים אטרקטיביים מאוד בין שטוקהולם ללוס-אנג׳לס, דרך דוסלדורף, במחיר שמתחיל מ-500$ בלבד. בכלל, כרטיסים מצפון-אירופה לארה״ב עם כל החברות נוטים להיות נמוכים למדי גם בחודשי הקיץ אבל במיוחד בחודשי החורף. גם כאן מדובר בתעריף הרגיל שמאפשר לצבור מיילים לסטטוס לפי 100% מרחק הטיסה בטיסות ארוכות (הטיסות הישירות בין דוסלדורף ללוס-אנג׳לס).

ab-ticket-500usd-arn-lax

לצורך הדוגמה בחרתי שני כרטיסים שמשתלבים אחד בתוך השני עם לילה בשטוקהולם בשני הכיוונים (למען הנוחות, בכל זאת מדובר בקונקשיין בין שני כרטיסים נפרדים). אם תבחרו מסלול טיסות אחר או אולי טיסות אחרות באותו מסלול תוכלו להימנע מקונקשיין לאורך הלילה באירופה – אבל זה ידרוש מכם קצת שיעורי בית ואולי מחיר מעט גבוה יותר לכרטיסים עצמם.

סה״כ כמעט בדיוק 900$ לשני הכרטיסים יחד. עלויות לינה בנפרד.

אפשרות שניה: ת״א ללוס-אנג׳לס דרך ברלין, דוסלדורף וניו-יורק.

ab-fare-tlv-lax-three-transfers

אומר מראש שיש שתי ׳בעיות׳ פוטנציאליות עם הכרטיס המעניין הזה:

 1. טיסות הפנים בארה״ב הן טיסות של אמריקן בקוד של אייר-ברלין. ע״פ תנאי המסלול המהיר לסטטוס הן אמורות להיות תקפות משום שהן בקוד AB, אבל, ייתכן ונוסח התנאים לא מדוייק וכוונת המשורר הייתה שרק טיסות שגם משווקות וגם מופעלות ע״י אייר-ברלין (או ניקי) יהיו תקפות.

 2. יהיה מאוד קשה לכרטס את מסלול הטיסות הזה, ושימו לב שאתם צריכים את מחלקת הכרטוס המסוימת – O – שהיא מחלקת כרטוס במסגרת התעריף ״Economy Classic״. אני ממליץ לא לבזבז זמן על ניסיונות בלי סוף דרך גוגל-פלייטס או אתרים אחרים כי זה כמעט חסר סיכוי. מצאו את הכרטיס דרך המטריקס, הדפיסו את התוצאה וגשו לסוכן נסיעות שינסה את מזלו.

כדי למצוא את הכרטיס דרך המטריקס הזינו את הפרטים הבאים בתיבות החיפוש:

matrix-search-tlv-lax-on-ab

כמובן שאתם יכולים לשחק עם התאריכים (חודש ומספר לילות ביעד).

אל תשכחו להימנע מהגבלות:

matrix-no-limit

הלו״ז אמור להציג בקלות תוצאות מחיר לכרטיסים במסלול המסוים הזה. מצאו שם את התוצאה שהכי מתאימה לכם והתקדמו למסך האחרון כדי להדפיס אותו. שימו לב שקוד התעריף אמור להיות זה:

ab-fare-basis-for-tlv-lax

אם בדרך נס תצליחו לכרטס את זה (אשמח לקבל עדכון) אז תוכלו להשלים את המשימה בכמה ימים בודדים, בעלות נמוכה מאוד ובלי סיבוכים מיותרים. 

כמה מיילים תצברו מהכרטיסים האלו?

אלו טבלאות צבירת המיילים של המועדון שבהן לא מופיע הבונוס במסגרת המבצע לסוף השנה:

topbonus-earn-on-short-haul-flights

topbonus-earn-on-long-haul-flights

החישוב מעט מסובך…

באפשרות הראשונה, דרך שטוקהולם, תצברו סה״כ קרדיט של 19,946 מיילים לסטטוס (או 19,446, האתר לא לגמרי ברור) ו-53,954 מיילים למימוש כולל בונוס לסטטוס סילבר (אם החישוב שלי מדויק).

table-1

באפשרות השניה, אם אפשר בכלל לכרטס אותה, תצברו סה״כ קרדיט של 17,266 מיילים לסטטוס (או 17,016, האתר לא לגמרי ברור) ו-39,540 מיילים למימוש כולל בונוס לסטטוס סילבר (אם החישוב שלי מדויק).

table-2

לסיכום

סטטוס גולד של אייר-ברלין מתורגם לסטטוס ספיר בברית OneWorld. זה הסטטוס האמצעי בברית, בין רובי (הנמוך ביותר) לאמרלד (הגבוה ביותר). סטטוס ספיר מגיע עם רשימה ארוכה של הטבות כמו גישה לדלפקי הצ׳ק-אין של מחלקת העסקים, שירותי פריוריטי בשדה, כניסה חופשית לטרקליני העסקים של הברית, קדימות לשדרוגים תפעוליים (כל חברה והמדיניות שלה), קדימות ברשימות המתנה ועוד ועוד. כל ההטבות האלו חלות כל עוד בעל הסטטוס מחזיק בכרטיס טיסה של הברית – לא משנה עם איזו חברה ולא משנה באיזו מחלקת שירות.

אם אתם מעוניינים להגיע מהר לסטטוס גבוה בברית OneWorld זאת כנראה ההזדמנות הטובה ביותר. להשיג סטטוס ביניים בברית, שמציע כאלו הטבות, בפחות מ-1000$ בעלות כרטיס(י) טיסה זה בעיניי די מדהים. ואפילו תוכלו לטייל בלוס-אנג׳לס ו/או בשטוקהולם לכמה ימים אם תרצו.

בהצלחה!

2 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  לא הבנתי בשורה התחתונה למה המבצע הזה עדיף על challenge של אמריקן לגולד בתמורה ל-140$ וצבירה של 7,000 מיילים בתקופה בת 4 חודשים. האם בגלל צבירת המיילים המחומשת שלא לסטטוס?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   שאלה טובה.

   ראשית, גולד של אמריקן הוא סטטוס נמוך יותר ומתורגם לרובי בברית OneWorld. סטטוס גולד של אייר-ברלין שווה ערך לסטטוס פלטינום של אמריקן (גם מבחינת דרישות הסף הרגילות – 50,000 מיילים לסטטוס). מסלול מהיר לסטטוס באמריקן עולה בין 180$ ל-200$ ודורש צבירת 12,500 מיילים לסטטוס. זה פחות מהדרישה של המסלול המהיר של אייר-ברלין, נכון, אבל לא קל לצבור EQM עם טיסות שותפים – ואם תטוס רק עם אמריקן אתה תצבור מעט מאוד RDM (בכרטיסים זולים הכוונה). גם עם אמריקן תוכל להשלים את המסלול המהיר בפחות מ-1000$ עם קצת יצירתיות אבל אין סיכוי שתגיע ליתרת מיילים שקרובה לזו שתיארתי.

   שנית, המסלול המהיר של אמריקן זמין תמיד (אם כי פעם אחת). לעומת זאת המסלול המהיר של אייר-ברלין הוא בגדר הצעה חריגה. כלומר, אם שני המסלולים שקולים מבחינת נוחות השלמתם אז לדעתי עדיף לנצל את זה שמוצע באופן מקרי ולשמור לזמן אחר את זה שמוצע באופן שיגרתי (ולפעמים בחינם, אגב).

   על כל פנים אתה צודק שאמריקן מציעה חלופה טובה גם כן.

   למי שרוצה עוד מידע, הנה קישור לפוסט ישן (ולא לגמרי מעודכן, עמכם הסליחה):

   http://www.flyingout.net/single-post/2014/08/13/American-Airlines-AAdvantage-%E2%80%93-Status-Challenge

   הגב

השאר תגובה

BoardingArea