אתיהאד, אחת מחברות התעופה הטובות בעולם (גם ע״פ דירוג SkyTrax), אינה שותפה באחת משלושת בריתות התעופה הגדולות. למעשה, היא מנסה בצורה לא רשמית להקים ברית תעופה רביעית. או, אם לדייק, היא רוכשת חברות תעופה קטנות יותר (וכושלות, לרוב) ואז כופה עליהן להיכנס לשיתוף פעולה רחב איתה כדי שאלו, בפועל, יוכלו לספק לה טיסות קישור אזוריות. אסטרטגיה מצוינת כשיש עודף כסף.

אתיהאד מציעה מחלקה ראשונה מעולה ובפרט זו שבמטוסי האיירבאס A380 שלה (לחצו כאן לביקורת מקיפה). טסתי מספר פעמים במחלקה זו אך טסתי גם במחלקה הראשונה במטוסי ה-789 וה-77W. נכון להיום אתיהאד שולחת את ה-A380 שלה מאבו-דאבי לשדות של ניו-יורק, לונדון, סידני, מלבורן ומומביי. באופן טבעי הטיסות הזולות ביותר הן למומביי שנמצאת במרחק של בקושי שלוש שעות טיסה מאבו-דאבי.

Etihad Airwats First Class Apartment #3

העובדה שאתיהאד אינה שותפה בברית תעופה מקשה מאוד על האפשרות להשתמש במיילים כדי להזמין מושבים בטיסותיה. אבל זה לא אומר שאי אפשר.

באילו מועדוני תעופה תוכלו להשתמש?

ברמה העקרונית ישנם לא מעט מועדוני תעופה שניתן להשתמש במיילים או נקודות שלהם על מנת להזמין מושב בטיסותיה של אתיהאד. את הרשימה המלאה של החברות השותפות תוכלו למצוא באתר החברה (כאן), וכמעט בכל המקרים יא אפשרויות מימוש (מוגבלות יותר או פחות). לא כל מועדוני התעופה הזרים מאפשרים להזמין מושבים במחלקה הראשונה של אתיהאד – כך לדוגמה המועדון של אליטליה מאפשר להזמין כרטיסי בונוס רק במחלקות התיירים והעסקים.

שני המועדונים הטובים ביותר להזמנת מושבי בונוס במחלקה הראשונה הם מועדון AAdvanatage של אמריקן ומועדון MileageClub של אול-ניפון היפנית. מועדון שלישי שאפשר לשקול ברצינות הוא מועדון SkyPass של קוריאן אבל כדאי לדעת שמימוש מיילים במועדון זה הליך ידוע לשימצה.

כמובן שניתן להשתמש גם במיילים של מועדון Etihad Gust, המועדון של אתיהאד כמובן, אבל העלויות לרוב גבוהות למדי. פלוס, אני מניח שכמעט ואין ישראלים שצוברים מיילים באופן שיגרתי במועדון של אתיהאד (ואני דווקא כן).

מיילים של אמריקן

אין ספק שזו האפשרות הנוחה ביותר. בקיץ האחרון כתבתי מדריך שמסביר בפירוט איך לחפש ולהזמין טיסות בונוס של אתיהאד עם מיילים של אמריקן, אז לא אפרט הלאה גם כאן.

רק אזכיר כמה דוגמאות למחירים של כרטיסי בונוס בכיוון-אחד במחלקה הראשונה:

 • המזרח התיכון (ישראל) לאירופה (לונדון) ב-62,500 מיילים.
 • המזרח התיכון (ישראל) להודו (מומביי) ב-40,000 מיילים.
 • המזרח התיכון (ישראל) לארה״ב (ניו-יורק) ב-115,000 מיילים.

המועדון של אמריקן מאפשר להשתמש במספר חברות באותו כרטיס בונוס כך שאין בעיה לבחור טיסות ב-A380 של אתיהאד לצד טיסות קישור עם חברות אחרות כמו רויאל ג׳ורדניאן (כדי לצאת מת״א מזרחה) או אמריקן (כדי להגיע ליעדים שונים בארה״ב מעבר לניו-יורק).

Etihad Airways A380 First Class Apartmanet

מיילים של אול-ניפון

מועדון MileageClub הוא אחד המתקדמים בברית סטאר אבל לא אחד הפופולריים על נוסעים ישראלים. בצדק סה״כ, וגם אני לא ממליץ עליו. אפשר למצוא יתרונות למועדון הזה אבל סה״כ הוא פחות נוח לשימוש, מימוש המיילים כנראה ידרוש שיחות טלפון ליפן ובכלל חובה להזמין כרטיסי בונוס הלוך/חזור ולא בכיוון-אחד.

על כל פנים, המועדון מאפשר להזמין מושבים במחלקה הראשונה של אתיהאד ואפשר למצוא בטבלאות המימוש שלו מחירים אטרקטיביים. הנה כמה לדוגמה לכרטיסי הלוך/חזור במחלקה הראשונה:

 • המזרח התיכון לאירופה ב-120,000 מיילים.
 • המזרח התיכון לארה״ב ב-195,000 מיילים.
 • המזרח התיכון לאוסטרליה ב-210,000 מיילים.

אלו מחירים גבוהים אבל חשוב לזכור שאלו כרטיסי הלוך/חזור.

לסיכום

אם החלום שלכם הוא לטוס במחלקה הראשונה הטובה ביותר בעולם, לפחות כיום, אז עשו לעצמם טובה ואיספו מיילים של אמריקן. אפשר לעשות את זה באמצעות טיסות עם ברית OneWorld, או שאפשר פשוט לרכוש את המיילים.

Etihad Airwats First Class Apartment #4

כך, לדוגמה, אמריקן יצאה השבוע במבצע מכירת מיילים במסגרתו ניתן להנות מבונוס של עד 115,000 מיילים (ברכישת יתרה עצומה של 150,000 מיילים, אז, בערך 77% בונוס). מחיר המיילים בנקודת המקסימום הזאת הוא 18$ לכל 1,000 מיילים. כך, בעקיפין, ניתן לרכוש כרטיס בכיוון-אחד מישראל להודו בפחות מ-800$ כולל מסים. מציאה אמיתית!

10 תגובות

 1. רובי

  שלום ליאור,
  מנסה להזמין טיסה במחלקה הראשונה של אתיאד מניו יורק לאבו דאבי ומשם הלאה.
  הסוכן של אמריקן אמר שאם אני ממשיך למלדיבים זה 115K. אם אני ממשיך לסינגפור זה 165K.
  באתר של אמריקן גם סינגפור מופיעה כיעד של 115K. מי כאן טועה?
  בתודה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   שאלה מצוינת, והנה ההסבר:

   בטבלת המימוש של אמריקן סינגפור נמצאת באזור ׳אסיה 2׳. כרטיס בונוס בכיוון-אחד במחלקה הראשונה מארה״ב לסינגפור אמור לעלות 110,000 מיילים – אבל תנאי המסלול מאפשרים לך לטוס רק מעל האוקיינוס הפסיפי (עם אמריקן, גאל או קתאי). אם אתה רוצה לטוס עם אתיהאד, מעל האטלנטי, תהיה חייב בעצם לרכוש שני כרטיסים נפרדים: אחד מארה״ב לאזור ׳המזרח התיכון׳ במחיר של 115,000 מיילים ואחד נוסף מאזור ׳המזרח התיכון׳ לאזור ׳אסיה 2׳ במחיר של 50,000 מיילים. סה״כ המחיר שציטט לך הסוכן – 165,000 מיילים – הוא נכון. במחיר הזה, באופן עקרוני, אתה יכול לכלול עצירה בכל אורך באבו-דאבי (או בכל יעד אחר במזרח התיכון, כולל ישראל) משום שמדובר בשני כרטיסים נפרדים.

   המלדיביים נמצאת באזור ׳תת היבשת ההודית׳ שפעם היה משודך לאזור ׳המזרח התיכון׳ וכיום לא. אם תרצה לטוס לשם עם אתיהאד תאלץ שוב לרכוש שני כרטיסים נפרדים והמחיר הכולל יהיה 155,00 מיילים. אם תרצה לטוס לשם עם קטאר איירוויס – וזה חריג לתנאי המסלול הרגילים – תשלם רק 115,000 מיילים כי הקונקשיין בדוחא (DOH) אינו נחשב מעבר באזור ׳המזרח התיכון׳ וכרטיס הבונוס שלך במקרה הזה יהיה מארה״ב לאזור ׳תת היבשת ההודית׳ ישירות.

   הגב
   • רובי

    תודה על התשובה.
    אבל, המחיר גם עם אתיחאד למלדיביים הוא 115. לא 165

   • Lior @ FlyingOut

    זה מה שציטט לך הסוכן…?

    או שהוא טעה או שאמריקן שוב שינתה את תנאי המסלול. בעבר זה באמת היה המחיר כי שני האזורים היו משודכים לטובת מימוש מיילים – אז אולי החזירו את הכלל הזה. ב-115,000 מיילים זו עסקה לא רעה בכלל. המחלקה הראשונה של אתיהאד היא מוצר ברמה אחרת מכל מוצר אחר בשמיים כיום.

השאר תגובה