התמונה כאן היא של אחד החדרים במלון הלונדוני האייקוני והמפואר MayFair. כן, על שם השכונה הפופולרית שבמרכזה הוא שוכן. בשכונה זו, אגב, שוכנים כמה מהמלונות היוקרתיים ביותר של לונדון וביניהם הריץ.

Map of Mayfair London

המלון פתח את שעריו לראשונה בשנת 1927 בנוכחות המלך ג׳ורג׳ החמישי. זה כבר אמור להבהיר בדיוק כמה משמעותי היה האירוע. עד היום המלון נחשב לאחד המפורסמים ביותר בעיר והוא עמוס בהיסטוריה ואופי. בדיוק מסוג המלונות שאני אוהב במיוחד.

המלון מנוהל כיום ע״י קבוצת קרלסוןרזידור והוא נכלל באוסף מלונות שנקרא ״Edwardian Hotels״ שמאגד את המלונות הבכירים של הקבוצה בלונדון. מכאן שניתן לצבור נקודות של מועדון קלאב קרלסון משהיות במלון וניתן בהתאם גם להשתמש בנקודות המועדון על מנת לרכוש לילות במלון (70,000 נקודות ללילה בחדר מקטגוריית הבסיס או 105,000 נקודות ללילה בחדר מקטגורייה גבוהה).

Edwardian Collection

מבצע אטרקטיבי

על המבצע התקופתי של מועדון קלאב קרלסון כתבתי בסוף יוני כשהוא התפרסם. המבצע תקף לשהיות בחודשים יולי, אוגוסט וספטמבר ובמסגרתו יכולים חברי המועדון לצבור שובר ללילהחינם או בונוס של 10,000 נקודות לאחר כל שתי שהיות במלונות הקבוצה. השובר האמור מקנה לילהחינם, אומנם, אך רק בימי שישיומכאן שמו של המבצע ״Free Fridays״. כל חבר מועדון צריך לבחור מראש, בעת ההרשמה למבצע, האם הוא מעדיף את השובר או את נקודות הבונוס.

Club Carlson Summer Promo 2017

אין ספק שבשימוש נכון השובר שווה הרבה יותר מ-10,000 נקודות. אם לדייק: השובר פוטנציאלית שווה פי שבע וזאת משום שלילהבונוס במלונות היוקרתיים ביותר של הקבוצה דורש 70,000 נקודות.

אבל זו חוכמה קטנה להציג את השובר כבחירה הנכונה עבור כל חבר מועדון וזאת משום שלשובר יש מגבלות ולחברי מועדון רבים לא תהיה הזדמנות מתאימה להשתמש בו גם אם ישיגו אותו. בנוסף לעובדה שהשובר תקף רק לימי שישי הוא גם תקף רק ללילות בין ה-6 לאוקטובר וה-26 לינואר והוא תלוי בזמינות חדר מתאים במלון המבוקש (בדיוק כמו שלילותבונוס רגילים, הנרכשים בנקודות, אינם זמינים בכל תאריך). לרבים מחברי המועדון, אם כן, יוטב לבחור דווקא בנקודות הבונוס.

שתי שהיות

בביקור האחרון שלי בפראג, במהלך חודש יולי, הייתי זקוק ללילה אחד במרכז עיר. אני בדר״כ פוזל ישר לכיוונם של אחד ההילטונים או לכיוונו של האינטרקוןאבל לביקור הזה רציתי לבחור במלון ׳צנוע׳ יותר, וזול יותר, וזו הייתה הזדמנות נהדרת לנסות את המלון של רשת פארקאין שנמצא מעט דרומית למרכז העיר. זוג חברים ביקרו במלון הזה בעבר וחזרו עם ביקורת חיובית מאוד ומאז אני מעוניין לנסות אותו בעצמי. על הלילה הזה שילמתי 65 אירו בלבד ובהתחשב במחיר הזה הייתי בוחר במלון גם ללא המבצע התקופתי של מועדון קלאב קרלסון.

Park Inn Prague

רציתי את השובר ולכן נדרשה שהייה נוספת. הבעיה? לא היו לי ׳לילות פנויים׳.

תבינו, במרדף אחרי סטטוס גבוה כל לילה הוא משמעותי לקרדיט. כך, לדוגמה, בעיר בה יש מלון של קבוצת הייאט כמעט בטוח שבו אתארחגם אם הוא יקר יותר מהמלונות המתחרים במידה סבירה – כי אני מוכן לעשות מאמץ מיוחד, ולשלם על כך, על מנת להשיג את הסטטוס הגבוה במועדון של הייאט שדורש לקרדט לא פחות מ-60 לילות בשנה קלנדרית. לכן לא תמיד יש בלו״ז הנסיעות שלי ׳לילות פנויים׳ (ביעדים בהם אין מלון של קבוצת הייאט).

אבל עדיין רציתי לרשום עוד שהייה

המיטה שלא ישנתי בה

במהלך הטיול של נטע ושלי בבנגקוק, בדרך לקניון מגניב שרצינו לראות, עצרנו לכמה דקות במלון של רשת פארקפלאזה. עשיתי צ׳קאין, קיבלתי מפתח לחדר, עליתי לחדר עם נטע, היא צילמה את החדר, הסתכלנו על הנוף מהחלון, זרקתי את המפתח על השולחן ועזבנו את המקום. בבוקר למחרת התקשרתי למלון כדי לבשר שלא אחזור לצ׳קאאוט ושהם יכולים פשוט לחייב את כרטיס האשראי שלי.

כן, זו הייתה ׳ריצה׳ (Mattress Run).

הלילה הזה עלה לי 2,325 באט כולל מסים (53 פאונד). זה לא מקרי שהמחיר כ״כ נמוך – כמובן שחיפשתי את התעריף הזול ביותר למלון של הקבוצה בבנגקוק.

לא הייתי זקוק ללילה בבנגקוק ולא הייתה לי כל כוונה להתארח במלון הזה ממילא גם אם הייתי זקוק ללילה בבנגקוק. כל תכליתה של הזמנת הלילה הזה הייתה רישומה של שהייה נוספת בחשבון המועדון והשגת השובר הנכסף המקנה לילהחינם באחד מימי השישי בחודשים הבאים. במילים אחרות: קניתי את השובר הזה ב-53 פאונד ובערך חצי שעה של בזבוז זמן במהלך הטיול.

ברור לי שכל הרעיון של צ׳קאין במלון בלי כוונה להתארח בו נשמע זר ומוזר לכל אדם שדעתו צלולה. אבל מעבר לזרות ולמוזרות יש לזה לפעמים הגיון. לפעמים, למעשה, ההגיון הוא פשוט פנטסטי. אכתוב שוב: ב-53 פאונד קניתי שובר שמקנה לי לילהחינם בכל מלון של קבוצת קרלסוןרזידור בעולם.

אני מזכיר שהמבצע עדיין בתוקף כך שגם אתם יכולים להשיג שובר כזה אם תשלימו שתי שהיות במלונות הקבוצה עד סוף החודש.

מימוש השובר

השבוע קיבלתי את השובר המובטח.

כבר ברגע שנרשמתי למבצע התקופתי, אי שם בסוף יוני, ידעתי בדיוק איך ומתי אני מעוניין להשתמש בשובר: ללילהחינם באחד ממלונות הקבוצה בלונדון במהלך סופ״ש בהמשך השנה שבו אני צריך להיות בעיר.

לקבוצת קרלסוןרזידור יש לא מעט מלונות במרכז לונדון וכמה מהם נחשבים טובים מאוד (ויקרים בהתאם). מהסיבה הזאת השובר היה אטרקטיבי כ״כ בעינייכי ידעתי שכמעט בוודאות תהיה זמינות ללילהחינם לפחות בחלק מהמלונות האלו במהלך הביקור שלי בעיר.

Club Carlson Hotels in London

כמה גדולה הייתה שמחתי כשראיתי שגם המלון היוקרתי ביותר של הקבוצה בלונדון, MayFair, מראה זמינות בלילה הרצוי לי.

The MayFair Free Friday

אגב, חיפוש פשוט באתר המועדון תוך שימוש בקוד השובר שקיבלתם כנראה יציג את כל המלונות כלאזמינים. כדי להתגבר על ׳התקלה׳ זה מה שעליכם לעשות:

Club Carlson Free Friday Terms

נכון לעכשיו המלון מבקש לא פחות מ-357.70 פאונד עבור חדר מקטגוריית הבסיס בתעריף גמיש שלא כולל ארוחת בוקר.

The MayFair Rate

לסיכום

אני שמח שיצא לי לנצל את המבצע התקופתי של מועדון קלאב קרלסון בצורה כ״כ משתלמת. סה״כ שני לילות במלונות הקבוצה במהלך תקופת המבצעאחד מהם מאולץ לגמריוחסכתי לעצמי לשלם על לילה יקר במרכז לונדון.

אגב, המבצע מאפשר לצבור עד שני שוברים ללילהחינם אבל ככל הנראה לא אעשה מאמץ להשיג שובר נוסף כי כנראה שלא תהיה לי הזדמנות טובה לנצל אותו. ההערה הזאת מחזירה אותי להערה קודמת בה טענתי שחברי מועדון שלא חושבים שיוכלו לנצל את השובר מוטב להם לבחור בנקודות מלכתחילה (וכך באמת המלצתי לזוג חברים שהיו באותה דילמה).

לפני שנים כתבתי ביקורת על המלון הלונדוני, אחרי הפעם הראשון שהתארחתי בו, אבל אני לא יכול לחכות לביקור הבא בדצמבר.

MayFair Hotel - Random Room 2

8 תגובות

 1. הונג קונגי

  מעולה. הרשת הזו לא רלוונטית מבחינתי כי הפריסה שלה ככ חלשה. אבל טוב מאוד לדעת שקיימים עדיין משחקים כאלה על השוק. שווה לגמריי.

  Keep these posts coming!

  הגב
 2. ליאור

  תכלס אתה יכול לשבת בארץ ולהזמין מלונות בעולם בלי לטוס…

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אתה מתכוון ללילה הפיקטיבי בבנגקוק?

   כדאי לדעת שרוב המלונות דורשים שהאורח יגיע לצ׳ק-אין כי אחרת הם יבטלו ההזמנה (ולא יתנו בגינה קרדיט כלשהו). זו למעשה הדרישה הפורמלית של כל המלונות פשוט לפעמים מלון יבחר בכל זאת לתת קרדיט על הזמנה כשהאורח לא הגיע במידה והאורח שילם מראש את הסכום המלא – אבל זה, כאמור, לפעמים משורת הדין כביכול ולא כדאי לבנות על זה.

   הגב
 3. דיוויד

  מפתיע לגלות שעדיין אפשרי למצוא מציאות כאלו. היו זמנים ברשת שרתון טרם הצטרפותה לברית סטארווד שהיה ניתן למצוא בוננזות מהסוג שתיארת, למשל $110 לפני מיסים בסנט רג׳יס בניו-יורק לעומת $450 או £70 לעומת £250 בפארק טאואר בנייטברידג בלונדון. רק שכיום עם הרשות היותר מבוססות דוגמת הייאט וסטארווד לא חושב שניתן לאתר הזדמנויות כאלו למרות המאמץ.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   מועדוני לקוחות קטנים יותר נוטים לצאת במבצעים אטרקטיביים יותר, זה נכון. שוברים ללילות-חינם יכולים להיות אטרקטיביים מאוד.

   אבל יש הזדמנויות גם במועדונים אחרים. כך, לדוגמה, המבצע התקופתי של מאריוט מציע שובר ללילה-חינם (במלונות עד קטגוריה 5) אחרי שתי שהיות – ופוטנציאלית אפשר בשתי שהיות זולות מאוד להשיג לילה במלון יקר יחסית. בדוגמה אחרת – ניתן לצבור בנק רציני של נקודות במבצעי Accelerate של IHGR ואח״כ להשתמש בנקודות האלו כדי לרכוש שהיות במסגרת מבצע PointBreaks.

   הגב
 4. סופ״ש של שווקי חג-המולד באירופה: פרק א׳ – FlyingOut

  […] אני רוצה להבהיר שעל מנת לקבל את אותו שובר נדרשתי לרשום שהייה ׳כפויה׳ במלון של הקבוצה כך שלמעשה לשובר הזה הייתה עלות אמיתית בכסף והלילה בלונדון לא היה חינמי לחלוטין. הלילה בלונדון, נכון יותר לומר, עלה לי 53 פאונד בלבד. […]

  הגב

השאר תגובה

BoardingArea