המבצע יסתיים בשעה 6:59 (שעון מקומי) בבוקר יום שבת (ה-30 לספטמבר).

לעמוד רכישת הנקודות באתר המועדון לחצו כאן.

תנאי המבצע העיקריים:

 • כל חבר מועדון רשאי לרכוש לעצמו עד 60,000 נקודות בשנה קלנדרית ורשאי לקבל במתנה עד 60,000 נקודות נוספות. כלומר, לכל היותר חבר מועדון יכול להגדיל את יתרת חשבונו ב-120,000 נקודות במסגרת המבצע הנוכחי.
  – – – 
 • כדי להנות מהמחיר הנמוך ביותר, 5.75$ לכל 1,000 נקודות, יש לרכוש מינימום של 26,000 נקודות תמורת 299$ (ולקבל כבונוס 26,000 נקודות נוספות). זאת משום שמחיר הנקודות של המועדון הוא מדורג.

ihgr-buy-points

זיכרו שאם יש לכם לפחות 30,000 נקודות בחשבון תוכלו להשתמש בטריק ישן – הזמנת לילות בתעריף כסף ונקודות וביטולם לאחר מכןעל מנת לרכוש נקודות בשיגרה במחיר קבוע של 6$ ל-1,000 בלבד.

האם משתלם לרכוש נקודות ב-5.75$ ל-1,000?

כן, יכול להשתלם, אם יש לכם את הגמישות והסבלנות להמתין למימוש המתאים.

כאמירה כללית מימוש נקודות של IHG Rewards משתלם במיוחד באחד משלושה אפיקים:

 • לילותבונוס במסגרת מבצע PointBreaks. זהו מבצע תקופתי ׳מתגלגל׳ במסגרתו מוצעים חדרים בעשרות רבות של מלונות במחיר אחיד של 5,000 נקודות ללילה בלבד (גם במלונות שבאופן שיגרתי דורשים פי כמה מהסכום הזה). מחוץ למבצע הזה לילותבונוס במלונות הקבוצה מתחילים מ-10,000 נקודות ללילה (מלונות מקטגוריה 1).
  – – – 
 • לילותבונוס במלונות מקטגוריות גבוהות. כאן הכוונה למלונות היוקרתיים ביותר והיקרים ביותר של הקבוצה ברחבי העולםוזה אולי לא רלוונטי לכל חברי המועדון כי גם בשימוש בנקודות מדובר בלילות שיעלו מאות דולרים. ועדיין, לרכוש תמורת 50,000 נקודות (287.5$) מלון שמבקש מעל 500$/לילה בחדר מקטגוריית הבסיס זו עסקה מצוינת.
  – – – 
 • לילותבונוס במלונות בישראל (לישראלים). בתשלום בכסף ישראלים נדרשים לשלם מע״מ (17%) במלונות בישראלאך אותה דרישה אינה קיימת כאשר משתמשים בנקודות. מה גם שמלונות בישראל נוטים להיות יקרים מאוד בחודשים מבוקשים אך המחיר ללילה בנקודות לא משתנה לאורך כל השנה. כך, לדוגמה, לילה במלון דויד אינטרקונטיננטל בת״אשלפעמים מבקש מעל 400$/לילה בתעריף גמישיעלה רק 230$ (815 ש״ח) ברכישת הנקודות וכאמור לא יהיו מסים להוסיף.

Rates at IC TLV

רכישת נקודות היא גם דרך למנוע תפוגה של נקודות קיימות. או, אם לדייק, זו דרך ׳לאפס את השעון׳ כי נקודות במועדון נמחקות לאחר 12 חודשים של חוסר פעילות בחשבון (צבירה או מימוש של נקודה אחת ייחשבו כפעילות).

כמובן שגם מימוש נקודות בשאר מלונות הקבוצה, מכל הקטגוריות, יכול להיות כדאי כתלות במחירים המבוקשים בכסף. הקו המנחה, בעיניי, צריך להיות במימוש נקודות לפי שווי ריאלי של 7$ לכל 1,000 נקודותכך שרכישת הנקודות תיצור חיסכון של קרוב ל-20% לכל הפחות. לא חסרים מלונות מהקבוצה שדורשים מאות דולרים ללילה בעונת השיא שלהם למרות שהם מקטגוריה 5 או 6 במועדון (30,000 נקודות ו-35,000 נקודות ללילה, בהתאמה).

לסיכום

כרגיל, וזו כמעט מנטרה כאן בבלוג, אני ממליץ שלא לרכוש נקודות בצורה ספקולטיבית לגמרי. אם אין לכם רעיון למימוש עתידי ריאלי לנקודות האלו אז ייתכן שאתם בונים בנק נקודות בצורה לא כלכלית. זיכרו שזה כסף שאתם משקיעים עכשיו על מימוש עתידיאז ערך ההשקעה יורד ככל שעובר הזמן עד המימוש.

מבצע כזה, המקנה בונוס של 100% ברכישת מיילים או לחילופין הנחה של 50% ברכישת מיילים, מגיע בדר״כ מספר פעמים בשנה. זה המחיר הנמוך ביותר בו המועדון מוכר נקודות בצורה ישירה אם כי לעיתים צצות אפשרויות מתוחכמות לרכוש נקודות במחיר מעט נמוך יותר.

5 תגובות

 1. Aryeh

  עוד פוסט מחכים!

  האם מלונות ישראליים מחייבים ישראלים במע"מ להזמנות בתעריף כסף ונקודות?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   זה תלוי, כי כל מועדון מיישם את ׳תעריף כסף ונקודות׳ בצורה שונה.

   לדוגמה מועדון IHG Rewards משתמש במרכיב הכספי כדי לרכוש את הנקודות החסרות ללילה-בונוס (גם אם יש מספיק בחשבון, זה לא משנה). במידה וחבר המועדון מבטל את ההזמנה הוא לא מקבל חזרה את המרכיב הכספי אלא את יתרת הנקודות המלאה הדרושה ללילה-בונוס במלון. מבחינת המלון זה לילה-בונוס לכל דבר ולכן לא יהיה מע״מ כי לא יהיה חיוב כלשהו במלון.

   בדוגמה אחרת מועדון World of Hyatt מעביר את התעריף כמו שהוא למלון. המלון רואה את המרכיב הכספי וזה מבחינתו עלות הלילה (והוא כמובן מקבל תגמול נוסף מהמועדון בנפרד, אבל, זה שקוף ללקוח). לכן אם היה מלון של הייאט בישראל וחבר מועדון ישראלי היה מתארח בו הוא היה נדרש לשלם את המע״מ על המרכיב הכספי שמחוייב ישירות במלון.

   הגב
 2. אודי

  תודה רבה! ביטלתי הזמנה למלון בניו יורק, קניתי נקודות והזמנתי מחדש בנקודות. נחסכו 100$.

  הגב

השאר תגובה