רכישה מושכלת של נקודות יכולה להשתלם בגדול. למעשה, זו אסטרטגיה שיכולה לחסוך עשרות אחוזים בעלויות של כרטיסי טיסה בתכנון מתאים. SPG הוא מועדון מלונות, ולא מועדון תעופה, אבל הנקודות שלו שימושיות במיוחד וניתן להמיר אותן לנקודות ומיילים של עשרות מועדוני תעופה. 

SPG Transfer Points to FFPs

מבצעים מהסוג הזה מופיעים בדר״כ שלוש או ארבע פעמים בשנה אבל לרוב ההנחה מגיעה עד 30% בלבד. במקרים חריגים ניתנת הנחה של מעל 35% וגם אז היא מוצעת רק לחלק מחברי המועדון ולא לכולם.

נקודות של סטארווד ב-22.75$ ל-1,000

המבצע בתוקף עד ה-29 לדצמבר ומקנה 35% הנחה ברכישת 5,000 נקודות ומעלה. חברי מועדון SPG יכולים לרכוש עד 30,000 נקודות בשנה קלנדרית ולקבל במתנה עד 30,000 נקודות נוספות. המבצע הנוכחי הוא האחרון לשנת 2017 כך שהוא הזדמנות טובה למי שטרם רכשת נקודות השנה ומעוניין להגדיל את היתרה בחשבונו לפני תחית 2018.

לרכישת נקודות לחצו כאן.

נקודות של מועדון SPG, ככלל, שוות יותר מ-22.75$ ל-1,000. הסיבה העיקרית היא שניתן להמיר אותן בקלות למיילים של מגוון מועדוני תעופה ע״פ הצורך והגמישות הזאת היא שנותנת לנקודות ערך גבוה. כמובן שניתן גם להשתמש בהן לרכישת לילותבונוס במלונות קבוצת סטארווד וגם באפיק זה ניתן לחלץ מהנקודות ערך גבוה.

בהמרה של 20,000 נקודות למיילים של אחד ממועדוני התעופה המשתתפים המועדון נותן בונוס של 5,000 נקודות כך שכל 20,000 נקודות מומרות בפועל ל-25,000 מיילים. כלומר, במסגרת המבצע הנוכחי אפשר בעצם לרכוש מיילים של מגוון רחב של מועדוני תעופה במחיר של 18.2$ לכל 1,000 מיילים (בהנחה שתרכשו 20,000 נקודות תמורת 455$ ותמירו אותן ל-25,000 מיילים).

Transfer SPG Points to Miles

מדוע נקודות של סטארווד שוות כ״כ הרבה?

הן ׳גמישות׳. נכון שכל מועדוני המלונות מאפשרים להמיר את הנקודות שלהם למיילים של מועדוני תעופה, זה מקובל, אבל יחס ההמרה שמציע מועדון SPG הוא חריג לטובה. כאמירה כללית הנקודות של המועדון מומרות למיילים ביחס של 1:1 עם בונוס בהמרה של 20,000 נקודות כפי שהסברתי לעיל. מכיוון שלמועדון יש רשימה ארוכה ומכובדת של מועדוני תעופה שותפים הרי שמדובר ביתרון עצום כי כך חברי המועדון יכולים לשמור את הנקודות שלהם בחשבון עד ליום שבו יידרשו ליתרה מסוימת במועדון תעופה מסוים ואז יוכלו להמיר בקלות ובזריזות את הנקודות.

לילותבונוס זולים במועדון. ברוב מועדוני המלונות לילותבונוס מתחילים מ-5,000 נקודות בלבד. זה נכון למועדונים של הילטון, הייאט, אינטרקונטיננטל ואחריםעל אף שהנקודות שלהם הן בעלות שווי שוק מעט שונה. במועדון של סטארווד לילותבונוס מתחילים מ-2,000 נקודות בלבד ללילות סופ״ש במלונות מקטגוריה 1. זאת ועוד, במלונות מקטגוריה 3 ומעלה חברי מועדון נהנים מלילה חמישי בחינם במימוש הנקודות שלהם. כך, לדוגמה, מלון מקטגוריה 3 דורש 7,000 נקודות ללילה אבל חמישה לילות רצופים באותו מלון יעלו רק 28,000 נקודות כי הלילה החמישי יהיה חינם (או, במילים אחרות, ממוצע של 5,600 נקודות ללילה בלבד).

העברת נקודות חינמית למועדון של מאריוט. האפשרות הזאת קיימת מאז שקבוצת מאריוט רכשה את קבוצת סטארווד ובינתיים המועדונים ממשיכים לפעול בנפרד. ככל הנראה הם ימשיכו לפעול בנפרד לכל הפחות עד 2019 ואפשר לקוות שהאפשרות תהיה פתוחה כל אותה עת. העברת הנקודות היא דוכיוונית, חופשית לגמרי, ביחס של 1:3 לטובת המועדון של סטארווד. כלומר, ניתן להמיר 1,000 נקודות של סטארווד ל-3,000 נקודות של מאריוט. עם נקודות של מאריוט ניתן כמובן לרכוש לילותבונוס במלונות קבוצת מאריוטוהנה יתרון גדול עבור הנקודות של סטארווד. להזכירכם רשת ריץקרלטון היוקרתית היא חלק מקבוצת מאריוט.

לסיכום

אני כמעט ולא מתארח במלונות קבוצת סטארווד. הקבוצה דווקא מציעה מלונות מעולים באופן כללי אבל יש לי ׳מחוייבות קודמת׳ למלונות של קבוצות אחרות. משזה נאמר, אני כן מקפיד לטפח יתרת נקודות בריאה במועדון SPG. את הנקודות אני משיג בדרכים שונות: רכישה ישירה במסגרת מבצעים, שימוש בתוכנית ה-BRG של הקבוצה, המרת נקודות של מאריוט, שהייה מזדמנת במלונות הקבוצה ועוד.

אני מאוד מעריך את האפשרות להמיר את הנקודות של סטארווד למיילים של מועדוני תעופה שונים ע״פ הצורך (ואומנם ההמרה אורכת בדר״כ מספר ימים ואינה מיידית). קל וחומר אם מדובר במועדון תעופה שלא מוכר מיילים באופן קבוע או שמוכר אותם במחירים גבוהים. כך, באמצעות מועדון SPG, אני בעצם שומר על גישה לטבלאות המימוש של אותו מועדון תעופה. אם אני צריך באופן מיידי כמה עשרות אלפי מיילים במועדון תעופה מסוים, לטובת מימוש רצוי, אני יודע איך להשיג אותם.

העצה שלי, אם כן, היא לא לרכוש נקודות של סטארווד באופן ספקולטיבי לגמרי אפילו תחת בונוס נדיב של 35%. אם אין לכם נסיעות בעתיד הקרוב ואין לכם כרטיסי בונוס שאתם מעוניינים לרכושאולי עדיף שתוותרו על ההזדמנות הפעם. אבל אם אתם כן משחקים את משחק המיילים והנקודות, ואולי אתם פשוט מעוניינים להגדיל את היתרה במועדון תעופה מסוים, המבצע הנוכחי הוא הזדמנות מצוינת לרכוש את המיילים שאתם צריכים (במחיר של החל מ-18.2$ לכל 1,000 מיילים בלבד).

4 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ליאור, מנסיון עבר 30000 סה"כ מרכישה וממתנות לא גם וגם

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   זה באמת התנאי הפורמלי של המועדון אבל דיווחים רבים קובעים שהוא לא נאכף.

   זאת ועוד, אם ׳המתנה׳ היא בעצם דרך רכישה נוספת של נקודות בין בני-זוג או בני-משפחה הרי שניתן לרכוש את הנקודות לחשבון השני ולהעביר אותן בחינם אם בשני החשבונות מעודכנת אותה כתובת מגורים (לפחות 30 ימים אחורה). כלומר, יש טריק להתגבר על מכשול המתנה במקרה הצורך.

   הגב
 2. מאיר

  בעיקר טוב אם רוצים לילה במלון בארץ (הייתי לפני שבוע למשל באלמא בזכרון יעקב שהוא אחלה). אפשר לקנות בכסף נקודות, ואז לקנות בנקודות לילה במלון וככה לא לשלם מע"מ 🙂

  הגב
 3. סיכום חדשות ומבצעים מהשבוע האחרון – FlyingOut

  […] לנקודות של סטארווד יש ערך גבוה מאוד בשל הגמישות שלהן. ניתן להמיר אותן גם לנקודות של מאריוט וגם למיילים ונקודות של עשרות מועדוני תעופה שונים. הנחה בגובה 35% היא ההנחה המקסימלית שמציע המועדון בצורה פומבית ולכן כדאי בהחלט לנצל את ההזמנות. לפרטים נוספים ראו את הפוסט שכתבתי על המבצע. […]

  הגב

השאר תגובה

BoardingArea