אני לא יודע למה או מתי זה התחיל אבל מועדון Executive Club (בריטיש) מציע כעת כרטיסי בונוס במחיר נמוך מהרגיל בטיסות בריטיש בקו לת״א. במקום 12,500 אוויוס המועדון דורש 5,000 אוויוס בלבד בתאריכים מסוימים. כמובן שעדיין יש להוסיף מסים והיטלדלק.

British Boeing 787-800 Small

עדכון: אחד מקוראיי הבלוג שיתף אותי במידע נוסף. מסתבר שההנחה, בגובה 50%, ניתנת במסגרת מבצע שמתקיים עד ה-17 לדצמבר בלבד – כלומר, לארבעת הימים הקרובים – וההנחה היא רק לטיסות בין ה-4 לינואר וה-30 ליוני 2018 בקוים נבחרים.


כרטיסי בונוס של המועדון הבריטי מתומחרים ע״פ שלושה משתנים: מרחק הטיסה, מחלקת השירות ומועד הטיסה (האם הוא נחשב ׳בעונה׳ או ׳מחוץ לעונה׳).

מצ״ב טבלה מסודרת שהכין אתר MileCards.com (לקריאת כתבה מקיפה לגבי המועדון לחצו כאן). זו טבלה המימוש כפי שבריטיש מסרבת לפרסם בעצמה:

BAEC Redemption Chart

המרחק בין ת״א ללונדון, ע״פ אתר GCM, הוא 2233 מייל. כלומר, זו טיסה מקטגוריה 4 וכרטיס בונוס במחלקת התיירים אמור לעלות 12,500 אוויוס בעונה (Peak) ו-10,000 אוויוס מחוץ לעונה (Off Paek). 

אתר המועדון אומנם לא מספק את טבלת המימוש לעיל אבל כן מספק מחשבון נוח לשימוש. ואכן בדיקה במחשבון מביאה את התוצאות הנ״ל:

BAEC TLV-LHR Award Price

כפי שאתם רואים המרכיב הכספי בכרטיסי הבונוס של המועדון גבוה מאוד. הוא כולל את המסים אבל בעיקר כולל היטלדלק שמן שבריטיש ממשיכה לגבות בכל הכרטיסים שלה. אגב, בכיוון ההפוךמלונדון לת״אהתוספת הכספית אפילו גבוהה יותר בגלל המסים השערוריתיים שגובה שדה התעופה הית׳רו.

BAEC LHR-TLV Award Price

והנה כרטיס בונוס לדוגמה מאתר המועדון:

BAEC TLV-LHR Peak Award

האם מחירי כרטיסי הבונוס בקו אטרקטיביים?

כרטיס בונוס הלוך/חזור במועדים שנחשבים מחוץ לעונה אמור לעלות 20,000 אוויוס ובערך 350$ במסים והיטלדלק. זה הרבה. מצד שני, כרטיס דומה בכסף משווק כיום ב-520$ ומעלה (אם כי במסגרת מבצעים אפשר למצוא מחירים אטרקטיביים משמעותית). כלומר, ברמת הניתוח הפשוט, 20,000 אוויוס יכולים לחסוך בסביבות 170$. מימוש טוב לאוויוס? לא.

כרטיס בונוס הלוך/חזור במועדים שנחשבים בעונהלמשל שיא חופשת הקיץאמור לעלות 25,000 אוויוס ובערך 350$ במסים והיטלדלק. כרטיס דומה בכסף משווק כיום ב-720$ ומעלה. כלומר, 25,000 אוויוס יכולים לחסוך בסביבות 370$. מימוש טוב לאוויוס? בהחלט.

כרטיס בונוס מוזל

אני לא יודע אם זה מבצע זמני שהמועדון לא טרח לפרסם, או שפשוט לא מצאתי את המקור שלו, אבל נכון להיום המועדון מציע כרטיסי בונוס בקו לת״א במחיר של 5,000 אוויוס בלבד לכל כיוון בתאריכים שמחוץ לעונה. כלומר, במקום 20,000 אוויוס לכרטיס הלוך/חזור ניתן לשלם רק 10,000 אוויוס לכרטיס הלוך/חזור. המסים והיטלהדלק נותרים ללא שינוי במקרה הזה.

BAEC TLv-LHR Off-Peak Award

ובכיוון השני…

BAEC LHR-TLV Off-Peak Award

לא תמיד ברור כיצד המועדון מחלק את התאריכים בשנה בין ׳עונה׳ ל׳מחוץ לעונה׳. לפעמים זה נראה ממש אקראי. לפעמים תאריכים נבחרים בודדים מתוך חודש שלם יכולים להיחשב ׳בעונה׳ בעוד כל שאר החודש ייחשב ׳מחוץ לעונה׳. התוצאה בפועל היא שאפשר בהחלט למצוא מועדים בעונות נוחות לטיול שבהם יהיו תאריכים רבים המוגדרים ׳מחוץ לעונה׳ ומחיר כרטיסי הבונוס לטיסה בתאריכים אלו יהיה נמוך משמעותית. במקום 25,000 אוויוס לכרטיס הלוך/חזור תוכלו לשלם רק 10,000 אוויוס.

האם וכמה זה כדאי?

ל-10,000 אוויוס יש ערך ריאלי של 140$ אם אתם מקבלים את הערכת השווי שאני מפרסם מדי פעם (הנה הפוסט האחרון שפורסם לפני יומיים). בתוספת 350$ במסים והיטלדלק אנחנו מגיעים למחיר סופי ריאלי של בערך 490$.

עדיין קשה לטעון שזה מחיר נמוך לכרטיס הלוך/חזור מת״א ללונדון. במיוחד לאור העובדה שבין הערים פעילות גם חברות לואוקוסט ושאלעל מפעילה בקו להית׳רו את המטוס החדש ביותר בצי שלה. אבל זה כן מחיר טוב למי שמעוניין לטוס ספציפית עם בריטיש או פשוט מעוניין להנות מטיסות ישירות במטוסים רחביגוף בשעות נוחות יותר (בזכות תדירות הטיסות של בריטיש בקו).

לסיכום

הפתעה חיובית קטנה מצד המועדון של בריטיש שבחר לתת הנחה אפקטיבית של 50% על כרטיסי בונוס בקו פופולרי במרבית התאריכים של השנה. אני מניח שזה ייקל על מימוש האוויוס מצד חברי מועדון רבים שהתלבטו בעניין.

המסים של הית׳רו והיטלהדלק של בריטיש הם שני משתנים שעדיין מוציאים את האוויר מהמפרשים של כל מימוש אוויוס לטיסות של בריטיש. זה פשוט מביך שלמועדון תעופה יש מטבע נוח ושימושי כ״כ אבל רק לא לטיסות של החברה עצמה (למעט אולי לטיסות קצרות בתוך אירופה תחת תוכנית RewardSavers).

2 תגובות

 1. דייויד

  לדעתי מי שימכור את בריטיש ומועדון האקזוטיב בשורט רק ירוויח.
  להלן כמה נקודות המפחיתות מערך החברה ומועדון הנוסע המתמיד שלה:
  – היטל דלק גבוה
  – מיסי נמל בנמל הבית בלונדון היתרו הן עושק לשמו ( ושלא להזכיר את המיסים על נוסעי פרימיום)
  – מעבר בין טרמינלים בהיתרו (למשל מ 4 ו 5) נחשב לסיוט.
  – תכנית עתידית לצופף מושבים (בעקרון שאיפה להיות סוג של סמי-לואוקוסט)
  – מבצעים ותכניות משתנים תדיר ולעיתים בדקה ה 90 ממש.
  והנה מוצר שעדיף להתרחק ממנו כמו מאש.

  הגב
 2. מאיר

  מעדכן שיש גם אפשרות כעת להזמין לא בטיסות אוף.פיק, בתעריף של 6250 אויוס פלוס המסים.

  הגב

השאר תגובה

BoardingArea