פורסם הדו״ח החדש של OAG הסוקר את הפעילות התעופתית של מאות חברות תעופה ומאות שדות תעופה בעולם. זה מסמך שווהקריאה לכל חובב תעופה.

OAG Report 2017 Full Year

הדו״ח השנתי של OAG הוא אחד המסמכים הכי מוערכים בעולם התעופה ונחשב מקור לתובנות רבות. אני ממליץ לקרוא גם את פרק ההגדרות בתחילתו כדי להבין את שיטת המדידה וההתייחסות הכוללת. אלעל כמובן מופיעה בדו״ח (עם תוצאות לא מחמיאות במיוחד).

לצפייה בדו״ח המלא (בפורמט PDF) לחצו כאן.

שתיים מהטבלאות המעניינות ביותר בעיניי הן לקוי תעופה בינ״ל ופנימיים. חלק מן התוצאות צפויות וברורות אבל חלקן תמיד מפתיעות ומסקרנות. מי היה מאמין שהקו LGA-YYZ (ניויורק להגווארדיה לטורונטו פירסון) יגיע למקום השישי העולמי? במיוחד לאור העובדה שאת ניויורק משרתים שלושה שדות תעופה גדולים ואת טורונטו משרתים לפחות שניים. זו, אגב, נקודה שחשוב להדגיש: הטבלה לא סוקרת צמדיערים אלא צמדישדות וישנם מקרים בעולם בהן יש תעבורה גבוהה מאוד בין שתי ערים מסוימות (לונדון לניויורק, סאופאולו לריו, טוקיו לשנגחאי…) אבל התעבורה הזאת מתפזרת על פני מספר קוים בין צמדישדות שונים.

המקום הראשון היה ונשאר HKG-TPE. הונגקונג היא אחת מהערים הבולטות ביותר ברשימה (כלולה ב-7 מתוך 20 הקוים הבינ״ל העמוסים ביותר) וזה בין השאר משום שאת העיר משרת שדה תעופה יחיד. כנ״ל לגבי סינגפור ובמידה רבה גם בנגקוק (לה שני שדות). את הרוב המוחלט של הערים הגדולות בעולם משרתים מספר שדות תעופה בינ״ל.

והנה לכם הרשימה המלאה מתוך הדו״ח:

OAG 2017 Top Int Routes 1

OAG 2017 Top Int Routes 2

OAG 2017 Top Int Routes 3

OAG 2017 Top Int Routes 4

5 תגובות

 1. הונג קונגי

  מעניין יהיה לחבר את שדות התעופה שמשרתות את אותו העיר ולבחון תנועה כללית בין שתי ערים.
  דבלין-לונדון רבתי, עוקף את ה"ק-טייפי (במספר טיסות יומיות, לא יודע לגבי נוסעים)

  הגב
 2. יי

  אתה יודע להסביר פחות או יותר מה המשמעות של ה-OTP? (בהנחה שלא מדובר על שדה התעופה של בוקרשט).

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   ראשי תיבות של ׳On-Time Performance׳. נתון מרכזי שמתייחס לדיוק המבצעי של חברות התעופה.

   הבעיה היא שחברת התעופה היא זו שקובעת מה ה׳בלוק טיים׳ של הטיסה. כלומר, מהי שעת ההמראה המתוכננת ומהי שעת הנחיתה המתוכננת. חברות תעופה בפועל קובעות במקרים רבים ׳בלוק טיים׳ שהוא משמעותית ארוך יותר מזמן הטיסה הצפוי בפועל. הן מתרצות את זה בשיקולים מבצעיים של מז״א וכו׳ (טיעון טוב סה״כ כי זמני טיסה משתנים בצורה משמעותית כנגזרת מהתנאים במסלול) אבל בפועל הן מאריכות את ה׳בלוק טיים׳ גם כדי להימנע מאיחורים ביחס לזמן הנחיתה המתוכנן.

   כך או כך אין ברירה אלא להתייחס לזמן הנחיתה כפי שקבעה חברת התעופה. מקובל לקבוע שטיסה נחשבת כמאחרת אם נחתה יותר מ-15 דקות לאחר הזמן המתוכנן ואורך האיחור נספר ביחס לזמן המתוכנן גם כן.

   הגב
 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  האחוזים של כל חברת תעופה זה ה OTC שלה בקו?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   יש נתון של OTP-ממוצע לכל החברות, כביכול כדי לשקף את המצב הכללי באותו קו (נגיד אם בקו המסוים הזה יש בעיות מז״א שכיחות), ויש נתון OTP פרטני לכל חברה בקו כדי להראות את הפעילות שלה ביחס למתחרות. אז לשאלתך – כן.

   הגב

השאר תגובה

BoardingArea