שלישי של שאלות, רעיונות והמלצות

הבלוג הוא לא רק לוח לפוסטים שלי אלא גם במה לדיוןלשאלותלרעיונות וכיוצ״ב. נמשיך את המסורת ואף נרחיב אותה: הפוסט של יום שלישי, בכל שבוע, מוקדש לכם! הגיבו לפוסט הזה עם כל שאלה, טיפ, רעיון לפוסט, המלצה, סיפור קצר, חמשיר, חידה וכל דבר אחר בתחום הנסיעות!

ICHK Lounge 1

לפני כחודשיים פרסמתי פוסט בלי נושא שבו הזמנתי אתכם לשאול אותי כל שאלה שעולה לכם לראש בנושאי טיסות, מלונות, מועדוני לקוחות וכו׳. לפוסט ההוא יש כיום 125 תגובות. לפוסט של השבוע שעבר, במתכונת דומה, יש כרגע 55 תגובות. מבחינתי זו הצלחה!

השאלה האהובה עלי מהפוסט הקודם נשאלה ע״י אריה, קורא קבוע של הבלוג, שתהה מדוע תנאי כרטיס הבונוס של אלעל כוללים את התנאי ״כרטיס הבונוס מאפשר עצירה אחת (הלוך או חזור) לכרטיס הלוך ושוב ללא תשלום״. הרי כל טיסות אלעל ממריאות מת״א או נוחתות בת״א. הנה התשובה שעניתי:

אלעל מאפשרת רכישת כרטיסי בונוס בטיסות של מספר חברות אחרות. בפרט קוונטס וסאות׳ אפריקן. כך, לדוגמה, ניתן לרכוש בנקודות טיסה של קוונטס מהונג-קונג לסידני. בשל כך ניתן, פורמלית, ליצור כרטיס בונוס ׳מורכב׳ עם טיסות מת״א ליעד רחוק שאלעל לא טסה אליו – והתנאי שמצאת מאפשר לנוסע בכרטיס בונוס כזה לעצור באחד משדות הקונקשיין בדרך. או לפחות כך צריך לפרש את התנאי.

כך, לדוגמה, חבר מועדון יכול לרכוש כרטיס בונוס שכולל טיסות מת״א לסידני דרך הונג-קונג (טיסות אלעל וקוונטס) וע״פ התנאי לכלול עצירה (Stopover, מעל 24 שעות) בהונג-קונג באחד הכיוונים.

ועכשיו תורכם…

הגיבו לפוסט הזה ושתפו אותי ואת שאר הקוראים בכל שאלה, תהייה, התלבטות, הערה, רעיון, ביקורת וכל דבר אחר בתחום הנסיעות. ותודה מיוחדת לאודי שבחר לשתף בשבוע שעבר מידע על תעריף אטרקטיבי במחלקה הראשונה של בריטיש לטיסה מלרנקה (LCA) לסן-חוזה (SJC).

(ניתן לפרסם שאלות בצורה אנונימית לחלוטין. אם תציינו את כתובת המייל שלכם תוכלו לקבל התראות על תגובות וכו׳ אבל כתובת המייל לא תפורסם).

59 מחשבות על “שלישי של שאלות, רעיונות והמלצות

 1. אלעד

  ליאור הי,
  שאלה שלא מצאתי לה תשובה בשום מקום גם לא באתרי החברות ובאתר הברית, אולי אתה עם הידע הנרחב תוכל לעזור,
  אנחנו משפחה של 5 (אני אשתי ו3 ילדים קטנים), לשניים מאתנו (אני ובת ה7) יש סטטוס סילבר בבריטיש לכן כל אחד יכול להזמין אורח אחד ללאונג' (את אשתי והבן האמצעי) כך שנשאר הקטן בן ה3 (אגב לשלושתם יש סטטוס ברונז) האם יש אפשרות לשלם על הקטן? או להיכנס איתו בדרך אחרת? הכוונה ללאונגים בחו"ל, בישראל יש לנו גם עם כרטיסי האשראי כך שזה לא משנה ובכלל גם לא רלוונטי כיוון שמבחר האוכל והמשקאות מוגבל ולנוח… בכל מקרה עם 3 ילדים קטנים הלאונג' לא יעזור (אגב גם בהית'רו וגם במדריד בתוך הלאונג'ים יש אזור המוקדש לילדים ובו שולחנות בשבילם, משחקי XBOX וכ"ו אשר מופרדים משאר האורחים, במדריד עם מחיצה ובלונדון זה ממש אזור סגור בקירות ודלתות זכוכית כך שניתן לשבת ולראות אותם משחקים מבלי לשמוע את הרעש… לו רק היה לי אזור כזה בבית גם..)
  תודה מראש והמשך את הפוסטים המעניינים.

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   אולי לא הדרך הפורמלית, אבל כבר הייתי במצבים דומים.. פשוט תבקש מה נוסע הבא אחריך לכניסה ללאונג להכניס את הילד השלישי באורח… מעולם לא עשו לי בעיות עם זה!

  2. אהלן אלעד,

   ראשית – סחטיין על הנסיעות המשפחתיות התכופות שהביאו גם את הילדים לסטטוס גבוה במועדון! מרשים מאוד.

   לשאלתך, אני לא מכיר חריג כלשהו לגבי משפחות שיכול לאפשר גישה לחמישה אנשים על בסיס שני נוסעים עם סטטוס גבוה. אז פורמלית התשובה היא שלילית. לא צריכה להיות בעיה לקטין עם סטטוס גבוה לארח את אחד מהוריו, או כל אדם מבוגר שנלווה לו, כך שבוודאות ישנה זכאות להכנסת ארבעה אנשים לכל טרקלין (של בריטיש או של הברית). כמו כן אין כלל שמתיר כניסה חופשית לילדים מתחת לגיל מסוים ופורמלית כל נוסע, ילד או מבוגר, צריך זכאות כניסה.

   משזה נאמר, בטרקלינים אמריקנים מקובל להכניס ילדים ׳מבלי לספור אותם׳ בהנחה שלשני ההורים יש זכאות כניסה ולהערכתי בטרקלינים של בריטיש עצמה כן יאפשרו לכולכם להיכנס יחד לאור העובדה שכולכם חברי מועדון, לכולכם יש סטטוס כלשהו והילדים עדיין צעירים. אולי לא יאפשרו בתקופות עומס אבל שווה תמיד לנסות.

 2. רמי

  ליאור שלום,

  אני מבין שישנם כרטיסי אשראי שבתנאים מסוימים וצבירה כספית מתאימה, מאפשרים קבלת מעמד פלטיניום.
  אשמח לדעת מהו הכרטיס שבו התנאים המשתלמים / קלים ביותר לקבלת המעמד ?
  האם יש אפשרות לממש צבירה נמוכה יותר לצורך מעמד נמוך יותר (כגון גולד) או לשלב בין צבירה כספית ונקודות ?

  אכן הפוסטים מעניינים מאד וכתובים מצוין.
  תודה על הכל.

  1. קודם כל – זה נכון. אפשר להשיג סטטוס פלטינום במועדון הנוסע המתמיד על בסיס חיובי אשראי בלבד.

   הכרטיס הראשון שמציע את ההטבה הזאת הוא פלייקארד פרימיום. נהוג לומר שהסטטוס ניתן לאחר סך חיובים של 480,000 ש״ח בכרטיס בשנה קלנדרית. בפועל ההטבה מנוסחת בצורה של צבירת נקודות כדי להבדיל בין חיובים רגילים לחיובים של מוסדות מדינה וגופים נוספים (כשבחלק מהכרטיסים חיובים אלו אינם מזכים בנקודות כלל ובחלק מהכרטיסים הם מזכים בצבירה נמוכה יותר). כדי לקבל את הסטטוס, בעצם, מחזיק הכרטיס צריך לצבור לפחות 2527 נקודות בשנה קלנדרית ולפי יחס צבירה רגילה של נקודה לכל 190 ש״ח בחיוב זה אומר סך חיובים של קצת מעל 480,000 ש״ח. ראוי לציין שיש מגבלה למספר הנקודות שניתן לצבור בכל חודש מחיובי אשראי כך שלא ניתן להשלים את דרישת הסף בחודש אחד אבל ניתן להשלים אותה בהרבה פחות משנה קלנדרית.

   למיטב ידיעתי ישנם שלושה כרטיסי אשראי נוספים שמציעים את ההטבה הזאת (גם אם היא מנוסחת מעט אחרת) והם: אינפיניט, וורלד עלית ואמקס סנטוריון. שלושת הכרטיסים האלו אולטרה-יוקרתיים וניתנים רק ללקוחות שיכולים להוכיח איתנות כלכלית ברמה גבוהה מאוד (מליוני ש״ח בבנק…). להערכתי הם יציעו ׳דרך ארוכה יותר׳ לסטטוס מאשר כרטיס פלייקארד פרימיום.

   אין דרך להגיע לסטטוס אחר, לרבות גולד, רק באמצעות חיובי אשראי.

   1. אז החובה היא לצבור בכרטיס אשראי 2527 נקודות בשנה ? או את השווי בכסף??
    השאלה היא האם תשלומים לגופי מדינה ייחשבו לי או שזה מחושב רק לפי צבירת הנקודות?

     1. אתה צודק. רק 20% מהנקודות הנצברות דרך הכרטיס נספרות כנקודות בסיס, השאר כנקודות בונוס, עד לתקרה שנתית. אבל מעבר לכך ישנה הטבה מיוחדת לפיה צבירה של 2527 נקודות בשנה מזכה בסטטוס פלטינום. אין הטבה דומה לסטטוסים נמוכים יותר (סילבר וגולד) או לסטטוס הגבוה ביותר (טופ-פלטינום).

    1. ההטבה אולי ממותגת תחת ״חיובים של 480,000 ש״ח בשנה״ אבל בעצם הדרישה היא למספר נקודות מסוים. אם הכרטיס מאפשר צבירת נקודות עבור חיובים של גופי מדינה אז החיובים האלו יתרמו למאמץ (ביחס הצבירה שיש להם). כך, לדוגמה, אם הצבירה הרגילה היא נקודה אחת לכל 190 ש״ח וצבירה בחיובים מיוחדים היא נקודה אחת לכל 380 ש״ח אז בעצם בעל הכרטיס יצטרך ליצור סך חיובים כללי של 960,000 ש״ח בשנה. לא כל הכרטיסים מאפשרים צבירת נקודות מחיובים כאלו.

     1. אני דווקא רואה את ההגיון.

      מי מחייבים כרטיס אשראי ב-40,000 ש״ח בחודש? או בעלי עסקים או אנשים עם משכורות גבוהות מאוד. שתי אוכלוסיות שאלעל מחזרת אחריהן וסטטוס פלטינום מגיע עם סל הטבות מספיק משמעותי כדי לגרום לאדם פלוני להעדיף את אלעל על חברה אחרת.

      אם היו מציעים סטטוס גולד באותו אופן היו צריכים להוריד את הרף לאזור 20,000 ש״ח בחודש. זה כבר סכום שיכולים להגיע אליו ׳אנשים מן היישוב׳ – במיוחד עם כל מיני טריקים שיוצרים חיובי אשראי מנופחים מעט (העברות כספים, חיוב פייפאל, רכישות עבור חברים ובני משפחה וכו׳). התוצאה הייתה מבול של גולדים במועדון שגם ככה סובל מעודף גולדים.

     2. ארז

      היי ליאור,
      כללית- העברות כספים ׳רך כרטיסי אשראי מזכות בצבירת נקודות?
      אם כן, ואתה יודע לספר באילו כרטיסים, יהיה מעניין לשמוע…

     3. אני לא בטוח שאני מבין את השאלה.

      האם אתה מתכוון לכל אותן אפליקציות של העברות כספים? האם אתה מתכוון לשירותים כמו ווסטרן-יוניון?

      למיטב ידיעתי בתחילת דרכן של האפליקציות האלו כל ההעברות נספרו כחיובים תקפים לטובת צבירת נקודות בכל כרטיסי האשראי. אבל עם הזמן חלק מחברות האשראי מחריגות חלק מאותן אפליקציות כך שלא ניתן לדעת בוודאות מראש האם חיובים באפליקציה מסוימת יאפשרו צבירת נקודות. זו בעיה. אפשר לפנות בשאילתא לחברת האשראי, כדי לברר נקודתית על שירות העברת כספים מסוים, אבל מעבר לזה אין כלל אחיד. אני ניסיתי לאחרונה של אפליקציית פייבוקס והיא עובדת נהדר.

     4. ארז

      תודה.
      ב- ׳רך התכוונתי להעברות דרך כרטיסי האשראי (אותן אפליקציות של הכרטיסים עצמם- לאומי קארד למשל.
      פייבוקס אכן מצויינת, וכרגיל התשובה שלך פותחת אופק חדש של רעיונות ומחשבות!

    1. האמת זה מבצע מוזר.

     האם היו חברי מועדון שחשקו בסטטוס פלטינום שהחליטו לרכוש רכב רק בשביל לקבל את הסטטוס? או, אולי, החליטו להעדיף רכב של לקסוס על פני רכב אחר רק כדי לקבל סטטוס? הרי לסטטוס יש ערך כספי מוגבל בסופו של יום – והוא לא נאמד במאות אלפי ש״ח אלא באלפי ש״ח בודדים בדר״כ.

     אז היו לקוחות של לקסוס שממילא תכננו לרכוש רכב ואז קיבלו במתנה סטטוס פלטינום. סביר להניח שאלעל לא הרוויחה במהלך הזה יותר מדי לקוחות חדשים. אלו אנשים שקיבלו מתנה שהם לא בהכרח רצו או לא בהכרח יודעים איך להשתמש בה – או שיש איזו קורלציה מוזרה ולא-ידועה בין ׳רוכשי לקסוס׳ לבין ׳אנשים שטסים המון בחברות שאינן אלעל׳.

     1. AVI

      סליחה על הבורות אבל עדין אני שואל ביצעתי חיפוש במטריקס ובתוצאות מופיע לי מחיר באופן הזה B/.310 מה המשמעות של זה

 3. אודי

  הי אלעד. זה אודי משבוע שעבר (:

  אין שום אפשרות להכניס יותר מנוסע אחד נוסף לטרקלין..

  האפשרות היחידה היא לחבור למישהו אחר בעל סטטוס שנוסע לבד. יש רבים כאלו שישמחו לעזור.
  וזהו אתר המיוחד לכך..

  https://ba97.com/calendar.asp

  מקווה שיעזור
  אודי

 4. חי

  היי ליאור,
  אני ועוד שני חברים נהיה בגרמניה עם רכב, ונהיה מאוד גמישים במקום הלינה (איפשהו על הדרך בין דוסלדורף לשטוטגרט, למען האמת). האם במצב כזה יש טעם להזמין מראש, או שאפשר להזמין באותו היום? האם מחירי מלונות נוטים לרדת ביום ההזמנה, כי נותרו חדרים ריקים?
  כשחושבים על זה, יש למלונות אינטרס להוריד מחירים אם נותרו חדרים ריקים – כי גם מי שהזמין חדר עם אופציית ביטול, כבר אחרי התקופה שבה אפשר לבטל – ולכן אורחים אחרים לא יוכלו "לשפר תנאים" עם החדרים המוזלים.
  מה דעתך? (גמישות היא פחות שיקול, כי אנחנו כבר עכשיו די יודעים איפה נהיה).

  תודה!

  1. כמו שאומר המשפט הידוע: ׳החדר היקר ביותר במלון הוא זה שנשאר ריק׳. כפי שציינת למלונות יש אינטרס, לכאורה, למכור חדרים ברגע האחרון במחיר מוזל במיוחד והעיקר שהם יצליחו להימכר. אלא שבפועל זה לא קורה, לפחות לא בהצעות גלויות וישירות, משום שכל מלון מעוניין לשמור על יוקרת המותג שלו ועל רמת מחיר מסוימת. מי יהיה מוכן לשלם 200$/לילה במלון X אם היה ידוע שאותו מלון מוכר חדרים ב-100$/לילה, כדבר שבשיגרה, ברגע האחרון. זאת ועוד – מלונות גדולים מודעים לתפוסה שלהם ימים וגם שבועות מראש ויכולים להכין את עצמם בהתאם מבחינת הצוותים, המצרכים וכיוצ״ב כך ששינוי קיצוני בתפוסה ברגע האחרון אינו דבר רצוי.

   מלונות כן מציעים חדרים במחירים נמוכים משמעותית מהמחיר הרגיל על מנת להגיע ליעדי התפוסה שלהם – אבל זה לא בהכרח מגיע בצורה של הצעה ישירה באתר המלון ברגע האחרון. לפעמים זה קורה שבוע או שבועיים מראש, או אפילו חודש מראש, ובדר״כ באמצעות סוכנים שיכולים לשווק את החדרים בערוצי שיווק שונים כמו ׳מכירות שקופות׳ (הוטוויר ופרייסליין), חבילות נופש (כך שלא ניתן לבודד את מחיר החדר מתוך מחיר העסקה הכוללת), תעריפי קבוצות ועוד ועוד.

   האם מחירי חדרים עולים או יורדים ככל שמתקרב המועד? לפעמים כך ולפעמים כך. היכרות עמוקה עם מלון מסוים או שוק מסוים תעזור לנבא מה יהיה, אבל, זה בהחלט לא קבוע. מה שכן – מחירי חדרים הם כמעט תמיד דינמיים ויכולים לעלות או לרדת אפילו מספר פעמים בשבוע.

   1. חי

    תודה על התגובה!
    אכן, נשמע הגיוני שמלונות יחשבו גם על הרווח והתדמית לטווח היותר אורך. בנוגע לשמירה על יוקרתיות המלון, האם זה תקף גם למלונות קטנים/ביתיים שלא משתייכים לאף רשת כלשהי?
    מה הכוונה מכירות שקופות? הכוונה לאתרי הזמנות שבהם לא יודעים מהו שם המלון לפני ההזמנה?
    והאם, כשלא מדובר במלון ספציפי אלא יותר בניסיון "למצוא מציאות" על פני שטח רחב וגמישות גבוהה, הסיכוי להצליח למצוא מציאה כזו הוא גבוה יותר באותו היום מאשר, נניח, שבועיים לפני?
    ועוד שאלה אחרונה – חיפוש בנושא בגוגל העלה את האפליקציה hotel-tonight, למחירי הרגע-האחרון במלונות. יצא לך להכיר/להתנסות בה?

    1. (1) באופן טבעי למלונות קטנים/ביתיים יש פחות תדמית לשמר ורוב האורחים שלהם הם חד-פעמיים. אז בהחלט שלהם יהיה תמריץ גדול יותר להוריד את המחיר ברגע האחרון במידה ואחוז התפוסה נמוך.

     (2) כן, ׳מכירות שקופות׳ הכוונה לשיטת Opaque. במובן המילולי התרגום שלי הפוך מהמציאות כי המילה ״Opaque״, במקור מצרפתית, פרושה ״אטום״ או ״כזה שאי אפשר לראות דרכו״. וכן, אלו אותן מכירות בהן הלקוח לא יודע את הזהות המסוימת של המוצר עד לאחר שהסכים לרכוש אותו.

     (3) כן, בהחלט, ככל שהגמישות גבוהה יותר כך הסיכוי למצוא הזדמנויות גבוה יותר. בכל מקרה אני ממליץ להקים גם הזמנות מוקדמות כדי שתהיה רשת ביטחון. אח״כ, תוך כדי הטיול, אפשר בהחלט לבטל את ההזמנות הקודמות לטובת הזמנות של הרגע האחרון במחירים נמוכים יותר או פשוט להחליף לתעריפים לא-גמישים.

     (4) כן, HotelTonight הוא אתר הזמנות מוכר. אפליקציה, קודם כל. לא יצא לי להשתמש בה.

     1. חי

      תודה על התשובות 🙂
      יש איזשהו אתר מכירות שקופות שאתה משתמש בו/ממליץ עליו/שמעת עליו?

     2. אני מכיר רק את הוטוויר ופרייסליין. לא משתמש בהם בעצמי.

      ברשימת הפוסטים שאני צריך לכתוב יש גם פוסט על המכירות האלו עם כמה הסברים מעניינים וטיפים על איך לגלות את זהות המלון לפני התשלום.

  1. ניסיון אישי אין לי כי מעולם לא הייתי צריך לילה ליד השדה.

   אני יודע שיש סופיטל ממש בתוך המתחם של השדה, צמוד לטרמינל, אז אין ספק שמבחינת נוחות הוא הבחירה האולטימטיבית. אני תמיד הנחתי שאבחר בהולידיי-אין שנמצא 10 דקות נסיעה מהשדה (שאטל חינמי) כי הוא זול משמעותית ויאפשר לי צבירת נקודות.

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שלום ליאור,
  האם תוכל לפרט מה צריך לעשות כדי להשיג סטטוס סילבר וגולד במועדון של יונייטד?
  באתר יש מונחים כמו PQM שאני לא לגמרי בטוח שהבנתי.

  1. ישנם שני מסלולים להשגת סטטוס גבוה במועדון של יונייטד: באמצעות ׳מיילים לסטטוס׳ (PQM) ובאמצעות ׳קטעי טיסה לסטטוס׳ (PQS). ה-PQ הוא ר״ת של ״Premier Qualifying״ (ובתרגום חופשי: ״תקפים לסטטוס״. חברי מועדון צוברים גם ׳מיילים למימוש׳ (RDM) אבל לזה אין קשר לסטטוס גבוה. כלומר, בתיאוריה, חבר מועדון יכול שיהיו לו מיליון מיילים למימוש ואפס מיילים לסטטוס.

   ניתן לצבור PQM ו-PQS מטיסות של יונייטד וכל חברה אחרת השותפה בברית סטאר. הצבירה מכל טיסה תלויה במחלקת הכרטוס של הטיסה ובמרחק הטיסה. כך, לדוגמה, טיסה במחלקת התיירים של יונייטד (כמעט בכל מחלקת כרטוס, תחת כרטיס של יונייטד) תצבור מיילים לסטטוס (PQM) לפי 100% ממרחק הטיסה. סטטוס סילבר מצריך צבירת 25,000 מיילים לסטטוס בשנה קלנדרית וסטטוס גולד מצריך צבירת 50,000 מיילים לסטטוס בשנה קלנדרית. כרטיס הלוך/חזור מת״א לסן-פרנסיסקו בטיסות הישירות של יונייטד במחלקת התיירים, למשל, יצבור לחבר מועדון כמעט 15,000 מיילים לסטטוס.

   לחברי מועדון שכתובתם בארה״ב יש דרישה נוספת והיא PQD. זו דרישת סף, שנוספת על הדרישה ל-PQM או PQS, ופרושה סך חיובים מינימלי לכרטיסי טיסה.

 6. אלי

  הי ליאור,
  אני כיום עלית (סטאר אליינס גולד) בטרקיש, סילבר בלופטהנזה ומחזיק כרטיס אשראי של מיילס אנד מור.
  טס בעיקר בעסקים של טרקיש לאירופה ולארצות הברית ע'ח העבודה.

  האם יש לדעתך טעם להמשיך ולנסות להגיע לעלית פלוס? להבנתי כל מה שזה נותן אלו רק 4 שוברי שדרוג, שממילא לא משמעותיים כל כך כי אין מחלקה ראשונה בטרקיש ואנח לא חושב שאפשר להשתמש בהם בחברות אחרות בברית.

  מה אתה היית עושה? ממשיך לצבור בטרקיש? מקרדט ללופטהנזה למרות היחס הגרוע?

  1. זו שאלה מעניינת.

   ראשית – אני חושב שמבין מועדוני התעופה הגדולים בברית המועדון של טורקיש הוא דווקא חלש מאוד. הוא מסובך, הוא משנה תנאים בלי הודעה מוקדמת, האתר שלו גרוע במיוחד, טבלת המימוש שלו לא ברורה בעליל ונציגי השירות במוקד לא יעילים. אז אולי קצב צבירת המיילים די גבוה (כשטסים על טורקיש) ויחסית קל להגיע לסטטוס גבוה – אבל אלו שני יתרונות מול רשימה של חסרונות. לסטטוס הגבוה במועדון אין יתרון משמעותי על הסטטוס שמתחתיו (עלית).

   שנית – טיסה עם טורקיש ובחירה במועדון של לופטהנזה זו חצי בעיה כפי שציינת. הקרדיט הנמוך הורג את הכדאיות.

   אם הייתי במצבך הייתי מתלבט ברצינות על מעבר למועדון של איג׳יאן או של יונייטד (כתלות בפעילות השנתית – אולי תעשה סקירה של כל הטיסות שהיו לך ב-2017). הייתי בוחר במועדון של יונייטד רק אם הייתי יכול להגיע לסטטוס הגבוה ביותר (1K) כי שם מתחיל הכיף האמיתי. היתרון המועדון של איג׳יאן, לעומת זאת, הוא שיהיה לך קל מאוד להגיע לסטטוס הגבוה ביותר ולמיילים שתצבור (בלי בונוס אומנם – שים לב) יהיה ערך יחסית גבוה כי המועדון מכליל את ישראל כחלק מאירופה.

   1. אלי

    תודה!
    העניין הוא שאיך שאני לא הופך את זה – בסוף הכי נוח לי כמעט בכל הפעמים לטוס עם טרקיש, רשת היעדים נרחבת ביותר ומכסה יעדים שאין אליהם טיסות ישירות לרוב (דבלין, ליסבון, לובליאנה, נאפולי) עם קונקשן נוח באיסטנבול. אז יוצא שאני בסוף טס איתם ולא אייג'יאן/לופטי/יונייטד.

    אתה חושב שיש מצב להשיג status match מעלית פלוס ליונייטד 1K ?

    1. לא התכוונתי לחברות שאתה טס איתן. המשך לטוס עם טורקיש.

     אתה יכול לטוס עם טורקיש ולצבור נקודות וכל קרדיט אחר במועדונים של איג׳יאן ו/או יונייטד. כל החברות באותה ברית תעופה.

    2. אריק

     יונייטד לא יעשו סטטוס מאץ' לחברות בתוך הברית. יציעו לך "סטטוס צ'לאנג'. אבל עד שתגיע אליו תהיה "מתחיל" ביונייטד. אתה צריך גם 4 קטעימטיסה עם יונייטד בשביל ה1k

 7. AVI

  שלום ליאור שוב תודה לךעל המידע המקיף רציתי לשאול אני רוצה להזמין כרטיס לניו יורק לדוגמא עם עצירת ביניים של חמישה ימים בטורונטו איך אני יכול לחפש כרטיס כזה שיחשב כנסיעה אחת עם עצירת בניים ולא כשתי נסיעות רוב האתרים שראיתי לא מאפשרים כזאת עצירה ארוכה

  1. דווקא מנועים רבים מאפשרים חיפוש כזה אבל לא בהכרח עם גמישות גבוהה. אתה יכול להשתמש אפילו בקיאק או גוגל-פלייטס לטובת העניין.

   דרך אחרת היא לפנות למטריקס. שם תוכל לכפות עצירה בכל אורך בכל שדה שתרצה. זה מנוע מתקדם מאוד. ראה את הפוסט הזה:
   https://flying-out.com/2016/12/18/search-flights-with-ita-matrix/

   כמובן שתוכל גם לפנות לסוכן נסיעות ולבקש כרטיס כרצונך. הוא יידע לבצע את החיפוש המתאים בקלות.

   1. AVI

    תודה על ההיתיחסות אני מתכוון אם אפשר לעשות את זה בדרך של טיסת המשך (עם STOP AOVRׂׂ)ולא כמרובה יעדים מה שאמור להוזיל את כרטיס הנסיעה בכל אני יודע שסוכנים יכולים לעשות את זה השאלה אם אפשר באופן עצמאי

    1. כן, אפשר.

     קרא את המדריך שקישרתי אליו. במטריקס אתה יכול לכפות קונקשיין ארוך באחד משדות המעבר.

     האבחנה בין ׳כרטיס מרובה יעדים׳ ל׳כרטיס עם קונקשיין ארוך׳ היא לא רלוונטית. זו סמנטיקה.

 8. אבי

  שלום ליאור ושוב תודה על כל המידע רציתי לשאול כשאני מזמין דיל טיסה פלוס רכב והטיסה מתאחרת לעשות שאחרי פתיחת הסניף יש דרך לודא הסניף יהיה פתוח ואם יש הבדל איך הזמנתי את הרכב בדיל של חברת התעופה או בדיל של אתר אינטרנט

  1. סביר להניח שחברת השכרת רכב לא תשאיר סניף פתוח מעבר לשעות הפעילות הרגילות רק בשביל לקוח אחד. או אפילו בשביל מספר לקוחות.

   חבילות כאלו נמכרות ע״י חברת התעופה שפועלת כסוכן או ע״י סוכן אחר – ולחברת התעופה או לסוכן אין בהכרח קשר הדוק מדי עם חברת השכרת הרכב. הם פשוט נהנים מתעריפים מוזלים תחת הסכם איתה, זה הכל. במקרה בו הטיסה מאחרת וחבילת הנופש כללה רכב הרי שיש לפנות למקור ממנו הוזמנה חבילת הנופש כדי לקבל סיוע (הזמנה חלופית מחברת השכרת רכב אחרת שכן פועלת באותן שעות, השבת הכסף ופיצוי, עדכון ההזמנה לאיסוף ביום למחרת וכיוצ״ב).

 9. דוד

  ליאור התותח תודה על הבלוג 🙂
  יש לי שאלה קטנה מאוד אבל פעמיים
  ביטלו לי את הטיסה אחרי שכבר היינו בתוך המטוס…. הייתה תקלה טכנית עם סגירת הדלת
  קיבלנו טיסה מאוחרת באותו יום אבל פיספסתי את טיסה ההמשך חזרה לארץ והגעתילארץ ב23:00 במקום 15:30
  יש איזה מקום להגיש בקשה לפיצוי? (טיסת לופטנזה דבלין => פרנקפורט => תל אביב תחת אותה הזמנה)
  שנייה
  איחרה לי המזוודה ביום והייתי צריך לקנות ביגוד וגלח״צ יש מקום לבקש פיצוי? (סוויס) ניסיתי להגיש תלונה דרך האתר שלהם אבל זה לא מקבל את התלונה בשלב האחרון אני לוחץ שלח וזה אומר שהאתר לא זמין (קרה לי כמה פעמים ומכמה מחשבים שונים)
  יש אתר מסודר שיכול לעזור לי לקבל פיצויי בלי לקחת עמלה של 20% או יותר?

  1. על פניו נשמע שאתה בהחלט זכאי לפיצוי, ע״פ חוק שירותי תעופה או ע״פ התקנה האירופית – לבחירתך, ודרך המלך היא קודם כל לפנות לחברת התעופה. לא בטוח שיבואו לקראתך ברגע הראשון אבל תן צ׳אנס. אם יהיה צורך אח״כ תוכל לפנות לחברות שמתעסקות בדברים האלו. במקרה שלך, אם אני לא טועה, הפיצוי הכספי דרך התקנה האירופית יהיה גבוה יותר. שתי השאלות המכריעות בעניין הן: האם האיחור נגרם באשמת חברת התעופה (כן, תקלה טכנית של המטוס) והאם הגעת ליעד הסופי באיחור משמעותי מספיק (כן, כמעט שמונה שעות). תבקש פיצוי כספי ע״פ תקנה EU261/2004.

   לגבי איחור הכבודה – פנה לשירות הלקוחות של סוויס, במייל, וכתוב בקצרה את מה שקרה. הפיצוי המקובל הוא עד 50$ לכל יום איחור. יש חברות שפשוט נותנות את הסכום הזה ויש חברות שרואות בו מקסימום כנגד חשבוניות של הלקוח.

   1. דוד

    אני בהלם מהתגובה של לופטהנזה לתקלה הטכנית במטוס:

    The reason for the delay of your flight was an unforeseen technical defect. Since the delay of the flight was caused by unusual circumstances which could not be prevented although all feasible measures were taken, we appreciate your understanding that we are unable to adhere with your request for compensation.

    מה אפשר לעשות הלאה?

    1. זה שקר גס. תקלה טכנית, מכל סוג, היא באחריותה של חברת התעופה ומזכה בפיצוי כספי.

     כתוב חזרה ללופטהנזה שע״פ החוק, גם הישראלי וגם האירופי, תקלה טכנית אינה בגדר ׳כוח עליון׳ ולפיכך אתה זכאי לפיצוי כספי מלא ע״פ חוק. אם היא לא תקבל את הפיצוי – בהנחה שמגיע לך בהתאם לנסיבות של האיחור/הביטול – הרי שתאלץ לתבוע את החברה בבית משפט ולבקש גם פיצוי נוסף על עוגמת הנפש, השיהוי בתשלום הזמן האבוד (ומקובל כיום שבתי משפט דורשים מחברות התעופה לשלם יותר מסכום הפיצוי המקורי בדיוק מסיבות אלו).

     אתה מוזמן לפנות לייעוץ נוסף של חברת ׳תעופה נבונה׳ (יאטפ״א). חפש אותם בפייסבוק.

     1. דוד

      שמע איזה שירות לקוחות של שיטת מצליח – אוי ואבוי

      עניתי להם תגובה עניינית מאוד שלא תבלבל אותם שאני יודע את זכויותיי
      I’m not accepting your answer to my complaint, the unforeseen technical defect can’t be considered an extraordinary circumstance. When compensation in case of technical defects, an airline can be exempted compensation in case of a long delay or a cancellation if it can prove extraordinary circumstances. The ECJ clarified that a technical problem which comes to light during aircraft maintenance or is caused by failure to maintain an aircraft cannot be regarded as “extraordinary circumstances”.Moreover, the fact that an air carrier has complied with the minimum rules on maintenance of an aircraft cannot in itself suffice to establish that that carrier has taken all reasonable measures to relieve that air carrier of its obligation to pay compensation.

      ובום אחרי פחות מ24 שעות קיבלתי תשובה חיובית מאוד

      As advised, your flight was canceled due to an unforeseeable and unexpected technical defect compromising the safety of the aircraft. This defect hardly ever occurs and was not foreseeable or avoidable for us.

      We ask for your understanding that such situations unfortunately cannot be prevented and lie outside the sphere of influence of the airlines. However, in order to maintain customer satisfaction, we will be happy to pay the amount of EUR600 equivalent to ILS2620 as a final settlement to your claim in accordance with EU Regulation 261/2004.

      תודה תודה תודה
      איזה אושר של רעיון השלישי של שאלות הזה 🙂 🙂 👍

     2. מעולה, שמח שעזרתי לך לקבל סכום כ״כ משמעותי!

      אבל תזכור שהסכום הזה הגיע לך בזכות ולא בחסד. אם עזרתי לזה לקרות אז מצוין. תודה על העדכון!

 10. יואב

  זו לא שאלה אלא הכרת תודה!
  קודם כל רוצה להביע את תודתי – קראתי היום שעות בבלוג שלך ומאד נהניתי!
  רציתי לשתף משהו שכתבת בפוסט ישן – על האפשרות לקנות BONUS POINTS PACKAGE ב IHG. לא ידעתי שהנקודות האלה נחשבות לסטטוס! זה לדעתי בונוס חשוב שלא ידעתי על קיומו – אז תודה רבה!
  בדקתי פה – https://www.ihg.com/hotels/gb/en/global/offers/member/bonus-points-package
  ושם רשום פורמלית "These packages give you points, ranging from 1,000 to 5,000 per night in addition to the points you already earn when you stay with us. What’s more, these bonus points count towards earning and maintaining your Elite status"

 11. Avi

  שלום ליאור ושוב תודה על ההשקעה
  רציתי לנצל את הבמה שלך לעוד בעיה בהתנהלות של אל על אני שנה שניה מחזיק כרטיס פלאי כארד פרמיום השבוע קיבלתי מכתב מאל על על אי עמידה בתנאי הכרטיס עקב אי שימוש ב100000 שח אפילו שעברתי את המאתיים אלף התברר שחיובי מדינה לא תופסים גם לגבי התחיבות שימושים שבוע שעבר פניתי בתלונה ואמרו שיחזרו אלי בינתיים שינו את התנאים באתר ואמרו לי שזה מופיע מפורש מברור עם עוד כמה חברים הבנתי שזה עדכון חדש שהכניס הרבה לבעיה
  לדעתך יש מה לעשות בנידון

  1. מלכתחילה הייתה בעיה מסוימת בתנאי הסף של הכרטיס כשבחלק ממקורות המידע התנאי היה 10,000 ש״ח בחיוב חודשי ובחלק מהמקורות התנאי היה צבירה של 53 נקודות בחודש (על בסיס נקודה לכל 190 ש״ח). חיובים לגופי מדינה, חברות ביטוח וכיוצ״ב נחשבים לא-תקפים בכל כרטיסי הפלייקארד למעט אלו של דיינרס (עם צבירה מואטת). כלומר, אם תנאי הסף נקבע ע״פ צבירת נקודות ולא ע״פ סך חיובים הרי שבהחלט חיובים מהגופים הנ״ל לא יתרמו.

   אולי שינו את התנאים לאורך הדרך ובמקרה כזה צריך לברר בדיוק מה היה השינוי ומתי הוא התרחש. חברת אשראי לא יכולה לשנות תנאים רטרואקטיבית בלי לשאת בתוצאות – כי זו יכולה להיות עילה לתביעה. לא ייתכן שלקוחות יוציאו כרטיס אשראי מסוים על בסיס תנאים שפורסמו, יישתמשו בו בסכומים גבוהים מאוד (והכניסו המון כסף לחברת האשראי בדרך) ואז יעמדו מול שוקת שבורה כשחברת האשראי תשנה את התנאים ללא הודעה מוקדמת ותיקח להם חלק מההטבות.

   המלצתי היא שקודם כל תבדוק אם במקרה שמרת את תנאי הכרטיס שקיבלת בדואר בעת שהוצאת את הכרטיס (דפים מודפסים). אם לא – בקש מחברת האשראי לקבל את התנאים המלאים של הכרטיס כפי שהיו בעת שהושק ואת התנאים הנוכחיים – כדי להבין אם ואילו שינויים נעשו לעניין צבירת הנקודות.

   1. Avi

    תודה ליאור אני רק מתכוון ששינו את הכיתוב באתר אבל אני מבין ממך שגם לך לפני כן זה לא היה ברור
    היה מקום שכתבו שזה תלוי בצבירת נקודות? אם כך יתכן והם צודקים

    1. זאת בדיוק הנקודה שהם צריכים להבהיר לך. הם צריכים להראות לך אחד משניים:

     (1) שהתנאי הוא צבירת X נקודות בכל חודש ולא חיוב בסך 10,000 ש״ח בכל חודש.
     או:
     (2) שחיובים במוסדות מדינה, חברות תשתית וכו׳ אינם נספרים.

     בהעדר אחד מהתנאים האלו אתה כלקוח אמור להבין שכל חיוב תקף. הם צריכים להוכיח אחרת.

     1. Avi

      שלום ליאור ושוב תודה
      פניתי לאל על והם מתעלמים ומפנים אותי בתגובה יבשה לפרסום הנוכחי שמציין את ההחרגה אין לי דרך להגיע לפרסומים הישנים יש לך איזה שהיא דרך לעזור בזה או לחילופין למי ניתן לפנות בעניין הזה

     2. אין לי עוד עצות טובות. אתה צריך לקבל את המידע מחברת האשראי שהכרטיס הונפק על ידה – ובמקרה הצורך גם לאיים בתביעה. אולי זה יזיז משהו. פרסומים ישנים ותקנונים ישנים אין לי.

 12. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שלום ליאור,
  אמנם לא יום שלישי היום אבל אוטוטו זה מגיע…
  אני מתעתד להגיע למילאנו (MXP) בטיסת הבוקר של אל על , נחיתה בשעה 10:10. יש לי טיסת המשך של ראיינאיר בשעה 10:55 כלומר קונקשן של 45 דקות.
  כיוון שראיינאיר לא מופיעה במטריקס של גוגל אין לי מושג האם זה עונה על ה MCT של השדה הזה (בתקווה שכן)
  אודה לעזרתך,
  תודה,
  דניאל

  1. זה גבולי מאוד – אבל אני אופטימי, בהנחה כמובן שאתה לא מוסר כבודה.

   למיטב ידיעתי (אין לי מקור) ה-MCT הקצר ביותר במלפנסה הוא 45 דקות. זה לקונקשיין בין שתי טיסות בינ״ל, נון-שנגן, בטרמינל 1 (שמארח את כל החברות בשדה למעט איזיג׳ט). סה״כ לא מדובר בשדה ענקי והוא לא בשיפוץ מתמיד כמו פיומיצ׳ינו (FCO, רומא).

   טיסות הבוקר של אלעל נוטות לצאת בזמן כך שיש סיכוי בריא שתנחת בשדה לפני 10:00. עדיין מדובר בקונקשיין קצרצר ובהחלט יש סיכוי שלא תגיע לטיסת ההמשך. אני, במקומך, הייתי בוחר במסלול הטיסות הזה אך ורק אם הייתה לי חלופה לטיסת ראינאייר במקרה שאפספס אותה – ומיותר לציין שאנחנו עוסקים כאן בקונקשיין שאינו מוגן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s