הבלוג הוא לא רק לוח לפוסטים שלי אלא גם במה לדיון, לשאלות, לרעיונות וכיוצ״ב. אז המסורת ממשיכה: הפוסט של יום שלישי, בכל שבוע, מוקדש לכם! הגיבו לפוסט הזה עם כל שאלה, טיפ, רעיון לפוסט, המלצה, סיפור קצר, חמשיר, חידה וכל דבר אחר בתחום הנסיעות!ֿ

LondonHouse Chicago Hotel

המסורת החדשה-יחסית של ׳שלישי של שאלות׳ התגלתה כמוצלחת ביותר ואני ממשיך לקבל מכם פידבקים חיוביים ופניות רבות גם במייל. בכל שבוע הפוסט של יום שלישי זוכה לעשרות תגובות עם שאלות קטנות כגדולות – אז תודה לכל מי שמגיב ומפתח את הדיון. לבינתיים, כל עוד אין פורומים כאן באתר, המסורת תישמר.

הפעם בפינת ׳השאלה המעניינת׳ בחרתי את השאלה של ערן: ״כאשר מזמינים כרטיס בונוס עם מיילים של מועדון מסויים – האם היטל הדלק נדרש ע"י המועדון או ע"י החברה המפעילה? לדוגמה: ידוע שב Miles&More יש היטל דלק וב- MilagePlus אין. האם הזמנת טיסה של יונייטד עם מיילים של Miles&More תידרש להיטל דלק? ולחילופין – האם טיסה של סוייס או לופטהנזה שהוזמנה דרך MilagePlus תידרש להיטל דלק?״. כך עניתי:

זה תלי גם בחברה המפעילה וגם במועדון התעופה. אם החברה המפעילה לא דורשת היטל-דלק, או לא יכולה לדרוש היטל-דלק מסיבה כלשהי (נגיד המראות מברזיל), אז מועדון התעופה לא יכול לדרוש גם כן. אבל אם החברה המפעילה כן דורשת היטל-דלק אז מועדון התעופה יכול לוותר עליו (כלומר, לספוג אותו).

אני לא מכיר מועדון תעופה שבאופן גורף לא גובה היטל-דלק מכל כרטיסי הבונוס שלו.

המועדון של יונייטד כן גובה היטל-דלק בטיסות של חלק מהחברות השותפות בחלק מהקוים. טיסות מאירופה לארה״ב, למשל, לרוב יגררו היטל-דלק שיכול להגיע למאות דולרים – אפילו בטיסות של יונייטד. חפש לדוגמה מושב בביזנס בטיסה של יונייטד מלונדון הית׳רו (LHR) לניוארק (EWR) וראה שהתוספת הכספית למיילים היא קצת יותר מ-300$ (תאריך אקראי זמין: 11 לדצמבר).

יש חברות תעופה שבאופן עקבי דורשות היטל-דלק נמוך יחסית או לא דורשות היטל-דלק בכלל. מסיבה זו כדאי יותר לטוס איתן במסגרת כרטיסי בונוס. לוט, לדוגמה, דורשת היטל-דלק נמוך משמעותית משאר החברות בקבוצת לופטהנזה.

חשוב גם לזכור שהיטל-הדלק תלוי במרכיבים רבים וביניהם שדה המוצא.

ועכשיו תורכם…

הגיבו לפוסט הזה ושתפו אותי ואת שאר הקוראים בכל שאלה, תהייה, התלבטות, הערה, רעיון, ביקורת וכל דבר אחר בתחום הנסיעות.

(ניתן לפרסם שאלות בצורה אנונימית לחלוטין. אם תציינו את כתובת המייל שלכם תוכלו לקבל התראות על תגובות וכו׳ אבל כתובת המייל לא תפורסם).

59 תגובות

 1. מאיר

  בהמשך לתגובה מהפוסט הקודם – אשמח לשמוע את דעתך על השינויים האחרונים ב-SPG/Marriott. הטוב הרע והמכוער ובעיקר מה הלקוח הממוצע צריך לדעת ולעשות.

  הגב
 2. תומר

  אני מתכוון לנצל את מבצע יומולדת של הנוסע המתמיד בפעם הראשונה בחודש מאי.
  אשמח לטיפים פרקטיים – האם המבצע מתפרסם ב1.5? יש חשיבות לזריזות שלי בקשר לזמינות הכרטיסים?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   המבצע אכן מתפרסם ב-1 לחודש. אם לא תמצא את העמוד המתאים – שלח לי מייל ואתן לך קישור.

   אין זמינות מיוחדת לכרטיסי בונוס עבור המבצע הזה אז אתה חשוף לזמינות הכללית. באופן טבעי מושבי בונוס נעלמים אט אט עם הזמן אז מוטב בהחלט להתקדם עם ההזמנה ברגע שמתקבעים על תאריכים וכו׳. חשוב גם לזכור שניתן לבטל כרטיסי בונוס ע״פ חוק הגנת הצרכן בתנאים מתאימים כך שלפעמים עדיף להזמין מוקדם כעוד יש ספק, ולבטל ע״פ הצורך, מאשר לחכות לרגע האחרון.

   קרא היטב את תנאי המבצע לפני ההזמנה.

   מקווה שבמהדורה של מאי תמצא יעד שמתאים לך!

   הגב
   • תומר

    תודה!
    ובאותו נושא – האם ניתן להזמין טיסות קוד שייר? לא ראיתי התייחסות מפורשת לכך בתקנון. לדוגמה אם מציעים במבצע טיסות לציריך, אז להזמין בביזנס של סוויס ולא של אלעל.

   • Lior @ FlyingOut

    (1) הכלל הוא שבכרטיסי בונוס לא ניתן לבחור בטיסת קודשייר. זה נכון לכל המועדונים ולא רק לנוסע המתמיד של אלעל. יש חריגים לכלל כמו הקו לציריך והקו למדריד בו אלעל מקייפת שת״פ עם סוויס ואיבריה, בהתאמה, כששתי החברות פעילות בכל קו. במסגרת מבצע יום-הולדת אני מאמין שלא יהיו תנאים מיוחדים – ועכשיו נותר רק לראות אם אלעל תציע את ציריך או מדריד כאחד היעדים.

    (2) בכל מקרה לא ניתן להשתמש בנקודות של אלעל כדי לרכוש מושב במחלקת העסקים של סוויס (כלומר, ניתן רק במחלקת התיירים).

 3. רונן

  אני חושב שאתה מבלבל קצת בין הייטל דלק לבין "מיסים" למיניהם.
  מעבר למיסי נמל וכו', שלרוב מסתכמים בכמה עשרות דולרים בודדים (וכמעט כל החברות גובות אותם בכל הכרטיסים), יש מיסים שמדינות שונות גובות.
  ספציפית אנגליה גובה מס של 156 פאונד מכל נוסע במחלקת ויקרה (ביזנס/ראשונה) בטיסה שיוצאת מאנגליה (לא תקף לטיסה נכנסת ולא תקף לקונקשנים). בלי קשר לשאלה אם מדובר בכרטיס בונוס או לא. המס הזה מתווסף לשאר מיסי הנמל הרגילים ולהייטלי הדלק, אם קיימים.
  בדוגמא שלך כ220$ מהסכום מהווים מיסים לאנגליה ואני מניח שהשאר הם מיסי נמל שונים. כלומר נראה שיוניטד לא גובים הייטל דלק בטיסה הזאת.
  אם לענות על השאלה המקורית, מהנסיון שלי ההבדל הוא בעיקר בחברה המתפעלת (כאשר משווים את אותו מקור ואותו יעד). למשל טיסה מת"א לניו יורק תעלה כ150$ בחברה אירופאית, בין אם אני מזמין דרך המועדון של יוניטד או דרך מועדון אירופי, בעוד שאותה טיסה על מטוס של יוניטד מדובר על כמה עשרות דולרים בודדים.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   צודק, הדוגמה שנוגעת להית׳רו היא לכל הפחות לא-בהירה ולכל היותר שגויה. השדה אכן גובה מסים גבוהים מאוד ובפרט לנוסעי מחלקות הפרימיום.

   ועדיין – ישנם מקרים בהם אותו מושב באותה טיסה יגרור היטל-דלק בכרטיס בונוס של מועדון א׳ ולא יגרור היטל-דלק, או יגרור היטל-דלק נמוך משמעותית, בכרטיס בונוס של מועדון ב׳. דוגמה מעניינת לכך היא הפער בתוספת הכספית של כרטיסי בונוס במועדונים של בריטיש ואיבריה שהם מועדונים-אחים שלכאורה אמורים לתמחר כרטיסי בונוס באופן זהה. בפועל יש הבדלים בתמחור ביניהם במקרים רבים ובין השאר, כאמור, המרכיב הכספי יכול להיות שונה כתוצאה מדרישה אחרת להיטל-דלק של כל מועדון (והרי את המסים בכרטיס לא ניתן לשנות).

   תודה על ההערה!

   הגב
   • רונן

    תודה לך על הבלוג והמידע המעניין שאתה מפרסם כל הזמן 🙂

    לגבי ההפרש בהטלי הדלק, זה נשמע מאוד מעניין. אני אשית לא נתקלתי בזה כלכך, מצד שני בינתיים לא יצא לי לבדוק את זה יותר מידי.
    יש לך במקרה דוגמאות ספציפיות להבדלים כאלה?
    לגבי איבריה ובריטיש – אם אני זוכר נכון, ניתן להעביר avios בין המועדונים בלי בעיה וכך בעצם ניתן לבחור מאיזה מועדון להזמין את כרטיס הבונוס. האם יש מועדון אחד שבאופן קונסיסטנטי עדיף להשתמש בו/להמנע ממנו?

    מאחר ורוב הנקודות שלי הם במטבעות שניתנים להמרה להרבה חברות תעופה (בעיקר chase UR ו SPG), אני מבין שכדי לבחור מועדון תעופה להעביר את הנקודות אליו צריך להסתכל לא רק על זמינות/עלות הכרטיס בנקודות אלא גם עלות המיסים.
    יש לך רעיון איך אפשר לעשות השוואה כזאת בצורה נוחה? במיוחד כשמדובר בכמה עשרות אופציות להעברה…

   • ערן

    תודה על התשובות.
    אז אם שמים בצד את המיסים שמקבעים לעיתים על ידי שדה המוצא (כמו במקרה של היתרו) ומתרכזים בהיטל הדלק – האם זה מדיניות של המועדון אם לגבות או לא? האם יש מקרים בהם יונייטד כן גובה היטל דלק?

   • Lior @ FlyingOut

    בדר״כ כשהחברה המפעילה דורשת היטל-דלק אז המועדון גובה. אבל מועדונים אמריקנים, באופן מסורתי, נמנעים מלגבות היטל-דלק כשאפשר שלא לגבות. המועדון של אמריקן, לדוגמה, גובה היטל-דלק רק על כרטיסי בונוס מסוימים ובעיקר כאלו שכוללים טיסות של בריטיש. המועדון של דלתא, בדוגמה אחרת, גובה היטל-דלק על טיסות של דלתא שיוצאות מאירופה ועל טיסות עם חלק מהשותפות של דלתא בברית סקיי (אך לא כולן). ניסיתי לחשוב על דוגמה לכרטיס בונוס של יונייטד שבו יהיה בהכרח היטל-דלק, או לפחות כזה משמעותי, ולא עולה לי דוגמה כלשהי לראש… אז ייתכן שהמועדון של יונייטד באמת לא גובה היטל-דלק באופן קטגורי.

   • אריק

    עוד סיבה להיות חבר במועדון של יונייטד, אם כמובן עומדים בקריטריונים שלהם לצבירה

 4. יואב ה

  שלום ליאור,
  אני טס לפולין במאי עם Lot.
  בטיסה יש שלושה לגים. אחד בהלוך ושניים בחזור. כבר הזנתי את מספר החבר שלי באיג׳יאן והשאלה מורכבת משתיים:
  1. האם אפשר לשנות את הקרדיט.
  2. ואם כן, האם אפשר לקרדט טיסות שונות באותו הכרטיס לחברות שונות? לדוגמה לשנות ולקרדט רק את הלג של הטיסה הפנימית למיילס אנד מור של לופטהנזה.
  תודה!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   1. כן, בקלות.

   2. כן, קצת פחות בקלות. אפשרות אחת היא לפנות לחברה לאחר כל מקטע ולשנות את הפרטים בהתאם – אבל הסיכוי לטעויות די גדול. אפשרות אחרת היא להסיר מהכרטיס את מספר חבר המועדון המקורי שהיה בו ולבקש קרדיט על הטיסות רטרואקטיבי מכל מועדון. באפשרות השניייה יהיה צורך לפנות לשירות הלקוחות ולציין במפורש לאילו טיסות מבוקש הקרדיט (כי אחרת המועדון הראשון ינסה לקרדט את כל הטיסות). כאמור, זה מעט מורכב אבל אפשרי.

   הגב
 5. אריה

  היי ליאור,
  ברוך שובך! מצפים לסיקור מקיף של המסע לסרי לנקה (גם בבלוג של נטע!)!

  אמריקן אקספרס, לפחות בבריטניה, מציעים כעת 50 אחוז בונוס על העברות לפינאייר.
  על פניו, זה משתלם במיוחד או שלא? לא אכפת לי לבנות מאגר נקודות עם פינאייר אם באופן כללי יש שימוש מעולה לנקודות שלהם (החלופה היא העברה של 1:1 לבריטיש).

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   המועדון של פינאייר הוא דווקא אחד הטובים באירופה ואני מאוד מתעניין בו (ומחזיק בו יתרת מיילים בריאה באופן קבוע).

   אבל – אם יש לך כבר פעילות במועדון אחר בברית אז חבל על המאמץ הכפול. בטח אם הטיעון הוא בונוס המרה של אמקס.

   מימוש טוב למדי לנקודות של פינאייר הוא שדרוג מאקונומי לביזנס בטיסות החברה מת״א להלסינקי. בפרט כי הטיסות מת״א הן טיסות לילה והנוחות הנוספת של הביזנס עשויה לתרום לשינה בטיסה (אם כי מדובר במושבי אקונומי עם מושב אמצעי חסום). שדרוג כאמור, מכל מחלקת כרטוס באקונומי, עולה רק 10,000 נקודות וזו עסקה די טובה. אבל מדובר במימוש מעניין רק עבור מי שממריא עם פינאייר מת״א באקונומי. עם יתרה גבוהה של נקודות אפשר לחשוב על כרטיסי בונוס מעניינים יותר – נגיד מסביב לעולם.

   הגב
   • אריה

    תודה! בונוס של 50% על נגיד, 80K MR הוא לא מבוטל בכלל. אין לי בעייה לוודא שהחשבון הפינאיירי נשאר פעיל. בהתעלם מת"א, היית אומר שבונוס של כ-40-50 אלף אביוס לא מצדיק פתיחת יתרה בפינאייר?

   • Lior @ FlyingOut

    אני לא בטוח שאני מבין.

    נקודות של אמקס עוברות 1:1 לפינאייר? אז תהיה לך יתרה של 120,000 נקודות של פינאייר אחרי ההמרה?

    אם כן – בהחלט משהו לשקול, כי עם יתרה כזאת אפשר לעשות דברים מעניינים. מצד שני חשוב לזכור שאתה מוותר על נקודות של אמקס שתוכל להמיר גם למועדונים אחרים (עם או בלי בונוס).

    אתה מוזמן לשלוח לי פרטים נוספים במייל.

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  היי, רציתי לשאול
  1. האם יש יתרונות בטיסה בטרנסאוויה לבעלי סטטוס גבוהה בברית סקיי (בחירת מושבים, מזוודה בחינם)?
  2. במידה ואני רוצה לנפק כרטיס בונוס במיילס אנד מור, ואני מעביר מיילים מSPG, האם ניתן "לשמור" על הבוקינג עד שהמיילים יעברו (מן הסתם כמה ימים), בדומה לאמריקן ששומרים בוקינג 5 ימים?
  תודה רבה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   1. לא.

   2. בעקרון אפשר, על אף שזו לא הטבה פורמלית, אבל זה תלוי בחברות התעופה המעורבות בכרטיס הבונוס. להבנתי אפשר לשים הולד על טיסות של קבוצת לופטהנזה (באופן טבעי) וכמה חברות נוספות מברית סטאר כמו יונייטד ואתיופיאן אבל לא כל החברות בברית. אם יש לך כרטיס בראש – פנה למועדון ושאל.

   הגב
 7. מאיר

  שאלה לגבי מחלקת Premium Select:
  הזמנתי עכשיו טיסה מאמסטרדם לדטרויט עם דלתא וראיתי שיש מחלקה חדשה שנקראת Premium Select שהיא קצת מעל Economy comfort אבל מתחת לביזנס. הבנתי שקיימת רק במטוסים ספציפיים.
  תובנות לגבי זה? כדאי/לא כדאי ומה זה נותן? איך בכלל משדרגים? קונים כרטיס ייעודי במחלקה הזו? אפשר לשדרג במיילים? האם יש שדרוגים אוטומטיים לבעלי סטטוס? (בהנחה שזו טיסה בינ"ל)

  הגב
  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   אני יכול לחוות נסיוני בלבד – המחלקה זמינה בדלתא רק במטוסי איירבאס 350, בהחלט שדרוג לעומת אקונומי – מושב נח יותר, יחס אישי יותר של הדיילים (עברו כל הזמן ושאלו אם צריך משהו, בדומה ליחס בביזנס), ערכת נוחות נחמדה, ארוחות טובות יותר.
   בטיסה שאני טסתי מדטרויד לבייגינג (13 שעות) זה בהחלט היה שווה.
   לגבי טיסה קצרה יותר מאירופה לאהב- לפי המחיר.

   הגב
   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    הזמנתי ישירות בדלתא, המחיר היה נמוך מאוד- כ700 דולר, מחיר השקת הקו.
    היום המחירים לטיסה כזו סביב 1200 דולר (עדיין שווה לדעתי בטיסה ארוכה)

   • מאיר

    זה מחיר השדרוג או מחיר הכרטיס? מה היה ההבדל לעומת economy?

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    וגם מקבלים יותר מיילים – בין 100-150% – תלוי במועדון ובסטטוס

  • Lior @ FlyingOut

   זה הפרימיום-אקונומי החדשה של דלתא, זה הכל. אפשר לשדרג במיילים ונדמה לי שאין שדרוגים אוטומטיים לבעלי סטטוס גבוה.

   הגב
 8. אלעד

  היי ליאור,
  יש לך המלצה לכרטיס טוב לסרי לנקה בכסף/ מיילים.
  אפילו אם זה כרוך ביציאה מאירופה.
  צריך לסוף ספטמבר (אחרי החגים)
  תודה
  אלעד

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כרטיס בונוס עם מיילים של יונייטד. קלאסי. לכל כיוון: 22.5K באקונומי, 35K בביזנס ו-45K בפירסט.

   אם תרצה את המסלול המהיר ביותר תוכל לטוס בטיסות של אייר אינדיה או טורקיש עם קונקשיין יחיד (במינימום). אם תרצה את המסלול המעניין ביותר תוכל לטוס עם סוויס/לופטהנזה דרך אירופה. זמינות מושבי הבונוס בטיסות רלוונטיות רבות היא די טובה – אבל כמובן מוטב קודם לבדוק זמינות לתאריכים רלוונטיים ורק אח״כ לחשוב על העברת/רכישת נקודות.

   הגב
   • Neta Planneta

    שווה גם לשקול את הכרטיס חזור עם רויאל ג'ורדניאן,
    בכיוון מקולומבו לת"א המחירים זולים מאוד בתיירים וגם בביזנס.
    קולומבו – בנגקוק – עמאן – ת"א

 9. אלי

  פחות שאלה ויותר שיתוף : בשבוע שעבר טסתי למדריד מנתב"ג שוב, והפעם עם אייר אירופה במח' עסקים.
  הופתעתי לטובה! הם מפעילים 787 חדש למדי, קונפיגורציית המחלקה לא מושלמת (2-2-2) אבל מושבי מיטה שטוחה, IFE סביר ביותר, 10 MB אינטרנט חינם לנוסעי העסקים. הארוחה הייתה לא משהו ואין פינוקים בסגנון טרקיש, אבל ביחס למחיר (כ1000$ ביום העצמאות שלנו בהזמנה של כמה ימים מראש בלבד) התמורה לדעתי טובה בהחלט. הם שייכים ל SkyTeam אז קירדטתי לאליטליה ששם אני צובר מיילים מהברית הזו, היחס הוא 150%.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כן, אייר אירופה מפעילה 788 ברוב הטיסות בקו בעודה מנסה להוות תחרות רצינית לאיבריה שמפעילה מטוסי רחבי-גוף בכל הטיסות בקו כיום (A330, אבל בתדירות נמוכה מבעבר). אלעל, לעומת זאת, נשארה עם מטוסים צרי-גוף בלבד. אייר אירופה התכוונה לשדרג את הקו למטוסי 789 חדישים יותר אבל שינתה את דעתה לאחרונה לפני יישום ההחלטה.

   כרטיסי הלוך/חזור במחלקת העסקים, של איבריה או של אייר אירופה, מתחילים ממחיר של 650$ בלבד אם כי התעריף המוזל הזה הפך נדיר. עדיין אפשר למצוא כרטיסים ב-750$ גם בחודשי הקיץ.

   הגב
 10. עידו

  לפני מה ימים טסתי בלופטהנזה מישראל לארצות הברית ובחזרה (4 לגים). איך אוכל לקרדט את המיילים מטיסות אלה לחשבון הMiles & More שלי? נכון לעכשיו הם לא נוספו אוטומטית

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   חכה לפחות שבועיים לאחר תאריך הטיסה האחרונה. זה לרוב לא מתעדכן מיידית. אם אחרי שבועיים אין קרדיט – פנה לשירות הלקוחות של המועדון. יש לך כמה חודשים לעשות את זה, אין לחץ.

   הגב
 11. שמעון

  שלום ליאור
  רציתי לשאול אני רוצה לקנות כרטיס בונוס כיוון אחד עם נקודות באל על עסקים וכיוון חזור בכסף אקונומי האם יש אפשרות לעשות את זה ביחד או שצריך לקנות חזור ככיוון אחד ולשלם עליו ככיוון אחד?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   יידרשו שני כרטיסים בכיוון-אחד, כן.

   אפשרות אחרת היא לרכוש כרטיס הלוך/חזור כשטיסת ההלוך היא במחלקת כרטוס גבוהה שמאפשרת שדרוג מראש בנקודות – ואז להוסיף את הנקודות הדרושות לשדרוג בעת ההזמנה כדי להבטיח כבר אז מושב במחלקת העסקים. לא בטוח שזה יהיה זול יותר אבל זו אפשרות נוספת, וכך גם תוכל לצבור הרבה נקודות מטיסת ההלוך (על אף השדרוג, כי במקור מדובר במחלקת כרטוס גבוהה במחלקת התיירים). נציגים במוקד המכירות של אלעל יוכלו לעזור בעניין הזה.

   הגב
 12. Avi

  שלום ליאור
  רציתי לדעת אם יש לך ניסיון עם האתר kissandfly
  מצד אחד יש שם מחירים מאוד מפתיעים (לדוגמה 680$ לניו יורק עם טיסת המשך לטורונטו וחזרה עם בריטיש) אבל באתר עצמו הוא נתקע ולא נראה אמין
  השמח לדעת את דעתך או דעת אחד החברים

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לא נתקלתי בשם הזה מעולם. אי לכך הייתי נמנע ממנו.

   אתה מוזמן לשלוח לי את פרטי הכרטיס במייל, או אפילו צילום מסך, ואנסה לעזור לך למצוא את הכרטיס באתר אחר. בהנחה שהתעריף קיים ולא מדובר בפאנטום (אני מבין שלא הצלחת להגיע למסך התשלום באתר ההוא…).

   הגב
 13. רונן

  שאלה בנוגע לקיוסקים, APC בארה"ב.
  הבנתי כי אם נכנסת בעבר לארה"ב עם אותה הויזה אז תוכל לעבור בקיוסק.
  אני עומד לעבור עם אותה הויזה אבל עם דרכון חדש (הויזה בדרכון הישן) האם יעביר אותי?
  תודה.

  הגב
 14. שי

  שלום ליאור,
  למדתי דרך האתר על תכנית FHR של אמקס,
  כמחזיק אמקס פלטינה ישראלי שהונפק בארץ, ניסיתי אתמול לבצע הזמנה באתר שלהם, אבל האתר לא מזהה
  את הכרטיס שלי.
  משיחה עם מוקד השירות נמסר לי שישראל לא משוייכת לאמקס העולמי…
  האם יש למישהו פתרון…
  תודה מראש
  שי

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אכן לא ניתן להשתמש באתר. הזמנות יש לבצע דרך המוקד הטלפוני או במייל (תוכל לקבל מייל אישי של אחת הסוכנות שם). היה טוב יותר אם גם ישראלים היו יכולים להשתמש באתר, כן, אבל סה״כ מוקד ההזמנות של אמקס בישראל מציע שירות טוב עם זמני מענה מהירים.

   הגב
   • שי

    ליאור , מתנצל מראש אם לא הבנתי את תשובתך עד הסוף,
    במוקד פלטינה בישראל לא יכולים לתת שירות כזה,
    למה כוונתך מוקד ההזמנות של אמקס בישראל?
    תודה

   • Lior @ FlyingOut

    לאמקס בישראל יש את מוקד שירות הלקוחות למחזיקי כרטיסי הפרימיום (פלטינום, סנטוריון ופלייקארד פרימיום) ויש את מוקד הנסיעות שגם במסגרתו להבנתי יש הפרדה בין נציגים שמטפלים בלקוחות פרימיום לבין שאר הנציגים.

    מוקד שירות הלקוחות לא מתעסק עם הזמנות של שירותי נסיעות ולכן לנציגים במוקד סביר להניח שלא יהיה הרבה מושג מה זה בכלל FHR. אתה צריך לפנות למוקד הנסיעות. כמחזיק כרטיס פלטינום התקשר למספר 1800-507-507. במוקד הנסיעות יידעו בדיוק מה זה FHR וישמחו להקים עבורך הזמנות ככל שתרצה.

    לפני השיחה עם המוקד אתה יכול לבדוק מחירים באתר FHR (אבל לא לבצע הזמנה, כי זה דורש חשבון פעיל שלא תוכל לפתוח עם כרטיס ישראלי…). הנה הקישור:
    https://www.americanexpressfhr.com/featured-hotel-searches

   • שי

    אשמח לקבל מייל של אחת הסוכנות שם…
    בתודה מראש
    שי

   • Lior @ FlyingOut

    בהזמנה ראשונה מוטב שתתקשר למוקד הטרוול. הם צריכים לפתוח לך ׳כרטיס לקוח׳ כדי שההזמנות העתידיות יהיו פשוטות יותר וזה נוח יותר בטלפון. את אישורי ההזמנות תקבל במייל ואז תוכל לענות שם ככל שתרצה.

 15. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  היי ליאור
  בהמשך למה שכתבת קודם, לגבי המועדון של פינאייר, לאחרונה אני שם לב שבמועדון הזה יש תמורת מיילים טובה מאוד, לפעמים כמעט כפול משאר השותפות ב-OW כמו אמריקן ובריטיש, לכן נראה לכאורה שניתן לצבור מהר יותר..
  האם מנסיונך ישנן ניצול טוב פרט לשדרוגים לביזנס בקו להלניסקי? לדוגמא טבלת ניצול טובה, זמינות כרטיסי בונוס…

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לא. טבלאות המימוש של המועדון לא נדיבות. יש חריגים אבל ככלל טבלאות המימוש לא נדיבות וסה״כ מבטלות את הערך בצבירת הנקודות המהירה.

   משזה נאמר, עדיין מדובר במועדון מתקדם יחסית ויצירתי. אבל הוא באמת לא מתאים לרוב הנוסעים.

   הגב
 16. עומר

  היי,
  נכון שאני מעדיף לשבת כאן כל היום ולקרוא חוויות על מחלקות ראשונות, אבל לפעמים אני גם צריך לעבוד… אתמול נחתה על שולחני בקשה מהמשרד שלנו באוסטרליה לאשר להם רכישה של חברות ב״קוואנטאס קלאב״ בעלות של 540 דולר אוסטרלי. הצצתי ולא ממש הבנתי מה בדיוק אנחנו מקבלים בתמורה, אבל אז נזכרתי שיש מומחה בתחום שתמיד יש לו פוסטים מוכנים מראש בארכיון על כל מיני שאלות שאני חושב שהן חכמות.

  יאללה, מה אומר הארכיון?
  (אם הארכיון מתקשה, הוא יכול להציץ כאן: https://www.qantas.com/travel/airlines/qantas-club-membership-types/global/en)

  🙂

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   האמת שאין לי פוסט בנושא. התוכנית הזאת של קוונטס אינה רלוונטית לנוסע הישראלי הממוצע.

   סה״כ זו תוכנית דומה ל-KDL אבל עם מעט הטבות נוספות. היא בהחלט כדאית לנוסעים תכופים. 540AUD זו עלות חברות אישית לשנה אחת – אז אם הנוסע שביקש את ההרשמה אכן נוסע בתכיפות גבוהה, והארגון רוצה בטובתו, זו השקעה לגיטימית לגמרי. הוא יהנה מתור מהיר בצ׳ק-אין, כניסה לטרקלינים וכו׳. חברות אישית לא רלוונטית לארגון כארגון אלא רק לנוסע.

   חשוב גם לזכור שאוסטרלים צריכים לשלם עבור חברות במועדון הלקוחות הרגיל של קוונטס בו הם יכולים לצבור נקודות. ברכישת חברות ב-QC כלולה גם חברות במועדון FF (צבירת נקודות) וייתכן שהנוסע מעוניין בעיקר בצבירת הנקודות שזה נותן לו ערך אישי כתגמול על הנסיעות העסקיות שלו אבל לא באמת חוסך לו זמן או נותן ערך כלשהו למעסיק שמשלם על הכרטיס. חברות ב-FF היא חינמית למי שכתובת מגוריו אינה באוסטרליה או ניו-זילנד.

   הגב
 17. ארז

  היי ליאור,
  יש לך תובנות / המלצות לגבי חשבון משותף במועדון של בריטיש?
  חסרונות כלשהם?
  מניח שממחר יהיו חדשות לגבי אפשרויות השיתוף במועדון של לופטהנזה?
  יש מועדונים נוספים בברית סטאר שמאפשרים זאת?
  תודה!

  הגב
  • ערן

   לפי האתר של לופטהנזה החשבון המשפחתי הוא לתושבי גרמניה/אוסטריה/שוויץ, אז לא עוזר לרוב הישראלים כרגע…

   הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אני באמת צריך לפרסם פוסט בקרוב על מועדוני תעופה שמאפשרים חשבון משפחתי. יש מספר כאלו.

   התוכנית של בריטיש היא ככל הנראה הטובה ביותר בעולם. נקודה. היא פשוטה להבנה, נוחה לשימוש וישירה מאוד. אל תחשוש להשתמש בה. אני מקווה שהתוכנית של לופטהנזה תהיה דומה לה ככל האפשר ותהיה פתוחה לכל חברי המועדון באשר כתובתם.

   הגב

השאר תגובה

BoardingArea