רביעי (שלישי) של שאלות, רעיונות והמלצות

הבלוג הוא לא רק לוח לפוסטים שלי אלא גם במה לדיון, לשאלות, לרעיונות וכיוצ״ב. אז המסורת ממשיכה: הפוסט של יום שלישי רביעי, בכל שבוע, מוקדש לכם! הגיבו לפוסט הזה עם כל שאלה, טיפ, רעיון לפוסט, המלצה, סיפור קצר, חמשיר, חידה וכל דבר אחר בתחום הנסיעות.

Hilton Barra Lounge 2

המסורת החדשה-יחסית של ׳שלישי של שאלות׳ התגלתה כמוצלחת ביותר ואני ממשיך לקבל מכם פידבקים חיוביים ופניות רבות גם במייל. בכל שבוע הפוסט של יום שלישי זוכה לעשרות תגובות עם שאלות קטנות כגדולות – אז תודה לכל מי שמגיב ומפתח את הדיון. לבינתיים, כל עוד אין פורומים כאן באתר, המסורת תישמר.

השבוע בפינת ׳השאלה המעניינת׳ הנה שאלתו של עוז: ״האם יש זמן מועדף להזמין כרטיס ביזנס? ידוע שיש ״חלונות זמן״ לכרטיס טיסה של 8 או 3 חודשים לפני, והשאלה היא האם זה נכון גם לגבי מחלקת עסקים?״. כך עניתי:

כן ולא.

יש בגדול שני סוגים של תעריפים לכרטיסים במחלקת העסקים: תעריפים ׳עסקיים׳ (לרוב מציעים גמישות גבוהה מאוד ואפשרות להימנע מסופ״ש ביעד) ותעריפים ׳תיירותיים׳ (גמישים פחות, לפעמים דורשים הזמנה מוקדמת, לרוב דורשים שהייה של סופ״ש ביעד ומכוונים כמובן למי שנוסע לנופש אבל רוצה נוחות גבוהה יותר).

התעריפים מהסוג הראשון נשארים די קבועים לאורך העונות. מדי פעם יש שינויים, מדי פעם יש מבצעים, אבל בגדול הם קבועים והם מאוד תחרותיים בין החברות השונות כי מדובר בקהל ׳חכם׳ מבחינת חברות התעופה וגם קהל שמוכן לשלם. התעריפים מהסוג השני הם דינמיים יותר וכן מוזלים לפעמים באמצעות מבצעים תקופתיים.

כך, למשל, נוסע עסקי שמעוניין לטוס לתערוכה של אמצ״ש, ורוצה לחזור הבייתה לסופ״ש, כנראה שיוטב לו לרכוש את הכרטיס כמה שיותר חודשים מראש כדי להבטיח מושב בטיסות הרצויות ובתעריף הזול ביותר מבין התעריפים העסקיים (שכאמור לא משתנים יותר מדי לאורך הזמן – אבל מושבים אוזלים). לעומת זאת נוסע שטס לנופש ויש לו גמישות מסוימת במועדי הטיסות, ואפילו אם מדובר ביום אחד פלוס מינוס, כנראה שיוטב לו להמתין עד חודשיים-שלושה לפני המועד למקרה שיהיה מבצע רלוונטי או ירידת מחיר כלשהי.

ועכשיו תורכם…

הגיבו לפוסט הזה ושתפו אותי ואת שאר הקוראים בכל שאלה, תהייה, התלבטות, הערה, רעיון, ביקורת וכל דבר אחר בתחום הנסיעות.

(ניתן לפרסם שאלות בצורה אנונימית לחלוטין. אם תציינו את כתובת המייל שלכם תוכלו לקבל התראות על תגובות וכו׳ אבל כתובת המייל לא תפורסם).

45 מחשבות על “רביעי (שלישי) של שאלות, רעיונות והמלצות

 1. אלנה

  אני עומדת להזמין (בפעם הראשונה בחיי) כרטיס למחלקת עסקים, מתל אביב לברלין, בתחילת אוגוסט. אני עוד לא בטוחה לחלוטין לגבי היום שבו אצטרך לטוס, אבל יש לי ניחוש טוב- אז אם הזמנה מוקדמת (מעכשיו) תוכל לחסוך במחיר הכרטיס אשמח לעשות זאת.

  הבעיה היא שייתכן ואצטרך, כאמור, להזיז את תאריך הטיסה, ובסבירות נמוכה (אך לא בטלה) אף לבטלה כליל. מה הנוהל הסטנדרטי כשזה נוגע למחלקות עסקים? האם בתעריף הסטנדרטי (או אולי בתוספת מחיר קטנה) אפשר להזיז תאריכים בחינם או אפילו (עדיף) לקבל החזר כספי בהתראה מראש? או שזה ממש כמו מה שאני כבר מכירה ממחלקת תיירים?

  תודה 🙂

  1. אהלן אלנה,

   עניתי על השאלה כשנשאלה בפוסט אחר לפני מספר ימים. הנה:

   כמעט לכל הכרטיסים יש עמלת שינוי ובמקרים רבים שינוי תאריך מחייב תמחור מחדש. כלומר, לפעמים שינוי תאריך יגרור תוספת הפרש כספי מעבר לעמלת השינוי.

   כרטיסים בתעריפים של מחלקת העסקים אינם פטורים מעמלות כאלו. למעשה, כרטיסים מוזלים במחלקת העסקים לרוב גמישים פחות מהכרטיסים היקרים יותר במחלקת התיירים. כדי להנות מגמישות מלאה (שינוי/ביטול ללא קנס) צריך לרכוש את הכרטיסים היקרים ביותר שלפעמים עולים פי 3-2 מהכרטיסים המוזלים (באותה מחלקת שירות).

 2. Yoav H

  אין על רביעי של שאלות…

  נקודות אמקס – המרה להילטון.
  יש לי זהב עסקי – כך שהיחס הוא 1*3.5.
  מה אתה אומר?
  תודה 🙂

  1. נקודה של אמקס-ישראל שווה בסביבות 2 סנט (נגיד כ-7 אגורות) במימושים סטנדרטיים. כך, לדוגמה, עם כרטיס אמקס גולד ביזנס אתה יכול להמיר נקודות אמקס לנקודות סטארווד ביחס של 1:1 ונקודה של סטארווד שווה בערך 2.2 סנט האחת (כמעט 8 אגורות).

   נקודה של הילטון שווה בסביבות 0.35 סנט. כלומר, בהמרה של נקודת אמקס אחת תקבל נקודות של הילטון עם שווי ריאלי של 1.22 סנט. זה בערך חצי מהשווי של נקודות אמקס. לכן, לדעתי, זו המרה לא כדאית בכלל.

 3. חנצי

  אחד השימושים הנוחים במטריקס הוא אפשרות פיצול המחלקות הרצויות בין הלגים השונים במסלול.
  לטובת כך אפשר להשתמש בקוד CABIN+ עם סיומות 1/2/3 (1 לפירסט, 2 לביזנס) אבל אין קוד לפרימיום.
  יש את האפשרות להשתמש במקום ב CABIN+ ב F bc=p אבל האם כל החברות משתמשות ב P למחלקת פרימיום? ומה קורה אם יש כמה תתי מחלקות בפרימיום?

  1. שאלה מצוינת.

   (א) כל חברת תעופה מגדירה את מחלקות הכרטוס שלה. אין אחידות מחייבת ע״פ כללי יאט״א נגיד. בפועל רוב החברות כן מיישרות קו מתוך נוחות, ובפרט כי לרוב החברות יש שיתופי פעולה עם חברות אחרות ולפעמים ממש נדרשת מהן התאמה של מחלקות הכרטוס. כלומר, לנו כנוסעים אין מנוס אלא לבדוק נקודתית בכל פעם מהן מחלקות הכרטוס של כל חברה. נסה את האתר הבא:

   https://flightavailability.bcdtravel.com/OnlineInfo/En/MnAvlMain.aspx

   (ב) בפקודה השנייה שציינת, f bc=x, אפשר להשתמש גם לחיפוש מספר מחלקות כרטוס במקביל. בצורה: ״f bc=x|bx=y|bc=z״.

   1. חנצי

    תודה, אבל האתר מראה את כל מחלקות הכרטוס (בחיפוש Availability) ולא מסמן כל אות לאיזו מחלקה היא שייכת, אלא אם פספסתי משהו..
    הפתרון אולי יהיה לחפש במטריקס כרטיס נפרד ואז לבחור למטה ב cabin, לראות את האפשרויות המתאימות ואז להכניס בחיפוש המלא.
    היה נוח אם אפשר היה לחפש את הכרטיס הנפרד עם לג בודד (טיסה בכיוון אחד) אבל חלק מהחברות מקפיצות ככה את תת המחלקה לכרטיס היקר ביותר אז עדיף לעשות את זה עם הלוך חזור..

    1. אני לא מכיר אתר שמקטלג את כל מחלקות הכרטוס של כל חברות התעופה בצורה נוחה (ובחינם). אולי קיים אחד כזה, אפשר לחפש.

     יש תוכנות בתשלום שמציעות את המידע הזה כמו KVStool או ExpertFlyer. לאחרונה אתה יכול להירשם לחמישה ימי ניסיון בחינם – ואולי בזמן הזה להכין לעצמך רשימה עדכנית לפי חברות התעופה שרלוונטיות לך.

 4. גל וולמן

  יש לי כ6000 באלאנס פויינטס ו/או 19042 באייס פויינטס ולילה חינם בהייאט, יש מה לעשות עם זה בארץ?

  1. לא כ״כ הבנתי את היתרות שציינת.

   לקבוצת הייאט, בכל מקרה, אין מלון בישראל ולכן לא תוכל לנצל שובר ללילה-חינם בישראל. אפשרות מעניינת לחופשה קצרה: מלון הייאט רג׳נסי סלוניקי.

  1. ערוצי הטלגרם היו מלכתחילה סוג-של ניסוי. כך גם כתבתי כשהשקתי אותם. רציתי לקבל פידבק לשירות של עדכונים שוטפים ע״פ נושאים/מועדונים/חברות כדי להבין האם ואיזה צורך יש לקהל בעדכונים ממוקדים כאלו. השאיפה הייתה להפוך את זה לשירות מבוסס יותר, מסודר יותר שלצידו גם הכנסה כלשהי – כי בכל זאת העדכונים האלו דורשים זמן לא מועט. כרגע עוד לא מצאתי את המודל הנכון לפעול בו בעניין הזה ולכן הערוצים ׳הוקפאו׳ לבינתיים. צר לי על כך. מקווה להמשיך ולעדכן בעתיד הקרוב!

   1. מאיר

    אתה יכול במקום זה לשלוף א ת התגובה הקבועה של אל על: קרקעתי את ערוצי הטלגרם כי אצלי הבטיחות מעל הכל.

 5. אלעד

  כרטיס בונוס לדלהי
  מחלקה ראשונה סוויס 333 או לופטהנזה 380 (מה שסקרת)?
  יש זמינות מפתיעה בסוויס…
  תודה

  1. מה? זמינות? דרך מועדון M&M?

   אני חייב לומר שזו בחירה קשה, אם כי טרם ניסיתי את הפירסט של סוויס אבל שמעתי עליה דברים נהדרים. אם הבחירה הייתה בידי הייתי בוחר בפירסט של סוויס בלי להתבלבל כי זו מחלקה שהרבה יותר קשה להיכנס אליה עם נקודות/מיילים לעומת הפירסט של לופטי שפתוחה כמעט לגמרי בשבועיים שלפני הטיסה.

     1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

      נכון עכשיו כבר לא…
      היה אתמול בערב ביונייטד כשבדקתי בסוף ספטמבר, התלבטתי ועכשיו כבר לא. אם אמצא שוב אעדכן במייל

     2. סופר חריג. לא אמור להיות אפשרי בכלל.

      לפני כמה חודשים היה אירוע כזה גם כן וכמעט כל הכרטיסים שהוזמנו בוטלו לאחר מספר ימים. כי זה באמת לא אמור להיות אפשרי ומועדון תעופה, מלבד M&M, שמציע מושבי פירסט של סוויס בהכרח עובר על התנאים שסוויס הציבה לו ולכן לסוויס יש כל אפשרות לא לכבד את הכרטיס.

 6. אורן

  ניסתי לחשב כמה מיילים אצבור מהמסלול הבא ונראה לי שטעיתי. אודה לעזרתך.
  לופטהנזה.
  ת"א – פרנקפורט J
  פרנקפורט – טוקיו A
  וחזור באותן מחלקות כרטיס.

  1. תומר

   זה תלוי איך תזמין את הכרטיס ותלוי לאיזה מיילים אתה מתכוון.
   מיילים לסטטוס – 21444 לכיוון אם אין לך סטטוס בmiles and more ו-23384 אם יש לך סטטוס בmiles and more.
   לגבי מיילים לצבירה – כאן זה תלוי איך הזמנת, אם הזמנת באחד הערוצים הישירים של לופטהנזה – המיילים שתצבור יהיו לפי מחיר הכרטיס. אם הזמנת דרך סוכן, תצבור את אותה כמות מיילים כמו לסטטוס.

  2. רונן

   תלוי לאיזה מועדון נוסע מתמיד אתה מתכוון לכרדט את המיילים.
   למשל מחלקת J בלופטהאנזה יכולה לתת בין 200% מיילים במועדון של אגייאן לדוגמא, לבין 125% מיילים במועדון של אסיאנה למשל.
   וכמו שאמרו, אם אתה בm&m הצבירה היא בכלל לפי עלות הכרטיס

 7. יאיר

  אהלן,

  אני רוצה להזמין כרטיס בונוס לטוקיו (או לכל יעד אסייתי אחר שממנו אפשר להמשיך לטוקיו בזול) עם מיילים של Skymiles של קוריאן. ה-Carrier imposed charges כל כך גבוהים שהעלות מתקרבת למחיר כרטיס רגיל. איך אפשר בכל זאת לנצל את המיילים שצברתי בקוריאן לטובת הנסיעה הזאת בצורה טובה יותר? האם העמלות הגבוהות זהות בכל החברות בברית Skyteam? האם יש נקודת מוצא אחרת באירופה שממנה כדאי לנסות לצאת?

  תודה!

  1. המועדון של קוריאן גובה היטל-דלק, ולכן התוספת הכספית יכולה להיות גבוהה, אבל גובה היטל-הדלק תלוי בשדה המוצא של הכרטיס ובחברות התעופה המעורבות בכרטיס. כאמירה כללית יש היטל-דלק בכל כרטיסי הבונוס במועדון אבל זה יכול להיות עשרות דולרים או מאות דולרים. ביציאה מת״א אין הגבלה על היטל-הדלק ולכן זה יכול להגיע למאות דולרים.

   הייתי שוקל ברצינות כרטיס הלוך/חזור להונג-קונג בכסף (יש מבצע של קתאי כרגע, החל מ-800$ בטיסות ישירות) ולהמשיך מהונג-קונג בכרטיס בונוס (אולי אפילו בביזנס, אם יש מספיק מיילים). היטל-דלק ליציאה מהונג-קונג יהיה בהכרח נמוך כי יש מגבלה חוקית שם.

 8. תומר

  שלום,

  אחרי ניצול של רוב הנקודות, נשארו לי עדין נקודות מפוזרות במספר מועדונים, אך מכיון שהחלפתי את יעד הטיסות לא אצבור אליהם יותר.

  רציתי לדעת האם יש מה לעשות עם:
  5559 מיילים באלסקה
  7310 בהייאט
  4108 ב IHG

  האם יש דרך להעיבר אותם ל smiles and more או ניצול אחר (מלון בארץ ?)

  שאלה נוספת, לאלו שיהיו בחול שבוע הבא ויפספסו את המפגש האם אפשר יהיה לראות את ההרצאה ?
  תומר

  1. ערן

   תוכל להמיר 6250 נקודות של הייאט ל 2500 מיילים של לופטהנזה.
   ב IHG ההמרה המינימלית היא של 10000 נקודות (תמורת 2000 מיילים או 40 נקודות אל על)
   היתרות נמוכות מדי בשביל לילה במלון (ולהייאט בכל מקרה אין בארץ).

   לא מכיר את המועדון והאפשרויות באלסקה, אז לא יכול לענות

  2. (א) כרטיסי בונוס במועדון של אלסקה מתחילים מ-5,000 נקודות כך שתיאורתית יש מה לעשות עם היתרה שיש לך – אבל בפועל לא ממש כי מדובר בכרטיסי בונוס לטיסות קצרות של אלסקה איירליינס בארה״ב. כרטיסי בונוס ׳סטנדרטיים׳ יידרשו עשרות אלפי מיילים. אולי יש לי פתרון עבורך בעניין הזה – אנא שלח לי מייל.

   (ב) לילות-בונוס במועדון של הייאט מתחילים מ-5,000 נקודות בלבד כך שהיתרה שלך מספיקה ללילה במלון מקטגוריה 1. תוכל גם להשתמש בתעריף כסף+נקודות כדי לרכוש לילה במלון מקטגוריה 2 או 3. תוכם גם להמיר את הנקודות למיילים של מגוון מועדוני תעופה ביחס של 2:5 ל-1.

   (ג) יתרה של 4,000 נקודות במועדון IHGR אינה מספיקה למימוש.

   (ד) ההרצאה שתועבר במפגש תתורגם לכדי פוסט בבלוג. אל חשש.

 9. מיקי

  הי,

  האם קיימת פקודת חיפוש במטריקס או פונקציה בגוגל פלייטס שמאפשרת חיפוש explore הפוך? כלומר, חיפוש של נקודות מוצא אפשריות על מנת להגיע ליעד ספציפי?
  לדוגמא – אני רוצה לראות אפשרויות מוצא שונות על מנת להגיע לבריסל בתאריך מסוים.

  1. לא.

   מה שאתה כן יכול לעשות, במטריקס, זה לחפש שדות יציאה רבים במקביל. אפשרות אחת היא לבחור שדה מוצא רצוי ולחפש ברדיוס סביבו. אפשרות אחרת היא להזין ידנית קודים של שדות רבים שאתה מכיר והם ריאליים מבחינתך. ניסיון קודם כמובן יכול לעזור בבחירת השדות ורצוי שלא לחפש כמה עשרות שדות במקביל בחיפוש אחד כי התוצאות עלולות להיות באיכות נמוכה. אני ממליץ לחפש עד עשרה שדות יחד, ורצוי אפילו חמישה או פחות.

   1. מיקי

    תודה, מסתבר שמטריקס מגביל את אפשרות החיפוש למדינה בודדת בכל פעם:
    "
    Journeys with origins in multiple countries are not supported"

    1. מוזר… זה חדש…

     אפילו גוגל-פלייטס מקבל שדות ממדינות שונות באותה תיבה. אולי מעדכנים את המטריקס וחסמו את האפשרות זמנית (אפשר לקוות שזה ההסבר).

 10. מנסה את מזלי שוב – ניסיתי כבר פעמים לשאול את השאלה הזו אך היא לא מופיעה..

  יש לי, טיסה עם לופטנזה בשישי.
  אני רוצה לקרדט אותה ליונייטד כי עברתי לצבור שם נקודות וסטטוס – כבר הגעתי ליונייטד סילבר.
  אבל
  יש לי, סטטוס frequent traveler בלופטנזה מה שמאפשר כניסה לטרקלינים בפרקנפורט.
  האם ניתן לקרדט ליונייטד ולהציג את הכרטיס מועדון של לופטנזה בפרנקפורט ע'מ לקבל את הלאונג'?

   1. איך בדיוק עושים את זה?
    האם אני צריכה להציג את הסטטוס לופטנזה שלי בכניסה לטרקלין או בצ'ק אין לטיסה?

    זה ממש מרגיש כמו לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה – ואני אוהבת עוגות כאלה שלא נגמרות 🙂

    1. אין כאן שום טריק או ׳רמאות׳. הסטטוס שלך מבטיח לך כניסה לטרקלין תחת תנאים מסוימים ואין תנאי שהטיסה המסוימת תירשם באותו החשבון. בכניסה לטרקלין פשוט הציגי את כרטיס חבר המועדון שלך לצד כרטיס העלייה למטוס.

     אגב, ניתן לשנות את פרטי חשבון ה-FFP בכל שלב עד העלייה למטוס (ובתכלס גם אחרי הטיסה, לתקן בדיעבד, אבל זה כבר מורכב מעט ולא מומלץ). כלומר, אין מניעה שתבקשי בצ׳ק-אין שמספר החבר שלך ב-M&M יופיע על הכרטיס, ואז תיכנסי לטרקלין, ואז תצאי מהטרקלין, ואז תיגשי לשער הטיסה ותבקשי להחליף את מספר חבר המועדון שבכרטיס למספר שלך ב-MP. זה מותר וזה עובד, אבל חבל על המאמץ.

 11. גיא

  יש ברשותי כרגע יתרה של כ25000 מיילים במועדון Aeroflot Bonus. התרשמתי שאין לך הרבה ניסיון במועדון הזה, אבל אולי בכל זאת יש המלצה לשימוש כדאי (טיסות? שידרוגים?)?

  מדובר ביתרה שעלולה עוד לגדול בעתיד, אבל בקצב איטי – אני לא טס המון (פעם-פעמיים בשנה, בד"כ לאסיה), וכשכן, במחלקות הזולות ולכן הצבירה די נמוכה. ליתרה הזאת למשל לקח לי כ3 שנים להגיע.
  פשוט קיבלתי את הרושם שהמחירים של ארופלוט לאסיה לא תחרותיים כמו שהיו לפני מספר שנים וכבר לא בטוח שאטוס איתם עוד, לכן שוקל לנצל את היתרה הנוכחית ולהעביר את הפוקוס שלי למועדון/ברית אחרים.

  1. נכון, ההיכרות שלי עם המועדון של אירופלוט מוגבלת למדי. זה מועדון לא אטרקטיבי באופן כללי, ובין השאר כי לא נוח לבצע בו פעולות, אבל הוא יכול להיות שימושי לאלו שטסים בתכיפות עם אירופלוט.

   יתרה של 25,000 מיילים יכולה להספיק לשדרוג מחלקה בטיסה בינונית-ארוכה. אולי לא שדרוג ממחלקת התיירים למחלקת העסקים אבל לשדרוג ממחלקת התיירים למחלקת פרימיום או ממחלקת פרימיום למחלקת העסקים. האפשרות האחרונה כדאית הרבה יותר לאור המחירים הנמוכים בהם אירופלוט מוכרת כרטיסים במחלקת הפרימיום שלה (שלא קיימת בכל המטוסים בצי אז חשוב לבדוק). מצ״ב קישור למחשבון:

   https://www.aeroflot.ru/cms/en/calculator_awards

   1. גיא

    זהו, שלפני כמה שנים הייתי בטוח שאטוס איתם בתכיפות המון כי הם היו עקבית הכי זולים ליעדים שלי. אבל בטיסה האחרונה שהזמנתי הבנתי שזה כבר בכלל לא המצב – היו הרבה אופציות יותר זולות, ושל חברות שנחשבות ליותר טובות (לא שיש לי תלונות על ארופלוט) וביניהן Air France, שהפסקתי לטוס איתה בעבר בדיוק מאותה הסיבה ובסוף איתה טסתי הפעם…

    אני באמת רואה ששדרוג מחלקה לכיוון אחד יעלה 20000 מיילים, אז נשמע כמו אופציה טובה (לעומת טיסה שמתחילה מ60000, מה שלא סביר שאגיע אליו בכמה שנים הקרובות…). אבדוק את העניין כשאתכנן את הטיסה הבאה שלי. תודה רבה!

 12. Uri

  שלום רב
  הזמנתי מושב באל על טיסה לארהב בתירים פלוס שורה שנייה במחלקה אמצע… הסיבה לכך היא כי לפי האפליקציה – מפת המטוס יש רווח בשורת התיירים פלוס הראשונה באמצע…
  חשבתי שהרווחתי .
  כשהגעתי לטיסה התברר שיש רווח (רק 2 כסאות בשורה הראשונה של מחלקת התיירים פלוס) אבל הרווח לפני כסא המעבר ולא האמצע.
  נגשתי לדיילת היא בדקה ואכן גם אצלה ברישום מופיע שיש רווח לפני הכסא האמצעי, היא הציעה לי לכתוב מכתב ואמרה שהיא תכתוב גם היא.
  רשמתי מכתב לאל על התשובה אומרת סליחה טעינו קבל 100 נקודות.
  הדבר מאוד מתסכל ..כי מדובר על טיסה ארוכה ובחרתי במיוחד בגלל הפרסום שלהם.
  האם לדעתכם הפיצוי הולם או אני יכול להתעקש יותר ?

  1. לדעתי אין לך קייס – טסת במחלקה ששילמת ולא שילמת תעריף מושב מועדף. זה כאילו תבחר מושב לפי seatguru ואז יסתבר לך שהמידע מוטעה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s