נתחיל מהסוף: לא מצאתי עמוד למבצע הזה באתר הישראלי של איבריה אלא רק באתר האמריקני של החברה. מצד שני, תנאי המבצע לא קובעים או אפילו רומזים כי הוא מוגבל לחברים במועדון IberiaPlus מאזור מסוים בלבד בעולם. לכן אני מסיק שהמבצע תקף גם לחברי מועדון מישראל.

לעמוד המבצע לחצו כאן.

9,000 אוויוס לכל כרטיס

תנאי המבצע פשוטים למדי: כל כרטיס חדש שיוזמן באתר של איבריה בין ה-21 ליוני (היום) וה-24 ליוני (ראשון) ייזכה את הנוסע, כחבר מועדון IberiaPlus, בבונוס נדיב מאוד של 9,000 אוויוס.

התנאים המפורטים:

 • יינתן בונוס אחד בלבד לכל כרטיס ללא תלות במספר הטיסות בכרטיס ו/או במחלקות השירות של הטיסות. אם בכרטיס כלולים מספר נוסעיםכל אחד מהם ייקבל בונוס.
  – – –
 • כדי להנות מהבונוס יש לכלול בהזמנה את מספר החבר במועדון IberiaPlus.
  – – –
 • כל חבר מועדון יכול לצבור עד 90,000 אוויוס במסגרת המבצע (כלומר, להנות מהבונוס למקסימום של עשרה כרטיסים).
  – – –
 • הכרטיס חייב לכלול טיסות המופעלות ע״י איבריה, איבריהפלוס ו/או נוסטרום (שתי האחרונות חברותבנות של איבריה). טיסות של חברת וולינג, גם בקוד של איבריה (IB), אינן תקפות. לא יודע מה הדין לגבי כרטיסים הכוללים בנוסף גם טיסות עם חברות אחרות, אבל מניח שזה לא יימנע את הבונוס.
  – – –
 • הבונוס ייתקבל כ-10 ימים לאחר הזמנת הכרטיס. כלומר, ייתכן שהבונוס ייתקבל לפני הטיסה עצמהבאופן חריג. אבל אם הכרטיס יבוטל מסיבה כלשהי האוויוס יימחקו מהחשבון.
  – – –
 • באוויוס שייתקבלו כבונוס במסגרת המבצע יש להשתמש עד ה-1 לדצמבר 2018. בתאריך זה הנקודות יימחקו מהחשבון. אני לא יודע אם ניתן יהיה להעביר את הנקודות האלו לחשבון של בריטיש כדי אפקטיבית להאריך את תוקפן.

הנה הטקסט המלא באנגלית:

Terms and conditions

Special offer of an extra 9,000 Avios for each ticket purchased between 21 and 24 June 2018 (maximum of 90,000 promotional Avios per member) on iberia.com for a flight operated by Iberia, Iberia Express or Air Nostrum. The Avios will be added within 10 days of the purchase to the Iberia Plus account of all customers identified as members of the Iberia Plus programme during the purchase process.

If the customer requests a refund, either because it is permitted by the fare or for any other reason, the promotional Avios will be withdrawn from their account. The extra promotional Avios not redeemed by 1 December 2018 will be withdrawn from the customer's account. The redemption terms and conditions are subject to the general terms and conditions of the Iberia Plus programme.

For example, if a customer purchases tickets on Iberia.com for three people to fly from Seville to Madrid and two of the people are identified as Iberia Plus members during the purchase process, 9,000 Avios will be credited to both of these people within 10 days of the purchase. These two people must have redeemed at least 9,000 Avios by 1 December 2018, or this same amount of Avios will be withdrawn from their account.

הפוטנציאל של המבצע

בהערכת השווי האחרונה נתתי לאוויוס שווי ריאלי של 1.4 סנט/נקודה. מכאן, ל-9,000 אוויוס יש שווי ריאלי של בערך 125$.

מדובר בהחזר מדהים עבור כרטיס טיסה אחד ובפרט שההחזר הזה אינו תלוי במחיר הכרטיס או במספר הטיסות שבו. זה כמעט פי 10 טוב יותר מהחזר הקאשבק הטוב ביותר שמוצע כיום לכרטיסי טיסהוגם הוא מצוין.

קל וחומר לאור העובדה שהבונוס, כך ע״פ התנאים וע״פ הדוגמה הכלולה בהם, תקף גם ברכישת כרטיס זול של כמה עשרות דולרים (ואז השווי של הבונוס יהיה פי כמה ממחיר הכרטיס).

IB MAD-BCN Random

מה לגבי טיסות איבריה מישראל?

החברה מפעילה קו אחד לישראל, ממדריד לת״א, עם טיסה יומית במטוס איירבאס A330 רחבגוף. אלו חדשות טובות בעיקר לנוסעי מחלקת העסקים של החברה. כרטיס הלוך/חזור מת״א למדריד מתחיל ממחיר של 270$ במחלקת התיירים ו-740$ במחלקת העסקים. אגב, איבריה מציעה מערכת של הצעות לשדרוג בכסף (מכרז), עם סיכויי הצלחה די טובים לאור מספר המושבים במחלקת העסקים בטיסות בקו, אז אפשרות טובה היא לרכוש כרטיס במחלקת התיירים ולשדרג אותו בכסף (או באוויוס).

Iberia International Business Class Seat

אני רוצה להבהיר שהבונוס של המבצע ניתן במקביל לצבירת האוויוס הרגילה במועדון של איבריה. כלומר, בפועל ההחזר לכרטיס אפילו גבוה יותר מהשווי הריאלי של 9,000 אוויוס.

האם חייבים לצבור את הקרדיט על הטיסות במועדון של איבריה? להערכתי לא! תנאי המבצע קובעים כי הבונוס יינתן כ-10 ימים לאחר ההזמנה (וללא קשר למועד הטיסות) בתנאי שבהזמנה עודכן מספר החבר במועדון IberiaPlus, אבל אני לא רואה מניעה לשנות בשלב מאוחר יותר את פרטי מועדון התעופה שאליו מבקש הנוסע לקרדט את הטיסות. מה גם שהשינוי הזה יכול לקרות לאחר שהבונוס כבר הועבר לחשבון במועדון של איבריה.

לסיכום

מבצע אטרקטיבי מאוד של איבריה עפ פוטנציאל תמורה גבוה מאוד. אפילו תמריץ ראוי ל׳ריצת מיילים׳ באירופה (ובפרט בחצי האי האיברי) עבור מי שיכול לקחת את הזמן ולבלות מספיק טיסות במטוסים של איבריה ושות׳. אפשר לטוס לסופ״ש של טיסות ברחבי ספרד, בעלות של כמה מאות דולרים בלבד, ולחזור לארץ עם בונוס בשווי של מעל 1000$. פשוט ככה.

תחשבו על זה במהלך הסופ״ש. גם אני אחשוב על זה.

30 תגובות

 1. שלומי

  להבנתך, אם אני מזמין דרך האתר של איבריה טיסה של וולינג, עדיין מקבל את הבונוס?

  הגב
 2. מאיר

  מאוד ספקולטיבי בשביל הוצאת כסף יזןמה. כמעט כמו להעדיף הזמנה דרך אתר קאש בק יקר יותר רק בהסתמך על הקאש בק (שאלי יבוא ואולי לא). הרי אין לאיבריה שום בעיה להכריז שאתה לא כשיר לקבל את המיילים מאחר שאינך אמריקאי. או לפייד לך אותם בלי להאפשר העברה שלהם. כמובן שההנחה שניץן לקרדט מראש למועדון אחר ורק ליידע אותם במספר האיבריה פלאס שלך היא כבר שבירת שיאי הספוקלציה. ליאור, כשחקן רציונלי (בדכ…) אנא שים לב לכל הדברים הללו.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אני עומד מאחורי ההערכה שלי. אני לא רואה שום ׳הוכחה׳ לכך שהמבצע הוא רק לשוק האמריקני ואני אכן מאמין שיהיה אפשר לצבור קרדיט על הטיסות בכל מועדון תעופה בשינוי הפרטים לאחר ההזמנה. מטרת המבצע היא לעודד אנשים לבצע הזמנות באתר איבריה, זה הכל.

   אני לא אומר שכל ישראלי צריך עכשיו לרכוש כרטיס הלוך/חזור למדריד וכמה טיסות קצרות נוספות רק כדי לצבור אוויוס. זה יעבוד, וזה כדאי, אבל זה בהחלט ספקולטיבי למדי. אבל אני כן אומר שהמבצע הזה הוא אטרקטיבי מספיק כדי לשים לב אליו ואולי סיבה להעדיף את איבריה אם במקרה מתכננים נסיעה לחודשים הקרובים.

   הגב
 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מה אני עושה אם אני חבר במועדון בריטיש וכל הנק שלי שם? שארשם במקביל במועדון איבריה?

  הגב
   • רונן

    לפי התגובה הרשמית של נציג איבריה, נראה שאי אפשר להעביר את האוויוס למועדון אחר.
    אתה חייב לנצל אותם (דרך האתר של איבריה) עד ה1/12

   • ארז

    בלי קשר למבצע הספיציפי, האם ניתן להעביר נקודות/אוויוס בין מועדונים בתוך הברית? ספיציפית בין איבריה לבריטיש? האם זה חדש, כי אני לא הכרתי עוד מקרים של העברה בין מועדונים שונים. או שאני מפספס משהו פה בדיון…

 4. Yoav H

  1. האתר הספרדי של איבריה הוציא לי התראה על אותו המבצכ- כך שליאור צודק והמבצע לא מוגבל לאמריקאים.
  2. לגבי ניוד האוויוס, למי שיש חשבון EC משפחתי – אין אפשרות להעביר לחשבון אוויוס משפחתי של בריטיש אוויוס של איבריה.
  3. החלק של אוויוס עם תוקף של חצי שנה – מאוד טריקי – וזה המוקש היחיד.
  4. מדליק בתור רעיון – אבל מאמץ לא קטן בשביל לקבל טיסה חינם – עפ הגבלת זמן…

  הגב
 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  להבנתי, אפילו לא צריך לטוס כדי לקבל את הבונוס? התנאים רשום שרק אם הכרטיס יבוטל האוויס ימשכו חזרה, אבל אם מזמינים 10 כרטיסים זולים כפי שציינת ולא טסים עדיין תקף?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   מסתבר שכן!

   אם מבטלים את הכרטיס – האוויוס נמחקים. אם פשוט לא מגיעים לטיסה – לא קורה כלום לאוויוס, אך הם כמובן יימחקו ב-1 לדצמבר.

   הגב
 6. erantips

  טוב לאחר בירור במספר אתרים.
  אי אפשר להעביר את הנק' ל-ba.
  חייבים לממש במועדון של איבריה.
  אבל לא חייבים להגיע לטיסה.
  כלומר אפשר להזמין 10 טיסות זולות, ולא להגיע, כל עוד לא מבטלים את הכרטיס, זכאים לנק'
  יש טיסות של איבריה ב-30$, בתוך ספרד.
  מה שנותן 90,000 avios ב-300$.
  זה יוצא מחיר 0.3 סנט ל-avios.
  מחיר שווה ביותר, אם יש לכם תוכניות למימוש בשנה הקרובה, אסור לשכוח שצריך לכרטס עד תחילת דצמבר.

  הגב
 7. מיטל

  אני קצת נתלקתי בבעיה ליצור לי חשבון של iberia plus, הוא לא מקבל את ה document number, שבמקרה שלי הוא המספר דרכון, עוד מישהו נתקל בזה? גם אין כלכך עם מי להתייעץ משם

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לא נתקלתי בבעיה כזאת. נסי אולי להירשם את מספר תעודת הזהות שלך, במידה ואת מרגישה נוח לרשום אותו.

   הגב
  • erantips

   זה אומר שיש לך חשבון באיבריה, תנסה לעשות איפוס סיסמה.
   גם ככה האתר מקרטע.

   הגב

השאר תגובה