הבלוג הוא לא רק לוח לפוסטים שלי אלא גם במה לדיון, לשאלות, לרעיונות וכיוצ״ב. אז המסורת ממשיכה: הפוסט של יום שלישי, כמעט בכל שבוע, מוקדש לכם! הגיבו לפוסט הזה עם כל שאלה, טיפ, רעיון לפוסט, המלצה, סיפור קצר, חמשיר, חידה וכל דבר אחר בתחום הנסיעות.

ElAl Dreamliner PremEconomy 2

המסורת החדשה-יחסית של ׳שלישי של שאלות׳ התגלתה כמוצלחת ביותר ואני ממשיך לקבל מכם פידבקים חיוביים ופניות רבות גם במייל. בכל שבוע הפוסט של יום שלישי זוכה לעשרות תגובות עם שאלות קטנות כגדולות – אז תודה לכל מי שמגיב ומפתח את הדיון. לבינתיים, כל עוד אין פורומים כאן באתר, המסורת תישמר.

השבוע בפינת ׳השאלה המעניינת׳ הנה שאלתו של חן: ״איך אתה מתנהל בעניין טיפים בבתי מלון? למשל כאשר אתה מתארח בחדר המלון, כמה נהוג לשים טיפ למנקים? האם בכל יום או בסוף שהייה?״. כך עניתי:

אני לא נוהג להשאיר טיפים למנקים. למעט אולי הכסף הקטן שנשאר לי בתום ביקור במדינה כלשהי אבל זה בעיקר מתוך חוסר רצון שלי לסחוב מטבעות ופחות מתוך רצון לתת טיפ. זה גם לרוב מסתכם בסכום אפסי.

אם אני נותן טיפ במלון זה לקונסיירג׳, לדורמן ולבל-בוי במידה והוא מלווה אותי לחדר עם התיקים. כמובן שם לשירות החדרים, אבל זה טריוויאלי.

הגיבו לפוסט הזה ושתפו אותי ואת שאר הקוראים בכל שאלה, תהייה, התלבטות, הערה, רעיון, ביקורת וכל דבר אחר בתחום הנסיעות.

(ניתן לפרסם שאלות בצורה אנונימית לחלוטין. אם תציינו את כתובת המייל שלכם תוכלו לקבל התראות על תגובות וכו׳ אבל כתובת המייל לא תפורסם).

78 תגובות

 1. ראוטר

  במדור "מי נגד מי" (שנותן זוית מעניינת ולא שגרתית על מאחורי הקלעים של התקשורת), עלתה הערה לגבי אופי הכיסוי של "השקת" הווייפיי של אלעל.

  https://mobile.mako.co.il/culture-weekend/media-fights/Article-b12f0d14251b461006.htm

  מה עמדתך? האם פרקטיקה כזו נהוגה למיטב ידיעתך בקרב חברות תעופה? האם הזמינו גם אותך?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   תודה על הקישור ואכן נושא מעניין לדיון. התייחסתי לעניין הזה בפוסט לפני שבועיים, וכך כתבתי:

   סיקור עיתונאי חיובי לשירות האינטרנט האלחוטי של אלעל

   מי אמר שוחד וטובות הנאה עבור כתבות כביכול-אובייקטיביות? מסתבר שאלעל, בעזרת היח״צן שלה רני רהב, בחרה לשלוח חבורה של עיתונאים מהעיתונים והאתרים המובילים במחלקת עסקים לפריס, כולל לילה אחד בעיר, כדי שהם יוכלו לסקר (בצורה חיובית מאוד, כמובן) את שירות האינטרנט האלחוטי החדש שלה. גם אני כתבתי על השירות הזה השבוע אבל לא קיבלתי על כך דבר או חצי דבר מאלעל. זה כמובן לא סקופ שחברות מסחריות משלמות בדרך זו או אחרת עבור סיקור חיובי בתקשורת אבל להטיס חבורה של עיתונאים לפריס במחלקת העסקים זה כנראה שיא חדש.

   https://flying-out.com/2018/07/13/weekly-news-and-promotions-jul-13/

   הגב
 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  איפה אתה מציע לקרדט טיסות באיר אירופה?

  הגב
 3. אריק

  כל כמה זמן/נקודות כדאי להעביר/להמיר נקודות תעופה (מרכישות באשראי) למיילים של יונייטד?
  יש איזשהו כלל אצבע או משהו שכדאי לעקוב אחריו?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אני אישית מעדיף לשמור את יתרת הנקודות דווקא בחברת האשראי ולהעביר כשיש צורך. מצד שני, אפשר לטעון שהנקודות ׳בטוחות׳ יותר אצל יונייטד כי הסיכוי שלאומיקארד תיפגע ביחס ההמרה באופן מיידי גדול משמעותית יותר מהסיכוי שיונייטד תפתיע בצורה דומה את חברי המועדון שלה.

   לא ראיתי מעולם מבצע המרה בין לאומיקארד ליונייטד. אחרת הייתי ממליץ לחכות לכזה.

   הגב
   • אריק

    למה בעצם לשמור בחברת האשראי?
    בניסוח אחר: האם יש איזשהו יתרון או חסרון פשוט להעביר בכל X זמן או בכל Y נקודות או "רגע לפני" שהמיילים פוקעים (ובכך לחדש אותם)?

   • רובי

    צריך רק לשים לב שלאומי קארד הכניסו סעיף חדש שנקודות תעופה של כל שנה שלא יומרו למיילים יתבטלו בשנה העוקבת לאחר שלושה חודשים.

    ״
    6.4. צבירת נקודות למועדוני תעופה תיעשה במהלך שנה קלנדרית, החל ממועד חיוב ינואר ועד למועד חיוב דצמבר ("סל נקודות למועדוני תעופה"). ניתן להמיר נקודות אלו במהלך כל השנה ובנוסף עד ל- 31 בחודש מרץ העוקב. לאחר מכן, נקודות אלו תימחקנה באופן סופי ומוחלט ולא ניתן יהיה לעשות בהן כל שימוש, ולא יינתן כל פיצוי בגינן וללקוח לא תהיה כל זכות ו/או טענה בעניין.
    ״

   • Lior @ FlyingOut

    אם אין צורך מיידי בנקודות עדיף לשמור אותן היכן שאין להן תוקף. לאומיקארד שינתה בזמנו את תוכנית הנקודות שלה וכיום נקודות שנמצאות בשנה קלנדרית אחת נמחקות ב-31 למרץ בשנה הקלנדרית הבאה. כלומר, עדיף בעיניי לשמור את הנקודות אצל לאומיקארד עד חודש מרץ ואז לבצע המרה של כל היתרה במכה אחת. ההמרה הזאת תחשב לפעולה בחשבון של יונייטד ותמנע תפוגת מיילים קיימים בחשבון אם אלו היו בסכנה. המרה אחת בשנה, בדרך זו, זה מספיק.

   • עוז

    קחו בחשבון שלאור מכירת לאומי קארד, קיים סיכוי לא מבוטל שכללי המשחק של המרת הנקודות ליונייטד הולכים להשתנות.
    במילים אחרות, עדיף לדעתי להמיר בהקדם

   • Lior @ FlyingOut

    זאת נקודה טובה…

    אני בכל זאת רוצה להאמין שלאומיקארד תעשה מאמץ לא לפגוע בלקוחותיה ולכן לא תבצע שינויים דרמטיים בתוכנית הנקודות שייכנסו לתוקף מיידי. כלומר, ייתכן בהחלט שיהיו שינויים אבל עם הודעה מראש. לפחות זה הניחוש שלי.

  • chaim

   ובאותו עניין:

   מבחינת שווי – עדיף להמיר נקודות של לאומי קארד, לאל על על או יונייטד?!

   הגב
   • Lior @ FlyingOut

    למועדון של יונייטד.

    ניקח לדוגמה את כרטיס המולטי הפופולרי שצובר נקודת תעופה לכל 25 ש״ח בחיוב (פעם היה 12.5 ש״ח בחיוב). הוא מציע את יחסי ההמרה הבאים: 6 נקודות ל-10 מיילים של יונייטד או 28 נקודות ל-1 נקודה של אלעל. אם נניח שמייל של יונייטד שווה בערך 1.5 סנט הרי שנקבל בהמרה זו ערך של 2.5 סנט לכל נקודה של לאומיקארד. אם נניח שנקודה של אלעל שווה בערך 50 סנט הרי שנקבל בהמרה זו ערך של כ-1.8 סנט לכל נקודה של לאומיקארד. ההפרש ברור, והתוצאה לא תשתנה אפילו למי שיחמיר וייתן למייל של יונייטד ערך נמוך משמעותית של, נגיד, 1.2 סנט.

   • ישעיהו

    תשובתך מראה שדווקא עדיף להמיר לאל על, או שפספסתי משהו?
    בכל מקרה, החישוב מבוסס על טבלאות מהאתר הרשמי. המצב בפועל, הוא שבשיחת טלפון אפשר לקבל יחס המרה טוב יותר מהיחסים הללו, גם ביונייטד וגם באל על (ליונייטד 7.5 ש"ח למייל, אל על אני קיבלתי בזמנו 250 ש"ח לנקודה, כמו פליי כארד רגיל).

   • Lior @ FlyingOut

    זה חישוב לא מורכב. בהמרה ליונייטד מתקבל ערך גבוה יותר לנקודות של לאומיקארד. אבל ההפרש לא עצום ומן הסתם ההמרה הזאת כדאית רק למי שגם ככה מטפח יתרה במועדון של יונייטד.

 4. רובי

  ליאור,
  האם הטיסה מסרי לנקה חזרה לארץ במחלקת העסקים של רויאל ג׳ורדניאן הייתה נוחה ( ותמורה הולמת ) ?
  תודה.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כן, בהחלט.

   מחלקת העסקים של RJ ב-788 היא נוחה מספיק אבל בהחלט לא מהשורה הראשונה כיום. לשני נוסעים זה אפילו עדיף כי אפשר לשבת ביחד, עם פרטיות חלקית, לעומת מחלקות עסקים מהשורה הראשונה שמכוונות להקנות פרטיות מקסימלית לכל נוסע לבדו.

   מבחינת תמורה לכסף מדובר בעסקה פנטסטית. הכרטיסים האלו נמכרים החל מ-650$ בלבד.

   הגב
   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    אני חייב להגיד אחרי נסיון של כמה טיסות ש RJ היא חברה די טובה כפי שציינת ליאור.
    יתרונות – יוצאים בזמן, הצוות טוב (גם בהשוואה לחברות האמירויות), אוכל טוב, צוות זמין כשצריך.
    חסרונות – מושבי 2-2-2 ולכן לא לכולם גישה למעבר, מבחר מוגבר של סרטים, לאונג' בסיסי ביותר בעמאן (אף שיותר טוב מדן…)

   • אריק

    וואו! שווה! מנסה למצוא מימוש ל400K מיילים של יונייטד לחופשת פסח למשפחה של 5. לא מספיק בשביל הקריביים (דומיניקנית, קוסטה ריקה, פנמה וכו) אבל היה אמור להספיק לסרי לנקה. אממה, אין שום הצעה באתר של יונייטד לסרי לנקה… מוזר ששום חברת סטאר לא מציעה להם מושבים לשם (ד"א, גם לא לקוסטה ריקה, למרות שיונייטד עצמם טסים לשם)
    קצת מאכזב. ממה שאני בודק, נראה שרוב ההצעות של יונייטד זה של אוסטריאן. מושבים של יונייטד עצמם יקרים מאוד במימוש.
    שנה שעברה מימשתי לתאילנד למשפחה, באוסטריאן (כיוון אחד היה בעסקים, תענוג). השנה לא רוצה לAPAC, אבל לא מוצא מימוש טוב
    ליאור יש לך הצעה? למרות שאתה לא חבר יונייטד, אתה בטח מכיר את כללי המשחק שם

   • אורי ביבי

    אריק
    אולי משהו בדרום הודו שלשם עלות המימוש מאוד זולה ויש את איד אינדיה בתמונה
    אולי למלדיביים שלשם בוודאות המימוש טוב
    דרום אפריקה בהחלט אופציה גם
    מאוריציוס סיישל זנזיבר וכל האוקיינוס ההודי
    אלו כל הרעיונות שלי

   • אריק

    אכן, רק שבאתר של יונייטד, אין כלום. שום אופצייה. אולי זה מוקדם מדי? אולי מאוחר מדי? להזמין עכשיומלאפריל 2019

   • Lior @ FlyingOut

    אני ממשיך את המלצתו של אורי.

    יתרה של 400,000 מיילים היא מכובדת מאוד אבל בחלוקה ל-5 נוסעים זה אומר סה״כ 80,000 מיילים לשימושו של כל נוסע. זה מספיק לכרטיס הלוך/חזור ליעד כלשהו במרכז אסיה, ואפילו במחלקת העסקים, וכפי שציינתי זה הכל שאלה של זמינות. למצוא חמישה מושבים יחד באותן טיסות – ובפרט במחלקת העסקים – זה סיפור לא קל.

    אתה יכול אולי לחפש כרטיסים מוזלים בכסף בטיסות של ברית סטאר ואז לבדוק אם תוכל למצוא נגיד שלושה מושבים יחד בטיסות האלו. כך שני נוסעים ישלמו בכסף ושלושה בנקודות, לדוגמה.

    הייתי מתחיל מחיפוש זמינות בקוים הכי עמוסים בין אירופה להודו. בפרט בין המרכזים של סטאר באירופה (פרנקפורט, מינכן, ציריך, וינה, וורשה…) למרכזים של אייר אינדיה בהודו (דלהי בפרט אבל גם מומביי). עדיין לא טריוויאלי למצוא חמישה מושבים בטיסה אחת, אבל, זו התחלה.

    – – –

    אגב, אני בהחלט משתמש במועדון של יונייטד באופן שיגרתי ויש לי עשרות אלפי מיילים בחשבון. סטטוס אין לי ואני כמעט לא מקרדט טיסות למועדון, אבל עדיין.

 5. אריה

  התלבטות קלה – בהזמנת מלון, האם הייתם (ליאור וגם שאר מומחי הבלוג) מבקשים BRG כשההפרש הוא כ-10$? כלומר, דין פרוטה כדין מאה או שאתם רואים בזה ABUSE של המערכת?

  הגב
  • זיו

   לא חושב פעמיים.
   בתחילת השנה מצאתי הפרש של 1$ ברדיסון רומא,
   הם השוו לי את ה1$ והורידו 25%.
   מה שמעניין בBRG זאת ההטבה של ה25%
   לא הכמה דולרים הפרש.

   הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לחלוטין דין פרוטה כדין מאה. גם על סנט אתה יכול לבקש (בהנחה שאין סתירה בתנאי התוכנית, ולרוב יש מינימום של 1$ או 1% הפרש לפי הנמוך). ה-BRG זו הבטחה שהמחיר הפומבי הנמוך ביותר יוצע ע״י המלון וגם הדרך לאכוף את זה כנגד המלונות.

   הגב
 6. נועם

  הי ליאור
  האם ניתן לקבל מיילים ביונייטד על שהיה במלונות רשת ibis ?
  במידה וכן, מה צריך לעשות כדי לקבל את המיילים ( ההזמנה לא בוצעה מהאתר של יונייטד)

  ** הערת אגב, לא פשוט עם הירידה בקצב הפוסטים שלך**

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כן, אבל לא בצורה ישירה.

   רשת איביס שייכת לקבוצת אקור והמועדון של יונייטד אינו שותף של המועדון של קבוצת אקור (LeClub). על מנת לצבור מיילים של יונייטד תוכל לבצע את ההזמנה דרך אחד מכמה אתרי הזמנות שמציעים צבירת מיילים מכל הזמנה. אם ההזמנה כבר בוצעה ואינה ניתנת לביטול אז, ככל הנראה, לא תוכל לצבור בהזדמנות זו מיילים של יונייטד.

   – – –

   אני מתנצל על הירידה בקצב הפרסום בבלוג. הקצב יעלה חזרה בקרוב.

   הגב
  • החסכן

   ברשת IBIS כדאי לקרדט לאיבריה (יש להירשם לתוכנית של Accor לשם כך)

   הגב
 7. יואב ה

  ‏חסרים לי ‏16,000 מילים למעמד זהב באיגיאן. ‏כרגע במעמד כסף.
  יש לי חודשיים עד לתפוגה הבאה.
  יש לי מספיק טיסות של איגיאן.
  ‏מעט זמן לריצה ותקציב מוגבל.
  מה היית מציע?
  ‏אם אפשר בלי ארצות הברית או משהו שדורש ויזה מיוחדת.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   בדוק כרטיסים של אתיופיאן ליעדים שונים באסיה (מנילה, לדוגמה). M+B מציע קרדיט של 100% ממרחק הטיסה על מרבית מחלקות הכרטוס במחלקת התיירים של אתיופיאן.

   אפשרות אחרת, בתקציב גבוה יותר, אלו כרטיסים של סאס מיעדים שונים באירופה לאסיה במחלקת פרימיום. יש כרטיסים כאלו סביב 1000$ בתוספת טיסות קישור מ/אל אירופה שיעלו, נגיד, 200$ בתכון נכון. M+B מציע קרדיט של 200% ממרחק הטיסה על הכרטיסים האלו אז אתה משלם יותר אבל מקבל יותר. בשביל 16K מיילים זו כנראה הדרך העדיפה.

   הגב
 8. אריה

  לא פשוט עם הירידה בקצב הפוסטים שלך

  (מרגיש צורך עז לחזק את הדברים, מוזמנים להצטרף)
  ((ליאור, אתה לא חייב לנו כלום, רק לא פשוט בלי הפוסטים שלך. אוהבים אותם, ואותך))

  הגב
 9. ארז

  היי ליאור וכולם,
  רעיונות יצירתיים (תקציבית) לשני כרטיסים ליפן בביזנס?
  הלוך לאוסקה וחזור מטוקיו לשבועיים במחצית השנייה של ספטמבר.
  תודה מראש!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כרטיסי בונוס עם מיילים של אמריקן? 40K לנוסע לכיוון ואפשרות לטוס עם קתאי דרך הונג-קונג (או מספר חלופות פחות נוחות). יש מבצע לרכישת מיילים של אמריקן ויתרה של 160K תעלה בסביבות 3500$ בחישוב גס. כלומר, גם עם המסים וכו׳ זה ייצא פחות מ-2000$ לכרטיס בהנחה שיש זמינות מושבים.

   הגב
   • ארז

    יצירתי פלוס! שואל את עצמי אם אני בנוי לזה כי אני לא מכיר את כל מנגנוני האתרים לרכישת הנקודות, ואת הדרך לוודא זמינות מושבים בטיסות הרצויות.
    אבל אני אנסה.
    יש רעיונות נוספים לקניית כרטיסים בכסף? תעריפים מוזלים של מי מהחברות בקונקשנים סבירים (עדיפות לקונקשן 1 אבל עם אפשרות ל-2)?

    תודה רבה

   • Lior @ FlyingOut

    צריך לשבת ולחפש. אני לא מכיר את התעריפים הזמנים כעת לטוקיו אבל מניח שכל דבר מתחת ל-3000$ הוא אטרקטיבי.

   • דרור

    יש כרטיסים בביזנס של אסיאנה (מוצר קשיח לא משהו) מאיסטנבול במשהו כמו 2500$ בתאריכים האלו. הוספת טיסות מת"א לאיסטנבול לא אמורה להוסיף הרבה.

   • דרור

    אגב, מהתבוננות קצרה בטבלת הבונוסים של המבצע הנוכחי של אמריקן, נראה ש-160K מיילים יעלו 3000$, מה שהופך את זה לאפילו יותר משתלם (וגורם לי להרהר ברצינות ברכישה ספקולטיבית של כמות כזו. שני כרטיסים לאסיה בביזנס של קתאי ב-3000$? יס, פליז).

   • ארז

    איך עושים את זה טכנית (את הרכישה)?
    ודרך איזה אתר אני בודק זמינות של מושבים בטיסות הספיציפיות שאני צריך?
    ואיך אני מוודא שבין רכישת המיילים (השאלה הראשונה) לבין מימוש המיילים (השאלה השנייה) לא משתנה שום דבר בזמינות ובתנאים? אולי ניתן להזמין מראש ולאסוף את המיילים לפני הכרטוס?

    ליאור- נראה לי שאני צריך לשכור את שירותיך 🙂
    אין ספק שאם זה יהיה זמין ויעבוד זה יכול להיות נהדר

   • Lior @ FlyingOut

    (א) במקרה הזה, של המבצע שתיאר דרור, הרכישה מתבצעת ישירות באתר של אמריקן. אבל המיילים לא נכנסים לחשבון ממש מיידית אלא לרוב בטווח של מספר שעות.

    (ב) זמינות מושבי בונוס בטיסות קתאי אפשר וכדאי לבדוק באתר של מועדון Executive Club (בריטיש). אם לבריטיש יש גישה למושב מסוים אז גם לאמריקן צריכה להיות אותה גישה. אפשרות אחרת היא כמובן להתקשר למוקד השירות של אמריקן ולבקש מהסוכן שיבדוק שם ואז.

    (ג) החדשות הטובות הן שהמועדון של אמריקן מאפשר הולד על כרטיסי בונוס עד 5 ימים. אין כמעט תנאים להטבה הזאת. כלומר, בפועל, ניתן לשים כרטיסי בונוס על הולד כשאין מיילים בחשבון ואז לרכוש את היתרה הדרושה. אין סיכון אמיתי בדרך הזאת.

    שלח לי מייל אם אתה רוצה עזרה נוספת ו/או שאטפל לך בכרטיס כשירות בתשלום.

   • ארז

    תודה רבה ליאור – סעיף ב יעזור לי מאוד!!!
    עד עכשיו חיפשתי "ידנית" תאריך תאריך במנוע הלא מתקדם של אמריקן, וגם צלצלתי למוקד השירות שלהם. בינתיים לא מצאתי זמינות בונוס, וכרטסנו בכסף בקתאי (עדיין ניתן לבטל תחת חוק הגנת הצרכן).

    כמובן שגם המידע הנוסף חשוב מאוד.

    ונשלח מייל – תודה!

   • ישעיהו

    בתיאוריה זה נכון, בפועל לא כל כך הצלחתי למצוא באתר של אמריקן זמינות כרטיסים כאלו.
    מישהו כתב כאן לפני שבוע או שבועיים על כך שאם מזמינים כרטיס להונג קונג אז אין זמינות, אך ליעדים אחרים דרך הונג קונג יש, אבל גם זה לא הלך לי באתר של אמריקן.
    מה שכן עבד לי, באלסקה (טלפונית מול המוקד שלהם) אין זמינות להונג קונג אבל כשמבקשים כרטיס לבנגקוק דרך הונג קונג אז יש יותר.
    בקיצור, זה אפשרי אבל צריך לקחת בחשבון שזה לא מאד פשוט.

 10. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אל על משנה לרעה את תוכנית הנוסע המתמיד והבלוג שותק?! הכיצד?

  הגב
 11. אורי ביבי

  מתחיל במילה אמאלה !!

  לא סימנו עם גל שינויים .אלעל הבןקר משנה שוב את תוכנית נןסע מתמיד . גזירות קשות ביותר שןב.
  קןרא ומתבאס פה.

  לדןגמא
  צבירת נקודןת נמוכה יותר
  זלזול מתמשך בחברי יוקרה
  חיסול הטבת שדרוג בכפל נקודות
  וצבירת נק נמוכה יותר כמובן כהמשך להוזלת כרטיסים לכאורה עקב מעבר לכרטיסים ללא מזוודה.

  תתעמקו אשמח לדעתכם

  https://www.elal.com/he/frequentflyer/club-changes-2019/pages/default.aspx?utm_medium=email&utm_source=matmid&utm_campaign=club_changes

  הגב
  • דודי

   יש אלטרנטיבות ראויות ולכן אין שום סיבה להתרגש.פשוט להצביע ברגליים או בכנפיים☺

   הגב
   • שמחה

    השאלה האם כדאי לנצל נקודות שיש שם עד לתאריך השינוי…

 12. אלעד

  נראה שאל על עושה את דרך המלך כדי לקרוס…
  אבל כמו בי"ח הדסה שהיה לכאורה פרטי אבל המדינה התערבה כדי להצילו, גם כאן המדינה תציל אותם, ולכן לא אכפת להם…

  הגב
 13. אלעד

  ליאור
  האם לינה במלון בתוך החלק הבין לאומי של השדה בדלהי יש בעיה אם מגיעים עם מזוודה ולא רק כבודת יד?
  תודה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   ״בעיה״ לא.

   אם אתה צריך לאסוף את המזוודה – כנראה שתאלץ להחזיק בויזת טרנזיט או ויזה רגילה כדי לעבור הגירה ומכס ואז להפקיד את המזוודה לטיסת ההמשך. זה במידה והמזוודה לא שורשרה ישירות ליעד הסופי. אפשרות אחרת היא שתגיע לדלפקי הטרנזיט ותבקש מהנציג של חברת התעופה איתה אתה ממשיך שיישלח מישהו מטעם החברה כדי לאסוף את המזוודה ולתייג אותה הלאה לטיסת ההמשך – זה הליך מקובל בחלק הזה של העולם.

   אם המזוודה מתוייגת הלאה אז לא צריכה להיות שום בעיה.

   הגב
  • ארז

   ב-777-200 שלפחות בביזנס נחות משמעותית (2-4-2!) מה- 777-300 (1-2-1) שפועל בקו לניוארק ואפילו מה- 787 הצפוף יותר (2-2-2) שפועל בקו לסן פרנסיסקו (לסירוגין עם ה- 773).

   הגב
   • אריק

    ומעבר לקונפיגורציית מושבים, ה777-300 בפולאריס, עם הפודים, ולא מושבי סטנדרט כמו האחרים. הבנתי שלסן פרנסיסקו גם ישימו 777-300, נכון?

 14. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אם ביקשתי לקרדט טיסה לק m&b בשד, בעת מסירת המזוודה, למרות שבמקור בקרדיט היה לק m&m.
  והקרדיט בסוף הגיע לק m&m, האם יש אפשרות לתקן לאחר הטיסה?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כן. במיוחד אם יש לך עדיין את ה-BP שעליו מופיע המספר שלך במועדון M+B.

   שלח מייל למועדון M&M ובקש את ביטול הקרדיט. תדגיש שביקשת לשנות את מספר חבר המועדון לפני הבורדינג וקיבלת בהתאם כרטיס חדש. לאחר ביטול הקרדיט העבר את המייל שתקבל מ-M&M בצירוף צילום ה-BP למועדון M+B ובקש את הקרדיט שם. זה הליך שיגרתי.

   הגב
 15. ארז

  לאיפה ממליץ לקרדט טיסות של קתאי ל-2 נוסעים מזדמנים שלונדון היא יעד מועדף, ועם יתרה קטנה במועדון של בריטיש?
  האם המועדון המשפחתי של בריטיש זה משהו ישים?
  מדובר בקרדיט מטיסות ביזנס הלוך חזור ליפן ע"י קתאי.
  תודה רבה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   מועדון התעופה שייתן לך את הקרדיט הגבוה ביותר על טיסות במחלקת העסקים של קתאי הוא MileagePlan (אלסקה). זה מועדון תעופה נהדר – למי שטס יחסית הרבה ובפרט במחלקות הפרימיום. קתאי ובריטיש שתיהן שותפות של המועדון. אבל – המועדון לא מאפשר לרכוש כרטיסי בונוס מישראל לאירופה, בכלל, ולכן לא ניתן להשתמש במיילים כדי לטוס מת״א ללונדון. כן ניתן להשתמש במיילים כדי לטוס עם בריטיש לארה״ב, לדגמה, עם עצירה בלונדון (למשך כמה זמן שתרצה).

   כרטיס הלוך/חזור בטיסות במחלקת העסקים של קתאי מת״א לטוקיו, לדוגמה, יניב בסביבות 30,000 מיילים לנוסע. זה יתרה גבוהה למדי. המועדון לא מציע חשבון משפחתי אז כל נוסע יצבור את המיילים בחשבונו, אבל כמובן שניתן להשתמש במיילים מחשבון של אדם אחד כדי לרכוש כרטיס בונוס לאדם אחר. 30,000 מיילים יספיקו לכרטיס בכיוון-אחד במחלקת העסקים מת״א להונג-קונג, לצורך העניין.

   במועדון של בריטיש כרטיס כאמור יצבור בין 16,000 ל-17,000 אוויוס. זה מספיק לכרטיס בונוס בכיוון-אחד ללונדון במחלקת התיירים בלבד. בעיניי זה פחות אטרקטיבי. מצד שני, כרטיס כזה יביא אותך למרחק נגיעה מסטטוס סילבר בכל חשבון. לא רע.

   הגב
 16. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  היי
  יש דרך לכפות טיסה ישירה בין תל אביב לציריך בכרטיס בונוס ביונייטד עם סוויס בביזנס?
  שולח אותי דרך איסטנבול, וורשה, ווינה…
  שיחה טלפונית למוקד תעזור?
  תודה

  הגב
  • רון

   בתאריך שבחרת אין זמינות מושבים לביזנס וכנראה לתיירים, לכן היא מציע לך אפשרויות אחרות הדרושות קוניקשן

   הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כפי שהגיב רון – כנראה שאין זמינות באותו תאריך ולכן התוצאה לא מופיעה. סה״כ מנוע החיפוש באתר של יונייטד עושה עבודה טובה בהצגת זמינות מושבים עם חברות שותפות.

   העצה שלי היא קודם כל לבדוק זמינות בכל מקטע בנפרד. קרי, TLV-ZRH בתור התחלה. ייתכן שישנה זמינות למקטע הראשון, למשל, אבל אין זמינות למקטע השני מציריך ליעד הסופי. אולי תוכל לעלות על הטיסה לציריך, כדי להנות ממחלקת העסקים של סוויס ביציאה מת״א, מציריך לטוס ליעד נוסף באירופה לקונקשיין שני ומשם להמשיך במחלקת עסקים טובה גם כן ליעד הסופי שלך. זה סתם רעיון שאומנם מאריך את הדרך אבל ייתכן שנותן לך מענה.

   הגב
 17. יורם

  אנחנו ארבעה, זוג עם שני ילדים (13 ו- 8) טסים ביום ב' הקרוב לניו יורק- דרך לונדון – בריטיש אירוויז ו-אמריקן אירליינס.

  בטיסה מת"א להיתרו- יש צ'ק אין רגיל.
  בטיסה מהיתרו ל- JFK אנחנו טסים במטוס מדגם 747,
  מתברר ששיבצו אותנו לשורה 33, ארבעת המושבים שבאמצע.

  מדובר על מושבים שנחשבים "לא מוצלחים":
  לפי האתר SEAT GURA –
  https://www.seatguru.com/airlines/British_Airways/British_Airways_Boeing_747-400_B.php
  אלא מושבים שהשולחן נמצא בתוך הידית, המקום לרגליים מוגבל בגלל המחיצה.

  האם להבנתכם ולפי ניסיונכם יש בכלל מה לעשות? זה ניתן לשינוי? אם כן- למי לפנות ואיך..?

  הגב
  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   ניתן אולי לשנות בצק אין באתר/ אפליקציה של בריטיש, או להגיע מוקדם לשדה

   הגב
  • אלי

   לדעתי עדיף להשאר בשורה זו או לעבור תמורת תשלום לשורה 28
   את יושבת שורה ראשונה באקונומי עם כל המשפחה ביחד, למה להחליף?
   ב747 יש מספיק מקום לרגלים, בכלל מפתיע שנתנו לכם שורה 33
   בדרך כלל שומרים את המקום למשפחה עם תינוק

   הגב
   • יורם

    נשמע כמו עצה טובה. אני ממש מקווה שיהיה מספיק לרגליים.. חלק מהענין הוא שהילדים שלי רוצים לראות את הנוף.. בהמראה.. בנחיתה..

    זו עדיין דילמה אם לשנות..

   • Lior @ FlyingOut

    כבר שנים שלא טסתי במחלקת התיירים של בריטיש, ובטח שלא ב-747 המזדמן, אבל כאמירה כללית השורה הראשונה היא תמיד מבוקשת. בפרט כי אין שורה מלפניה ולכן אין מי שישעין את המושב שלו אחורה ויצמצם עוד יותר את המרחב המועט שממנו כן אפשר להנות. בעיניי זה יתרון משמעותי. אני במקומך הייתי נשאר בשורה זו.

השאר תגובה

BoardingArea