לא מפתיע: ישראייר מפסיקה לטוס בשבת

רמי לוי רכש לאחרונה את חברת התעופה ביחד עם שותף עסקי. רמי לוי שומר שבת. אומנם בראיונות לתקשורת לאחר הרכישה הסתייג רמי לוי מלומר שהחברה תפסיק לטוס בשבת – אבל היה ברור לכולם שזה בדיוק מה שיקרה אחרי שיחלוף הבאז התקשורתי. בכך מצטרפת ישראייר לאלעל שגם היא לא טסה בשבת כמובן, ובפרט תחת הבעלים החדש שהוא חרדי, וגם סנדור החברה-הבת של אלעל הפסיקה לאחרונה את פעילותה בשבת. אם כן, רק ארקיע נותרה במערכה כדי לשרת בסופ״ש את הקהל שאינו שומר שבת (והוא רוב הציבור הישראלי). ההחלטה של ישראייר היא כמובן בשורה קטנה עבור חברות תעופה זרות הפועלות בנתב״ג ורק בהמשך נדע האם זו הייתה החלטה עסקית חכמה מצד החברה.

הירשמו למבצע התקופתי הבא של מועדון Hilton Honors

לשהיות מה-3 למאי ועד ה-6 לספטמבר. במסגרת המבצע יהנו כל חברי המועדון מכפל נקודות בשהיות של 2-1 לילות וטריפל נקודות בשהיות של 3 לילות ומעלה. המכפלה ביחס לצבירת הבסיס בלבד, ללא בונוס לסטטוס או כל בונוס אחר. סה״כ מבצע די חלש ואינו מתגמל כלל לילות-בונוס (שבדר״כ נספרים באופן מלא לטובת בונוסים במסגרת מבצעים תקופתיים כמו זה הנוכחי). בכל מקרה, ההרשמה פתוחה אז כדאי להירשם.

אלעל הודיעה על פתיחת הקו לפוקט והחלה למכור כרטיסים

בקו ישרתו מטוסי ה-789 החדישים. הלוך/חזור בתעריף קלאסיק במחלקת התיירים החל מ-800$ (או 640$ לא כולל כבודה…), במחלקת פרימיום החל מ-1250$ ובמחלקת העסקים החל מ-2200$. ישנם גם תעריפים נוחים מספיק לכרטיסי בונוס: 1400 נקודות ו-200$ במחלקת התיירים, 2000 נקודות ו-100$ במחלקת פרימיום, 4250 נקודות ו-220$ במחלקת העסקים. בעיניי מימוש נקודות למחלקת פרימיום הוא הכדאי ביותר. הקו החדש הוא תוצר ישיר של מתווה התיירות החדש עליו הודיעה תאילנד לאחרונה, במסגרתו פוקט משמשת כיעד ניסיוני עם קדימות על שאר היעדים במדינה, אם כי מצב התתלואה בתאילנד כיום נמצא במגמת עלייה ויש כאלו שמעריכים כי חלק מטיסות אלעל המתוכננות כעת לחודש יוני והלאה ייאלצו להידחות.

נפתח המלון של רשת מנדרין-אוריינטל במדריד

מדובר במלון ריץ המפורסם והיוקרתי שנפתח לפני יותר ממאה שנים. בשנה שעברה נודע כי הוא יעבור לניהולה של רשת מלונות היוקרה האסייתית המצליחה והוא נפתח כעת לאחר שיפוץ משמעותי. מדריד אינה עיר יקרה, ובפרט בעלות המלונות, אבל לילה במנדרין-אוריינטל החדש יעלה לכם צפונה מ-600 אירו. זול זה לא ונקווה שהתמורה בהתאם למחיר. יחד עם זאת, מדריד לא עמוסה במלונות יוקרה אמיתיים לצערנו למעט המלון החדש-יחסית של רשת פור-סיזנס השוכן לדעתי במיקום מושלם במרכז העיר. אגב, גם בת״א צפוי להיפתח בשנים הקרובות מלון של רשת מנדרין-אוריינטל (במתחם הצפוני למלון אינטרקונטיננטל).

מבצע מצוין של איג׳יאן למשפחות שמחפשות נופש לקיץ

כותרת המבצע היא ״ילדים טסים בחינם״ וזה כמעט מדויק. ההטבה העיקרית היא אכן הנחה של 100% בתעריף ילדים (עד גיל 12) אבל ההנחה חלה רק על תעריף הבסיס ותוספת הדלק ולא על המסים. ניתן להוסיף מספר ילדים לאותה הזמנה, ובתנאי שיש בה גם מבוגר אחד שמשלם מחיר מלא, ועל כל הילדים התשלום יהיה המסים בלבד. ההטבה הנ״ל תקפה לכל התעריפים גם במחלקת התיירים וגם במחלקת העסקים. המבצע חל גם על הזמנת חופשות במערכת Aegean Packages הכוללות טיסות ומלון עם אפשרות ביטול מלאה עד 15 יום לפני היציאה תחת מקדמה של 50 אירו בלבד. הטבות נוספות במסגרת המבצע: כפל מיילים במועדון Miles+Bonus, הנחה של 50% בהטסת בעלי חיים ו-15 אירו הנחה לבדיקת PCR ביוון. סה״כ באמת מבצע מצוין למי שרוצה לתכנן חופשה משפחתית לקיץ לאחד היעדים אותם משרתת איג׳יאן. להזמנות עד ה-15 למאי ולטיסות עד ה-31 לאוגוסט.

פתיחת מלון סיקס-סנסס בשחרות נדחתה שוב ל-5 לאוגוסט

אם אתם לא מכירים – מדובר במלון אולטרה-יוקרתי, אקולוגי, מבודד וייחודי השוכן על הר המשקיף על הערבה. בעיניי זהו המלון היוקרתי והמעניין ביותר בישראל, בהפרש ניכר, ומתחרה רציני על אותו תואר באזור המזרח התיכון כולו. פרטים נוספים בפוסט שפרסמתי לפני שנה. כמה עולה התענוג? החל מ-1,000$ ללילה בסוויטה הפשוטה ביותר (שהיא מדהימה, אבל לא כוללת בריכה או נוף לערבה).

8 תגובות

 1. איתן

  רוב הציבור הישראלי נע בסקלה בין מסורתי לחרדי, ולא רוצה לטוס בשבת. אחוז קטן מגדיר את עצמו כחילוני.

  הגב
  • Lior@FlyingOut

   זו אמירה כללית מאוד. הרבה מגדירים עצמם מסורתיים, בגלל חגים וכיוצ״ב, אבל לא שומרים שבת. כ-45% מכלל היהודים בארץ (שהם כ-75% מכלל התושבים) מגדירים עצמם חילונים לחלוטין. ״אחוז קטן״ הם בטח לא. העובדה הפשוטה היא שרוב תושבי מדינת ישראל, וכנראה גם רוב התושבים היהודים במדינה, לא שומרים שבת. לגבי העדפה לטוס בשבת – זה אין לי מושג, אבל עובדתית נתב״ג פעיל בשבתות.

   הגב
   • אילן

    אני באופן אישי וגם הרבה ממכרי מעדיפים לטוס בשבת. אין חרדים בטיסה וזה יתרון משמעותי.

 2. אורי

  המבצע של אג'יאן נראה יותר מדי טוב – מבוגר אחד יכול לטוס עם נגיד 4 ילדים במחיר כרטיס אחד בלי מיסים. אבל לא מצאתי קאצ', אפילו לא כתוב שאלה צריכים להיות ילדים שלו.
  אבל כמובן שהדרישה לבידוד בחזרה לארץ די מוציאה את החשק.

  תיקוו קטן – להזמנה עד 6 במאי, טיסות החל מ-15 במאי.

  הגב
  • omrimandel

   מה הוא הלך הרוחות במשרד הבריאות לגבי בידוד ילדים?
   אם לא יתנו תנאים מקלים (למשל יציאה מבידוד לאחר 4 ימים עם בדיקה נוספת), זה הורג את היציאה ליוון.
   נ.ב. קצב החיסון ביוון די נמוך כמו בכל אירופה. למי שיש כיס יותר עמוק הייתי ממליץ על שייסל או המלדיבים שהם גם מחוסנים וגם יפים.

   הגב
   • Lior@FlyingOut

    באמת חייבים לפתור את סוגיית הילדים והבידוד. זה ביל-ברייקר אוטומטי לכ״כ הרבה משפחות. עושה רושם שזו החלטה מכוונת במטרה להשאיר אנשים לנפוש בישראל – והחלטות במטרה דומה כבר התקבלו בעבר, וגם הכעיסו אז. כמובן מלונות אילת בוכים בכל סגר אח״כ מרגישים הכי נוח לעשוק את הקהל הישראלי השבוי עם מחירים בלתי אפשריים.

השאר תגובה