מנועי חיפוש ואתרי הזמנות מומלצים

מוכנים להזמין כרטיס טיסה או חדר במלון? בעמוד זה תוכלו למצוא רשימה של אתרי הזמנות מומלצים ומנועי חיפוש נוחים. את כל אתרי ההזמנות האלו ניסיתי בעצמי ולא אעדכן בעמוד זה אתר שהיה לי ניסיון שלילי איתו.

כללתי בעמוד זה גם קישורים למנועי חיפוש מומלצים. מנועי החיפוש האלו אינם סוכנים מקוונים בעצמם ולכן אינם מוכרים כרטיסי טיסה או חדרי מלון באופן ישיר אלא רק מפנים לאתרי הזמנות. שימו לב: אם התוצאה הזולה ביותר שייכת לאתר הזמנות שלא שמעתם עליו מעולם – עשו חיפוש בגוגל כדי לקרוא עליו ביקורת בטרם ביצוע הזמנה דרכו.

שימו לב שחלק מהקישורים בעמוד זה מספקים תגמול לבלוג. אם אתם מעוניינים לתמוך בבלוג אתם יכולים להשתמש בקישורים האלו לפני כל רכישה. תודה מראש!

וכמובן, אני כאן לכל שאלה.

לחצו על הלוגו כדי לעבור לאתר המבוקש.

מנועי חיפוש והשוואת מחירים – טיסות

 

Kayak Logoזה המנוע המועדף עלי לחיפוש ראשוני של כרטיסי טיסה פשוטים בסגנון הלוך/חזור לאירופה. המנוע של קיאק לא מתוחכם ולא חף מטעויות, אבל, הממשק נעים והתוצאות סה״כ מדויקות. כדאי לדעת שלקיאק יש אתרים-מדינתיים רבים והקישור כאן הוא לאתר האמריקני שהוא הגדול מביניהם ומבצע את החיפוש באתרי הזמנות אמריקנים מובילים.

SkyScanner Logoמנוע החיפוש הזה מצטיין בעיקר בחיפוש כרטיסים של חברות לואוקוסט ברחבי העולם וחיפוש כרטיסים באתרי הזמנות אירופיים קטנים ופחות מוכרים.

ITA MAtrix Logoזהו מנוע החיפוש המתקדם ביותר שזמין כיום ברשת. הממשק בסיסי למדי והמנוע נוח לשימוש גם למשתמשים מתחילים. יחד עם זאת, יתרונו הגדול של המטריקס הוא בפקודות המתקדמות שניתן להזין בחיפוש על מנת לזקק את התוצאות המתאימות ביותר. המנוע אינו מקשר החוצה לאתרי הזמנות אלא מספק את כל המידע הנדרש לשם ביצוע הזמנה דרך סוכן. חברת ITA נרכשה ע״י גוגל וכיום המטריקס הוא ׳המוח׳, אם תרצו, מאחורי גוגל-פלייטס.

Google Flightsמנוע נוח מאוד לחיפושים פשוטים ומתקדמים. המנוע מהיר מאוד ומאפשר צמצום מדויק של התוצאות בהתאם למשתנים רבים. המנוע מקשר לאתרי הזמנות מובילים ולאתרי חברות תעופה, אם כי לא ׳רואה׳ את כל הכרטיסים הזמינים. כדאי לדעת שבחיפוש מולטי-סיטי מתקדם המחיר מתעדכן ככל שמתקדמים בבחירת הטיסות ולכן אפשר כמעט בכל המקרים להתעלם מתוצאות המחיר הראשוניות.

Hipmunk Logoמנוע חיפוש עם ממשק נוח-למחצה, לפחות בעיניי, כשיתרונו הגדול בהיותו המנוע היחיד שמסוגל לקבל פקודות חיפוש של ITA Matrix. האתר מקשר לאתרי הזמנות רבים.

מנועי חיפוש והשוואת מחירים – מלונות

 

HotelCombined Logoמנוע חיפוש מומלץ בעיקר למלונות באירופה. האתר מקשר לאינספור אתרי הזמנות, קטנים כגדולים, ומציג מידע רב על המלונות בתוצאות החיפוש.

Kayak Logoזה המנוע המועדף עלי לחיפוש ראשוני. המנוע של קיאק לא מתוחכם ולא חף מטעויות, אבל, הממשק נעים והתוצאות סה״כ מדויקות. כדאי לדעת שלקיאק יש אתרים-מדינתיים רבים והקישור כאן הוא לאתר האמריקני שהוא הגדול מביניהם ומבצע את החיפוש באתרי הזמנות אמריקנים מובילים.

Trivago Logoמנוע חיפוש בעל ממשק נקי ונוח. מקשר לכל אתרי ההזמנות הגדולים ביותר – בעיקר האמריקנים.

אתרים להזמנת כרטיסי טיסה

ככלל, אין יתרון מיוחד לביצוע הזמנה של כרטיס טיסה ישירות באתר חברת התעופה. זה כן עלול להקל על הדברים במידה ומתעוררת בעיה אך זה לא הכרחי. בניגוד להזמנת חדר במלון – שאם אינה מבוצעת בערוץ הזמנה ישיר לא ניתן לצבור עבורה קרדיט במועדון המלונות הרלוונטי – הזמנת כרטיס טיסה תזכה את הנוסע במיילים במועדון התעופה המועדף עליו ללא קשר לערוץ ההזמנה.

כשהמחיר זהה או כמעט זהה בין אתר חברת התעופה לאתרי ההזמנות המובילים אני, באופן אישי, מעדיף להזמין דרך אתר חברת התעופה. אבל לא תמיד המחיר זהה ובדר״כ אין סיבה לשלם יותר עבור הזמנה ישירה מחברת התעופה לעומת הזמנה מאתר הזמנות מוביל.

לחצו על הלוגו כדי לעבור לאתר המבוקש.

Expedia Logoיתרונות: אפליקציה נוחה, ניתן לראות את מחלקת הכרטוס במהלך ההזמנה, צבירת נקודות במועדון הלקוחות של האתר, אפשרות ביטול נוחה מאוד בתוך 24 שעות למרבית הכרטיסים.

Priceline LogoOrbitz Logo

שניים מאתרי ההזמנות הגדולים בעולם השיכיים לשתי קבוצות מתחרות. קבוצת פרייסליין שולטת בין השאר גם על האתרים בוקינג.קום וקיאק. אורביץ, מקבוצת אקספדיה, מציעה את אחת מתוכניות הנאמנות המפותחות והמתגמלות בשוק. בשני האתרים ניתן להזמין חדרי מלונות, כרטיסי טיסה, השכרות רכב ועוד מגוון רחב של שירותי תיירות.

במקרים מסוימים הזמנה באמצעות סוכן ישראלי תהיה עדיפה משום שהחוק הישראלי מאפשר ביטול כרטיסים בתוך 14 ימים מעת רכישתם, תחת תנאים מסוימים, בתמורה לקנס נמוך של 100 ש״ח או 5% מערך העסקה (לפי הנמוך). כלומר, אם אתם לא בטוחים ב-100% שתוכלו להשתמש בכרטיס ורוצים מספר ימים כדי לקבל החלטה – ניתן לבצע הזמנה אצל סוכן ישראלי ולבטלה במקרה הצורך. מבין אתרי ההזמנות הישראלים אני נוטה להעדיף את שני אלו לעיל משום ששניהם מציגים את מחלקת הכרטוס בכל אחת מהטיסות והאתר של דיזנהאוז מאפשר חיפוש לפי שדות תעופה בקוד יאט״א.

אתרים להזמנת חדרים במלונות

שוק המלונות הוא שוק גמיש הרבה יותר משוק הטיסות. התחרות בו גבוהה מאוד, העמלות שמנות ויש הרבה יותר דרכים יצירתיות לחסוך כלקוח. תשומת לב למבצעים מיוחדים, לתוכניות BRG ולתנודתיות מחירים היא מפתח להזמנות חכמות יותר.

במידה ומדובר בהזמנה למלון מרשת בינ״ל אני ממליץ בחום לבצע את ההזמנה באחד הערוצים הישירים בלבד – אתר המלון, אתר הרשת, אתר קבוצת המלונות, אתר מועדון הלקוחות הרלוונטי וכיוצ״ב. הזמנה ישירה מבטיחה צבירת נקודות וקרדיט נוסף במועדון המלונות אליו משוייך המלון בעוד כל הזמנה דרך צד שלישי מונעת זאת. כמו כן, ידוע שמלונות יש העדפה לאורחים שביצעו הזמנה ישירה.

להערכתי המקצועית צבירת נקודות במועדוני המלונות היא שתניב את החיסכון הרב ביותר לאורך זמן. במיוחד עבור מי שרושם לחשבונו כמה עשרות לילות בשנה ומשתדל לעקוב אחר המבצעים התקופתיים של מועדון הלקוחות המועדף עליו.

קיים גם שוק-נישה של אתרי הזמנות המאפשרים ללקוחותיהם לצבור מיילים או נקודות תעופה שונות עבור הזמנת חדרים במלונות. ׳רמת ההחזר׳ מאתרים אלו יכולה להיות גבוהה מאוד – קל וחומר להזמנה ראשונה שבה ניתן בדר״כ בונוס נדיב ובמסגרת מבצעים תקופתיים. כדאי לעקוב אחרי האתרים האלו אבל חשוב תמיד להשוות את המחירים עם אלו של אתרי ההזמנות הקלאסיים הגדולים.

לחצו על הלוגו כדי לעבור לאתר המבוקש.

RocketMiles Logoהירשמו לאתר באמצעות הקישור הזה ותזכו לבונוס של 1,000 מיילים להזמנה ראשונה. לעיתים האתר מציע מבצע למצטרפים חדשים במסגרתו מוצע בונוס נדיב יותר, לרוב 3,000 מיילים להזמנה ראשונה, ואז לא יינתן כפל-בונוסים עם הקישור הנ״ל. אשתדל לפרסם מבצעים כאמור בעמוד חדשות ומבצעים.

PointsHound Logoהמתחרה הגדול של אתר רוקטמיילס ופועל בשיטה דומה. אלא שאתר פוינטס-האונד מאפשר ללקוחותיו ׳לעלות דרגות׳ ולצבור יותר ויותר מיילים או נקודות מכל הזמנה. הביקורות על שירות הלקוחות של האתר חיוביות מאוד ולעיתים הוא מציע מבצעים אטרקטיביים במיוחד.

Kaligo Logoהמתחרה השלישי והקטן ביותר בשוק-הנישה הזה. גם הוא מציע לעיתים בונוס נדיב למצטרפים חדשים ובהחלט כדאי לנצל הזדמנות זו.

Booking.com Logoאתר ההזמנות הגדול בעולם לחדרי מלונות מבחינת היצע ומספר הזמנות. האתר פופולרי מאוד בישראל בין השאר משום שיש לו גרסה בעברית ושירות לקוחות בעברית (עם מוניטין מצוין). אבל – האתר כמעט תמיד לא זול ממתחריו הגדולים, לא מציע מבצעים מיוחדים, אין לו תוכנית BRG אפקטיבית ואין לו מועדון לקוחות (למעט תוכנית שנקראת ׳גאון׳ ומבטיחיה ללקוחות מתמידים הנחה של 10% במחיר על מגוון מלונות). אני ממליץ להשתמש באתר זה רק כאשר הוא מציע מחיר זול משמעותית ממתחריו או כאשר הוא היחיד שמציע זמינות למלון/הוסטל/אכסניה/צימר.

Hotels.com Logoאתר ההזמנות שמציע את תוכנית הנאמנות הטובה ביותר בשוק עם החזר פוטנציאלי של 10% מהמחיר על סך כל ההזמנות. בנוסף האתר מציע מבצעים אטרקטיביים לעיתים תכופות.

קישורים: לאתר אגודהאתר אגודה, לאתר אקספדיה, לאתר אורביץ.

Visa Premium Collection Logoמחזיקים בכרטיס אשראי מהמותג ויזה מסוג פלטינום ומעלה? באתר הזמנות מיוחד של חברת ויזה העולמית תוכלו להזמין חדרים במלונות מובילים ולהנות מסל הטבות שלפעמים יכולות להיות משמעותיות מאוד. המחיר באתר כמעט תמיד זהה למחיר המוצע ישירות באתרי המלונות כך שחסכון ישיר אין כאן – אבל סל ההטבות של ויזה הוא משמעותי במקרים רבים. שימו לב שהזמנות דרך אתר זה נחשבות כהזמנות ישירות ומאפשרות לאורח לצבור נקודות וכל קרדיט אחר במסגרת מועדון הלקוחות של המלון היכן שקיים.

שני האתרים, פרייסליין והטווייר, מציעים הזמנת חדרים בין השאר בשיטות Opaque. בשיטות אלו יכולים המלונות להציע חדרים במחירים נמוכים מאוד, עשרות אחוזים מתחת למחיר השוק, כשלקוח כביכול לא יודע בוודאות איזה מלון יקבל עד שיועבר התשלום. בעיניי האתרים האלו מומלצים בעיקר למי שמוכן לעשות את שיעורי הבית הדרושים ולמי שכבר צבר ניסיון בהזמנות מסוג זה. החיסכון הפוטנציאלי ניכר אך כך גם האכזבה הפוטנציאלית.