מועדוני הלקוחות של חברות התעופה החלו את דרכם בשנת 1979 אז הקימה חברת התעופה Taxes International Airlines את מועדון התעופה הראשון.

מאז ועד היום כמעט כל חברת תעופה (או קבוצת חברות תעופה) הקימה מועדון תעופה משלה. המועדונים האלו ממשיכים להשתכלל, לגדול ולהכניס רווחים עצומים לחברות התעופה. למעשה, מועדוני התעופה הגדולים הם עסקים המגלגלים מליארדי דולרים בשנה. במקרים רבים מועדון תעופה אחראי לחלק הארי של רווחי חברת התעופה במסגרתה הוא פועל.

לתגמל נאמנות

תכליתם המקורית של מועדוני התעופה היא לתגמל את הנוסעים התכופים שבחרו לשמור נאמנות לחברת תעופה אחת. הכוונה, באופן טבעי, בעיקר לנוסעים עסקיים. חברות התעופה רצו לומר לאותם נוסעים: ׳הראו לנו את נאמנותכם בנסיעותיכם העסקיות – ואנחנו נתגמל אתכם לאורך הדרך גם בנסיעותיכם הפרטיות׳. כך נוספו עוד ועוד הטבות.

מועדוני התעופה חיפשו דרך לתגמל את חבריהם באופן יחסי לכמות הטיסות שלהם. כך נולדו ׳המיילים׳. מיילים הם, למעשה, מטבעות וירטואליים שיצרו מועדוני התעופה אותם הם מחלקים לחבריהם ואח״כ אוספים חזרה בתמורה לכרטיסי טיסה, הטבות ומוצרים אחרים. מרבית מועדוני התעופה אכן קוראים למטבעות בשם ״מיילים״ (Miles), רבים קוראים להם ״נקודות״ (Points) וחלקם משתמשים בשמות אחרים כמו Credits או Avios. כל מועדון תעופה קובע את תנאיו – כיצד ניתן לצבור מיילים, מהו תוקפם, כיצד ניתן לממש אותם, מהן ההטבות השמורות לנוסעים התכופים וכיוצ״ב.

ככל שעברו השנים שגשגה תעשיית מועדוני התעופה והונפקו כמויות אדירות של מיילים. חלק ממועדוני התעופה החלו למכור מיילים לגופים חיצוניים – בנקים, חברות אשראי, תאגידים עסקיים ועוד – כדי שאלו יוכלו לחלק אותם ללקוחותיהם ולעובדיהם. במהלך זה הפך עיקר עיסוקם של מועדוני התעופה למסחר במטבעות הוירטואליים אותם יצרו ושבערכם הם שולטים.

מועדוני תעופה, אם כן, הם הרבה מעבר לכלי הנועד לתגמל נוסעים תכופים ו׳להודות להם׳ על נאמנותם לחברה. למעשה, ואולי זו אמירה מעט קשה, מועדוני התעופה עסוקים בתגמול נוסעים בעיקר בזמני משבר בענף התעופה אז מושבי המטוסים נשארים ריקים וחברות התעופה עושות כל שביכולתן למשוך אליהן כל הכנסה נוספת. בזמנים של שגשוג התפוסה במטוסים גבוהה ומועדוני התעופה יכולים בהתאם להיות ׳קמצנים׳ בחלוקת הנקודות ובמתן הטבות לנוסעים התכופים. מועדון תעופה שמנוהל היטב חייב לדעת לזהות במהירות את שינויי הרוחות ולהתנהג בהתאם – אבל לעולם לא לשכוח את תכליתו הראשונה (וראוי שתהיה העיקרית) שהיא לתגמל את אלו המוכיחים את נאמנותם לאורך זמן.

כיום מספר מועדוני תעופה פועלים במודל מבוסס-הוצאה. כלומר, צבירת המיילים נגזרת מעלות הכרטיס ולא ממרחק הטיסה. או במילים אחרות: מועדון התעופה נותן לחבריו החזר ישיר של אחוזים מסך ההוצאה. את המודל הזה מובילים מועדוני התעופה האמריקנים הגדולים: AAdvantage (אמריקן), SkyMiles (דלתא) ו-MileagePlus (יונייטד).

בריתות תעופה

בסוף שנות ה-90 התגבש הרעיון של ׳ברית תעופה׳ והוקמה הברית הראשונה – Star Alliance. ברית תעופה היא הסכם רב-צדדי בין קבוצת חברות תעופה לשתף פעולה במידה זו או אחרת לרווחת הקבוצה. שותפות בברית מאפשרת לחברת תעופה גישה נוחה למושבים של כל השותפות האחרות בברית ובכך היא יכולה להציע לנוסעיה טיסות המשך ליעדים רבים בעולם.

כמו כן, במסגרת בריתות תעופה ישנה הכרה הדדית של כל השותפות בנוסעים התכופים של השותפות האחרות. כלומר, החזקת סטטוס גבוה במועדון תעופה של שותפה אחת בברית תעניק הטבות רבות גם בטיסות עם שאר החברות בברית. למעשה כל אחת משלושת בריתות התעופה הגדולות, והיחידות אפקטיבית, הגדירה מדרג של סטטוסים לברית עצמה שנגזרים מהסטטוס שמחזיק הנוסע במועדון התעופה המועדף עליו. כך, לדוגמה, חברי מועדון Executive Club (בריטיש איירוויס) בסטטוס גולד מקבלים אוטומטית סטטוס Emerald בברית OneWorld שבה שותפה החברה. הסטטוס הזה מבטיח להם הטבות רבות בטיסותיהם עם כל אחת מהשותפות בברית.

נכון להיום קיימות שלוש בריתות תעופה: Star Alliance (בה 27 חברות תעופה), SkyTeam (בה 19 חברות תעופה) ו-OneWorld (בה 13 חברות תעופה). אתיהאד איירוויס עושה מאמצים כדי להקים ולעמוד בראש ברית תעופה רביעית. ישנם הבדלים משמעותיים בין הבריתות השונות ואתם מוזמנים לקרוא את דעתי על ברית התעופה הטובה ביותר (חלק א׳ וחלק ב׳).

לנוסע המדזמן יוטב להחזיק חשבון תעופה אחד בכל ברית ולקרדט למועדון זה את כל הפעילות התעופתית שלו בברית. שלוש בריתות – שלושה מועדוני תעופה.

מועדוני תעופה מומלצים

היריעה קצרה מלמנות ולנתח את כל מועדוני התעופה הקיימים ולכן אציין בעמוד זה רק עשרת מועדוני התעופה שאני רואה בהם כאטרקטיביים ביותר לנוסעים ישראלים. אם יש לכם שאלות נוספות לגבי מועדון תעופה כלשהו, לרבות מועדוני תעופה שלא התייחסתי אליהם בעמוד זה, אתם מוזמנים לשלוח לי הודעה – כאן בעמוד צור קשר.

לחצו על שם מועדון התעופה ברשימה כדי לקבל פרטים נוספים עליו: