מבוא למועדוני תעופה

מועדוני הלקוחות של חברות התעופה החלו את דרכם בשנת 1979 אז הקימה חברת התעופה Taxes International Airlines את מועדון התעופה הראשון.

מאז כמעט כל חברת תעופה (או קבוצת חברות תעופה) הקימה מועדון תעופה משלה. המועדונים האלו ממשיכים להשתכלל, להוסיף לשורותיהם עוד ועוד חברים ולהכניס רווחים עצומים לחברות התעופה. למעשה, מועדוני התעופה הגדולים בעולם הם עסקים המגלגלים מליארדי דולרים בשנה ובמקרים רבים מועדון תעופה אחראי לחלק הארי של רווחי החברה לה הוא שייך. 

לתגמל נאמנות

תכליתם המקורית של מועדוני התעופה הייתה לתגמל את הנוסעים התכופים שבחרו לשמור נאמנות לחברת תעופה אחת בנסיעותיהם. הכוונה היא, באופן טבעי, בעיקר לנוסעים עסקיים. חברות התעופה רצו לומר לאותם נוסעים: ׳הראו לנו את נאמנותכם בנסיעותיכם העסקיות – ואנחנו נתגמל אתכם לאורך הדרך גם בנסיעותיכם הפרטיות׳. כך נוספו עוד ועוד הטבות.

מועדוני התעופה חיפשו דרך לתגמל את חבריהם באופן יחסי לכמות הטיסות שלהם. כך נולדו ׳המיילים׳. מיילים הם, למעשה, מטבעות וירטואליים שיצרו מועדוני התעופה אותם הם מחלקים לחבריהם ואח״כ אוספים חזרה בתמורה לכרטיסי טיסה, הטבות ומוצרים אחרים. מרבית מועדוני התעופה אכן קוראים למטבעות בשם ״מיילים״ (Miles), רבים קוראים להם ״נקודות״ (Points) וחלקם משתמשים בשמות אחרים כמו Credits או Avios. כל מועדון תעופה קובע את תנאיו – כיצד ניתן לצבור מיילים, מהו תוקפם, כיצד ניתן לממש אותם, מהן ההטבות השמורות לנוסעים התכופים וכיוצ״ב.

ככל שעברו השנים שגשגה תעשיית מועדוני התעופה והונפקו כמויות אדירות של מיילים. חלק ממועדוני התעופה החלו למכור מיילים לגופים חיצוניים – בנקים, חברות אשראי, תאגידים עסקיים ועוד – כדי שאלו יוכלו לחלק אותם ללקוחותיהם ולעובדיהם. במהלך זה הפך עיקר עיסוקם של מועדוני התעופה, הלכה למעשה, למסחר במטבעות הוירטואליים אותם יצרו ושבערכם הם שולטים.

מועדוני תעופה, אם כן, הם הרבה מעבר לכלי הנועד לתגמל נוסעים תכופים ו׳להודות להם׳ על נאמנותם  לחברה. למעשה, ואולי זו אמירה מעט קשה, מועדוני התעופה עסוקים בתגמול נוסעים בעיקר בזמני משבר בענף התעופה אז מושבי המטוסים נשארים ריקים וחברות התעופה עושות כל שביכולתן למשוך אליהן כל הכנסה נוספת. בזמנים של שגשוג התפוסה במטוסים גבוהה ומועדוני התעופה יכולים בהתאם להיות ׳קמצנים׳ בחלוקת הנקודות ובמתן הטבות לנוסעים התכופים. מועדון תעופה שמנוהל היטב חייב לדעת לזהות במהירות את שינויי הרוחות ולהתנהג בהתאם – אבל לעולם לא לשכוח את תכליתו הראשונה (וראוי שתהיה העיקרית) שהיא לתגמל את אלו המוכיחים את נאמנותם לאורך זמן.

כיום מספר מועדוני תעופה עוברים למודל מבוסס הוצאה. כלומר, צבירת המיילים נגזרת מעלות הכרטיס ולא ממרחק הטיסה. או במילים אחרות: מועדון התעופה נותן לחבריו החזר ישיר של כמה אחוזים מסך ההוצאה שלהם. את המודל הזה מובילים שלושת מועדוני התעופה האמריקנים הגדולים: AAdvantage (אמריקן איירליינס), SkyMiles (דלתא איירליינס) ו-MileagePlus (יונייטד).

בריתות תעופה

בסוף שנות ה-90 התגבש הרעיון של ׳ברית תעופה׳ והוקמה הברית הראשונה – Star Alliance. ברית תעופה היא הסכם רב-צדדי בין קבוצת חברות תעופה לשתף פעולה במידה זו או אחרת לרווחת הקבוצה. שותפות בברית מאפשרת לחברת תעופה גישה נוחה למושבים של כל השותפות האחרות בברית ובכך היא יכולה להציע לנוסעיה טיסות המשך ליעדים רבים בעולם.

כמו כן, במסגרת בריתות תעופה ישנה הכרה הדדית של כל השותפות בנוסעים התכופים של השותפות האחרות. כלומר, החזקת סטטוס גבוה במועדון תעופה של שותפה אחת בברית תעניק הטבות רבות גם בטיסות עם שאר החברות בברית. למעשה כל אחת משלושת בריתות התעופה הגדולות, והיחידות אפקטיבית, הגדירה מדרג של סטטוסים לברית עצמה שנגזרים מהסטטוס שמחזיק הנוסע במועדון התעופה המועדף עליו. כך, לדוגמה, חברי מועדון Executive Club (בריטיש איירוויס) בסטטוס גולד מקבלים אוטומטית סטטוס Emerald בברית OneWorld שבה שותפה החברה. הסטטוס הזה מבטיח להם הטבות רבות בטיסותיהם עם כל אחת מהשותפות בברית.

נכון להיום קיימות שלוש בריתות תעופה: Star Alliance (בה 27 חברות תעופה), SkyTeam (בה 20 חברות תעופה) ו-OneWorld (בה 15 חברות תעופה). אתיהאד איירוויס עושה מאמצים כדי להקים ולעמוד בראש ברית תעופה רביעית. ישנם הבדלים משמעותיים בין הבריתות השונות ואתם מוזמנים לקרוא את דעתי על ברית התעופה הטובה ביותר (חלק א׳ וחלק ב׳).

לנוסע המדזמן מומלץ להחזיק חשבון תעופה פעיל אחד בכל ברית ולקרדט למועדון זה את כל הפעילות התעופתית שלו במסגרת הברית. שלוש בריתות – שלושה מועדוני תעופה.

מועדוני תעופה מומלצים לנוסעים מזדמנים ותכופים

היריעה קצרה מלמנות ולנתח את כל מועדוני התעופה הקיימים ולכן אציין בעמוד זה רק עשרת מועדוני התעופה שאני רואה בהם כאטרקטיביים ביותר לנוסעים ישראלים. אם יש לכם שאלות נוספות לגבי מועדון תעופה כלשהו, לרבות מועדוני תעופה שלא התייחסתי אליהם בעמוד זה, אתם מוזמנים לשלוח לי הודעה – כאן בעמוד צור קשר. 

לחצו על שם מועדון התעופה בטבלה למטה כדי לקבל פרטים נוספים עליו.

ברית תעופה

חברת תעופה

מועדון תעופה

Star Alliance

Lufthansa

Miles & More

Star Alliance

United Airlines

MileagePlus

Star Alliance

Singapore Airlines

KrisFlyer

OneWorld

American Airlines

AAdvantage

OneWorld

British Airways

Executive Club

OneWorld

Qantas

Frequent Flyer

SkyTeam

Delta Airlines

SkyMiles

SkyTeam

Air France – KLM

FlyingBlue

N/A

Alaska Airlines

MileagePlan

N/A

אלעל

מועדון הנוסע המתמיד

86 Comments

 1. היי, מאוד נהנה לקרוא את הבלוג שלך!
  הקישור למועדון AAdvantage לא עובד – הוא אומר שהעמוד חסר.

  אני מעוניין להצטרף למועדון של Oneworld על מנת לצבור מיילים על טיסות שביצעתי עם אייר סרביה, מתלבט בין
  AAdvantage, Etihad, Executive Club אשמח אם יש לך המלצה מביניהם 🙂

  • תודה, הקישורים בעמוד תוקנו.

   אייר סרביה אינה שותפה בברית OneWorld ולכן לא תוכל לצבור קרדיט על טיסותיה במועדוני התעופה בברית. שלושה מועדוני תעופה כן יתנו לך קרדיט על טיסות אייר סרביה -בהתאם למחלקת הכרטוס – והם: Etihad Guest (אתיהאד), MilleMiglia (אלאיטליה) ו-TopBonus (אייר ברלין). אני ממליץ על המועדון הראשון מבין השלושה. ארבעת החברות הן בבעלות חלקית או מלאה של אתיהאד.

 2. הי, הלינק לדף של MileagePlus לא עובד

 3. היי, קורא קבוע, מאוד נהנה ומשתמש בטיפים שאני יכול…
  שאלה לגבי מועדוני תעופה, יש לי סטאטוס גבוהה ביוניטד\ סטאר – מעוניין לבצע השוואת סטאטוס למועדונים נוספים.
  אילו מועדונים הכי טובים בבריטות לצבירת סטאטוס, ושעדיין המיילים שם שווים( טורקיש עד כמה שהבנתי אינה דוגמה טובה, פרט להיותה חלק מברית הסטאר, קל לצבור סטאטוס, אבל שימוש במיילים לא משתלם…)
  יש לי בדלתא מיילים לכל החיים, אבל 0 בצבירה, יש לך המלצות ?

  • רוב מועדוני התעופה לא מציעים השוואת סטטוס אפילו ללקוחות בכירים ביותר של חברות מתחרות. אז מלכתחילה הבחירה מוגבלת.

   בברית OW תוכל בדר״כ לקבל השוואת סטטוס או מסלול מהיר מאייר-ברלין (בחינם) או מאמריקן (לרוב בתשלום). הראשון עדיף אם אתה רק רוצה סטטוס ׳שיהיה בכיס׳ וטס בעיקר לתוך ארה״ב והשני עדיף לכל שאר המקרים.

   בברית סקיי קל יחסית לקבל השוואת סטטוס. אלאיטליה, דלתא, צ׳יינה איירליינס, אייר פראנס, ארולינס ארגנטינס וצ׳ק איירליינס כולן מציעות מדי פעם השוואת סטטוס ללקוחות מבריתות אחרות. המועדון של דלתא הוא באמת אחד הנוחים ביותר בברית ובכלל דלתא חברה מצויינת.

   בברית סטאר אף מועדון לא ישווה לך את הסטטוס של יונייטד, כי לא נהוג לבצע השוואה בתוך ברית אחת, אבל אם תקבל סטטוס ממועדון אחר (ברית אחרת) תוכל לעשות השוואה שנייה בדר״כ. אין הרבה מועדונים שיתנו השוואה אבל אולי המועדון של איג׳יאן כן – והוא גם בחירה טובה לצבירת מיילים ולשימור קל של הסטטוס.

 4. יוני

  שלום. ממש מפורט ומעניין.

  1. מה עדיף לצבור נקודות באלאיטליה או איירפראנס? אשתי ואני טסים עם 3 ילדים ותינוקת לארה"ב כיוון אחד עם כל אחד מהחברות.
  2. האם אפשר לצבור אצל חברה שלישית באותו מועדון שכלל לא טסים איתה?
  3. איך מממשים נקודות?

  תודה רבה,
  יוני

  • אהלן יוני,

   (1) לנוסעים ישראלים אני מעדיף את מועדון FlyingBlue.

   (2) כן, בהחלט. אתה יכול לבחור כל מועדון תעופה בברית ובאופן תיאורתי גם כל מועדון תעופה אחר, מחוץ לברית, שאייר פראנס ואלאיטליה שותפות שלו. לדוגמה: אייר פראנס היא שותפה של מועדון MileagePlan של אלסקה איירליינס (שאינה חברה באף ברית) ואלאיטליה היא שותפה של מועדון Etihad Guest של אתיהאד (שגם היא אינה חברה באף ברית).

   (3) כל מועדון ותנאיו. מיילים/נקודות הם המטבע ואתה יכול לרכוש איתו מגוון מוצרים ושירותים כשבראשם כרטיסי בונוס. לפעמים ניתן לבצע הכל אונליין ולפעמים יש צורך לפנות לשירות הלקוחות בכתב או בטלפון.

   ליאור.

 5. היי ליאור!
  אני מחזיק בכרטיס פלייקארד, כדי להגיע לכרטיסי בונוס מהר יותר באלעל.
  לאחרונה גיליתי שאלעל מקצה מעט מדי מקומות על המטוסים ל"טיסות בונוס" ויוצא שכמות הנקודות שיורדת+כמות הכסף שצריך להוסיף לכרטיס טיסה הופך את העסק ללא משתלם… אני נאלץ להתפשר על טיסות בשעות לא נוחות או תאריכים לא גמישים.

  לדוגמה:
  כרטיס לברלין בקיץ, עם UP
  140 נקודות לכיוון + 32 דולר תוספת לכיוון + תוספת מסי נמל = 240 נקודות ו125 דולר.
  כדי להגיע ל-240 נקודות לוקח כ-שנה, שבמהלכה אני משלם 20 ש"ח לחודש דמי חבר – 240 ש"ח
  כרטיס רגיל ב-UP עולה 220 דולר. יוצא שהחיסכון בכרטיס לעומת מחיר "רגיל" ללא נקודות – 100 דולר (נעגל ל-400 ש"ח) מתוכם צריך להוריד את דמי הכרטיס הארורים. שורה תחתונה חיסכון של 160 ש"ח +/-.
  לא בשביל זה הצטרפתי.

  שאלתי היא: האם המצב דומה במועדוני תעופה אחרים? שעל כל טיסה הם מקצים 1-2 מקומות בלבד לכרטיסי בונוס, וגם עליהם צריך להוסיף תוספת תשלום?

  תודה!

  • אהלן אלי,

   הדוגמה שנתת לכרטיס הבונוס של אלעל נמצאת יחסית בקצה הסקאלה. היא נכונה, מדויקת, אבל היא לא מייצגת נאמנה לעניות דעתי את המצב הכללי. למען הנימוק אעיר כך: (1) בחרת טיסה בעונת שיא. (2) הנחת שכרטיס הלוך/חזור של אפ לברלין בחודש יוני עולה 220$ בעוד בדיקה מדגמית מראה שהמחירים מתחילים מ-270$ וגם המחיר הנמוך הזה זמין רק בחלק מהתאריכים. (3) כרטיס בונוס, לעומת כרטיס מוזל בכסף, נהנה מגמישות גבוהה לשינויים וביטולים ולכן הוא, לכאורה, כרטיס טוב יותר.

   אלעל, אגב, שיפרה בשנתיים האחרונות את זמינות מושבי הבונוס שלה וכיום המצב די סביר.

   בכל מקרה, אני מאמין שיהיה לך פשוט יותר לתת שווי כספי לנקודות של אלעל ולנסות לכמת את הכדאיות כך. באופן כללי נוסע ממוצע צריך לתת לנקודות האלו ערך של 30 עד 50 סנט לנקודה כך ש-20 הנקודות שאתה צובר בחודש שוות באופן גס 8$ או 30 ש״ח. זה מחזיר את דמי הכרטיס רק בקושי. החדשות הטובות הן שפלייקארד ממשיך לחלק בונוסים מעניינים ומועדון הנוסע המתמיד יוצא במבצעים רבים להוזלת כרטיסי בונוס… כך שהנוסע המתוחכם והגמיש יוכל לנצל את הנקודות שלו עם שווי גבוה בהרבה.

   לשאלותיך הנוספות,

   (!) כן, סה״כ התבנית הזאת מקובלת ברוב מועדוני התעופה.
   (2) יש חברות תעופה שמתחייבות להקצות X מושבים בכל מחלקה בכל טיסה כמושבי בונוס אבל מרבית החברות פשוט נותנות לעצמן את הגמישות לבחור. בטיסות מבוקשות יותר יהיו פחות מושבי בונוס בעוד בטיסות מבוקשות פחות יהיו מושבי בונוס רבים. סה״כ הגיוני. בפועל יש חברות ׳קמצניות׳ יותר ופחות. אלעל, כאמור, נחשבת בעיניי כחברה שמקצה מספר סביר מאוד של מושבי בונוס.
   (3) כן, לעולם יש להוסיף מרכיב כספי לכרטיס בונוס – השאלה היא מה הוא כולל וכמה יקר הוא יהיה. למעשה אלו שני מרכיבים: היטל-דלק ומסים. את המרכיב הראשון לא כל מועדוני התעופה גובים והוא עלול לייקר דרמטית את התוספת הכספית הכללית. אלעל כן גובה היטל-דלק מכרטיסי הבונוס שלה, וזה חיסרון משמעותי, אבל כך עושים כל מועדוני התעופה האירופיים שהם מודל החיקוי של מועדון הנוסע המתמיד. בהיעדר היטל-הדלק התוספת הכספית של כרטיס בונוס עם טיסות בינ״ל תנוע בתחום עשרות הדולרים בלבד – וכך נוהגים למשל מועדוני תעופה אמריקניים.

   • היי ליאור,

    תודה על התגובה המפורטת!

    לצערי את כל החוויה שלי העליתי על הכתב אחרי תחקיר מעמיק של יעדים שונים, תאריכים שונים וכל מה שרק אוכל לעשות כדי לעלות על הטיסות המבוקשות.

    מילה על כרטיס הבונוס של אלעל – לפחות ב-UP, אי אפשר לבטל אותו, להחליף אותו, לשנות אותו, כלום. אין לו גמישות…

    הצלחתי למצוא טיסות ב-UP לברלין ב-220 דולר, גם בעונת השיא, כך שאני יודע שזו נקודת ההתחלה של התימחור. את הטיסות ביולי ניסיתי להזמין כבר מדצמבר… וכבר אז לוח הטיסות של כרטיסי הבונוס היה די ריק. בעונות אחרות וביעדים אחרים שמתי לב שהכרטיסי בונוס ניתנים רק על טיסות פחות פופולריות… לדוגמה, אם יש 2 המראות ביום, אחת בבוקר ואחת בלילה – את טיסת הבוקר אני בכלל לא אראה במערכת של כרטיסי הבונוס, ואילו במערכת ההזמנות הרגילה היא מופיעה.

    בסופו של דבר, הצלחתי להזמין טיסות לברלין, אבל בגלל חוסר זמינות של המקומות, יוצא שהחופשה שלי התארכה ואשלם יותר על מלון… הכל מתקזז. החלטתי להיפטר מהפלייקארד ולחזור לכרטיס שאולי צובר פחות נקודות, אבל תהיה לי יותר גמישות ואני לא ארגיש שאני משלם על כרטיס טיסה עתידי בתשלומים.. 20 ש"ח כל חודש.

    שוב תודה 🙂

   • זו הסיבה שעברתי בברית סטאר ממיילס&מור ליונייטד, היטל הדלק הופך טיסת "בונוס" של 5 אנשים להוצאה כבדה ביותר ואפילו ללא משתלמת בחלק מהמקרים.
    הזמנתי עכשיו 5 כרטיסי הלוך חזור "בונוס" לתאילנד (עם אוסטריאן) במיילים של יונייטד, תשלום ה"היטלי דלק" וכו, סה"כ 500 דולר (50 דולר לאדם, לכיוון). בעוד שנסיון לממש מיילים במיילס&מור גיליתי זהם רוצים 230 דולר לאדם (הלוך חזור). מה שהופך את ההוצאה הכספית למשמעותית ולטיסות קצרות לבכלל לא משתלמת

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  האם ישנה דרך להעביר מיילים בין מועדוני הלקוחות של לופטהאנזה ויונייטד? יש לנו מעמד גבוה ומאות אלפי מיילים בכל אחד מהמועדונים, אבל לא מספיק בשלב זה לארבעה כרטיסי בונוס לארה"ב עם יונייטד. האם יש פיתרון שלא חשבנו עליו? תודה

  • לא ניתן להעביר מיילים בין מועדוני התעופה האלו.

   אבל ניתן להשתמש במיילים של לופטהנזה לרכישת כרטיסי בונוס בטיסות של יונייטד. כלומר, אפשר בתיאוריה לרכוש שני מושבים עם מיילים של מועדון אחד ושני מושבים עם מיילים של מועדון אחר. או, טוב יותר, לרכוש כיוון אחד (לארבעה נוסעים) עם מיילים של מועדון אחד וכיוון חזור עם מיילים של מועדון אחר. במקרה השני יהיה עדיף להשתמש במיילים של לופטהנזה להלוך.

   האתגר האמיתית יהיה למצוא ארבעה מושבי בונוס באותן טיסות יחד. די נדיר, במיוחד למי שרוצה לטוס בתקופות המבוקשות יותר.

   • או כיוון אחד עם מועדון אחד וכיוון חזור עם מועדון שני
    אין שום דרך להעביר מיילים בין מועדונים… הצבירה שונה והמימוש שונה, אין להם שום סיבה לעשות את זה

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  למה עדיף לופטהאנזה בהלוך? מה פספסתי? בכל מקרה בשנים של נסיונות, מעולם לא הצלחתי למצוא מקום על טיסה ישירה של יונייטד דרך לופטהאנזה.
  כמו כן עם היטלי הדלק שלהם לופטהאנזה בדרך כלל ממש לא כדאיים. אין ספק שהמועדון הזה היה טעות מבחינתנו.
  תודה על תשובתך

  • חברי מועדון M&M ישראלים הממריאים מישראל מקבלים ׳מחירי אירופה׳. לכן כדאי להזמין את ההלוך דרך מועדון זה כי העלות במיילים תהיה משמעותית נמוכה יותר. בחזור, אם הוא מוזמן בנפרד, המחיר יהיה גבוה יותר (מארה״ב למזרח התיכון, במקום אירופה לארה״ב).

   בחזור עדיף להשתמש במיילים של יונייטד מסיבה שניה: לא יהיה היטל-דלק על טיסות יונייטד.

   האתר של מועדון M&M לא יודע להציג זמינות בטיסות יונייטד. אם שם חיפשת אז וודאי שמעולם לא ראית מושב פנוי. הדרך הנוחה ביותר היא להשתמש באתר יונייטד לטובת חיפוש, או טוב יותר – באתר של מועדון זר כלשהו כמו LifeMiles – ועם הממצאים לפנות לשירות הלקוחות של מועדון M&M כדי לבצע את ההזמנה.

 8. מה עם miles and smiles ?

  • בעיניי הוא לא אחד המועדונים המומלצים בברית סטאר. בחרתי רק שלושה לטובת הטבלה כאן במבוא. בהיבטים מסוימים הוא מועדון די טוב – בפרט בדרך להשגת/שימור סטטוס ובעובדה שהוא מציע השוואת סטטוס ישירה לנוסעים תכופים של מועדונים אחרים – אבל החסרונות שלו מושכים אותו אחורה בכל זאת.

   אני כן צריך לעדכן את הטבלה הזאת ולהחליף את המועדון של סינגפור (שאיכותו ירדה בינתיים) במועדון של איג׳יאן (שאיכותו עלתה בינתיים).

   • שורה תחתונה-
    באיזה מועדון אפשר ליצבור הכי הרבה כרטיסי טיסה, בהכי זול (מבחינת אשראי+צבירת מיילים) ושכדאי להשתמש בו בישראל

    • אין תשובה אחת לשאלה הזאת. יש יותר מדי משתנים שמשחקים תפקיד.

     נוסעים מזדמנים של ברית סטאר, כברירל מחדל, כנראה יוטב להם לבחור במועדון של יונייטד. נוסעים תכופים של ברית סטאר נראה יעדיפו את המועדון של איג׳יאן.

     • ליאור אל תשכח שחוץ מצבירה ומימוש יש למועדון עוד פרמטרים שמתייחסים רק לטיסות בחברה עצמה (לא כללי לברית). אני בחרתי ביונייטד אחרי התכתבות איתך לפני שנה וחצי, בגלל שאני נוסע הרבה, ולא מעט אל/דרך ארה"ב ושם יונייטד, בסטטוס הגבוה (1K) נותנת וואוצ'רים (GPU,RPU) לשדרוג (כמו אמריקן, נכון, הSWW או משהו כזה) וגם שדרוגים אוטמטיים בלי וואוצ'ר.
      ככה שהחברה שלי מזמינה לי אקונומי, אני מקבל מושבי אקונומי+ (מושב מועדף, לא מחלקת פרימיום אקונומי שאין ליונייטד) ולרוב טס בסופו של דבר בביזנס.
      נכון הם דיילות סבתות… אבל עדיין הטיסה טובה 🙂

 9. חמד

  אם אדם לא טס על בסיס חודשי ולא למקום קבוע אלא אקראי לא עדיף להיות חבר בשלושת החברות האמריקניות UNITED, AA, DELTA? כי שם אם אתה לא טס תקופה אתה יכול לשמור על המיילים בהוצאה של דולר על שיר באייטונס לדוגמה אתה מקבל מייל בתמורה ועוד שנה תוקף למיילים כדי שלא יאבדו
  כל החברות האירופאיות כמו FLYINGBLUE שהוא אחלה מועדון והלכו לקראתי פעמיים אתה חייב לטוס בהם אחרת אין דרך לשמר מיילים…או שאני טועה ואשמח להתבדות

  • אתה צודק בגדול.

   אבל יש גם מועדוני תעופה אירופיים שלא דורשים פעילות תעופתית – בדיוק כמו המועדונים האמריקניים. המועדון של בריטיש, לדוגמה, דורש פעילות בחשבון אחת ל-36 חודשים – תנאי נדיב יותר מכל המועדונים האמריקניים. בדוגמה אחרת המיילים של המועדון של קבוצת לופטהנזה אומנם נמחקים שלוש שנים לאחר צבירתם, לחבר המועדון הממוצע, אך הם ללא תפוגה כלל לחברי מועדון בעלי סטטוס גבוה או לכל מי שמחזיק בכרטיס אשראי ממותג של המועדון (לרבות זה שמשווק בישראל). מועדונים רבים אחרים דורשים פעילות בחשבון אבל לא בהכרח פעילות תעופתית. התנאים של מועדון FlyingBlue בעניין זה מהווים את החריג לכלל ולא את הכלל.

 10. חמד

  אם אדם לא טס על בסיס חודשי ולא למקום קבוע אלא אקראי לא עדיף להיות חבר בשלושת החברות האמריקניות UNITED, AA, DELTA? כי שם אם אתה לא טס תקופה אתה יכול לשמור על המיילים בהוצאה של דולר על שיר באייטונס לדוגמה אתה מקבל מייל בתמורה ועוד שנה תוקף למיילים כדי שלא יאבדו
  כל החברות האירופאיות כמו FLYINGBLUE שהוא אחלה מועדון והלכו לקראתי פעמיים אתה חייב לטוס בהם אחרת אין דרך לשמר מיילים…או שאני טועה ואשמח להתבדות

  • אתה צודק בגדול.

   אבל יש גם מועדוני תעופה אירופיים שלא דורשים פעילות תעופתית – בדיוק כמו המועדונים האמריקניים. המועדון של בריטיש, לדוגמה, דורש פעילות בחשבון אחת ל-36 חודשים – תנאי נדיב יותר מכל המועדונים האמריקניים. בדוגמה אחרת המיילים של המועדון של קבוצת לופטהנזה אומנם נמחקים שלוש שנים לאחר צבירתם, לחבר המועדון הממוצע, אך הם ללא תפוגה כלל לחברי מועדון בעלי סטטוס גבוה או לכל מי שמחזיק בכרטיס אשראי ממותג של המועדון (לרבות זה שמשווק בישראל). מועדונים רבים אחרים דורשים פעילות בחשבון אבל לא בהכרח פעילות תעופתית. התנאים של מועדון FlyingBlue בעניין זה מהווים את החריג לכלל ולא את הכלל.

 11. האם השימוש בכרטיס אשראי של לופטהנסה שומר לא רק על המיילים אלא גם על STATUS MILES ?

  • לא.

   יתרת המיילים לסטטוס מתאפסת ב-31 לדצמבר בכל שנה. חריג קטן לכלל: סטטוס ׳HON Circle׳, הגבוה במועדון, מושג באמצעות צבירת 600,000 מיילים לסטטוס (HON Circle Miles, לא המיילים הרגילים לסטטוס) במסגרת זמן של שנתיים קלנדריות ולא שנה.

 12. האם השימוש בכרטיס אשראי של לופטהנסה שומר לא רק על המיילים אלא גם על STATUS MILES ?

  • לא.

   יתרת המיילים לסטטוס מתאפסת ב-31 לדצמבר בכל שנה. חריג קטן לכלל: סטטוס ׳HON Circle׳, הגבוה במועדון, מושג באמצעות צבירת 600,000 מיילים לסטטוס (HON Circle Miles, לא המיילים הרגילים לסטטוס) במסגרת זמן של שנתיים קלנדריות ולא שנה.

 13. דבי

  הי ליאור,
  טסים עם קתאי פסיפיק ת"א-הונג קונג- אוקלנד וחזרה.
  האם כדאי להרשם למועדון שלהם ? מהי העלות ?
  תודה מראש, דבי

  • אפשר וכדאי לצבור נקודות מהטיסות האלו אבל לא בהכרח במועדון של קתאי עצמה. כל מועדון תעופה במסגרת ברית OneWorld מציע קרדיט עבור טיסות של קתאי וגם כמה מועדוני תעופה מחוץ לברית כמו MileagePlan (אלסקה).

   אם מדובר בכרטיסים במחלקת התיירים, ואם מדובר במספר נוסעים, כדאי להתמקד במועדון Executive Club (בריטיש) שמאפשר פתיחת ׳חשבון משפחתי׳ (Household Account).

   ככלל הצטרפות למועדוני תעופה היא חינמית.

 14. דבי

  הי ליאור,
  טסים עם קתאי פסיפיק ת"א-הונג קונג- אוקלנד וחזרה.
  האם כדאי להרשם למועדון שלהם ? מהי העלות ?
  תודה מראש, דבי

  • אפשר וכדאי לצבור נקודות מהטיסות האלו אבל לא בהכרח במועדון של קתאי עצמה. כל מועדון תעופה במסגרת ברית OneWorld מציע קרדיט עבור טיסות של קתאי וגם כמה מועדוני תעופה מחוץ לברית כמו MileagePlan (אלסקה).

   אם מדובר בכרטיסים במחלקת התיירים, ואם מדובר במספר נוסעים, כדאי להתמקד במועדון Executive Club (בריטיש) שמאפשר פתיחת ׳חשבון משפחתי׳ (Household Account).

   ככלל הצטרפות למועדוני תעופה היא חינמית.

 15. דבי

  הי ליאור,

  תודה עבור תגובתך המלומדת. המועדון של בריטיש נראה אופציה מתאימה בהחלט.

 16. דבי

  הי ליאור,

  תודה עבור תגובתך המלומדת. המועדון של בריטיש נראה אופציה מתאימה בהחלט.

 17. יערי

  היי ליאור, שאלה … כמה "שווה" נקודה במועדון הנוסע המתמיד? … יש כרגע מבצע 50 נק' תמורת 150 ש"ח הנחה בעבור כרטיס להופעה של רינגו סטאר … מישהו מבקש שאני אקנה לו … כמה אני צריך לבקש בתמורה? תודה

  • בדיוק עניתי על אותה שאלה במייל אז הנה העתק-הדבק:

   באופן גס נקודה של אלעל שווה סביב 45 סנט אמריקני. כלומר, בערך 1.55 ש״ח. הבעיה היא שאלעל תאפשר לך לרכוש נקודה במחיר של 1$ בלבד – פי שתיים מערכה הריאלי (וגם זה רק במסגרת מימוש – המועדון לא מוכר נקודות בצורה חופשית).

   לכאורה מימוש של 50 נקודות עבור 150 ש״ח זה מימוש כדאי (הנקודות שוות בערך מחצית מההנחה). בפועל כמעט תמיד ניתן להשיג כרטיסים במחיר נמוך יותר ממחיר המדף שממנו נגזרת ההנחה. זה משוקלל.

   – – –

   והנה קישור לפוסט על שוויים של מיילים ונקודות:

   https://flying-out.com/2017/12/11/the-value-of-points-december-2017/

 18. דביר

  היי!
  יש לי שאלה לגבי השוואת סטטוס.
  יש לי כבר כמה שנים חבר ב mileageplus מהתקופה שעוד הייתי נוסע הרבה לארה״ב. הגעתי לסטטוס סילבר, אבל מכיוון שלא טסתי שנה וחצי עם star alliance הנקודות שלי הפכו להיות legacy.
  עכשיו אני טס יותר עם טורקיש, כי מעדיף מבחינת היעדים, אבל חשבתי על התוכנית הבאה, ואשמח לדעתך:

  לשחזר את המיילים שלי ביונייטד, למיילים הקיימים שצברתי, לנסות להגיע כך לסטטוס גולד.
  ואז לפנות למועדון של טורקיש (לפתוח שם חבר כמובן) ולבקש השוואת סטטוס.

  1. האם אני יכול לשחזר סטטוס אם אני משחזר legacy miles?
  2. האם טורקיש יסכימו לעשות את זה?

  אם יש לך עוד מחשבות, אשמח לשמוע 🙂

  דביר

  • הפעם היחידה ששמעתי את המושג ״Legacy Miles״ זה היה בהקשר למיילים שעוברים בין מועדוני תעופה לאחר איחוד של חברות תעופה. נגיד, מיילים של יו-אס איירוויס שהפכו למיילים של אמריקן. האם אתה מתכוון שהיו לך מיילים של קונטיננטל לפני שהפכה ליונייטד? זה היה מזמן…

   בכל מקרה, לא ניתן לשחזר מיילים לסטטוס (EQM). אלו מתאפסים כל שנה ב-1 לינואר.

   גם אם הייתה דרך לשחזר מיילים/סטטוס – סביר להניח שהמועדון של טורקיש לא היה משווה סטטוס של מועדון בברית סטאר (אם כי זה אפשרי כי המועדון הזה משווה סטטוס לימין ולשמאל בלי הבחנה כמעט).

   • דביר

    היי ליאורת תודה על התגובה המהירה!
    למען האמת טעיתי בניסוח, מדובר ב lifetime flight miles ולא ב . legacy.
    לפי התקנון אני יכול לשלם בערך $200 ולשחזר את המיילים האלה לחשבון. כנמו שמצויין פה: https://buymiles.mileageplus.com/united/reinstate/#/en-US

    • בקישור לעיל מציעה יונייטד לשחזר מיילים שנמחקו ב-18 החודשים האחרונים. אולי יש לך כאלו, אולי לא. המחירים לשחזור הוגניים למדי.

     אבל, ״Lifetime Miles״ זה דבר אחר לגמרי. זה בעצם סך כל ׳המיילים לסטטוס׳ (EQM או Base Miles) שצברת לאורך השנים מטיסות יונייטד והשותפות. זה מונה שמפעיל המועדון במטרה לעודד את חברי המועדון להגיע ליעדים כמו מיליון מיילים, שני מיליון מיילים וכו׳ שבהם הם יקבלו הטבות שונות ובונוסים. אין לזה כל קשר למיילים למימוש שיש לך בחשבון כעת או היו לך בחשבון בעבר.

     שוב – תוכל לשחזר אך ורק מיילים שנמחקו מחשבונך ב-18 החודשים האחרונים.

 19. דביר

  היי!
  יש לי שאלה לגבי השוואת סטטוס.
  יש לי כבר כמה שנים חבר ב mileageplus מהתקופה שעוד הייתי נוסע הרבה לארה״ב. הגעתי לסטטוס סילבר, אבל מכיוון שלא טסתי שנה וחצי עם star alliance הנקודות שלי הפכו להיות legacy.
  עכשיו אני טס יותר עם טורקיש, כי מעדיף מבחינת היעדים, אבל חשבתי על התוכנית הבאה, ואשמח לדעתך:

  לשחזר את המיילים שלי ביונייטד, למיילים הקיימים שצברתי, לנסות להגיע כך לסטטוס גולד.
  ואז לפנות למועדון של טורקיש (לפתוח שם חבר כמובן) ולבקש השוואת סטטוס.

  1. האם אני יכול לשחזר סטטוס אם אני משחזר legacy miles?
  2. האם טורקיש יסכימו לעשות את זה?

  אם יש לך עוד מחשבות, אשמח לשמוע 🙂

  דביר

  • הפעם היחידה ששמעתי את המושג ״Legacy Miles״ זה היה בהקשר למיילים שעוברים בין מועדוני תעופה לאחר איחוד של חברות תעופה. נגיד, מיילים של יו-אס איירוויס שהפכו למיילים של אמריקן. האם אתה מתכוון שהיו לך מיילים של קונטיננטל לפני שהפכה ליונייטד? זה היה מזמן…

   בכל מקרה, לא ניתן לשחזר מיילים לסטטוס (EQM). אלו מתאפסים כל שנה ב-1 לינואר.

   גם אם הייתה דרך לשחזר מיילים/סטטוס – סביר להניח שהמועדון של טורקיש לא היה משווה סטטוס של מועדון בברית סטאר (אם כי זה אפשרי כי המועדון הזה משווה סטטוס לימין ולשמאל בלי הבחנה כמעט).

   • דביר

    היי ליאורת תודה על התגובה המהירה!
    למען האמת טעיתי בניסוח, מדובר ב lifetime flight miles ולא ב . legacy.
    לפי התקנון אני יכול לשלם בערך $200 ולשחזר את המיילים האלה לחשבון. כנמו שמצויין פה: https://buymiles.mileageplus.com/united/reinstate/#/en-US

    • בקישור לעיל מציעה יונייטד לשחזר מיילים שנמחקו ב-18 החודשים האחרונים. אולי יש לך כאלו, אולי לא. המחירים לשחזור הוגניים למדי.

     אבל, ״Lifetime Miles״ זה דבר אחר לגמרי. זה בעצם סך כל ׳המיילים לסטטוס׳ (EQM או Base Miles) שצברת לאורך השנים מטיסות יונייטד והשותפות. זה מונה שמפעיל המועדון במטרה לעודד את חברי המועדון להגיע ליעדים כמו מיליון מיילים, שני מיליון מיילים וכו׳ שבהם הם יקבלו הטבות שונות ובונוסים. אין לזה כל קשר למיילים למימוש שיש לך בחשבון כעת או היו לך בחשבון בעבר.

     שוב – תוכל לשחזר אך ורק מיילים שנמחקו מחשבונך ב-18 החודשים האחרונים.

 20. דביר

  היי,

  תודה על ההבהרה. עזרת מאד!

  דביר

 21. דביר

  היי,

  תודה על ההבהרה. עזרת מאד!

  דביר

 22. אלכס

  מציאה לך לאוסיף טורקיש במועדון מצויין לישראלים

 23. אלכס

  מציאה לך לאוסיף טורקיש במועדון מצויין לישראלים

 24. אושר

  היי ליאור,

  תודה רבה על כל המידע.

  אני מנסה להבין לאן כדאי לי לקרדט מיילים של סטאר אליינס. עיקר הטיסות שלי בטורקיש או בסוויס. היעדים העיקריים הם שוויץ והודו. יכול להיות שעם הטיסות החדשות של אייר אינדיה אעבור להשתמש בהם גם. הטיסות מינואר עד כה הביאו אותי ל 44% בדרך לכרטיס עלית (זהב) של טורקיש. אבל הבנתי שהמימוש מיילים שלהם יותר בעייתי ואני תוהה האם לא כדאי להתחיל לקרדט למועדון אחר בברית, ואם כן לאיזה.

  • באופן גס:

   אם אתה טס בעיקר במחלקת התיירים ומה שחשוב לך יותר מכל הוא סטטוס – מועדון Miles+Bonus (איג׳יאן).

   אם אתה טס בעיקר במחלקת התיירים ומה שחשוב לך יותר מכל הוא צבירת המיילים – מועדון MileagePlus (יונייטד).

   אם אתה טס בעיקר במחלקת העסקים ובכרטיסים יקרים ובפרט עם סוויס ולא עם טורקיש – מועדון Miles&More (לופטהנזה).

   • אושר

    אני טסה לשוויץ בכרטיסים יקרים בדר"כ כי הם נסגרים ברגע האחרון, אבל לא בעסקים.
    בגדול זה לא רק צבירת המיילים. לססטוס גולד אני יכולה להגיע ממש מהר עם טורקיש. אז אם זה רק הסטטוס אני יכולה להגיע שם למועדון ואח"כ לקרדט למקום אחר.
    אני רוצה להשתמש במיילים האלו ותוהה מה הדרך הטובה ביותר. בעבר נמחקו לי כמות גדולה מאוד של מיילים בטורקישץ
    אם נניח שעיקר הטיסות שלי יהיו סוויס או לופטהנזה אז להתמקד בהם?

    ושוב המון תודה על התגובה

 25. אושר

  היי ליאור,

  תודה רבה על כל המידע.

  אני מנסה להבין לאן כדאי לי לקרדט מיילים של סטאר אליינס. עיקר הטיסות שלי בטורקיש או בסוויס. היעדים העיקריים הם שוויץ והודו. יכול להיות שעם הטיסות החדשות של אייר אינדיה אעבור להשתמש בהם גם. הטיסות מינואר עד כה הביאו אותי ל 44% בדרך לכרטיס עלית (זהב) של טורקיש. אבל הבנתי שהמימוש מיילים שלהם יותר בעייתי ואני תוהה האם לא כדאי להתחיל לקרדט למועדון אחר בברית, ואם כן לאיזה.

  • באופן גס:

   אם אתה טס בעיקר במחלקת התיירים ומה שחשוב לך יותר מכל הוא סטטוס – מועדון Miles+Bonus (איג׳יאן).

   אם אתה טס בעיקר במחלקת התיירים ומה שחשוב לך יותר מכל הוא צבירת המיילים – מועדון MileagePlus (יונייטד).

   אם אתה טס בעיקר במחלקת העסקים ובכרטיסים יקרים ובפרט עם סוויס ולא עם טורקיש – מועדון Miles&More (לופטהנזה).

   • אושר

    אני טסה לשוויץ בכרטיסים יקרים בדר"כ כי הם נסגרים ברגע האחרון, אבל לא בעסקים.
    בגדול זה לא רק צבירת המיילים. לססטוס גולד אני יכולה להגיע ממש מהר עם טורקיש. אז אם זה רק הסטטוס אני יכולה להגיע שם למועדון ואח"כ לקרדט למקום אחר.
    אני רוצה להשתמש במיילים האלו ותוהה מה הדרך הטובה ביותר. בעבר נמחקו לי כמות גדולה מאוד של מיילים בטורקישץ
    אם נניח שעיקר הטיסות שלי יהיו סוויס או לופטהנזה אז להתמקד בהם?

    ושוב המון תודה על התגובה

    • לא הבהרתי דבר אחד בתגובה הקודמת שלי – ואני חושב שזה הנתון שחסר.

     המיילים של איג׳יאן, במועדון M+B, הם בעלי ערך די גבוה ושימושיים למדי. בפרט עבור מי שמחפש כרטיסי בונוס לכיוון מערב כי המועדון מקטלג את ישראל כחלק מאירופה ולא כחלק מהמזרח-התיכון. כלומר, המועדון של איג׳יאן מציעה שני יתרונות: מסלול מהיר יחסית לסטטוס גולד ומיילים בעלי שווי ריאלי גבוה. באופן גס הייתי אומר שהם שווים קצת פחות ממיילים של יונייטד אבל הרבה יותר ממיילים של טורקיש.

     אין לופטהנזה לטורקיש יש יריבות מרה שלא לומר שינאה אמיתית. טיסות של טורקיש מקבלות קרדיט מוגבל (נמוך) במועדון של לופטהנזה ולהפך. מסיבה זו רצוי לנוסעים שמרבים לטוס עם טורקיש שלא לקרדט את הטיסות למועדון Miles&More.

 26. טל

  הי
  אשמח לדעת איך אפשר לנצל את המיילים שצברתי
  בטורקיש איירליינס
  תודה

  • אתה צריך להעיף מבט על טבלאות המימוש של מועדון M&S ולהבין מה רלוונטי עבורך.

   או, אם אתה רוצה לנקות את החשבון ולהפסיק להשתמש בו, אתה יכול למכור את היתרה לחברות שמתמחות במספר בנקודות כמו MyleFly.

 27. טל

  הי
  אשמח לדעת איך אפשר לנצל את המיילים שצברתי
  בטורקיש איירליינס
  תודה

  • אתה צריך להעיף מבט על טבלאות המימוש של מועדון M&S ולהבין מה רלוונטי עבורך.

   או, אם אתה רוצה לנקות את החשבון ולהפסיק להשתמש בו, אתה יכול למכור את היתרה לחברות שמתמחות במספר בנקודות כמו MyleFly.

 28. יואל

  האם אל על משווה סטטוס ממועדוני טיסה אחרים? נניח מאמריקן, מיונייטד ומ-M&M?

  • פורמלית – לא. מעשית – כן, אם מלבד הסטטוס אתה יכול גם להוכיח להם פעילות (כרטיסי טיסה) ליעדים שאליהם טסה אלעל.

 29. יואל

  האם אל על משווה סטטוס ממועדוני טיסה אחרים? נניח מאמריקן, מיונייטד ומ-M&M?

  • פורמלית – לא. מעשית – כן, אם מלבד הסטטוס אתה יכול גם להוכיח להם פעילות (כרטיסי טיסה) ליעדים שאליהם טסה אלעל.

 30. אריק

  יש לי כרטיסי נוסע מתמיד מכמה חברות תעופה שונים אבל מאותו מועדון
  בכל אחד מהכרטיסים נצברו מיילים, האם ניתן לאחד את כל סך המיילים לכרטיס מחברת תעופה אחת?(מאותה קבוצה)

 31. אריק

  יש לי כרטיסי נוסע מתמיד מכמה חברות תעופה שונים אבל מאותו מועדון
  בכל אחד מהכרטיסים נצברו מיילים, האם ניתן לאחד את כל סך המיילים לכרטיס מחברת תעופה אחת?(מאותה קבוצה)

 32. מוטי

  היי, אני לא כל כך מתמצא ומבין בענייני מועדוני תעופה, אשמח לייעוץ.
  טסתי בשנה האחרונה למזרח עם קטאר איירוויז, רויאל ג'ורדן, טורקיש איירלינס,
  שייך לקבל מיילים על טיסות שכבר בוצעו?
  אם כן, כיצד לקבל את זה, להירשם למועדון של כל חברת תעופה בפני עצמה?
  או להירשם רק לone world שמאגד את כולם?
  תודה

 33. מוטי

  היי, אני לא כל כך מתמצא ומבין בענייני מועדוני תעופה, אשמח לייעוץ.
  טסתי בשנה האחרונה למזרח עם קטאר איירוויז, רויאל ג'ורדן, טורקיש איירלינס,
  שייך לקבל מיילים על טיסות שכבר בוצעו?
  אם כן, כיצד לקבל את זה, להירשם למועדון של כל חברת תעופה בפני עצמה?
  או להירשם רק לone world שמאגד את כולם?
  תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén

BoardingArea