בעולם קיימים הרבה יותר ממאה מועדוני תעופה (הנה רשימה מתוך אתר ויקיפדיה). אני רוצה להאמין שאני מכיר לפחות בשם את רובם וכמובן מכיר היטב את הגדולים ביותר מביניהם. אני עצמי רשום כחבר בלמעלה מארבעים מועדוני תעופה שונים ומעולם לא שילמתי סנט אחד על החברות בהם.

אני יכול לחשוב רק על שני מועדוני תעופה, מלבד מועדון הנוסע המתמיד של אלעל, שדורשים תשלום עבור הרישום אליהם: מועדון Frequent Flyer (קוונטס) ומועדון Marco Polo Club (קתאי פסיפיק). אבל לפני שאתם ממשיכים לתהות איך ייתכן שדווקא מועדוני התעופה של שתיים מהחברות הטובות בעולם דורשים תשלוםתרשו לי לציין שיש כאן שתי כוכביות.

 • המועדון של קוונטס אומנם דורש תשלום על הרישום אבל רק מתושבי אוסטרליה (90$AU) וניוזילנד (50$NZ). כל האשר, וכל אוסטרלי וניוזילנדי שיכולים להשתמש בכתובת במדינות אחרות, יכולים להירשם בקלות ובחינם. זה בעצם המועדון היחיד שמציג דרישה דומה לזו של המועדון של אלעל.
  – – –
 • קתאי פסיפיק מפעילה בעצם שני מועדוני תעופה מקבילים: AsiaMiles הוא מועדון התעופה במתכונת ׳הסטנדרטית׳ שמאפשר צבירה ומימוש של מיילים בעוד MPC הוא מועדון לקוחות שמאפשר השגת סטטוס גבוה והטבות נגזרות בהתאם לנפח הפעילות. המועדון הראשון, AsiaMiles, אינו דורש תשלום עבור רישום.

Qantas FF Pay to Join

אם כן, מועדון הנוסע המתמיד הוא לא הראשון ולא היחיד לדרוש תשלום על הרשמה אבל אין ספק שהוא בקבוצת מיעוט קטנטנה. חבל שגם בעניין הזה אלעל חייבת להיות עמוק ב-10% התחתונים של הדירוג העולמי.

למעשה, מועדוני תעופה רבים אחרים לא רק שמאפשרים הצטרפות בחינם (זה הסטנדרט, זו לא הטבה מיוחדת…) אלא גם מציעים בונוס נקודות למצטרפים חדשים מיד עם ההצטרפות או לאחר פעילות מינימלית כלשהי.

הצטרפות למועדון הנוסע המתמיד

סה״כ אני מאמין שלכל תושב ישראל שטס מדי פעם לחו״ל, גם אם לא עם אלעל באופן שיגרתי, כדאי להיות חבר מועדון הנוסע המתמיד. אומנם מדובר במועדון תעופה קטן במובנים בינ״ל אבל גם ישראל היא מדינה קטנה במובנים בינ״ל ולמועדון יש נוכחות לא מבוטלת בשוק המקומי. ניתן לצבור נקודות בקלות בהזדמנויות רבות, ישנם מבצעים רבים המיועדים לחברי מועדון (גם כאלו שאין להם סטטוס גבוה או נקודות בחשבון) וניתן להשתמש בנקודות של אלעל להרבה דברים מלבד כרטיסי בונוס בטיסות אלעל או אפ.

הבעיהאם תיכנסו לאתר אלעל ותנווטו לדף ההרשמה למועדון תתבקשו לשלם 25$ עבור התענוג.

Matmid Join 3

למען הסדר הטוב אציין שבתמורה לתשלום תזכו ל-30 נקודות מועדון עם ההצטרפות. בהערכת השווי האחרונה שפרסמתי נתתי לנקודות של אלעל שווי ריאלי של 0.45$ האחת כך ש׳מתנת ההצטרפות׳ הזאת היא בעלת ערך ריאלי של 13.5$. אז נגיד, בשביל ההוגנות, שבדרך זו תקבלו בחזרה פחות או יותר חצי מהכסף בצורת נקודות.

אבל באמת שדרישת התשלום היא מיותרת, כמעט מביכה, ו-30 נקודות בהחלט לא שוות 25$ גם במימוש אטרקטיבי.

חשוב לי גם לציין שבתנאי המועדון, או בדף ההרשמה, לא כתוב שהתשלום נדרש רק מתושבי ישראל. זו פשוט ברירת המחדל של דף ההרשמה למועדון באתר אלעל. כלומר, כאן נפרדת דרכו של המועדון הישראלי מדרכו של המועדון האוסטרלי שאליו התייחסתי קודם.

הצטרפות בחינם

לאורך השנים הציע וממשיך להציע מועדון הנוסע המתמיד הרשמה בחינם לקבוצות מסוימות. כך, לדוגמה, מחזיקי כרטיס האשראי הממותג של אלעל, פלייקארד, זכאים להרשמה בחינם למועדוןשאחרת היו רואים בכך קנס בעת הנפקת הכרטיס. בעבר הוצעה הרשמה בחינם גם לחברי מועדוני צרכנות גדולים, מחזיקי כרטיסי אשראי יוקרתיים, חברי מועדוני לקוחות בכירים ועוד.

העובדה המקוממת ביותר או אולי המצחיקה ביותר, תלוי איך אתם מסתכלים על זה, היא שהמועדון מציע הצטרפות בחינם באתרים המדינתיים השונים של אלעל. הדוגמה המוכרת ביותר היא מהאתר האמריקניאבל זה נכון לכל שאר האתרים. מלבד הישראלי, כמובן.

למה הכוונה? גשו לאתר אלעלwww.elal.comובתפריט בפינה הימנית העליונה שנו את המדינה. ביחרו את ארה״ב, לצורך העניין, ושפת האתר תשתנה בהתאם לאנגלית.

El-Al US Website Front Page

לחצו על לשונית ״Frequent Flyer Club״ ואז על ״Join Now״, וזה מה שתראו:

Matmid Join 2

כן, ככה, מועדון הנוסע המתמיד מעוניין לגייס לשורותיו ללא עלות את כל הלקוחות שמוכנים לגלוש באתרים מדינתיים זרים של אלעל. שימו לב: אין כאן דרישה שכתובת המגורים תהיה אמריקנית או שום דבר מהסוג הזה. פשוט במעבר לטופס ההרשמה מהאתר המדינתי שאינו האתר הישראלי מתווסף אוטומטית קוד הרישום ״AOT00043646״ שהופך את ההרשמה לחינמית. זה הכל.

אגב, אם תסירו את קוד הרישום מהטופס תוכלו עדיין להירשם תמורת 25$ ולקבל 30 נקודות תמורת התשלום. לא יודע למה שתרצו לעשות את זה, אבל, האפשרות קיימת.

Matmid Join 1

לסיכום

חבל מאוד שאלעל ממשיכה לבקש תשלום על שירות בסיסי כ״כ וחבל מאוד שחלק מלקוחות החברה באמת מוכנים לשלם על ההצטרפות למועדון. זו פרקטיקה שראוי שתיעלם מהעולםקל וחומר כאשר כמעט כל מועדוני התעופה האחרים בעולם מתנהגים אחרת.

כדי להוסיף חטא על פשע מאפשרת אלעל הרשמה בחינם ללקוחות זרים, או לפחות אליהם ההטבה מכוונת, ואין מנוס מלהרגיש כאילו המועדון מחפש ׳לדפוק ישראלים פראיירים׳.

20 תגובות

 1. hemedr

  קראתי לפני חודשיים שלוש שבגלל ההאפלייה הזו מתארגנת תביעה ייצוגית מול אלעל

  הגב
 2. ערן

  תודה רבה על הפירצה למתמיד של אלעל. למרות שאני שונא לטוס איתם, הצטרפתי. שיהיה…

  הגב
 3. אשר

  אני מאלה ששילמו. והאמת נסעתי איתם מאז פעמיים ועם אחרים למעחה מעשרים פעם. המחירים והשירות שלהם לא טובים. ההטבות במועדון אפילו מגוחכות

  הגב
 4. אסף

  קשה לי להיות שלו כל פעם שיש מתקפה על אלעל. יש הרבה מאוד מצבים שיש עסקאות מצוינות במועדון המתמיד של אל-על, בייחוד אם יש לך פליי קארד. מי שהספיק לשכוח את האזהרה של עליית הנקודות ב 15/8 יכול היה במספר זעום של נקודות להוציא כרטיס לפראג (120) או בודפשט (60). בתקופות מסוימות ובמבצעים מסוימים אפשר אחרי כרטיס ביזנס אחד במחלקת Z לאירופה (המקנה 360 נקודות ) לקבל כרטיס בונוס להרבה יעדים באירופה. למי ששכח את הטבת ה500 נקודות לכרטיס לבייגין לפני כשנתיים (אני טסתי בה) או את המבצעים למזרת בתקופת ראש השנה הסיני. אז אשמח להבין למה ההטבות מגוחכות. אני מצצל רבות את הכרטיסים דרכם ונהנה.
  קחו לדוגמה את לופטנזה שדורשת כיום 35000 מיילים ליציאה מישראל במחלקת תיירים – ותחשבו כמה טיסות תצטרכו לבצע על מנת לזכות בכרטיס זה.
  יש איזה מיתוס שהכול רע באל-על ותמיד מתחכמים אתך – אבל לא בטוח שזה תמיד כך. ודרך אגב במחלקת עסקים
  השירות מצויין ואם זכית לטוס במטוס רחב גוף לאירופה יצאת נשכר בהושבה מפנקת שנשארה רק בסויס או בבריטיש וכשמתפללים טוב אולי גם באיבריה (אבל לא נדבר על השרות שלהם).
  באשר לאופציה של נוסע מתמיד בחינם זה אינו סוד , ולדעתי גם פורסם פה בעבר שאפשר להוציא בחינם מבלי לשלם כסף. זה הלינק שאני תמיד מעביר לחבריי
  https://app.elal.co.il/clubs/registration/RegisterFlyer.aspx?lang=en&V_code=AOT52799269

  ותודה שטסת אלעל 🙂

  הגב
  • נפתלי

   מסכים איתך בכל מילה
   וחבל באמת שרוב הישראלים ממשיכים עם הסטיגמה הזאת ובמיוחד כאשר מדובר ברוב שלא יודעים הנאה מטיסה מה היא
   והולכים ומחפשים את הטיסה הכי זולה בטיסות צ'רטר שגרועות ולא נוחות בהרבה
   אבל העיקר להתלונן ולהוציא שם רע על חברה שבאמת עושה מאמץ וזה אפילו מצליח לה
   חבל…

   הגב
 5. אמתי

  שלום,
  מישהו יודע אם אפשר לקבל נקודות על טיסה שהזמנתי לפני שהצטרפתי למועדון, אך עדיין לא טסתי (הטיסה בעוד כחודש)
  תודה!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כן, בהחלט, אין שום בעיה. למועד הזמנת הכרטיס אין חשיבות – רק למועד הטיסה בפועל.

   במקרים מסוימים אפילו ניתן לקבל קרדיט על טיסה שטסת לפני שנרשמת למועדון – אבל זה לא המקרה כאן.

   הגב
  • אסף

   תוכל להיכנס לאתר אלעל להכניס את ה PNR של ההזמנה ושם המשפחה ושם יש אופציה לעדכון פרטים.
   תעדכן את הנוסע המתמיד שלך והכל יהיה בסדר.
   ההכי פשוט להיכנס ללשונית צק אין —> הושבה—–> בחירת מושב —–> ואז אתה נכנס לחלון של הכנסת PNR ושם המשפחה, לאחר מכן יפתחו לך פרטי הטיסה ושם תלחץ על עדכון פרטים ותכניס את כל מה שתרצה.
   (מקווה שהלינק שצירפתי יוביל אותך ישר לשם – אם לא פעל כפי שהצעתי)
   https://booking.elal.co.il/newBooking/changeOrderNewSite.jsp?LANG=IL&_ga=2.157640121.2028096287.1503462175-271437562.1503462175

   במקרה הגרוע אם לא תצליח תן את מספר הנוסע המתמיד לדיילת בצק אין. אבל בהחלט אין בעייה להכניס את המספר להזמנה.

   הגב
 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  תודה רבה על התשובות!
  השתמשתי בקישור (הוא עבד) והזנתי את מס' הנוסע המתמיד. האם הנקודות עבור הטיסה יצברו רק אחרי מועד הטיסה?
  שאלה נוספת – קראתי שניתן לקבל נקודות על טיסות שבוצעו עד חודשיים לפני מועד ההצטרפות (לחבר חדש), אבל לא הצלחתי למצוא איך עושים את זה, אשמח לעזרה.
  המון תודה!
  אמתי

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כן, הנקודות ייכנסו לחשבון רק לאחר הטיסות.

   כן, ניתן לצבור נקודות רטרואקטיבית. פשוט פנה לשירות הלקוחות של המועדון במייל או בטלפון ותן להם את פרטי ההזמנות/הטיסות הקודמות.

   הגב
 7. עופר

  שלום,
  משום מה לא מצליח להרשם.
  מנסה לרשום את הילדים …
  מקבל הודעת שגיאה …
  ״ נמצאה כפילות בחלק או בכל הנתונים. אנא פנה למוקד להשלמת התהליך.״
  יש למישהו פתרון ?
  תודה.

  הגב
 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  תודה!!! ביצענו את הרישום ללא עלות, איזה כיף

  הגב
  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   היי
   צריך עזרה אני נרשם ומקבל הודעת שגיאה נמצא רישום כפול יש למישהו תשובה ופתרון תודה

   הגב
   • Lior @ FlyingOut

    כנראה שאין מנוס אלא לפנות לשירות הלקוחות כדי להבין איזה חשבון כבר קיים (ואולי לבקש למחוק אותו, אם הוא ריק מנקודות).

 9. דודו

  יש דרך אחרת להזמין כרטיס אשראי של כאל של פליי קארד משלמים על הכרטיס לחודש אחד 19 ש"ח ומקבלים חינם חברות במועדון אל על ו100 נקודות חינם ואחרי חודש פשוט מבטלים את הכרטיס אשראי

  הגב

השאר תגובה