מדור חדשות ומבצעים מתעדכן באופן שיגרתי עם המבצעים האטרקטיביים ביותר והחדשות המרכזיות. אלו המבצעים והחדשות שפורסמו בשבוע האחרון:

Amex Lounge HKG 1

המטוס הראשון מדגם 787-10 של בואינג ירד מפס הייצור

זהו הדגם השלישי למשפחת הדימליינר שארוך בכמה מטרים מאחיו הצעיר (787-9). המטוס יחל כעת בניסויי טיסה, אח״כ יעבור הרכבות נוספות והוא צפוי להימסר ללקוח הראשון, סינגפור איירליינס, במחצית הראשונה של 2018 (ככל הנראה כבר בפברואר).

חברת התעופה מונארך הפסיקה את פעילותה

חברת הלואוקוסט הבריטית הייתה בקשיים כלכליים חמורים בשנים האחרונות לאור התחרות העזה בשוק הלואוקוסט האירופי בכלל ובתוך בריטניה בפרט. הטענה העיקרית היא שהחברה סבלה מניהול כושל בשנים האחרונות ולא דאגה ליישם תוכנית הבראה שתוכננה לה. החברה מפעילה בין השאר גם קוים לישראל. בעקבות קריסת החברה בוטלה כ-300,000 כרטיסים ויותר מ-100,000 נוסעים נתקעו בחו״ל.

מבצע לחברי מועדון הנוסע המתמיד שנולדו בחודש אוקטובר

המבצע הקבוע של אעל במהדורה נוספת. במסגרת המבצע נהנים חברי מועדון לכרטיסי בונוס במחירים מוזלים לרכישה בחודש הולדתם בצמוד לכרטיס זהה בכסף (באותן טיסות). כלומר, המבצע מכוון לזוגות יותר מכל דבר אחר. היעדים הפעם: מילאנו, אמסטרדם, ז׳נבה, בייג׳ינג וטורונטו. הזמנות עד ה-31 לאוקטובר, יציאות עד ה-31 לינואר.

אקספדיה סוגרת את תוכנית התגמולים שלה לעסקים

התוכנית, Expedia+ Business, הושקה במאי 2015 ומטרתה לתגמל עסקים קטנים עבור הנסיעות של עובדיהם. ההטבה המשמעותית ביותר של התוכנית היא צבירת קרדיט של 100$ לשימוש החברה לאחר כל עשרה לילות שיושלמו ע״י עובדי החברה. חשוב לציין שהקרדיט הניתן במסגרת התוכנית אינו מונע מהעובד לצבור קרדיט בחשבון הפרטי שלו בתוכנית הנאמנות של אקספדיה. כעת התוכניות יתמזגו וכל לקוח שיהיה רשום בחשבון עסקי יזכה לסל מסוים של הטבות נוספות בחשבונו הפרטי. שינוי שלילי, אל תטעו.

ביום שני ינחת בנתב״ג מטוס הדרימליינר השני של אלעל

עוד צעד מרגש עבור נושאת הדגל שלנו. אני בטוח שלפחות בקבוק שמפייה אחת ייפתח במשרדי החברה בתחילת השבוע. מטוס הדרימליינר השני של החברה, גם הוא מדגם 787-9, ינחת בנתב״ג בשבוע הבא ויחל בתהליך קצר של התאמה לקראת שירות מבצעי. המטוס צפוי לשרת בקו ללונדון בשבועות הראשונים ולאחר מכאן לשרת באחד הקוים הארוכים של החברה לניוארק (EWR) או להונג-קונג (HKG).

אוי האירוניה: מנכ״ל מונארך לשעבר פתח חברת ייעוץ עסקי

יום אחד לאחר שקרסה חברת התעופה שאותה ניהל, שהייתה בקשיים כלכליים חמורים שמהם לא הצליח לחלץ אותה כמנכ״ל, פתח אנדרו סוואפילד חברה לייעוץ עסקי. סחטיין על הטאקט. אולי מר סוואפילד מעוניין לייעץ לחברות כיצד להתנהג בחוסר אחריות עסקי משווע לאורך זמן, כיצד להרוס מותג, כיצד לגרום לפיטוריהם של כמעט 2,000 עובדים אחרי שבמשך חודשים מבטיחים להם תעסוקה, כיצד לא לגייס משקיעים, כיצד לא להתנהל נכון מול רשויות מדינה ועוד. בכל זאת, כמעט אף מנכ״ל לא הצליח להרוס חברת תעופה בצורה ספקטקולרית כמוהו.

טרקלין אמקס סנטוריון חדש בשדה התעופה של הונג-קונג

השדה של הונג-קונג הוא גם ככה ממלכה של טרקלינים מעולים אז כעת הוא מקבל חיזוק נוסף כדי לבצר את המוניטין שלו. הטרקלין החדש של אמקס נמצא בסמוך לשער 61, בחלקו הרחוק של הטרמינל, והכניסה אליו היא חינמית לבעלי כרטיסי פלטינום וסנטוריון של אמקס (מכל מדינה בעולם). אורחים זכאים יכולים לארח שני אורחים נוספים ללא עלות ולרכוש כניסה לאורחים נוספים תמורת 50$ לאורח.

10 תגובות

 1. יוסי

  היי ליאור
  לגבי הטרקלין החדש של אמקס, היכן אוכל למצוא מידע לגבי כניסה אפשרית לטרקלין גם ללקוחות שאינם בעלי פלטינום והלאה, או שמא אין זה אפשרי כלל?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אין אפשרות כזאת יותר. הייתה בעבר, אך המדיניות השתנתה בתחילת החודש.

   הטרקלינים האלו כיום פתוחים רק למחזיקי כרטיסי פלטינום או סנטוריון ולאורחים שלהם.

   הגב
 2. יי

  מה צפוי להיות השם המקוצר של הבואינג החדש? 781? רק לי זה נשמע קצת מוזר אחרי 788 ו-789? או שבואינג יעברו לארבע ספרות ויקראו לו 7810?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   פורמלית קוד ה-IATA של המטוס הוא 78J (ואחיו: 788 ו-789). קוד ה-ICAO של המטוס הוא B78X (הגיוני למדי לאור העובדה שהדגם הוא 787-10). אני מאמין שרבים אכן יקראו לו בקיצור ׳781׳ או ׳78X׳.

   הגב
  • Lior @ FlyingOut

   האמת היא שהגירסה הזאת של המבצע, בעיניי, חלשה מאוד.

   מילאנו, ג׳נבה ואמסטרדם הם שלושה קוים שבהם יש לאלעל תחרות בריאה מול חברות לואוקוסט. בפרט אמסטרדם שטרנסאוויה פועלת בקו ומציעה תעריפים נוחים מאוד. מניח שהמבצע של אלעל ישתלם למי שתכנן לטוס בתאריכים מסוימים ודווקא בהם הכרטיסים של החברות המתחרות די יקרים.

   המחירים בקו לבייג׳ינג בדר״כ נמוכים לאור הטיסות הישירות של היינאן וחברות אירופיות אחרות שמציעות גם כן תעריפים נוחים מישראל לסין. לכן אני בספק שגם תחת כרטיס בונוס מוזל ככרטיס השני המחיר הכולל יהיה כ״כ אטרקטיבי.

   היעד האחרון, טורונטו, הוא כנראה האפשרות הטובה ביותר. במיוחד במחלקת העסקים. שם התחרות של אלעל היא מול אייר קנדה שלא בדיוק מנסה לשבור את השוק עם התעריפים שלה. אלעל שולחת לטורונטו מטוסים די מיושנים, אומנם, לעומת הדימליינרים של אייר קנדה, אבל עדיין אני מאמין שאפשר להגיע כאן ליחס גבוה של תמורה למחיר בהתחשב בעלות הכרטיס השני במסגרת המבצע. פלוס, קל וזול לדלג מטורונטו לערים קרובות בארה״ב כמו ניו-יורק, בוסטון ושיקגו – אז אפשר לראות בטורונטו כשער כניסה לטיול קצר בצפון-מזרח ארה״ב.

   הגב

השאר תגובה

BoardingArea