אין בשוק המלונות העולמי הגדרות מחייבות לעניין דירוג מלונות. בכלל אין דירוג מלונות רשמי ועולמי (בקושי יש דירוגים אזוריים מקובלים מספיק, ואפילו הדירוג הישראלי החדש-יחסית לא מצליח להמריא). אז מהו באמת מלון יוקרה? כמה שווים חמישה כוכבים? אילו רשתות מתאימות לנוסעים עסקיים ואילו לבעלי תקציב מוגבל?

למען נוחות אתייחס בפוסט לשלושים רשתות בינ״ל – שש קטגוריות ובכל אחת מהן חמש רשתות מובילות וידועות. סה״כ יהיה ייצוג לרוב קבוצות המלונות הגדולות והחשובות ביותר בשוק העולמי. חשוב לי לציין שלא ניסיתי מלונות מכל הרשתות.

למי שרוצה נוחות חסרת פשרות

קבוצת סטארווד: St. Regis

המלונות של הרשת מציעים יוקרה ברמה גבוהה מאוד, לרבות שירות מוקפד, אך לפעמים באופי שמרני פחות וצבעוני יותר. בכל מקרה לא תקבלו חוויה פחות ממצוינת במלונות הרשת שנחשבת לאחת הטובות ביותר בקטגוריה שלה.

קבוצת מאריוט: Ritz-Carlton

רשת יוקרתית מאוד שלרוב מציעה עיצוב שמרני, קלאסי, מוקפד ועם אופי עסקי מובהק. ברוב היעדים מלונות הרשת יהיו היקרים ביותר בנמצא או לפחות בפודיום. לרשת יש מלון אחד בישראל, בהרצליה, שנחשב לאחד המלונות הטובים בארץ וכנראה הטוב ביותר באזור המרכז.

קבוצת הייאט: Park Hyatt

המלונות של הרשת היוקרתית ביותר של הקבוצה לא מציעים אופי אחיד, כך שיש מקום לטעם מקומי לכל מלון, אבל כן שומרים על קוים עיצוביים דומים מאוד. מלונות הרשת מכוונים פחות לנוסעים עסקיים ויותר לתיירות מקומית, רובם מודרניים מאוד אבל בשל חוסר האחידות ברשת כדאי תמיד לקרוא חו״ד על מלון ספציפי ולא להניח שהוא יהיה מצוין כמו שהיה הקודם.

קבוצת הילטון: Waldorf Astoria

מותג אייקוני אך לצערי הרשת מציעה עיקביות נמוכה מאוד באשר לאיכות המלונות שלה. רוב מלונות הרשת מצוינים, סופר-יוקרתיים ומציעים שירות מוקפד ברמה הגבוהה ביותר – אבל אחרים מרגישים מעט בינוניים ביחס להיצע של הרשתות המתחרות מהקטגוריה. הרשת מבטיחה ללקוחותיה את השירות הטוב ביותר עם דגש על שירות אישי, כביכול, לכל לקוח.

קבוצת אקור: Raffles

רשת קטנטנה, בת 13 מלונות בלבד, שנרכשה לא מזמן ע״י קבוצת אקור הענקית. בתוך הקבוצה היא נתמכת ע״י שתי רשתות היוקרה סופיטל ופיירמונט אבל אין כל ספק שהיא יוקרתית יותר מהן בכל קנה מידה. המלון המוכר ביותר של הרשת נמצא בסינגפור והוא נחשב לאייקון של ממש בעיר וסמל ליוקרה חסרת פשרות.

למי שרוצה איכות עם תמורה גבוהה לכסף

קבוצת מאריוט: JW Marriott

זו הייתה ספינת הדגל של מאריוט לפני רכישת ריץ-קרלטון. הרשת יוקרתית למדי אך רוב מלונותיה הם, בעיניי לפחות, חסרי אופי אמיתי. הם לא שמרנים מדי, לא צעקנים מדי, לא מרגשים מדי, לא מעניינים מדי, לא מקומיים מדי, לא גדולים מדי ולא קטנים מדי. הם פשוט שם.

קבוצת אינטרקונטיננטל: InterContinental

עוד מותג ענק שידוע כסמל ליוקרה אמיתית. בפועל חלק לא מבוטל ממלונות הרשת רחוקים מלהיות מעולים, אבל, סה״כ הסטנדרטים של הרשת גבוהים מאוד גם מבחינת המוצר וגם מבחינת השירות. מבחינה עיצובית קל מאוד לזהות מלון של הרשת כשהצבעים השולטים הם זהב ושחור (כסמל הרשת). באופן מסורתי המיטות במלונות הרשת נחשבות פנטסטיות.

קבוצת הילטון: Conrad

רשת יוקרתית שמרגישה כאילו היא מכוונת במיוחד לנוסעים עסקיים. הצבעים המונוטוניים, האופי של המלונות, שירות הלקוחות ואפילו התעריפים – הכל צועק ׳ביזנס׳. סה״כ בעיניי זו רשת דומה מאוד לרשת אינטרקונטיננטל אבל עם פחות טעם מקומי ופחות עיצוב ראוותני.

קבוצת הייאט: Grand Hyatt

כפי שהשם מרמז הרשת מתמחה בעיקר במלונות גדולים מאוד שחלקם נועדו לארח אירועי ענק וכנסים. אבל אל תתנו לגודל להטעות אתכם: עדיין מדובר ברשת יוקרתית מאוד שרוב מלונותיה מציעים חוויה מצויינת גם לתייר הממוצע ולא רק לאיש העסקים. מזה נאמר, זו בהחלט לא הרשת המתאימה לחובבי מלונות הבוטיק שמחפשים יוקרה יחד עם יחס אישי ואינטימי.

קבוצת אקור: Fairmont

עוד אחת מהרכישות האחרונות של קבוצת אקור שעד לפני שנתיים בערך הרשת היוקרתית ביותר שלה הייתה סופיטל (שהיא סה״כ רשת טובה אבל משעממת-משהו לטעמי). לרשת פיירמונט היסטוריה מכובדת ונכללים בה כמה מלונות אייקונים ממש שנחשבים למעולים. משזה נאמר, יש שוני לא מבוטל גם באיכות וגם במחיר בין מלונות הרשת.

למי שפשוט רוצה מלונות טובים מאוד

קבוצת סטארווד: Westin

קבוצת מאריוט: Marriott

קבוצת הייאט: Hyatt Regency

קבוצת הילטון: Hilton

קבוצת קרלסון-רזידור: Radisson Blu

למי שרוצה משהו מגניב יותר גם אם מעט יקר

קבוצת סטארווד: W Hotels

קבוצת הייאט: Andaz

קבוצת הילטון: Tru

קבוצת אינטרקונטיננטל: Kimpton

קבוצת אקור: So Sofitel

לנוסע העסקי שרוצה מלון טוב במחיר טוב

קבוצת סטארווד: Four Points by Sheraton

קבוצת אינטרקונטיננטל: Crowne Plaza

קבוצת הילטון: DoubleTree

קבוצת קרלסון-רזידור: Park Plaza

קבוצת אקור: Novotel

לנוסעים עם תקציב מוגבל

קבוצת אינטרקונטיננטל: Holiday Inn Express

קבוצת אקור: ibis

קבוצת הילטון: Hampton Inn

קבוצת הייאט: hyatt house

קבוצת בסט ווסטרן: Best Western

3 תגובות

 1. אסף

  כדאי גם למקם את courtyard marriott בקבוצה של four points sheraton , doubletree hilton
  ואת המרקיור או גרנד מרקיור ביחד עם חבורת הנובוטל
  ואז החלוקה תהיה מעולה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לטובת הפוסט לא ניסיתי להגדיר את כל הרשתות הבינ״ל הגדולות. בחרתי רק חמש לכל קטגוריה שלדעתי מייצגות את הקטגוריה היטב. אולי בעתיד אעלה פוסט מקיף יותר עם התיחסות לעשרות רשתות בינ״ל.

   הגב

השאר תגובה

BoardingArea