לצערי באתר עדיין אין מערכת פורומים. זה נושא מורכב שייפתר בהמשך. מערכת פורומים היא הפלטפורמה המתאימה ביותר לשאלות, דיונים וכל מה שבאמצע.

לבינתיים אני עונה על שאלות קוראיי הבלוג באופן יוםיומי. חלק מהשאלות נכתבות כתגובות לפוסטים, לפעמים בנושא השאלה ולפעמים לא, אך רוב השאלות מגיעות באופן פרטי בפייסבוק או במייל. אני שמח שיש ביכולתי לענות ולעזורוזה בהחלט אחד הדברים המתגמלים ביותר כבלוגר.

היום אני מזמין אתכם לשאול. שאלות קטנות או גדולות, שאלות סתמיות או מורכבות, כל מה שעולה לכם לראש. פשוט הגיבו לפוסט הזהגם באופן אנונימי.

127 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ספר על עצמך
  מה אתה עושה למחייתך
  ובאיזה מסגרת אתה טס כ"כ הרבה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לא בדיוק שאלה מקצועית אבל אענה בכל זאת.

   אני יועץ בתחום הנסיעות. מספק שירותי ייעוץ ללקוחות עסקיים ופרטיים. אני טס הרבה כי אני אוהב לטוס, כי אני רוצה לנסות מוצרים חדשים באופן שיגרתי ולפעמים לטובת כנסים ואירועים אחרים. אני מאמין שכל מי שמחשיב עצמו ליועץ או מומחה לתחום מסוים מוכרח שיהיה לו ניסיון אישי מקיף. כמה שווה ייעוץ של סוכן נסיעות שממליץ על חברות תעופה לפי מה שהוא קורא בקטלוגים שהן מחלקות?

   הגב
  • משה הגר

   האם הטיסה עם אמריקן איירליינס אני צובר ליונייטד???

   הגב
   • Lior@FlyingOut

    לא. טיסות של אמריקן אפשר לקרדט לכל מועדון תעופה שאמריקן שותפה שלו – שזה בעיקר אומר כל מועדוני התעופה של ברית וואן-וורלד (בריטיש, קתאי, אלסקה, פינאייר, ג׳אל…) אבל גם חברות תעופה שאינן בברית כמו איתיחאד. יונייטד בברית סטאר.

 2. עומר אורי

  היי,
  לגבי רכישת נקודות במועדון ihg-
  1) ניסיתי לרכוש בחשבון של אשתי במבצע של ה100 אחוז מתנה 60 אלף נקודות. החשבון שלה ללא נקודות. יומיים אחרי הקנייה כשכבר קיבלתי אישור (אבל הנקודות עוד לא הגיעו לחשבון) הם שלחו לי ביטול. יש סיבה? האם החשבון חייב להיות פעיל כדי לרכוש את הנקודות?
  2) אפשר להזמין בכל פעם חדר אחד. איך אפשר לדעת לפני רכישת הנקודות אם יש 2 חדרים במלאי של הלילות חינם? ואם אתקע עם חדר אחד זה גם בעייתי…
  תודה על המענה ועל הבלוג המעולה!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   (1) לא ידועה לי מגבלה כלשהי. אולי חברת האשראי לא נתנה אישור לעסקה כי היא תויגה כעסקה חריגה. שווה לך לפנות למועדון ולבקש להשלים את העסקה מחדש ע״פ התנאים המקוריים תחת הטענה שאתה לא יודע מדוע החיוב נכשל.

   (2) אתה יכול, בעקרון, לבצע חיפוש למספר חדרים במקביל תחת תעריף נקודות. להבנתי המנוע אמור להציג את כל החדרים הזמינים לנקודות בדרך זו. אבל, לדעתי, מוטב במקרים כאלו לוודא את זה מול המלון (לפני רכישת הנקודות, אני מתכוון, כי אם הנקודות כבר בחשבון אז זה לא משנה לאור הביטול החינמי). אבל צודק שיש כאן סיכון מסוים.

   הגב
 3. מאיר

  אני אשמח לקבל טיפים לשדרוג, בעיקר בברית סקייטים, ובאופן ספציפי:
  1. שדרוגים חינם לבעלי סטטוס גבוה בטיסות בינ"ל – נראה שקשה עד בלתי אפשרי להשיג אלא אם ממש אין להם מקום בתיירים. יש מה לעשות?
  2. שדרוג עם מיילים או עם upgrade certificates – בטיסות לארץ/מהארץ גם כשאתה מבקש זה לא תמיד עובד, ולי אף פעם לא אישרו את זה מראש אלא רק בשדה כשזה כבר כן עבד. במה שונה תל אביב? יש מה לעשות?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   (1) שדרוגים חינמיים בטיסות בינ״ל הן דבר חריג מאוד. אלו שדרוגים תפעוליים, מה שנקרא Op-Up, והם קורים כיום פחות מבעבר כי חברות תעופה זהירות יותר בפרקטיקת האובר-בוקינג שלהן (ובפרט בישראל שבה קיים חוק די קשיח לעניין פיצוי כספי). רשימת הזכאים לשדרוג נוצרת בצורה די אוטומטית על בסיס מגוון פרמטרים כמו סטטוס הנוסע, מספר הנוסעים בהזמנה, מחיר הכרטיס (מחלקת הכרטוס), סוג הכרטיס, האם יש בכרטיס טיסת המשך וכו׳. את המידע הזה כל חברת תעופה שומרת לעצמה וקשה לנחש אותו. אם אתה בעל סטטוס גבוה וטס בכרטיס יקר יחסית, כמו שקורה לנוסעים עסקיים רבים, סיכוייך להנות משדרוג מזדמן גבוהים יחסית (אם כי עדיין נמוכים סה״כ). ישנם קוים שבהם מחלקות הפרימיום מלאות באופן קבוע אז הסיכוי לשדרוג נמוך אף יותר – ובעצם גדל הסיכוי שיהיו נוסעים שלא יעלו לטיסה כלל.

   (2) בדר״כ שוברי-שדרוג הם הכלי הראשון במדרג הכלים לשדרוג ולכן הם נהנים מקדימות (לעומת שדרוגים במיילים או שדרוגים בכסף). פעם הקדימות לשדרוג הייתה מבוססת כמעט לחלוטין על מועד הגשת הבקשה לשדרוג אבל כיום היא מבוססת על מספר משתנים. שוב, ישנם קוים עמוסים מאוד ובפרט במחלקות הפרימיום כך שהסיכוי שהשדרוג יעבור יורד משמעותית. אין הרבה מה לעשות למעט לבחור בכוונה טיסות בימים עמוסים פחות בנוסעים עסקיים כמו ימי אמצע השבוע (ג׳ וד׳) ויום שבת.

   הגב
 4. אלעד

  אשמח לקבל כיוון כללי לכרטיסי בונוס, בעוד כחודש לערך אגיע ליתרה של קרוב ל200,000 אוויוס בבריטיש (וסטטוס סילבר), מחפש כיוון לגבי מה לעשות עם האוויוס (עם אשתי) הבעיה שאני תמיד מוצה היא שכל טיסת בונוס שעוברת בלונדון המיסים עליה הם מטורפים לדעתי (לעומת מדריד לדוגמא עם איבריה שם זה יכול להסתכם ב25 דולר לאדם) מחפש כיוון כללי עם איזו חברה כדאי לנצל את האוויוס ולאיזה כיוון כללי??. תודה מראש

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כאמירה כללית אוויוס הוא מטבע שימושי מאוד לטיסות קצרות ובינוניות, ובפרט בקוים יקרים מטבעם, ולא לטיסות ארוכות. כך, לדוגמה, להשתמש באוויוס כדי לטוס מת״א להונולולו זה רעיון די רע – במיוחד במחלקת התיירים. לעומת זאת להשתמש באוויוס כדי לטוס ברחבי אסיה בטיסות של קתאי זה רעיון מעולה.

   הית׳רו הוא אחד השדות היקרים בעולם להמריא מהם או לעבור דרכם. השתדל להימנע ממנו ככל האפשר בכרטיסי בונוס (של כל המועדונים). החריג היחיד לכלל הזה הם כרטיסי הבונוס של בריטיש ליעדים קצרים באירופה שעולים החל מ-4,000 אוויוס ולצידם מסים בסכום מקסימלי של 27.50$ לנוסע. לכאורה כדאי הרבה יותר להשתמש באוויוס לטיסות עם איבריה, נגיד בקו ת״א-מדריד, אם כי כדאי לזכור שכרטיסים בכסף בקו הזה הם יחסית זולים (גם במחלקת העסקים) ולכן הערך שיתקבל מהאוויוס במימוש לא יהיה אטרקטיבי במיוחד. מעבר בדריד, לעומת זאת, בהחלט לא יקר כמו מעבר בהית׳רו.

   זאת ועוד, מועדון התעופה של איבריה (IberiaPlus) גובה היטל-דלק נמוך יותר מהמועדון של בריטיש ולכן במקרים רבים מוטב להעביר אוויוס לחשבון במועדון של איבריה (זה חינם ומיידי) ולהשתמש באוויוס דרך המועדון הספרדי לטובת רכישת אותו כרטיס בונוס בדיוק שתכננת לרכוש דרך המועדון הבריטי. הטריק הזה בדר״כ רלוונטי לטיסות של בריטיש ואיבריה ולא לטיסות עם חברות שותפות אחרות בהרבה מקרים לא מבקשות היטל-דלק בכלל (אז למועדון אין סיבה לבקש גם כן).

   אני שוב חוזר וממליץ להשתמש באוויוס בעיקר לטיסות קצרות ובינוניות ובכל מחלקות השירות. זה מטבע ל׳גישור׳ יותר מאשר לבניית השלד של הנסיעה. כך, לדוגמה, אם תרצה לעשות טיול מקיף באסיה, תוכל לרכוש כרטיס הלוך/חזור בכסף להונג-קונג ומשם לטוס ברחבי האזור עם כרטיסי בונוס כרצונך. זה יאפשר לך לבנות טיול מורכב, מגוון ומעניין – ונוח מאוד – כשההוצאה העיקרית היא הכרטיס הראשון. אותו כנ״ל נכון גם לטיול בארה״ב (טיסות של אמריקן), בדרום אמריקה (טיסות של לאן), באוסטרליה וניו-זילנד (טיסות של קוונטס), ביפן (טיסות של ג׳אל) ועוד.

   הגב
   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    מנצלת את ההסבר לשאול… איך אני מזמינה טיסות של קתאי באביוס? המועדון שלנו הוא בבריטיש.
    האם ניתן לנצל את האביוס רק בהזמנות דרך האתר של בריטיש?
    תודה!

   • Lior @ FlyingOut

    דרך המלך היא בהחלט להשתמש באתר של המועדון. החיפוש קל, הטיסות של קתאי עולות בתוצאות החיפוש ותהליך ההזמנה פשוט.

    לחילופין את יכולה לפנות לשירת הלקוחות שיבצע את כל התהליך עבורך.

 5. nit2an

  אז הזמנתי כרטיסי טיסה דרך חברת Germania, שהתחילה החודש לטוס לארץ ומציעה כרטיסים בסביבות ה 100 יורו.

  על אחד הכרטיסים השם מופיע כ"שם פרטי, שם משפחה" בעוד שעל השני הפוך "שם משפחה, שם פרטי".
  האם זה מהווה בעיה שמצריכה עדכון של הפרטים בכרטיס או שאין מה לדאוג בקטע הזה?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   בעקרון צריכה שתהיה זהות מוחלטת בין השם כפי שהוא מופיע בדרכון לבין השם כפי שהוא מופיע בכרטיס הטיסה. הסיכוי שסוכן קרקע יעשה בעיות על היפוך השמות – מה שנראה כמו תקלה טכנית – הוא די נמוך. אתה יכול, אם תרצה, לבקש שיוסיפו הערה לכרטיס שהבעיה קיימת וידועה. את הבקשה תעביר לסוכן שממנו רכשת את הכרטיס או ישירות לחברת התעופה אם רכשת באתר שלה.

   בכל מקרה אין סיבה אמיתית לדאוג כל עוד השמות מאוייתים נכון.

   הגב
   • nit2an

    שזה מצחיק כי כבר שנים שאני טס בלי שהשם השני שלי מופיע על הכרטיס ואין בעיות והנה פתאום נתקפתי פניקה

   • Lior @ FlyingOut

    בעניינים האלו מוטב לדאוג לשווא מאשר להגיע לשדה התעופה ולגלות שאתה בבעיה שיכלת לפתור קודם. Better safe than sorry, כמו שאומרים.

    שם שני הוא לרוב לא קריטי. רצוי שהוא יופיע בכל זאת, כדי שתהיה זהות מוחלטת בין הדרכון לכרטיס, אבל הלחכה למעשה זו לא דרישה שקיימת או נאכפת. העיקר שהאיות נכון.

 6. איתי

  שאלה שמעניינת אותי כבר הרבה זמן
  האם יש אפשרות לרכוש כרטיס כולל טיסות פנימיות או מקטעים עם חברות אחרות ושכולם יהיו על אותו כרטיס עם קונקשין מוגן לבד או שפעולה כזאת תמיד מצריכה פניה לסוכן נסיעות?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אפשר בהחלט לבנות לבד כרטיסים מורכבים מאוד. טיסות בינ״ל ופנימיות, טיסות של חברות שונות, עצירת ארוכות לאורך הדרך ואפילו מחלקות שירות שונות בין טיסות.

   הגב
 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יש מה לצפות מהבלאק פריידי בעולם המלונות והטיסות?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   בהחלט.

   חברות תעופה ורשתות מלונות נוהגות לאמץ את הטרנד ולהציע מבצעים בסופ״ש של יום שישי השחור. לפעמים במהלך כל חודש נובמבר – ובעיקר לכרטיסי טיסה ביציאה מארה״ב ולשהיות במלונות בארה״ב. מבצעים כאלו כבר החלו לצוץ אבל שום דבר דרמטי מדי בינתיים. בסופ״ש הקרוב תהיה מכירה מיוחדת של אייר צ׳יינה ליציאה ממגון רחב של מדינות ברחבי העולם.

   הגב
 8. קוקו

  מה אתה מציע לאנשים בעלי מספר דרכונים חעשות ביציאה מהארץ ובכניסה למדינות אחרות? נגיד לצאת עם ישראלי ולהיכנס עם אירופי לאירופה? האם התשובה תשתנה כשמדובר בארה״ב ובהנחה ויש ויזה בדרכון הישראלי(וגם כאן דרכון אירוםי ולא אמריקאי)? ואם מדובר במדינות אמריקה הלאטינית?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אין סיבה לחשוש מהעניינים האלו – הרי זה שנוסע משתמש בדרכון אחד אין פרושו שהוא מסתיר את קיומו של הדרכון האחר – וסה״כ נוסעים רבים מחזיקים ביותר מדרכון אחד. ביציאה מישראל וכניסה לישראל צריך להשתמש בדרכון הישראלי, ע״פ החוק, אבל בחו״ל עדיף לבחור תמיד בדרכון שיאפשר את המעבר הקל והמהיר ביותר.

   אם יש לך דרכון אירופי בהחלט שכדאי לך להשתמש בו ברחבי אירופה ולדעתי גם בכניסה לארה״ב אם כי גם בעלי דרכון ישראלי יכולים להשתמש בכניסה לארה״ב באותן מכונות אטומטיות שבהן משתמשים בעלי הדרכונים האירופים כך שאין הבדל הלכה למעשה.

   בדרום-אמריקה הדרכון הישראלי די פופולרי, בצורה חיובית, כך שאין סיבה להימנע מהשימוש בו גם כשיש דרכון נוסף.

   הגב
   • יי

    מסייג. זה לא תמיד נכון בעולם השלישי. קרה לי לא אחת שפקידי ההגירה במדינות עולם שלישי חיפשו את חותמת היציאה שלי (אם כי בעיקר במעברים קרקעיים). סיפור הזוי קרה כשנסעתי עם בת הזוג שלי בין גיאורגיה לארמניה. היא מחזיקה גם באזרחות גרמנית, וגרמנים (בניגוד לישראלים) לא זקוקים לויזה לארמניה, לכן על אף שביציאה מגיאורגיה היא החתימה את הדרכון הישראלי, בכניסה לארמניה היא הגישה את הדרכון הגרמני. הפקידים לא הבינו איך אין לה חותמת יציאה, וכשהצגנו להם גם את הדרכון הישראלי, הם מאוד התבלבלו מכך שלאדם אחד יכולים להיות שני דרכונים. עיכבו אותנו בגבול למעלה משעה, עד שלבסוף הם השתכנעו שהכל בסדר.

   • Lior @ FlyingOut

    לפעמים קציני הגירה מתבלבלים אבל בעקרון אין שום בעיה עם הפרקטיקה הזאת. הם יכולים לתהות על חותמת היציאה ממדינה אחרת אבל זה בסדר שהיא תופיע בדרכון אחר.

 9. אסף

  איך אפשר לשמור נקודות ב miles and more וץשלא יימחקו ולהיכן מומלץ לממש אותן למעט טיסות.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   יש רק שתי דרכים למנוע תפוגת מיילים במועדון M&M:
   (1) להחזיק סטטוס גבוה במועדון.
   (2) להחזיק כרטיס אשראי ממותג של המועדון.

   בהיעדר אחד מאלו המיילים יפוגו כשלוש שנים לאחר כניסתם לחשבון. אין טריק אחר לעצור את זה.

   כאל משווקת בישראל כרטיס אשראי ממותג של המועדון ויש לו דמי שימוש חודשיים לא מבוטלים. עד סוף 2017 מוצע בונוס הצטרפות נדיב למדי של 15,000 מיילים (תחת תנאים רבים – קרא היטב) וברגע שהוא יעודכן בחשבונך, אם תזמין אותו, הוא יעצור את תפוגת כל המיילים הקיימים. כלומר, אפשר לראות בכרטיס אשראי הזה מעין פלסטר עבור מי שמחזיק יתרת מיילים בריאה וטרם מצא הזדמנות להשתמש בהם.

   הגב
 10. אלון

  הי
  יש לי מעל 80 אלף נקודות ביונייטד אבל אין לי סטטוס מכיוון שכבר תקופה אני לא טס בקביעות.
  אינני מוצא שימוש ריאלי לנקודות, גם כשאני רוכש כרטיס המחיר של שדרוג דרך נקודות הוא לא ריאלי או לא קיים בכלל.
  עצתך?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   ראשית – מדובר ביתרה יפה מאוד של מיילים שמספיקה לכרטיסי בונוס מעניינים מאוד.

   שנית – השימוש הטוב ביותר למיילים, ובפרט ביתרות גבוהות, הוא לטובת כרטיסי בונוס במחלקות הפרימיום. זאת ההמלצה שלי.

   שדרוגים במיילים הם כמעט תמיד עסקה גרועה אפילו אם השדרוגים זמינים (ובמקרים רבים הם לא). זה כלי שנועד לשרת נוסעים עסקיים שצוברים יותר מיילים ממה שהם יכולים לנצל ובדר״כ טסים בכרטיסים יקרים מאוד עם מחלקות כרטוס גבוהות (ולכן בדר״כ יש מחלקת כרטוס מינימלית לשימוש בכלי זה). לנוסעים אחרים מוטב לוותר מראש על האפשרות הזאת – היא מאתגרת ולא משתלמת בדר״כ.

   איך כן להשתמש במיילים? טוס לקטמנדו במחלקות העסקים של סוויס ואייר אינדיה, לדוגמה. כרטיס הלוך/חזור כזה יעלה לך רק 70,000 מיילים וכמה עשרות דולרים במסים ואפילו תוכל להנות בחינם מכרטיס בכיוון-אחד באזור אחר של העולם, נגיד בתוך אירופה בנסיעה עתידית, תודות לתנאי כרטיסי הבונוס של יונייטד.

   אם תרצה אוכל להציע לך בהמשך שירות בתשלום למימוש המיילים שלך בצורה מיטבית ובניית נסיעה שלמה.

   הגב
 11. דייוויד

  באחד הפוסטים שלך כתבת כי אמריקן איירליינס העניקה לך שש שוברי שדרוג בזכות השמירה על הסטאטוס הגבוה ביותר במועדון. האם ישנם עוד מועדוני תעופה המעניקים שוברי בונוס לשדרוג עם השמירה על הסטאטוס ?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   המועדון של אמריקן נהג להעניק שמונה שוברי שדרוג עם השגת/שימור הסטטוס הגבוה ביותר וכיום מציע רק ארבעה (עם אפשרות לצבור נוספים בהגעה לרף פעילות גבוה יותר). בינתיים השובר שומר על תנאיו וניתן לשדרג בעזרתו כל כרטיס של אמריקן.

   ישנם לא מעט מועדוני תעופה אחרים שמציעים שוברי שדרוג לבעלי סטטוס גבוה. ברוב המקרים השוברים האלו מוגבלים במידה מסוימת ולא ניתן להפעילם בצמוד לכרטיסי הטיסה המוזלים ביותר. בין המועדונים שנותנים שוברי שדרוג: MileagePlus (יונייטד), SkyMiles (דלתא), Miles&Smiles (טורקיש), Miles+Bonus (איג׳יאן) ו-Executive Club (בריטיש). אפילו המועדון של אלעל מציע שני שוברי שדרוג למי שמשיג/משמר את סטטוס טופ-פלטינום.

   הגב
   • Ron

    בשנים האחרונות הערך של השוברים האלה הוא כמעט אפסי. מאוד קשה לשדרג למחלקת פרימיום לטיסות שיוצאות מתל אביב (רובן מלאות). כמו כן, אני שם לב שחלק מחברות התעופה מעדיפות למכור את המושבים הפנויים במחלקות הפרימיום ב- 24 שעות לפני הטיסה במחירים זולים יותר ולכן לא נותרים מושבים שניתן לשדרג אליהם נוסעים. בתקופה לפני המשבר של 2008, כמעט כל שדרוג טיסה עם שובר היה מאושר ביום של ההזמנה.

   • Lior @ FlyingOut

    אני בהחלט מסכים. אנחנו חיים במציאות אחרת לגמרי בעניין הזה, וזה מצער.

    זאת אחת הסיבות שעזבתי את אמריקן השנה. פעם היו נותנים לי שמונה שוברים והם היו עובדים כמו קסם עם סיכויי הצלחה צפונית ל-95%. היום נותנים ארבעה שוברים עם סיכויי הצלחה נמוכים דרמטית ועוד השדרוג מתקבל רק ברגע האחרון. זו פגיעה משמעותית באיכות השוברים.

    קוים לת״א, בפרט מארה״ב, נוטים להיות עמוסים למדי. נתב״ג הוא מכרה זהב קטן של חברות התעופה וכמעט כל חברה שמגיעה אליו מוכרת יותר כרטיסים ממה שהיא תכננה. בהתאם נותרים פחות מושבים פנויים וקשה מאוד לקבל שדרוג. באלעל זה נכון גם בשל מדיניות לא רשמית לשדרג קודם כל מקורבים לחברה – טייסים שלא בתפקיד, עובדי צוות אחרים, משפחות של טייסים ועובדי צוות, חברים של ההנהלה וכו׳.

 12. נעמה

  אני מתכננת נסיעה משפחתית לתאילנד (צ'אנג מאי) בקיץ ויש לי 13,500 מיילים ב"מיילס אנד מור". הם יכולים לעזור לי איכשהו?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   בעקרון תוכלי לרכוש כרטיס בכיוון-אחד בין בנגקוק לצ׳אנג מאי, בטיסות של תאי, תמורת 12,000 מיילים. אבל זה יהיה מימוש גרוע מאוד של המיילים בהתחשב במחירי הטיסות הרגילים בקו הזה.

   אז לא, יתרה של 13,500 מיילים היא נמוכה מדי.

   הגב
 13. זיו

  היי,

  מה הסדר פעולות שאתה עושה לפני שאתה מזמין טיסה\מלון?
  לכל אחד יש את הסדר שלו
  למשל באיזה אתרים הוא בודק קודם, מה הנתונים שהוא בודק קודם וכן הלאה…
  הייתי שמח לדעת מה הסד"פ שלך ובאילו אתרים אתה עובר בדרך במהלך הבדיקות.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לגבי טיסות,

   אני קודם מגדיר מהי הגמישות שלי בנוגע לתאריכי הנסיעה ומסלול הנסיעה. אם אני זקוק לגמישות גבוהה – אולי כי יש סיכוי גבוה שאאלץ לבטל את הנסיעה – אני בדר״כ אשתמש בנקודות כדי לרכוש כרטיס בונוס משום שכרטיסי בונוס הם מטבעם גמישים מאוד. אם אין לי צורך בגמישות, או שמדובר בקטע טיסה זול יחסית, אז אקנה כרטיס רגיל בכסף. בטרם הזמנת כרטיסי הטיסה אני בדר״כ בודק את רמות מחירי המלונות ביעדים השונים כדי לוודא שלא ׳דרכתי על מוקש׳ בצורת חגים מקומיים או אירועים גדולים באחד היעדים ואם שום דבר לא קופץ לעין אני מזמין את הטיסות. בדר״כ אני מזמין כרטיסי טיסה בכסף או דרך סוכן ישראלי (ביטול חינמי תוך שבועיים) או דרך סוכן אמריקני (ביטול חינמי תוך 24 שעות) כך שיש לי חלון זמן מסוים לסגור את שאר החלקים של שלד המסלול.

   לגבי מלונות,

   ראה את הפוסט הזה:

   http://www.flying-out.com/2016/08/18/how-i-book-hotels

   הגב
 14. טייס

  שלום
  אני במעמד סילבר של KLM, ובמעמד השני הכי גבוהה ב-IHG, בנוסף יש לי קצת נקודות בכל מיני מועדונים- מיילס אנד מור, אלעל, הילטון, SPG, יתרה קטנה ולא הכי משמעותית בכ״א מהם.
  מה היית עושה במצבי לקבל ניצולת מקסימלית של הנקודות / סטטוסים שיש ברשותי.
  קח בחשבון שאני גם בשוויץ.

  תודה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כאמירה כללית נסה לרכז את הפעילות שלך לפחות מועדוני לקוחות. אם באופן עקבי אתה מוצא את עצמך עם יתרות נמוכות ולא שימושיות במועדונים שונים זו בגדר נורת אזהרה. העניין הוא שזה בדיוק מה שקורה לרוב הנוסעים אז אתה בהחלט בקבוצה טובה.

   אתה יכול להמיר נקודות ממועדוני המלונות השונים לאחד ממועדוני התעופה. נגיד ל-FlyingBlue. המרה כזאת לא נותנת ערך גבוה לנקודות אבל היא כנראה עדיפה כשיש יתרה נמוכה מדי לשימוש אחר. נקודות של הילטון, אגב, אתה יכול להעביר בחינם לחבר מועדון אחר אז אולי תרצה לבדוק אם יש לך למי להעביר אותן או שיש מישהו שירצה להעביר אליך (כדי להגדיל את היתרה שלך כך שתוכל להשתמש בנקודות האלו ללילה-בונוס).

   האם ריאלי עבורך להוציא כרטיס אשראי ממותג של Miles&More? כרטיס כזה קודם כל ימנע את תפוגת המיילים הקיימים בחשבון שלך ובמקביל יאפשר לך להגדיל בקלות את היתרה בחשבון באופן קבוע על בסיס החיובים הרגילים. עבור מי שגר בשווייץ, בסיסה של סוויס, יש כל הגיון לטפח חשבון במועדון.

   הנקודות של SPG הן היקרות ביותר אז שמור עליהן. תוכל להמיר אותן למיילים מתי שתרצה.

   הגב
 15. דנה

  היי ליאור
  שאלה לגבי אביוס של בריטיש.
  אם אני רוצה לנצל אותם לכרטיס בונוס באחת החברות האחרות בברית ולא בריטיש, כיצד אני מזמינה את הכרטיס?
  האם ההזמנה היא רק דרך האתר של בריטיש?
  תודה רבה

  הגב
 16. גיא

  כמישהו שמוצא את עצמו מטייל ביפן פעמים רבות, מאד התעניינתי בהכרזות של ראש ממשלת יפן ושל ראש הממשלה שלנו לפני כ3 שנים על כך שמתקיימת פעילות שתוביל לטיסות ישירות בין המדינות.
  מאז עברו כמה שנים טובות ולא שמענו ציוץ בנושא חוץ מחתימה על הסכמים רשמיים כלשהם ב2015, והשקת טיסות codeshare של ANA לישראל עם קונקשנים באירופה…
  לעומת זאת, מאז כבר הוכרזו וגם הושקו קווים ישירים חדשים של היינאן וקאת'אי.

  מהניסיון והידע שלך, האם יש עוד למה לצפות בעניין? בד"כ מדובר במשהו שאמור להתנהל לאורך זמן ובשקט? או שכל עוד ANA / JAL / אל על לא יוצאים בהכרזות עם תאריכים ספציפיים, מדובר בהבטחות באוויר?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   הכרזות על טיסות ישירות בין מדינות מגיעות כל שני וחמישי. מקסיקו, אוסטרליה, הפיליפינים, ויטנאם, יפן, טיוואן, ארגנטינה ואפילו ניו-זילנד. כל אלו עלו לכותרות בשנתיים האחרונות לרוב בעקבות ביקורים דיפלומטיים כלשהם. זה קשקוש – זה הצורך הפוליטי לעשות כותרות מדי פעם כדי ׳להוכיח׳ למי שאינו מתמצא שכאילו קידמת את הנושא.

   קוי תעופה בדר״כ נפתחים משיקולים מסחריים ולא פוליטיים. נכון להיום, כנראה, הביקוש לטיסות ליפן לא גבוה מספיק כדי להצדיק קו סדיר בין טוקיו לת״א. ואני מזכיר שמדובר בטיסה ארוכה מאוד ואני מזכיר שחברה שתרצה להפעיל את הקו הזה (כנראה אחת החברות היפניות, לא אלעל) תאלץ להתמודד עם הדרישות המחמירות לנתיבי טיסה שנכפות ע״י הרשויות בישראל (והופכות קוים רבים ללא כלכליים בעליל).

   כרגע לא ידוע לי על כל התקדמות רצינית לפתיחת קו טיסות נון-סטופ בין יפן וישראל. אני מניח שהדרך סלולה וישנו הסכם תעופה מספק אבל אף אחד לא הרים את הכפפה. מעולם לא ראיתי מקור רשמי של חברת תעופה יפנית שמאשר בדיקת היתכנות אפילו.

   הגב
   • גיא

    התשובה שציפיתי לה בגדול, אבל הייתה בי קצת אופטימיות 🙁
    תודה!

   • חנצי

    והקו של קתאי להונג קונג משמש יופי המשך ליפן כך שהסיכוי לקו ישיר נראה לי קלוש

 17. אלעד

  בהנחה שיש לי 30 אלף נקודות SPG ואני לא מתכנן לרכוש/ לצבור עוד בזמן הקרוב, איך היית ממליץ לנצלם בצורה יעילה? האם הם ברי תוקף?
  תודה,
  אלעד

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   נקודות של סטארווד הן שימושיות מאוד כי ניתן להמיר אותן בקלות וביחס טוב לעשרות מועדוני תעופה שונים. אתה גם יכול להמיר אותן לנקודות של מאריוט ביחס של 3:1 לטובת סטארווד. כלומר, פוטנציאלית, תוכל לרכוש לא מעט לילות-בונוס עם הנקודות האלו (אצל סטארווד הם מתחילים מ-2,000 נקודות בלבד).

   נקודות של סטארווד נמחקות מהחשבון לאחר שנה אחת של חוסר פעילות. כל הכנסה או הוצאה של נקודה נחשבת לפעילות ולכן קל יחסית לשמור על חשבון פעיל. אבל עם יתרה כמו שלך כדאי בהחלט שתדאג לייצר פעילות בחשבון מדי פעם. זה לא אומר שתצטרך לרכוש אלפי נקודות בשנה ותוכל להסתפק בפעילות מינימלית.

   הגב
 18. אסף

  היי
  פלטינום אלעל מטיסות ולא מכרטיס אשראי… שטס בעיקר אירופה ישירות כגון איטליה כמעט כל שבוע בעסקים. ממליץ להישאר או לעבור מועדון?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   בגדול אתה יכול לקרדט טיסות של אלעל אך ורק לשני מועדוני תעופה: המועדון של אלעל והמועדון של קוונטס.

   הבעיה היא שהמועדון האוסטרלי ייתן לך מיילים אבל לא נקודות לסטטוס. כלומר, לא משנה כמה תטוס אתה תמיד תישאר במעמד הבסיס במועדון וללא הטבות מיוחדות. לכן, לאור ריבוי הטיסות, אני מציע לך להישאר במועדון של אלעל.

   אם אתה מעוניין להתחיל לטוס בחברות אחרות – נגיד אליטליה (בתקווה שתישאר במקומה) – אז אפשרויות אחרות ייכנסו לתמונה. כמו לדוגמה מועדון FlyingBlue.

   הגב
 19. תייר

  שלום ליאור,

  אני במעמד כסף במועדון מאריוט, אני מתלבט מה לעשות בנסיעה הקרובה.
  לעשות מסלול מהיר לזהב של הילטון (4 שהיות) או מסלול מהיר לזהב של מאריוט (6 שהיות), איזה מעמד זהב מעניק תמורה גבוהה יותר?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   הממ… סה״כ אלו סטטוסים דומים מאוד מבחינת הטבות. כדאי גם לזכור שסטטוס גולד של מאריוט פרושו גם סטטוס גולד של סטארווד – אז היצע המלונות הקולקטיבי גדול יותר (אם כי גם לקבוצת הילטון יש אלפי מלונות ברחבי העולם…). אבל אני עדיין נותן להילטון את היתרון, בהפרש קטן, וסה״כ לדעתי גולד של הילטון הוא סטטוס הביניים הטוב ביותר בתעשייה.

   הגב
   • תייר

    תודה רבה!!
    יצא מבצע נקודתי לאנשים מסויימים לעבור לזהב תוך 4 שהיות, ניסיתי להתקשר ולבקש אבל סירבו ונימוס תוך הסבר שזה מבצע שמיועד לאנשים מסויימים ובמקום רשמו אותי למסלול מהיר של 6 שהיות

 20. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  בהנחה שאני צפוי להגיע למעמד גולד ב. Flying blue בחודש הקרוב, לכמה זמן מעמד זה ימשך?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   שנת הסטטוס במועדון היא קלנדרית – נכון להיום. כלומר, הגשת סטטוס ב-2017 תבטיח את הסטטוס עד סוף 2018.

   אלא שב-1 לאפריל כל תנאי המועדון משתנים, בצורה משמעותית, ואז הזכאות לסטטוס תתחיל להיבחן בהסתכלות של 12 חודשים אחורה (לא בצורה קלנדרית). סטטוס יהיה תקף ל-12 חודשים קדימה מרגע שהושג ולכאורה בכל נקודת זמן תיבחן הזכאות לסטטוס מחדש.

   הגב
   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    אוי לא.
    זה אומר שבאפריל הכל מתאפס? אהנה מהסטטוס רק 4 חודשים???
    בהנחה שצברתי 40 אלף מיילים בחצי שנה האחרונה זה משנה משהו?
    תודה!

 21. רונן

  ליאור, רשמת כי "גם בעלי דרכון ישראלי יכולים להשתמש בכניסה לארה״ב באותן מכונות אטומטיות שבהן משתמשים בעלי הדרכונים האירופים כך שאין הבדל הלכה למעשה" מה הכוונה? זה דבר חדש? תודה.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   זה כבר כמה שנים כך.

   ישנן מכונות שנקראות APC והן מוצבות כמעט בכל השדות הבינ״ל בארה״ב. המכונות האלו מיועדות לשימוש בעלי דרכון אמריקני, בעלי דרכונים אירופים ובעלי דרכונים אחרים עם ויזות מתאימות. מי שמחזיק בדרכון ישראלי עם ויזת תייר – ונכנס לארה״ב לפחות פעם אחת בעבר עם אותו הדרכון ואותה הויזה – יכול להשתמש במכונות האלו גם כן. כלומר, המכונות האלו רלוונטיות לרוב הנוסעים גם אם לא לכולם.

   הגב
 22. חדשה בתחום

  בתקופה האחרונה טסתי הרבה עם יונייטד לארה"ב ואף הגעתי לססטוס גולד במועדון. ברצוני לקנות (בכסף) כרטיס טיסה לגרמניה בלופטנזה, ולקרדט את הטיסה למועדון של יונייטד. כיצד יש לעשות זאת מבחינה טכנית? האם אני חייבת להזמין את הטיסה דרך האתר של יונייטד, או שאני יכולה לעשות זאת גם דרך האתר של לופטנזה (שמציע למשל בדיקת זמינות מושבים ולכן עדיף מבחינתי)? האם ההטבות של סטטוס גולד יחולו על הכרטיס גם אם אזמין אותו דרך האתר של לופטנזה? תודה מראש!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   זה לא משנה מאיזה מקור תרכשי את הכרטיס. את יכולה לרכוש אותו באתר של לופטהנזה, דרך סוכן חיצוני או דרך האתר של יונייטד – היינו הך.

   בתהליך ההזמנה תהיה לך אפשרות לעדכן מספר חבר מועדון. תבחרי את המועדון של יונייטד ורשמי את מספר החבר שלך במועדון. אם יש לך סטטוס מועדון – ויש לך – הוא יעודכן אוטומטית לתוך ההזמנה, מיידית, כי המערכת של לופטהנזה בעצם מבקשת את הפרטים מהמועדון של יונייטד. במידה ולא מצאת איך לעדכן את מספר חבר המועדון שלך לתוך ההזמנה תוכלי לפנות ללופטהנזה לאחר ההזמנה ולבקש לעדכן את הפרטים בהתאם.

   סטטוס גולד של יונייטד הוא סטטוס גולד בברית סטאר (Star Gold) ועל כן תהיה בהחלט זכאית לסל של הטבות גם בטיסות עם לופטהנזה. בין השאר תוכלי לבחור מושבים מועדפים, תוכלי להיכנס לטרקלין לפני הטיסה (בנתב״ג – טרקלין דן) ותוכלי לעלות מוקדם למטוס.

   הגב
 23. דוד

  שלום ליאור אם תוכל לתת לי רעיון לריצת מיילים ביוניטד אני כרגע בארה״ב

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   באקונומי? באופן טבעי יהיה עדיף לך לבחור בכרטיס של יונייטד עצמה כי אז תקבל מיילים לסטטוס לפי 100% ממרחק הטיסה (אם כי מעט מיילים למימוש, אבל זה לא העיקר ב-MR). אם אתה בחוף המערבי אז חפש בעיקר כרטיסים לסינגפור והונג-קונג. רצוי עם עצירות בדרך. בשביל האומדן הכללי: תוכל במקרים רבים למצוא כרטיסים בפחות מ-500$, ואפילו פחות מ-400$, שמכסים מרחק טיסה מצטבר של קרוב ל-20,000 מייל. אם אתה בחוף המזרחי אז נסה לחפש כרטיסים ליעדים בהודו שכוללים טיסות של יונייטד לאירופה וטיסות המשך עם סוויס לדוגמה. או פשוט כרטיסים לאירופה שלפעמים נמכרים באזור 350$ או 400$. שוב, העיקר שהטיסות הארוכות יהיו שלי יונייטד.

   הגב
 24. דוד

  אם אפשר גם לדעת איך אפשר לעשות ביקורת גבולות מהיר בארה״ב לאזרח ישראלי

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אצטט מתגובה קודמת:

   ישנן מכונות שנקראות APC והן מוצבות כמעט בכל השדות הבינ״ל בארה״ב. המכונות האלו מיועדות לשימוש בעלי דרכון אמריקני, בעלי דרכונים אירופים ובעלי דרכונים אחרים עם ויזות מתאימות. מי שמחזיק בדרכון ישראלי עם ויזת תייר – ונכנס לארה״ב לפחות פעם אחת בעבר עם אותו הדרכון ואותה הויזה – יכול להשתמש במכונות האלו גם כן. כלומר, המכונות האלו רלוונטיות לרוב הנוסעים גם אם לא לכולם.

   הגב
   • מאיר

    רק להבין: המכונות האלה לא ממש חוסכות מעבר אצל פקיד ההגירה (כמו למשל בארץ שזה ממש אוטומטי), נכון? כלומר עוברים במכונה, מקבלים פתק ואיתו ממשיכים לפקיד. או שיש אופציה אוטומטית ממש?

   • Lior @ FlyingOut

    אחרי הוצאת הפתק מהמכונה עוברים לתור, שהוא לרוב די ריק, ומגיעים לשוטר הגירה. בדר״כ שוטרי ההגירה בתור הזה לא שואלים שאלות אולי למעט ׳כמה זמן שאתה מתכוון להישאר בארה״ב?׳. זה הליך מהיר משמעותית מול ההליך הרגיל שיוביל אותך לשוטר הגירה שיתחקר אותך כאילו אתמול סיפרו לו שתגיע לעשות צרות.

    אז השימוש במכונות גם מייתר את מילוי הטפסים הפיסיים במטוס (או אחרי הנחיתה), גם מביא אותך לשוטר פחות חשדן וגם מקצר את הזמן הכולל שתבלה בהליך ההגירה.

 25. ליטל

  איך משתמשים במטריקס מאיפה אפשר לבצע הזמנה אם לא משם ?
  כדי לקבל את אותם מחירים שמצאתי

  הגב
 26. גיא

  מה עם איזה מפגש לקוראי הבלוג? בטוח שיש לך גם כמה סיפורים שאתה תעדיף לספר פנים מול פנים מאשר לכתוב אותם (:

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   זה בהחלט רעיון.

   בינתיים עומדים על הפרק שני רעיונות אחרים: סדרת הרצאות בנושאים שונים וקורס מרוכז. מי שיגיע לאחד מאלו, כשאהיה מוכן להציע אותם (זה דורש הכנה), יוכל לקבל לא מעט מידע ולא מעט סיפורים אישיים שלא עולים על דפי הבלוג. (:

   הגב
   • Lior @ FlyingOut

    שלח לי מייל.

    אני בשלב זה לא באמת מכין רשימת משתתפים, וכמובן לא יכול לתת מידע נוסף, אבל אם הפנייה תופיע במייל אז אוכל לחזור אליה בעתיד.

 27. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יופי של פוסט ליאור,

  כמה שאלות הצטברו אצלי בתקופה האחרונה
  1) פעם הייתה סדרת פוסטים מעולה לדעתי האישית שהתחילה ונפסקה לדעתי מוקדם מידי (אולי אחוז הקוראים היה נמוך?) – "הססטוס הראשון שלי" שכלל מעבר על המועדון, הססטוסים בו ומה לדעתך סטטוס המטרה. אתה חושב שיש מקום להחיות אתה שוב?
  2) באחד הפוסטים האחרונים על טיסה דרך מדינות ערב עלתה לי השאלה מה קורה כאשר רואים שהיעד הסופי שלך הוא תל אביב שאתה עולה על טיסה חזרה – האם זה לדעתך יכול ליצור מורכבות?
  3) מה אתה מתכנן לעשות ברגע שהסטטוס הגבוה ב AA יגמר מבחינת כניסה לטרקלינים ו Priority pass. למיטב ידיעתי אלסקה לא שותפה באף ברית שנותנת כניסה לטרקלינים, אשמח אם תוכל לתקן במידה ואני טועה
  4) ברית סטאר – לנוסע שטס 2-3 פעמים בשנה נסיעות בעסקים לחוף המערבי ומחפשת טבלת מימושים אטרקטיבית לאירופה וארהב (בתיירים בעיקר) – באיזה מועדון היית מציע לקרדט את הטיסות

  המון תודה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   (1) סדרת הפוסטים ההיא לא נקטעה באמצע. פשוט לא ניסיתי לכסות את כל המועדונים אלא רק את חלקם. אולי בשנה הבאה אתחיל אותה מחדש לאור שינויים שהיו בחלק מהמועדונים (ואולי אז אפשר להוסיך אחרים).

   (2) אני בספק שזה יהיה בעייתי. לרוב העולם המוסלמי/ערבי לא כ״כ איכפת ממדינת ישראל. אז יראו דרכון ישראלי, אז יראו שהיעד בכרטיס הוא ישראל, אז יראו.

   (3) זה נכון שלמועדון של אלסקה יש הסכמים מאוד מצומצמים לגבי כניסה לטרקלינים על חברות זרות. זה חיסרון לא מבוטל שהיה חלק בהתלבטות שלי בזמנו האם לעזוב את המועדון של אמריקן. התשובה היא שאני ממילא טס ברוב המקרים במחלקות הפרימיום ולכן נהנה מכניסה לטרקלינים מתוקף הכרטיס שאני מחזיק כך שבראיה שנתית ההשפעה תהיה מועטה. מה שכן – לא אוכל יותר להיכנס לטרקליני מחלקה ראשונה אלא אם אטוס במחלקה הראשונה (וזה קורה לעיתים פחות תכופות – כי אני לרוב טס במחלקת העסקים). בפעמים שאצטרך להיכנס לטרקלין ואחזיק בכרטיס במחלקת התיירים אוכל להשתמש באחת משלושת הכניסות החינמיות שיש לי לטרקליני PP או שפשוט אשלם על הכניסה.

   (4) האם התכוונת לשלוש נסיעות במחלקת העסקים לחוף המערבי? זה פוטנציאלית מספיק גם לסטטוס גולד בברית סטאר אם מקרדטים למועדון כמו זה של איג׳יאן (על אף שהמועדון דורש גם טיסות עם איג׳יאן עצמה אז הוא מתאים למי שיכול לזה…). בכל מקרה המועדון של איג׳יאן מתאים מאוד למי שמקווה לממש את המיילים שלו לטיסות מערבה – לאירופה וארה״ב – כי המועדון מכליל את ישראל כחלק מאזור אירופה ובכך מוריד את העלות של כרטיסי בונוס אלו.

   הגב
 28. מיכה

  רואה זמינות בעסקים בלבל הנמוך ב-Flying blue מניו יורק לאמסטרדם ומאמסטרדם לתל אביב, כל אחד בנפרד – לא ביחד. האם אפשר להתקשר אליהם ולבקש חיבור כדי לא לשלם כמעט כפול או שזה מה יש?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   במקרה הזה יהיה הבדל קטן אם בכלל בין רכישת שתי הטיסות תחת כרטיס הלוך/חזור (Open-Jaw, האמת) או רכישת כל טיסה בנפרד ככרטיס בכיוון-אחד. אבל אם תצטרך לבטל את הנסיעה הרי שבאפשרות השניה תצטרך לשלם שתי עמלות ביטול.

   הגב
 29. Ofir

  ליאור שלום,

  שאלה לאחד שדווקא לא טס כל שני ורביעי …

  אני מחזיק בכרטיס אשראי של FLYCARD של אלעל.
  את הנקודות שלי אני צובר רק באמצעות רכישות בכרטיס האשראי (פשוט משלם ככל האפשר רק באמצעות גיהוץ הכרטיסים) ויוצא שאני צובר לערך 3500-4000 נקודות של הנוסע המתמיד לשנה.
  היות ונקודות האשראי שנצברות, תקפות ל 3 שנים, אני אוסף אותן לתקופה של עד 3 שנים ואז מממש לטיסות עבור כל המשפחה ( זוג + 4 …) בדרך כלל ליעדים רחוקים.
  בשנה הבאה, בתום כמעט 3 שנים לצבירה… אני אמור לממש את כל הנקודות שאצבור ורציתי לשאול, האם בהשוואה לכמות ההוצאות החודשיות אותן אני מוציא, האם יש מועדון אחר שיהיה כדאי לעבור אליו באמצעות כרטיס אשראי אחר ?

  מקווה שהסברתי את עצמי כראוי.

  תודה.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כאמירה כללית אין בשוק האשראי הישראלי מתחרה רציני לפלייקארד בבחינת יחס צבירת הנקודות. הכוונה כמובן למכפלת מספר הנקודות שתוכל לצבור מכל X הוצאה בשווי הנקודות האלו.

   אידיאלית רצוי לממש את הנקודות בצורה מחושבת ולטיסות במחלקות הפרימיום אבל גם מימוש במחלקת התיירים, בתאריכים שנחשבים לעונת השיא, יכול להיות כדאי מאוד. כל הכבוד על החיסכון המוקפד של הנקודות!

   הגב
   • Ofir

    תודה !
    ראיתי של cal
    יש מועדון של m&m
    איך שם צבירת הנקודות בהשוואה לפלי קארד ?

   • Lior @ FlyingOut

    משמעותית נמוכה יותר.

    על כל 1,000 ש״ח בחיוב רגיל תקבל דרך פלייקארד 4 נקודות של אלעל. לכל נקודה יש ערך ריאלי של 50 סנט, בערך, אז קיבלת החזר של 2$ סה״כ. בכרטיס של M&M – נגיד בכרטיס הפלטינום, לא הרגיל – על כל 1,000 ש״ח בחיוב רגיל תקבל 59 מיילים של לופטהנזה. לכל מייל יש ערך ריאלי של 1.2 סנט, בערך, אז קיבלת החזר של 71 סנט סה״כ. כלומר, כמעט פי שלוש פחות מההחזר של הפלייקארד.

 30. מיכה

  אולי לא הסברתי את עצמי כמו שצריך: אני מחפש כרטיס בכיוון אחד מניו יורק לתל אביב.
  השאלה אם אפשר לאחד את שתי הטיסות כדי שאשלם רק 62.5?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אהה…

   כן, בהחלט, פנה בהקדם למועדון ותבקש לרכוש כרטיס בכיוון-אחד שכולל את שתי הטיסות. בהנחה שהקונקשיין אינו חורג מ-24 שעות זה צריך להיות אפשרי ללא בעיות. אם אתה מעוניין לעצור באמסטרדם למספר ימים אז בהכרח תצטרך שני כרטיסים נפרדים.

   הגב
 31. שמעון

  היי שלום
  מצאתי טיסות זולות מאוד לארה"ב עם אליטליה לחגים. מה הסיכויים כרגע לגבי שרידות החברה האם עדיין צריך לחשוש מפשיטת רגל? ואם אני רוכש ביטוח ביטול טיסות מכל סיבה שהיא האם זה יבטח את הכרטיס גם במקרה של פשיטת רגל?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   נכון לכרגע גורל החברה לא ידוע. מנסים למכור אותה בשלמותה או לפרק אותה – אבל עושה רושם שממשלת איטליה מעוניינת אך ורק במכירה שתאפשר את המשך פעילות החברה תחת שמה הנוכחי ותחת הדגל האיטלקי. עובדה היא שממשלת איטליה ממשיכה להזרים כספים לחברה ע״פ הצורך והחברה ממשיכה בפעילות רגילה לגמרי ללא ביטולי קוים וכיוצ״ב. להגיד שאין סיכוי שהחברה תקרוס? אי אפשר.

   ׳ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה שהיא׳ לא אמור לכסות מקרים בהם טיסה בוטלה ע״י חברה התעופה אלא רק מקרים בהם הנוסע הוא זה שבחר לבטל את הנסיעה. שלושה גופים שיכולים לבוא לעזרתך במקרה של ביטול טיסה ע״י חברת התעופה: המחוקק (ובפרט באמצעות חוק שירותי תעופה), החברה שממנה תרכוש את ביטוח הנסיעות שלך (תחת התנאים המתאימים) וסוכן הנסיעות שממנו תזמין את הכרטיס אם תזמין את הכרטיס דרך סוכן נסיעות (שלפעמים יידרש ע״פ חוק לסייע ולפעמים יסייע כשירות ללקוחות).

   הגב
 32. בועז

  האם יש דרך לדעת מה התקופה הכי זולה לטיסה? אנחנו רוצים לטוס לקליפורניה ומתלבטים מה הזמן הכי טוב, בלי לעשות כל היום בובות שלג.
  וגם, אם יש לנו טווח תאריכי טיסה, האם יש דרך קלה לחפש מה היעד הכי זול לטוס אליו

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   בדר״כ הכי זול לטוס בתקופות שאחרי החגים – אז המשפחות לא טסות. בפרט החודשים מאי ויוני וחודש ספטמבר. כמובן גם חודשי החורף אבל כפי שציינת גם אתה לא רוצה לטוס בחורף. חודש מרץ הוא אפשרות טובה גם כן כי אז עדיין תקפים התעריפים של חודשי החורף אבל כבר לא קר מדי בצפון-אמריקה.

   מנועי חיפוש רבים יאפשרו לך לבחור מספר יעדים ולחפש חיפוש רחב לכולם. המנוע הטוב ביותר הוא המטריקס של ITA, שבו אין הגבלה על מספר היעדים, אבל תוכל להשתמש גם בגוגל-פליטט שמסוגל לחפש עד חמישה יעדים במקביל. גם מנועים אחרים כמו קיאק מסוגלים לחפש מספר יעדים במקביל.

   הגב
 33. אריק

  הי ליאור. רציתי לדעת אם יש משמעות אמיתית לתג "PRIORITY" ששמים על כבודה של נוסעים בסטטוס/ביזנס?
  מרגיש שזה בלוף להרגשה הטובה, אבל אולי אתה יודע אם יש בזה משהו אמיתי?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   יש משמעות אמיתית בהחלט – ברוב המקרים.

   בסופו של דבר זה קונפליקט שכזה בין הרצון של חברת התעופה לתעדף לקוחות לבין האנשים שמטפלים בכבודה בשדות התעופה שאינם עובדי חברת התעופה ואין להם עניין לתעדף לקוחות. אם אחד משני הצדדים האלו ׳נכשל׳ במשימה שלו אז הכבודה המתויגת לא באמת תצא ראשונה במסוע. במצב דברים אידיאלי כל פריטי הכבודה שמתויגים ׳פריוריטי׳ מאוחסנים יחד בעגלת מטען נפרדת ומוטענים למטוס אחרונים כדי שיוכל לצאת ראשונים בשדה היעד. לפעמים אפילו תהיה עגלת מטען ייעודית לנוסעי המחלקה הראשונה תחת תיוג מיוחד כמו ׳פריוריטי פירסט׳.

   אם, לדוגמה, תטוס מת״א ללונדון עם אלעל ומלונדון לשיקגו עם אמריקן – כנראה שלתיוג ׳פריוריטי׳ לא תהיה משמעות מיוחדת. אולי הכבודה תצא מוקדם, אולי לא. אם, בדוגמה אחרת, תטוס מבנגקוק לניו-יורק במחלקה הראשונה של קטאר איירוויס עם קונקשיין בשדה הבית של החברה בדוחא – סביר מאוד להניח שהכבודה שלך תצא ראשונה בניו-יורק.

   הגב
 34. Avi

  ראשית תודה רבה על ההשקעה רציתי לשאול לפעמים אני צריך לטוס לשני יעדים יש דרך לבדוק באיזה סדר זה יותר זול או מתי כדי לקחת את הטיסת המשך שאלה שניה נניח אני מחפש טיסה מראשון עד חמישי כשלא משנה באיזה שבוע בטווח תאריכים יש דרך לבדוק את זה לא אחד אחד

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אתה יכול, ברמת העקרון, לבצע חיפוש רחב שכולל את שני השדות בשורת היעד. מרבית מנועי החיפוש מאפשרים את הפונקציה הזאת. הבעיה שאז תצטרך לסנן את התוצאות ידנית כדי למצוא רק כרטיסים שבהם היעד השני הוא נקודת הקונקשיין (ואז לקוות שהתעריף לא מונע עצירה). זה מעט מורכב. הדרך הפשוטה יותר היא לחפש כל יעד בנפרד ולכפות נקודת קונקשיין ביעד השני – ואת זה אפשר לעשות בקלות בעזרת המטריקס בחיפוש תאריכים רחב.

   לגבי גמישות גבוהה אבל בדרישה לטוס מיום ראשון לחמישי – אני לא מכיר מנוע שמציע את האפשרות הזאת.

   הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כרטיסי בונוס במועדון מתחילים מ-12,500 מיילים או 10,000 מיילים במסגרת מבצעים מיוחדים (שבדר״כ אינם רלוונטיים ליציאה מישראל).

   אתה יכול להשתמש במיילים האלו כדי להזמין חדר במלון דרך אתר הזמנת המלונות של המועדון או לרכוש באמצעות המיילים מוצרים בחנות של לופטהנזה (איסוף מהחנויות הפיסיות שנמצאות במספר שדות תעופה בגרמניה). מעבר לזה אין שימוש אטרקטיבי למיילים ביתרה הזאת.

   הגב
 35. צבי

  היי ליאור,

  כבעל מעמד MVP Gold באלסקה, כיצד ניתן לבדוק כמה מיילים אקבל על טיסה One Way מקולומבו סרי לנקה לניו יורק דרך אמסטרדם ב-KLM במחלקת עסקים? (תעריף מצויין של 1300$)
  ותודה על הבלוג הנהדר!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לצערנו אין מחשבון נוח באתר המועדון. יש שתי דרכים לדעת כמה מיילים תקבל:

   (1) לפנות לשירות הלקוחות של המועדון עם השאלה. חשוב לציין את מחלקות כרטוס של כל הטיסות.

   (2) להשתמש באתר GCM (מצ״ב קישור) כדי לגלות את מרחקי הטיסות ואז לכפול אותם ע״פ טבלת צבירת המיילים המתאימה באתר המועדון (מצ״ב קישור לזו של ק.ל.מ). כל מחלקות הכרטוס במחלקת העסקים של ק.ל.מ מאפשרות קרדיט של 125% ממרחק הטיסה לסטטוס ולמימוש.

   http://www.gcmap.com

   https://www.alaskaair.com/content/mileage-plan/how-to-earn-miles/airline-partners/klm

   הגב
 36. צבי

  תודה רבה!
  אך האם המעמד שלי באלסקה שמבטיח 100% בונוס בנקודות תקף גם כאן? ככה שבעצם אקבל 225% על הטיסות הללו?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כן, בהחלט. תקבל סה״כ 125% מיילים לסטטוס ו-225% מיילים למימוש.

   שים לב שהטיסות חייבות להיות גם בקוד של חברה שותפה וגם מופעלות ע״י חברה שותפה. אם יש לך טיסות בקוד של ק.ל.מ שמופעלות ע״י דלתא אז לא תוכל לצבור קרדיט עבורן כי דלתא כבר לא שותפה של המועדון.

   הגב
 37. אייל

  היי ליאור,
  ראשית רציתי לומר לך שיש לך בלוג מצוין.
  יש לי מספר שאלות:
  1) מהי המלצתך לנוסע "הישראלי הממוצע" שנוסע פעם-פעמיים בשנה לחו"ל? האם יש משמעות לכל מועדוני התעופה או שבתדירות כזאת אין הרבה מה לעשות?
  2) האם יש דרך לאחד מיילים בין מספר מועדונים? (למשל MillegePlus ו-SkyMiles)
  3) אני נוסע בקרוב נסיעת עבודה לארה"ב שכוללת נסיעה הלוך חזור מת"א ועוד מספר טיסות פנים בתוך ארה"ב, כולן בחברת דלתא. מהי הדרך הטובה ביותר למקסם את הנסיעה הזאת מבחינת הטבות?
  4) האם יש דרך להצטרף לאחד מכרטיסי האשראי של חברות התעופה מבלי להיות אזרח אמריקאי?

  תודה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אהלן אייל,

   (1) תמיד עדיף לצבור נקודות מאשר לא לצבור. אבל ייתכן בהחלט שנוסע מזדמן, שנוסע פעם או פעמיים בשנה, לא יגיע להשתמש בחלק מהנקודות שיצבור. בכל מקרה אני ממליץ לנוסעים מזדמנים לראות בנקדות כצ׳ופר ולא כמשהו שאמור להניע את הבחירה בכרטיס טיסה אחד על פני אחר.

   (2) לא. החריג היחיד הוא שניתן להעביר נקודות בין המועדונים של בריטיש ואיבריה.

   (3) אתה יכול לצבור קרדיט במועדון FlightBlue. אין ממש טריקים נוספים.

   (4) לא.

   הגב
 38. מאור

  היי ליאור
  אני עובד הייטק שטס בממוצע 5-6 פעמים בשנה. בד״כ ליעדים רחוקים (מזרח או ארה״ב)
  אחרי תקופה ארוכה שטסתי רק באל על ופחות התעסקתי במועדוני תעופה (בטח בבריתות), התייאשתי מהם לחלוטין והתחלתי לטוס עם חברות אחרות. ב-3 טיסות למזרח עם טורקיש הגעתי ל-30,000 מיילים ב-miles & smile, וקיבלתי classic plus, שלטענתם הוא equal to the Star Alliance Silver level.
  עד כאן הנתונים, מכאן הרוב לא ברור לי (וסלח לי על השאלות הבסיסיות)
  1. הגיוני ש-30,000 מיילים לא מספיקים כמעט לכלום? באל על המושמצת 3 טיסות ארוכות היו מאפשרות לפחות כרטיס בונוס לאירופה.
  2. מה יוצא לי מה-Star Alliance Silver? איך אני משתמש בזכאות? נניח ואזמין טיסת יונייטד בקרוב, אני אמור לתת להם את חבר ה-miles and smile שלי?
  3. שוב, בהנחה ואזמין טיסת יונייטד, אני אוכל לקבל מיילים לחשבון ה-miles and smile? או שצובר במועדון שלהם בלבד? האם אפשר לשדרג מעמד ע״י טיסות ב2 חברות שונות באותה הברית?
  4. האם יש סיכוי שאקבל שדרוג בטיסת יונייטד אם אטוס המון בטורקיש? (6-8 פעמים בשנה למזרח)

  תודה!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אהלן מאור,

   ברוך הבא לבלוג. הנה כמה תשובות:

   (1) 30,000 מיילים זו יתרה מכובדת. זה אולי לא מספיק כדי לקחת אותך רחוק מדי אבל בהחלט ישנם כרטיסי בונוס שתוכל לרכוש עם היתרה הזאת. באופן גס יש לה שווי של כמה מאות דולרים.

   (2) סטטוס סילבר בברית סטאר מגיע עם מעט מאוד הטבות. הוא סימלי יותר מכל. וכן, כשאתה מבצע הזמנה לכרטיס טיסה עם כל אחת מהשותפות בברית בקש לעדכן את מספר החבר שלך במועדון של טורקיש וההזמנה תעודכן בהתאם עם הסטטוס שלך.

   (3) כן, אתה יכול לצבור מיילים למועדון M&S בטיסה עם כ-ל שותפה בברית סקיי וכל שותפה אחרת של המועדון. יונייטד, לופטהנה, סוויס, טורקיש, אוסטריאן, אתיופיאן, לוט… כולן, ועוד אחרות, שותפות בברית סטאר ובהתאם תוכל לצבור מיילים בטיסותיהן. זה נכון גם לגבי התקדמות לסטטוס גבוה.

   (4) יש סיכוי אבל הוא נמוך למדי. שדרוגים בטיסות בינ״ל הם די נדירים כיום וכשיש צורך לשדרג נוסע חברת התעופה בדר״כ תעדיף את הנוסעים שלה. כלומר, יש לך סיכוי גדול הרבה יותר לקבל שדרוג תפעולי בטיסה של טורקיש עם סטטוס במועדון של טורקיש מאשר לקבל שדרוג בטיסה של יונייטד עם אותו הסטטוס. אבל שוב, ממילא הסיכוי לשדרוג הוא קטן.

   הגב
   • מאור

    תודה רבה, התשובות פותחות שאלה אחת נוספת-
    האם עדיף להתמיד במועדון אחד (במקרה הזה, miles & smile) או לצבור גם למועדון של יונייטד? (בהנחה ואמשיך לטוס למזרח רק עם טורקיש ולארה״ב רק עם יונייטד)
    השאלה בעצם היא- האם המיילים שאקבל ב-m&s מטיסת יונייטד זהים בשווים למיילים שאקבל במועדון שלהם?

    שוב תודה! ולא חדש בבלוג, עוקב בפייסבוק כבר די הרבה זמן 🙂

   • Lior @ FlyingOut

    בכל מקרה יוטב לך להתמיד במועדון אחד.

    המועדון של טורקיש, בעיניי, די חלש. הוא די טוב למי שבאמת טס בעיקר עם טורקיש אבל פחות טוב למי שטס עם מגוון חברות מהברית. מימוש המיילים במועדון הזה, למעט עבור טיסות טורקיש, הוא הליך לא כ״כ נוח.

    לדעתי שלושת המועדונים המובילים בברית סטאר כיום הם Miles+Bonus (איג׳יאן איירליינס), MileagePlus (יונייטד) ו-miles&More (לופטהנזה). אבל האחרון מתאים בעיקר למי שטס במחלקות הפרימיום ופחות למי שטס לרוב במחלקת התיירים. כאמור, אתה יכול לבחור בכל מועדון בברית.

    בגסות אני מעריך מיילים של טורקיש לפי 1 סנט/מייל, מיילים של יונייטד לפי 1.5 סנט/מייל ומיילים של איג׳יאן לפי 2 סנט/מייל (בעיקר עבור מי שמתכנן להשתמש במיילים כדי לטוס לאירופה וארה״ב).

 39. hemedr

  היי ליאור, אני צובר מיילים ביונייטד ובאמריקן. יש לי חשבון בדלתא אבל מעולם לא השתמשתי בו. שאלתי היא איפה עדיף לי לצבור מיילים בדלתא או באלסקה שאתה כל כך "מפמפם" חח שמתי לב שיש לשניהם שיתופי פעולה עם חברות תעופה זהות לעתים כמו klm. אני בעיקרון מבוסס בתאילנד ולא טס לארה"ב אם זה שיקול בהחלטה דלתא או אלסקה.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   למועדון של דלתא יש יתרון וחיסרון. היתרון הוא שדלתא שותפה בברית סקיי ומכאן שיש למועדון יותר חברות שותפות ולסטטוס גבוה במועדון יש משמעות אמיתית. החיסרון הוא שהמועדון פשוט גרוע. או, אם לדייק, גרוע עבור מרבית חבריו ולא רע בכלל עבור קומץ קטן מהם. אגב, דלתא חברת תעופה נהדרת עם נתוני פעילות שלוקחים בהליכה את אלו של מתחרותיה – אז אל תשליך את הביקורת שלי על מועדון התעופה שלה גם עליה.

   המועדון של אלסקה הוא אחד המתקדמים ביותר ולפחות בינתיים הוא אטרקטיבי מאוד גם בגזרת צבירת המיילים וגם בגזרת מימוש המיילים. אבל, כאמור, רשימת החברות השותפות שלו קצרה יותר ולסטטוס גבוה בו אין משמעות כמעט בכלל למעט עבור מי שטס עם אלסקה. המועדון גם מציע קרדיט נדיב במיוחד לטיסות במחלקות הפרימיום של חלק מהחברות השותפות.

   הגב
   • hemedr

    מוזר שלא קיבלתי מייל כשענית…תודה על התשובה. רשמת מועדון רע…האם זה מתבטא ביכולת לבחור AWARD FLIGHTS עם השותפות שלה? שזה יהיה השימוש העיקרי כי מעולם לא טסתי בדלתא.

   • Lior @ FlyingOut

    זה מתבטא כמעט בכל היטב.

    (1) השקיפות של המועדון הזה שואפת לאפס. דלתא עושה מאמץ מיוחד שלא לתקשר שינויים צפויים עם חברי המועדון והיא אפילו לא מציגה פורמלית את טבלאות המימוש. רוצה לדעת כמה עולה כרטיס בנוס? כמה לאתר, התחבר לחשבון, חפש את הטיסות ותראה את המחיר. ואם זה לא מספיק – המחיר של כרטיסי בונוס הוא דינמי.

    (2) המועדון משנה את טבלאות המימוש (הסודיות) כל שני וחמישי. גם אם אתה יודע כמה עולה כרטיס בונוס מסוים היום יש כל סיכוי שעוד חודש יהיה לו מחיר אחר לגמרי.

    (3) תנאי כרטיסי הבונוס במועדון הזה לא טובים במיוחד. הם גם לא רעים בצורה מיוחדת.

    אני יכול להמשיך אבל השורה התחתונה היא שדלתא לא מנסה לשפר את מועדון התעופה שלה. היא לא צריכה לעשות את המאמץ הזה כי היא יודעת שרוב הלקוחות חוזרים אליה בכלל שהיא החברה הטובה ביותר בצפון-אמריקה וזה מספיק.

   • hemedr

    תודה רבה רבה על הפירוט, עוד אין לי מייל אחד שמה וכמו שזה נשמע אולי עדיף ככה, לא שאמריקן ויונייטד כל כך טובות, כל פעם צריך לרדוף אחריהם בשביל לקבל את המיילים…
    אקרא את הכתבה שלך על אלסקה שוב ואראה מי השותפות שוב, אולי זה יתאים לי

    תודה

 40. Avi

  שלום ליאור
  רציתי לשאול אני מחזיק ביתרה של 2200 נקודות הנוסע המתמיד ונוסע בעיקר לניו יורק רק שלדעתי המימושים של אל על בקו לא כל כך משתלמים בהתחשב בעובדה שבדרך כללכרטיס בונוס בקוו דורש 1300 נקודות+270$ כשאפשר להשיג כרטיסים גם ב700$ יש לך איזה שהיא דרך למימוש משתלם יותר

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כאמירה כללית דרך המלך היא מימוש נקודות לכרטיסי בונוס במחלקות הפרימיום ליעדים רחוקים. כך, לדוגמה, אם אתה מחזיק בכרטיס פלייקארד תוכל לרכוש ב-2,100 נקודות כרטיס הלוך/חזור מת״א להונג-קונג במחלקת פרימיום-אקונומי החדשה (במטוסי הדרימליינר בלבד). הערך שתקבל לנקודות יהיה גבוה יותר. ב-2,200 נקודות תוכל לרכוש כרטיס דומה לניו-יורק. שני הציטוטים האלו נמוכים לעונת החורף.

   אפשרות נוספת היא לרכוש שדרוגים למחלקת העסקים אבל זו אפשרות טובה רק במידה ואתה טס מדי פעם גם במחלקות כרטוס גבוהות, בפרט SMY, שמאפשרות שדרוג במחיר הוגן עם נקודות. גם אז, כמובן, אתה תלוי בזמינות מושבים לשדרוג.

   אפשרות טובה שלישית למימוש נקודות היא ברכישת כרטיסי בונוס מוזלים ליעדים באירופה במחלקת התיירים במסגרת מבצעים מיוחדים ו/או בעונת הקיץ שבה מחירי הטיסות גבוהים למדי. ניתן להשתמש בנקודות גם כדי לשלם עבור היטל-הדלק שגובה אלעל כך שהמסים הנותרים יהיו נמוכים למדי. כך, לדוגמה, מחזיקי כרטיס פלייקארד יכולים לטוס בקיץ הלוך/חזור מת״א למוסקבה ב-300 נקודות בלבד. לסכום הזה יש להוסיף 240 נקודות עבור היטל-דלק (כדי לחסוך תשלום נוסף של 120$) ואז המסים הנותרים נמוכים למדי. זה לא מימוש פנטסטי לנקודות אבל זה לכל הפחות מימוש הוגן – וכך, ביתרה של מעל 2000 נקודות, אפשר להטיס גם משפחה של ארבע נפשות לחופשה בקיץ עם עלות כספית נמוכה מאוד.

   הגב
   • Avi

    איך מבצעים תשלום עבור דלק ומיסי נמל בנקודות ובאיזה יחס המרה

   • Lior @ FlyingOut

    ככלל לא ניתן לשלם את המסים באמצעות נקודות אבל כן ניתן לשלם את היטל-הדלק באמצעות נקודות. יחס ההמרה הרגיל הוא 2 נקודות לכל 1$ כשבכרטיסים לאירופה יש בדר״כ היטל-דלק של 60$ לכל כיוון. כלומר, תצטרך 240 נקודות נוספות כדי לשלם את היטל-הדלק בכרטיס הלוך/חזור. לקבל 0.5$ עבור כל נקודה של אלעל זה סה״כ מימוש הוגן לנקודות.

   • Avi

    איך מבצעים תשלום עבור דלק ומיסי נמל באל על
    בנקודות ובאיזה יחס המרה

 41. idan

  היי ליאור

  בהרבה מהפוסטים ראיתי שאתה לא מאמין בזה שהדפדפן אוסף עלינו מידע ברגע שהוא מזהה שאנחנו מחפשים חופשה ומעלה לנו את המחיר.
  איך אתה יכול להסביר את הכתבה הזאת שפורסמה אתמול בחדשות?
  https://www.facebook.com/reshet.tv/videos/10154992044660373/

  האם כן שווה להשתמש בדפדפנים שונים, מצב נסתר, VPN על מנת למצוא מחירים למדינות אחרות?
  איך אתה פועל בנושא? משתמש באופציה של המיקום במטריקס?

  עידן.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אתחיל ואומר שראיתי את הכתבה ולתחושתי היא מגמתית. כלומר, עורכי הכתבה לא באו עם אקסיומה וניסו לבדוק אותה אובייקטיבית אלא הם באו עם דעה מוחלטת וניסו להוכיח אותה. הרי הכתבה לא הייתה ׳מוכרת׳, ולא הייתה אייטם אמיתי, אם בסוף היה מתברר שדווקא אין כ״כ משחקים בתחום. כנראה שמישהו מנהל קמפיין כלשהו שמטרתו להציג אתרי הזמנות מסוימים כנוכלים.

   להגיד שזה הכל שקר? שאין אתרי הזמנות שמציגים מחיר שונה ללקוחות שונים? וודאי שיש אמת בדבר – אבל האמת הזאת לא נפוצה כמו שהציגו אותה בכתבה.

   אני, למשל, שמתי לב שבכתבה הם דאגו לפמפם בע״פ אמירות כמו ״אותו מלון״ ו-״אותו חיפוש״ אבל בפועל לא הראו – על המסך, בלי להסתיר – שאכן בוצע אותו חיפוש בדיוק. אולי אחד חיפש באתר האמריקני של סקייסקאנר ואחד חיפש באתר הבריטי של סקייסקאנר? כל אחד מהם מחובר לספקים אחרים, הפועלים באזור הרלוונטי והם בעלי POS שונה – אז הגיוני שהם יציגו מחירים שונים. כן, גם בהפרש גדול.

   יש הרבה מאוד הסברים למה גולש אחד יראה מחיר א׳ וגולש שני יראה מחיר ב׳. ברוב המקרים לא מדובר ברמאות כלשהי אבל בחלק קטן מהמקרים דווקא כן. זה נפוץ הרבה יותר בהזמנת חדרים במלונות מאשר בהזמנת כרטיסי טיסה.

   מה כדאי לעשות? להשוות מחירים לפני כל רכישה, זה הכל. לא צריך ללכת רחוק עם VPNים ושלושה דפדפים ממחשבים שחוברו בפעם הראשונה לאינטרנט – זה מוגזם ולא יעיל. אבל לערוך בדיקה קצרה ברמת האמצעים הסבירים – נגיד להיכנס לאתר אחד מהמחשב ולאתר מתחרה מהסלולרי – זה די בריא.

   אני לא טורח עם בדיקות מתוחכמות, זה לא שווה את הזמן שלי, אבל אני גם לא הלקוח הממוצע. אני מזמין את רוב הלילות שלי ישירות מהמלונות (ושם אין אפשרויות למשחקים כאלו) ואת רוב כרטיסי הטיסה שלי מהחברות הגדולות (ישירות או לא ישירות, אבל, גם כאן אין מקום למשחקים כאלו).

   הגב
 42. idan

  הבנתי אותך. אתה אומר שכדאי לבדוק על מנת להיות בצד הבטוח אבל לא להיכנס לפארניות ולהזמין כרטיסי טיסה עם דפדפן של טור בדארק נט. 😉

  תודה על התשובה המפורטת.

  הגב
 43. רענן

  יש לי עצירה של 23 שעות בגנבה עם סוויס. האם בשל הקונקשן הארוך והלילה הם יחייבו אותי לאסוף את המזוודות בגנבה או שהם יסכימו לאחסן ולשלוח אותם ליעד הסופי?

  הגב
 44. רענן

  תודה רבה!
  עוד שאלה אחרונה בענייני כבודה.
  כשאתה מזמין כרטיס בנקודות במחלקת תיירים כיצד אתה יודע אם הכרטיס כולל כבודה או לא? למשל כשאני מזמין כרטיס של Aegean מתל אביב לכרתים דרך MileagePlus או Aeroplan, האם זה כרטיס המקביל לכרטיס הבסיסי שלהם (לייט-שלא כולל מזוודה) או שהוא טוב יותר?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   המידע הזה אמור להופיע בתהליך רכישת הכרטיס. ככלל כרטיסי בונוס מקבילים לכרטיסים במחלקות כרטוס גבוהות יחסית ועל כן, כמעט תמיד, כוללים מזוודה וכו׳ אפילו כשהחברה מציעה תעריפים מוזלים שאינם כוללים מזוודה.

   הגב
 45. noamfiruz

  היי גם לי יש שאלה
  אבל היא דיי אישיתי לי ויש מצב שעניתה עלי בעקפיפין בפוסטים שלך.

  אני מנסה כבר תקופה דיי ארוכה תוך מעקב וקריאה בבלוג שלך, להבין איזה מועדונים ואיזה ברית ואיזה כרטיס אשראי כדי לי להצטרף.

  שלחתי לך גם מייל בנושא.
  אשמח להתייעץ איתך ולקבל ממך תובונות חדשות שאוכל כבר להוציא את זה לפועל .

  ותודה מראש, יש לך בלוג מטורף. ללא ספר הבלוג הטוב ביותר בתחום לדעתי!
  כל הכבוד לך!

  הגב

השאר תגובה

BoardingArea