פוסט אישישלישי מתוך ארבעהלסיכום השנה הנוכחיתקוראים רבים שואלים אותי באופן שיגרתי על הנסיעות שלי: עם אילו חברות אני טס, כמה פעמים בשנה, האם כל הטיסות שלי הן במחלקת העסקים ולכמה מדינות אני מגיע. אז קבלו קצת תשובות ומספרים.


1

השוואת סטטוס אחת ביקשתי וקיבלתי השנה: סטטוס MVP Gold 75K של מועדון MileagePlan (אלסקה). בהמשך השנה הגשתי לרף המיילים הדרוש לחידושו כך שההשוואה הייתה מוצדקת לגמרי.

2

טסתי השנה פעמיים במטוס הענק אייראבאס A380. שתי הטיסות היו של קוונטס במחלקה הראשונה הנהדרת.

3

מספר כרטיסי האשראי החדשים שהוצאתי השנה. הראשון הוא אמקס פלטינום, השני הוא פלייקארד פרימיום (היה לי את הפלייקארד הרגיל קודם לכן) והשלישי סתם כרטיס בנקאי מזדמן.

4

טסתי השנה ארבע טיסות ארוכות במחלקה ראשונה בינ״ל. כלומר, אני לא סופר את הטיסות במחלקה הראשונה בתוך ארה״ב או בתוך אסיה (8 נוספות). באופן כללי אני טס בעיקר במחלקת העסקים כשאני יכול. 

5

חמישה קוראים של הבלוג קיבלנו השנה מתנות מהבלוג: שוברי כניסה לטרקלינים, אוזניות, ערכות נוחות, ספרים ונקודות של הילטון.

6

טסתי סה״כ בשש טיסות של קבוצת אלעל (לרבות אפ וסנדור) וזאת על אף שאני עדיין מחזיק בסטטוס פלטינום של מועדון הנוסע המתמיד שמהווה תמריץ משמעותי לטוס עם החברה. מה לעשות, ככה יצא.

7

מספר הביקורים שלי בארה״ב השנה ומספר הערים בהן ביקרתי במדינה. הייתי בניויורק, בוסטון, שיקגו, וושינגטון, סן חוזה, דאלאס וסולט לייק סיטי.

20

מספר המדינות בהן ביקרתי. ביקור = כניסה למדינה ולפחות לילה אחד במלון. מדינות בהן שהיתי לפחות שלושה ימים: אנגליה, ניוזילנד, הונגקונג, ספרד, הודו, נפאל, צ׳כיה, תאילנד, ויטנאם, שוודיה, איטליה, יוון, סרביה, אוסטריה וארה״ב.

26

מספר חברות התעופה שאיתן טסתי השנה. עם 24 מתוכן טסתי כבר בעבר. שתי החדשות: אייר סרביה ואולימפיק אייר.

74

מספר הלילות שביליתי במלונות השנה. לא כולל לילות במוטלים והוסטלים בניוזילנד, לדוגמה.

84

מספר הטיסות שטסתי השנה. בשנה שעברה טסתי 88 טיסות, לצורך ההשוואה.

108

מספר הימים בהם שהיתי מחוץ לישראל. בספירה הזאת נכללים גם ימים בהם המראתי מנתב״ג וגם ימים בהם נחתתי חזרהכלומר, ימים שרק את חלקם ביליתי מחוץ לישראל. הדיסוננס הגדול בין מספר הימים האלו לבין מספר הלילות בהם התארחתי במלונות נובע בעיקר מהעובדה שהיו לי הרבה טיסות לילה השנה.

382

מספר השעות המצטבר שביליתי בטיסות. זה מתורגם לכ-16 ימים מלאים או כמעט שבועיים וחצי. זה זמן טיסות נטו ע״פ רישומי המראה ונחיתה. אם נניח שבכל טיסה ישבתי בערך שעה נוספת בתוך המטוס, בזמן עליית שאר הנוסעים ובזמן הירידה מהמטוס, הרי שהמספר יגיע לבערך 470 שעות סה״כ.

169,000

טסתי השנה מרחק טיסה מצטבר של קצת מעל 169,000 מיילים. זה כמעט 7 פעמים אורכו של קו המשווה ומעל 70% מהדרך בין כדור הארץ לירח.

275,000

סכום המיילים והנקודות, פחות או יותר, שמימשתי השנה עבור כרטיסי בונוס לטיסת שלי. מימשתי גם לא מעט מיילים ונקודות על כרטיסי בונוס עבור אחרים. רוב הסכום נבע משימוש במיילים של אמריקן לרכישת שלושה כרטיסי בונוס: מאנגליה לניוזילנד במחלקה הראשונה (80,000 מיילים, בתעריף הישן), מנפאל לישראל במחלקת העסקים (30,000 מיילים) ומהונגקונג לישראל במחלקת העסקים (40,000 מיילים).

– – –

ואיך הייתה השנה שלכם? שתפו במספרים!

11 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  השנה שלי
  In Miles 71,827
  In Kilometer 115,595
  Earth Circumnavigation 2.88 x
  Distance to the Moon 0.301 x
  Distance to the Sun 0.0008 x

  Hours 143:59
  Days 6.0
  Weeks 0.9
  Months 0.20
  Years 0.016

  All 31
  Domestic 0
  Intra-Continental 5
  Intercontinental 22
  Other flights 4

  Total Airports 12
  Total Airlines 3
  Total Aircraft type 10
  Total Airplanes 28
  Total Routes 20
  Total Countries 7

  Booking
  classes: Economy 3 EconomyPlus 1 Business 27 First 0

  הגב
 2. ערן

  ליאור, איזה פליי קארד פרימיום הוצאת (אמקס, ויזה או דיינרס)? האם זה בזכות הסטטוס באל על או שהתחייבת למחזור חיוב חודשי?
  חוץ ממנו ומהאמקס פלטינום יש עוד כרטיסים בהם אתה צובר נקודות?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   הוצאתי פלייקארד פרימיום של דיינרס. לא רציתי עוד אמקס ואיו לי חשבון בבנק לאומי כך שלא יכלתי להוציא ויזה. יש לי כרטיס אחר של דיינרס אבל הוא לא בשימוש ואני מעדיף שכן יהיה לי בארנק כרטיס של דיינרס (לצד אמקס ומאסטרכארד – לכל הפחות). הוצאתי את הכרטיס לאור הסטטוס שלי באלעל. כרגע פלטינום אבל בעוד שנה מהיום אהיה עדיין גולד. בספק רב שאחייב את הכרטיס ב-10,000 ש״ח לחודש ובטח שלא באופן קבוע.

   אני בגדול משתמש בארבעה כרטיסים באופן שיגרתי: אמקס פלטינום, פלייקארד, הכרטיס של M&M ומולטי של לאומיקארד. בעיקר בשניים הראשונים.

   הגב
   • ערן

    אם אני לא טועה כפלטינום אתה יכול לקבל את הפליי קארד פרמיום ללא דמי כרטיס לשנה הראשונה. האם זה המצב אצלך?
    בנוסף, יש דרך נוספת להוזיל את דמי הכרטיס בפליי קארד פרמיום?

   • Lior @ FlyingOut

    אני לא מכיר הנחות כלשהן.

    הייתה הצעה לשנה ראשונה חינם לעובדי מדינה אבל היא הייתה לפלייקארד הרגיל בלבד נדמה לי. אולי היא תקפה גם לפלייקארד פרימיום.

   • ערן

    מבין הכרטיסים שיש לך – מי מעניק את ביטוח הנסיעות המשתלם ביותר? יש בכלל חברה היום שמציעה מעבר ל5 ימים בחינם או שכולן כפופות לרגולציה החדשה בעניין הזה?

   • Lior @ FlyingOut

    כולן כפופות לרגולציה החדשה. צריך להפעיל את הביטוח לפני כל נסיעה וחמשת הימים הראשונים הם בחינם.

    האמת היא שלא עשיתי השוואה מסודרת של כל הפוליסות בכרטיסים השונים. אני מפעיל תמיד את הביטוח של האמקס פלטינום ורוכש ביטוח נוסף באופן פרטי לימים הנוספים (או לכל הנסיעה). הבעיה היא שהרחבת הביטוח של אמקס היא די יקרה אז בנסיעה של מעל 10 ימים, נגיד, כבר עדיף לשלם מראש על ביטוח אחר.

 3. hemedr

  אני טס מעל הממוצע אבל לא מתקרב למספרים שלך ואני חייב לציין שלקבל מיילים זה לפעמים סיוט, וצריך לעקוב שקיבלת ולהמתין אז אי אפשר להעיף אי מיילים של הזמנות טיסה לעתים חצי שנה. בייחוד לקבל קרדיט באמריקן…
  איך אתה מתמרן בין כל הטיסות ווידוי שקיבלת עבור כל טיסה מה שמגיע לך?

  מה שכן, מצאתי ששרות הלקוחות של אמריקן בספרדית הרבה יותר יעיל מהאנגלית שלהם, כולם נחמדים אבל הספרדי אשכרה הזיזו דברים ומסדרים הכל במהירות.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   עניין של הרגל. אני מבין שזה כאב ראש רציני לרוב האנשים אבל אני למדתי לחיות עם הכאב ראש הזה בשלום. אפילו בלי להשתמש בשירותי עזר בתחום.

   מי שרוצה יכול להירשם לחשבון חינמי של AwardWallet. אתר מומלץ שהשתמשתי בו בעבר.

   הגב

השאר תגובה