בחודשים האחרונים שאלו אותי קוראים רבים האם כדאי להצטרף למועדון התעופה של אליטליה. עניתי שהמועדון האיטלקי מעולם לא היה בין המועדונים המובילים בעולם ובכל מקרה הוא עתיד לעבור שינוי משמעותי ב-1 לינואר ולא כדאי לקרדט טיסות בטרם נחשפו הפרטים על המועדון החדש. חשבתי שאותם פרטים ייחשפו בסוף דצמבר לכל המאוחר, בימים שלפני השינוי, אבל הנה אנחנו ב-1 לינואר ופרטים עדיין אין.

כלומר, הלכה למעשה, אליטליה מפעילה כיום מועדון תעופהשלא ברור בכלל איך הוא פועל. אין באתר החברה טבלאות מימוש חדשות, אין טבלאות צבירת מיילים, אין רשימת הטבות ובעצם כמעט ואין מידע קונקרטי על תנאי המועדון. מביך.

בחיפוש פרטים על המתכונת הנוכחית של המועדון, שהחלה להתקיים היום, תגיעו לעמוד קצר עם תוכן מינימלי שמקשר, כביכול, לעמודים אחרים (לחצו כאן).

Alitalia New MilleMiglia 2

אלא שהעמוד הזה לא מקשר לעמודים אחרים. או, לפחות, לא מקשר למידע נוסף. העמוד מפנה לעמוד חיפוש הטיסות הכללי של האתר, לעמוד על ׳תנאי תוכנית׳ שגם בו אין כמעט מידע או מציע לגולשים לפנות במייל לשירות הלקוחות כדי לקבל פרטים נוספים. אני מבין שאליטליה בקשיים כלכליים אבל עד לכאן הגענו?

Alitalia New MilleMiglia 3

For full details of additional services and to purchase any of these services, please contact the Customer Center or dedicated Customer Services.

לסיכום

עשו לעצמכם טובה ואל תטרחו עם המועדון האיטלקי. לפחות עד שיתברר גורלה של אליטליה ויופיעו באתר החברה התנאים המלאים של המועדון.

טיסות של אליטליה כדאי לקרדט למועדונים FlyingBlue (אייר פראנס וק.ל.מ) או Etihad Guest (אתיהאד).

9 תגובות

 1. אלעד

  לפני כחודשיים פניתי לשירות הלקוחות של החברה לאחר שקיבלתי מייל על השינוי בתכנית בשביל לממש את המיילים שיש לי באלאיטליה במקרה…. כמובן שבשירות הלקוחות לא היה להם מושג לא על פרטי התכנית החדשה, אלא בכלל שיהיה שינוי, עד כדי כך שביקשו ממני טובה אם אוכל לשלוח להם את המייל שקיבלתי מהחברה על ההודעה לגבי שינוי בסוף שנה כי להם לא הודיעו בכלל שיקרה דבר כזה…..

  הגב
 2. שירי

  לא יודעת איפה שואלים אז אנסה כאן.
  אני זוכרת שכתבת פעם על מימוש נקודות בבנגקוק אירוויז (לא מוצאת בחיפוש) והייתי שמחה לקצת הרחבה אלף היכן ניתן לחפש זמינות וב – מאיזה מועדונים נוספים אפשר לפדות נקודות על הטיסות שלהם.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   ייתכן שהפוסט שכתבתי פעם על החברה לא עבר לאתר הנוכחי מהאתר הישן. בכל מקרה, בינתיים המועדון עבר שינויים משמעותיים וכל מידע שהופיע שם בפוסט כנראה אינו אקטואלי.

   (1) ניתן להשתמש בנקודות של FlyerBonus לרכישת מושבים בטיסות של שש חברות שונות אם כי השימוש העיקרי, והכדאי ביותר, הוא לרכישת מושבים בטיסות בנגקוק איירוויס עצמה. לחברה יש כיום רשת יעדים משמעותית ומחירים אטרקטיביים יחסית לכרטיסי בונוס. שימי לב שהמועדון יוצא מספר פעמים בשנה במבצעים מאוד כדאיים לרכישת כרטיסי בונוש שמקנים עד 70% הנחה בעלות הנקודות. כמובן שיש להוסיף עוד כמה עשרות דולרים במסים וכו׳. הנה קישור למידע נוסף על כרטיסי בונוס:

   https://flyerbonus.bangkokair.com/redeem/airline/

   (2) איך לחפש זמינות? האתר של המועדון לא מציג זמינות מושבי בונוס לטיסות עם שותפות, לפחות למיטב ידיעתי, ולכן את המושבים האלו יש לחפש בערוצים אחרים ועל בסיס זמינות שנמצאת שם אפשר להתקשר לשירות הלקוחות של FlyerBonus כדי לנסות לכרטס. כמובן שלא בטוח שתהיה תאימות מלאה בזמינות אבל אפשר לקוות שכן. טיסות של אתיהאד כדאי לחפש באתר החברה, טיסות של ג׳אל, קתאי וקטאר איירוויס כדאי לחפש באתר של מועדון אקזקיוטיב קלאב (בריטיש). טיסות של ג׳ט איירוויס כדאי לחפש באתר החברה גם כן.

   הגב
 3. yair

  שבוע טוב ליאור,
  אמנם בין השורות אפשר לקרוא, אך בכל זאת,
  האם עדיין אין מושג לגבי עתיד אליטליה?
  מחפש כרטיס אקונומי פרימיום, לחודש מאי,
  OPEN JAW ת"א ניו יורק, LAX ת"א,
  אליטליה בצורה משמעותית יותר זולים.
  מעט חושש לרכוש אצלם, ביטוחי נסיעות בכלל מכסים פשיטת רגל של חברה ?

  זוכר שהצעת לבדוק את בריטיש פרימיום משטוקהלם, גוטנבורג, קופנהגן, אכן זול, אך ההגעה לשם יקרה, לפחות באזור התאריכים שאני מחפש.

  תודה, יאיר

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אין לי עדכון קונקרטי בשלב זה.

   ממשלת איטליה ממשיכה להזרים כספים לחברה כדי לשמור עליה בחיים, ועושה רושם שזו האג׳נדה הפעם כמו שהיה בפעמים קודמות, וכרגע יש הצעת רכישה של קבוצת לופטהנזה שנראית רצינית וגורלה יתבהר בשבועות הקרובים. באופן אישי אני לא דואג לגורלה של אליטליה ולהמשך פעילותה.

   משזה נאמר, אני כן מציע לך לרכוש את כרטיס הטיסה דרך סוכן ולא ישירות מאתר החברה. עדיף סוכן ישראלי.

   הגב
   • yair

    תודה על המענה המהיר,
    האם יש לך הלצות / תובנות לגבי-
    אופציות נוספות הן לוט פרימיום אקונומי, 1320 $
    לא הצלחתי להבין אם הטיסות מישראל לוורשה וחזרה לישראל ( שורות 3-4) זה עדין באותו מרווח כמו של אקונומי, או שכבר הפך לפרימיום מרווח, הם מוכרים את זה בתור פרימיום אקונומי,
    הטראנס אטלנטי ב 787 בתצורה 2-3-2
    בהלוך קונקשן בוורשה של שעה בלבד.

    או פרימיום ארופלוט , 1277$ , שבה קטע הטיסה חזרה לארץ יהיה באקונומי, מטוס ללא פרימיום,
    הטראנס אטלנטי ב 777 הפרימיום בתצורה 2-4-2
    המראה מישראל בשעה 1 בבוקר, מזעזע,
    ואז קונקשן של 4 שעות, בגבולות הנסבל.
    בחזור קונקשן של שעה ועשרים .

 4. ענת

  הי יש לי זיכוי וגם נקודות מהמועדון של אליטליה האם יש כיום דרך לממש את זה? אולי דרך מועדונים משותפים… אשמח לכל מידע.

  הגב
  • Lior@FlyingOut

   פורמלית אליטליה נסגרה. במקומה קמה ITA שלקחה חלק מהחובות שלה אבל לא את כולן. את צריכה לפנות לשירות הלקוחות של ITA ולשאול מה זכויותייך כיום עם הזיכוי והנקודות.

   הגב

השאר תגובה