סיפור קצר על איך אני מתכנן לטוס בהמשך החודש מריו דה ג׳נרו לניויורק. סיפור קצר על התלבטות בין שתי אפשרויות נוחות מספיק ועל אפשרות שלישית שמשום מה לא חשבתי עליה בכלל עד אתמול.

Rio Brazil 3

את סיפור הנסיעה שלי לדרוםאמריקה סיפרתי בפוסטים קודמים (ובפרט בסדרת הפוסטים ׳ריו ראן׳). התמצית היא שהחלפתי כרטיס הלוך/חזור מאירופה לדרוםאמריקה בכרטיס Open-Jaw מאירופה לדרוםאמריקה ומצפוןאמריקה חזרה לאירופה. כלומר, הורדתי מהכרטיס המקורי את מקטע הטיסה שבין דרוםאמריקה לצפוןאמריקה.

אם לדייק: אני צריך לטוס בהמשך החודש מריו דה ג׳נרו לניויורק ולנחות בתאריך מסוים בשעות הבוקר. לא תמיד יש גמישות.

שתי האפשרויות המובילות

בדקתי זמינות מושבי בונוס בטיסות של ברית סקייולא היו.

בדקתי זמינות מושבי בונוס בטיסות של ברית סטארולא היו. או, נכון יותר, כן היו מושבים אבל בטיסות שאני לא מוכן לטוס (עם קופה אייר, דרך פנמה סיטי, כשכל הטיסות הן במטוסים צריגוף).

בדקתי זמינות מושבי בונוס בטיסות של ברית OW – ולהפתעתי היו כמה.

GCM Rio to NYC

מצאתי טיסות שונות של לאטאם אבל לא הצלחתי לכרטס אותן דרך מועדון MileagePlan (אלסקה) משום שחלקן עדיין נושאות קוד של טאם (JJ) ולא קוד של לאן (LA). המועדון גם לא מאפשר לכלול שתי חברות שותפות תחת כרטיס בונוס אחד כך שטיסות רבות, כמו הטיסה מסאופאולו למיאמי, הפכו לא רלוונטיות.

במזל גדול הצלחתי למצוא מושב פנוי במחלקת התיירים לטיסת הלילה של אמריקן מסאופאולו (GRU) לניויורק קנדי (JFK) בדיוק בתאריך שרציתי. קל וזול לדלג מריו לסאופאולו אז המשמעות הייתה תוספת כספית קטנה נוספת לעלות כרטיס הבונוס. מה גם שהסטטוס שלי באמריקן (שתקף עד סוף החודש) מאפשר לי גישה חינמית למושבים מועדפים. הזמנתי את הכרטיס במחיר של 30,000 מיילים ו-50$ במסים.

זו הייתה האפשרות הראשונה.

מבחינתי העלות של הכרטיס הזה היא בערך 600$ לפי החישוב: 450$ בשווי של מיילים (לפי 1.5 סנט למייל של אמריקן), 50$ במסים ו-100$ בעלות הדילוג מריו לסאופאולו. יש לזכור שהכרטיס הזה לא היה צובר לי קרדיט כלשהו במועדון תעופה.

American 772 MCE

האפשרות השניה הייתה כרטיס בכסף.

אוויאנקה מציעה כרטיסים נוחים יחסית בכיווןאחד במחלקת העסקים מריו לניויורק במחיר של החל מ-950$. כשכרטיס דומה במחלקת התיירים מתחיל ממחיר של 750$ הפרמיה עבור מחלקת העסקים נראית לי כדאית מאוד. בדר״כ ישנן מגוון אפשרויות למסלול הטיסות כולל קונקשיינים בלימה, בוגוטה, סןסלבדור ויעדים נוספים.

מי שרוצה לטוס בשעות נוחות, ובמטוסים נוחים, יכול לבחור באפשרות כזאת לדוגמה:

GIG-JFK Ticket

כלומר, להמריא בשעת בוקר מוקדמת מריו, לטוס במהלך היום ולנחות בשעת ערב מאוחרת בניויורק. היתרון: טיסות נוחות קונקשיינים קצרים. החיסרון: לילה נוסף בניויורק ופחות שעות עבודה בדרך.

כרטיס כזה היה צובר לי קרדיט של בערך 10,000 מיילים במגוון מועדוני תעופה (150% ממרחק הטיסה). את הקרדיט הזה אעריך בצורה אופטימית בשווי של 200$ משום שמדובר בצבירת מיילים לסטטוס.

כלומר, ריאלית כרטיס כזה עולה מבחינתי 900$ לפי החישוב: 950$ בעלות הכרטיס, 150$ בעלות לילה נוסף בניויורק והחזר בשווי ריאלי של 200$ בצורת מיילים לסטטוס ולמימוש.

Avianca A330 Business Class

אם כן הייתה הייתה בין כרטיס במחלקת התיירים עם עלות ריאלית של 600$ לבין כרטיס במחלקת העסקים עם עלות ריאלית של 900$. מה אתם הייתם בוחרים?

הג׳וקר של אלסקה

שתי שותפות של אלסקה טסות בין ברזיל לארה״ב: לאטאם ואמריקן.

המועדון של אלסקה דורש 45,000 מיילים לכרטיס בכיווןאחד מדרוםאמריקה לצפוןאמריקה במחלקת העסקים של לאטאם. ניתן לכלול בכרטיס טיסות המשך של אלסקה בתוך צפוןאמריקה אבל לא טיסות עם שותפות אחרות.

המועדון של אלסקה דורש 50,000 מיילים לכרטיס בכיווןאחד מדרוםאמריקה לצפוןאמריקה במחלקת העסקים של אמריקן. כאמור ניתן לכלול בכרטיס טיסות המשך של אלסקה בתוך צפוןאמריקה אבל אין באמת צורך בכך משום שלאמריקן יש רשת טיסות ענפה יותר משל אלסקה. אבל זה תיאורתיכי כמעט שאין זמינות למושבי בונוס במחלקת העסקים של אמריקן

אבל אז הייתה.

אני לא יודע איך אבל בטיסה הישירה של אמריקן מריו לניויורק, בדיוק בתאריך הנכון, נפתחו מספר מושבים במחלקת העסקים. כמו לראות חד קרן.

אבל האם כדאי על הטיסה הזאת 50,000 מיילים ו-50$ במסים? מצד אחד זו הטיסה הכי נוחה שיכולה להיות. מצד שני, מיילים של אלסקה שווים בעיניי יחסית הרבה (2 סנט/מייל) ולכן מבחינתי העלות של הכרטיס היא סביב 1050$. והרי הצגתי קודם אפשרות זולה משמעותית (900$).

American Boeing 787 Business Class

אבל רגעהמועדון של אלסקה מאפשר לעשות עצירה, בחינם, גם במסגרת כרטיס בכיווןאחד. למה לא חשבתי על זה קודם?

התקשרתי לשירות הלקוחות והזמנתי טיסה מריו ל…. הונולולו.

בעצם הזמנתי שני כרטיסי בונוס בכיווןאחד בתוך כרטיס אחד ובמחיר של כרטיס אחד. את טיסת ההמשך, מניויורק להונולולו, הזמנתי לתאריך רחוק מאוד בעתיד (ובכוונתי לשנות אותו ממילא). אני אשתמש בטיסות האלו במסגרת נסיעהעתידית.

עסקה מעולה.

5 תגובות

 1. רובי

  ההישג המדהים שלך הוא שהצלחת למצוא זמינות בעסקים באמריקן מניו יורק להונלולו…

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   זה דווקא היה החלק הקל כי בחרתי תאריך רנדומלי בעתיד (נובמבר 2018). כלומר, כל תאריך היה מתאים לי והעיקר למצוא מושב בטרנסקון ל-LAX ומשם, בבוקר למחרת, ל-HNL. אתה צודק שאין מושב כזה בכל יום – אפילו שיש מספר טיסות ואפילו שיש לא מעט מושבים במחלקה במטוסי ה-A321 – אבל אני הייתי צריך בשלב זה מושב בכל תאריך זמין.

   הגב
 2. משה

  האם ההטבה של שינוי כרטיס שהוא חלק מ״מסלול״ היא של המועדון הספציפי הזה? או של כרטיסי בונוס באופן כללי (למשל, יונייטד)? כי מהיכרותי, מרגע שהתחלת את ה״מסלול״ לא ניתן (או לפחות קשה/יקר) לשנות את הטיסות האחרות שהיו חלק מאותו מסלול…

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   זו שאלה מצוינת ובאמת לא עניתי עליה בפירוט בפוסט עצמו (כי זה קצת אוף-טופיק מהסיפור…).

   כל מועדון קובע את התנאים שלו. חלקם מאפשרים שינוי כרטיס בונוס לאחר הטיסה הראשונה וחלקם לא. בכרטיס הלוך/חזור וודאי שאפשר לשנות את טיסות החזור לאחר שהושלמו כל טיסות ההלוך אבל לפעמים ניתן גם לשנות טיסות בכרטיס בכיוון-אחד גם לאחר שחלקן הושלמו. במקרה שלי, ואת זה וידאתי שוב מול נציג של המועדון לאחר ההזמנה, לא תהיה בעיה לשנות את ׳החצי השני׳ של הכרטיס (ניו-יורק להונולולו) גם אחרי שאטוס את ׳החלק הראשון׳ של הכרטיס (ריו לניו-יורק).

   הגב

השאר תגובה

BoardingArea