הבלוג הוא לא רק לוח לפוסטים שלי אלא גם במה לדיון, לשאלות, לרעיונות וכיוצ״ב. אז המסורת ממשיכה: הפוסט של יום שלישי, בכל שבוע, מוקדש לכם! הגיבו לפוסט הזה עם כל שאלה, טיפ, רעיון לפוסט, המלצה, סיפור קצר, חמשיר, חידה וכל דבר אחר בתחום הנסיעות. בונוס היום: פרסום שם הזוכה במתנה מהבלוג!

New York

המסורת החדשה-יחסית של ׳שלישי של שאלות׳ התגלתה כמוצלחת ביותר ואני ממשיך לקבל מכם פידבקים חיוביים ופניות רבות גם במייל. בכל שבוע הפוסט של יום שלישי זוכה לעשרות תגובות עם שאלות קטנות כגדולות – אז תודה לכל מי שמגיב ומפתח את הדיון. לבינתיים, כל עוד אין פורומים כאן באתר, המסורת תישמר.

השבוע, במקום פינת ׳השאלה המעניינת׳, אציג את התגובה הזוכה במתנה מהבלוג שהצעתי ביום רביעי. שאלתי אתכם לאיזה יעד/ים באסיה תרצו לנסוע, ועלתה בגורל תגובתו של קורא הבלוג הוותיק אבישי:

G2 Reply

אבישי זכה ב׳ערכת קתאי פסיפיק׳ הכוללת את הפריטים:

Cathay HK Package

מזל טוב!

ועכשיו תורכם…

הגיבו לפוסט הזה ושתפו אותי ואת שאר הקוראים בכל שאלה, תהייה, התלבטות, הערה, רעיון, ביקורת וכל דבר אחר בתחום הנסיעות.

(ניתן לפרסם שאלות בצורה אנונימית לחלוטין. אם תציינו את כתובת המייל שלכם תוכלו לקבל התראות על תגובות וכו׳ אבל כתובת המייל לא תפורסם).

 

47 תגובות

 1. אורן

  הזמנת כרטיס במחלקה ראשונה (לופטהנזה) בכסף ולא במיילים (אפריל 2019). יש מועד מומלץ להזמנת הכרטיס? להבנתי אין תנודתיות במחירי כרטיס מחלקה ראשונה.
  תודה.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   מצד אחד – תעריפי ׳תיירים׳ למחלקות הפרימיום לא משתנים יותר מדי למעט מבצעים מיוחדים. אבל אין הרבה מבצעים לכרטיסים במחלקה הראשונה. מצד שני – אין חשש אמיתי שיאזלו המושבים במחלקה הראשונה ולכן אין צורך מיוחד להזמין מראש. לדעתי חכה לתחילת 2019 כשמבצעי האביב יעודכנו – ואולי תהיה שם מציאה כלשהי.

   שווה לך גם לשקול יציאה משדה אחר, לא מנתב״ג, כדי להוזיל משמעותית את המחיר. לפעמים ׳דילוג׳ ליעדים כמו סופיה, אתונה או לרנקה, ובעצם התחלת הכרטיס העיקרי שם, זה מהלך שיכול לחסוך מאות ואולי אלפי דולרים. על הדרך אפשר להוסיף ביקור קצר ביעד נוסף.

   הגב
 2. Bucket List

  האם עדיף להזמין כרטיס טיסה (בתשלום, לא כרטיס בונוס) באתר של החברה שמפעילה את הטיסה, או באתר של החברה שאליה שייך מועדון הנוסע המתמיד שלי?
  אני חברת מועדון של יונייטד. טסה בקרוב בטיסה של לופטאנזה. בעיקרון מעדיפה לבצע את ההזמנה דרך האתר של לופטאנזה, כי אז אני יכולה לבדוק זמינות מושבים תוך כדי ההזמנה, וגם מרגישה בטוחה יותר שההזמנה לא "תלך לאיבוד" אם רכשתי ישירות מאתר החברה. במהלך ביצוע הרכישה אני יכולה להזין מספר מועדון של כל חברה מברית סטאר, כך שהמיילים אכן יקורדטו למועדון של יונייטד. השאלה היא האם הפסדתי משהו בכך שלא ביצעתי את ההזמנה דרך האתר של יונייטד? למשל האם אצבור פחות מיילים על הטיסה?
  תודה מראש על התשובות המפורטות והמועילות שלך!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כאמירה כללית מקור ההזמנה לא משנה שום דבר לעניין הקרדיט שתצברי. כשאפשר לבצע הזמנה ישירה באתר החברה שמשווקת את הכרטיס – זה עדיף. במיוחד כשמדובר בקבוצת לופטהנזה שידועה כקבוצה שלא אוהבת לשחק עם אחרים.

   הגב
   • חנניה

    לא בטוח שזה נכון. הזמנה ביונייטד מזכה לפי מחיר כרטיס * מקדם ובלופטנזה לפי מרחק * מקדם מחלקת טיסה.
    כדאי לבדוק כל מקרה לגופו.

   • Lior @ FlyingOut

    זו הערה נכונה וחשובה, אבל, מה שמשנה לעניין הקרדיט – בשני המועדונים האלו – הוא המלאי (Stock) שעליו רשום הכרטיס ולא ערוץ ההזמנה.

   • Guy Cohen

    מה שחנניה כתב נכון. במקרה הספציפי הזה כדאי להזמין בלופטהנזה כי אז מקבלים מיילים לפי מרחק: יונייטד נותנת 100% מהמרחק עבור כל מחלקות התיירים בטיסות של לופטהנזה (מלבד הנמוכות ביותר). אם תזמיני ביוניטד תקבלי 5 כפול המחיר הנקי לא כולל מיסים (אלא אם כן יש לך סטטוס ואז יש בונוסים).
    מבחינת מיילים למעמד – אין הבדל.
    https://www.united.com/cms/en-us/marketing/custcomm/promotions/pages/airlinepartnerdetails.aspx?itemid=298

 3. שי

  דריימלינר אלעל
  שאלה: לאחר בדיקה ב seatguru וב flayertalk לא מצאתי תשובה, אשמח לשמוע האם משהו טס פרימיום אקונומי
  בשורה 17 (שורה ראשונה), הבנתי שמסך הוי או די קטן יותר מכוון שהוא נשלף מהכיסא, ושמסעד הרגליים שונה משאר השורות , אני מעדיף בגדול לשבת בצמוד ל ״קיר״ בולקהד, אבל אין לי נסיון עדיין ב 787 אל על.
  האם יש למישהו המלצות או נסיון
  תודה מראש
  שי

  הגב
  • עידן

   לפי מה שאני יודע המסך בשורה 17
   זהה בגודלו לזה שבמחלקת תיירים והוא 12 אינץ'
   לעומת 13 אינץ' בפרימיום אקונומי במושבים שהמסך אינו נשלף מהכיסא.

   הגב
   • שי

    The new El Al B787 Dreamliner offers a stylish cabin with lie-flat seats in Business Class along with a brand new Premium Economy cabin.

    The design has been overseen by London-based PriestmanGoode who have also updated the airline’s livery along with new aircraft cabin interiors including Business Class, a new Premium Economy and Economy Class. Improvements have also been made to the look of the entrance areas and galleys.

    Seats Review In Premium Economy
    When you look at the seat map, you will see that the premium economy cabin is arranged in a 2-3-2 configuration, with a total of 28 seats. The Premium Economy seats will offer a wider personal space. Ergonomic, with 38″ (96 cm) legroom, a dedicated footrest and a recline of up to 7″. There is also an adjustable headrest, offering six modes of comfort.

    In the Premium Economy Class, you will enjoy an advanced AVOD entertainment system by Panasonic, including a personal 13″ touch screen and a wide variety of content. It is worth noting that the front row of Premium Economy offers a smaller screen size of 12″ making them the worst seats to choose in the cabin.

    The new designs will be rolled out across the airline’s new fleet of Boeing Dreamliner aircraft. Features of the Business Class cabin include 32 fully flat-bed seats, all offering aisle access. You can see the look and style of both Business Class and Premium Economy in the photos above or the video below.

    ttps://www.luxurytraveldiary.com/…/review-el-al-premium-economy-b787..

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  האם הנוסע המתמיד במעמד פלטינה יכול לשדרג לביזנס בנקודות מכל רמת כרטיס?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לא כל כרטיס ניתן לשדרג. עניתי לשאלה גם בשבוע שעבר, וכך כתבתי:

   לא ניתן לשדרג כל מחלקת כרטוס – אפילו עם סטטוס פלטינום – ורק מחלקות הכרטוס הגבוהות ביותר מאפשרות שדרוג. זה נכון אבל שסטטוס פלטינום מאפשר לשדרג גם מחלקת כרטוס גבוהות-פחות כהטבה נוספת.

   פרטים נוספים ראה כאן:

   https://www.elal.com/he/FrequentFlyer/UtilizingPoints/Pages/Guaranteed.aspx

   הגב
 5. חן

  שלום ליאור,
  אני מתכוון לרכוש בקרוב כרטיס טיסה ליפן. עומדות בפניי כמה אפשרויות, כשהזולה שבהן היא הלוך דרך גרמניה וחזור דרך אוסטריה (ת"א-מינכ-טוקיו-אוסקה, טוקיו-וינה-ת"א). הטיסה למינכן היא עם אלעל, ממינכן לאוסקה עם ANA דרך טוקיו, החזור עם אוסטריאן לאורך כל הדרך.
  מכיוון שאני מתחזק חשבון מיילים ביונייטד (עם סטטוס סילבר שלא תורם הרבה), אני מעדיף לטוס עם ברית סטאר. השאלה שלי היא האם ארוויח מיילים על הטיסה עם אלעל מת"א למינכן? אם לא, אז אלך על האופציה הקצת יותר יקרה של לופטהנזה למינכן.
  תודה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   בבריר סטאר הקרדיט תמיד מבוסס על החברה שמפעילה את הטיסה בפועל ולא על הקוד של הטיסה. כלומר, בין אם טיסת אלעל היא בקוד LY או בין אם היא בקוד של אחת החברות בברית סטאר (נגיד LH) אתה לא תוכל לצבור קרדיט בגינה במועדון של ברית סטאר. כן תוכל לצבור קרדיט במועדון הנוסע המתמיד.

   הגב
 6. עומר

  שאלה מפוצלת לגבי שדרוגים בכלל, ומאקונומי לביזנס בפרט.
  א. סוכנת נסיעות מסוימת (ואני תמיד חשדן לגבי מה שסוכנים אומרים לי) אמרה לי פעם שההיררכיה מבחינת עלות השדרוג היא מהיקר לזול: הזמנה של כרטיס ביזנס במקור, שידרוג באתר בתקופה שלפני ההזמנה, שדרוג בעת הצ׳ק אין, ושדרוג על המטוס על בסיס מקום פנוי.
  האם יש אמת בתיאוריה? מנסיוני ראיתי בזמן אמת שהשדרוג על המטוס הוא דווקא יקר מאוד על אף שחצי ממחלקת העסקים היתה פנויה. יש בזה הגיון כמובן כדי שאנשים לא ימתינו לרגע האחרון בשדרוג בתקווה למצוא מחיר זול, אבל מהצד השני בסופו של דבר עדיף לתת לאנשים לשדרג בעלות מופחתת מאשר לטוס עם חצי מחלקה ריקה.
  ב. עד כמה שהפנטזיה על טיסה עם קונקשן כפול בכדי להשיג שדרוג למחלקה ראשונה מגרה אותי, בסופו של דבר אני חושב שלרוב הנוסעים העסקיים אין את הגמישות הזאת (שלא לדבר על הורים, שהסטופר מתחיל מהרגע שאתה יוצא מהבית ועד שאתה חוזר ומושיטים לך בדלת ילד כי חזרת והגיע תורך). ברוב הנסיעות שמאורגנות על ידי מקום העבודה מרווח התמרון די מוגבל מבחינת טיסה ישירה וזמני הגעה/יציאה ובסופו של דבר אתה מקבל PNR מהסוכנת לפי פרמטרים די קבועים שאו שאין לך פנאי להתעסק איתם, או שלא מקובל להתעסק איתם במקום העבודה כי הסטנדרט הוא להעדיף את ההצעה הנמוכה ביותר אלא אם יש סיבה טובה למה לא לקחת אותה. למשל – לא רואה מישהו מבקש להזמין כרטיס על מחלקה Y בתוספת תשלום במקום על מחלקה Q בכדי לשפר את צבירת המיילים שלו .

  לכן השאלה – בהנתן כרטיס אקונומי שנקבע מראש ואתה לא יכול/מעוניין לשנות אותו מן היסוד, ובהנתן שלאנשים יש בממוצע כ 50,000 מיילים זמינים (דוגמת יונייטד, אבל לצורך העניין המרה מקבילה בכל מועדון), מה האופציות הכי טובות העומדות בפניו בכדי לשדרג?

  הגב
 7. שמעון

  שלום ליאור
  מה המצב באייר פראנס עד מתי ימשכו השביתות?
  והאם לפי המצב הנוכחי שהמנייה שלהם קרס בחמש עשרה אחוז האם יש חשש כלשהו שהחברה תגיע למצב של פשיטת רגל? בקיצור האם אפשר להזמין טיסות דרכם לקיץ ולחגים או שצריך לחשוש?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אני לא חושב שיש חשש אמיתי לגורלה על החברה. אבל אין ספק שימים קשים עוברים על אייר-פראנס וצפויים עוד ימים רבים של שביתות. נקווה שבקיץ הכל יהיה בסדר.

   הגב
 8. חנניה

  הי ליאור
  דעתך על רכישה ספקולטיבית של נקודות spg לצורך טיסה לאסיה בתאריכים ״חמים״ בשנה הבאה?
  תודה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כאמירה כללית רכישת נקודות SPG ב-35% הנחה זה רעיון טוב. בפרט אם המטרה היא לצבור 90,000 נקודות, להמיר לנקודות של מאריוט ולרכוש חבילת נופש (עם 120,000 מיילים). רק כדאי לשים לב שמועדון SPG הולך להיעלם באוגוסט הקרוב ובינתיים המועדון של מאריוט לא מוכר נקודות בהנחה משמעותית.

   בכל מקרה נקודות של SPG לא ילכו לאיבוד. הן יומרו אוטומטית לנקודות של מאריוט באוגוסט.

   הגב
 9. אורי

  http://www.mylefly.com
  אתר חדש למסחר בנקודות .
  מיילפליי היא חברת סטארט אפ ישראלית אשר קונה מיילים ונקודות טיסה מנוסעים מתמידים ומאנשי עסקים ומוכרת אותם ככרטיסי טיסה לאחרים.

  ממליץ לבחון ואשמח לשמוע דעתו של מי שניסה וחווה .
  מרתק נושא קניית כרטיס מוזל יותר בעיקר במחלקת עסקים למי שאין ברשותו נקודות זמינות .
  כנל מכירות נקודות אלעל המוצעת שם בתעריף סביר.
  נקודות יונייטד נמכרות במחיר לא כדאי כ 7.5 דולר ל1000 .
  משפט לגבי הכדאיות שלהם שהם ציינו בפניי:
  "מה שאנחנו עושים זה בעצם תמרון בין הערך של המייל/נקודה במחלקת תיירים לבין הערך במחלקת עסקים.
  אנחנו משלמים לבעל החשבון מחיר גבוה יותר מהערך בתיירים, אבל נמוך יותר מהערך בעסקים.
  התהליך מהיר ופשוט והתשלום מועבר מראש בהעברה בנקאית או פייפל לבחירתך."

  https://passportnews.co.il/new-venture-travel-agents-will-trade-at-frequent-flyer-points/

  תודה
  אורי

  הגב
  • אריה

   באותו עניין – יש הרי עוד אתרים שעושים 'דילינג' במיילים. איך בעצם מתאפשרת להם העברת מיילים מפלוני לאלמוני, בשעה שלי – בעל המיילים – אין אפשרות להעביר מיילים (לפחות לא בחינם אבל כמדומה לא כל מועדון מאפשר העברה אפילו בתשלום)?

   הגב
   • רונן

    הם לא באמת מעבירים מיילים, הם בעצם מוכרים כרטיסי בונוס.
    המערכת מזמינה כרטיס בונוס מהחשבון של מוכר המיילים, כאשר הכרטיס נרשם ע"ש הקונה.

   • Lior @ FlyingOut

    ברוב המוחלט של המקרים האתרים האלו, וכך פועל גם Mylefly, מבקשים בעצם לרכוש את כל יתרת הנקודות בחשבון של המוכר. לא חלק ממנה. במילים אחרות – הם רוכשים את פרטי ההתחברות לחשבון של המוכר ומרוקנים את החשבון מנקודות לטובת כרטיסי בונוס עבור אחרים (אולי עבור כרטיס בונוס אחד ואולי עבור מספר כרטיסי בונוס). לפעמים תישאר בסוף יתרה עודפת כלשהי ואין להם מה לעשות איתה אז הם מחזירים את השליטה בחשבון למוכר.

    רק במקרים מיוחדים יש לסוחר דרך לבצע העברת נקודות בלבד. זה נכון בעיקר עם נקודות של כרטיסי אשראי בארה״ב.

   • ארז

    זה אומר שהם לא יתעניינו ברכישת מיילים בכמות קטנה שלא תספיק לכרטיס בונוס שהם מעוניינים להנפיק באותו זמן / קטנה מדי לכרטיס בונוס כלשהו?

   • Lior @ FlyingOut

    נכון.

    אני מניח שיש להם יתרה מינימלית לרכישה בכל מועדון, וגם זה יכול להשתנות ע״פ הצורך באותו זמן. כמו כן – המחיר תלוי ביתרה הנרכשת (ככל שהיתרה גבוהה יותר גם המחיר).

   • אורי

    מינימום באלעל של 1500 נקודות .
    ביונייטד 25000
    ובכלל צריך לברר והדברים משתנים כל הזמן

   • ארז

    אוקיי- ויש לך מושג לגבי המחיר הממוצע לנקודת אל על?

   • Lior @ FlyingOut

    לא יודע.

    קודם כל – מניח שהם לא ירצו לרכוש פחות מ-1000 נקודות. אצבע לרוח הם יהיו מוכנים לשלם 40 סנט לנקודה או גג 50 סנט לנקודה אם יש יתרה של כמה אלפי נקודות. אבל זה ניחוש מושכל ולא מידע קונקרטי.

   • רונן

    שוב, הם לא קונים ממך מיילים אלא כרטיסי בונוס.
    המחיר הוא לפי סוג דל בידינג שבו אתה מציע מחיר ואם יש קונה שמוכן לשלם את המחיר אז יש עסקה.
    המחיר שתציע לכרטיס הבונוס צריך להיות תחרותי יחסית למחיר של כרטיס מקביל בקניה רגילה.

    הכל מופיע באתר שקישרת אליו – ממליץ לקרוא את ה faq שם 🙂

  • רונן

   קח בחשבון שרוב המועדונים אוסרים על מכירת נקודות.
   יש סיכוי טוב שאם יתפסו אותך יבטלו לך את החברות ותאבד את כל הנקודות שצברת. אני אישית לא הייתי מסתכן.

   בתור קונה אני מניח שהסיכון קטן יותר, בעיקר כי החברה מעבירה את הכסף למוכר רק אחרי שהטיסה בוצעה בפועל, ככה שאם הכרטיס יבוטל כנראה שתקבל את הכסף חזרה

   הגב
  • Lior @ FlyingOut

   תודה על הפרטים.

   האתר היא שהאתר הזה קיים כבר מספר שנים. אני מכיר את המנהל שלו ובאמת שיש לחברה פלטפורמה מעניינת וביזנס מעניין. יש אתרים אחרים שעוסקים בסחר בנקודות (מה שמנוגד לתקנוני הפעילות של כל מועדוני הלקוחות באשר הם ויש לצד כך סיכון מסוים).

   הגב
 10. זיו

  היי ליאור,

  היכן נכון לחפש מידע עבור קווים שחברות תעופה מפעילות?
  אני מעוניין למשל לבדוק מה הם הקווים שunited airlines מפעילות מת"א, אך באתר של החברה כאשר מנסים לעשות הזמנה – אתה יכול להזין כל כתובת אפשרית כנקודת הגעה (להבדיל מחלק מחברות הLOW COST שמגבילות אותך רק ליעדים שבאמת רלוונטים).

  איך ניתן לגלות מה הם היעדים שאליהם החברה טסה?

  הגב
 11. Guy Cohen

  משתף כאן שהתנסתי לראשונה בהזמנה דרך Club1Hotels עם המבצע שליאור שיתף כאן לפני שבוע.

  מצאתי באתר סוויטת שני חדרים + סלון עם בריכה פרטית ענקית בריסורט יוקרתי בקו-סמוי ב-$1650 לשבוע שלם במקום ב-$2200-2600$ באתרים אחרים.
  קניתי שוברים בסך 1600$ במחיר 1400$ (12.5% הנחה) כך שלמעשה שילמתי 1450$ על כל התענוג!

  ההזמנה היתה מאוד פשוטה באמצעות החלפת אימיילים זריזה עם סוכן שלהם.

  אז – ליאור, כרגיל – המון תודה!
  גיא.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   תודה על הפידבק וסחטיין על החיסכון המשמעותי! שמח שיצאת מרוצה מהמבצע הנוכחי.

   אגב, בעניין אחר, אנא בדוק את תיבת המייל שלך. שלחתי לך שני מיילים ולא קיבלתי מענה בינתיים.

   הגב
   • Guy

    כן.. המיילים פוספסו. תודה – טופל.

 12. נעם

  היי ליאור
  האם יש כרטיס אשראי ישראלי ממנו ניתן להמיר נקודות למיילים במועדון skymiles ?

  הגב
 13. galezer

  היי ליאור ,

  נהנה מאוד לקרוא את האתר , מחכים ומעניין .

  כבר השתמשתי בכמה טיפים ( שדרוג אחד ,בלאקליין) וחייב לומר לך תודה .

  ועכשיו לשאלה ,

  מה תהיה השיטה הכי יעילה להשיג כרטיס זול יחסית למשפחה בת ארבע נפשות לצפון אמריקה בקיץ ?

  העדפה תהיה לפרימיום אקונומי , אין חובה לטיסה ישירה .

  אין העדפה לחברה או ברית כיוון שלא מחזיק סטאטוס בשום מקום ( סילבר באלעל הוא לא משהו שנותן משהו או גורם להעדפה מבחינתי )

  שי

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אם ההעדפה היא לפרימיום-אקונומי אז הייתי מנסה לבדוק תעריפים של בריטיש ליציאה מציריך, ז׳נבה, מילאנו, דוסלדורף או שטוקהולם. לפעמים, גם בחודשי הקיץ, יש כאלו באזור 700$ עד 800$ לכרטיס. כמובן שלמחיר הזה צריך להוסיף כרטיס הלוך/חזור מת״א ליעד באירופה שממנו יוצא הכרטיס. זה בהכרח אומר שהסכום הכולל יהיה מעל 1000$ לנוסע, ואפילו 1200$ לנוסע, וכמובן יהיו מספר קונקשיינים בכל כיוון, אבל הטיסות הארוכות יהיו בפרימיום-אקונומי ותהיה צבירת נקודות משמעותית כמשפחה. זו אפשרות.

   הגב
   • מאיר

    תרשה לי להציע עוד אופציה: פרימיום של נוריג'ן. קצת יותר יקר אבל קונקשן צנוהל וסטנדרט הרבה יותר קבוע שהוא כמעט ביזנס. פחוס כניסה ללאונג נדמה לי

 14. אריק

  לשתף שמעט מאוכזב מיונייטד בזמן האחרון, מרגיש שיש פיחות זוחל באיכות "המוצר הרך" במחלקת אקונומי (כמובן)….
  מספר דוגמאות-
  גם ככה הם לא מחלקים משקאות חריפים במחלקת אקונומי (רק בקנייה או בתלושים), אבל זה היה הטבה חינם לבעלי סטטוס 1K
  לפני מספר חודשים הם הוציאו לחלוטין מהמבחר של האקונומי את הקוניאק שהיה שם (אי אפשר גם לקנות אותו)
  אז ממש לאחרונה הם הוציאו מהמבחר גם את הבייליס (מוצע רק בביזנס)
  בנוסף, וזה הזוי- הם הוציאו מהמבחר של השתיה הקלה את המיץ עגבניות (WTF??). כן כן.
  הם מציעים במקום זה מיץ עגבניות חריף, שרוב הנוסעים לא רוצים.

  אז נהיה שמיץ עגבניות זה איזה פרימיום של מחלקת ביזנס… ממש מגוחך.
  בקיצור, יונייטד מנסה להסתכל על נוסעי האקונומי שלה דרך החור של הגרוש, וזה נהיה מעט יותר מדי צר

  הגב

השאר תגובה

BoardingArea