בפוסט הקודם, ״הכל על טרקלינים בשדות תעופה״, פירטתי לגבי סוגי הטרקלינים הקיימים ומה תוכלו למצוא בכל אחד מהם. היום אעבור מהתיאוריה אל הפרקטיקה ואנסה לענות על השאלות:

 • האם ניתן להיכנס לטרקלינים בחינם גם בלי כרטיס טיסה במחלקת פרימיום ובלי סטטוס גבוה בחברת תעופה?
 • האם ומתי כדאי לשלם עבור כניסה לטרקלין במידה ואינה חינמית?
 • כיצד יכול כל אחד להיכנס למאות טרקלינים ברחבי העולם במחיר הוגן?

בדיקת זמינות

עתידים לבצע קונקשיין ארוך בשדה כלשהו? הדבר הראשון שכדאי לכם לעשות הוא לבדוק אילו טרקלינים קיימים באותו שדה והאם הם מאפשרים כניסה בתשלום.

דרך אחת לעשות שיעורי בית היא באמצעות גוגל. כן, כמה טריוויאלי – ככה פשוט. בתוצאות החיפוש של גוגל תוכלו לא רק לגלות אילו טרקלינים קיימים בכל שדה, לפחות כשמדובר בשדה מגודל קטן או בינוני, אלא גם תוכלו לקרוא ביקורות של נוסעים אחרים שעברו בטרקלינים האלו.

אפשרות אחרת היא להשתמש באפליקציה LoungeBuddy עליה אני ממליץ בחום. לחצו כאן להורדת האפליקציה למכשירי אייפון ואנדררואידלחצו כאן להורדת האפליקציה למכשירי אייפון ואנדררואיד. האפליקציה, שדורשת הרשמה קצרה ולא דורשת כרטיס אשראי, תאפשר לכם לחפש בשדה תעופה מסוים או להזין מסלול טיסות שלם ולשמור אותו.

אחרי שיעורי הבית – הנה חמש דרכים להיכנס לטרקלינים בחינם או בעלות נמוכה:

אפשרות ראשונה: כרטיס אשראי של דיינרס

לאחרונה כתבתי פוסט מקיף על כרטיסי אשראי כדאיים לנוסעים תכופים ומזדמנים. בפוסט הזה, כמו בפוסטים אחרים בנושא לפניו, ציינתי שכרטיסי אשראי של המותג דיינרס אינם מכובדים בבתי עסק רבים בעולם. זאת הסיבה, למעשה, שכרטיס דיינרס פליי-קארד שברשותי אינו הכרטיס הראשי שלי.

בכל זאת יש יתרונות לכרטיסי דיינרס. אחד מהם הוא שדיינרס מפעילה תוכנית טרקלינים שכוללת מעל 500 טרקלינים ברחבי העולם אליהם יכולים להיכנס בעלי כרטיסי דיינרס בעלות מוזלת (ולפעמים בחינם, אבל לא עם כרטיסי דיינרס ישראלים).

כדי לחפש האם טרקלין של דיינרס קיים בשדה הרצוי לכם – כנסו לעמוד הזה באתר הייעודי של דיינרס. האתר מספק פירוט בסיסי על השירותים המוצעים בכל טרקלין.

Diners Lounge Example

כמה עולה כניסה לטרקליני דיינרס? ובכן, תלוי באיזו מדינה נמצא הטרקלין. הנה המחירון המעודכן מהאתר של חברת האשראי כאל:

Diners Lounges - Cal Prices

אפשרות שניה: כרטיס של פריוריטי-פאס

פריוריטי-פאס הוא מועדון הטרקלינים המוביל בעולם ובו מעל 900 טרקלינים. פריוריטי-פאס אינו מנהל את הטרקלינים האלו אלא רק שותף עסקי שלהם. המועדון מציע מספר דרגות חברות כשדרגת החברות הבסיסית מאפשרת כניסה לטרקלינים אך נדרש תשלום עבור כל אורח החל מהראשון (בעל הכרטיס) ודרגת החברות הגבוהה ביותר מאפשרת כניסה חופשית לכל הטרקלינים ללא תשלום לאורח הראשון.

כל כניסה לטרקלין באמצעות פריוריטי-פאס עולה 27$ למעט כאשר הכניסה חינמית כאמור לעיל.

Priority Pass Cards

בפוסט על כרטיסי האשראי ציינתי שחלק מכרטיסי האשראי בישראל מקנים לבעליהם, כהטבה, כרטיס של פריוריטי-פאס. ברוב המקרים מדובר על חברות בסיסית במועדון – כלומר, כל כניסה עולה 27$ לבעל הכרטיס – בעוד כרטיסי פרימיום מסוימים מציעים חברות מלאה במועדון המאפשרת כניסה חופשית לכל הטרקלינים ברחבי העולם.

אם אתם מחזיקים כרטיס אשראי בכיר כלשהו, פלטינום ומעלה, כדאי לכם לבדוק עם חברת האשראי שלכם או הבנק האם אתם זכאים לחברות במועדון פריוריטי-פאס.

ראו את האתר של מועדון הטרקלינים כדי לבדוק אילו טרקלינים זמינים בכל שדה.

אפשרות שלישית: אפליקציית LoungeBuddy

האפליקציה השימושית הזאת, הקיימת כבר כמעט ארבע שנים, התחילה ככלי לחיפוש טרקלינים בשדות תעופה ולכתיבת ביקורות עליהם. כיום האפליקציה מאפשרת גם רכישת כניסות לטרקלינים. כל טרקלין ומחירו שלו.

הורידו את האפליקציה למכשיר, הירשמו והזינו את הקוד ״”S521wk7Rcw" תחת הלשונית ״קרדיט״ בתוך האפליקציה. הקוד יקנה לכם קרדיט ראשוני בסך 10$ לשימוש באפליקציה – ואם אכן תרכשו כניסה לטרקלין אני אהנה מקרדיט זהה בהמשך. תודה מראש.

LoungeBuddy Marketing

חיפוש פשוט באפליקציה יגלה לכם אילו טרקלינים זמינים בשדה הרצוי ומה מחיר הכניסה לכל אחד מהם. ישנם טרקלינים זולים למדי – במיוחד במדינות עולם שלישי – והקרדיט הראשוני יוריד את המחיד לכניסה הראשונה שלכם. זה כדאי.

אפשרות רביעית: פשוט לשלם בכניסה

טרקלינים רבים מאפשרים להיכנס אליהם בתשלום. בלי הזמנה מראש, בלי חברות במועדון כלשהו ובלי כרטיס אשראי מסוים – פשוט לשלם ולהיכנס. לפעמים תהיה הנחה אם מבקשים להיכנס מספר אורחים יחד, ובדר״כ ילדים מתחת לגיל מסוים יהנו מכניסה חינמית בצמוד להורה בתשלום.

שימו לב שלפעמים חברת התעופה מציעה כניסה לטרקלין שלה במחיר מוזל לרוכשי הכרטיסים שלה. ההצעה תופיע באתר האינטרנט של החברה לאחר הזנת פרטי ההזמנה. פינאייר נוהגת להציע כניסה לטרקלין המצוין שלה בהלסינקי בדרך זו אבל למיטב זכרוני המחיר המבוקש הוא 35 אירו (קצת גבוה מדי לטעמי, אבל סה״כ סביר).

אפשרות חמישית: לרכוש שוברי כניסה באיביי

זאת אפשרות שאני מעט מסתייג מלהמליץ עליה אבל אכתוב אותה בכל אופן כי מדובר באפשרות שאינה בניגוד לחוק.

טרקלינים רבים, ובפרט הטרקלינים של החברות האמריקניות הגדולות, מאפשרים כניסה תמורת שובר כניסה (Lounge Pass). שוברים כאלו מוצעים למכירה ע״י החברות אבל גם מחולקים בחינם ללקוחות של החברה או ללקוחות של השותפים העסקיים של החברה. כך, לדוגמה, בעלי סטטוס דיימונד של מועדון גולד פספורט (קבוצת המלונות הייאט) מקבלים כחלק מערכת חבר המועדון שלהם גם שני שוברי כניסה לטרקלינים של יונייטד (United Club).

United Club Pass for Hyatt Guests

השוברים האלו אינם אישיים ולכן ניתנים להעברה חופשית. בפועל רבים מהשוברים האלו נמכרים אח״כ בשוק משני – דהיינו איביי – תמורת מחירים כמעט סימליים שיכולים להתחיל מ-10$ בלבד לשובר. מכיוון שאין דרך ריאלית לגלות איך הגיע שובר מסוים לידי אדם מסוים, ומכיוון שלא נעשית כל בדיקה בכניסה לטרקלינים האלו בעת מסירת השובר, יכול כל אחד לרכוש שוברים בטרם נסיעתו באיביי ולהיכנס בעזרתם לטרקלינים במחיר מוזל במיוחד (או, אם קיבל שובר כזה במתנה, אפילו בחינם).

לסיכום

ישנם המון טרקלינים טובים מאוד שם בחוץ והם אינם נחלתם הבלעדית של הנוסעים העסקיים התכופים. גם הנוסע המזדמן, עם כרטיס במחלקת התיירים, יכול להנות מארוחה טובה או משקה מרענן בטרקלין איכותי לפני המראתו – ולא בהכרח לשלם על כך ביוקר.

אפילו במחיר של 30$, לדוגמה, כניסה לטרקלין יכולה להיות כדאית מאוד. למשל במהלך קונקשיין ארוך שבו ככל הנראה ממילא נאלץ להוציא כסף על אוכל, שתייה, חיבור לאינטרנט ועוד.

בהצלחה!

8 תגובות

 1. Dror

  ניצלתי את הטרקלינים של דיינרס מספר פעמים, היה דיל מאד משתלם, במיוחד בפרנקפורט.

  הגב
 2. מנוי שנתי של פריוריטי פאס בהנחה גדולה! – FlyingOut

  […] המבצעים החודש לא נגמרים ואני שמח לראות שגם פריוריטי פאס מציעים הנחה גדולה. אני מחזיק בחברות בסיסית במועדון מזה כמה שנים, כהטבה של שני כרטיסי אשראי שונים, אבל נדיר שאני עושה בהם שימוש כי (א) אני כמעט טס עם אחת הבריתות בהן יש לי סטטוס גבוה מספיק (ב) וכי לפעמים ניתן להיכנס לטרקלין בעלות נמוכה יותר באמצעות תוכנית הט…. […]

  הגב
 3. נאוה פרוסט

  שלום רב,
  בימים הקרובים אני נוסעת במחלקת עסקים של איבריה מישראל למדריד ומשם בטיסת המשך ללימה. (יש לי נקודות מטיסת עסקים קודמת וכרטיס Iberia plus מנסיעה קודמת)
  השאלה: האם יש באפשרותי להכניס אורח בחינם/ בתשלום/ תמורת נקודות לטרקלינים של איבריה במדריד ובלימה?
  אם לא לאילו מהם ביעדים הנ״ל אפשרי להכניס אורח?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   למיטב ידיעתי אין דרך לרכוש כניסה עם אוויוס. הכניסה היא לנוסעי מחלקות הפרימיום ולבעלי סטטוס גבוה.

   במידה ואת רוצה לבלות בטרקלין עם אדם נוסף תוכלו פשוט לחפש טרקלין אחר שהוא טרקלין פריוריטי-פאס (בהנחה שלאחד מהם יש מנוי), טרקלין דיינרס (בהנחה שלאחד מהם יש דיינרס) או כל טרקלין שמוכן למכור כניסה. למידע נוסף ראי את הפוסט הזה:

   https://flying-out.com/2016/06/25/how-to-access-airport-lounges/

   הגב

השאר תגובה