בסוף 2015 הודיעה אובר כי חצתה את רף מיליארד הנסיעות. היקף פעילות מרשים מאוד לחברה שאין בבעלותה אפילו רכב אחד לשירות לקוחותיה. כעבור חצי שנה נחצה רף שני המיליארד ואובר ביצרה עוד יותר את מעמדה כמובילת השוק. אובר מציעה את שירותיה בלמעלה מ-500 ערים ברחבי העולם.

מה בעצם מציעה אובר?

אובר מציעה שירות תיווך בין נהגים לבין נוסעים באמצעות אפליקציה למכשירים סלולריים. בכל עיר מוצעים שירותי נסיעות שונים, ע״פ זמינות וע״פ תנאי השוק המקומי, כשהם נבדלים בעיקר בסוג הרכב. חיוב הנסיעה מתבצע אוטומטית ע״י האפליקציה וע״פ אמצעי התשלום שהוגדר מראש.

בשלב זה לא ניתן להזמין רכבים למועד עתידי אלא רק באופן מיידי ע״י הנחת סמן במפה לציון נקודת האיסוף הרצויה.

משתמשי האפליקציה יכולים לראות את זמינות הרכבים השונים בסביבתם, לרבות זמני הגעה משוערים לנקודת האיסוף הרצויה, ואף לקבל הערכת מחיר נסיעה במידה ויבחרו להזין את יעד הנסיעה (לא חובה). מרגע שהוזמנה נסיעה היא תועבר לנהג הזמין הקרוב ביותר ופרטיו, לרבות פרטי רכבו, יופיעו מיד לעיניו של הנוסע. כך הנוסע יכול לדעת בדיוק לאיזה רכב לצפות ע״פ יצרן, דגם, צבע ולפעמים גם תמונת הרכב.

Uber App Screens

נוסעים ונהגים רשאים לבטל נסיעה בחינם בתוך חמש דקות מרגע הקמתה (או קבלתה ע״י הנהג) וכל ביטול מאוחר יותר מצד הנוסע יגרור קנס של 5$. כמובן שלא ניתן לבטל נסיעה לאחר האיסוף, אבל הנוסע יכול לבחור לסיים את הנסיעה בכל עת.

לנוסע יש אפשרות, אם כי זו לא חובה, להזין את יעד הנסיעה לפני הקמת ההזמנה, בעת ההמתנה לאיסוף וגם לאחר האיסוף. זו אפשרות נוחה במיוחד כאשר יש מחסום שפה בין הנוסע לנהג – כך הנהג יודע בדיוק לאן לנסוע מבלי שיחליפו מילים ביניהם. לחילופין, הנוסע יכול למסור את יעד הנסיעה לנהג רק לאחר האיסוף ו/או להנחות אותו באיזו דרך לנסוע. אי-החובה לגלות את יעד הנסיעה בטרם האיסוף הוא מנגנון שנועד להגן על הנוסעים ולמנוע מהנהגים לסרב לנסיעות קצרות ולא אטרקטיביות מבחינתם.

שירותי אובר השונים

שירות הדגל של החברה הוא UberBlack באמצעותו ניתן להזמין ׳רכבים שחורים׳ יוקרתיים. דרגת הרכב היא עניין יחסי – במערב אירופה מדובר בדר״כ ברכבי מרצדס מסדרה C או רכבי ב.מ.וו. מסדרות 5 או 7 בעוד בהודו מדובר ברכבים יוקרתיים הרבה פחות.

שירות סופר-פופולרי נוסף הוא UberX שנקרא באירופה UberPop. בשירות זה אנשים פרטיים מציעים נסיעות ברכבים הפרטיים שלהם. חלק מהנהגים עובדים כביכול במשרה מלאה וחלק משתמשים בשירות זה על מנת להשלים הכנסה ככל שהזמן מאפשר. לרוב מדובר ברכבים סטנדרטיים לגמרי (תחשבו על טיוטה קורולה או רכב דומה) אבל במצב טוב, נקיים ובטוחים.

ישנם שירותים נוספים רבים הזמינים רק בחלק מהשווקים כמו UberXL (רכבים גדולים המתאימים לשישה נוסעים לפחות), UberTaxi (שירות מוניות קלאסי, השירות היחיד שזמין כיום בת״א), UberLux (רכבים אולטרה-יוקרתיים), UberPool (שירות נסיעות שיתופי) ועוד ועוד.

אובר מוסיפה ומעדכנת את מגוון השירותים שלה באופן תדיר. בשווקים מתעוררים אפילו מוצע שירות של נסיעות בקטנועים (עם נהג, כמובן) ובשווקים מסויימים אפילו ניתן היה להזמין מסוק. אחד הטרנדים האחרונים הוא שירות משלוח באמצעות רכבי אובר.

איך מתחילים?

 1. הורידו את האפליקציה של אובר למכשיר אפל או למכשיר אנדרואיד.
 2. בעת פתיחת החשבון החדש השתמש בקוד הרישום ״uberFlyingOut״.(הקוד לעיל הוא קוד הרישום שלי. כל מי שישתמש בו במהלך ההרשמה יזכה לקרדיט ראשוני של 30 ש״ח במתנה לשימוש בישראל. כלומר, להזמנת מונית ברחבי גוש דן. לאחר השלמת הנסיעה הראשונה אני אקבל קרדיט זהה – אז תודה מראש לכל מי שיבחר להשתמש בקוד הרישום שלי)
 3. תהליך השלמת החשבון ידרוש כתובת מייל, מספר סלולרי וכרטיס אשראי לחיוב. שימו לב שניתן להגדיר מראש מה יהיה גובה הטיפ שיינתן בנסיעות מונית (שירות UberTaxi) כשברירת המחדל, אם אינני טועה, היא 20%.

זהו! אתם מוכנים להתחיל להשתמש באפליקציית אובר!

Uber Set Taxi Tip

דברים נוספים שכדאי לדעת

 • ניתן להזמין אובר עבור אדם אחר. תיאום האיסוף באחריות המזמין והנסיעה תחל ותסתיים ע״פ הגדרה ידנית של הנהג. החיוב, כמובן, יתבצע ישירות בחשבונו של המזמין.
  – – –
 • ניתן לפצל תשלום בין מספר נוסעים. במהלך הנסיעה אפשרות זו תופיע במסך הראשי.
  – – –
 • קיים שירות אובר לעסקים (Uber for Business). באמצעות שירות זה יכולים עובדים להזמין נסיעות באובר ע״פ הצורך ולחייב את אמצעי החיוב של החברה. במקביל יכולים בעלי הגישה בחברה לנטר את נסיעות כל העובדים ולקבל חיוב כולל מרוכז.
  – – –
 • איסוף משדה תעופה עלול להיות מורכב. סידורי החנייה, העצירה והנסיעה במתחם שדה תעופה גדול יכולים להיות מורכבים ולכן במקרים רבים נהגים ירצו ליצור קשר עם הנוסע מיד לאחר ההזמנה על מנת לתאם את נקודת האיסוף. אם אין לכם אפשרות לענות לשיחה בינ״ל נכנסת – זו עלולה להיות בעיה משמעותית עבורכם. במקרים כאלו הייתי מציע לוותר על הזמנת נסיעה באובר ולהעדיף מונית מקומית או הזמנת איסוף מראש.
  – – –
 • יש אפשרות לבקש ביקורת על נסיעה שהושלמה. אפשרות זו מובנית גם דרך האתר וגם דרך האפליקציה ובאמצעותה יכול הנוסע לקבל משירות הלקוחות להעיף מבט על מסלול הנסיעה לאחר שהושלמה במטרה לקבוע האם הנהג אכן בחר במסלול מתקבל על הדעת. זה מנגנון נוסף שנועד לשמור על הגינותם של הנהגים.
  – – –
 • כל משתמש, נהג או נוסע, מקבל ציון בתום הנסיעה. הציון ניתן בסולם של 1 עד 5 כוכבים. נהגים שציונם הממוצע יורד מתחת לרף מסוים מסולקים מהשירות. אין סנקציה דומה על נוסעים, ובכל זאת קיים גם להם דירוג. כל נוסע יכול לבדוק את דירוגו בכל עת סתם בשביל הספורט.

לסיכום

אני מכור לאובר מזה כמה שנים. נוחות השימוש באפליקציה, אי-הצורך בכסף מזומן או בכלל בכרטיס אשראי, איכות הרכבים והביטחון התמידי שאני לא חשוף לעוד הונאת-תיירים – כל אלו גורמים להעדיף את אובר על פני מוניות מקומיות ושירותים מתחרים פעם אחר פעם. למעשה, אני בקושי זוכר מתי בפעם האחרונה נסעתי במונית מקומית. כנראה לפני קצת יותר מחצי שנה בבנגקוק, וזה כמעט עלה לי באובדן המכשיר הסלולרי.

אני משתמש כמעט אקסקלוסיבית בשירותי UberBlack ו-UberX ע״פ הצורך. רק בפעמים בודדות ניסיתי שירותים אחרים כמו UberXL. בנסיעה האחרונה שלי, עם חבר לפריס, הזמנו שתי נסיעות בשירות UberX ובשתיהן קיבלנו רכבי מרצדס חדישים ומפנקים במיוחד ובמחיר נמוך יותר משל מונית מקומית.

נסו את אובר, תתמכרו ולא תצטערו. בהצלחה!

4 תגובות

 1. borisdan

  יצא לי בסופ"ש הקודם להשתמש לראשונה ב- UberPool בפריז בשביל נסיעות אל ומשדה CDG. בשני המקרים בפועל המערכת לא ציוותה לי אף אחד ונסעתי לבד, ועדיין העלות הייתה כ- 60% ממה שאני רגיל אליו – 25 ו- 23 יורו לנסיעות שבעבר שילמתי עליהן 45-50.
  כמובן, כמו בכל פעם שבה אני לוקח אובר משדה תעופה בפריז, נאלצתי לספוג גם שיחת בינלאומית יקרה מנהג שלא מדבר אנגלית. איכשהו הפעם הצלחתי להתכנס תחת דקה אחת בלבד.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כן, אובר עובד לא רע בעיר האורות. אם כי לא ניסיתי UberPool – ושמח ללמוד שלא הייתה בעיה ואפילו נסעת לבד ושילמת תעריף מוזל מאוד. בשתי הנסיעות האחרונות, מהשדה ואליו, הזמנתי X וקיבלתי רכבים יוקרתיים מאוד שכנראה רשומים גם ל-Black אבל היו מחוסרי נסיעות.

   לרווחת הקוראים האחרים: לשירות UberX יש מחירים קבועים לשדות התעופה של פריס. 40 אירו לאורלי ו-45 אירו לשארל דה-גול. כמעט תמיד יש רכבים באזור, אבל, כאמור, צפו לקבל שיחת טלפון מהנהג שמנסה לאתר אתכם כי אין נקודת מפגש מוגדרת מראש.

   הגב
  • Lior@FlyingOut

   מה זאת אומרת ״לא הגיע״? את אמורה לראות את הרכב על המפה ואת יכולה לראות איפה הוא בכל רגע נתון והאם הוא באמת בדרך אלייך.

   כשמסתמנת בעיה – קודם כל עשי צילומי מסך כדי שיהיה לך תיעוד למפה, למיקום הרכב, למיקום שלך ולשעה. לרוב לא תצטרכי את התיעוד הזה בהתנהלות מול אובר, כי הכל מתועד ממילא באפליקציה, אבל עדיף שיהיה. ואכן הצעד הבא הוא לפתוח תלונה (אפשר באפליקציה ישירות) ולדווח על הנהג. מניסיוני שירות הלקוחות של אובר עובד די מהר ונותן פיצוי מסוים במקרים כאלו.

   הגב

השאר תגובה