אני נשאל לעיתים תכופות על כרטיסי אשראי מומלצים לנוסעים תכופים או מזדמנים. כרטיסי אשראי מספקים לא רק אפשרות לצבור נקודות למועדוני תעופה או מועדוני מלונות אלא גם הטבות רבות נוספות הרלוונטיות לנוסעים לחו״ל כמו ביטוח נסיעות מקיף, שירותי קונסיירג׳, אפשרויות כניסה לטרקלינים בשדות תעופה ועוד.

אם אתם רוצים ללמוד עוד על נושא כרטיסי האשראי, ובפרט אלו המומלצים לנוסעים, ראו את המאמר הזה.

וכעת ניגש למספר עדכונים הנוגעים לארבעה כרטיסי אשראי עליהם המלצתי כאן בעבר (ומידע נוסף עליהם מופיע במאמר אליו קישרתי לעיל).

כרטיס מולטי-פלטינום של לאומיקארד

עדיין הכרטיס הראשי שלי בזכות סל ההטבות שהוא מציע (לרבות ביטוח נסיעות מקיף שאינו דורש הפעלה מחודשת בכל נסיעה) ובזכות יחס ההמרה הנדיב שהוא מציע גם למועדון הנוסע המתמיד וגם למועדון MileagePlus של יונייטד. ההמרה לא מבוצעת אוטומטית מדי חודש כך שניתן לצבור ׳נקודות תעופה׳ בחשבון ולהמיר אותן, כולן או חלקן, למועדון התעופה הנבחר ע״פ הצורך.

משזה נאמר, הכדאיות של הכרטיס נפגעה משמעותית בעקבות שינויים בתעריפי העמלות של לאומיקארד שנכנסו לתוקף בתחילת החודש. עד החודש שעבר כרטיסי מולטי נהנו מפטור מעמלות רבות. לפרטים מלאים על העמלות לחצו כאן.

עדיין ניתן לשייך כרטיסים של לאומיקארד למועדון ממסיתור בחינם לשנה אחת ולהנות מסל הטבות נדיב מאוד של חברי המועדון של ממסי. החל מהשנה השניה ניתן להנות ממנוי שנתי בתעריף מוזל. לפרטים נוספים לחצו כאן.

כרטיס מיילס אנד מור של כאל

הכרטיס הזה עדיין מומלץ לנוסעים שהם חברי מועדון Miles&More וצוברים מיילים במועדון באופן רגיל מטיסות בברית סטאר ובדרכים אחרות. מיילים במועדון הם בעלי תוקף לשלוש שנים בלבד אך החזקה של כרטיס אשראי ממותג של המועדון, לרבות זה המשווק בישראל, מונעת את תפוגת המיילים כל עוד הכרטיס בתוקף. זו אולי ההטבה החשובה ביותר של הכרטיס. משכך, הכרטיס פחות רלוונטי בעיניי לאלו שאינם צוברים מיילים במועדון באופן רגיל.

כאל משווקת את הכרטיס גם מסוג זהב וגם מזוג פלטינה ולרוב מציעה מתנת הצטרפות חלבית-משהו של 1,000 מיילים בלבד. לפעמים מתנת ההצטרפות עולה ל-3,000 מיילים.

נכון להיום, ועד ה-15 למרץ, מציעה כאל מתנת הצטרפות נדיבה של 10,000 מיילים ושובר בסך 30$ להזמנת כרטיס טיסה של לופטהנזה. את הפרטים המלאים תוכלו למצוא באתר כאל ובכותרת גם באתר הגרמני של המועדון. אפילו התנאים נוחים מבעבר: 7,000 מיילים יימסרו מיד עם מועד החיוב הראשון ו-3,000 מיילים נוספים יימסרו לאחר שלושה חודשים רצופים עם חיוב ממוצע של 1,500 ש״ח בלבד.

כרטיס פליי-קארד של דיינרס

הכרטיס הממותג של מועדון הנוסע המתמיד הוא עדיין אחד המומלצים ביותר לנוסעים מזדמנים או תכופים בשוק הישראלי. יחס ההמרה שהוא מציע והנגישות למבצעים מיוחדים של המועדון הופכים אותו למתחרה רציני בשוק – אולי למעט עבור מי שסולד מטיסות אלעל בצורה מובהקת. אני עצמי מחזיק גם את הכרטיס הזה ואפילו שוקל לשדרג אותו לכרטיס פליי-קארד פרימיום.

כנראה שמאמצי השיווק של הכרטיס לא פוסקים כי כעת מציעה דיינרס מתנת הצטרפות מוגדלת של 100 נקודות במקום 50 נקודות. לעמוד המבצע לחצו כאן. זיכרו שהכרטיס עדיין מגיע עם דמי שימוש חודשיים בסך 20 ש״ח – לא מעט – אבל קוראים רבים של הבלוג וגם חברים קרובים דיווחו לי בחודשים האחרונים על הצלחה בקבלת פטור מדמי השימוש החודשיים האלו או הוזלתם. לפעמים הפטור או ההוזלה מותנים בשימוש מינימלי חודשי. כך או כך, זיכרו שהרבה מהתנאים להחזקת כרטיס אשראי נתונים למו״מ.

הטבה נוספת של הכרטיס שכדאי להכיר: ניתן להנות מכרטיס נוסף לבן משפחה ב-50% הנחה בדמי השימוש החודשיים. כלומר, 10 ש״ח בלבד ככל שמדובר בכרטיס פליי-קארד רגיל של דיינרס. ההטבה מכווונת כמובן לבני זוג שחולקים חשבון בנק.

כרטיס פלטינום של אמקס

לטענת רבים, ואני לא מתווכח, מדובר בכרטיס האשראי הטוב ביותר לנוסעים תכופים שמשווק בארץ. דמי השימוש החודשיים שלו בסך 27$ מרחיקים אותו מהישג ידיו של הצרכן הממוצע, כנראה, אבל זה לא אומר שהכרטיס לא יכול להצדיק את העלות החודשית הגבוהה שלו. הכרטיס עמוס הטבות יוקרתיות שרלוונטיות בעיקר לנוסעים תכופים אבל חסרונו הגדול הוא שהמותג אמקס אינו מקובל בהרבה מאוד בתי עסק ברחבי העולם.

הכרטיס באתר אמקס.

הטבה אחת שכדאי להכיר לגבי כרטיס הפלטינום היא שניתן לקבל כרטיס פלטינום נוסף בחינם לבן/בת זוג, לשותף עסקי או אפילו תחת אותו שם מחשבון אחר. בעיניי מדובר בהטבה פנטסטית שכדאי מאוד לנצל באם יש אפשרות.

מחזיקי כרטיס פלטינום של אמקס זכאים לכניסה חופשית לטרקליני דן בנתב״ג ולכרטיס פריוריטי-פאס בחינם עם שלוש כניסות ראשונות בכל שנה ללא עלות נוספות. כניסות נוספות בעלות רגילה של 27$, וזה נכון גם לבעל הכרטיס וגם לאורחים שלו. למידע נוסף לחצו כאן. כמו כן, מחזיקי כרטיס פלטינום זכאים לכניסה חופשית לטרקליני סנטוריון של אמקס בשדה תעופה נבחרים בארה״ב ולטרקלינים של דלתא כשהם מחזיקים בכרטיס טיסה של דלתא לאותו יום.

לחוברת מידע קצרה על כרטיס הפלטינום לחצו כאן (PDF).

לסיכום

בחירה נכונה של כרטיסי אשראי יכולה להשתלם מאוד לטווח הארוך ובפרט כדי להנות מהטבות והנחות בנסיעות לחו״ל. משזה נאמר, אני לא חושב שנכון וכדאי להתמקד אך ורק ביחס ההמרה לנקודות תעופה אלא חשוב לבחון את סל ההטבות הכולל שמציע כל כרטיס ביחס לעלות שלו. עבור הצרכן הממוצע, זה שמחייב בכרטיס האשראי שלו אלפי ש״ח בודדים בכל חודש, הטבה של ביטוח נסיעות מקיף (לכרטיסי פרימיום) יכולה להיות בעלת ערך גבוה יותר מכל הנקודות שיצבור במהלך השנה. כל מקרה לגופו, כמובן.

ואם כבר בחרתם את כרטיסי האשראי שלכם, ואתם שלמים עם הבחירה ומבינים אותה, כדאי בכל זאת להיות עם אצבע על הדופק לגבי השינויים בשוק, לגבי הוספת או הסרה של הטבות, לגבי דמי השימוש החודשיים שנתונים למו״מ וכיוצ״ב.

17 תגובות

 1. מוריס

  אני יכול להמליץ בחום על הפליי קארד פרמיום. אני מחזיק את גרסת הויזה מטעם לאומי קארד — וזה למרות זאת שאני גם מחזיק כרטיסים אמריקאיים שווים מאוד.
  הכרנטיס נותן ביטוח נסיעות פרמיום שכמו המולטי פלטינה, דורש הפעלה רק פעם אחת. בנוסף, הכרטיס צובר נקודות לפי 190:1 וגם משתתף בתוכנית הפינוקים של לאומי קארד.

  ההטבות עם אל על משמעותיות מאוד, במיוחד למי שאין סטאטוס עם החברה אבל טס איתה הרבה. מושב בתיירות פלוס או מושב מועדף/מעבר חירום חינם, 20% תוספת צבירה למעמד מטיסות, גישה למבצעי פליי קארד, 20% מהנקודות שנצברו מקניות עם הכרטיס גם למעמד.

  עוד משהו מעניין שלא כל כך מפרסמים אבל קיים: מי שמצליח לחייב 40,000 ש"ח מדי חודש על הכרטיס (לא כולל ענפים מוחרגים) למשך שנה מקבל מעמד פלטינה באל על לשנה העוקבת. אני מניח שרק בעל עסק שיכול לחייב את הוצאות העסק לכרטיס או מישהו עשיר במיוחד יכול להגיע לזה. זה רק תקף לפליי קארד פרמיום מכל הבנקים, לא פליי קארד רגיל.

  עד כה, לא הייתה לי טיסה שלא זכיתי למושב משודרג חינם בזכות הכרטיס — כולל טיסות לארה"ב וטיסות בונוס לאירופה.

  ודרך אגב, קשור לאל על אבל לא לכרטיס: קראתי במגזין שלהם בטיסה האחרונה לוינה שמחלקה ראשונה תקבל אוזניות משודרגות מבטלות רעש של Bose. לפחות משהו חיובי במוצר הקשיח… שמתי לב שהתלוננת על זה בביקורת על קוונטאס 🙂

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   תודה רבה על כל הרשמים!

   שמח שאתה מרוצה מהכרטיס ומנצל את ההטבות הרבות שהוא מציע. בהחלט שכרטיס הפרימיום של פליי-קארד מומלץ בחום למי שמרבה לטוס עם אלעל – ובפרט למי שמכוון לסטטוס גבוה במועדון הנוסע המתמיד.

   הגב
 2. ערן

  לגבי כרטיס לאומי קארד Miles&More:
  – האם ניתן לקבל פטור מדמי הכרטיס גם למי שלא מחזיק בסטטוס גבוה במועדון?
  – מה קורה לנקודות הבונוס שהתקבלו אם אני מחליט לבטל את הכרטיס בהמשך? האם הן נגרעות מהחשבון? לא מצאתי לכך אזכור בתנאי הכרטיס באתר או מינימום כלשהו להחזקת הכרטיס.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   דמי שימוש בכרטיס הם לעולם במסגרת המו״מ עם חברת האשראי (כאל, במקרה הזה). ככלל לא ניתן פטור מדמי השימוש בחודשיים גם לבעלי סטטוס גבוה במועדון אבל אם יש לך נסיבות מיוחדות כדאי לך להציג אותן לחברת האשראי ולבקש פטור לפחות לתקופה מסוימת.

   במידה ותבטל את הכרטיס יימחקו מהחשבון שלך כל המיילים שלא נכנסו לחשבון ב-36 החודשים האחרונים. כאילו שמעולם לא החזקת בכרטיס.

   הגב
   • ערן

    תודה. כוונתי היתה לנקודות הבונוס שניתנו עם ההצטרפות לכרטיס (7000 מידי + 3000 לאחר 3 חודשים) – האם הן גם נגרעות אם מבטלים את הכרטיס, למשל לאחר שנה?

   • Lior @ FlyingOut

    אני לא יודע להגיד, אבל אינטואיטיבית אניח שלא. אם השלמת את הדרישות למתנת ההצטפות המיילים יועברו לחשבונך ומרגע זה ייתייחסו אליהם כמיילים שנצברו על בסיס שימוש באשראי. כמו מיילים מפעילות תעופתית גם הם בתוקף לשלוש שנים.

   • borisdan

    אני מאשר את זה, נרשמתי לכרטיס וביטלתי מיד כשראיתי את הנקודות בחשבון, והן עדיין שם.

   • ערן

    תודה borisdan. אתה זוכר מהם דמי השימוש החודשיים?

   • Lior @ FlyingOut

    אאל״ט דמי השימוש החודשיים הם 15 ש״ח לכרטיס הגולד ו-20 ש״ח לכרטיס הפלטינום. פטור לבעלי סטטוס סנטור או הון במועדון, בניגוד למה שכתבתי קודם. יש לי תחושה שתחת מתנת ההצטרפות המוגבלת כאל לא תספיק לתת פטור ללקוחות אחרים.

   • borisdan

    ליאור צודק במספרים, אבל הם נותנים הנחות לא זניחות עבור שימוש חודשי לא מאוד גבוה. זרקתי את הניירת שהם שלחו לי אז אין לי אותם, אבל אם זה מעניין אותך, בטח תוכל לגלות משירות הלקוחות.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  עם כל הכבוד לגירסה הישראלית, הנה מה שקיבלתי בחודשים האחרונים עם האמריקן אקספרס בגרסתו האמריקאית.

  150 אלף נקודות אחרי הוצאה של 20K.
  והכי מעניין: 50 אחוז החזר כשאתה משלם בנקודות דרך אמקס טרוול בהזמנת מחלקת עסקים בכל חברה או תיירים בחברה אחת לבחירתך. קרי: כרטיס שעולה לך 2000 דולר, יעלה לך בסופו של דבר 100K נקודות, ובנוסף, נחשב לכרטיס שנקנה בכסף לכל דבר ועניין וצבירת נקודות וסטטוס…

  הגב
  • מוריס

   כן זה הEnhanced Business Platinum.

   אבל בונוס ההצטרפות הזה כבר נגמר לדעתי וכעת מציעים משהו יותר צנוע (אבל עדיין לא רע).

   ההטבה טובה, אבל אני עדיין מעדיף Chase Sapphire Reserve כי צריך פחות נקודות להגיע לכרטיס (שני שליש כאשר כל נקודה שווה 1.5 סנט) לעומת האמקס כשצריך להגיע ל100% מהנקודות הנדרשות בערך סנט אחד לנקודה ורק אז מקבלים 50% החזר.

   הגב
   • מוריס

    גם שכחתי לציין שאם מצרפים את הChase Freedom Unlimited למשחק, שנותן 1.5 נקודה לכל $1, הCSR לוקח בגדול כי כל דולר הוצאה כבר שווה 2.25 סנט לטיסה במקום 1.5 סנט עם קונים דרך הCSR לבד. פשוט מעבירים את הנקודות לחשבון של הCSR וזהו.

   • ofiroz

    אולי זאת שאלת תם אבל סתם לידיעה איך השגתם את הכרטיסים האלה, למיטב ידיעתי צריכים להיות תושבי ארה"ב בשביל להנפיק אותם.

   • מוריס

    אופיר, אכן צריך לכל הפחות מספר ביטוח לאומי אמריקאי ואני מניח גרין קארד. באופן אישי, אני אזרח אבל עשיתי עלייה לפני כעשור. עדיין נותרו לי רשיון נהיגה אמריקאית, חשבון בנק, כתובת, וכו'. לכן, אין לי בעיה להנפיק כרטיסים אמריקאיים (אגב, שם בכלל לא חייב חשבון בנק כדי להנפיק כרטיס. בגדול השוק נשלט ע"י כרטיסים חוץ בנקאי ועוד ניתן פשוט לכתוב צ'יק ולשלוח תשלום מדי חודש בדואר 🙂 ).

    הכרטיס עצמו, או אני מזמין צמוד לביקור ומביא בחזרה לישראל, או המשפחה שולחת בדואר, או אפילו חברת האשראי יכול לשלוח את הכרטיס לישראל עם שליח (ועוד בחינם).

    בניגוד לכרטיסים בישראל, כלל כרטיסים הפרמיום בארה"ב (וחלק לא מעט של הפחות יוקרתיים גם) פטורים מעמלת המרת מט"ח והשער הקובע הוא באמת השער הרשמי. כלומר אפילו לא דוחפים "עמלה סמויה" באמצעות הפרשי שער – החיוב בדולרים הוא אחד לאחד ההמרה הישירה משקלים עד לרמת האגורה.

    גם הצלחתי לנצל את שינויים בשערי חלפין לטובתי לפעמים, כשהשקל מתחזק לקראת תשלום חודשי. יש פעמים שאפילו "הרווחתי" כמה מאות ש"ח משינויים כאלה.

    היום יש שירותים מתקדמים הרבה יותר מהדואר להעברת כספים לבנק בארה"ב. השירות המועדף שלי גובה 39 ש"ח להעברה, לא משנה מה הסכום. לא צריך להמתין בתור או ללכת לשום מקום — הכול נעשה דרך העברה בנקאית דרך האינטרנט. השער שהם נותנים פחות או יותר השער הרשמי, אולי עם אגורה אחת או שתיים הפרש, כך שאני בדרך כלל לא מפסיד על ההעברה ואף מרוויח כמו שהסברתי לעיל.

    זה קצת התעסקות, אבל לדעתי שווה את המאמץ לאור ההטבות המשמעותיות שהכרטיסים מציעים. אבל שוב, למרות כל ההטבות, אני עדיין מאוד אוהב את הפליי קארד פרמיום (בתור אחד שנוסע ברוב הטיסות עם אל על ואין מעמד) ובזמן האחרון הצלחתי לסגור טיסה בעסקים לוינה כמעט לגמרי מנקודות מהכרטיס הזה.

 4. שינויים בתנאי כרטיסי האשראי של לאומיקארד ובפרט בכרטיס מולטי-פלטינום – FlyingOut

  […] בפברואר האחרון עדכנה לאומיקארד את טבלאות העמלות שלה לכרטיסים השונים. כל הפטורים של כרטיסי מולטי בוטלו. מאז כרטיסי מולטי מחוייבים בעמלות זהות לאלו של הכרטיסים הרגילים. עדכנתי על כך בפוסט בזמנו. […]

  הגב

השאר תגובה

BoardingArea