סדרת פוסטים על טיסות מעניינות ברחבי העולם. לא הארוכות או היקרות ביותר אבל כאלו שאולי תרצו להכיר. והפעם: חברות תעופה מובילות מתחרות ביניהן על הפעלת הטיסה הארוכה ביותר, אך מהי הטיסה הבינ״ל הסדירה הקצרה ביותר בעולם?


סנט גאלן (St. Gallen) הוא קנטון בצפון-מזרח שוויץ עם אוכלוסיה של קרוב לחצי מיליון תושבים שרובם המכריע דובר גרמנית. בקצהו הצפוני יש לו חוף לימת קונסטנץ. סמוך לחוף, מרחק קצר מהגבול עם אוסטריה ופחות מ-100 ק״מ מציריך, נמצא שדה תעופה קטן בשם ״St. Gallen–Altenrhein Airport״ (קוד יאט״א: ACH). השדה הזה ידוע גם בשם ״People's Business Airport״ משום שפועלת בו רק חברת תעופה אחת: People's Viennaline.

לחברה הקטנטנה הזאת יש רק שני מטוסים בצי (מדגם Embraer170) ורשת של שלוש-עשרה יעדים ברחבי אירופה. קצת יומרני מצידה, אולי, אבל תופתעו לגלות שהיא מפעילה טיסות מסחריות כבר שש שנים שלמות.

People's Viennaline 3

אחד מיעדי החברה הוא שדה התעופה הבינ״ל של פרידריכסהאפן (קוד יאט״א: FDH). השדה הזה שוכן על גדות ימת קונסטנץ. כן, אותה ימה, אבל בצד הגרמני. השדה הזה הוא בערך שעתיים נסיעה ממינכן ובערך שעה נסיעה מהשדה של סנט גאלן.

ACH to FDH by Car

אבל למה שתרצו לנסוע ברכב שעה שלמה, ועוד אם יש פקקים במעברי הגבול, כשתוכלו לטוס בטיסה ישירה?

כן, טיסה בינ״ל שמכסה מרחק פנטסטי של… 13 מייל.

GCM Shortest International Flight

זמן הטיסה הרשום הוא עשרים דקות אך בפועל הטיסה אורכת פחות מעשר דקות. זו כנראה הטיסה היחידה שבה המטוס מבלה יותר זמן על הקרקע, בהסעות מהחנייה למסלול ההמראה וההפך, מאשר באוויר. מעניין לאיזה גובה המטוס מחוייב לטפס לפני שהוא מורשה לגשת לנחיתה ביעד המרוחק.

כרטיס בכיוון-אחד לטיסה הזאת עולה רק 40 אירו באתר החברה ויש שתי טיסות יומיות בקו.

People's Viennaline Buy Ticket

2 תגובות

השאר תגובה

BoardingArea