אתיופיאן איירליינס מפעילה שתי טיסות יומיות מת״א לאדיסאבבה, בדר״כ במטוסי בואינג 737 אך לפעמים במטוסי בואינג 767, וטיסות המשך ליעדים רבים באפריקה ואסיה. הצי של החברה הוא כנראה המודרני ביותר באפריקה (ואומנם לא מדובר בתחרות קשה) וכולל מטוסי בואינג 787-8 ומטוסי איירבאס A350. החברה מציעה לפעמים תעריפים אטרקטיביים מאוד מת״א ליעדים רבים.

בפוסט הזה אתמקד בתעריפים המוזלים המוצעים כעת ליעדים קייפטאון (CPT) ויוהנסבורג (JNB).

קייפטאון

אחת הערים היפות בעולם, לפחות בעיניי, בה כל תייר יכול למצוא אינספור אפשרויות בילוי. החל מחופים ציוריים, דרך מסעדות מעולות המגישות יין מקומי עם מוניטין בינ״ל ועד טיולייום לשמורות טבע ופארקים מהמפורסמים בדרוםאפריקה. ולא נשכח את הר השולחן שמתנשא בכבוד מעל מרכז העיר.

Cape Town 2

אתיופיאן איירליינס מציעה כרטיסי הלוך/חזור מת״א לקייפטאון החל מ-660$.

הטיסות מכורטסות במחלקת כרטוס U, הקונקשיינים באדיסאבבה נוחים מאוד והטיסות הארוכות בין אדיסאבבה לקייפטאון מבוצעות במטוסי בואינג 787-8. הכרטיס לא ניתן לביטול אומנם אבל דמי השינוי הם 150$. התעריף המוזל זמין במגוון רחב של תאריכים לרבות בתקופת החגים הקרובה.

TLV-CPT-TLV

טיסות במחלקת כרטוס U יצברו מיילים לפי 100% ממרחק הטיסה במועדוני התעופה:

 • Miles+Bonus (איגיאן איירליינס) 
 • Aeroplan (אייר קנדה)  
 • LifeMiles (אוויאנקה)
 • Miles&More (קבוצת לופטהנזה)
 • Miles&Smiles (טורקיש)

טיסות במחלקת כרטוס U יצברו מיילים לפי 75% ממרחק הטיסה במועדון MileagePlus (יונייטד).

כרטיס הלוך/חזור מת״א לקייפטאון מכסה מרחק של 9,700 מייל.

יוהנסבורג

העיר עצמה פחות מעניינת, לפחות אותי, אבל אין ספק שיש בסביבתה הקרובה אינספור פארקים ואתרים אחרים הראויים לביקור. אני ממליץ קודם כל על מקום בשם אוקוטולה (Ukutula) שהוא פארק ייחודי המתמקד באריות, נמרים, צ׳יטות ועוד.

אתיופיאן איירליינס מציעה כרטיסי הלוך/חזור מת״א ליוהנסבורג החל מ-540$.

הטיסות מכורטסות במחלקת כרטוס Q, הקונקשיינים באדיסאבבה נוחים מאוד והטיסות הארוכות בין אדיסאבבה לקייפטאון מבוצעות במטוסי איירבאס A350 (בינתיים). הכרטיס לא ניתן לביטול אומנם אבל דמי השינוי הם 150$. התעריף המוזל זמין במגוון רחב של תאריכים לרבות בתקופת החגים הקרובה.

TLV-JNB - TLV

טיסות במחלקת כרטוס Q יצברו מיילים לפי 100% ממרחק הטיסה במועדוני התעופה:

 • Miles+Bonus (איגיאן איירליינס)
 • Aeroplan (אייר קנדה)
 • LifeMiles (אוויאנקה)
 • Miles&Smiles (טורקיש)

טיסות במחלקת כרטוס Q יצברו מיילים לפי 50% ממרחק הטיסה במועדון MileagePlus (יונייטד) ולפי 25% ממרחק הטיסה במועדון Miles&More (קבוצת לופטהנזה).

כרטיס הלוך/חזור מת״א לקייפטאון מכסה מרחק של 8,270 מייל.

שילוב של שתי הערים

אפשרות טובה היא לבקר בשתי הערים האלו במסגרת טיול אחד. טיסה בכיווןאחד בין הערים עולה כמה עשרות דולרים בלבד וניתן לבחור בין מספר חברות תעופה הפועלות בקו.

חברה אחת שכדאי להכיר היא קומאייר (Comair). החברה מפעילה טיסות סדירות תחת קוד המפעיל של בריטיש (BA) במטוסים הצבועים כמטוסי בריטיש, החברה מפעילה גם טיסות לואוקוסט תחת המותג קולולה (Kulula) והחברה מפעילה גם טרקליני עסקים מעוצבים ומגניבים תחת המותג סלואו (Slow). המשמעות היא, אגב, שניתן לרכוש מושבים בטיסות קומאייר גם באמצעות אוויוסאבל זה לא תמיד משתלם כי המחירים בקו לא גבוהים בדר״כ.

Kulula Livery - Flying 101

כרטיס של אתיופיאן המשלב את שתי הערים עולה החל מ-600$. זהו בעצם שילוב של שני התעריפים לעיל כך שמחלקות הכרטוס הן Q ו-U והכרטיס מכסה מרחק של כמעט 9,000 מייל סה״כ.

TLV-CPT : JNB-TLV

TLV - JNB : CPT - TLV

פוטנציאל ההחזר גבוה מאוד. לדוגמה: מי שרגיל לרכוש מיילים של אוויאנקה ב-13.75$ לכל 1,000, במסגרת מבצעי המכירות הטובים ביותר של המועדון, ומעריך את שווי המיילים בסכום הזה, מקבל כאן בעצם החזר בשווי 125$ מכרטיס שעולה 600$. זה בערך 20% – בלי בונוס מכל סוג.

לסיכום

מספר קוראים של הבלוג כתבו לי בשנה האחרונה על חוויית הטיסה שלהם עם אתיופיאן איירליינס וסה״כ הרשמים היו חיוביים מאוד. צריך רק להיזהר מקונקשיין ארוך באדיסאבבה כי השדה לא נוח במיוחד. משזה נאמר, אתיופיאן איירליינס כן מציעה תוכנית STPC שבה נוסעים עם קונקשייןכפוי ארוך יכולים להנות מאירוח במלון על חשבון חברת התעופה לרבות העברות וארוחות. כמו כן כדאי לדעת שיש אפשרות לעשות עצירה באדיסאבבה, לתקופת זמן כמעט בלתי מוגבלת, תמורת עמלה של 70$.

אני שמח לראות מחירים כ״כ אטרקטיביים ליעדים בדרוםאפריקה, מדינה שאני אוהב לחזור אליה בכל הזדמנות, ובמיוחד כשאלו טיסות נוחות של חברה מתקדמת שאפשר לצבור מהן יתרה בריאה של מיילים.

טיפ אחרון לסיום: אתר ׳טסתי׳ (tasti.co.il) עדיין מציע הנחה של 50$ בהזמנת כרטיס טיסה במחיר של 400$ ומעלה למחזיקי כרטיס אשראי של ויזה (הטבה אחת ללקוח). אז הנה לכם חיסכון נוסף.

5 תגובות

 1. איתי

  אתיופיאן מציעים בנוסף בקונקשיין ארוך כפוי, טיול יום על חשבונם לאדיס אבבה כולל ויזה, הופעה וארוחה.
  מתוכננת לי טיסה באוגוסט ולאחריה אוכל לספר גם חוויות על זה

  הגב
 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אתה יכול לספר קצת על עוד חברות שמספקות שירותים במקרה של קונקשן ארוך? אני יודע שקטאר איירוויז וקוריאן עושות את זה, אבל הייתי שמח לדעת אילו עוד חברות עושות את זה (יכול להיות שזה גם נושא לפוסט)

  הגב
 3. קורא ותיק

  היתרון הבולט של אתיופיאן על פני חברות אחרות שניתן לצבור הרבה יותר מיילים ביחס למחיר ששולם. אני טס באופן תדיר בקו תל אביב-יוהנסבורג, בדרכ עם סוויס ואתיופיאן, כרטיס במחלקת תיירים Y עלה לי 960 דולר, בסוויס במחלקת M (המקבילה לY באתיופיאן מבחינת צבירת מיילים) עלתה בערך 1700 דולר. הצבירה היחסית למחיר באתיופיאן מעולה!
  וכרגיל אני נהנה לקרוא את כל הכתבות! תודה רבה ליאור

  הגב

השאר תגובה