למי שלא מכיר את תוכנית אמבסדור הנה קצת סדר:

 • קבוצת המלונות אינטרקונטיננטל, שרשת אינטרקונטיננטל היא הרשת הבכירה בה ולכן הן חולקות את השם, מפעילה מועדון לקוחות בשם IHG Rewards (בקיצור: IHGR). במועדון זה ניתן לצבור נקודות ולהשיג סטטוס גבוה משהיות בכל מלונות הקבוצהלרבות שהיות ברשת אינטרקונטיננטל.
  – – –
 • רשת מלונות אינטרקונטיננטל מפעילה, במקביל ובנפרד ממועדון IHGR, תוכנית שנקראת Ambassador Program. חברות במועדון מקנה הטבות רבות כמו צ׳קאאוט מאוחר בשעה 16:00 בכל שהייה, סטטוס גולד במועדון IHGR, אורח שני בחדר בחינם, שובר המקנה לילהחינם בסופ״ש במלונות הרשת, עמדות צ׳קאין ייעודיות ברוב המלונות הרשת ועוד. כלומר, חברות במועדון הזה משתלמת מאוד עבור מי שמתארח במלונות רשת אינטרקונטיננטל מדי פעם. בתוכנית אמבסדור אין צבירת נקודות.
  – – –
 • שנת חברות ראשונה בתוכנית אמבסדור עולה 200$ (או 32,000 נקודות של מועדון IHGR) בעוד כל שנת חברות נוספת עולה 150$ (או 24,000 נקודות של מועדון IHGR). ישנן מספר אפשרויות לחידוש חברות. ניתן להצטרף לתוכנית באתר האינטרנט שלה או במהלך הצ׳קאין באחד ממלונות הרשת. החברות מבוססת על מועד הצטרפות ואינה קלנדרית.
  – – –
 • במהלך שהייה במלון של רשת אינטרקונטיננטל, אם כן, יכול אורח גם לצבור נקודות לחשבונו במועדון IHGR, גם להנות מהטבות במידה והוא מחזיק בסטטוס גבוה במועדון IHGR וגם להנות מהטבות נוספות במידה והוא חבר בתוכנית אמבסדור.
  – – –
 • שימו לב: חברות בתוכנית אמבסדור מקנה הטבות רק במלונות רשת אינטרקונטיננטל ואין לה משקל כלשהו במהלך שהיות בשאר רשתות קבוצת אינטרקונטיננטל. לעומת זאת, סטטוס גבוה במועדון IHGR מקנה הטבות גם ברשת אינטרקונטיננטל אבל הן מוגבלות למדי. חלק מהטבות תוכנית אמבסדור אינן חלות עבור לילהבונוס או לילותחינם אחרים באמצעות שוברים (למעט השובר הניתן לחברי התוכנית בעת ההצטרפות לתוכנית או חידוש החברות).

אני חבר בתוכנית אמבסדור בשנים האחרונות ועבורי החברות בתוכנית בהחלט מחזירה בכל שנה את ההוצאה. בשימוש נכון השובר ללילהחינם לבדו יכול להצדיק את חידוש החברות בכל שנה. כך, לדוגמה, את השובר האחרון שלי ניצלתי לטובת לילה במלון אינטרקונטיננטל הנהדר בהונגקונג תוך חיסכון של  3410HKD (בערך 440$).

InterContinental Hong Kong Lobby Bar

InterContinental Hong-Kong Lobby Bar

חידוש החברות

גם השנה חידשתי את החברות בתוכנית באמצעות האפשרות היקרה ביותר בעלות של 200$. אפשרות זו מקנה לי שתי הטבות נוספות:

 • מתנה של 15,000 נקודות של מועדון IHGR. חידוש חברות בעלות של 150$, האפשרות הזולה יותר, מקנה מתנה של 10,000 נקודות בלבד. 5,000 נקודות נוספות שוות עבורי כ-25$, בהתאם להערכת השווי האחרונה שלי, כך שכבר כוסה חצי מהפער במחיר.
  – – –
 • החזר של 10% במימוש נקודות מועדון IHGR במהלך שנת החברות. ההטבה הזו, עבוריסובייקטיבית, שווה המון. בשנה ממוצעת אני מממש בקלות מעל 200,000 נקודות מועדון IHGR וההטבה הזאת בעצם מחזירה לי חזרה לחשבון לפחות 20,000 נקודות בשנה. לפי שווי ריאלי של 5$ לכל 1,000 נקודות פרושו של דבר שההטבה הזאת שווה עבורי לפחות 100$ בשנה.

IHG Rewards Points Posted for Stay

את החברות חידשתי כבר בסוף חודש מאי מתוך תקווה לקבל מוקדם את ערכת החבר. בשנים קודמות היו בעיות רבות עם משלוח הערכהכשלפעמים קיבלתי אותה רק שלושה אחרי חידוש החברותוגם השנה דווחו עיכובים ע״י חברי התוכנית בפורומים שונים. אכן הערכה לא הגיעה לידיי עד תחילת החודש ולכן פניתי לשירות הלקוחות (המצוין) שביקש לוודא את הכתובת שלי כדי לשלוח ערכה חלופית במשלוח מהיר. שבוע אח״כ הייתה בידיי הערכה החדשה.

מסתבר שהתוכנית החליפה ספק לערכות שלה, ואולי זו הסיבה לעיכוב בשליחת הערכות השנה, ובעיניי זו הייתה החלטה נבונה כי הערכות החדשות נראות מצוין.

IC Ambassador Package 2

IC Ambassador Package 3

בשנים הקודמות הערכות היו מגיעות במעין מעטפה שחורה עבה ובתוכה קצת ניירת, כרטיס החבר, השובר ללילהחינם ותגית מזוודה (שבה אפילו השתמשתי במשך תקופה קצרה).

החל מהשנה הערכות מגיעות במעטפה חדשה ומעוצבת כשבתוכן שובר ללילהחינם בעיצוב אחר, כמה דפי מידע, כרטיס חבר שנראה משמעותית טוב יותר מהקודם וארנק כרטיסים עם לוגו של רשת אינטרקונטיננטל.

לסיכום

בעיניי החברות בתוכנית אמבסדור היא חובה לכל מי שאוהב להתארח במלונות רשת אינטרקונטיננטל ובכל מקרה החברות יוצרת ערך נוסף שאפשר לכמת בכסף. כאמור, השובר ללילהחינם (אם לדייק: לילה שני חינם במהלך סופ״שבהתאם לזמינות התעריף המסוים) הוא לבדו יכול להצדיק את עלות החברות השנתית במועדון אם משתמשים בו בחוכמה.

אני מרוצה מהערכות החדשות ומהמראה של הכרטיס החדש.

2 תגובות

  • Lior @ FlyingOut

   השובר תקף לשנה אחת מחודש החידוש/ההצטרפות. במקרה שלי ערכת החבר נשלחה אלי החודש אז השובר בתוקף עד יולי 2018 (כולל). תוקף השובר הוא לשימוש שלו בפועל – לא רק למועד ביצוע ההזמנה לאותה שהייה.

   הגב

השאר תגובה

BoardingArea