פוסט קליל שאין לו דבר וחצי דבר עם נקודות או מועדוני לקוחות.

ערכות נוחות (Amenity Kits)

כל חברת תעופה מחלקת ערכות נוחות לנוסעי מחלקות הפרימיום שלה בטיסות לטווח בינוני או ארוך. לפחות כך נהוג, ובפועל החברות המובילות מתחרות ביניהן על איכות הערכות שהן מציעות לנוסעים. בערכות היוקרתיות ביותר תוכלו למצוא פריטים של מותגיעל כמו ארמאני, דולצ׳ה אנד גבאנה וג׳יבאנשי בתוך תיקים קטנים של מותגיעל כמו טומי ורימואה.

חלק מערכות הנוחות הפכו למשהו שהוא בגדר מוצר לאספנים והן נסחרות באיביי במחירים של עשרות דולרים האחת.

אם אתם טסים במחלקת העסקים פעם בשנה, למשל, אז כנראה שערכות הנוחות האלו יכולות להיראות כמו מזכרת נהדרת מהטיסה. אולי תרצו לשמור אותן חדשות בניילון ולשים בארון ואולי תרצו לפתוח אותן ולהשתמש במוצרים. סה״כ, כאמור, ערכה טובה כוללת מוצרים איכותיים מאוד בתוך תיק או מארז של מותג מוביל.

Qantas First Class Amenity Kit

אבל מה אם אתם טסים במחלקות הפרימיום עשרות פעמים בשנה? כמה ערכות אתם כבר צריכים שיהיו לכם בבית? האם בכל זאת תיקחו ערכה מכל טיסה למזכרת או לשימוש עתידי?

לי יש בבית יותר מעשר ערכות נוחות חדשות שרובן סגורות בניילון. חצי מהן של אמריקן, חצי של חברות אחרות. אני לא בטוח למה אני בכלל טורח לשמור אותן אבל אני בכל זאת שומר אותן. רובן ערכות של כמה מחלקות ראשונות שמאוד נהנתי לנסות. ערכות רבות אחרות פתחתי ועשיתי שימוש בתיקים שלהן או בפריטים השונים.

האם גם אתם שומרים ערכות נוחות מהטיסות שלכם? אולי רק את חלקן? איך בוחרים?

פיג׳מות ונעלי בית

זה אולי יישמע קצת מצחיק אבל בבית וגם בנסיעות אני משתמש בפיג׳מות ונעלי בית שקיבלתי בטיסות. אני מחליף אותם מדי פעם, כמובן. הפיג׳מה המועדפת עלי היא זאת שמחולקת במחלקה הראשונה של אתיהאד ונעלי הבית המועדפים עלי הם אלו המחולקים במחלקה הראשונה של קוונטס (היו לי רק שני זוגות ואחד כבר הלך לעולמו).

qantas-first-class-slippers

נעלי בית אני לוקח מדי פעם גם ממלונות כי גם בהם אני משתמש בבית באופן שיגרתי. מצאתי שמלונות יוקרתיים במיוחד משקיעים בנעלי הבית שהם מחלקים לאורחים והזוג המועדף עלי בבית הוא של מלון האמסטל הנהדר באמסטרדם.

האם לקחתם פעם פיג׳מה מטיסה והמשכתם להשתמש בה בבית?

פריטים אחרים

יש חמישה פריטים שאני מקפיד לקחת מחדרי מלון בהם אני מתארח:

 • נעלי בית (רק ממלונות יוקרה ורק כשחסר בבית)
 • ניירות כתיבה (רק בגודל מסוים ורק כשמשודכים יחד).
 • סבונים (קשיחים בלבד ורק אם אהבתי את הריח).
 • עטים (רק ממלונות אינטרקונטיננטל בביקור ראשון, יש לי אוסף).
 • משחת שיניים (קשה למצוא בחנויות שפורפורות קטנטנות של קולגייט).

לעיתים נדירות אני לוקח פריטים אחרים כמו מכלי קצף גילוח, גלויות, מתנות שניתנות בצ׳קאין ושקיות קרטון לשימוש חוזר.

הרבה נוסעים לוקחים מוצרי טואלט מחדרי מלון. במיוחד כשמדובר במלונות יוקרה אשר מציעים מוצרים יקרים ואיכותיים של מותגים בכירים. אם נדמה לכם שזה אסור אז תחשבו שוב כי האמת היא שהמלונות אפילו מעודדים את האורחים לקחת את המוצרים האלו איתם כי זה גם מהווה מזכרת מהמלון (וזו בעצם דרך שיווק) וגם מהווה פרסום טוב למוצג עצמו (וזו סיבה אחת שהוא מציע את המוצרים האלו בהנחה גדולה למלונות). באמת שאין סיבה לחשוש מלקיחת הפריטים האלו ואפילו אפשר לבקש לקבל עוד מהם.

Fairmont Boston Bathroom Amenities

מקובל גם לקחת עטים, פתקים ומעטפות מחדרי מלון. הרי אלו נמצאים שם לשימוש האורח וגם ככה מוחלפים בקצב יחסית גבוה.

האם גם אתם לוקחים איתכם חלק מהפריטים האלו? אולי פריטים אחרים שלא הזכרתי?

לסיכום

טיסות במחלקות הפרימיום ואירוח במלונות יוקרה מציעים גישה למוצרים שימושיים למדי שפשוט קשה למצוא בחנויות. ואם מותר לקחת את הפריטים האלו לשימוש עתידיאז למה לא?

בעבר הרחוק, כשהתחלתי לטוס באופן תכוף, הייתי שומר כמעט כל ערכת נוחות שקיבלתי, כל עט ממלון מעניין וכל מתנה קטנה שקיבלתי לאורך הדרך. משום מה היה בזה משהו מלהיבכי העולם הזה היה אז חדש עבורי. כיום ההתלהבות עברה לה ואני מוצא את עצמי שומר אך ורק פריטים שאני יודע שוודאות גבוהה שאשתמש בהם בפועל.

אז, לשאלת הפוסט: אילו פריטים אתם שומרים במהלך הנסיעות שלכם? שתפו בתגובות!

11 תגובות

 1. איתי

  חייב לציין שהיום חלק מהחברות מחלקות ערכת נוחות (כמובן שברמה פחותה) גם במחלקת התיירים
  בטיסה האחרונה עם אתיופיאן קיבלנו ערכת נוחות שמכילה – מברשת ומשחת שיניים, אטמי אוזניים, כיסוי עיניים ועוד

  הגב
 2. ניצן

  אם כבר דיברת על דברים קטנים – בדיוטי פרי בארץ (שהוא די יקר אני חייב לציין) יש ביציאה, אחרי הקופות, עוד אזור קטן של קוסמטיקה וטואלטיקה. אפשר להשיג שם ב 2$ ליחידה דאודורנטים / קצף גילוח בגודל פצפון (מספיק למעל שבוע גם את מתגלחים כל יום) שאין בעיה להעביר גם בביקורות באירופה.

  הגב
 3. זאב

  בפעם האחרונה השארתי את הערכה שאל על חילקו בביזנס במטוס. לא בגלל שאין לי מה לעשות עם זה (הילדים תמיד נהנים מזה…) אלא פשוט כי זה לא היה שווה את זה. הם פשוט יורדים מפעם לפעם באיכות הערכה, להבדיל מהחברות האחרות וכפי שכתבת.

  הגב
 4. hemedr

  סבונים שמריחים טוב ובייחוד משחות שיניים קטנות לנסיעות

  הגב
 5. אריק

  לוקח…. פעם אחת יונייטד הוציאו "מהדורה מיוחדת" של הביזנס, באריזת מתכת נחמדה עם צבעי הדגל (שלהם…) וסגירה מגנטית. ממש חמוד. לקחתי וראיתי שהנוסע במושב ליד קלט, ואז לקח גם 😉

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   הם לא מפסידים על זה. אל תשכח שזו חברת לואוקוסט וככל חברת לואוקוסט אחוז גדול מאוד מההכנסות שלה מגיע ממכירת שירותים נוספים מלבד המושב בטיסה. סביר להניח שכמעט אף אחד לא יטוס הלוך/חזור לניו-יורק בלי להוסיף שירות נוסף כלשהו.

   לאנשים יש לפעמים נטייה ׳לשקר לעצמם׳ בתהליך חיפוש כרטיס הטיסה וההזמנה. זו תופעה מאוד ישראלית, אגב, וזו אחת הסיבות שחברות הלואוקוסט כ״כ מצליחות כאן. מחיר הבסיס נראה קורץ – הרי מי לא ירצה לטוס עד ניו-יורק וחזרה בפחות מ-1000 ש״ח – אבל זה לא המחיר האמיתי של הכרטיס הזה אלא אם אתה ספרטני שטס לארה״ב עם תיק בגודל של קופסת נעליים. בינתיים חברות כמו ק.ל.מ, אייר פראנס ואליטליה מציעות כרטיסים מת״א לארה״ב בפחות מ-500$ והכרטיסים שלהן דווקא כן כוללים מזוודה, הושבה (בחלק מהמקרים), ארוחות בטיסה, העברת כבודה עם חברות אחרות במקרה הצורך, צבירת קרדיט במועדוני תעופה, הטבות לסטטוס לנוסעים זכאים וכו׳. תשקלל את כל הנתונים האלו פנימה ותראה שההצעה של וואו-אייר היא לא שוברת-שוק בשום צורה.

   הגב
   • עמית

    מעניין! לא חשבתי על האספקט של התוספות, אכן לארהב טיסה ארוכה מה שאומר שהרבה מוסיפים ארוחות ובדרכ טסים ליותר זמן מה שאומר שצריכים להוסיף מזוודות. מה שבטוח זה שזה הבסיס הכי זול שיצא לי לראות לארה"ב.

השאר תגובה