אתר FlightRadar24 מאפשר להקים בחינם יומן טיסות מקוון. כך תוכלו לראות לאן וכמה טסתם, לקבל סטטיסטיקות מעניינות על דפוסי הנסיעות שלכם ולשתף את הכל עם חברים ומשפחה. בנסיעה האחרונה עברתי את רף מיליון הק״מ (מה-1.1.14) אז החלטתי לשתף אתכם בכמה נתונים.


בתמונת הפוסט אתם יכולים לראות את כל הטיסות שטסתי מאז ה-1 לינואר 2014. כלומר, הספק של כמעט ארבע שנים.

לפתיחת יומן טיסות מקוון משלכם לחצו כאן.

הנה אוסף של נתונים סטטיסטיים:

ב-45 חודשים טסתי כ-635,000 מיילים. זה בערך 14,000 מיילים בחודש או 169,000 מיילים בשנה. אבל זה רק הממוצע ובפועל היו תנודות בין השנים.

ב-2014 טסתי את המרחק הגדול ביותר: 188,000 מיילים. אבל נראה ש׳השיא׳ הזה הולך להישבר השנה כי בינתיים טסתי 161,000 מיילים ב-2017 ואני כמעט בטוח שאטוס יותר מ-30,000 מיילים נוספים בהמשך השנה.

ביליתי למעלה מ-1450 שעות בתוך מטוסים. זה סיכום זמני הטיסות בלבד, לא כולל דקות ארוכות שבין העלייה למטוס ועד ניתוק השרוול (לא לשכוח שנוסעי מחלקות הפרימיום עולים מוקדם יותר בדר״כ) ודקות נוספות בין חניית המטוס לפתיחת הדלתות. 1450 שעות הן בערך חודשיים מלאים.

טסתי 309 טיסות מתוכן 227 טיסות בינ״ל (73%). ב-117 מהטיסות טסתי במחלקת התיירים (38%). כמעט כל הטיסות במחלקת התיירים היו טיסות אזוריות קצרות וסה״כ לא משנה לי באיזו מחלקת שירות אטוס בטיסה של פחות משלוש שעות.

עברתי 72 פעמים בשדה התעופה הית׳רו בלונדון. הנתון המשעשע יותר הוא שעברתי ׳רק׳ 54 פעמים בנתב״ג. אלו נתונים מעט מטעים משום שקונקשיין, להבנתי, נחשב לשני מעברים (ומעולם לא עשיתי קונקשיין בנתב״ג). רוב הביקורים שלי בהית׳רו היו לקונקשיין בלבד ואני נכנס לבריטניה בפועל אולי פעמיים או שלוש בשנה

טסתי עם 42 חברות תעופה שונות. זה דווקא נתון שיש לי סיבה להתגאות בו כי אני משתדל לנסות חברות חדשות בכל הזדמנות. אני מזכיר שהנתונים האלו מסכמים את 45 החודשים האחרונים ולא שנים שקדמו. החברה שאיתה טסתי הכי הרבה היא אמריקן (89 טיסות). חברת הלואוקוסט שאיתה טסתי הכי הרבה היא וויזאייר (9 טיסות).

ביקרתי ב-45 מדינות ובכל היבשות המיושבות. תמיד שואלים אותי בכמה מדינות הייתי במשך חיי אבל באמת שאני לא יודע ובאמת שזה נתון שלא מעסיק אותי. אין לי חלום לבקר בכל המדינות בעולם, עם כל הכבוד לחיידק הטיולים. אבל היי, 45 מדינות ב-45 חודשים זה נתון מגניב.

אני טס יותר בחודש נובמבר. בשלושת חודשי נובמבר האחרונים, יחדיו, טסתי 37 טיסות (12.33 טיסות בחודש בממוצע). את המקום השני תופס חודש מרץ כשבארבעת חודשי מרץ האחרונים טסתי 45 טיסות (11.25 טיסות בחודש בממוצע). זה אומר שאני מרבה לטוס בעונות מעבר, כנראה. בארבעת חודשי אפריל האחרונים, יחדיו, טסתי רק 3 טיסותוזה בעיקר משום שאני מקפיד להיות בישראל בחג הפסח (לבקשת הוריי).

אני טס יותר בימי רביעי. יש תפזורת בריאה בין ימי השבוע, אז הניצחון הוא בהפרש קטן, אבל סה״כ טסתי 62 טיסות בימי רביעי. ב-3 שנים ו-9 חודשים יש בערך 195 ימי רביעי וזה אומר שביום רביעי אקראי יש סיכוי של 32% שאני אעלה על מטוס.

12 תגובות

 1. מיכאל

  מגניב מאד, אבל כמדומני הגדרת את 2012 כשנת התיירות שלך, לא?

  הגב
 2. שלומית

  מרשים ביותר. מקווה שנהנית מהנסיעות, וכיף לקרוא את הבלוג שלך, כרגיל. עכשיו חלק לכולנו כרטיסים, שנוכל ליהנות מתרשים זהה בעצמנו. 😉

  הגב
 3. Amos

  מדהים מספר הנסיעות. איך הן מתחלקות בערך בין טיסות עסקיות/פרטיות ובונוס?
  כמוכן – במה אתה עובד ??

  הגב
 4. יי

  אתה מבין אולי מדוע חלק מהטיסות צבועות בכתום וחלק באדום? ניסיתי לחפש חוקיות אצלי ולא מצאתי

  הגב
   • נמרוד

    What do the colors of the lines on my profile map mean?
    White line = future flight, orange line = 1 flight, red line = 2 flights. Then it becomes blue, and eventually black at 10 flights.

השאר תגובה

BoardingArea