הפוסט הזה הוא לא פרסומת סמויה או גלויה לאירופלוט. אין לי מניות בחברה הרוסית ואין אינטרס לקדם את ההצלחה שלה. אני פשוט חושב שנוסעים רבים מתעלמים ממנה בחיפוש שלהם אחר כרטיס מתאים או פשוט רואים בה מעין חברת תעופה דרג ג׳. חבל שכך כי אירופלוט היא בהחלט לא חברת תעופה גרועה והמוצר שהיא מציעה הוא למעשה אחד המתקדמים ביותר באירופה. היא אולי לא צריכה להיות הבחירה הראשונה של כל נוסע אבל גם לא כדאי להתעלם ממנה.

(1) הרבה טיסות שבועיות

תדירות הטיסות בקוים של אירופלוט לת״א הלכה והתגברה עם השנים בצורה הדרגתית. לא הייתה כאן התפרעות כלשהי בניסיון להשתלט על השוק אלא עלייה מתונה בנפח הפעילות.

ב-2018 תפעיל אירופלוט עד חמש טיסות יומיות לת״א ממוסקבה שרמטייבו (SVO), טיסה יומית אחת מסנט פטרסבורג (LED) ושתי טיסות שבועיות מרוסטוב (RVI, עד לאחרונה – ROV). רוסטוב, למקרה שלא שמעתם עליה, היא עיר ששוכנת על הדלתא של נהר דון הנשפך לים השחור.

GCM Aeroflot TLV Routes

ריבוי הטיסות בקו ממוסקבה מאפשר לאירופלוט להציע קישוריות גבוהה לנוסעים ישראלים ליעדי המשך שונים ברחבי העולם. המיקום הגאוגרפי של מוסקבה גם הוא כמעט אידיאלי מהבחינה הזאת כי טיסות ישירות מישראל ליעדים רחוקים באסיה וארה״ב ממילא עוברות מעל צפוןאירופה או רוסיה כך שהמעבר במוסקבה מוסיף מעט מאוד מבחינת מרחק הטיסה המצטבר.

שימו לב שאת מוסקבה משרתים שלושה שדות תעופה בינ״ל אך אירופלוט טסה לת״א רק משרמטייבו (SVO) שהוא הגדול משלושתם ובסיסה הראשי של החברה.

(2) המטוסים הצעירים

בינואר 2016 פרסמתי פוסט שכותרתו ״לאילו חברות תעופה יש את המטוסים החדשים ביותר?״. את המקום הראשון הבינ״ל קיבלה אירופלוט. אז, כשבדקתי בתחילת השנה שעברה, למטוסים בצי של החברה הרוסית היה גיל ממוצע של 4.4 שנים. המטוסים רחביהגוף היו בעלי גיל ממוצע של 3.4 שנים. אלו נתונים פנטסיים לחברה בגודל כזה.

Aeroflot 77W Business Class

ומה השתנה בכמעט שנתיים?

הצי של אירופלוט נהיהצעיר יותר. כן כן, הגיל הממוצע של המטוסים בצי של החברה כיום הוא 4.1 שנים בלבד.

נכון ל-1 לדצמבר השנה החברה מחזיקה בצי: שישה-עשר מטוסים מדגם בואינג 777, שלושים וחמישה מטוסים מדגם בואינג 737, עשרים ושניים מטוסים מדגם איירבאס A330, שלושים ושמונה מטוסים מדגם איירבאס A321, שבעים וחמישה מטוסים מדגם איירבאס A320 ושלושים וארבעה מטוסים מדגם סוחוי סופרג׳ט 100.

לפרטים נוספים לחצו כאן.

(3) הנוסעים הישראלים

כאמור, אירופלוט מפעילה עשרות טיסות שבועיות לישראל. חלק גדול מהטיסות מופעלות ע״י מטוסים רחביגוף מהצי של החברה (בעיקר מדגם בואינג 777).

ב-2015 הטיסה החברה פחות מחצי מיליון נוסעים לת״א וממנה. את 2017 היא תסיים עם קרוב יותר למיליון נוסעים לת״א וממנה. כלומר, תעבורת הנוסעים כמעט הוכפלה בתוך שנתיים. ב-2018 צפוי להיות גידול משמעותי נוסף. החברה נמצאת במהלך של צמיחה קבועה בשוק המקומי כבר שנים והיא מורגשת מאוד.

ע״פ נתוני רש״ת  של אוקטובר 2017 אירופלוט היא חברת התעופה הזרה השניה הכי פעילה בנתב״ג. בחודש זה לבדו היא הטיסה מעל 80,000 נוסעים. החברה הזרה הפעילה ביותר בנתב״ג היא טורקיש.

TLV Airport October 2017 Record

ע״פ נתוני אירופלוט כמחצית מהנוסעים לא טסים למוסקבה אלא ליעדי המשך שונים ברוסיה ובעולם. היעדים המובילים: ניויורק, בנגקוק, דלהי, טוקיו ושנגחאי.

צבירה ומימוש נקודות

אירופלוט שותפה בברית סקיי (SkyTeam) ועל כן ניתן לצבור נקודות מטיסותיה בכל מועדון תעופה במסגרת הברית. כמו כן, ניתן להשתמש בנקודות של כל מועדון במסגרת הברית על מנת לרכוש מושבי בונוס בטיסות החברה. סה״כ אני רואה זמינות מושבים בריאה בטיסות אירופלוט מת״א למוסקבה ובין יעדים שונים באירופה למוסקבה.

אירופלוט מפעילה מועדון תעופה בשם ״Aeroflot Bonus״. הוא לא מתקדם במיוחד, לא מתגמל במיוחד ולכן גם לא כדאי במיוחד. הוא כן מתאים למי שטס בתכיפות עם אירופלוט עצמה. שימוש במיילים לטובת שדרוג מחלקת השירות, בטיסות אירופלוט, הוא כנראה המימוש הטוב ביותר למיילים של המועדון. ישנן מגבלות לשדרוג אבל הן סה״כ סבירות מאוד.

לנוסעי ברית סקיי אני לרוב ממליץ להשתמש כברירת מחדל במועדון התעופה FlyingBlue (אייר פראנס וק.ל.מ). הוא יחסית מתקדם, נוח לתפעול והמיילים שלו שימושיים מאוד לנוסעים ישראלים משום שהמועדון מכליל את ישראל כחלק מאירופה. הנה טבלת צבירת המיילים במועדון מטיסות אירופלוט בכל מחלקות הכרטוס:

FlyingBlue Earn Miles Flying Aeroflot

לפרטים נוספים על צבירת קרדיט במועדון FlyingBlue מטיסות אירופלוט לחצו כאן.

לסיכום

אירופלוט היא חברה עם צי מטוסים צעיר מאוד, שכולל מוצרים מודרניים ונוחים, וריבוי הטיסות שלה לישראל הופך אותה לנקודת קישור מצוינת ליעדים רחוקים. על כך יש להוסיף את המחירים הנמוכים יחסית שמציעה החברה ברוב הקוים שלהובפרט לטיסות בכיווןאחד מאסיה לישראלוקיבלתם הצעה שאין הרבה חברות אירופיות שמסוגלות להתחרות איתה.

אני לא מנסה לטעון שכדאי לכולם להתחיל לטוס עם אירופלוט מחר בבוקר, ובטח שלא בשביל לצבור מיילים במועדון כזה או אחר, אלא רק אומר שכדאי לשמור על אירופלוט על הראדר ולזכור שהמוניטין של החברה כיום לא דומה לזה שהיה לפני עשור או שניים.

ומזל טוב לאירופלוט על פעילותה הגוברת בנתב״ג!

15 תגובות

 1. גיא

  אני מאד מבסוט מהחברה ומכך שהם הוזילו לי את הטיסות לאסיה בצורה די משמעותית. אני אמנם רק מדבר מניסיון של אקונומי, אבל המוצר הקשיח שלהם נותן תמורה טובה למחיר. למוצר הרך לא יזיק שיפור (יצא לי ליפול על מספר דיילים/דיילות לא שירותיים במיוחד) ושדה התעופה עצמו קצת מעיק (במיוחד אם צריך להחליף טרמינלים), אבל במחירים שלהם אני מוכן להבליג.
  מה שכן נחמד בשדה תעופה הוא שהגישה ממנו למרכז מוסקבה מאד קלה עם הרכבת, וזה מאפשר להעביר יום בעיר די בקלות אם נופלים על אחד מהקונקשנים המאד ארוכים שלהם.

  אני חבר במועדון שלהם מאחר ורוב הטיסות שלי ב3 השנים האחרונות היו איתם, לצערי לא צברתי מספיק בשביל סטטוס כלשהו אבל אני חושב שאני קרוב לאיזה שדרוג. חבל לי שכתושב ישראלי אופציות הצבירה אצלם מעבר לטיסות הן די מצומצמות… הייתי מאד שמח לאשראי ממותג, או לפחות לאפשרות להמיר נקודות כמו שאפשר לFlying Blue עם אמקס.

  הגב
 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יש לי נסיון מאוד טוב עם אירופלוט
  ממליץ!

  הגב
 3. חבר

  יתרון נוסף לאיירופלוט הוא הטייסים שלה הנחשבים לטובים מסוגם בעולם. תארו לעצמכם טייס שבעבר הנחית מטוס טופולב מיושן ביום ערפילי בנובוסבירסק על מסלול קפוא והנה לכם התשובה.

  הגב
 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  נסעתי איתם פעם אחת לקוריאה ונהניתי מאוד. הבעיה העיקרית היא הקונקשן הארוך במוסקבה. בהלוך יצאתי משדה התעופה, טיילתי לי ואז בחזור עכבו אותי, כנראה כי לא הצליחו להבין למה יצאתי וחזרתי. בחזור, התייבשתי בשדה התעופה עצמו ולא הצלחתי למצוא אפילו ספסל מוצלח לישון בו, כשהמחירים בבית המלון בשדה התעופה מאוד יקרים. אז… מה עושים?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   השדות של מוסקבה, ובעניין הזה שרמטייבו, הם לא מהמפנקים ביותר שיש. לו״ז הטיסות של אירופלוט הוא כזה שאמור לאפשר קונקשיין יחסית קצר לכל היעדים – למי שיבחר את הטיסות הנכונות. לפעמים המחיר מוזל יותר לקונקשיין ארוך, מסיבה כזאת או אחרת, ואז צריך להבין איך להעביר את הזמן. אפשר לצאת לעיר, אפשר לקחת חדר במלון ליד השדה, אפשר להיכנס לטרקלין בשדה בתשלום (דיינרס, לדוגמה) או שאפשר פשוט למצוא פינה נעימה. האפשרות האחרונה, במקרה הזה, פחות מושכת.

   הגב
 5. תום

  למי שמחפש איך להעביר כמה שעות בקונקשיין במוסקבה, קל מאד להגיע ברכבת (עילית+תחתית) לאיזור הכיכר האדומה והעובדה שישראלים לא צריכים ויזה לרוסיה מאפשרת לקבל את ההחלטה גם בספונטניות. חשוב רק לשמור טוב את הפתק שמקבלים מפקיד ההגירה בכניסה כי הוא נדרש ביציאה.

  הגב
 6. ליאור

  נשמע שהשירות באמת השתפר, אבל נראה לי שהחשש של הנוסעים הוא פחות מרמת השירות שהייתה בעבר אלא יותר מכמות הנחיתות שהיתה בעבר נמוכה משמעותית מכמות ההמראות.

  הגב
 7. גוש

  חברת תעופה מצויינת אם מטוסים חדשים מאד ומרווח גדול לרגלים שירות מצויין וכו' אני טס איתם 4 פעמים בשנה

  הגב
 8. מני

  שלום
  טסנו עם אירופלוט לארהב דרך מוסקובה, בטיסות הארוכות בסיפון הנוסעים במרכז המטוס היה חום בלתי נתפס, ביקשנו שוב ושוב לסדר את טמפרטורה אך או שלא הצליחו לסדר, או שלא רצו, הסבל היה בלתי נסבל שעות ארוכות, ולא היה מענה לכך !!!
  כן בנמל התעופה בבן גוריון וכן בקנדי התנהגות דיילי ודיילות הקרקע היה זוועה, מדדו את תיקי היד במד מטר ואצלי תיק היד היה חצי ס״מ יותר מהתקן שלהם, וזה נשלח לבטן המטוס (בשאר החברות זה עובר ללא בעיה, גם אחרי מדידה) על אף תחנוני כי איני אוכל את האוכל שבמטוס אלא רק מה שמותר לי והבאתי עימי בתיק, כך עשו לזוג אנשים מבוגרים מאוד ולעוד 17 נוסעים, שבשביל חצי ס״מ או ס״מ 1 לא איפשרו להם להעלות את התיק האישי למטוס והם נאלצו לטוס למעלה מ16 שעות ללא הפריטים האישיים שלהם.
  בנחיתה בארהב. התברר ש 17 נוסעים לא קיבלו את תיקי היד שלהם (כל מי שלקחו לו את תיק היד בגלל ה 1 ס״מ המיותר,
  שתי תיקי יד שלי ושל אישתי קיבלנו אחד לאחר 10 ימים והשני אחרי שבועיים.
  כן בחזור מדדו שוב לאנשים המזוודות וקיבלו מדבקת אישור, אך בפרוזדור למטוס שוב מדדו עם מטר את התיקים ואף שקלו אותם שוב,
  במוסקובה בחזור לארץ, התנהגות אנשי הקרקע היה זוועה צעקות רמות טפיחות ידים וכל זאת כי לא יודעים אנגלית , מקום ההמתנה לעליה למטוס ללא שירותים, בכל הטרמינל יש שירותים אחד שאין אפשרות להיכנס אליו מהטינופת והריחות האיומים,
  בכדי להגיע לשירותים היחיד צריך ללכת רגלית לפחות 10 דקות אין מקומות ישיבה אנשים יושבים על הריצפה שגם כך צפופה בצורה לא מובנת,
  בקיצור לא ממליץ כלל וכלל על חברת אירפלוט זו חברה גרועה עם שירותי קרקע איומים ונוראים ״ראו הוזהרתם״
  ממני מני

  הגב
  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   האם קיבלתם את הכבודה ? הבת שלי טסה איתם לפני שבוע למוסקבה בדרך לסרי לנקה לטיול גלישה הם איבדו את הקייס עם שני הגלשנים שלה…. היא כבר שבוע ללא גלשנים ובחברה לא מוצאים אותם

   הגב
 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני בן שמונה עשרה וחצי ועוד 38 שעות אני עולה על טיסה שלהם לניו יורק דרך מוסקווה האם אפשר לשמוע טיפים (טיסה ראשונה שלי,ואני טס לבד)

  הגב

השאר תגובה