וויזאייר, אחת מחברות הלואוקוסט הגדולות והמצליחות באירופה, טסה מת״א לשבע-עשרה יעדים: בוקרשט, בודפשט, קלוז׳, קריובה, דברצ׳ן, לאסי, קטוביץ׳, קושיצה, לונדון לוטון, לובלין, פראג, ריגה, סופיה, טימישוארה, וורנה, וילנה ווורשה. בחיי שלא המצאתי חלק מהיעדים האלו. 

לאתר החברה לחצו כאן.

המבצע הנוכחי, במסגרתו ניתנת הנחה של 20% ממחיר הבסיס של כרטיסי הטיסה לכל היעדים (לפני מסים ותוספות), הוא המבצע הקלאסי של החברה החוזר מספר פעמים בשנה. בדר״כ המבצע מוגבל לחברי מועדון בלבד אך לפעמים הוא פתוח לקהל הרחב. לפעמים המבצע מוגבל רק להזמנות באמצעות האפליקציה הסלולרית של החברה.

כמה עולה חברות במועדון של וויז? חברות סטנדרטית, המקנה הנחה לחבר המועדון ולנוסע אחד נוסף בהזמנה שלו, עולה 30 אירו לשנה (12 חודשים, לא קלנדרית). ההטבה העיקרית היא הנחה מינימלית של 10 אירו לכל טיסה כך שבעצם עלות החברות מחזירה את עצמה כבר בהזמנת כרטיס הלוך/חזור זוגי. קיימת גם חברות משפחתית שעולה 60 אירו לשנה וכוללת את אותן הטבות של החברות הסטנדרטית אבל לחבר המועדון ולעד חמישה נוסעים נוספים איתו באותה הזמנה.

wizz-discount-club-benefits

שימו לב שבמסגרת מבצעים, כמו זה שמתקיים היום, ההנחה נגזרת ממחיר הטיסות לחברי המועדון. כלומר, זו הנחה כפולה ולא הנחה-מדומה. אבל ההנחה לא חלה על דמי הטיפול שוויז גובה מכל הזמנה, על המסים ועל התוספות השונות. ואלו תנאי המבצע:

*20% discount applies to WIZZ Discount Club fares including taxes and non-optional charges but excluding administration fee. The discount is valid only if the WDC member is also travelling.This promotion applies on 17 December from 00.00 to 23.59 CET. The price applies only to bookings made on wizzair.com or on the WIZZ mobile app.

אני לעולם מזמין מושבים מועדפים בשורות יציאת החירום (מרווחים מאוד, כדאי!) ותמיד משלם עבור תיק גדול לעלייה למטוס (כי טומי שלי אינה עומדת במגבלות הגודל לתיק הרגיל המותר בחינם). אני ממליץ כן לשלם עבור מושבים מועדפים בעת ההזמנה אבל ממליץ שלא לשלם מראש עבור משלוח כבודה או עבור הגדלת התיק לעלייה למטוס. מחירי השירותים האלו אינם משתנים, למעט בשדה התעופה, ולמעשה החברה לעיתים מציעה את השירותים האלו בהנחה במסגרת מבצע נקודתי – אז כדאי להירשם לקבלת עדכונים ומבצעים במייל ולנצל את המבצעים האלו.

תוכלו גם להשתמש בשירות היחסית-חדש של החברה ״Flexible Travel Partners״ עליו כתבתי מוקדם יותר השנה.

לסיכום

יש לי ניסיון אישי חיובי עם וויז. עד כה טסתי עם החברה מספר לא מבוטל של פעמים מאז התחילה לפעול בנתב״ג – גם לבד וגם עם חברים. תקלות עוד לא היו וסה״כ אני מוצא את הטיסות נוחות למדי (תמיד בשורות יציאת החירום). שמעתי מאחרים ששירות הלקוחות של החברה מצוין, אם כי לאחרונה כתב לי אחד הקוראים שהוא דווקא התקשה מאוד ליצור קשר עם שירות הלקוחות והייתה לו חוויה שלילית. מניח שאף חברה אינה חפה מלקוחות מאוכזבים.

הגבלת המבצעים לחברי מועדון בלבד נראית לי הוגנת מאוד ובכל מקרה עלות החברות מחזירה את עצמה במקרים רבים כבר בנסיעה הראשונה.

8 תגובות

 1. nit2an

  למיטב זכרוני Wizz שינו את גודל המזוודה המותר לעליה למטוס החל מחודש נובמבר ועכשיו כבר אפשר להעלות טרולי בגודל של 55×40×23 . מצד שני, הם שמים הערה שמומלץ להוסיף פריוריטי כי הם לא מתחייבים שיהיה מקום לכל התיקים.

  הגב
  • nit2an

   ואם כבר פריוריטי, מה אומרים הנהלים (האם יש כאלה בכלל) לגבי מיקומי המזוודות מעל המושבים. האם מישהו שעולה ראשון ודוחף את המזוודה שלו באחד התאים הראשונים למרות שהוא יושב בסוף זה לגיטימי? מה עושים אם מישהו "השתלט" לך על התא והאם בכלל יש שייכות בין התאים למושבים?

   הגב
   • Lior @ FlyingOut

    אני לא מכיר נהלים מסודרים בעניין הזה. יש נוהג והוא אומר שכל נוסע צריך להשתמש בשטח אחסון שקרוב למושבו, ורצוי ישירות מעליו, אבל כשאין מקום אז מוצאים שטח אחר.

   • nit2an

    זה ברור, הכוונה היא מה עושים עם כאלה שכדי שיהיה להם נוח שמים את המזוודה מקדימה ואז הולכים אחורה? עד כמה זה לגיטימי להוציא לו את המזוודה למשל?

   • Lior @ FlyingOut

    מניח שקודם הייתי מבקש מהצוות להתערב, אבל, אני חושב שזה לגמרי לגיטימי להזיז להם את המזוודה במידה וראית אותם שמים אותה מקדימה במכוון כשיש מספיק מקום מאחור. אבל זו דעתי האישית.

 2. יי

  אני גם יודע שוויזאייר הגדילו את גודל המזוודות.
  כתבה מצוינת, רק הערה אחת, לעיר ברומניה אליה טסה וויזאייר קוראים טימישוארה ולא טימיסורה

  הגב
 3. amosnew

  טסתי איתם כבר פעמיים והיה בסדר בשני המקרים. גם רכישת מזון במטוס במחיר סביר. רק מוזר שאם יש בעייה – יצירת קשר עם שרות הלקוחות הוא לפי האתר בתשלום.

  הגב

השאר תגובה