למידע על הכרטיס באתר כאל לחצו כאן. ישנו עמוד פרסומי נוסף לכרטיס – כאן.

כאל משווקת את הכרטיס של מאסטרכארד גם בדרגת גולד וגם בדרגת פלטינום. ישנם כמובן הבדלים בהטבות אך גם הבדל בדמי השימוש החודשיים (15 ש״ח ו-20 ש״ח, בהתאמה). אני ממליץ בחום לבחור בכרטיס בדרגת פלטינום בלבד. ניתן גם לבחור בכרטיס מסוג CalChoice.

כאל מציעה עד סוף השנה בונוס הצטרפות של 15,000 מיילים.

להלן סקירה מלאה של הכרטיס: דמי השימוש החודשיים, התנאים העיקריים, צבירת המיילים הבסיסית, צבירת המיילים המואצת, בונוס ההצטרפות ועוד.

דמי השימוש החודשיים

ע״פ מחירון העמלות של כאל דמי השימוש החודשיים לכרטיס גולד הם 14.90 ש״ח ודמי השימוש החודשיים לכרטיס פלטינום הם 19.90 ש״ח. זה כמובן לא מעודד עבור מי שמעדיף להחזיק אך ורק כרטיסי אשראי שפטורים מדמי שימוש חודשיים (תנאי סף שאני אישית לא מאמין בו).

דמי השימוש החודשיים הם כמעט בכל המקרים נתונים למו״מ מול חברת האשראי. אם אתם בעלי היסטוריית אשראי ארוכה ובריאה, ומוכנים להעביר חיובים רבים לכרטיס החדש, כדאי לכם בהחלט לפנות לכאל ולבקש פטור מדמי השימוש החודשיים או לפחות הנחה משמעותית (ואולי תחת התנאי שיהיה סך חיובים חודשי מינימלי לקבלת ההטבה).

אך יש גם הנחות ופטורים מובנים:

 1. חברי מועדון M&M בסטטוס הון נהנים מפטור מלא מדמי השימוש החודשיים באופן קבוע כל עוד הם ממשיכים להחזיק בסטטוס.
  – – –
 2. חברי מועדון M&M בסטטוס סנטור נהנים מפטור מלא מדמי השימוש החודשיים בכל חודש שבו הם מבצעים חיובים בסך 3,000 ש״ח ומעלה.

התנאים העיקריים של הכרטיס

מרבית התנאים נגזרים מהמותג של הכרטיס ומסוגו. בין השאר: עמלות מופחתות (לכרטיסי הפלטינום), ביטוח נסיעות לחו״ל בחינם (מוגבל לחמישה ימים רצופים), הנחות בנתב״ג ועוד.

ההטבה החשובה ביותר של הכרטיס, מבחינת חברי מועדון M&M, היא שהחזקת כרטיס ממותג בתוקף מונעת תפוגת מיילים בחשבון. באופן רגיל מיילים של המועדון נמחקים כשלוש שנים לאחר צבירתם כפי שנהוג במועדוני תעופה רבים אחרים (אם כי בהחלט לא בכולם). יש שתי דרכים למנוע תפוגת מיילים: ע״י החזקת כרטיס אשראי ממותג של המועדון, בכל מדינה שבה הוא מונפק, או ע״י החזקת סטטוס גבוה במועדון. חשוב לציין שאם חבר המועדון מבטל את הכרטיס אז כל מייל בחשבונו מקבל את התפוגה המקורית שלו באופן מיידי (וכל מייל שנצבר לפני יותר משלוש שנים נמחק מיידית).

למידע נוסף על כרטיסי מאסטרכארד פלטינום לחצו כאן.

למידע נוסף על כרטיסי מאסטרכארד גולד לחצו כאן.

צבירת המיילים הבסיסית

כרטיס גולד צובר מייל אחד לכל 29 ש״ח בחיוב וכרטיס פלטינום צובר מייל אחד לכל 17 ש״ח בחיוב.

בתרגום, על כל 1,000 ש״ח בחיוב: כרטיס גולד יצבור 34 מיילים וכרטיס פלטינום יצבור 58 מיילים. אם נניח שמייל שווה בערך 1.3 סנט, או 4.5 אגורות, הרי שמדובר בהחזר ריאלי של 0.15% ו-0.26% בהתאמה. כן, החזר נמוך מאוד.

ישנם כרטיסים שמאפשרים צבירת נקודות נמוכה מהרגיל לעסקאות מסוימות כמו עסקאות עם גופים ממשלתיים. הכרטיס הממותג של M&M מחריג כליל עסקאות עם גופים רביםוזה בגדר חיסרון גדול. הנה הנוסח המדויק מתוך תקנון הכרטיס:

״מובהר בזאת כי חיובים בגין דמי כרטיס, עמלות למיניהן, חיובים בגין ריבית, משיכות מזומנים בארץ ובחו"ל, עסקות עם גופים ממשלתיים ורשויות המדינה (לדוגמא: רשות המיסים, רשות השידור, הרשות השופטת, המוסד לביטוח לאומי) ,עסקות עם גופים עירוניים (לדוגמא: עיריות, תאגידי מים), עסקות עם חברת החשמל לישראל בע"מ, , תוכניות אשראי למיניהן (כדוגמת הלוואת אקספרס, פריסת החיוב החודשי וכד‘), אינם מוגדרים כעסקה לצורך עניין זה, ולפיכך לא יזכו במיילים.״

צבירת מיילים מואצת

לכרטיס יש תוכנית ייחודית שנקראת ׳Extra Miles׳. זו תוכנית שרבים לא שמים לב אליה על אף שהיא משמעותית מבחינת צבירת המיילים. לעמוד התוכנית באתר כאל לחצו כאן.

בתוכנית כלולים כמה מאות בתי עסק ברחבי הארץ. לא רבים כמו שהיה אפשר לקוותאבל מבחר יש. כל בית עסק מציע אחוז הנחה מסוים אבל במקום לתת את ההנחה בפועל, מתוך החיוב, הכרטיס מציע צבירת מיילים מואצת ביחס של 12 מיילים לכל 1 ש״ח הנחה.

אמשיך בדוגמה.

חיפוש של בתי קפה באזור גוש דן מניב שש תוצאות. בית הקפה ׳קפה קפה׳ ברחוב ה׳ באייר (ת״א) מציע הנחה של 3% במסגרת התוכנית. נניח, אם כן, שישבתם באותו בית קפה לארוחת בוקר זוגית ושילמתם 100 ש״ח. על בסיס החיוב הזה תהיו זכאים לצבירה של 36 מיילים – 12 מיילים כפול 3 ש״ח של הנחה.

זה אולי לא נשמע המון אבל עבור בעל כרטיס גולד זו צבירה של פי 10 מהצבירה הרגילה ועבור בעל כרטיס פלטינום זו צבירה של פי 6 מהצבירה הרגילה.

מתנת הצטרפות

עד ה-31 לדצמבר מציעה כאל מתנת הצטרפות נדיבה לכרטיס: 15,000 מיילים.

באופן רגיל מציעה כאל רק 5,000 מיילים כמתנת הצטרפות בכפוף ללוח זמנים ורשימת תנאים. במסגרת המבצע הנוכחי לא רק שהמתנה מוגדלת פי שלוש אלא שהמתווה לקבלת המתנה פשוט יותר:

 • 7,500 מיילים יינתו כבר במועד החיוב הראשון של הכרטיס.
  – – –
 • 7,500 מיילים נוספים יינתנו לאחר שלושה חודשי שימוש ראשונים בכרטיס ובתנאי שבעל הכרטיס ביצע חיובים בסך 1,500 ש״ח בכל חודש בממוצע (כלומר, סה״כ חיובים בסך 4,500 ש״ח בשלושה חודשים). הבונוס השני יועבר בתוך 60 ימים מסיום תקופת הבדיקה כאמור.

תקנון הפעילות המופיע באתר כאל אינו מעודכן ומתייחס למתנת הצטרפות של 5,000 מיילים בלבד. לא מצאתי תקנון מעודכן ולכן כדאי לעבור על התנאים המדויקים עם נציג שירות בעת הזמנת הכרטיס.

נראה שהמתווה לקבלת המיילים פשוט למדי ולא מצאתי תנאי שקובע שיש להחזיק את הכרטיס לתקופה מסוימת לפני שניתן יהיה לבטלו. כלומר, ריאלית, ניתן להחזיק בכרטיס פחות מחצי שנה רק כדי להנות ממתנת ההצטרפות ואז לבטל. זו דרך מעניינת לצבור מעל 15,000 מיילים (מתנת ההצטרפות והצבירה הרגילה על החיובים) בתמורה לתשלום של 120 ש״ח ומטה בדמי שימוש חודשיים. ל-15,000 מיילים יש שווי ריאלי של כמעט 700 ש״ח.

לסיכום

הכרטיס הממותג של M&M הוא בהחלט אחד הכרטיסים המובילים בשוק המקומי לעניין צבירת מיילים והטבות לנוסעים. צבירת המיילים הבסיסית אומנם לא מהירה, בניגוד להנחת היסוד שיש לרבים, אבל מתנת ההצטרפות הנדיבה וההטבה של מניעת תפוגת המיילים הופכות אותו למעניין.

משזה נאמר, אני ממליץ על הכרטיס אך ורק למי שממילא מטפח יתרת מיילים במועדון M&M באמצעות קירדוט טיסות למועדון או צבירה בדרך אחרת. לחילופין, הכרטיס מומלץ גם למי שמעוניין להגיע לכרטיס בונוס מסוים בצורה מחושבת, ומשתמש במתנת ההצטרפות כמקפצה, מתוך כוונה לבטל את הכרטיס לאחר שישיג באמצעותו את כל המיילים הדרושים לו. הכרטיס פחות מומלץ לשימוש שיגרתי עבור מי שאין לו עניין מיוחד במועדון של קבוצת לופטהנזה.

23 תגובות

 1. Ofir

  לא מבחינת אפשריות של בחירת חברות הטיסה …אלא מבחינת צבירת הנקודות … ושימוש שוטף בכרטיס האשראי … האם הפלייכארד פרימיום של אלעל יותר כדאי ?

  הגב
  • גיא

   מבחינת צבירת נקודות הפלייכארד פרימיום עדיף בערך פי שלוש-ארבע. יתרון נוסף הוא שהוא כרטיס בנקאי ומאפשר חיוב בדולרים ללא עמלות המרה

   הגב
 2. גיא

  השבוע הנפקתי לאשתי ולי את הכרטיס של M&M בדיוק מהסיבות שציינת (מענק הרשמה גבוה ומיילים שיש לנו בחשבון ויפוגו בעוד חצי שנה)
  שתי הערות: להבנתי יש פטור על דמי השימוש החודשיים בכרטיס הפלטינום בשימוש חודשי מעל 5000 שקלים בחודש. חיסרון משמעותי בכרטיס הוא דמי המרה בקניה במט"ח של 2.8%. לא ברור לי אם יש מה לעשות לגבי זה…

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   ייתכן בהחלט שכאל מציעה ללקוחות מסוימים, או לכלל הלקוחות, פטור מדמי שימוש חודשיים מעל חיוב חודשי מסוים. כפי שציינתי בפוסט – דמי שימוש חודשיים כמעט תמיד ניתנים למיקוח. אין סיבה לא לתת הנחה של 20 ש״ח ללקוח שמחייב את הכרטיס באלפים רבים בכל חודש.

   הגב
  • ערן

   הפטור נכון באופן כללי לכרטיסי הפלטינום, אך באתר מצויין גם כי "לא יינתנו הנחות בגין מחזור לכרטיסים המשוייכים למועדוני תעופה", לכן אני מבין שאין פטור אוטומטי לכרטיס מיילס אנד מור בגין שימוש בגובה מסויים כברירת מחדל.
   שווה בכל מקרה לוודא מול נציג.

   הגב
   • ערן

    מעדכן לאחר שיחה עם נציג – אכן יש פטור מעל 5000 ש"ח בחודש

 3. אורן

  הנפקתי את הכרטיס לפני חודשיים. אין בעיה לקבל פטור מדמי שימוש. אני, למשל, ציינתי בפני הנציג שהכרטיס לא כדאי לי בגלל דמי השימוש. מיידית קיבלתי פטור לשנה.

  הגב
  • ערן

   אורן, אני מניח שלנציג היה תמריץ לשמר אותך כלקוח. האם זה בעקבות ממוצע חיובים גבוה?

   הגב
   • יוגב

    אני יודע שב-Power Card, אם אתה בא לבטל הם אוטומטית מציעים לך את הכרטיס בחינם. גם אם זה החודש הראשון שלך ועוד לא היו בו חיובים בכלל.

  • ארז

   גם אצלי מיד עם קבלת כרטיס פלטינום היום, בשיחה עם שירות לקוחות, הוענק ללא ויכוחים פטור לשנה מדמי שימוש בתנאי שימוש חודשי של 20 ש״ח (כל חודש)..

   הגב
   • ערן

    אני מבין שאת השיחה על דמי השימוש עשית לאחר קבלת הכרטיס?
    בינתיים כשבררתי (לפני ההנפקה) רק אמרו לי שבחיוב של 5000 שח לחודש אקבל פטור (התנאים הסטנדרטים).
    יתכן שהם יותר פתוחים למו״מ לאחר שכבר יש את הכרטיס ביד?

   • Lior @ FlyingOut

    זה תמיד פתוח למו״מ אבל אחרי הוצאת הכרטיס יש לך, כלקוח, יותר כוח. הרי כבר הראית מוכנות להשתמש בכרטיס אז עכשיו הם לא חושבים ׳איך להשיג אותך כלקוח׳ אלא ׳איך לא לאבד אותך כלקוח׳.

   • ארז

    נכון. את הפטורים נותן מוקד השירות, כשאת ההנפקה עושה מוקד המכירות.
    וכן, ערן, צלצלתי מיד עם קבלת הכרטיס (ועוד לפני שגוהץ שקל).
    זה נכון שהם רואים שיש לי חיובים אצלם (כאל) בכרטיס אחר, אבל כאן הורידו לי את מגבלת השימוש ך-20 ש״ח עוד לפני שגיהצתי שקל בכרטיס החדש.
    דרך אגב, 4500 שח בחודש הראשון (ברבעון הראשון, אבל למה לא לרכז) תהיה חייב לעשות גם ככה כדי לקבל את הבונוס הנוסף של ה- 7500 מיילים. אז המרחק ל- 5000 לא גדול ותוך חודש אחד תוכל להשיג את הבונוס, לא לשלם דמי כרטיס – ולפי מה שמוקד המכירה אמר לי במועד ההנפקה הבונוס יתקבל גם אם הכרטיס כבר בוטל.

   • ערן

    תודה ארז.
    לפי מה שנאמר לי במוקד המכירות, בדיקת הזכאות לבונוס הנוסף נעשית לאחר רבעון. אני מבין מכך שגם אם מגיעים ל 4500 שח בחודש הראשון עדיין צריך להחזיק בכרטיס 3 חודשים לפחות – אני מניח שחייב להיות כרטיס בתוקף במעמד ביצוע הבדיקה.
    בכל מקרה אבדוק לגבי קבלת פטור לשנה מדמי כרטיס לאחר שאקבל אותו.

   • ארז

    היי ערן, זה נכון שאם תקבל פטור במגבלת שימוש של 20 ש"ח אז הדיון מתייתר, אבל לי הנציגה במוקד המכירות אמרה שגם אם לא יהיה כרטיס תקף אבל כן בוצעו חיובים בסך 4500 ברבעון (או בחודש 1) אז הבונוס יוענק. אם לא תקבל פטור מדמי שימוש אז כדאי לאשרר זאת 🙂

   • ערן

    ברור.
    כרגע אני נסמך על מה שמופיע בתקנון התוכית:
    "מיילים שניתנו כמתנת הצטרפות, יועברו לזכות הלקוח בחשבונו במועדון בתוך עד 3 חודשים מתום
    תקופה המדידה.(תקופת המדידה להלן: ממועד ביצוע רכישה ראשונה בכרטיס ו/או מתום רבעון).
    העברת המיילים תעשה אך ורק בכפוף לכך שבמועד ביצוע ההעברה יהיה כרטיס אשראי תקין ובר
    תוקף, המשויך לתוכנית, ומותנית בכך כי החיוב כובד בחשבון הבנק של הלקוח".
    בכל מקרה, במצב בו המידע שמוסר הנציג שונה מתקנון התוכנית הרשמי, הייתי מברר מול יותר מנציג אחד, רק כדי לוודא שמה שנאמר אכן נכון ולא נובע מחוסר ידע ו\או פרשנות מוטעית של אותו נציג.

 4. גיא

  עדכון:
  אין בעיה לקבל פטור לשנה (ללא חיוב של 5000₪ בחודש) בשיחה קצרה עם שירות הלקוחות אחרי קבלת הכרטיס. מספיק להגיד שאחרי מחשבה נוספת החלטתי שהכרטיס לא משתלם לי.
  אגב נראה שדמי ההמרה למטח אכן אינם ניתנים למשא ומתן (ולכן אמשיך להשתמש בפליי כארד פרימיום הפנים בנקאי לרכישות בחול)

  הגב
 5. ערן

  מעבר לצבירת המיילים, יש עוד סיבות להעדיף את הפלטינום על פני הגולד?
  אם העיקר בהנפקת הכרטיס הוא מניעת תפוגת מיילים ובונוס ההצטרפות – יש הבדל?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   למיטב ידיעתי יש תנאים טובים יותר לכרטיסי הפלטינום מבחינת עמלות וכו׳. כלומר, תנאים שאינם קשורים לכרטיס המסוים הזה אלא באופן רוחבי לכל הכרטיסים של כאל. בכרטיס המסוים ההבדל הוא בצבירת המיילים, כן.

   הגב
 6. chaim

  לאחר חודש ראשון עם הכרטיס, וללא גיהוצים בסך 5.000 ש"ח , בחשבונית לא מופיעה לי שם חיוב של דמי כרטיס.
  ולא, לא התקשרתי לשום נציג לבקש פטור על הכרטיס. [ מדובר בכרטיס פלטינום ]
  מה יכולה להיות הסיבה? אולי בגלל שיש לי כרטיס נוסף של כאל?! [דיינרס פלטינום]

  הגב
  • ארז

   בחודשים הראשונים גם ממני לא נגבו דמי שימוש, ובאופן הזוי אפילו זוכיתי בעבור דמי השימוש כאילו נגבו (לפי הסדר שחיוב מעל 20 ש״ח פוטר מדמי שימוש – פניתי למוקד השירות [מיד עם הנפקת הכרטיס] בבקשה לבטל את הכרטיס בגלל דמי השימוש -> פטור מותנה). לאחר חודשיים בערך זה הסתדר והם החלו לגבות (והמשיכו לזכות בהתאם להסדר).
   אז אל תבנה על זה, ותפנה למוקד השירות אם אתה רוצה פטור (מותנה) מדמי השימוש.

   הגב
 7. chaim

  בשיחה עם נציג של כאל שאלתי אם יש איזה דרך להיזדכות על הדמי כרטיס ,ישר אמרו לי שאם אני יגהץ 1 ש"ח לחודש אני יזוכה מדמי הכרטיס.
  ( שכחתי לשאול לכמה זמן זה תקף ).
  תשלום בקיוסק של 12 ש"ח ב 12 תשלומים יחסוך הרבה כאב ראש לזכור כל חודש ללכת לגהץ 1 ש"ח ..
  תנסו את זה בבית 😉

  הגב

השאר תגובה

BoardingArea