בעוד שבוע בדיוק אאבד את הסטטוס שלי בברית OneWorld. וזה אומר, בין השאר, שלא אוכל להיכנס יותר לטרקליני המחלקה הראשונה של הברית לפני טיסה במחלקת שירות אחרת. נשאלת השאלה: למה אני בטרקלין הזה ולא בטרקלין החדש של קוונטס שנמצא מעבר לקיר?


כתבתי על הטרקלין החדש של קוונטס בחודש שעבר. ביקרתי בו, יחד עם נטע, בשבועיים לאחר פתיחתו. הרושם הראשוני היה מצוין. מאז ביקרתי בו פעם נוספת, לרבות ארוחת בוקר במסעדה (מה שלא הזדמן לנטע ולי בביקור הראשון), ויצאתי מרוצה גם מהביקור השני. אני חושב שאפשר לומר בביטחה שהטרקלין החדש של קוונטס הוא טרקלין העסקים הטוב ביותר בטרמינל 3 ואולי בהית׳רו בכלל. אבל בשדה יש גם לא מעט טרקליני מחלקה ראשונה.

כניסה לטרקלינים

החל מה-1 לפברואר לא יהיה לי סטטוס גבוה באף ברית תעופה. טוב, בעצם, סטטוס סילבר של ברית סטאראבל זה באמת לא נחשב כי אין לסטטוס הזה הטבות אמיתיות (וגם אותו אאבד בקרוב). אני כן מחזיק בסטטוס הגבוה ביותר במועדון של אלסקה, MVP Gold 75K, ובין השאר הסטטוס הזה מקנה לי כניסה לטרקלינים מסוימים ברחבי העולם בטיסה עם שותפות של אלסקה כמו בריטיש, היינאן, איסלנדאייר וקוונטס. כך, לדוגמה, אוכל להיכנס לטרקליני העסקים של בריטיש לפני כל טיסה בינ״ל עם בריטישאבל לא אוכל להיכנס יותר לטרקליני המחלקה הראשונה של בריטיש (כמו שמקנה לי הסטטוס שלי עם אמריקן כיום).

כלומר, החל מה-1 לפברואר אוכל ברוב המוחלט של המקרים להיכנס לטרקלינים רק מתוקף כרטיס הטיסה שבו אחזיק. שזה מאוד כמו להגיד שכמעט ולא אראה יותר טרקליני מחלקה ראשונה כי ריאלית אני כמעט ולא טס במחלקה ראשונה בינ״ל (אלא בעיקר במחלקת העסקים).

כמובן שעדיין תהיה לי אפשרות להיכנס לטרקלינים בתשלום, או לפעמים בחינם, מתוקף חברות באחת מתוכניות הטרקלינים כמו אלו של אמקס, פריוריטי פאס, דיינרס ועוד.

במקרה של טרמינל 3 בהית׳רוקוונטס מפעילה טרקלין מחלקת עסקים בלבד, שמשמש גם את נוסעי המחלקה הראשונה, בעוד קתאי מפעילה שני טרקלינים נפרדים (הצמודים אחד לשני וחולקים חלק מהמתקנים שלהם כמו המקלחות).

הביקור הנוכחי בהית׳רו

הפוסט הזה נכתב בעודי יושב במסעדה המצוינת בטרקלין המחלקה הראשונה של קתאי ושותה לי קפה אחרי ארוחת הבוקר. השירות פה נהדר והטרקלין כמעט ריק.

לפני כשעתיים נחתתי בשדה אחרי טיסת לילה של אמריקן ממיאמי. בקו הזה משרתים מטוסי בואינג 772 הכוללים את מחלקת העסקים הטובה ביותר בצי של אמריקן (סופר דיימונד). טיסות מהחוף המזרחי של ארה״ב ללונדון הן תמיד חצימבאסות כי הן קצרות מדי (7 שעות ו-33 דקות, הלילה). מי שרוצה להנות מארוחת ערב קלה ואולי לעבוד קצת לפני השינה נשאר בסוף עם לילה של ארבע שעות שינה בלבד. אבל לא נורא. בעוד שעתיים אני ממריא הלאה עם בריטיש במחלקת העסקים גם כן.

אז למה בחרתי להיכנס לטרקלין של קתאי ולא לטרקלין של קוונטס?

ובכן, שלוש סיבות:

 1. הטרקלין של קוונטס יהיה זמין לי גם בעתיד. אז רציתי להיפרד מהטרקלין של קתאי שלא ברור אם ומתי עוד אזכה לבקר בו. כדי להיכנס לטרקלין של קוונטס כל שיהיה עלי לעשות זה להמריא בטיסת קוונטס במחלקת העסקים (פחות סביר) או להשיג סטטוס סילבר במועדון של בריטיש ולהמריא עם כל טיסה של ברית OneWorld (יותר סביר). כדי להיכנס לטרקלין המחלקה הראשונה של קתאי אאלץ להמריא בטיסה של קתאי במחלקה הראשונה בלבדוהסיכוי שזה יקרה, בהמראה מלונדון, שואף לאפס.
  – – –
 2. רציתי להתקלח ולאכול ארוחת בוקר טובה. בשני הטרקלינים יש חדרי מקלחת ומסעדה עם תפריט אלהקארט. אבל חדרי המקלחת בטרקלין של קתאי, המשותפים לטרקלין מחלקת העסקים, עדיפים משמעותית. גם המסעדה בטרקלין המחלקה הראשונה של קתאי עדיפה משמעותית על זו בטרקלין של קוונטס. כשאין צורך במקלחת או בארוחה מלאהאני חושב שהטרקלין של קוונטס עדיף, בהנחה שיש לנוסע אפשרות להיכנס לשניהם.
  – – –
 3. הטרקלין של קוונטס נראה עמוס למדי. שני הטרקלינים צמודים אחד לשני ולכן בדרך לטרקלין של קתאי חלפתי על פני הטרקלין של קוונטס. הגיוני שהוא יהיה מלא יותר כי יותר נוסעים יכולים להיכנס אליו לעומת טרקלין המחלקה האשונה של קתאי (שגם קטן ממנו משמעותית). אני גם חושב שהטרקלין של קוונטס עדיין נמצא בתקופת ׳הייפ׳ כך שכל מי שיכול להיכנס אליו נכנס אליו כדי לנסות אותו. זה בדיוק מה שאני עשיתי בשני הביקורים הקודמים שלי בשדה.

המקלחת הייתה מצוינת וכך גם ארוחת הבוקר. אני מאוד אוהב את המסעדה הזאתגם בגלל האוכל אבל בעיקר בגלל השירות.

לסיכום

אני עובר בהית׳רו לא מעט פעמים בשנה. לפעמים רק בטרמינל 5 (לפני טיסות של בריטיש) אבל לרוב דווקא בטרמינל 3 (לפני טיסות של אמריקן או בריטיש). אני אוהב את טרמינל 5 אבל מעדיף את טרמינל 3. הביקור הנוכחי הוא בגדר ביקור מיוחד לאור אובדן הסטטוס הקרוב.

4 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שלא תדע עוד צער
  משתתפים באובדנך…

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   ספציפית את הטרקלין של בריטיש אני לא חושב שניסיתי אבל ניסיתי טרקלינים דומים של אמריקן, קתאי, סוויס…

   זה קונספט נוח מאוד. במיוחד כשיש בהם חדרי מקלחת. זו אפשרות טובה להתרענן, לשתות קפה, להחליף בגדים וכו׳ – לפני היציאה מהשדה.

   הגב
  • דודי

   אני הייתי בו בטרמינל 5.
   טרקלין מעולה ומדהים עם אוכל קר, חם והמון סוגי שתייה .
   יש מקלחות נקיות ובזמני נתנו 15 דק' עיסוי במתנה.
   מומלץ להיכנס אם אתה זכאי ויש לך זמן.

   הגב

השאר תגובה