באופן לאשיגרתי אדלג על כל ההקדמות ואקפוץ ישר למים העמוקים. קבלו רשימה של כרטיסי בונוס הלוך/חזור ליעדים שונים ברחבי העולם שהמכנה המשותף של כולם הוא אחד: הם מתחילים ומסתיימים עם טיסות של קתאי בקו מת״א להונגקונג.

שלוש הערות כלליות:

 • כל מועדוני התעופה בפוסט זה מאפשרים רכישת כרטיסי בונוס בכיווןאחד במחצית המחיר של כרטיס בונוס הלוך/חזור.
  – – –
 • קתאי מציעה שלוש מחלקות שירות בקו להונגקונגתיירים, תייריםפרימיום ועסקיםאך לא כל מועדוני התעופה מאפשרים רכישת מושבי בונוס במחלקת תייריםפרימיום.
  – – –
 • קתאי כמעט ולא גובה היטלדלק על כרטיסי בונוס, ומכאן שגם מועדוני התעופה לא מבקשים תוספת זו, אך כמובן שיש להוסיף את המסים. לא בדקתי מה יהיו המסים לכל יעד אז תניחו שהסכום הכולל לכרטיס הלוך/חזור יהיה בין 50$ ל-100$.

ולעניין

מועדון התעופה AAdvantage (אמריקן)

המחיר הנמוך ביותר בו המועדון מכר מיילים בשנתיים האחרונות הוא 1.72 סנט/מייל. כלומר, 17.20$ לכל 1,000 מיילים. במרבית המבצעים המחיר הנמוך ביותר נע בין 1.8 סנט/מייל ל-2.1 סנט/מייל. לרוב על מנת להגיע למחיר המינימום בכל מבצע יש לרכוש יתרה גבוהה מאוד של מייליםלפעמים אפילו את המקסימום המותר (150,000 מיילים בעלות של כמה אלפי דולרים).

נניח, אם כן, שניתן ריאלית לרכוש מיילים של אמריקן במחיר של 2 סנט/מייל באופן די שיגרתי.

אילו כרטיסי בונוס תוכלו לרכוש עם מיילים של אמריקן?

 • כרטיס הלוך/חזור מישראל ליפן או קוריאה תמורת 45,000 מיילים במחלקת התיירים (900$ + מסים) או 80,000 מיילים במחלקת העסקים (1600$ + מסים).
  – – –
 • כרטיס הלוך/חזור מישראל ליעדים שונים באסיה תמורת 50,000 מיילים במחלקת התיירים (1000$ + מסים) או 80,000 מיילים במחלקת העסקים (1600$ + מסים). לדוגמה יעדים במדינות: תאילנד, סינגפור, קמבודיה, סין, הפיליפינים, ויטנאם וטייוואן.
  – – –
 • כרטיס הלוך/חזור מישראל לאוסטרליה או ניוזילנד תמורת 85,000 מיילים במחלקת התיירים (1700$ + מסים) או 160,000 מיילים במחלקת העסקים (3200$ + מסים). באותם מחירים ניתן גם לטוס ליעדים שונים באזור הפסיפי כמו פיג׳י או גואם.

הערות נוספות: המועדון של אמריקן לא מאפשר עצירה (Stopover, מעל 24 שעות) במסגרת כרטיס בונוס הלוך/חזור וקל וחומר במסגרת כרטיס בונוס בכיווןאחד. כמו כן, המועדון לא מאפשר קונקשיין בהונגקונג בדרך ליעדים שאינם באסיה או האזור הפסיפי. המועדון כן מאפשר שילוב של חברות שותפות בכרטיס בונוס אחד ולכן ניתן לטוס עם קתאי להונגקונג ולהמשיך משם עם חברות אחרות מהברית כמו ג׳אל וקוונטס.

לטבלאות המימוש של המועדון לחצו כאן.

מועדון התעופה MileagePlan (אלסקה)

המחיר הנמוך ביותר בו המועדון מכר מיילים בשנתיים האחרונות הוא 1.97 סנט/מייל. כלומר, 19.70$ לכל 1,000 מיילים. במרבית המבצעים המחיר הנמוך ביותר נע בין 2 סנט/מייל ל-2.2 סנט/מייל. לרוב על מנת להגיע למחיר המינימום, במבצע המקנה 50% בונוס ברכישה, יש לרכוש לפחות 50,000 מיילים (ולקבל בעצם 75,000 מיילים). אפשרות נוספת לרכוש מיילים של אלסקה במחיר הוגן: לרכוש נקודות של סטארווד ולהמיר אותן ישירות או להמיר אותן דרך ׳חבילות הנופש׳ במועדון של מאריוט.

נניח, אם כן, שניתן ריאלית לרכוש מיילים של אלסקה במחיר של 2.1 סנט/מייל באופן די שיגרתי.

אילו כרטיסי בונוס תוכלו לרכוש עם מיילים של אלסקה?

 • כרטיס הלוך/חזור מישראל ליעדים שונים של קתאי באסיה תמורת 45,000 מיילים במחלקת התיירים (945$ + מסים), 50,000 מיילים במחלקת תייריםפרימיום (1050$ + מסים) או 60,000 מיילים במחלקת העסקים (1260$ + מסים).
  – – –
 • כרטיס הלוך/חזור מישראל ליעדים שונים של קתאי בארה״ב או קנדה תמורת 100,000 מיילים במחלקת התיירים (2100$ + מסים), 110,000 מיילים במחלקת תייריםפרימיום (2310$ + מסים) או 125,000 מיילים במחלקת העסקים (2625$ + מסים). ניתן גם לרכוש כרטיס במחלקה הראשונה תמורת 140,000 מיילים (2940$ + מסים) אבל רק טיסת ההמשך מהונגקונג לצפוןאמריקה תהיה במחלקה הראשונה.

הערות נוספות: המועדון מאפשר עצירה בהונגקונג, ללא הגבלת זמן, בכל כרטיס בונוס לרבות כרטיסי בונוס בכיווןאחד. לא ניתן לחפש מושבי בונוס של קתאי באתר המועדון ולכן יש לפנות לשירות הלקוחות על מנת לבצע את החיפוש וההזמנה. המועדון לא מאפשר שילוב חברות שותפות במסגרת כרטיס בונוס אחד, למעט שילוב של טיסות של אלסקה יחד עם טיסות של שותפה אחת, ולכן לא ניתן להמשיך מהונגקונג בטיסות של חברות אחרות מלבד קתאי. לא ניתן לשלב בכרטיסי בונוס טיסות של החברההבת קתאי דרגון.

קל לראות את הערך הפנטסטי שניתן לחלץ מהמיילים של אלסקה במימוש לכרטיסי בונוס במחלקות הפרימיום של קתאי ובפרט מישראל לארה״ב. ההמלצה שלי היא לחזור מארה״ב מישראל דרך אירופה, בטיסות אייר פראנס או בריטיש, וכך להשלים סיבוב מסביב לעולם עם שני כרטיסי בונוס בלבד.

לטבלאות המימוש של המועדון לחצו כאן.

מועדון התעופה FinnairPlus (פינאייר)

המחיר הנמוך ביותר בו המועדון מכר נקודות בשנתיים האחרונות הוא 1.13 סנט/נקודה (בתרגום מאירו לפי השער הנוכחיהמחיר במקור הוא 0.92 אירוסנט לנקודה). כלומר, 11.30$ לכל 1,000 נקודות. לרוב יש כמות מינימלית לרכישה על מנת להנות מהמחיר הנמוך ביותר אך האתגר האמיתי הוא שכל חבר מועדון יכול לרכוש רק 70,000 נקודות בשנה קלנדרית (ולקבל 40% בונוס במסגרת מבצע שדרכו מתקבל המחיר הנמוך ביותר). כלומר, ברכישה ישירה ניתן לרכוש עד 98,000 נקודות בשנה קלנדרית תמורת בערך 1110$.

אילו כרטיסי בונוס תוכלו לרכוש עם נקודות של פינאייר?

 • כרטיס הלוך/חזור מישראל ליעדים שונים של קתאי באסיה תמורת 80,000 נקודות במחלקת התיירים (904$ + מסים) או 120,000 נקודות במחלקת העסקים (1356$ + מסים).

הערות נוספות: המועדון לא מאפשר כרטיסי בונוס בכיווןאחד. המועדון מאפשר עצירה אחת בהונגקונג בכרטיס בונוס הלוך/חזור. ככל הנראה לא ניתן לשלב טיסות של החברההבת קתאי דרגון.

לטבלאות המימוש של המועדון לחצו כאן.

מועדון התעופה Executive Club (בריטיש)

המחיר הנמוך ביותר בו המועדון מכר נקודות בשנתיים האחרונות הוא 1.48 סנט/אוויוס (בתרגום מאירו לפי השער הנוכחיהמחיר במקור הוא 1.2 אירוסנט לאוויוס). כלומר, 14.80$ לכל 1,000 אוויוס. ישנן הזדמנויות שונות לרכוש אוויוס במחיר נמוך יותר שבי 1.0 ל-1.1 אירוסנט לאוויוס. חברי מועדון יכולים לרכוש 100,000 אוויוס בשנה קלנדרית (לא כולל בונוסים, והמבצעים הטובים ביותר מקנים בונוס של 50%) ולקבל 100,000 אוויוס נוספים במתנה.

נניח, אם כן, שניתן ריאלית לרכוש אוויוס של בריטיש במחיר של 1.5 סנט/אוויוס באופן די שיגרתי.

אילו כרטיסי בונוס תוכלו לרכוש עם אוויוס של בריטיש?

 • כרטיס הלוך/חזור מישראל להונגקונג תמורת 50,000 אוויוס במחלקת התיירים (750$ + מסים), 100,000 אוויוס במחלקת תייריםפרימיום (1500$ + מסים) או 150,000 אוויוס במחלקת העסקים (2250$ + מסים).

פרטים נוספים: המועדון מתמחר את כרטיסי הבונוס ע״פ מרחק הטיסה כך שניתן להמשיך לכל יעד בעולם אחרי הונגקונג, בטיסות קתאי או בטיסות חברות אחרות בברית, והתמחור של הכרטיס יהיה ע״פ מרחק הטיסות הכולל. ניתן לבצע עצירות ללא הגבלת זמן בכל נקודה לאורך המסלול. המועדו כן גובה היטלדלק מסוים מכרטיסי הבונוס ולכן המרכיב הכספי יהיה מעט גבוה יותר ביחס למועדונים האחרים אבל לא בהפרש משמעותי מאוד.

המועדון לא מפרסם טבלאות מימוש.

לסיכום

הזמינות הגבוהה של מושבי בונוס בטיסות קתאי, בקו לת״א ובכלל, הופכת את ההתעסקות עם כרטיסי בונוס לכדאית מאוד בטיסות לאסיה, האזור הפסיפי ואפילו צפוןאמריקה (במסלול ארוך דרך אסיה). בדרך זו ניתן לחסוך עשרות אחוזים, ולפעמים אפילו מעל 50%, מול מחירי אותם כרטיסים בכסף. אבל כדאי לזכור שזמינות מושבי בונוס היא לעולם דינמית ואין כל הבטחה שרמת הזמינות בעוד כמה חודשים תהיה דומה לזו של היום.

כמו כן, חשוב לזכור שרכישת נקודות אינה מיידית בדר״כ ולרוב יש להמתין מספר שעות או אפילו מספר ימים עד שהנקודות מופיעות בחשבון. ישנם מועדוני תעופה שמאפשרים ׳הולד׳ על כרטיסי בונוסכך שניתן בעצם להזמין את הכרטיס עוד לפני שרוכשים את הנקודות הנדרשותאבל זה לא תמיד אפשרי, לא תמיד פשוט גם כשאפשרי ולא מבטל לחלוטין את הסיכון. כל מי שקונה נקודות חייב להכין את עצמו לתרחיש האפשרי, גם אם בסיכוי נמוך, שלאחר רכישת הנקודות (עסקה שלא ניתן לבטל) הוא יעמוד מול שוקת שבורה מבחינת הזמנת כרטיס הבונוס המיוחל. זאת ועוד, ביטול של כרטיס בונוס מחזיר אומנם את הנקודות לחשבון אך לא את הכסף ששולם עבור הנקודות האלווזה עניין נוסף שחשוב לקחת בחשבון.

ניתן כמובן להשתמש גם בנקודות או מיילים של מועדוני תעופה אחרים בבריתלרבות אלו של החברות קתאי, ג׳אל, קטאר איירוויס וקוונטסאך בחרתי שלא לסקור אותם או (א) משום שלא ניתן לרכוש במחיר נמוך מספיק נקודות או מיילים במועדונים האלו או (ב) משום שטבלאות המימוש שלהם אינן אטרקטיביות מספיק כדי להתחרות עם כרטיסי הבונוס שכן בחרתי להציג.

21 תגובות

 1. ליהי

  הי,
  קת'אי מאפשרים לצבור מיילים במועדון miles&more במסגרת השותפות שלהם עם לופטנזה.
  האם ניתן לקבל מושב בונוס/לשדרג מושב בקת'אי באמצעות המיילים של miles&more?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לא ניתן.

   השותפות בין קתאי ולופטהנזה היא מוגבלת מאוד ונוגעת לטיסות קודשייר בקוים מאוד מסוימים. בפרט קוים של קתאי מאסיה לאוסטרליה וניו-זילנד וקוים של קבוצת לופטהנזה מאירופה לצפון-אמריקה. במסגרת השותפות הזאת ניתן לצבור מיילים במועדון Miles&More (למימוש, לא לסטטוס) בטיסות נבחרות של קתאי כשהן מכורטסות תחת הקוד של לופטהנזה (LH). כלומר, לא מדובר בשת״פ רחב היקף בשום צורה.

   הגב
 2. אודי

  הי ליאור. סקירה נהדרת!

  רק ראוי לציין שדווקא בטיסות ליעדים רבים באסיה ניתן לקבל מחירים מצויינים במחלקת עסקים בנסיעה דרך אירופה.
  למשל – בייגינג בסוויס או אוסטריאן ב 2000$ – אלאיטליה אפילו פחות.
  שנחאי כנ"ל
  טוקיו – 1800$ עם אלאיטליה
  סינגפור – 2400$ עם אתיופיאן
  ועוד…

  לכן צריך לבדוק כל מקרה לגופו.

  הגב
 3. מ.נ

  שאלה לא קשורה, מקווה שזה בסדר: האם נקודות טייר בריטיש שנצברו בטיסת הלוך ומביאות אותך אל הסטווס הגבוה יאפשרו להנות מהססטוס הזה כבר בטיסת החזור (מדובר באותו כרטיס בהפרש של כשבוע). רוב הסיכויים שהסטטוס עוד לא יתעדכן אבל הנקודות בחשבון. מישהו יןדע מה המדיניות? כמיסה ללאונג בחזור? תוספת הנקודות הנלווית לסטטוס?

  הגב
  • שירה

   מנסיוני סטטוס של BA מתעדכן כשלושה ימים לאחר הטיסה, גם אם זה רק בהלוך.

   הגב
 4. אורי

  האם כל המועדונים הנ"ל מחייבים באותם היטלים עבור קתאי (היטלי דלק/גזל לא מיסי נמל שהם קבועים)?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אמורים, כן. קתאי מבקשת את המסים ומועדוני התעופה מעבירים אותם הלאה לנוסע. קתאי גובה היטל-דלק נמוך מאוד אם בכלל במסגרת כרטיסי בונוס (ובכלל, ובפרט להמראות מהונג-קונג).

   הגב
 5. איתן

  תודה ליאור!
  ממה שאני מתרשם, היתרון הגדול לשימוש במיילים/אוויוס לקניית כרטיס בונוס הוא לכרטיסים במחלקת עסקים. לכרטיסים במחלקת תיירים המחיר לא ממש אטרקטיבי, וניתן לרכוש כרטיס במחיר דומה בחברות אחרות (ואפילו ישיר עם אלעל).

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   נכון מאוד.

   אבל זה יכול להיות כדאי גם לכרטיסים במחלקת התיירים בתקופות השיא – בהנחה שאתה יכול להזמין את מושבי הבונוס מוקדם מספיק. בתקופת השיא כרטיסי הלוך/חזור לאסיה נמכרים במאות דולרים יותר מבעונת החורף (שבה כרטיסי הלוך/חזור להונג-קונג מתחילים מ-900$ וליעדים אחרים לרוב מ-1000$ ומעלה).

   הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כן, בהחלט, כרטיסי בונוס נחשבים לכרטיסים גמישים מאוד.

   יש עמלה לשינוי או ביטול של כרטיס בונוס וגובה העמלה תלוי במועדון, בכרטיס ובסטטוס של הנוסע. זה יכול להיות 150$ ויכול גם להיות חינמי.

   הגב
 6. רועי

  שאלה חצי קשורה – מקווה שזה בסדר.
  נחתתי עכשיו בהונג קונג מתל אביב בטיסת קתאי (כרגע בטרקלין The Pier המצויין). למרות ניסיונות של הצוות הויפי בטיסה לא עבד לכל המטוס, למרות שתכננתי להשתמש בו בטיסה.
  האם ניתן לבקש פיצוי כלשהו או שזו תקלה שלא בשליטתם?
  אם זה משנה אז טסתי בכרטיס רגיל (לא בונוס), מחלקת פרימיום אקונומי ואת המיילים שמתי בחשבון אמריקן שלי. אין לי חשבון מרקו פולו.
  תודה!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לבקש אתה יכול אבל תניח שלא תקבל פיצוי על זה, אלא רק התנצלות, ובכל מקרה אני בספק שתקבל פיצוי במיילים של אמריקן. בתרחיש הטוב ביותר – וזה מה שהייתי מבקש במקומך – תוכל לקבל פיצוי בצורת קרדיט לשימוש עתידי בווייפי בטיסת קתאי ארוכה (נדמה לי זה עולה 20$ לשימוש לכל אורך הטיסה). זה פיצוי קטן אומנם אך הוגן.

   באופן כללי חברות לא נוטות לפצות על תקלות מהסוג הזה ובפרט שמדובר במערכת שאינה מוצעת בחינם לכל הנוסעים ואינה מובטחת בכל מטוסיי החברה.

   הגב
 7. הנוסע התשיעי

  תודה רבה ליאור. אהבתי את הפוסט, מאד אינפורמטיבי ויעיל. הייתי שמח לקבל סקירה דומה על האפשרויות לכרטיסי בונוס לבנגקוק.

  הגב
 8. חנצי

  דווקא יהיה מעניין לשמוע על מימוש באמצעות אחד מהמועדונים של Cathay ובאותה הזדמנות להסביר את ההבדלים בין Marco Polo Club לבין Asia Miles

  הגב
 9. עופר

  לא הצלחתי להבין בדיוק על מה מדובר, אשמח למילון מושגים או פירוט יתר. בגדול אשמח להבין מה עדיף בנקודות האלה וקבלת כרטיס או חצי כרטיס. התייאשתי מהנקודות שיש לי בקוונטס לדוגמא …..

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אני לא בטוח שהבנתי את השאלה.

   קרא את עמוד ״התחל כאן״ באתר (בתפריט הראשי) ושם גם תמצא קישור למילון המונחים.

   הגב

השאר תגובה