אמירטס מדווחת על רווח שנתי של 1.1 מיליארד דולר

לתחושתי התקשורת נוטה להתייחס באותה נשימה לשלושת חברות התעופה הגדולות מהמפרץ הערבי – אמירטס, אתיהאד וקטאר איירוויס – כאילו הן בעלות אותו מודל עסקי, אותה פעילות ואותה בעלות. זה לגמרי לא נכון ובפועל יש שוני רב בין החברות במובנים רבים כמו גודל הצי (לאמירטס צי כפול בגודלו משל אתיהאד, לדוגמה), אופן הפעלת הצי, השקעות זרות, שיתופי פעולה עם חברות אחרות ועוד. מבין שלושת החברות האלו אמירטס היא זו שמראה את הצמיחה העיקבית ביותר, הניהול הבריא ביותר והיציבות. את השנה הפיסיקלית 2017/2018, שהסתיימה ב-31 למרץ 2018, אמירטס סיימה עם רווח נקי של מעל מיליארד דולר – וזה בעצם אומר הכל. לאמירטס יש כיום צי של מעל ל-250 מטוסים עם מעל ל-200 מטוסים נוספים בהזמנה והיא חברת התעופה הגדולה במזרח-התיכון.

מכירה מיוחדת של קתאי לטיסות בחודשי הקיץ

החל מ-800$ לכרטיס הלוך/חזור מת״א להונג-קונג בטיסות הישירות ומחירים מוזלים גם ליעדי המשך רבים באסיה. להזמנות עד ה-15 למאי, ליציאות עד ה-31 לאוגוסט. קתאי מאפשרת לנוסעי מחלקת התיירים למסור עד שתי מזוודות עם משקל מקסימלי של 30 ק״ג סה״כ – וזה היתר כבודה נדיב יותר משל מרבית החברות. החברה ההונג-קונגית המובילה שולחת לת״א את המטוסים המתקדמים ביותר בצי שלה – איירבאס A359.

6,000 מיילים של מועדון FlyingClub מהשכרה עם אוויס

מועדון התעופה של וירג׳ן אטלנטיק הוא פחות מוכר, אז המבצע הזה כנראה יהיה רלוונטי למעטים, אך למיילים של המועדון ערך די גבוה לאור טבלאות המימוש המעניינות שלו ובפרט עם השותפות דלתא ואול-ניפון (ועד לאחרונה גם אייר צ׳יינה). במסגרת המבצע ניתן להנות מבונוס נדיב של מיילים לכל השכרה של שלושה ימים ומעלה של רכב מקטגוריה C ומעלה ברוב היעדים בעולם. להזמנות עד ה-5 ליוני, להשכרות עד ה-15 לדצמבר.

15% הנחה על טיסות אליטליה לאירופה

להזמנות עד ה-14 למאי, לטיסות עד ה-22 לדצמבר (לא כולל חודש ספטמבר ועשרת הימים הראשונים של חודש אוקטובר). ההנחה תקפה לכל היעדים, ההנחה תקפה לכל התעריפים למעט תעריפי לייט בטיסות לאתונה וליעדים באיטליה, ההנחה תקפה גם לטיסות במחלקת העסקים, ההנחה היא על המחיר הכולל ולא רק על מחיר הבסיס של הכרטיס. יש להשתמש בקוד ״TLVSPRING״ בעת ביצוע ההזמנה.

בונוס ׳מסתורי׳ של עד 100% ברכישת מיילים של יונייטד

המבצע בתוקף עד ה-24 למאי ובמסגרתו כל חבר מועדון MileagePlus (יונייטד) זוכה לבונוס כלשהו ברכישת מיילים (לא ידוע לי על החוקיות שבעניין – אז נסו את מזלכם). תחת הבונוס המקסימלי המחיר יורד עד 18.8$ כל 1,000 מיילים. אני לא ממליץ לרכוש מיילים שלא תחת הבונוס המקסימלי ובכל מקרה לא ממליץ לרכוש מיילים בצורה ספקולטיבית לגמרי. זיכרו גם שעד סוף החודש ניתן לרכוש נקודות של סטארווד בהנחה של 35% ולהמיר אותן ישירות למיילים של יונייטד (כל 20,000 נקדות ל-25,000 מיילים) או בהמרה עקיפה דרך המועדון של מאריוט (כדאי יותר!).

ראיון מעניין עם מנהל התחנה של קתאי פסיפיק בישראל

ג׳ונתן ביילי הבריטי הוא רק בן 28 אבל כבר מספר חודשים מנהל את הסניף המקומי של חברת התעופה המובילה מאסיה. בראיון מיוחד לדה-מארקר הוא מספק מידע מרתק על פעילות החברה, עונה על כמה שאלות אקטואליות ומדגיש את חשיבות הקו לחברה. קתאי מפעילה כיום שש טיסות שבועיות מהונג-קונג לת״א עם המטוסים המתקדמים בצי שלה כשבאוקטובר הקו ייקבל אפילו שדרוג נוסף. כשקתאי הודיעה לראשונה על פתיחת הקו, אי שם בחורף הקודם, נראה שהיו לה חששות לגבי ההצלחה הכלכלית שלו אך מהר מאוד גילתה החברה מהו עומקו של המכרה הזהב שהוא נתב״ג ועוד לפני שהמטוס הראשון נחת בישראל היא כבר הודיעה על הגדלת תדירות הטיסות בקו לאור הביקוש. זה לא מקרי שתוך זמן קצר בחרה החברה לפתוח סניף בישראל.

4 תגובות

  • Lior @ FlyingOut

   ישראל היא מדינה מבודדת גיאוגרפית עם כלכלה משגשגת מאוד ושדה תעופה בינ״ל יחיד. כל אלו מובילים לעלייה מהירה בביקוש לטיסות. כמעט כל חברת תעופה שנוחתת בנתב״ג מוכרת מושבים כמו חטיפים לילדים קטנים ולכן נתב״ג נחשב למכרה זהב בזירה הבינ״ל. ת״א נחשבת ליעד חשוב מאוד עבור חברות תעופה גדולות כמו יונייטד, דלתא, לופטהנזה, אירופלוט, בריטיש, היינאן, קוריאן ועוד.

   https://flying-out.com/2017/02/21/tlv-airport-is-a-gold-mine/

   הגב
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ליאור שלום,
  האם יש עוד פרטים על המבצע של יונייטד?
  בדקתי באתר ואני לא מוצא שום בונוס מיוחד

  הגב

השאר תגובה