לפני כשנתיים פרסמתי פוסט בכותרת דומה בו הצגתי עשרה אתרים שבעיניי צריכים להיות ברשימת האתרים המועדפים של כל מי שיש לו עניין אמיתי בטיסות לחו״ל. היום אציג רשימה חדשה-למחצה.


מסלולי טיסה: Great Circle Mapper

האתר הזה הוא המקור הנוח ביותר להצגת מרחקי טיסות ומפות בסיסיות. תוכלו להזין כל מקטע טיסה שתרצו בעולם, או מספר מקטעים, ומיד לקבל את המרחק המדויק ביניהם במיילים או קילומטרים. אבל האתר המשוכלל הזה עושה הרבה יותר והוא יוכל לתת לכם גם מידע מקצועי ומגוון על שדות תעופה, מסלולי טיסה, נהלי בטיחות (ETOPS) ועוד. שחקו עם האפשרויות ע״פ הצורך.

GCM Route - US to HK

חיפוש טיסות: Google Flights

האח הקטן והפרקטי של המטריקס (ITA). כמעט כל חיפוש טיסות שאני מבצע מתחיל מבדיקה ראשונית בגוגל-פלייטס. לא מדובר במנוע השוואת מחירים מושלם וחף-מטעויות אבל הוא נוח בצורה יוצאת דופן, מהיר מאוד ולפעמים מציג כרטיסים שמנועים אחרים לא מוצאים. הוא לא ׳חזק׳ כמו אחיו הגדול ולא מתוחכם כמוהו אבל לכל אחד ממנועי החיפוש האלו יש את יתרונותיו. 

הזמנת טיסות: BookWithMatrix

אם בכל זאת תעדיפו להשתמש במטריקס לחיפוש הכרטיס המתאים ביותר אז מוטב שתכירו את החבר הקרוב BWM. בעזרת העתק-הדבק פשוט מתוצאת החיפוש במטריקס האתר הזה מייצר קישורים למספר אתרי הזמנות. לא כל הקישורים עובדים בכל חיפוש – וזה מוצהר בהגדרות האתר ויש לכך סיבות טובות – אבל בדר״כ הקישור של פרייסליין עובד היטב (אלא אם הכרטיס כולל נוסעים מתחת לגיל שנתיים ולפחות טיסה בינ״ל אחת – כי את זה אתר פרייסליין מסרב לקבל באופן קטגורי). על כל פנים השילוב בין המטריקס ל-BWM הוא פשוט נהדר.

BookWithMatrix

נתוני טיסות: FlightStats

חברת ניתוח המידע FlightStats אוספת נתוני טיסה כבר מעל לעשור. החברה מנתחת את המידע, מפרסמת את חלקו באופן פומבי בחינם ומוכרת את חלקו לצרכיים מסחריים של חברות אחרות. נתוני החברה הם מקור מצויין לבדיקת הנתונים התפעוליים של חברות תעופה ואפילו מטוסים ספציפיים, למציאת טיסות בזמן אמת ואינספור שימושים נוספים. האתר נוח מאוד לשימוש ומאפשר למצוא בקלות נתונים שימושיים על טיסות שנמצאות באוויר בכל רגע.

כרטיסי בונוס: AwardHacker

יש כיום לא מעט אתרים שמסוגלים להציג בצורה נוחה את העלויות המעודכנות של כרטיסי בונוס במגוון רחב של מועדוני תעופה בין כל מוצא ויעד. חלקם עושים עבודה טובה יותר מאחרים. בשנה האחרונה אני משתמש כמעט בלעדית ב-AwardHacker. הוא מעוצב באופן מינימליסטי (יתרון גדול בעיניי), מהיר למדי ומסוגל להציע את עלויות כרטיסי הבונוס של 19 מועדוני תעופה שונים. לפעמים הוא מציג עלות לא נכונה אבל זה חריג. אתר נוסף שאני משתמש בו לאותה מטרה הוא ה-AwardMaximizer שיצר סקוט מהבלוג המצוין טרוול-קודקס.

AwardHacker

צבירת מיילים: Where to Credit

האתר שיעשה לכם סדר לגבי צבירת מיילים או נקודות. פשוט ביחרו את חברת התעופה ואת מחלקת הכרטוס ותוכלו לדעת מיד כמה מיילים ונקודות תקבלו בכל מועדון תעופה שאליו ניתן לקרדט את הטיסה (באחוזים, ביחס למרחק הטיסה – אז השתמשו במקביל גם באתר GCM לעיל). כמה קל – ככה שימושי. האתר גם מציע את האפשרות להזין את מקטעי הטיסות בכרטיס ולקבל סיכום של המיילים או הנקודות שניתן לצבור מהכרטיס כולו.

Where to Credit Website

מידע על ויזות ואשרות: VisaHQ

האתר והחברה שמפעילה אותו קיימים כבר 15 שנה. למעשה, ישנם כ-11 אתרים-מדינתיים של VisaHQ והקישור כאן הוא לאתר האמריקני (כי אין ישראלי…). בעזרת האתר אפשר לגלות בקלות ובזריזות איזו ויזה או אשרה נדרשת בכל מדינה או טריטוריה. שימושי להפליא, אך מכיוון שמדובר בנושא חשוב במיוחד אני ממליץ תמיד לוודא את הממצאים עם מקורות נוספים.

מידע על ציי מטוסים: PlaneSpotters

אתר ענק, ותיק ומקצועי שהוא ממש מוקד עלייה לרגל (בצורה מקוונת) של חובבי תעופה מושבעים. בקהילת הספוטרים, שלא תטעו, יש כאלו שמבינים יותר בתעופה מהטייס הממוצע, יודעים לזהות מטוס באוויר מק״מ ומשננים בע״פ מספרי זנב ונתונים אחרים. האתר הזה הוא גם ככל הנראה המקור הטוב ביותר למידע עדכני ומקיף על ציי המטוסים של פחות או יותר כל חברות התעופה בעולם.

PlaneSpotters

היתרי כבודת-יד: Gate8

לא מדובר באתר מידע ייעודי אלא בחנות בריטית שמתמחה במכירת תיקים ואביזרים נלווים. ובכל זאת האתר מרכז מידע מעודכן יחסית על מדיניות כבודת-היד של למעלה מ-150 חברות תעופה ברחבי העולם עם נתונים מדויקים וקישורים לאתרי החברות. פשוט ונוח – והכל מרוכז בעמוד אחד.

לו״ז טיסות מכל שדה: Kayak Direct Routes

קיאק הוא קצת יותר ממנוע השוואת מחירים. אחד הכלים המעניינים שאפשר למצוא באתר הוא מנוע חיפוש שמציג את כל הטיסות הישירות שממריאות משדה תעופה מסוים בחודש מסוים. התוצאות מסודרות בצורה נוחה ע״פ יעדים לפי מרחקם משדה המוצע ותחת כל יעד ניתן למצוא את כל חברות התעופה שטסות לאותו יעד ואת תדירות הטיסות שלהן ע״פ הלו״ז של אותו חודש. מדהים כמה הכלי הזה שימושי ונוח. ניתן, אגב, להציג את אותן תוצאות גם על מפה.

Kayak Direct Flights

לסיכום

אני עצמי משתמש בכל האתרים לעיל באופן שיגרתי וממליץ עליהם בחום. אשמח לשמוע מכם בתגובות מה דעתכם על האתרים האלו, או על אלו מהם שכבר יצא לכם להכיר, וכמו כן אשמח אם תשתפו בקישורים לאתרים אחרים בהם אתם משתמשים באופן שיגרתי כדי לחפש מידע, לתכנן נסיעות, לבצע הזמנות וכיוצ״ב.

3 תגובות

 1. מיכאל

  פוסט שצריך לעדכן ולהקפיץ כל חצי שנה.
  תודה על הרענון!

  הגב
 2. מאיר

  האמת שבשנה האחרונה אני כל פעם מופתע מהיכולות של ITA והשילוב שלו עם book with ITA. באופן עקבי אני רואה איך מסלולים/טיסות מסויימות שאתה מחפש באתרים הישירים (אצלי בד"כ דלתא או קלמ) פשוט לא מופיעים כאופציה, ומצד שני מופיעים ב-ITA. וכשאתה עובר דרך book with ITA, אתה מגיע לאתר הרשמי עם פרטי טיסה ומחיר שלפני רגע בכלל לא היו זמינים כשחיפשת באותו אתר עצמו. ואז כמובן מזמין משם בעלות הרבה יותר טובה.

  הגב

השאר תגובה