שלושה מבצעים שהתחילו השבוע:


המסורת החדשה-יחסית של ׳שלישי של שאלות׳ התגלתה כמוצלחת ביותר ואני ממשיך לקבל מכם פידבקים חיוביים ופניות רבות גם במייל. בכל שבוע הפוסט של יום שלישי זוכה לעשרות תגובות עם שאלות קטנות כגדולות – אז תודה לכל מי שמגיב ומפתח את הדיון. לבינתיים, כל עוד אין פורומים כאן באתר, המסורת תישמר.

השבוע בפינת ׳השאלה המעניינת׳ הנה שאלתו של דור: ״מה הדרך הפשוטה ביותר לשמור על נקודות שעומדות לפקוע במועדון IHG Rewards?״. כך עניתי:

להזמין לילה-בונוס ולבטל אותו. הנקודות ייצאו מהחשבון וייכנסו אליו חזרה. זה בהנחה שיש לך לפחות 5,000 נקודות בחשבון – ואם יש לך יתרה נמוכה יותר אז לא בטוח שממילא כדאי לטרוח להצילה.

אפשרות אחרת היא כמובן לייצר פעילות כלשהי בחשבון. עם חברת השכרת רכב, למשל.

אם יש לך עודף זמן אתה יכולגם להשתמש באחת מחברות הסקרים שמציעות נקודות בתמורה לזמן שלך ולמוכנות שלך לענות על שאלות מטופשות. לדוגמה:

https://www.e-rewards.co.uk/rewardspartner.do?partner=12404

עכשיו תורכם…

הגיבו לפוסט הזה ושתפו אותי ואת שאר הקוראים בכל שאלה, תהייה, התלבטות, הערה, רעיון, ביקורת וכל דבר אחר בתחום הנסיעות.

(ניתן לפרסם שאלות בצורה אנונימית לחלוטין. אם תציינו את כתובת המייל שלכם תוכלו לקבל התראות על תגובות וכו׳ אבל כתובת המייל לא תפורסם).

38 תגובות

 1. אלעד

  בא לי למות….. במבצע של סוויס יש תאריכים כל שבוע בינואר (עונת השיא בארגנטינה) לבואנוס איירס ב1675 דולר!!!! זה מחיר טיפה יותר יקר מאקונומי בחברה טובה…. שוקל ברצינות לשלם את דמי הביטול על הכרטיסים של בריטיש לכל המשפחה ולהזמין בסוויס, ידוע עד מתי המבצע בתוקף?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   סוויס לא משווקת את הכרטיסים האלו עדיין כמבצע עם עמוד מבצע וכו׳. לכן עדיין יש כאלו שמאמינים שמדובר בטעות-מחיר (ייתכן שכך אבל פחות סביר). משכך אין לי כרגע פרטים נוספים ולא התעמקתי בתעריפים בינתיים.

   כדאי לזכור שע״פ חוק הגנת הצרכן ניתן לבטל עם קנס מינימלי כרטיסים שנרכשו מסוכן, או חברת תעופה שיש לה נציגות בישראל, בתוך 14 ימים ובהתאם לתנאי החוק. כלומר, אולי כדאי לרכוש כעת את הכרטיסים של סוויס ולהמתין מספר ימים כדי לוודא שהכל מתאים ומסתדר. אם כן – תהיה לך האפשרות להתלבט לגבי ביטול הכרטיסים של בריטיש (או ביטול הכרטיסים של סוויס). זו רק שאלה של מסגרת אשראי בעצם.

   בכל מקרה אני ממליץ להזדרז. לא ברור עד מתי המחירים האלו יחזיקו מעמד והם אכן נמוכים משמעותית מהמחירים שראינו בעבר גם במסגרת מבצעים.

   הגב
 2. תומר

  הי,

  2 שאלות:
  1. חיפשתי אך לא מצאתי, האם בתוכנית של smiles and more אפשר לקבל/לשמור על סטטוס גם על פי מקטעי טיסה ולא רק מרחק ?. אני טס מינימום 4 מקטעי טיסה איתם בחודש אבל מבחינת נקודות צבירה זה לא מספיק לכלום.

  2. בטיסה האחרונה ראיתי מטוס מוזר (אין אופציה לעלות תמונות). במקום שהמנועים יהיו מתחת לכנף הם בחלק האחורי ביותר של המטוס וכן מנוע/כונס אויר על הזנב. מבדיקה בגוגל זה טופולב Tu-154. מסתבר שהוא לא מיוצר כבר 12 שנה ויש לו היסטוריה בטיחותית "בעיתית" אך הוא עדין נפוץ במזרח אירופה ורוסיה. האם חוקי הבטיחות של מזרח אירופה אינם זהים כמו של אירופה ? הרי המטוס מקשר בין שדות התעופה הנ"ל.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   (1) לא הבנתי על איזה מועדון אתה שואל. יש Miles&More (לופטהנזה) ויש Miles&Smiles (טורקיש). דווקא Smiles&More אין.

   (2) אני לא מכיר לעומק את מגבלות הבטיחות של האיחוד האירופי אבל בהחלט שניתן למנוע מחברות תעופה מסוימות או ממטוסים מסוימים שלהן לנחות בשטח האיחוד. אם ראית את המטוס באירופה אז כנראה שהוא מאושר לטיסה אם כי אולי לא להובלת נוסעים.

   הגב
   • תומר

    הגט לג עושה את שלו 🙂
    הכוונה למועדון הטורקי Miles&Smiles.

  • אסף

   גם ה DC- 9 הוא בעל מנועים בחלק האחורי של המטוס למשל…ויש עוד כמה כאלה.

   הגב
 3. נעמה

  שאלה:
  ילד שהוא חבר מועדון ביונייטד ומין הסתם ללא כרטיס אשראי, כיצד ישאיר את המיילים שלזכותו מבלי שיפוג תוקפם? יש לציין שלא מתוכננת טיסה בזמן שנותר עד לתאריך התפוגה.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   מיילים במועדון של יונייטד נמחקים כשחשבון הופך לא-פעיל וזה קורה אחרי 18 חודשים של חוסר פעילות בחשבון. ״פעילות בחשבון״ אינה בהכרח טיסה אלא כל הוצאה או הכנסה של מייל בודד.

   ניתן, לדוגמה, לרכוש מיילים או להמיר נקודות של מועדון מלונות למיילים. ניתן גם לקרדט פעילות אחרת כמו השכרת רכב. ניתן גם להשתמש בפורטל הקניות של המועדון כדי לצבור מיילים נוספים או להשתמש באחד מאתרי הסקרים כדי ליצור פעילות מינימלית.

   הגב
   • נעמה

    איפה אפשר למצוא אתר סקרים שיצור פעילות בחשבון?

   • Lior @ FlyingOut

    הנה אחד לדוגמה:

    https://www.e-rewards.com/global_home.do

    אבל חשוב לי לציין שזה הליך מעט סיזיפי. צריך להירשם, צריך לענות על לא מעט סקרים מעייפים ולא מעניינים, צריך לוודא שכל הנקודות נכנסות לחשבון ובשלב מסוים צוברים מספיק נקודות כדי להמיר למספר די נמוך של נקודות במועדון לקוחות. שווה את הזמן? כנראה שלא, אלא למי שיש עודף זמן. אבל זו אכן דרך לצבור קצת נקודות בלי להוציא סנט.

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  היי,

  שאלה לגבי אתר topcashback
  נסעתי במאי והזמנתי בבוקינג דרך האתר הנ"ל, כאשר אני נכנס לחשבון שלי אמנם מופיעות העסקאות שלי אבל תחת ה Cashback מופיע סכום אפס ותאריך התשלום הינו 10 שבועות. הסטטוס של התשלום הינו payable

  האם זה תקין או אני צריך לפנות אליהם?

  תודה

  רונן

  הגב
  • יואב ה

   תפנה אליהם,
   אבל קח נשימה ארוכה.
   בוקינג והוטלס נוטים לעשות כאלה דברים. אצלי הסכום נשאר 0 גם אחרי שלושה חודשים – כרגע בבירור בטופקאשבק כבר חודשיים.
   הגעתי למצב שהסכום כבר אפשרי לתשלום ועדיין אפס.
   מנסיון – פתח בירור באתר הקאשבאק.

   הגב
  • Lior @ FlyingOut

   ייתכן שהפעולה לא נרשמה כהלכה או שניתנה לך בהזמנה הנחה כלשהי שמונעת קאשבק (יש כאלו). בהחלט כדאי לפנות ל-TCB עם שאילתא. יש באתר, תחת ׳שירות לקוחות׳, אפשרות פשוטה לעשות את זה.

   הגב
 5. נועה

  היי,

  אנחנו עוברים לסינגפור, מתכננים לטייל המון באסיה והפאסיפיק ומחפשים לאמץ מועדוני טיסות ובתי מלון 🙂

  מהו המועדון החזק ביותר באיזור שכולל חברת תעופה שפועלת בסינגפור ובתי מלון ברחבי אסיה והאם
  יש לו כרטיס אשראי בנקאי מומלץ, מקומי סינגפורי? או שיש צורך לפצל נגיד ל- SPG ול- KRISFLYER ?

  אשמח לקבל טיפים…

  דרך אגב,, ראיתי שאין יותר בסינגפור UBER הם עברו לGRAB

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   להערכתי שני מועדוני התעופה שהכי ישתלם לכם להשתמש בהם הם KrisFlyer (סינגפור איירליינס) ו-Executive Club (בריטיש). לראשון יש כמובן כרטיס אשראי בסינגפור, של אמקס, אבל אני לא מתמצא בשוק האשראי שם כדי לדבר על איכותו של הכרטיס. במועדון השני תוכלו לפתוח חשבון משפחתי כדי לצבור נקודות במהירות רבה יותר ותוכלו להשתמש בנקודות כדי לרכוש טיסות של ברית OW עם חברות כמו קתאי, מלזיה איירליינס או סרי-לנקן. כלומר, תוספת טובה לברית סטאר.

   לגבי מועדוני מלונות – זה כבר מאוד תלוי בסוג המלונות שאתם מעדיפים וביעדים שאליהם תגיעו. לקבוצת הייאט יש נוכחות ראויה באסיה (ועדיין די נמוכה) אבל הבחירות הטבעיות יהיו קבוצת אינטרקונטיננטל, קבוצת הילטון וקבוצת מאריוט. לכל אחת יש יתרונות.

   הגב
  • Yoav

   לגבי Grab, השתמשתי בשירות המון השבוע בוויטנאם. אחלה אפליקציה, ויש להם תוכנית נאמנות שנותנת נקודות. את הנקודות ניתן כרגע גם להמיר למיילים של KrisFlyer

   הגב
   • Lior @ FlyingOut

    תודה על הפידבק!

    אמצא הזדמנות לנסות בעצמי את שירותי החברה באסיה ולכתוב על כך.

  • Genia

   היי נועה,

   תוכלו להיעזר באתר הבא לטיסות (ולא רק) בכל הקשור במבצעים והטבות בסינגפור והסביבה.
   http://www.greatdeals.com.sg/lifestyle/travel ו/או לחפש Great Deals Singapore בפייסבוק.
   לרוב מציעים שם מבצעים די אטרקטיביים אז שווה לעקוב מקרוב.

   בהצלחה!

   הגב
 6. hemedr

  היי ליאור,

  רציתי לשאול אם אתה מכיר אתר שמפרסם יותר מבצעים באסיה, אני גר בתאילנד ומטייל הרבה באזור

  הגב
 7. אלעד

  היי ליאור,
  מספר שאלות המשך למה ששאלתי בשלישי הקודם (-:
  1. אם יש לי אמריקן פלטינום, שווה להתאמץ להשגת פלטינום פרו? באתר של אמריקן לא ראיתי יתרונות פרט לצבירת מיילים של 80% יותר.
  2. האם רק בהשוואת סטטוס באלסקה יש צורך בכתובת אמריקאית? האם מקפידים על זה?
  3. בטבלאות צבירה של טיסות oneworld יש צבירה גבוהה למועדון של פינאייר (עד לכדי כפול) לעומת אמריקן, בריטיש וגפאן איירליינס. מאוד מפתה אבל אמרת שהניצול בעיקר למחלקת עסקים להלינסקי. מפספס משהו?
  תודה רבה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   1. לא במיוחד.

   2. נדרשת כתובת אמריקנית ובפרט ביעד שאותו משרתת אלסקה בעצמה. וכן, מקפידים על זה.

   3. בחלק מהמקרים של צבירה נדיבה במועדון הפיני, כן. אבל צבירת נקודות היא רק חצי מהמשוואה הכללית. מימוש הנקודות של פינאייר הוא גם כן שונה מאוד מבמועדונים אחרים ולכן בשורה התחתונה המועדון של פינאייר אינו תחליף טוב לאלו שציינת.

   הגב
  • Avi

   סליחה על הבורות
   מה זה כרטיס פלטינה פרו ואיזה משמעות יש לו בצבירה
   אם מישהוא יכול לעדכן

   הגב
 8. זאב

  אחד התחומים הכואבים בעולם התעופה הוא תחום התקשורת. לצערנו יש זלזול (לפעמים מעליב ממש…) של כתבים המתיימרים להתמחות בענייני תעופה ומטוסים, וכותבים כל העולה על רוחם וכל המסתבר להם העיקר בכדי למלאת טורים נוטפי אינטלגנציה ועובדות, או במקרים טובים פחות עובדות יצירתיות.
  אני לא מתכוון להכליל חלילה, וישנם כותבים נהדרים ומשובחים, אך ישנם גם רבים כאלו שפשוט מעתיקים כתבה או רעיון ממקור אינטרנטי כלשהו, מתרגמים לעברית (במידה והמאמר 'מיובא' מחו"ל) ומעלים על גבי המרשתת או הדפוס. הבעיה נעוצה באי בדיקה לעומק של נתונים, עובדות, תיאוריות וכל מה שעיתונאי אמור לעשות.
  דוגמה מעניינת, שדווקא לא בדיוק דומה למקרה שלעיל אך ממחיש מעט את העניין, היא מכתבה המייעצת לנוסע איך לקבל את מזוודתו מהר על המסוע. אני לא יורד לעומק הדברים, אך מעניין ואף יש שיאמרו מרתק, שהרעיון פורסם בשתי אתרים ארצי־ישראליים השבוע, בהפרש של שלשה ימים ביניהם…
  והנה זה:
  https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3739797,00.html
  http://www.israelhayom.co.il/article/562895

  בהקשר או שלא בהקשר לנכתב לעיל, ליאור כידוע (וכנראה בחוש…) משקיע זמן רב בהכנת המאמרים היומיים הנפלאים והמדויקים.
  אני בטוח ומאמין, כי בין הקוראים ישנם רבים שידע מקצועי רב ונרחב להם בענייני תעופה, חופשות ומועדונים. בכדי להקל על ליאור, הייתי מציע כי יעשה לעתים כמין 'כתבות אורחים' ממאמרים שקוראי הבלוג יכתבו וישלחו לתיבת המייל שלו, וכך יקל מעליו לעתים, ויתן לעתים במה למאמרים מחכימים מ'הצד'.

  תודה על הכל כתמיד!

  הגב
 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  היי ליאור.
  אנחנו קבוצה של 20+ אנשים רוצים להזמין חופשה יחד באירופה.
  מהי הדרך להפיק רווח בדמות מחיר ותנאים טובים עבור כמות אנשים שכזו?
  מביקור קצר שערכתי, בהרבה מקרים להזמין קבוצה דווקא יכול לייקר עלות כרטיס

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אני לא מתמחה בארגון קבוצות ולדעתי האפיק הטוב ביותר יהיה לפנות לסוכן שמתמחה בתחום. סוכן טוב יכול אפילו להתמקח עם מלון, בחלק מהמקרים, כדי לקבל מחיר לא-פומבי נמוך במיוחד כשמגיעה קבוצה שדורשת הרבה חדרים. ׳תעריף קבוצתי׳ של חברת תעופה הוא מוצר קצת שונה ולא תמיד כדאי להשתמש בו – וגם את זה סוכן טוב יידע להציע (יש לזה יתרונות, בגדול, אז לא צריך לפסול על הסף).

   מבחינת מועדוני לקוחות היתרונות הם מוגבלים. ניתן בדר״כ לצבור קרדיט על מקסימום של שלושה חדרים במקביל במלון וגם חשבונות משפחתיים שמציעים חלק ממועדוני התעופה לרוב מוגבלים ל-5 עד 8 בני משפחה אחת.

   הגב
 10. hemedr

  היי ליאור, יש לי מיילים של אמריקן 30K ויונייטד 30K ואני בתאילנד ואני נאלץ לטוס לארץ ולחזור שוב לתאילנד, קראתי לאחרונה אצלך כתבה שאני לא מוצא על שימוש נבון במיילים ואני זוכר דוגמה עם הירדנים…אתה אולי זוכר או יכול לייעץ לי עם איזו חברה עדיף לי?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כעקרון 30,000 מיילים של אמריקן יספיקו לכרטיס בכיוון-אחד במחלקת התיירים מאסיה לישראל. ב-40,000 מיילים אתה כבר במחלקת העסקים אז אולי שווה לגשר על הפער בדרך זו או אחרת. אפשרות נוספת היא פשוט לרכוש כרטיס בכיוון-אחד בכסף ואם אתה מעדיף לטוס במחלקת העסקים אז אייר-אינדיה מציעה כעת כרטיסים בכיוון-אחד ב-1070$, שזה מחיר די טוב. למרות שאפשר פשוט לרכוש כרטיס הלוך/חזור במחיר הוגן.

   30,000 מיילים של יונייטד לא בטוח יעזרו לך כי כרטיס בכיוון-אחד בין ישראל לדרום-אסיה עולה 35,000 מיילים (במחלקת התיירים). בדיוק פרסמתי עכשיו מבצע שמאפשר לרכוש מיילים יחסית בזול אז אולי תרצה לרכוש קצת מיילים להשלמה.

   שאלת לגבי פוסט שכתבתי – ואני חושב שאתה מתכוון לפוסט הראשון בסדרת הפוסטים על הנסיעה לסרי-לנקה. ציינתי שם שיש כרטיסים במחירים אטרקטיביים מאוד של רויאל ג׳ורדניאן ליציאה מסרי-לנקה (דרך בנגקוק, האמת). כלומר, אם תרצה להשתמש בכרטיס כזה תצטרך לרכוש כרטיס בונוס הלוך/חזור מתאילנד לסרי-לנקה ומסרי-לנקה הלוך/חזור לישראל (דרך תאילנד, באופן מצחיק).

   הגב
 11. החסכן

  לגבי נקודות של IHG, כדי למנוע פקיעתן ניתן בדרך כלל לרכוש ספר דיגיטלי דרך האתר שלהם ויש במחירים של 1000 נקודות או פחות. אם נותנים להם את יום ההולדת שלכם בפרופיל, לפעמים מקבלים 1000 נקודות מתנה כשהוא מגיע מה שגם עוזר למנוע פקיעה.

  הגב

השאר תגובה