אני עוסק בתחום הנסיעות העסקיות ובזכות כך, וגם בזכות היותי בלוגר, יוצא לי להיחשף באופן שיגרתי למיזמים שונים שעוסקים בתיירות ובנסיעות בינ״ל בכלל. לפעמים מדובר ברעיון ראשוני בלבד ולפעמים במיזם שכבר השלים גיוס השקעה. במקרים רבים היזמים מחפשים ייעוץ או אנשי מקצוע שיוכלו לסייע ורצוי כאלו שיש להם אהבה אמיתית לנסיעות. אז אם אתם בעלי כישורים עסקיים/טכנולוגיים רלוונטיים ונשמע לכם מעניין לקחת חלק במיזם חדשפנו אלי, ואנסה לעזור!


שוק הנסיעות הבינ״ל ראה בשנת 2017 הכנסות בסך של יותר מ-1.6 טריליון דולר. אלו הכנסות ממכירת מוצרים ושירותים שהם בליבת השוק, כמו כרטיסי טיסה וחדרים במלונות, ולצידן הכנסות פי כמה גבוהות יותר של מוצרים ושירותים נלוויים. השוק הזה הוא גם מקור הפרנסה של מליונים רבים של אנשים ברחבי העולם.

המגוון העצום של המוצרים והשירותים, הטכנולוגיה שתופסת מקום נכבד יותר בשוק בכל שנה שחולפת והחשיפה של יותר ויותר אנשים ברחבי העולם לאפשרויות חדשות עבורםכל אלו הם רק חלק מהגורמים שהופכים את שוק הנסיעות הבינ״ל לשוק דינמי, מאתגר ופוטנציאלית אטרקטיבי במיוחד ליזמים. חדשות ויצירתיות יכולות להוביל להצלחה מהירה.

מחפשים שותפים

הפוסט הזה הוא לא מודעת גיוס עובדים. אף אחד לא ביקש ממני לכתוב אותו ואני לא מקבל עמלה על קישור בין אנשים. נהפוכואשמח מאוד אם תהיה לי ההזדמנות לחבר קוראים שונים של הבלוג שיוכלו לעבוד ביחד עם מיזם חדש. בסופו של יום כולנו חלק מאותה קהילה.

הפוסט הזה הוא הזמנה לעשות צעד קדימה. בין אם אתם יזמים שמפתחים רעיון, בין אם אתם משקיעים שמחפשים השקעה חדשה, בין אם אתם אנשי תוכנה שמוכנים להשקיע בשביל הסיכוי להיות בצוות המוביל של חברה חדשה, בין אם אתם מעצבים שרוצים לאתגר את היצירתיות שלכם וכיוצ״ב.

יש יזמים שמחפשים עובדים במשרה מלאה, יש יזמים שצריכים אנשי מקצוע לשעות עבודה בודדות, יש יזמים שפועלים ללא תקציב כרגע אך ישמחו להציע אחוזים במיזם, תמורה עתידית כלשהי או כל פתרון אחר. אני לא מחפש להתערב במו״מ על אופי השותפות אלא רק ליצור את הקישור הראשוני בתקווה שהוא יצליח.

מקצועות מבוקשים

אני לא טכנולוג, ואפילו רחוק מזה, אז סלחו לי מראש על השימוש במונחים לאמקצועיים בעליל.

מניסיוני למדתי שיזמים, ובפרט בתחילת דרכם עם המיזם, מחפשים בעיקר שותפים טכנולוגיים ואנשי מקצוע בעלי הכישורים הבאים:

 • פיתוח אפליקציות בדגש על UI ועל Front-End.
  – – –
 • הקמה ותחזוקה של אתרי אינטרנט בפלטפורמות שונות בדגש על רספונסיביים.
  – – –
 • עיצוב אפליקציות ואתרים בדגש על תכנים מסחריים/שיווקיים.
  – – –
 • ניהול מערכות מידע בסיסיות ו-API.
  – – –
 • שימוש באפיליאציה והטמעת קישורים ופרסומות באתרים ובאפליקציות.
  – – –
 • תרגום מקצועי של תכנים בין שפות מובילות לרבות עברית (כי בכל זאת…).
  – – –
 • שימוש במערכות לניהול קשריי לקוחות (CRM).
  – – –
 • הכנת תוכנית עסקית ברמה מקצועית לקראת גיוס משקיעים.
  – – –
 • הקמה ותחזוקה של חשבונות במדיה החברתית בדגש על אינסטגרם.

אשמח להאריך את הרשימה הזאת במידה ויפנו אלי יזמים נוספים שבמקרה מחפשים כעת אנשי מקצוע שונים (ואולי משונים).

לפעמים דרוש שותף טכנולוגי שיהיה חלק אינטגרלי מהצוות המוביל ויקדיש אינספור שעות למיזם ולפעמים דרוש איש מקצוע לעבודה שיכולה לקחת מספר שעות בודדות. כל אחד ומה שמתאים לו, משני הצדדים של השותפות, והעיקר שהכל מובן ומוסכם.

שלחו מייל!

יש לכם רעיון מבריק ואתם מחפשים אנשים טובים שיעזרו לכם לפתח אותו?

לחילופין, אתם אנשי מקצוע ומעוניינים לקחת חלק במיזם חדש ויצירתי?

מה לעשות? שלחו לי מייל עם הפרטים שנראים לכם רלוונטיים, תחת הכותרת ״מיזם תיירות״ֿ, ואשמח לקשר אתכם לאדם הנכון אם וכאשר יציג את עצמו. כמובן ללא התחייבות וללא תשלום. המייל שלי: lior@flying-out.com

רק תבטיחו שאם המיזם יהפוך להצלחה מטאוריתאז שיגיע קצת קרדיט לבלוג. (:

גילוי נאות

לאורך השנים האחרונות הייתי מעורב, במידה זו או אחרת, במספר מיזמים בתחום הנסיעות הבינ״ל. גם לי היה צורך באנשי מקצוע שונים וכנראה שעוד יהיה. משזה נאמר, אני כרגע לא מנסה לגייס איש מקצוע כלשהו ומטרת הפוסט היא לא לעזור לי אישית ו/או למיזם שאני מעורב בו אלא לעזור לקהילת קוראיי הבלוג שבתוכה ישנם, כך אני יודע, מספר יזמים ולא מעט אנשי מקצוע.

בהצלחה!

תגובה אחת

 1. borisdan

  כל הכבוד, ליאור! אין ספק שזה חלק משמעותי מהזווית הישראלית של הבלוג הזה. אשלח מייל ברגע שאחליט על איזה תקן אני רוצה להציע את עצמי. 🙂

  הגב

השאר תגובה