פוסטים קודמים בסדרה:

מבוא: מסביב לעולם בכיוון מערב


הייתי צריך להגיע לניויורק בשבוע הראשון של חודש יולי. ידעתי שאני רוצה לטוס במחלקת העסקים, או במחלקה ראשונה, עם העדפה ברורה לנסות מוצר כלשהו שטרם ניסיתי. דרישות סבירות סה״כ.

כרטיסי בונוס היו אפשרות חלשה למדי הפעם, כי:

 • בעונת הקיץ, כשרוב העולם המערבי בחופשה, לחברות התעופה יש אינטרס ברור להקצות פחות מושבי בונוס וגם אלו נתפסים בדר״כ חודשים רבים מראש. הסיכוי למצוא מושבי בונוס מתאימים בתאריך נקוב בחודש יולי, בחיפוש של מספר שבועות מראש, הוא לא סיכוי גבוה. זה אפשרי, בהחלט, אבל האפשרויות יהיו מוגבלות במקרה הטוב.
  – – –
 • כאמירה כללית מימוש נקודות לכרטיס בונוס מת״א לניויורק זה רעיון לא טוב. מחירי הכרטיסים בכסף בין הערים לרוב שפויים מספיק כדי לייתר את הצורך בכרטיס בונוס, בתור התחלה, ומצד שני קיטלוגה של ישראל כחלק מהמזרחהתיכון הופך את כרטיסי הבונוסבמרבית מועדוני התעופהליקרים יחסית עם עלות ממוצעת של 70,000 נקודות לכרטיס בכיווןאחד במחלקת העסקים. גם אם נניח ערך ריאלי של 1.5 סנט/נקודה אז כרטיס בונוס כזה, בצירוף המסים וכו׳, יגיע למחיר של מעל 1100$. זה לא מחיר גבוה במיוחד אבל גם לא מציאה גדולה ביחס לחלופות.

במקביל בדקתי את האפשרות של כרטיס בכסף. הבעיה היא שכרטיסים בכיווןאחד, ובפרט במחלקות הפרימיום, הם לרוב יקרים מאוד ולפעמים אף יקרים יותר מכרטיסי הלוך/חזור באותו הקו (אם כי לרוב הכרטיס הראשון יהיה במחלקת כרטוס גבוהה יותר עם תנאים גמישים יותר). כדי להגיע למחיר שפוי יותר צריך להיות מעט יצירתיים.

כך, לדוגמה, אם תרצו לטוס עם בריטיש בכיווןאחד מת״א לניויורק במחלקת העסקים תאלצו להיפרד מסכום לא מבוטל של כ-3100$. זה התעריף הנמוך ביותר כיום, במחלקת כרטוס C. אבל כדי לחסוך לא מעט כסף תוכלו פשוט לרכוש כרטיס הלוך/חזור, במחלקת כרטוס I (נמוכה יותר), במחיר של כ-2500$ בלבד. כלומר, הוספת טיסת חזורושימוש בתעריף הלוך/חזור במקום בתעריף בכיווןאחדיכולה להוריד משמעותית את עלות הכרטיס. ומה אם אין כוונה להגיע לטיסת החזור וכל מטרתה בכרטיס היא להוריד את המחיר? ואם כך, למה טיסת החזור צריכה בכלל להיות במחלקת העסקים?

הכרטיס שלי עלה 1480$ בלבד

בחרתי לטוס עם בריטיש לא בגלל מחלקת העסקים של החברה. למעשה, אני נמנע ממנה בכל הזדמנות כי בעיניי היא בינונית להחריד. בחרתי לטוס עם בריטיש כי התעריף שמצאתיהלוך/חזור לניויורק (OJ, למעשה) עם טיסת חזור במחלקת התייריםאיפשר לי לבחור בטיסה BA001 כטיסת ההמשך מלונדון לניויורק. זו טיסה שחלמתי לנסות במשך שנים.

הכרטיס שלי, אותו רכשתי באתר פרייסליין, נראה כך:

BA Ticket TLV-LHR LCY-JFK

טיסת החזור, שאותה לא אטוס ככל הנראה, היא מניויורק ללונדון בסוף נובמבר במחלקת התיירים. מדוע בחרתי דווקא אותה? מהסיבה הפשוטה שהיא הייתה טיסת החזור הזולה ביותר שמצאתי בזכות תעריף אטרקטיבי מספיק של בריטיש בין ניויורק ולונדון. כל תאריך עתידי היה מתאים באותה מידה ואני בחרתי בתאריך שבו יש סיכוי כלשהו שבכל זאת ארצה להגיע לטיסה (סבירות נמוכה מאוד, אבל עדיין…).

חיפוש מורכב של כרטיס כזה במטריקס, תוך ניסיון לאתר טיסת חזור זולה בחיפוש רחב, ייראה כך:

BA TLV-NYC Matrix Search

ראו: המדריך לחיפוש מתקדם עם ITA Matrix (דצמבר 2016)

שימו לב לכל מאפייני החיפוש במקרה הזה:

 • בחרתי בטיסות ספציפיות, ע״פ מספרי הטיסה, כדי לוודא שאקבל אך ורק תוצאות הכוללות את טיסות ההלוך הרצויות לי בתאריך המסוים.
  – – –
 • בחרתי במחלקת כרטוס I בלבד כדי לבודד את התעריף המוזל שאני מעוניין בו ולא תעריפים יקרים יותר במחלקות כרטוס גבוהות יותר.
  – – –
 • לטיסת החזור נתתי גמישות מקסימלית גם בתאריכים, גם בשדות המוצא (שבכולם פועלת בריטיש), וגם בשדות היעד, ואף איפשרתי טיסות עם מספר חברות תעופה אחרות (אמריקן, איבריה ופינאייר) אשר הן שותפות של בריטיש בברית וואןוורלד ובפרט בשת״פ הטרנסאטלנטי. אפשר להעמיס על החיפוש הזה עוד שדות מוצא, עוד שדות יעד ועוד חברות תעופה אבל בעיניי זה חיפוש רחב מספיק.

הנה, לדוגמה, אחד הכרטיסים שעלו בתוצאות החיפוש:

BA TLV-NYC Matrix Result 1

הכרטיס לעיל דומה לכרטיס שאני הזמנתי כשההבדל העיקרי הוא שטיסת החזור היא מבוסטון ללונדון במקום מניויורק ללונדון. כשאין כוונה לטוס אותה בכל מקרהזה כמובן לא משנה. ראו את תעריפי הבסיס של הטיסות:

BA TLV-NYC Matrix Result 2

שדרוג למחלקה הראשונה

אחד המימושים הכדאיים לאוויוס הוא לשדרוג מחלקת השירות בטיסת בריטיש. לצערו של הנוסע הממוצע יש מגבלות משמעותיות על שדרוג ממחלקת התיירים למחלקת תייריםפרימיום, ובפרט שלא ניתן לשדרג כרטיסים במחלקות הכרטוס המוזלות ביותר, אבל שדרוגים ממחלקת תייריםפרימיום למחלקת העסקים או ממחלקת העסקים למחלקה הראשונה הם נוחים וכדאיים מאוד. השיטה של בריטיש די פשוטה: אם מושב כלשהו זמין כמושב בונוס אז הוא זמין גם לשדרוג. כך החיפוש קל יותר.

לשמחתי הרבה בטיסה שלי, BA166 ב-2 ליולי, היה לפחות מושב אחד זמין לשדרוג למחלקה הראשונה. השדרוג הושלם בקלות באמצעות מוקד שירות הלקוחות של בריטיש בישראל ועלה 12,500 אוויוס בלבד (זהו ההפרש בעלות כרטיס בונוס במחלקת העסקים לכרטיס בונוס במחלקה הראשונה בתעריף רגיל).

לאחר השדרוג קיבלתי כרטיס חדש במייל ומחלקת הכרטוס בטיסה הראשונה שונתה ל-Z (שהיא מחלקת הכרטוס בה משתמשת בריטיש למושבי בונוס במחלקה הראשונה). לעובדה הזאת כמובן אין השפעה על צבירת הנקודות מהטיסה שהיא לעולםע״פ מחלקת הכרטוס המקורית (I).

BA Ticket Z-Class

המראה מנתב״ג

הנחתי שבתחילת הקיץ, ביום שני בבוקר, נתב״ג יהיה עמוס מאוד. אפילו הגעתי לשדה כשעתיים לפני הטיסהשזה שעה מוקדם יותר מבדר״כ. אבל לא היה צורך.

בקומת הנוסעים היוצאים חיפשתי את עמדת התשאול לנוסעים עם כבודת-יד. רש״ת מתעקשת לשנות את מיקום העמדה הזאת פעמיים בשבוע, או לפחות כך זה נראה, אז תמיד צריך לנחש איפה היא תהיה הפעם. ראיתי פקידה משועממת יושבת על כסא באזור מתוחם אז ניגשתי אליה ושאלתי היכן עמדת התשאול המדוברת. היא הסתכלה עליי במבט עקום ואמרה שהגעתי לעמדה הזאתופשוט אין אף אחד בתור. אז מצוין.

אחרי השלמת המשימה המיותרת הזאת ניגשתי למסלול המהיר של הבידוק הביטחוני, שמיועד בלעדית לנוסעי מחלקות הפרימיום הממריאים מנתב״ג, וגם שם לא היה אף אחד בתור. אגב, בדלפקי הצ׳קאין סוכני קרקע רבים ממהרים להצהיר שגם בעלי סטטוס גבוה יכולים להשתמש במסלול הזה אפילו כשהם טסים במחלקת התייריםאך הסדרנים מתעקשים שזה שקר. פעם אחת איפשרו לי בכל זאת להשתמש במסלול המהיר כשהחזקתי כרטיס במחלקת התיירים (וסטטוס גבוה) אבל בפעמים אחרות ששאלתי לא איפשרו מעבר וטענו נחרצות שבעלי סטטוס גבוה לא יכולים להשתמש במסלול הזה (למעט בעלי סטטוס טופפלטינה של אלעל שממריאים בטיסת אלעל).

TLV Airport Walkway

כל פעם מחדש מדהים אותי כמה מהיר ונוח המעבר בנתב״ג. לפחות לנוסעים כמוני. ברוב המוחלט של הפעמים עוברות פחות מ-15 דקות בין הרגע שהרכבת עוצרת לרגע שאני עומד ליד המזרקה המטופשת במרכז טרמינל 3. כך היה גם בתחילת יולי, למרבה השמחה.

בטרמינל 3 פועלים כיום חמישה טרקלינים: המלך דוד (אלעל), שלושה טרקליני דן (כולל החדש בשלוחה E) וטרקלין דןפלוס שנמצא ליד בית הכנסת ומשרת בלעדית את נוסעיי בריטיש בכל הטיסות ונוסעיי יונייטד בטיסות הלילה. האחרון הוא הקטן ביותר אבל אפשר לומר גם הנעים ביותר לעומת אחיו הגדולים שנוטים להיות עמוסים למדי בשעות הבוקר. באופן טבעי נכנסתי אליו.

בטרקלין דןפלוס אין אגף נפרד למחלקה הראשונה אבל זה לא כ״כ משנה. הטרקלין עצמו נעים, מרווח, שקט ויש בו מגוון הוגן של כיבוד ושתייה. אני לא מייחס חשיבות גדולה מדי לטרקלינים בנתב״ג כי מרבית הנוסעים מתארחים בהם לזמן קצר מאוד ואחרי שהם הגיעו ישר מהבית, אז, הצורך במתקנים הוא נמוך. ישבתי בטרקלין במשך שעה בערך עד שהתקדמתי לכיוון שער הטיסה.

המחלקה הראשונה של בריטיש

כמו שנהוג לומר: המחלקה הראשונה של בריטיש היא אחת ממחלקות העסקים הטובות בעולם.

להגיד שהטיסה ללונדון הייתה חווייה מיוחדת? לא, היא לא הייתה. אבל לגמרי מוצדק וכדאי להוסיף 12,500 אוויוס כדי לטוס במחלקה הראשונה לעומת מחלקת העסקים שבה המושבים צפופים יותר והשירות מוקפד פחות.

BA First

אפשרויות האוכל הפתיעו לטובה. השולחן של המושב היה גדול מספיק והשירות היה בסדר גמור (אם כי לא מדהים, ולא ציפיתי למדהים בטיסה של בריטיש).

מהתפריט בחרתי את האפשרות הרביעיתחביתה מתוחכמת בג׳בטהוזו הייתה אחת הארוחות הטובות שאכלתי במטוס בזמן האחרון. כמה בייסיקככה טעים.

BA First - Manu 1

BA First - Manu 2

BA First - Meal 1

BA First - Meal 2

נחיתה בהית׳רו

המטוס התחבר לשרוול במבנה B בטרמינל 5. פחות שכיח שמטוסים רחביגוף מתחברים לשרוול במבנה המרכזי (A) כך שתמיד יש נסיעת רכבת קצרה למעט כשיש טיסת המשך שיוצאת מאותו מבנה (סיכוי נמוך אבל זה קורה).

במבנה המרכזי ניגשתי מיד למסלול המהיר בהגירה שמיועד לנוסעי מחלקות הפרימיום ובעלי סטטוס גבוה של ברית וואןוורלד. לפעמים כמעט ואין אנשים בתור וכל התהליך אורך בקושי חמש דקות אך הפעם (יום שני בבוקר המאוחר, בכל זאת) היה תור של כמה עשרות אנשים לפניי ולקח לי כמעט חצי שעה לעבור את ההגירה ולצאת מהטרמינל.

כברירת מחדל אני משתדל תמיד להזמין איסוף מהשדה או לקחת מונית אך בלונדון נסיעות פרטיות כאלו עולות לא מעט (בדר״כ לפחות 65 פאונד) ולעומתן יש חלופה נוחה של שימוש ברכבת. נוסעים עסקיים, ובפרט אלו שצריכים להגיע לאזור פדינגטון (סמוך להיידפארק), מעדיפים לרוב לנסוע בהית׳רואקספרס שהיא לא זולה במיוחד אך מהירה ונוחה להפליא (לרבות אינטרנט אלחוטי). אני, שהייתי צריך להגיע לאזור דרומי יחסית של מרכז לונדון, העדפתי לקחת את הטיוב. זמן היה לי בשפע.

נסיעה בטיוב למרכז לונדון, בקו הכחול (פיקדילי), היא נוחה ועולה 6 פאונד. הנסיעה אורכת כ-55 דקות עד מרכז העיר. נדרשתי להחליף לקו אחר בתחנת גריןפארק ובסופו של דבר לקח לי בערך שעה וחצי להגיע מהית׳רו למלון שלי, Holiday Inn Express Royal Docks, שנמצא בסמוך תחנת הטיוב קאנינגטאון.

בחרתי במלון הזה גם בגלל המחיר וגם בגלל המרחק שלו משדה התעופה סיטי (LCY) שממנו המראתי בבוקר למחרת.

London Map - Near LCY

ערב אחד במרכז לונדון

כבר שנים שלא יצא לי להגיע ללונדון ליותר מיומיים. הביקור האחרון שלי בעיר היה בדצמבר 2017 כשנסעתי עם נטע לראות את שווקי חג המולד. גם הביקור ההוא כלל לילה אחד בלבד במרכז העיר.

אז, באותו ערב, פגשתי חברה טובה שגרה באנגליה ועובדת כעת בלונדון. חשבנו לצאת להצגה טובה בווסטאנד אבל בסוף התפשרנו על תוכנית אומנותית צנועה יותר שכללה בעיקר שיטוט ברחובות היפים של אזור הסוהו וקובנטגארדן עם עצירה בכמה מסעדות/פאבים. היה מוצלח מאוד.

הנסיעה מ/אל המלון, שוב בטיוב, ארכה כעשרים דקות בכל כיוון ועלתה כמה פאונדים נוספים. נסיעה ברכב לא הייתה חסכונית יותר בזמן אבל גם לא יקרה משמעותית (לפחות עם אובר). בכל מקרה, המלון הזה לא מתאים בעיניי לתייר הממוצע בלונדון כי זמן/עלות ההתניידות למרכז העיר היא גבוהה מדי.

המלון עצמו היה בסדר גמור. כל מה שאפשר לצפות ממלון של רשת HIX. הלילה עלה לי 15,000 נקודות של מועדון IHG Rewards כי המלון השתתף ברשימה של מבצע PointBreaks.

המראה מלונדון סיטי (LCY)

בבוקר נסעתי עם אובר לשדה התעופה סיטי (LCY). שדה קטנטן שנראה ומריח כמו מספנה. הנסיעה ארכה כ-7 דקות בלבד ועלתה 6.5 פאונד.

אחרי צ׳קאין ומעבר מהיר בבידוק הביטחוני שהיה כמעט ריק מאדם המשכתי למסעדה The Pilots. בעבר בריטיש הפעילה טרקלין ב-LCY לטובת נוסעיי טיסה BA001 אבל זה כנראה הוכיח את עצמו כלאכלכלי בעליל והטרקלין נסגר. במקום הטרקלין בריטיש מציעה לנוסעיי הטיסה להנות מארוחת בוקר במסעדה. באופן מעניין אף אחד לא הזכיר סכומים או מגבלות ופשוט התבקשתי להזמין מה שמתחשק לי מהתפריט תוך הבטחה שלא יהיה חיוב. הזמנתי מנה של אגס בנדיקט, מיץ תפוזים וקפהובסוף הארוחה אכן לא שילמתי.

The Pilots at LCY

כשהגעתי לשער הטיסה מצאתי את עצמי לבד מול סוכן קרקע ידידותי להפליא. מיד אחרי הגיעו שני נוסעים נוספים. הוא יידע אותנו שאנחנו שלושת הנוסעים האחרונים של הטיסה וסה״כ יהיו במטוס 21 נוסעים בלבד (מתוך 32 מושבים). הוא ליווה אותנו לקומה התחתונה, בגובה המסלול, והלך איתנו עד המטוס שחנה בסמוך. ממש חוויית בורדינג ייחודית שמזכירה יותר את שוק הטיסות הפרטיות.

הטיסה לניויורק

את הסיפור של טיסה BA001 כתבתי סיפרתי בפוסט קודםכאןולכן לא אחזור על הדברים.

השירות בטיסה היה נהדר עם שלושה אנשי צוות שהקפידו להראות נוכחות בכל עת והיו מנומסים ואדיבים בצורה בלתי רגילה. אני מנחש שבריטיש בוחרת בפינצטה את אנשי הצוות שמשרתים בטיסות BA001 ו-BA002.

ההמראה מ-LCY היא חוויה בפני עצמה. להיות במרכז לונדון ולהרגיש שאתה ממריא מאיזה שדה של עיירה נידחת שמשום מה ממוקם על נהר. השדה מארח רק מטוסים צריגוף כי מסלול ההמראה שלוף באורך של 1500 מ׳ בלבד, הוא קצר מדי למטוסים גדולים יותר. בשדה פועלות כיום 12 חברות תעופה בלבד כשבריטיש היא היחידה שמפעילה טיסה מהשדה ליעד מחוץ לאירופה. המטוס הגדול ביותר שיכול לנחות בשדה הוא ה-A220 של איירבאס (לשעבר סדרה C של בומברדייה).

BA1 at LCY Airport

לאחר ההמראה השדה נראה מצוין מהאוויר:

LCY from Above

לאחר ההמראה החל שירות חלוקת משקאות לצד מנת פתיחה קלה. בחלק הראשון של הטיסה, מלונדון לשאנון, יש שירות חלקי בלבד. כמובן שהתפריטים חולקו כבר אז יחד עם סט אוזניות מבטלותרעש.

BA1 Manu 1

BA1 Manu 2

אחרי כשעה המטוס נחת בשדה התעופה שאנון באירלנד (SNN). בשלב זה המטוס מתודלק, וככל הנראה גם מוטענות בו מנות האוכל ועוד, ובינתיים כל הנוסעים יורדים ועוברים מסלול הליכה קצר בטרמינל.

BA1 at Shannon Airport

התהליך בשדה כולל בידוק ביטחוני (בעמדות שהיו ריקות ועם אנשי בידוק ידידותיים במיוחד) ולאחר מכן מעבר בעמדות הגירה של ארה״ב. כן, בשדה באירלנד מופעלות עמדות הגירה של ארה״ב ובעצם נוסעי טיסה BA001 נכנסים לארה״ב כבר באירלנד. כמובן שלא היה תור בעמדות האלו כי מבחינת הלו״ז טיסה BA001 היא היחידה שממריאה לארה״ב בשעה הזאת של היום (ויש טיסות אחרות משאנון לארה״ב…).

בקושי עשרים דקות לאחר היציאה מהמטוס כבר היינו כולנו מוכנים לבורדינג בשער הטיסה. בריטיש לא מפעילה טרקלין בשדה אבל באופן משעשע טרחה לגדר אזור קטן עם כורסאות ליד השער. בכל מקרה, מספר דקות מאוחר יותר כבר עשינו בורדינג מחדש אז באמת שאין שום צורך בטרקלין או כל סידור אחר.

בחלק השני של הטיסה, משאנון לניויורק, מוגשת ארוחה מלאה ובשלב מאוחר יותר כיבוד קל לקראת הנחיתה. אני בחרתי בצלעות כבש והמנה הייתה טובה למדי.

BA1 Meal

המושבים במטוס נוחים מאוד במצב ישיבה ואין ספק שאני מעדיף אותם על פני המושבים במחלקת העסקים הרגילה של בריטיש. במצב שינה, לעומת זאת, המושבים מציעים נוחות בינונית אם כי לי באופן אישי זה לא הפריע והצלחתי לנמנם לאורך הטיסה. כמובן שהצוות יישמח להכין את המושב למיטה בכל עת עם סט מצוין של כרית ושמיכה. התרשמתי לטובה, ובפרט שמדובר בטיסת יום שרוב הנוסעים, לפחות להערכתי, לא ישנים בה.

BA1 Seat Flat

כשהטיסה נוחתת בשדה התעופה ניויורק קנדי (JFK) היא מתקבלת כמו טיסה פנימית בארה״ב, משום שהנוסעים עברו הגירה ומכס כבר באירלנד, ולכן היציאה מהשדה היא מהירה מאוד. זה תענוג של ממש ויתרון עצום לטיסה BA001.

לסיכום

לשלם קרוב ל-1500$ כדי לטוס מת״א לניויורק זה לא טריוויאלי. אבל לכרטיס הזה היו מספר יתרונות משמעותיים בעיניי:

 • יכלתי לבחור בדיוק את הטיסות שרציתי, מבלי להתפשר על הלו״ז, ובטיסות האלו לא היו מושבי בונוס זמינים.
  – – –
 • יכלתי לבחור בטיסה BA001 כטיסת המשך מלונדון לניויורק מה שלא אפשרי בכל התעריפים הקיימים של בריטיש.
  – – –
 • בגלל שרכשתי כרטיס בכסף הייתה לי אפשרות לשדרג את הטיסה ת״אללונדון למחלקה הראשונה בעלות נמוכה למדי.
  – – –
 • מהטיסות האלו צברתי בערך 8,500 מיילים לסטטוס במועדון של אלסקה ובנוסף בערך 21,500 מיילים למימוש (בשווי ריאלי של 430$ לפחות).

כלומר, בשקלול הקרדיט שצברתי הכרטיס עלה קרוב יותר ל-1000$. עדיין סכום לא מבוטל אבל מבחינתי לגמרי מוצדק לאור התמורה.

כל הטיסות היו מצוינות ובפרט טיסה BA001 שהייתה חוויה ענקית שאני מקווה לחזור עליה בקרוב כי פשוט התאהבתי.

16 תגובות

 1. מאיר

  אני גם חושב שנתב"ג סה"כ עושה עבודה טובה. רואים מפעם לפעם שהם חושבים על איזורים בעייתיים מבחינת תורים ומנסים לשנות תהליכים כדי לזרז צווארי בקבוק. למשל בחודשיים האחרונים אני חושב שלפחות 3 פעמים שינו את צורת היציאה ומיקום העמדות בביקורת הגבולות בטיסות היוצאות. אני חושב שנקודת התורפה היא ביקורת הגבולות בכניסה לארץ שמשום מה כמעט תמיד יש שם תור. בשתיים מהטיסות האחרונות שלי הקיץ התור לבידוק הבטחוני אחרי הצ'ק אין היה מושלם – כמעט אפס אנשים בתורים שם.

  שאלה: לא הבנתי למה אתה כותב ש-1500$ לכרטיס לניו יורק (ובעיקרון גם חזור) במחלקת עסקים זה לא טריוויאלי? נשמע לי מחיר מעולה אפילו בלי קשר לחישובים הצדדיים, לא?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   טיסת החזור היא מניו-יורק ללונדון, ובמחלקת התיירים, אז קשה להתייחס לכרטיס כהלוך/חזור. זה הלכה למעשה כרטיס בכיוון-אחד עם טיסה עודפת. כרטיס הלוך/חזור לניו-יורק, במחלקת העסקים, עולה החל מ-2500$ (בטיסות של רוב החברות המובילות, למעט הטיסות הישירות) כך שלשלם 1500$ על כיוון-אחד זה לא בדיוק מחיר ריצפה. בשקלול כל הדברים אני עדיין חושב שזה הכרטיס הכי נכון שיכלתי לרכוש, ואני מרוצה, אבל ברור לי שלנוסע הממוצע זה כנראה לא ריאלי לשלם 1500$ רק כדי להגיע לניו-יורק.

   הגב
 2. מאיר

  שתי שאלות:
  1 . האם כשבחרת טיסת ההלוך תל אביב לונדון כבר וידאת שיש עליה בונוס פנוי לפירסט?
  2. האם אתה בטוח לגבי מדיניות בידוק הפרימיום בנתבג לנוסעי/נושאי סטטוס גבוה שטסים אקנומי (+)? האם זה תקף גם בבידוק לנוסעים שכן מוסרים כבודה? כלומר האם גם שם באופן רשמי לא מגיע לנוסעים שכאלה בידוק בתור הפרימיום?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   (1) זה לא היה תנאי מבחינתי. הייתי שמח גם לטוס את הטיסה במחלקת העסקים. אני לא זוכר אם בדקתי את זמינות השדרוג לפני ההזמנה או רק אחריה.

   (2) מקור רשמי של רש״ת לא ראיתי. לכן הצגתי את הסוגיה בפוסט. לפחות פעמיים או שלוש אמרו לי דיילות קרקע, בדלפקי הצ׳ק-אין, שאני זכאי להשתמש במסלול המהיר רק בגלל הסטטוס שלי במועדון של החברה אבל כשהגעתי לעמדה קיבלתי סירוב חד-משמעי בטענה שהמסלול אינה פתוח לבעלי סטטוס גבוה אלא רק לנוסעי מחלקות הפרימיום. יותר סביר בעיניי שדיילות הצ׳ק-אין טועות. פעם אחת כן הותר לי להיכנס, עם כרטיס במחלקת התיירים, אבל הסדרן ציין שזה לפנים משורת הדין ורק בגלל שהתור היה ריק. בכל מקרה – אותה אמת נכונה לנוסעים שמסרו כבודה ולנוסעים שלא.

   הגב
 3. דידי

  תוכל בבקשה להסביר מעט על החלק הזה:
  "מהטיסות האלו צברתי בערך 8,500 מיילים לסטטוס במועדון של אלסקה ובנוסף בערך 21,500 מיילים למימוש (בשווי ריאלי של 430$ לפחות)."
  איך בדיוק אתה צובר את המיילים פעמיים או "בנוסף"?
  אני מניח שאולי הסברת את העניין בפוסט קודם ואשמח אם תפנה אותי אליו.
  תודה!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   זו לא צבירה כפולה אלא שני מדדים שפועלים במקביל. ככה נהוג כמעט בכל מועדון תעופה.

   מיילים לסטטוס (EQM) הם כלי למדידת היקף הפעילות של חבר המועדון כדי לקבוע מהו הסטטוס שלו במועדון. נוסעים תכופים מעוניינים בצבירה גבוהה של ה-EQM כדי להבטיח את הסטטוס הגבוה שלהם בהקדם האפשרי.

   מיילים למימוש (RDM) הם המטבע של המועדון ואיתם ניתן לרכוש מוצרים ושירותים שונים. נוסעים מזדמנים מתעניינים בעיקר ב-RDM, באופן טבעי. גם נוסעים תכופים מעוניינים למקסם את צבירת ה-RDM כמובן אבל הפוקוס העיקרי שלהם הוא בדר״כ על שימור סטטוס גבוה ולכן צבירת ה-EQM חשובה יותר.

   צבירת ה-EQM וצבירת ה-RDM יכולות באופן עקרוני להיות זהות. אין מניעה. אבל בפועל זה לא כך וצבירת ה-RDM היא במקרים רבים גבוהה הרבה יותר. כמו במקרה שבפוסט, שבו צבירת ה-EQM הייתה לפי יחס של 150% ממרחק הטיסה בעוד צבירת ה-RDM הייתה לפי יחס של 375% ממרחק הטיסה.

   הגב
 4. עומרי

  יש טרקלין דן חדש ב E?
  מישהו היה ויודע אם הוא פחות צפוף מהטרקלינים ב B,C?
  או בכלל אם יש בשורה?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   הוא נפתח בשבוע שעבר. הוא מעוצב באופן שונה לגמרי משני אחיו ועל פניו נראה שהוא טוב מהם. מבחינת אוכל ושתייה אני משוכנע שמדובר באותו היצע בדיוק כי כל טרקליני דן מופעלים בצוותא.

   הגב
 5. עידו

  תיאור הפוסט במילה אחת- ת ע נ ו ג

  שתי ביקורות מעולות, מעניינות וחשובות

  הגב
 6. Dror

  לגבי הנחיתה בהית׳רו. בריטיש מפרסמים שיש להם שם arrivals loung, מדוע לא ניסית?

  הגב
  • דודי

   אני ניסיתי כמה פעמים והוא נהדר.
   מבחר גדול של מאכלים חמים וקרים.
   מקררי שתייה עמוסים בכל הסוגים.
   פינות ישיבה נוחות וגם אפשרות לקבלת עיסוי.
   שווה להיכנס אם לא ממהרים….

   הגב
 7. יוחאי

  היי,
  2 שאלות
  1. הדרך היחידה לשדרג את הכרטיס היא לדבר בטלפון עם מוקד הלקוחות?
  2. מה לגבי טיסת החזור, פשוט לקנות כרטיס לכיוון אחד במקום זה שקנית מבוסטון (ואתה לא יודע אם תשתמש בו או לא)?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   (1) לפעמים אפשר להשלים את השדרוג באתר המועדון. מניסיוני זה פשוט לא תמיד עובד אז הכי נוח פשוט להתקשר.

   (2) אתה צריך להוסיף טיסה טרנס-אטלנטית כלשהי כטיסת חזור בכרטיס כדי לאפשר שימוש בתעריפי הלוך/חזור. זה העניין. אם אין לך רצון לטוס אותה – אז לא משנה מה תבחר, והצגתי בפוסט דרך לחפש את הטיסה הזולה ביותר. אם יש לך רצון לטוס אותה – מן הסתם בחר בקו שרלוונטי לך, וכמובן המחיר יכול להיות גבוה יותר. ברמת העקרון טיסת החזור יכולה גם להיות מניו-יורק לת״א.

   הגב

השאר תגובה