אלעל השיקה קו חדש למנצ׳סטר (MAN)

בקו השני של אלעל לבריטניה, שיחל לפעול ב-26 למאי, יהיו שלוש טיסות שבועיות בימים ראשון, שלישי וחמישי. טיסה LY301 תמריא מת״א בשעה 8:00 ותנחת במנצ׳סטר בשעה 11:40. בחזור טיסה LY302 תמריא ממנצ׳סטר בשעה 13:00 ותנחת בת״א בשעה 20:15. בקו ישרתו ככל הנראה מטוסי בואינג 737-900 בהם גם מחלקת עסקים. אלעל משווקת כרטיסים במחיר כביכול מוזר של החל מ-380$ לתעריף לייט במחלקת התיירים והחל מ-1200$ במחלקת העסקים. מושבי בונוס זמינים לטיסות העתידיות אך בגלל המסים הגבוהים זה כנראה מימוש גרוע לנקודות.

עד 100% בונוס ברכישת נקודות של הילטון

המבצע עד ה-18 לדצמבר. רבים מחברי המועדון זכאים לבונוס של 80% בלבד (כמוני) אבל חלק מחברי המועדון זכאים לבונוס של 100%. זאת ועוד, חלק מחברי המועדון רשאים לרכוש עד 160,000 נקודות לפני הבונוס – למרות שהתקרה השנתית לרכישת נקודות היא 80,000 נקודות לפני הבונוס. עלות הנקודות בשקלול הבונוס המקסימלי היא 5$ לכל 1,000 נקודות – וזה מחיר הוגן למדי. ראוי לציין שהמועדון מוכר נקודות במחיר זה מספר פעמים בשנה כך שלא מדובר במבצע חריג.

איסנלדאייר רוכשת את חברת הלואוקוסט וואו-אייר

אפשר לומר שזו הפתעה אך יש ברכישה הזאת הגיון בריא. נושאת הדגל האיסלנדי, שפועלת כבר למעלה מ-80 שנה על אף שאינה חברת תעופה גדולה במיוחד, שילמה סה״כ 18 מיליון דולר – ועוד במניות – כדי לרכוש את המתחרה הגדולה שלה חברת הלואוקוסט וואו-אייר. שתי החברות מפעילות בעיקר קוים בתוך אירופה וצפון-אמריקה, אך איסלנדאייר נחשבת לחברה יציבה כלכלית בעוד וואו-אייר נמצאת בקשיים כלכליים קשים בזמן האחרון לאחר התרחבות ככל הנראה מהירה מדי לשווקים חדשים. כלומר, לאיסלנדאייר נוצרה הזדמנות לרכוש במחיר מוזל מאוד חברה עם צי של מטוסים חדישים, צוותי אוויר שכבר מבוססים באיסלנד ובארה״ב וסלוטים בשדות תעופה רבים – והכל במחיר של דירה יוקרתית במנהטן (בתוספת חובות עצומים).

מספר שינויים שוליים-בעיקרם במועדון התעופה AAdvantage

השינויים ייכנסו לתוקף ב-1 לינואר. שלושה מהם שכדאי להכיר: (1) רף ה-EQD הדרוש לסטטוס EXP עולה מ-12,000$ ל-15,000$. זה שינוי כואב למדי לחלק מסוים מחברי המועדון והוא מגיע כתגובה לשינויים דומים שעשו דלתא ויונייטד. (2) אתר המועדון מסוגל מעתה להציג זמינות מושבי בונוס בטיסות של חמש חברות תעופה שותפות נוספות – אייר טהיטי נואי, פיג׳י איירוויס, מלזיה איירליינס, קטאר איירוויס וסרי-לנקן. (3) אחידות בצבירת המיילים בטיסות של אמריקן והשותפות שלה בשת״פים מעל האטלנטי והפסיפי – בריטיש, איבריה, פינאייר וג׳אל.

בקרוב: עד 35% הנחה ב-40 מלונות של קבוצת הילטון באסיה

מבצע סוף-שנה קלאסי שיחל ב-13 לנובמבר ויימשך עד ה-19 לנובמבר. לשהיות עד ה-30 ליוני. במבצע משתתפים 40 מלונות של הקבוצה ברחבי אסיה ממגוון של רשתות לרבות 8 מלונות של רשת קונראד היוקרתית. כמקובל התעריף המוזל במסגרת המבצע אינו גמיש ודורש תשלום מלא מראש – אז נצלו את המבצע הזה אך ורק אם תאריכי הנסיעה שלכם וודאיים.

הזדמנות לרכוש מיילים של אלסקה במחיר נמוך במיוחד

מועדון התעופה MileagePlan מציע בדר״כ בונוס מקסימלי של 40% ברכישת נקודות – ובונוס כזה הוצע עד השבוע האחרון של אוקטובר. פעם-פעמיים בשנה המועדון מציע בונוס מוגדל של 50% שמוריד את המחיר לקצת פחות מ-20$ ל-1,000 מיילים. במסגרת המבצע הנוכחי, שיהיה בתוקף עד ה-21 לדצמבר, ניתן להנות מהבונוס המוגדל כאמור ברכישת 40,000 מיילים ומעלה (הבונוס הוא מדורג – אז יינתן בונוס נמוך יותר ברכישת יתרה קטנה יותר של מיילים). זו בהחלט הזדמנות טובה לרכוש מיילים אם חסרים לכם למימוש רצוי, אבל כנראה שלא כדאי לרכוש יתרה גבוהה בצורה ספקולטיבית.

בסין ייפתח בקרוב אחד המלונות המסקרנים ביותר בעולם

המלון – InterContinental Shanghai Wonderland – נמצא בתוך מחצבה, כביכול מתחת לפני השטח, בהר טיאנמן הסמוך לשנגחאי. תחתית המחצבה הפכה למקווה מים ו-2 מתוך 18 הקומות של המלון נמצאות מתחת לקו המים. המלון טרם נפתח והוא כבר נחשב אייקוני ופלא הנדסי קטן שבנייתו ארכה למעלה מעשור (ובמובני סין זה נצח…). המלון עתיד להיפתח בחודש הבא וכבר עתה ניתן להזמין חדרים לתאריכים עתידיים. המחיר לחדר הפשוט ביותר מתחיל מ-3400 יואן ללילה (כ-500$).

האתר הפופולרי AwardWallet מציע מעט מיילים של אמריקן בחינם

אם לדייק: האתר מציע 5 מיילים של אמריקן עבור כל תגובה חדשה שתאושר לפרסום בבלוג שלו (התגובות עוברות סינון). ניתן להנות מהבונוס הזה פעם אחת ליום בלבד. ל-5 מיילים של אמריקן יש ערך אפסי, אומנם, אבל זו נראית כמו דרך נוחה ליצור פעילות בחשבון ולהאריך את תוקפם של שאר המיילים הקיימים בחשבון. כמובן שיש לפתוח חשבון חדש באתר AwardWallet לטובת העניין, ואם תשתמשו בקוד ״Flystein״ תוכלו להנות משדרוג לחשבון Plus למשך חצי שנה. תודה לקורא הבלוג טל על הטיפים המצוינים האלו.

עודכן לו״ז הטיסות של ארקיע לעונת החורף הנוכחית

בשבוע הבא תקבל ארקיע לצי שלה את מטוס ה-A321LR הראשון של איירבאס. זה מאורע חגיגי לכל הדעות, וכתבתי על הבשורה הקטנה שהדגם החדש הזה מביא. כעת פורסמו הקוים בהם יישרת המטוס החל מהחודש הבא כשייכנס לשירות מבצעי. טיסת הבכורה, ככל הנראה, תהיה ב-9 לדצמבר לברצלונה, אם כי ייתכן שהמטוס ייכנס לשירות מוקדם יותר בקו לאילת.

3 תגובות

 1. hemedr

  בהחלט טיפ נהדר אבל למה "כמובן שיש לפתוח חשבון חדש באתר AwardWallet לטובת העניין"
  בשביל להשתמש בקופון צריך נכון אבל לא בשביל לצבור את המיילים או שאני טועה?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   להבנתי צריך. אני מניח שרק משתמשים קיימים יכולים להגיב בבלוג, ובכל מקרה הם רוצים לעודד אותך להשתמש באתר.

   הגב
 2. יי

  מה קורה כרגע ברומן המתמשך בין וואו לנתב"ג? יש להם סלוטים שם? הרי הם עזבו וחזרו ועזבו והפסקתי לעקוב. יש סיכוי לראות טיסות ישירות לרייקאוויק של איסלנדאייר?

  הגב

השאר תגובה