(1) הברית משרתת מעל 1,100 שדות תעופה ב-180 מדינות וטריטוריות בעולם. ניתן לשרשר כבודה מכל שדה לכל שדה ברשת ולא משנה כמה חברות תעופה מהברית כלולות בכרטיס.

(2) חברות התעופה בברית מפעילות יחדיו מעל ל-14,000 טיסות ביום. משמעות הדבר שבממוצע טיסה אחת של הברית ממריאה או נוחתת בכל 5 שניות.

(3) יותר מ-535 מיליון נוסעים טסו בטיסות הברית ב-2018. בממוצע זה יותר מ-1,000 נוסעים בדקה. סה״כ בשנתה העשרים הטיסה הברית יותר מפי שלוש נוסעים לעומת שנתה הראשונה.

(4) סה״כ במשך עשרים השנים האחרונות הטיסה הברית מעל ל-7 מיליארד נוסעים. מספר הקרוב לאוכלוסיית העולם נכון להיום.

(5) הברית החלה עם 5 חברות תעופה מייסדות: אמריקן, בריטיש, קתאי, קוונטס וקנדיאן-אינטרנשיונל (שלא קיימת יותר לאחר שהתמזגה לתוך אייר-קנדה). כיום בברית שותפות 13 חברות תעופה ובקרוב יהיו 14.

(6) רויאל אייר מרוק, נושאת הדגל של מרוקו, תצטרף לברית בשנה הבאה ותהיה חברת התעופה הראשונה בברית שבסיסה באפריקה. היא תוסיף לרשת של הברית 34 יעדים חדשים ב-21 מדינות (כולם באפריקה).

(7) הברית השיקה לאחרונה את פלטפורמת ״OneWorld Connect״. בכך יכולה הברית לצרף חברות תעופה עם פוקוס אזורי, חברות תעופה שאינן עומדות בתנאי-הסף המלאים של הברית או שאינן מעוניינות להצטרף לברית בצורה מלאה.

(8) חברת התעופה הראשונה שתצטרף לברית תחת הפלטפורמה החדשה לעיל היא פיג׳י איירוויס. זה צפוי לקרות כבר בחודש הבא. חברת התעופה האזורית מהפסיפיק תוסיף מספר מועט של יעדים חדשים לרשת הברית.

(9) לברית יש עוד 30 חברות תעופה ׳מסונפות׳ שהן ברובן המכריע חברות-בנות של שותפות מלאות בברית. ביניהן: קומאייר (חברה-בת של בריטיש הפועלת בדרום-אפריקה), קתאי דרגון (חברה-בת של קתאי שלה קוים אזוריים באסיה), חברות-בנות שונות של לאטאם בדרום-אמריקה וסאנסטייט איירליינס (חברה-בת של קוונטס באוסטרליה).

(10) במועדוני התעופה של כלל חברות התעופה בברית יש מעל ל-225 מיליון חברים. כל חבר בכל אחד מהם יכול לצבור נקודות מטיסות עם כל השותפות בברית ובהמשך להשתמש בנקודות האלו כדי לרכוש מושבי בונוס בטיסות של כל השותפות בברית.

(11) החזקת סטטוס גבוה באחד ממועדוני התעופה בברית פרושו סטטוס גבוה בברית כולה. בעלי סטטוס אמרלד, הגבוה ביותר בברית, נהנים מהטבות שונות כמו: צ׳ק-אין בדלפקי מחלקת העסקים, מסלול מהיר לבידוק הביטחוני בחלק משדות התעופה, היתר כבודה גבוה יותר, עלייה מוקדמת למטוס ועוד.

(12) חברות התעופה בברית מפעילות יחדיו למעלה מ-650 טרקלינים ברחבי העולם. ביניהם טרקליני מחלקת עסקים וטרקליני מחלקה ראשונה. חלקם נחשבים בין הטובים בעולם.

(13) הברית קיבלה פרסים רבים לאורך שנות פעילותה. לרבות 9 שנים ברציפות שהיא מקבלת את פרס הברית הטובה ביותר ע״י Global Traveler (לא הדירוג הכי משמעותי בתעשייה…).

(14) הברית היא היחידה, מבין שלושת הבריתות, המאפשרת לנוסעיה התכופים ביותר להיכנס לטרקליני מחלקה ראשונה. ההטבה תקפה לפני כל המראה של הברית – בכל מחלקת שירות.

(15) בשנה שעברה יותר מ-8 מיליון נוסעים ביצעו קונקשיין בין שתי חברות תעופה שונות בברית. והרי זוהי התכלית של ברית תעופה.

(16) קונקשיינים כאמור לעיל אחראים להכנסה של כ-5.5 מיליארד דולר בשנה שעברה. בתעשייה זה נקרא ״Interline Revenue״. כלל השותפות בברית הכניסו כ-108 מיליארד דולר בשנה שעברה.

(17) הברית כוללת את חברת התעופה הגדולה בעולם – אמריקן. לצידה בברית גם חברת התעופה הגדולה ביותר בדרום-אמריקה (לאטאם) וחברת התעופה הגדולה ביותר באזור הפסיפי (קוונטס).

(18) הברית היא היחידה המציעה שני סוגים של כרטיסים מסביב-לעולם. אחד מבוסס על מספר האזורים בהם עוברים והשני מבוסס על סך המרחק בכרטיס. בנוסף מציעה הברית כרטיסים מיוחדים לביקור באזורים שונים בעולם.

(19) חברות התעופה בברית צורכות יחדיו מעל ל-30 מיליון בקבוקי יין בכל שנה. מתוכם יותר מ-2.5 מיליון בקבוקי שמפנייה. חברות תעופה שונות בברית מציעות ׳משקאות ייחודיים׳ ובין השאר קתאי הציגה את הבירה המיוחדת שיצרה, Batsy, שנועדה להיות אידיאלית לשתייה בגובה 36,000 רגל.

(20) חברות התעופה בברית מעסיקות יחדיו קרוב ל-400,000 עובדים.

לפרטים נוספים לחצו כאן.

7 תגובות

 1. שי

  שלום ליאור, בהמשך לשאלותיי מהפוסט הקודם יש לי שאלה נוספת: האם יש לך עוד טרקלינים מועדפים? אם אפשר בבקשה שתכתוב מדוע? תודה

  הגב
  • Lior@FlyingOut

   הממ… יש הרבה טרקלינים מומלצים ברחבי העולם. לא אוכל לכתוב כאן בתגובה קצרה רשימה מסודרת של כולם עם סיבות לבחירה בהם. אני מזכיר רבים מהם בצורה אגבית בפוסטים שונים.

   בגדול, במסגרת ברית וואן-וורלד: כל הטרקלינים של קתאי מצוינים וגם רוב הטרקלינים של קוונטס. הטרקלינים של בריטיש בדר״כ טובים אבל בהחלט לא מצוינים. טרקליני הבית של פינאייר, איבריה, ג׳אל, מלזיה איירליינס ולאטאם – כולם טובים מאוד.

   הגב
   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    טרקלין אמריקן בjfk- מצויין!

 2. מוניטייזר

  בשעה טובה על העיצוב החדש.
  בעולם הטיסות אני רק עושה את צעדי הראשונים אבל בעולם עיצוב האתרים אני קצת מבין ויש לי הערה קטנה.
  בעת כניסה לעמוד הבית במובייל, לפני גלילה, רכיב גוגל אדסנס ממלא בערך חצי מהמסך.
  זה מאוד-מאוד לא נפוץ לשים יחידה כזאת דומיננטית בנקודת המגע הראשונה של משתמשים, ולמעשה משדר מסר די שלילי של "אני בראש ובראשונה רוצה להרוויח כסף". קיימת גם תופעה של "אצבעות שמנות" שזה טריק שאתרים משתמשים בו כדי להרוויח הכנסות מהקלקות שהיו בטעות בעת נסיון לגלול. פרקטיקה קצת אפורה שאני לא חושב שאתה מנסה ליישם, אבל מן הראוי לציין שהיא קיימת.
  זכותו של כל אחד להרוויח מעמלו, בטח בבלוג מושקע כמו שלך, אבל באתר שמתרכז בחווית שירות אני מרגיש בנוח להגיד שזו המקבילה האינטרנטית של דיילת במחלקת עסקים שעוד לפני שהתיישבת במושב המפנק קופצת עליך עם הצעות לקניה מקטלוג הדיוטי פרי.

  משזה נאמר (כפי שאתה אוהב לכתוב, בביטוי בהשאלה מאנגלית), אחלה בלוג.

  הגב
  • Lior@FlyingOut

   המון תודה על ההערות! לקחתי לתשומת ליבי.

   אכן חוויית המשתמש, גם בגלישה מהמחשב וגם בגלישה ממכשיר נייד, חשובה לי יותר מהכנסה מפרסומות. הנושא בטיפול.

   הגב
 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  לפי דעתי הברית הכדאית ביותר.
  אולי בברית סטאר יש חברות טובות יותר קולקטיבית, אבל קשה להגיע לסטטוס גבוהה ושימורו, ובעיקרון מחירי הטיסות גבוהים יותר עם כרטיסים שנותנים פחות מיילים.
  ולברית סקיי יש אמנם מחירים הכי טובים (במיוחד ליציאה מישראל) אבל חברות תעופה לא מענייינות ומחלקות פרמיום ירודות בלג ישראל-אירופה, טרקלינים ירודים וכו'.
  לכן קולקטיבית, כמקשה אחת, זו הברית הטובה ביותר, וניצול כרטיסי בונוס יחסית טוב

  הגב
 4. עומר

  אל על הוציאו אפליקציה חדשה שנקראת El Al Flights
  בין היתר היא מאפשרת הרשמה חופשית, בלי טריקים של קוד קופון, למועדון הנוסע המתמיד.
  לא כל כך ברור מה היא מציעה מעבר לכך. למישהו יש נסיון?

  הגב

השאר תגובה

BoardingArea