תאילנד תפתח בקרוב לתיירים מחוסנים ללא חובת בידוד

אחרי ההצלחה היחסית של פרוייקט Sandbox בפוקט, ואח״כ גם באזורים נספים, הממשלה התאילנדית נחושה להחזיר את התיירות למדינה שאחוז ניכר מהכנסתה מגיע משירותים לתיירים. אפילו שמצב התחלואה בתאילנד לא נמוך במיוחד. למען האומדן: גם אם רוב תאילנד תיפתח ב-1 לנובמבר לתיירים מחוסנים, כפי שצפוי כעת, ע״פ הערכות תאילנד תסיים את שנת 2021 עם קצת פחות מ-300,000 תיירים סה״כ – לעומת מעל ל-40 מיליון תיירים שביקרו במדינה ב-2019.

אתנחתא תעופתית: קטאר איירוויס תחזור להפעיל מטוסי A380

החברה הקטארית המצוינת מחזיקה בצי של 10 מטוסי-ענק של איירבוס והם כולם מקורקעים כבר חודשים רבים. המנכ״ל האקצנטרי של החברה, אכבר אל-באקר, טען במספר הזדמנויות בעבר כי רכישת המטוסים הייתה הטעות הגדולה ביותר של החברה אי פעם. הצפי היה שמטוסים אלו לא יטוסו יותר, לפחות לא עבור קטאר איירוויס, אם כי השבוע פורסם שההפך הוא הנכון וכבר בנובמבר יוחזרו לפעילות 5 מטוסים וה-5 האחרים יחזרו לפעילות בתוך מספר חודשים ככל שיעלה הביקוש. במטוסים האלו מוצעת מחלקה ראשונה שלשמחתי הייתה לי ההזדמנות לנסות. טרם פורסם באילו קוים יופעלו המטוסים.

ישראייר הטיסה משלחת ישראלית לבחריין וגאלף-אייר פתחה את הקו החדש לת״א

אתמול היה יום היסטורי נוסף על יחסי החוץ של ישראל ועבור נתב״ג. מטוס של ישראייר נחת אתמול בבוקר בבחריין עם משלחת ישראלית בראשות שר החוץ יאיר לפיד שנסע כדי להיפגש עם שליט בחריין ולחנוך את שגרירות ישראל במדינה. המטוס של ישראייר הוא בעל צביעה ייחודית לכבוד הסכמי אברהם. שעות מאוחר יותר נחתה בנתב״ג הטיסה הראשונה של חברת גאלף-אייר שחנכה את הקו החדש שלה לת״א. בשבועות האחרונים הציעה החברה תעריפים אטרקטיביים מאוד ובפרט לדובאי במחלקת התיירים.

עדכון: מלון קמפינסקי בת״א, שיהיה אחד היוקרתיים בעיר, צפוי להיפתח רק בינואר 2022

כך ע״פ אתר המלון. טרם פורסם תאריך רשמי והכל יכול להשתנות, אחרי שהפתיחה תוכננה במקור לנובמבר 2021. עושה רושם שהמלון כבר כמעט מוכן ומועד הפתיחה נקבע בעיקר ע״פ הצפי לכניסת תיירים לישראל.

אחרי שנה וחצי של בידוד – אוסטרליה תתיר לאזרחיה לטוס לנופש בחו״ל

העולם כולו עוקב אחר ההתנהלות האוסטרלית מול הקורונה (וגם זו של שכנתה ניו-זילנד, שנוקטת צעדים דומים לרוב). אוסטרליה החליטה לפני כ-18 חודשים לבודד את עצמה מהעולם ולא לאפשר לאזרחיה לצאת מגבולות המדינה אלא במקרים מיוחדים. כמובן שתיירים לא מורשים להיכנס למדינה בכל התקופה הזאת. מצב התחלואה נשמר ברמות סבירות אם כי נוצרת פאניקה גדולה בכל פעם שמתגלה הצפרצות חדשה ואוסטרלים במחוזות מסוימים בילו שבועות רבים תחת סגר ובבידוד בביתם. כעת הודיעה הממשלה האוסטרלית על שינוי קל במדיניות והיתר לאזרחים אוסטרלים מחוסנים לטוס לחו״ל. בעתיד הקרוב, ככל הנראה, יוכלו גם תיירים מחוסנים להיכנס לאוסטרליה. החודשים דצמבר-פברואר נחשבים לשיא עונת התיירות בניו-זילנד ובאוסטרליה (אך ניו-זילנד טרם הודיעה על כוונתה להכניס תיירים).

יונייטד צפויה לפטר כ-600 עובדים שסירבו להתחסן לקורונה

חברת התעופה האמריקנית נשארת איתנה בהחלטתה לשמור על בריאות עובדיה ולקוחותיה ובתוך כך לדאוג שכל עובדיה יחוסנו. הרוב המוחלט חוסנו אבל מעטים בחרו שלא. השבוע הודיעה יונייטד כי המועד הקבוע חלף וכ-600 עובדים שסירבו להתחסן צפויים לקבל מכתב פיטורין בקרוב. ראוי לציין שיונייטד החריגה עובדים שנאסר עליהם להתחסן מסיבות בריאותיות או דתיות.

14 תגובות

 1. שמחה

  אם הזמנתי כרטיס טיסה ב אמריקן איירליינס והזנתי את חבר המועדון שלי באל על, אני אצבור על הטיסה הזו נקודות? הטיסה אינה קודשייר של אל על!

  תודה מראש

  הגב
  • Lior@FlyingOut

   לא. השת״פ של אמריקן ואלעל הסתיים מזמן. לא ניתן לצבור נקודות אלעל מטיסות אמריקן.

   הגב
 2. אורי

  הסיפור המעניין ביונייטד הם לא ה-600 שיפוטרו, אלא כמה אלפים שקיבלו פטור מסיבות רפואיות/דתיות.
  התכנית של יוניטד היא להוציא את מקבלי הפטור (גם המוצדקים) לחופשה ללא תשלום לזמן בלתי מוגבל, מה שדי מוציא את העוקץ את הפטור. זה מתעכב בגלל תביעה.

  הגב
 3. hemedr

  האם אתה יודע אם 2 חיסונים זה מספיק להיכנס בנובמבר לתאילנד או שהם דורשים זריקה שלישית?

  הגב
  • Lior@FlyingOut

   אני לא מכיר מדינה שדורשת מנה שלישית. כאמירה כללית ״חיסון מלא״ זה שתי מנות. אבל לא בדקתי ספציפית את האותיות הקטנות של המתווה התאילנדי.

   הגב
  • אורי

   לדעתי התאילנדים דורשים שבוע בידוד למחוסנים.
   זה חוץ משני איים (לדעתי פוקט וקופנגן) שבהם ניתן להסתובב (רק לא לעזוב את האי שבוע). אבל זה קיים כבר כמה חודשים.

   בשבילי זה מוציא את העוקץ מהפתיחה.

   הגב
   • Lior@FlyingOut

    יש מתווה חדש שיחל ב-1 לנובמבר. בלי בידוד, באזורים רבים בתאילנד. למחוסנים כמובן.

 4. איתן

  תודה ליאור!
  עם מיילים של איזו חברה טסת בראשונה של קטאר איירוויס? אני מניח שלא שילמת מזומן…

  הגב
  • Lior@FlyingOut

   הכרטיס עלה לי 45,000 מיילים (אמריקן) ו-77$ במסים. זה היה המסלול:

   פוקוקה (FUK) לטוקיו הנדה (HND) במחלקת העסקים של ג׳אל. מטוס בואינג 767.
   טוקיו הנדה (HND) להונג-קןנג (HKG) במחלקה הראשנוה של קתאי פסיפיק. מטוס בואינג 747.
   לילה בהונג-קונג.
   הונג-קונג (HKG) לבנגקוק (BKK) במחלקת העסקים של קתאי פסיפיק. מטוס איירבאס A330.
   לילה בבנגקוק.
   בנגקוק (BKK) לדוחא (DOH) במחלקה הראשונה של קטאר איירוויס. מטוס איירבאס A380.
   לילה בדוחא.
   דוחא (DOH) לעמאן (AMM) במחלקת העסקים של קטאר איירוויס. מטוס בואינג 787.
   עמאן (AMM) לת״א (TLV) במחלקת העסקים של רויאל ג׳ורדניאן. מטוס איירבאס A319.

   https://flying-out.com/2016/06/20/three-amazing-bonus-tickets/

   הגב
 5. שמחה

  מה היית ממליץ בקו תל אביב – ניו יורק קנדי במחלקת תיירים? אל על? דלתא? או אמריקן?

  הגב
  • Lior@FlyingOut

   המוצרים דומים מאוד. הייתי בוחר בעיקר לפי המחיר. עדיפות לאלעל בהלוך, עדיפות ליונייטד/דלתא בחזור כי סידורי הביטחון של אלעל בחו״ל הם לפעמים טירחה גדולה.

   הגב

השאר תגובה

BoardingArea