אם אתם רוצים לקרוא עוד על הטיסות החדשות של קתאי לת״א, על המטוסים שיגיעו ועל מחירי הכרטיסים אתם מוזמנים לקרוא את הפוסט הזה.

היום אתייחס לנושא צבירת הנקודות או המיילים האפשרית מטיסות החברה בין ת״א להונג-קונג (ויעדי המשך באסיה והפסיפיק). למעט הנוחות אתמקד בכרטיסי הלוך/חזור להונג-קונג כדי להציג את סוגי הכרטיסים ומחלקות הכרטוס – בעוד כרטיסים ליעדים אחרים יכולים להיות אטרקטיביים יותר לצבירת נקודות או מיילים במובן שהם מציעים יחס טוב יותר של CPM (ר״ת: Cent per Mile, היחס בין עלות הכרטיס למרחק הטיסות המצטבר).

טיסות במחלקת התיירים

קתאי מוכרת כרטיסי הלוך/חזור מת״א להונג-קונג החל מ-860$. זה מחיר מבצע לאור פתיחת הקו והוא זמין עד סוף הלו״ז ככל הנראה עם מספר רב של מושבים בכל טיסה. הנה, לדוגמה, התעריף המוזל (לא כולל מסים נוספים – בערך 100$) שזמין לכל התאריכים בחודש מאי:

cx-base-fares-tlv-hkg-may17

קתאי מציעה ארבעה סוגי תעריפים במחלקת התיירים. בתרגום חופשי: מוזל במיוחד (Supersaver), מוזל (Save), רגיל (Standard) וגמיש (Flex). האתר מפרט את תנאי הכרטיס העיקריים של כל אחד מסוגי הכרטיסים האלו:

cx-economy-class-fares-conditions

מחלקת הכרטוס בכרטיסים הזולים ביותר היא O (היחידה בקטגוריה הנמוכה).

cx-tlv-hkg-booking-class-o

הבעיה? יש מועדון תעופה אחד בלבד שנותן נקודות עבור מחלקת כרטוס O של קתאי והוא FinnairPlus (פינאייר). במועדון זה תקבלו מיילים לפי 50% ממרחק הטיסה. כלומר, אם רכשתם את הכרטיס הזול ביותר וזו אפשרות הצבירה היחידה שלכם – מן הסתם עדיף שתפתחו חשבון במועדון ותצברו נקודות. עם נקוודת של פינאייר תוכלו בהמשך לרכוש שדרוגים בטיסות של פינאייר (המימוש הכי טוב של הנקודות, לדעתי) או כרטיסי בונוס בטיסות פינאייר או כל השותפות שלה בברית OneWorld וקתאי ביניהן. כרטיס בונוס הלוך/חזור מת״א להונג-קונג ידרוש 80,000 נקודות של פינאייר (ובערך 100$ במסים).

finnairplus-award-ticket-cx-flights

סוג התעריף הבא, Save, משתמש במחלקות הכרטוס S, N ו-Q. כרטיסים במחלקת כרטוס N, הזולים ביותר בתעריף הזה, נמכרים החל מ-1010$. כלומר, 150$ יותר מהכרטיסים הנמכרים במחלקת כרטוס O במסגרת המבצע הנוכחי. כרטיסים במחלקת כרטוס S נמכרים ב-100$ יותר, החל מ-1110$. כרגע אין למכירה כרטיסים במחלקת כרטוס Q.

עם מחלקות הכרטוס N ו-S תוכלו לצבור נקודות/מיילים במועדונים הבאים:

 • 50% ממרחק הטיסה במועדון FinnairPlus (פינאייר).
 • 25% ממרחק הטיסה במועדון Asia Miles (קתאי).
 • 25% ממרחק הטיסה במועדון Executive Club (בריטיש).
 • 25% ממרחק הטיסה במועדון Privilege Club (קטאר איירוויס).

אם כן, אין שום יתרון ברכישת כרטיסים במחלקת כרטוס S. היא יקרה יותר, הכרטיסים גמישים באותה מידה וצבירת הנקודות/המיילים זהה בכל מועדוני התעופה.

סוג התעריף הבא, Standard, משתמש במחלקות הכרטוס V ו-L. כרטיסים במחלקת כרטוס V, הזולה יותר, מתחילים מ-1230$. כרטיסים במחלקת כרטוס L יקרים משמעותית ומתחילים ב-1350$. כלומר, תאלצו לשלם בערך 370$ יותר כדי לשדרג ממחלקת כרטוס O ל-V. תמורת הסכום הזה תקבלו גמישות גבוהה יותר של הכרטיס וצבירת נקודות/מיילים גבוהה הרבה יותר.

עם מחלקות הכרטוס V ו-L תוכלו לצבור נקודות/מיילים במועדונים הבאים:

 • 100% ממרחק הטיסה במועדון FinnairPlus (פינאייר).
 • 100% ממרחק הטיסה במועדון Asia Miles (קתאי).
 • 50% ממרחק הטיסה במועדון MileagePlan (אלסקה איירליינס).
 • 50% ממרחק הטיסה במועדון IberiaPlus (איבריה).
 • 25% ממרחק הטיסה במועדון Executive Club (בריטיש).

באופן מצער אפילו עם מחלקות כרטוס אלו לא תוכלו לצבור מיילים במועדון AAdvantage (אמריקן). כמו כן, שימו לב שהמועדון של איבריה מאפשר צבירה אוויוס ביחס כפול למועדון של בריטיש. העובדה הזאת מעניינת מאוד משום שניתן להעביר אוויוס באופן חופשי בין שני המועדונים האלו (כשיש לכם חשבון בשניהם במשך 90 ימים ומעלה, אין מינימום להעברה). הסיבה היחידה להעדיף קרדיט במועדון הבריטי היא שאז תוכלו לצבור נקודות לסטטוס מהטיסות.

cx-economy-booking-classes

סוג התעריף הבא, Flex, הגמיש ביותר, משתמש במחלקות הכרטוס B, H, K, M ו-Y (לפי הסדר הזה). אלו מחלקות כרטוס יקרות מאוד שהן בעיקר נחלתם של הנוסעים העסקיים שזקוקים לגמישות מקסימלית לשינויים (ללא עלות) ולביטולים (100$ בלבד). הכרטיסים, במחלקת הכרטוס M, מתחילים מ-1470$ ומטפסים עד מעל 8000$ (כן כן…) במחלקת הכרטוס הגבוהה ביותר Y.

עם מחלקת כרטוס M, הזולה ביותר בסוג התעריף הזה, תצברו את אותו קרדיט כמו עם מחלקות הכרטוס V ו-L. כלומר בתוספת של 240$, בשדרוג ממחלקת כרטוס V ל-M, אתם מקבלים רק גמישות גבוהה יותר בכרטיס (יתרון, אבל לא קשור לצבירה). אם אתם אוספים מיילים במועדון MileagePlan (אלסקה) כדי לכם לשקול בחום להוסיף 120$ ולשדרג ממחלקת כרטוס M ל-K כי במועדון תקבלו מיילים לפי 50% ממרחק הטיסה עם הראשונה אבל 100% ממרחק הטיסה עם השנייה. מדובר גם במיילים לסטטוס כך שזה משמעותי אפילו יותר למי שמנסה להגיע לסטטוס גבוה במועדון. מרחק הטיסה בין ת״א להונג-קונג הוא 4800 מיילים כך שרק הצבירה הכפולה יכולה להצדיק את הפרש המחיר הנ״ל (קל וחומר לבעלי סטטוס גבוה שנהנים מבונוס לצבירה).

mileageplan-earn-miles-cx-flights

טיסות במחלקת תיירים-פרימיום

קתאי מציעה מוצר מצוין במחלקת השירות הזאת שהיא אחת המוערכות ביותר בקטגוריה שלה בשוק. המחלקה, במטוסי ה-A350 החדשים, היא גם מוצר נוח יותר לזוגות משום שקונפיגרציית המושבים בה היא 2X4X2 (שמונה בשורה, זוגות מושבים ליד החלונות) במקום 3X3X3 במחלקת התיירים (תשעה בשורה).

cx-a350-premium-economy-seatmap

במחלקה זו נמכרים כרטיסים מוזלים במחלקת כרטוס E וכרטיסים גמישים יותר במחלקות הכרטוס R ו-W. הכרטיסים המוזלים מתחילים ממחיר של 1510$. כלומר, 650$ יקרים יותר מהכרטיסים הזולים ביותר במחלקת התיירים – אבל לדעתי זו פרמיה הוגנת מאוד בהתחשב באיכות המוצר ובהתחשב בעובדה שהטיסות בקו הזה, בשני הכיוונים, הן טיסות לילה. כרטיסים במחלקת כרטוס R, הבאה בתור, מתחילים מ-2310$ וגם הם נחלתם של הנוסעים העסקיים (זה בטח לא משתלם לעניין צבירת קרדיט).

עם מחלקת הכרטוס E תוכלו לצבור נקודות/מיילים במועדונים הבאים:

 • 110% ממרחק הטיסה במועדון MileagePlan (אלסקה איירליינס).
 • 110% ממרחק הטיסה במועדון Asia Miles (קתאי).
 • 110% ממרחק הטיסה במועדון IberiaPlus (איבריה).
 • 100% ממרחק הטיסה במועדון AAdvantage (אמריקן).
 • 100% ממרחק הטיסה במועדון FinnairPlus (פינאייר).
 • 100% ממרחק הטיסה במועדון Executive Club (בריטיש).

כפי שאתם רואים זו מחלקת כרטוס אטרקטיבית מאוד לצבירת נקודות או מיילים בכל מועדון תעופה שתבחרו. גם במקרה הזה יש הבדל בין המועדונים של איבריה ובריטיש, אם כי רק 10%, ולכן מי שלא מכוון לסטטוס גבוה ורק רוצה לצבור אוויוס יוטב לו לבחור במועדון של איבריה ולהעביר אח״כ את האוויוס, אם ירצה, למועדון של בריטיש.

במועדון של בריטיש, אגב, תצברו 90 נקודות לסטטוס מכל טיסה בקו (כיוון-אחד). כלומר, דרושות שתי נסיעות לסטטוס ברונזה (רף: 300 נקודות לסטטוס), ארבע נסיעות לסטטוס סילבר (רף: 600 נקודות לסטטוס) ולא פחות מתשע נסיעות לסטטוס גולד (רף: 1500 נקודות לסטטוס). כמובן שהמשיכה הופכת קלה הרבה יותר אם יש טיסות המשך מעבר להונג-קונג בכל נסיעה.

executive-club-rlite-tiers

מבין המועדונים האלו הצבירה הכדאית ביותר, מבחינת שווי ריאלי למיילים, תהיה במועדון של אלסקה. כרטיס הלוך/חזור במחלקת תיירים-פרימיום, במחלקת כרטוס E, יצבור 10,560 מיילים (לסטטוס ולמימוש). נוסעים קבועים בקו יוכלו להשיג סטטוס MVP במועדון לאחר שלוש נסיעות, סטטוס MVP Gold לאחר חמש נסיעות וסטטוס MVP Gold 75K לאחר תשע נסיעות. בין שאר ההטבות הסטטוסים האלו יקנו בונוס נדיב לצבירת מיילים למימוש: 50%, 100% ו-125% בהתאמה. נוסע בסטטוס הגבוה ביותר של המועדון יצבור לא פחות מ-22,560 מיילים למימוש מכל כרטיס הלוך/חזור במחלקת תיירים-פרימיום (או יותר עם טיסות המשך).

הנה המחירים לכרטיסי בונוס עם מיילים של אלסקה בין ת״א להונג-קונג:

mileageplan-reddem-miles-tlv-hkg

אתם מבינים את הפוטנציאל? נוסעים ללא סטטוס במועדון של אלסקה יצברו מספיק מיילים לכרטיס הלוך/חזור במחלקת תיירים-פרימיום לאחר כל חמש נסיעות (עם עודף אפילו). זה קצת יותר מ-20% החזר בצורת מיילים. נוסעים בעלי הסטטוס הגבוה ביותר יוכלו לרכוש כרטיס הלוך/חזור במחלקת העסקים (!) לאחר כל שלוש נסיעות. זה החזר משוגע בהתחשב במחירי הכרטיסים האלו (שלושה כרטיסים שעולים ~ 1500$ כל אחד מעניקים מספיק מיילים לכרטיס שעולה ~ 3000$).

cathay-pacific-a350-premium-economy

Cathay Pacific Premium-Economy Class

טיסות במחלקת העסקים

לקתאי יש ארבע מחלקות כרטוס במחלקת העסקים. הנמוכה ביותר, היחידה מסוג התעריף Save, היא מחלקת הכרטוס I. היא חצי גמישה למעשה וכוללת דמי ביטול בסך 200$ ודמי שינוי בסך 100$ לעומת דמי ביטול בסך 100$ ושינויים ללא עלות במחלקות הכרטוס האחרות C, D ו-J. כרטיסים במחלקת הכרטוס המוזלת מתחילים מ-2700$ בלבד. עסקה לא רעה בכלל בהתחשב במחלקת העסקים המעולה של קתאי בכלל ובמטוסי ה-A350 בפרט.

cx-premium-booking-classes

עם מחלקת הכרטוס I תוכלו לצבור נקודות/מיילים לפי 125% ממרחק הטיסה בכל מועדון תעופה שתבחרו. כלומר, תוכלו לצבור בדיוק 12,000 מיילים למימוש מכל כרטיס הלוך/חזור לפני בונוס לסטטוס.

במועדון של אמריקן, AAdvantage, תהנו מקרדיט של 14,400 נקודות לסטטוס (EQM) ו-2400$ לסטטוס (EQD). כלומר, שבע נסיעות – בעלות מצטברת של קרוב ל-19,000$ – יבטיחו לכם את הסטטוס הגבוה ביותר במועדון, אקזקיוטיב פלטינום, שבין ההטבות שלו גם בונוס של 120% לצבירת מיילים למימוש (RDM). כלומר, בעל הסטטוס הזה יצבור 21,600 מיילים למימוש מכל כרטיס הלוך/חזור במחלקת העסקים – מספיק כדי לרכוש כרטיס בונוס הלוך/חזור במחלקה זו לאחר כל ארבע נסיעות (40,000 מיילים לכיוון לכרטיס בונוס בתוספת בערך 25$ במסים).

שימו לב: חברי מועדון חייבים לטוס לפחות ארבעה קטעי טיסה עם אמריקן על מנת להשיג סטטוס גבוה במועדון כך שטיסות עם קתאי פסיפיק בלבד לא יספיקו.

aadvantage-earn-miles-cx-flights

במועדון של בריטיש, Executive Club, תצברו 140 נקודות לסטטוס מכל טיסה בקו (כיוון-אחד) ובנוסף, כאמור, כ-12,000 אוויוס לפני בונוס לסטטוס. נסיעה אחת תביא אתכם למרחק נגיעה מסטטוס ברונזה, שלוש נסיעות יבטיחו לכם סטטוס סילבר אבל יידרשו שש נסיעות הלוך/חזור, בהנחה שהונג-קונג הוא היעד הסופי, כדי לצבור מספיק נקודות לסטטוס גולד. בעלי הסטטוס הגבוה ביותר נהנים מבונוס נדיב של 100% לצבירת האוויוס כך שהם יצברו 24,000 אוויוס מכל נסיעה. על אף צבירת האוויוס הנדיבה יחסית כרטיס בונוס בקו, במחלקת העסקים, יעלה 75,000 אוויוס לכל כיוון (פלוס היטל-דלק). לא אטרקטיבי.

שימו לב: חברי מועדון חייבים לטוס לפחות ארבעה קטעי טיסה עם בריטיש על מנת להשיג סטטוס גבוה במועדון כך שטיסות עם קתאי פסיפיק בלבד לא יספיקו.

במועדון של אלסקה, MileagePlan, תוכלו להגיע לסטטוס הגבוה ביותר לאחר שמונה נסיעות במחלקת העסקים (12,000 מיילים לסטטוס בכל נסיעה). למעשה תקבלו את הסטטוס אחרי שתנחתו בהונג-קונג באמצע הנסיעה השמינית וכבר בטיסה חזרה לארץ תצברו מיילים עם בונוס נדיב של 125% (כלומר יתרה מרשימה של 13,500 מיילים למימוש מכל טיסה בקו). המשמעות די קיצונית: אחרי כל שתי נסיעות בעלי הסטטוס הגבוה של אלסקה צוברים 90% מהמיילים הדרושים לכרטיס הלוך/חזור במחלקת העסקים. זה אומר החזר של בערך 45% על הכסף… וזה די מדהים.

ועוד לא הזכרתי את העובדה שתקבלו במתנה 50,000 מיילים למימוש ברגע שתשיגו את הסטטוס. זה אומר שנוסע תכוף יכול לרכוש שמונה כרטיסים בשנה במחלקת העסקים ולקבל ארבעה נוספים בחינם עם המיילים שיצבור.

mileageplan-status-bonus

לקתאי פסיפיק עצמה יש בעצם שני מועדוני לקוחות, Asia Miles (הרשמה בחינם) שמאפשר צבירה ומימוש של מיילים ו-Marco Polo Club (הרשמה בעלות של 100$) שמאפשר גם צבירת נקודות לסטטוס וקבלת הטבות נוספות ע״פ רף הפעילות. אם אתם טסים המון עם קתאי ייתכן בהחלט שישתלם לכם להצטרף למועדון MPC ולהתקדם בו לסטטוס גבוה. המועדון לא מציע הטבה של בונוס לצבירת מיילים.

כרטיסי בונוס ושדרוגים של מועדון Asia Miles הם מבוססי מרחק. יעדים שנמצאים במרחק של 2500 עד 5000 מיילים מהונג-קונג נכנסים לקטגוריה C לטובת המימוש. כרטיס הלוך/חזור בין ת״א להונג-קונג יעלה 45,000 מיילים במחלקת התיירים, 54,000 מיילים במחלקת תיירים-פרימיום ו-80,000 מיילים במחלקת העסקים. כלומר, סה״כ מחירים תחרותיים ודומים לאלו שמציע מועדון AAdvantage (אמריקן). המועדון של קתאי גובה היטל-דלק נמוך יחסית על כרטיסי בונוס.

asia-miles-redemption-chart

מימוש אטרקטיבי מאוד למיילים של קתאי הם שדרוגי מחלקה. כך תוכלו לשדרוג כרטיס ממחלקת תיירים-פרימיום למחלקת העסקים תמורת 12,500 מיילים לכיוון בלבד. זו עסקה לא רעה לדעתי, ויש לזכור שהכרטיס עדיין צובר מיילים לפי מחלקת הכרטוס המקורית (E, לכל הפחות). בשתי נסיעות במחלקת העסקים אפשר לצבור כמעט מספיק מיילים לשדרוג הנסיעה השלישית ממחלקת תיירים-פרימיום למחלקת העסקים. זה אטרקטיבי בעיקר למי שהחברה שלו רוכשת עבורו כרטיסים במחלקת תיירים-פרימיום באופן שיגרתי והוא מעוניין להיכנס למחלקת העסקים מדי פעם באמצעות המיילים שהוא צובר.

cathay-pacific-a350-business-class-1

Cathay Pacific Airbus A350 Business Class

טיסות במחלקה הראשונה

לקתאי יש את אחת המחלקות הראשונות הטובות ביותר בעולם והטרקלינים שלה בהונג-קונג בהתאם.

משזה נאמר, במטוסי ה-A350 לא מוצעת כלל מחלקה ראשונה והיא פועלת רק בקוים מסוימים של החברה. מי שיכול להרשות לעצמו כרטיסים במחלקה הראשונה של קתאי כנראה לא טורח לספור מיילים ולחשוב על המימוש הטוב ביותר שלהם.

Cathay Pacific First Class Seat

Cathay Pacific First Class Seat

לסיכום

כניסתה של קתאי לשוק הישראלי היא ברכה ענקית. זו אחת מהחברות הטובות בעולם שמציעה מוצרים נפלאים בכל מחלקות השירות, טרקלינים פנטסטיים ושירות נהדר גם במטוס וגם על הקרקע. אני עצמי משתדל לטוס עם קתאי בכל הזדמנות וזה קורה פעמים רבות בשנה. כך, לדוגמה, טסתי עם החברה מספר פעמים בחודש בעבר במסגרת הטיול המעולה שהיה לי באסיה.

הטיסות החדשות בקו להונג-קונג מציעות אפשרויות מעניינות לצבירה ומימוש של נקודות ומיילים במגוון רחב של מועדוני תעופה. ניסיתי בפוסט הזה לעשות סדר בין האפשרויות המובילות אבל אין ספק שהאפשרויות עדיין מורכבות ומעט מבלבלות. אני כמובן כאן לכל שאלה נוספת או הבהרה.

בהונג-קונג יש קהילה מבוססת ועשירה של ישראלים שרבים מהם טסים בקו הזה באופן תכוף. בכלל, זה קו פופולרי מאוד בקרב נוסעים עסקיים שבין השאר ממשיכים בטיסות מהונג-קונג ליעדים רבים באסיה. עבורם הפוסט הזה יכול להיות מועיל פי כמה כי הם מסוגלים, אולי, לשאוף לסטטוס גבוה במועדוני התעופה הרלוונטיים ולהנות מקצב צבירה גבוה של נקודות/מיילים.

19 תגובות

 1. נדב

  הי,
  תודה על הפוסט המושקע!
  אבל לא הבנתי הרבה…
  אני טס קתאי להונג קונג ומשם לסידני וחזור )הכל עם קתאי ובמחלקת תיירים q). להדיוטות כמוני, ללא חברות או סטטוס בשום מועדון וללא נסיעות תכופות. מה הדרך הטובה ביותר לצבור או לשדרג בטיסה כזו?
  תודה!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   מחלקת הכרטוס Q היא אחת המוזלות ביותר של קתאי ועל כן תוכל לצבור קרדיט נמוך יחסית. בחלק ממועדוני התעופה הרלוונטיים לא תוכל לצבור קרדיט כלל. אלה האפשרויות שלך לצבירת מיילים או נקודות:

   (1) לפי 25% ממרחק הטיסה במועדון של אלסקה.
   (2) לפי 25% ממרחק הטיסה במועדון של בריטיש.
   (3) לפי 25% ממרחק הטיסה במועדון של קתאי.
   (4) לפי 50% ממרחק הטיסה במועדון של פינאייר.

   המיילים של אלסקה שווים הכי הרבה אבל אם אתה נוסע מזדמן וזו נסיעה מזדמת כנראה שעדיף לך לבחור במועדון של בריטיש. קל וחומר אם אתה טס עם בני משפחה נוספים – כי המועדון של בריטיש מאפשר ׳חשבון משפחתי׳.

   אפשרות לשדרוג אין כאן.

   הגב
 2. ענת

  הי .
  יש לי שאלה אני אמורה לטוס עם רואי 4 טיסות בביזנס ואני טסה הרבה לניו יורק. באיזה מועדון כדאי לצבור נקודות? יש לי כיום כרטיסי מועדון באל על , mils & more, millemiglia? תודה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   רואי? התכוונת לקתאי?

   לפי תיאור דפוס הנסיעות שלך, ולאור העובדה שאתה ממילא טסה בביזנס רוב הזמן ולכן הטבות סטטוס הן בעלות ערך נמוך יותר עבורך, אני חושב שהמועדון של אלסקה הוא בחירה טובה מאוד. בפרט אם את יכולה בצורה ריאלית להגיע ל-75,000 מיילים לסטטוס בשנה. החלופה הראשונה היא כנראה המועדון של אמריקן.

   הגב
 3. צ'רלי

  היי

  אני אישתי והבנות טסים עם קתאי להונג קונג ומשם לקיירנס אוסטרליה ,לאחר טיול חוזרים ממלבורן דרך הונג קונג לתל אביב .
  אנחנו טסים פרימיום ,בטיסה זאת .

  אנחנו טסים בתיירות או פרימיום בטיסות מאד ארוכות אבל זה יוצא פעם בשנה .זאת פעם ראשונה שטסים למזרח ואני מניח שיהיו טיסות למזרח גם בעתיד

  לא הבנתי את מה שכתבת ,מה המועדון הטוב ביותר מבחינתנו כדי שנוכל לנצל נקודות בטיסה אחרת ,גם אם זה לא יהיה עם קתאי או למזרח ,האם זה לא one wworld ???

  תודה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כנראה שיוטב לך לבחור במועדון של בריטיש (אקזקיוטיב קלאב) משום שהוא מאפשר הקמת ׳חשבון משפחתי׳ בו תוכלו לצבור את כל הנקודות לחשבון אחד.

   הגב
 4. צ'רלי

  שאלה

  לפני שנה טסנו לקלגרי קנדה וחזרנו מוונקובר ,כשחזרנו ארע אירוע בראותי במשפחה שגרם לנו לשכוח לגמרי את עניין רישום במועדון ארופלאן ,בבירור אחרי מספר חודשים הם אפילו לא הגיבו .

  האם הכל אבוד או שניתן לעשות משהו ?

  תודה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   רוב מועדוני התעופה מאפשרים קרדיט רטרואקטיבי עד שישה חודשים אחורה במידה והיית רשום במועדון בעת הטיסה. אם לא היית רשום במועדון – לרוב אפשר לקבל קרדיט רטרואקטיבי עד שלושה חודשים אחורה ורק לטיסות עם החברה-האם של המועדון (ולא חברות שותפות). זה הכלל הרחב.

   למיטב ידיעתי אירופלאן כלל לא מאפשר קרדיט רטרואקטיבי עבור פעילות שהתקיימה לפני ההצטרפות למועדון.

   הגב
 5. דביר

  אני טס עם קטאי לטאיוואן ורק לאחרונה גיליתי את עולם המיילים בזכותך.
  1. האם אפשר לרשום מס׳ מועדון על הכרטיסי טיסה בדיעבד לאחר שרכשתי את הכרטיסים ולצבור את המיילים? (הטיסה עצמה בספטמבר)
  2. רכשתי מחלקת תיירים S.
  ואני נוסע כפעמיים-שלוש בשנה לחו״ל, וכנראה שמעכשיו יצא לי לטוס לאסיה. (סטודנט)

  איזה מועדון כדאי לי?

  תודה רבה,

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אהלן, וברוך הבא לקהילה.

   (א) אין בעיה להירשם למועדון לאחר הזמנת כרטיס הטיסה. צבירת הנקודות אפשרית כל עוד היית חבר במועדון בעת הטיסה ובמקרים מסוימים אפילו אם נרשמת למועדון לאחר הטיסה. אפשר לעדכן הזמנה עם מספר חבר המועדון החדש במספר דרכים: להתקשר לשירות הלקוחות של מי שרכשת ממנו את הכרטיס, להיכנס להזמנה באתר חברת התעופה ולעדכן בעצמך, לבקש בצ׳ק-אין שסוכן הקרקע יעדכן את ההזמנה וכו׳.

   (ב) מחלקת כרטוס S של קתאי היא נמוכה יחסית ולכן תצבור מעט נקודות בכל מועדון תעופה שתבחר.

   (ג) אין מועדון תעופה אחד שהוא בצורה מובהקת טוב יותר מאחרים אז קשה לתת המלצה כללית למי שטס פעמיים-שלוש בשנה. כברירת מחדל אולי המועדון של בריטיש.

   הגב

השאר תגובה