אני מרגיש כמו ילד שקיבל מתנה ממש שווה ליום ההולדת.

חברת התעופה הטובה בעולם

קתאי פסיפיק, שבסיסה בשדה הבינ״ל של הונג-קונג (HKG), היא אחת מחברות התעופה הטובות באסיה. היא מחזיקה בדירוג חמישה כוכבים של סקייטרקס שכיום מוענק רק לתשע חברות תעופה. היא, בעיניי, חברת התעופה הטובה ביותר בעולם בשיקלול צי המטוסים החדיש שלה, המוצרים שהיא מציעה במגוון מחלקות השירות (כולל מחלקה ראשונה נהדרת), רמת השירות בטיסותיה, שירותי הקרקע שלה ועוד. חברה יוצאת מן הכלל – נתב״ג צריך לחגוג.

שדה הבית של החברה בהונג-קונג הוא עטור פרסים ומיועד להרחבה משמעותית בשנים הקרובות. הוא יחסית נוח להתמצאות, מעוצב וכולל אוסף טרקלינים שכמעט אין לו תחרות בעולם. קתאי פסיפיק עצמה מפעילה בשדה מספר טרקלינים כששניים מהם – טרקליני המחלקה הראשונה, כמובן – נמנים ע״י כל מומחה בתחום בתוך עשרת הטרקלינים הטובים בעולם.

cathay-pacific-hkg-first-class-lounge-bar

כאמור, בשורה גדולה.

טיסות נון-סטופ בין הונג-קונג לת״א

בשנתיים האחרונות היו דיבורים אינסוף על מאמצים שנעשים לפתיחת הקו הזה. היו כ״כ הרבה דיבורים שנראה לאורך הדרך כאילו תוצאה בפועל לא תהיה. אבל הנה, בלי מסיבת עיתונאים גדולה בת״א פורסם אתמול שהחברה תפעיל ארבע טיסות שבועיות לת״א בלו״ז שיתחיל ב-26 למרץ 2017. הטיסות יהיו בימים ראשון, שלישי, חמישי ושבת.

הטיסות בכיוון ת״א, CX675, ימריאו מהונג-קונג בשעה 1:00 בלילה וינחתו בת״א בשעה 7:40 בבוקר. סה״כ מדובר בטיסות נוחות מאוד בעיקר לציבור העסקי.

הטיסות בכיוון הונג-קונג, CX674, ימריאו מת״א בשעה 13:50 בצהריים (12:45 בלו״ז חורף) וינחתו בהונג-קונג בשעה 5:10 בבוקר (5:15 בלו״ז חורף). גם כאן מדובר, בעיניי, בטיסות נוחות למדי אם כי פחות נוחות לתיירים שמעדיפים לנחות ביעד בשעה שבה ניתן לבצע צ׳ק-אין במלון.

לו״ז הטיסות הנ״ל אינו סופי והוא כפוף לאישורים רגולטוריים.

הדובדבן שבקצפת: הטיסות יופעלו ע״י המטוסים החדשים ביותר בצי של קתאי, מטוסי הדגל של החברה, האיירבאס A350-900. במטוסים אלו 280 מושבים בשלוש מחלקות שירות: 38 מושבי מיטה-שטוחה במחלקת עסקים מעולה (ארבע מושבים בשורה), 28 מושבים במחלקת תיירים-פרימיום (שמונה מושבים בשורה, 2X4X2) ו-214 מושבים במחלקת התיירים (תשעה מושבים בשורה, 3X3X3). לכל מושב במטוס יש שקע חשמל, שקע USB ומערכת בידור אישית מתקדמת. המטוסים מציעים גם אינטרנט אלחוטי שכמו תמיד לא יהיה זמין לאורך כל שעות הטיסה.

cathay-pacific-a350

Cathay Pacific Airbus A350-900

לפי הנתונים העכשוויים משך זמן הטיסה יהיה 11 שעות ו-40 דקות בכיוון מערב (הונג-קונג לת״א) ו-10 שעות ו-20 דקות בכיוון מזרח (ת״א להונג-קונג). ההבדל הוא בגלל משטר הרוחות.

הכרטיסים כבר מוצעים למכירה

לאתר החברה לחצו כאן.

לזכותה של קתאי יאמר שהתעריפים הוטענו במערכת כמעט מיד לאחר הפרסום על פתיחת הקו. בניגוד להיינאן איירליינס, שהחלה מוקדם יותר השנה להפעיל טיסות נון-סטופ בקו בייג׳ינג-ת״א, קתאי לא מפרסמת מחירים שוברי-שוק מתחת של 350$ או 400$. וטוב שכך, כי לא צריך.

כרגע אני רואה כרטיסים הלוך/חזור מת״א להונג-קונג במחיר התחלתי של 845$. שימו לב שתוצאות החיפוש באתר של קתאי, בשלב הראשון, מציגות את המחיר ללא המסים. כך, לדוגמה, זה נראה לחיפוש טיסות באפריל:

tlv-hkg-cx-prices-in-april

הכרטיסים המוזלים האלו הם במחלקת כרטוס O ואינם גמישים (קתאי קוראת לקטגוריה הזאת של הכרטיסים בשם ״SuperSaver״). מועדון התעופה היחיד שיאפשר לכם לצבור קרדיט עבור כרטיסים אלו הוא FinnairPlus (פינאייר) שבו תקבלו נקודות לפי 50% ממרחק הטיסה (~ 2400 נקודות לכל כיוון, במקרה של כרטיס הלוך/חזור מת״א להונג-קונג).

מה שכן, המחיר המוזל זמין עד סוף הלו״ז הנראה כרגע… וזה אומר שהוא זמין גם במהלך חופשת פסח וגם במהלך חופשת הקיץ. אולי בשנה הבאה יהיו משפחות שיעבירו את החופשה שלהן מארה״ב לאסיה? לדעתי כדאי.

המחיר הנמוך זמין באוגוסוט:

tlv-hkg-cx-prices-in-august

קטגוריית הכרטיסים הבאה, ״Save״, עולה כ-150$ יותר לכרטיס הלוך/חזור והיא משתמשת במחלקת כרטוס N. גם עם כרטיסים אלו כמעט ולא תוכלו לצבור נקודות או מיילים במועדוני תעופה. ראו כאן.

cathay-pacific-a350-economy

Cathay Pacific Airbus A350 Economy Class

כרטיסים במחלקת השירות המצויינת תיירים-פרימיום (Premium Economy) מתחילים מ-1400$ לכרטיס הלוך/חזור מת״א להונג-קונג. אלו משתמשים במחלקת הכרטוס E המאפשרת צבירת קרדיט של 100% ממרחק הטיסה כמעט בכל מועדון תעופה. לדוגמה: 110% במועדון MileagePlan (אלסקה), 100%  מיילים למימוש ו-150% נקודות לסטטוס במועדון AAdvantage (אמריקן), 100% במועדון Executive Club (בריטיש) ועוד ועוד. לחצו כאן.

cathay-pacific-a350-premium-economy

Cathay Pacific Airbus A350 Premium Economy Class

כרטיסים במחלקת העסקים מתחילים מ-2700$ לכרטיס הלוך/חזור מת״א להונג-קונג. קתאי מציעה מחלקת עסקים מהשורה הראשונה בעולם באופן כללי ובמטוסי ה-A350 בפרט.

cathay-pacific-a350-business-class-1

Cathay Pacific Airbus A350 Business Class

כרטיסי בונוס בטיסות קתאי

נכון לכרגע נראה שטרם מוצעים מושבי בונוס בטיסות החדשות לת״א. סה״כ צפוי, ובטח נראה זמינות בימים או בשבועות הקרובים. קתאי יחסית נדיבה במושבי הבונוס שהיא מציעה בטיסותיה ולא רק במסגרת מועדון התעופה שלה (כמו שעושות חברות רבות). בטיסות מסויימות, גם ב-A350, קתאי מציעה שמונה מושבים לפחות גם במחלקת התיירים וגם במחלקת העסקים. קשה יותר למצוא זמינות במחלקת תיירים-פרימיום אבל זה בשל גודל היחסי של המחלקה.

כמה יעלו כרטיסי הבונוס?

מועדון התעופה האטרקטיבי ביותר לטובת העניין הוא MileagePlan (אלסקה). הוא מועדון כמעט אלמוני לנוסעים ישראלים, וזה מובן מאליו, אבל הוא אחד הטובים ביותר בתעשייה במובנים רבים. בין השותפות של אלסקה איירליינס – בטיסותיהן תוכלו לטוס ולצבור מיילים – אפשר למנות של בריטיש, אייר פראנס, אמריקן, קוריאן, דלתא ועוד.

המועדון של אלסקה לא גובה היטל-דלק על רוב כרטיסי הבונוס, הוא מאפשר לרכוש כרטיסי בונוס בכיוון-אחד ואף מאפשר לבצע עצירות בכרטיסי בונוס בכיוון-אחד. אבל, לא ניתן לערבב מספר חברות תעופה בכרטיס בונוס אחד – מגרעה קטנה אם כי משמעותית לפעמים.

הנה עלויות כרטיסי הבונוס לטיסות של קתאי פסיפיק בין המזרח התיכון להונג-קונג:

mileageplan-award-chart-for-cx-1

כן, בדיוק, 60,000 מיילים וכמה עשרות דולרים במסים יקנו לכם כרטיס הלוך/חזור במחלקת העסקים המעולה של קתאי. כרטיס, שכפי שציינתי מוקדם יותר, נמכר כיום ב-2700$.

אבל חכו – זה משתפר.

ניתן גם להמשיך בטיסות של קתאי ליעדים אחרים ובכלל זה יעדים בארה״ב. כלומר, לטוס מישראל לארה״ב דרך הונג-קונג (הדרך הארוכה, בכיוון מזרח). אפשר וכדאי גם לעצור לביקור בהונג-קונג. והנה העלות במיילים לכרטיס הלוך/חזור מת״א לאחד היעדים של קתאי ביבשת ארה״ב (שׁיקגו, ניו-יורק ועוד):

mileageplan-award-chart-for-cx-2

זו עסקה שפשוט קשה לנצח. 70,000 מיילים וכמה עשרות דולרים במסים ויש לכם כרטיס בכיוון-אחד מת״א לכל יעד בארה״ב, דרך הונג-קונג, במחלקה הראשונה של קתאי. נכון, בטיסות מת״א להונג-קונג במטוסי ה-A350 אין מחלקה ראשונה – אבל ברוב הטיסות של קתאי לארה״ב דווקא יש. כפי שאתם רואים ההפרש בין מחלקות השירות, כשזה נוגע לכרטיסי בונוס, הוא קטן בצורה תמוהה.

cathay-pacific-first-class-seat

לא זמינה במטוסי ה-A350 של החברה – Cathay Pacific First Class

מועדון תעופה רלוונטי אחר, עליו אני כותב לא מעט כאן בבלוג, הוא מועדון AAdvantage (אמריקן). לפי טבלאות המימוש של המועדון כרטיס בונוס בכיוון-אחד בין ת״א להונג-קונג עולה 25,000 מיילים במחלקת התיירים ו-40,000 מיילים במחלקת העסקים. אין בטבלאות המימוש של אמריקן מחיר לכרטיס בונוס במחלקת תיירים-פרימיום ועל כן לא ניתן להזמין כרטיס בונוס במחלקה זו עם מיילים של אמריקן אפילו במידה ויש זמינות למושבי בונוס.

אמריקן משתמשת בשיטת אזורים לתמחור כרטיסי בונוס ולכן תוכלו, באותה עלות של מיילים, להמשיך לכל יעד אחר ביבשת אסיה אשר אליו ניתן להגיע בטיסות של השותפות בברית OneWorld. הכוונה כאן היא בראש ובראשונה לקתאי פסיפיק וג׳פן איירליינס המפעילות טיסות רבות ברחבי אסיה.

בכרטיס בונוס של אמריקן לא ניתן לבצע עצירות למשך יותר מ-24 שעות.

cathay-pacific-a350-business-class-2

Cathay Pacific Airbus A350 Business Class – TLV to HKG for 30,000 MileagePlan Miles

כמובן שניתן יהיה להזמין כרטיסי בונוס לטיסות של קתאי גם דרך כל המועדונים האחרים בברית OneWorld ובפרט דרך מועדון הבית שלה החברה AsiaMiles (ההרשמה עולה 100$ והוא לא המועדון האטרקטיבי ביותר בעולם, אז, כדאי לוותר…). מושבי בונוס לטיסות אלו הכי קל ונוח לחפש באתרים של בריטיש או קוונטס.

לסיכום

זה אחד הפוסטים שהכי נהנתי לכתוב בזמן האחרון. לא היה אף קו טיסה בעולם שקיוויתי לפתיחתו כמו זה של קתאי לת״א. ועוד לקבל את ה-A350 – כמו חלום שהתגשם. כמובן שחלק מהשמחה הפרטית שלי נובע מהעובדה שיש לי יתרת מיילים בריאה במועדון AAdvantage – מיילים שעכשיו, סובייקטיבית, ערכם עלה.

למי מכם שטרם טס עם קתאי – מחכה לכם הפתעה חיובית מאוד, אפילו לאחר כל המילים הטובות שבטח שמעתם על החברה ממני ומאחרים. באמת שקתאי היא חברה נפלאה שמציעה מוצרים טובים מאוד במטוסיה ונהנית משדה בית שכמעט ואין לו מתחרים. מחלקת תיירים-פרימיום שמציעה החברה היא מהמובילות בעולם ואינה דומה למוצר שאלעל מציעה במטוסיה.

הופ, הזכרתי את אלעל. כן, אני בטוח שכמה נורות אדומות נדלקו היום במשרדי אלעל ובצדק… כי קתאי הולכת לקחת לנושאת הדגל שלנו אינספור כרטיסים מאחד הקוים הכי יוקרתיים ורווחיים שלה. ברוכים הבאים למהפכה קטנה בטיסות ישראלים להונג-קונג, יעדי אסיה ויעדי הפסיפיק.

תודה לך קתאי!

19 תגובות

 1. אורן

  בשורה לא טובה, בשורה מעולה.
  אני בטוח שאל על בלחץ ולא סתם.
  אני גם שמח על האפשרויות שהמהלך פותח להרחבת טיסות ההמשך לכל רחבי אסיה.

  הגב
 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מגניב מאוד! מה עמדתך לגבי צבירת נקודות של קתאי במועדון של קוואנטס? אני לרוב מעדיף אותו בגלל שהוא מכיל גם את אל על, אבל המועדון של אלסקה נשמע מפתה ביותר. אם כבר יש לי נקודות רבות בקוואנטס, את מי מהם היית מעדיף? ותודה רבה על הכתבה המעולה!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   בחודש הבא אעלה פוסט עם סקירה מקיפה לגבי אפשרויות צבירה ומימוש נקודות בטיסות של קתאי. אתייחס למועדונים של אמריקן, אלסקה, קוונטס, בריטיש, קתאי ואולי גם אחרים.

   סה״כ המועדון של אלסקה ייתן את התמורה הגבוהה ביותר אם מסתכלים במבט מצומצם על נוסע שטס רק הלוך/חזור בקו החדש. אבל מכיוון שנוסע כזה הוא בעיקר תיאורתי אפשר ורצוי להתייחס גם למועדוני תעופה אחרים כאמור.

   הגב
 3. אורן

  ליאור יש לך בעיה במייל. שלחתי לך עכשיו 2 מיילים והשרץ מחזיר אותם.

  הגב
 4. בכמה מועדוני תעופה יש לי חשבון פעיל? – FlyingOut

  […] זהו המועדון התעופה הראשי שלי. בעיניי זהו עדיין המועדון המתגמל ביותר לנוסעים תכופים עם שלל הטבות כמו שוברי שדרוג, בונוס נדיב לצבירת נקודות (עד 120%), פטור מעמלות ועוד. אני צובר במועדון זה קרוב לרבע מליון מיילים בשנה ממוצעת – אם כי קצב הצבירה הזה הולך לרדת משמעותית כתוצאה מהשינויים האחרונים בתנאי המועדון. לעומת זאת ערכם הסובייקטיבי של המיילים דווקא עלה עכשיו כשקתאי פסיפיק עתידה לטוס לת״א. […]

  הגב
 5. מה עושה אלעל עם הקו להונג-קונג?! – FlyingOut

  […] בסוף אוקטובר 2016 הודיעה קתאי פסיפיק, אחת מחברות התעופה ה…. החברה הבטיחה ארבע טיסות שבועיות בקו במטוסים החדשים ביותר בצי שלה מדגם A350 של איירבאס. כמה חודשים אח״כ, עדיין לפני פתיחת הקו, עדכנה החברה שהביקוש לכרטיסים כ״כ גבוה שהיא מוסיפה טיסה שבועית חמישית. חריג מאוד. הטיסה הראשונה המריאה בסוף מרץ 2017. […]

  הגב
 6. כן, יש מושבי בונוס זמינים בטיסות קתאי מת״א להונג-קונג וחזרה – FlyingOut

  […] באוקטובר 2016 הודיעה קתאי על כוונתה להפעיל קו חדש מהונג&#8…. קתאי נחשבת לאחת מחברות התעופה הטובות בעולם, ואין ספק שהיא זכתה בפרסים רבים, כך שכניסתה לשוק המקומי הייתה כותרת ענקית לנתב״ג. זאת ועוד, קתאי החליטה לשלוח לת״א את המטוס המתקדם ביותר בצי שלה – איירבאס A350. […]

  הגב
 7. מה עושה אלעל עם הקו להונג-קונג?! - FlyingOut

  […] בסוף אוקטובר 2016 הודיעה קתאי פסיפיק, אחת מחברות התעופה ה…. החברה הבטיחה ארבע טיסות שבועיות בקו במטוסים החדשים ביותר בצי שלה מדגם A350 של איירבאס. כמה חודשים אח״כ, עדיין לפני פתיחת הקו, עדכנה החברה שהביקוש לכרטיסים כ״כ גבוה שהיא מוסיפה טיסה שבועית חמישית. חריג מאוד. הטיסה הראשונה המריאה בסוף מרץ 2017. […]

  הגב
 8. כן, יש מושבי בונוס זמינים בטיסות קתאי מת״א להונג-קונג וחזרה - FlyingOut

  […] באוקטובר 2016 הודיעה קתאי על כוונתה להפעיל קו חדש מהונג&#8…. קתאי נחשבת לאחת מחברות התעופה הטובות בעולם, ואין ספק שהיא זכתה בפרסים רבים, כך שכניסתה לשוק המקומי הייתה כותרת ענקית לנתב״ג. זאת ועוד, קתאי החליטה לשלוח לת״א את המטוס המתקדם ביותר בצי שלה – איירבאס A350. […]

  הגב

השאר תגובה