ביום חמישי פרסמתי במדור חדשות ומבצעים שאלאיטליה מציעה, עד ה-5 לדצמבר, קופון המקנה 20% הנחה על טיסות למגוון יעדים רחוקים עד סוף מרץ. נתתי כדוגמה כרטיס הלוך/חזור לניו-יורק ב-448$. אבל ההנחה תקפה גם למחלקות הפרימיום וליעדים נוספים. אז הנה לכם סקירה מלאה וכמה טיפים.


עמוד המבצע באתר הישראלי של אלאיטליה.

נתחיל עם תנאי המבצע…

 • הקופון בתוקף עד ה-5 לדצמבר 2016 בשעה 23:59 באתר הישראלי של אלאיטליה בלבד וליציאה מת״א בלבד.
  – – –
 • לטיסות עד ה-28 למרץ 2017 (עונת החורף).
  – – –
 • היעדים: ניו יורק קנדי (JFK), מיאמי (MIA), בוסטון (BOS), מקסיקו סיטי (MEX), הוואנה (HAV), סנטיאגו (SCL), סיאול אינצ׳ון (ICN), טוקיו נאריטה (NRT), בייג׳ינג (PEK).
  – – –
 • הקופון מקנה הנחה לנוסע מבוגר אחד בהזמנה בלבד. לכן, להזמנות הכוללות מספר נוסעים יש לבצע הזמנה נפרדת לכל נוסע על מנת להנות מההנחה. להזמנות שאחד הנוסעים בהן הוא ילד או תינוק (שלא ניתן לרכוש לו כרטיס בנפרד) יש להתקשר לטלפון 03-7960766 ולבחור במענה באנגלית.
  – – –
 • לא ניתן להנות מההנחה עם כרטיס המשלב מספר יעדים (Multi-city).
  – – –
 • לא ניתן להנות מההנחה עם כרטיס שכלולות בו טיסות קודשייר.
  – – –
 • ההנחה חלה על מחיר הכרטיס הכולל והיא תקפה בכל מחלקות השירות!

עמוד המבצע באתר הישראלי של אלאיטליה.

alitalia-20-off-december-2016

אילו מחירים מציעה אלאיטליה בחודשי החורף?

ערכתי סקירה של המחירים הזולים ביותר לטיסות של אלאיטליה בחודשי החורף לכל היעדים שבמבצע בכל מחלקות השירות – לפני הנחת הקופון. אלו התוצאות:

alitalia-20-off-prices-table

(האתר של אלאיטליה ומנועי חיפוש מסרבים להציג תוצאות לכרטיס מת״א להוואנה על אף שהטיסות קיימות. זו ׳בעיה׳ ידועה בגלל הסנקציות שהחיל עולם התעופה על קובה עד לאחרונה. לכאורה אלאיטליה כן מפרסמת תעריפים מת״א להוואנה).

ואחרי הנחה, כמה דוגמאות במחלקת התיירים: החל מ-440$ לניו-יורק, החל מ-470$ לבוסטון או מיאמי, החל מ-410$ לבייג׳ינג והחל מ-580$ למקסיקו סיטי.

כמה דוגמאות במחלקת תיירים-פרימיום: החל מ-770$ לניו-יורק ולבוסטון.

כמה דוגמאות במחלקת העסקים: החל מ-1350$ לבייג׳ינג, החל מ-1790$ לניו-יורק והחל מ-1760$ לסנטיאגו.

מה אפשר ללמוד מהטבלה?

קודם כל – אלאיטליה מציעה כמה תעריפים מאוד נמוכים בחודשי החורף – אבל – כך גם חברות מתחרות (לפני שיקלול ההנחה). היעדים בארה״ב לא הפתיעו אותי בכלל, וגם המחיר הנמוך במיוחד לבייג׳ינג, אבל לא חשבתי שאלאיטליה מציעה תעריפים של קצת מעל 700$ למקסיקו סיטי וטוקיו. אם כי ראוי לציין שהמחיר הנמוך שמצאתי לטוקיו זמין רק בתאריכים נבחרים לאורך החורף – ובעיקר בתחילתו.

alitalia-tlv-jfk-economy-for-448

בעיניי העסקה הטובה ביותר היא לטיסות במחלקת תיירים-פרימיום לניו-יורק ולבוסטון. הערך המוסף של המחלקה, העובדה שניתן להזמין את הקטעים הקצרים בין ת״א לרומא במחלקת העסקים, צבירת המיילים העודפת (על כך בהמשך) ועוד יתרונות הופכים את הכרטיסים האלו למשתלמים יותר. הקופון מקנה הנחה של 20% גם על כרטיסים כאלו ולכן הפער בינם לבין כרטיסים במחלקת התיירים, שעומד על 350$ עד 400$ בשיגרה, מצטמצם גם הוא ב-20%. בטיסות לבוסטון, לדוגמה, הפער הוא 280$ סה״כ בשיקלול ההנחה.

alitalia-tlv-jfk-pe-for-779

גם מחירי הכרטיסים במחלקת העסקים של אלאיטליה נוחים מאוד. בפרט לבייג׳ינג, סיאול וסנטיאגו. כרטיסים של אלעל או היינאן לבייג׳ינג, בטיסות ישירות אומנם, מתחילים מ-2400$ בחודש דצמבר ומטפסים ל-2800$ בשאר חודשי החורף. החברה האירופית הזולה ביותר אחרי אלאיטליה היא סוויס שמציעה כרטיסי הלוך/חזור מת״א לבייג׳ינג ב-1880$ – כך שאלאיטליה זולה יותר ב-200$ ללא הקופון וביותר מ-500$ עם הקופון! 

alitalia-tlv-pek-business-for-1680

המחיר לסנטיאגו מפתיע גם כן משתי סיבות: (1) אין תחרות משמעותית בקו הזה כך שעל פניו אין לחברה סיבה אמיתית להוריד מחירים. (2) סנטיאגו הוא יעד אולטרה-רחוק עם מרחק טיסה של כמעט 7,400 מייל מרומא – וזה אומר שמבחינת CPM (מחיר/מרחק) הוא בעצם במקום הראשון ברשימה.

מה המחיר המעניין ביותר מבחינתכם?

חגיגה אמיתית לאספני מיילים ונקודות

נתחיל מלהוריד מהשולחן את המנה הכי לא טעימה בארוחה: מחלקת התיירים. הכרטיסים המוזלים ביותר מכורטסים תחת מחלקות כרטוס O ו-W שצוברות מעט מאוד מיילים. רוב מועדוני התעופה בברית סקיי לא יתנו מיילים כלל על מחלקות כרטוס אלו ואחרים יתנו מיילים לפי 25% ממרחק הטיסה בלבד. זה אומר פחות מ-3,000 מיילים מכרטיס הלוך/חזור לניו-יורק. המועדון של אלאיטליה, שאינו האטרקטיבי ביותר בברית, ייתן מיילים לפי 50% ממרחק הטיסה בטיסות הארוכות ולפי 35% או 50% ממרחק הטיסה בטיסות בין ת״א לרומא.

הכרטיסים במחלקת תיירים-פרימיום, העסקה הטובה ביותר בעיניי כפי שציינתי קודם, מכורטסים במחלקת כרטוס A בטיסות הארוכות ו-C בטיסות בין ת״א לרומא (בהן אין מחלקת תיירים-פרימיום, ולכן השדרוג האוטומטי). אגב, עד לאחרונה האתר של החברה היה משנמך את הטיסות הקצרות יותר למחלקת התיירים בהיעדר מחלקת תיירים-פרימיום – לעומת מה שהיה זמין באתרי הזמנות – אבל מי שידע על כך יכל להתקשר לשירות הלקוחות ולקבל ׳שדרוג בחינם׳ למחלקת העסקים בטיסות הקצרות יותר בין ת״א לרומא. כיום נראה שאין צורך יותר בשיחת הטלפון הזאת. הנה, לדוגמה, כרטיס מהאתר:

alitalia-tlv-bos-pe-and-business

ובכן, מחלקת כרטוס A תצבור מיילים בין השאר במועדונים (המומלצים) הבאים:

 • 150% במועדון של אלאיטליה (Millemiglia)
 • 125% במועדון של דלתא (SkyMiles)
 • 200% במועדון של אתיהאד (Etihad Guest)
 • 150% במועדון של ק.ל.מ ואייר פראנס (FlyingBlue)

ועם מחלקת כרטוס C (ת״א-רומא: 1417 מייל) תוכלו לקבל:

 • 250% במועדון של אלאיטליה (Millemiglia)
 • 175% במועדון של דלתא (SkyMiles)
 • 300% במועדון של אתיהאד (Etihad Guest)
 • 200% במועדון של ק.ל.מ ואייר פראנס (FlyingBlue)

הנה טבלת צבירת המיילים במועדון Etihad Guest (אתיהאד) מטיסות של אלאיטליה:

etihad-guest-credit-for-az-j

וזה אומר שעם כרטיס הלוך/חזור לניו-יורק במחלקת תיירים-פרימיום – שיכול לעלות רק 770$  אחרי הנחה – תוכלו להנות מהקרדיט הבא:

 • 19,916 מיילים לסטטוס ולמימוש במועדון של אלאיטליה. מרחק נגיעה מהסטטוס הנמוך של המועדון (Ulisse) שדורש 20,000 מיילים לסטטוס. קראו בהמשך הפוסט על ׳טריק׳ קטן כדי לעבור את הרף הזה בדרך לניו-יורק.
 • 17,085 מיילים לסטטוס ו-15,650 מיילים למימוש במועדון של דלתא. פחות או יותר 2/3 מהדרך לסטטוס סילבר כך שאין מה להתרגש.
 • 25,610 מיילים לסטטוס ולמימוש במועדון של אתיהאד. מבינים? כרטיס אחד, בפחות מ-800$, ואתם כבר בסטטוס סילבר במועדון. שני כרטיסים כאלו ואתם גולד. די מדהים – צבירת מיילים אולטרה-נדיבה בעיניי וזה לא יחזיק הרבה זמן.
 • 18,500 מיילים לסטטוס ולמימוש במועדון של ק.ל.מ ואייר פראנס. לא רע – רוב הדרך לסטטוס סילבר וכמעט חצי דרך לסטטוס גולד.

etihad-guest-silver-status-card

כרטיסים במחלקת העסקים, בתעריפים שציינתי בטבלה, מכורטסים במחלקת כרטוס I שהיא המוזלת ביותר. עם מחלקת כרטוס זו תצברו:

 • 250% ו-300% בהתאמה במועדון של אלאיטליה (Millemiglia)
 • 150% במועדון של דלתא (SkyMiles)
 • 300% במועדון של אתיהאד (Etihad Guest)
 • 200% במועדון של ק.ל.מ ואייר פראנס (FlyingBlue)

זה אומר, לדוגמה, שכרטיס הלוך/חזור במחלקת העסקים לבייג׳ינג (1350$) יבטיח לכם סטטוס גבוה בכל המועדונים הנ״ל למעט זה של דלתא.

זיכרו, אגב, שבטיסות בין ת״א לרומא אלאיטליה מציעה מחלקת עסקים פנים-אירופית, מה שהיא מגדירה ׳מחלקת עסקים ליעדים במרחק בינוני׳, כשלמעשה מדובר על מושבים של מחלקת התיירים כשהמושב האמצעי בכל שלשה חסום. לא המוצר הכי מפנק, אבל לפחות המוצר של אלאיטליה במחלקת העסקים הבינ״ל שלה הוא טוב למדי.

alitalia-intra-europe-business-class-seat

טריק קטן אחד לצבירת מיילים גבוהה יותר

לחלק מהיעדים שבמבצע אלאיטליה מפעילה טיסות גם מרומא פיומיצ׳ינו (FCO) וגם ממילאנו מלפנסה (MXP). התעריפים של אלאיטליה, רובם ככולם, מאפשרים לדלג בין רומא ומילאנו. כלומר, להכניס קונקשיין נוסף בדרך, באיטליה, עם או בלי הטיסה הפנימית. כך, לדוגמה, במקום לטוס מת״א לרומא ומרומא לניו-יורק ניתן לטוס מת״א לרומא, מרומא למילאנו וממילאנו לניו-יורק. הקונקשיין הנוסף לרוב מייקר את הכרטיס בסביבות 20$ בכל כיוון.

בפועל ניתן לבחור אפילו בין שני קונקשיינים באיטליה. זה חצי-מסובך.

אפשרות אחת היא לנחות ברומא פיומיצ׳ינו (FCO), לטוס משם למילאנו לינטה (LIN), לעבור עצמאית למילאנו מלפנסה (MXP) ולהמריא משם ליעד. אם רכשתם כרטיס במחלקות תיירים-פרימיום או עסקים טיסת הפנים תהיה במחלקת העסקים גם כן (מחלקת כרטוס C).

az-tlv-jfk-via-lin

אפשרות אחרת היא לנחות ברומא פיומיצ׳ינו (FCO), לטוס משם למילאנו מלפנסה (MXP) ולהמריא משם ליעד. כלומר, ללא מעבר יבשתי עצמאי בין שני השדות של מילאנו מה שמאפשר שני קונקשיינים במדינה מבלי לצאת משדות התעופה בכלל. במקרה כזה, אבל, טיסת הפנים תהיה בהכרח במחלקת התיירים ובמחלקת כרטוס Y (הגבוהה ביותר) משום שאין מחלקת עסקים בקו הזה.

az-tlv-jfk-via-mxp

למה אני מספר לכם על האפשרויות האלו? כי חלק ממועדוני התעופה, ובפרט Millemiglia ו-FlyingBlue, נותנים סך מינימלי של מיילים על טיסות קצרות מדי. מרחק הטיסה בין רומא פיומיצ׳ינו (FCO) למילאנו לינטה (LIN) הוא 262 מייל בלבד אבל על הטיסה הזאת במחלקת העסקים תקבלו 2,000 מיילים מהמועדון של אלאיטליה ו-1,000 מיילים מהמועדון של ק.ל.מ ואייר פראנס. במחלקת התיירים, במחלקת כרטוס Y, תקבלו 1,500 ו-500 מיילים בהתאמה.

אבל – אז משתנה המרחק של הטיסה הארוכה כי, לדוגמה, מילאנו מלפנסה (MXP) הוא במרחק 282 מייל קרוב יותר לניו-יורק קנדי (JFK) לעומת רומא פיומיצ׳ינו (FCO). כואב לכם הראש כבר?

הנקודה היא שקונקשיין-כפול כזה יכול להקפיץ קצת את צבירת המיילים במידה והמטרה שלכם היא לצבור כמה שיותר מיילים לסטטוס מהכרטיס ואולי גם להשיג סטטוס גבוה אחרי נסיעה אחת בלבד. כך, לדוגמה, אם תרכשו כרטיס במחלקת תיירים-פרימיום לניו-יורק (770$) ותבחרו בקונקשיין-כפול באחד הכיוונים לפחות תוכלו להשיג סטטוס גבוה במועדון של אלאיטליה כבר אחרי נסיעה אחת – כשללא הקונקשיין-הכפול, כפי שציינתי קודם, תהיו במרחק 94 מיילים בלבד מהסטטוס הזה. כל קונקשיין-כפול כזה יוסיף לחשבונכם בערך 1,500 מיילים לסטטוס במועדון האיטלקי ובערך 600 מיילים לסטטוס במועדון ההולנדי-צרפתי.

לסיכום

הקופון הזה של אלאיטליה הוא באמת אחד המבצעים הטובים ביותר של השנה כי הוא תקף למספר יעדים אטרקטיביים וכי המחירים של אלאיטליה לחלק מהיעדים האלו גם ככה נמוכים במיוחד. יחסית נדיר, למשל, לראות כרטיסי הלוך/חזור לארה״ב בפחות מ-500$ אפילו בעונת החורף.

הקופון הזה גם מאפשר להשיג מחירים אטרקטיביים מאוד לכרטיסים במחלקות הפרימיום. כאמור, מחלקת תיירים-פרימיום היא העסקה הכי טובה בעיניי – אולי למעט המחיר במחלקת העסקים לבייג׳ינג (1350$ בלבד בשביל קצת יותר מ-25 שעות טיסה במחלקת עסקים, לא רע בכלל!).

גם סנטיאגו היא הפתעה טובה לטיסות במחלקת העסקים. הטיסה מרומא לסנטיאגו כמעט ארוכה כמו הטיסה של אלעל מת״א ללוס-אנג׳לס, לשם האומדן, כך שאחרי הנחת הקופון תוכלו לשלם פחות מ-1800$ כדי להגיע לדרום-אמריקה בחודשי הקיץ של היבשת – שזה בערך המחיר שאלעל גובה על כרטיס הלוך/חזור ללוס-אנג׳לס במחלקת התיירים בחודשי הקיץ של ארה״ב (ושל ישראל, מן הסתם).

אז, לאן אתם טסים?

21 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יש בעיה באתר של אליטליה.
  אם מנסים להזמין כרטיס במחלקת עסקים זה מכרטס את זה הלוך תיירים וחזור עסקים.
  קרה מספר פעמים, בתאריכים שונים ואף ליעדים שונים.
  נותן 20% הנחה אבל לא מאפשר לכרטס עסקים

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   גם אני שמתי לב לתקלה הזאת אבל חשבתי שזה היה ממוקד לכרטיסי הלוך/חזור לסנטיאגו בלבד.

   ארבע אפשרויות:

   (1) נסה לשנות את השפה לאנגלית ולחפש מחדש.
   (2) נסה חיפוש מולטי-סיטי כשכל טיסה היא מקטע נפרד.
   (3) צור קשר עם שירות הלקוחות מחר בטלפון או במייל.
   (4) חפש את הכרטיס בגוגל-פלייטס. הוא יעביר אותך לאתר הישראלי של אלאיטליה, באנגלית, עם הטיסות הנכונות במחלקות השירות הנכונות והמחיר הנכון. הבעיה – הקישור הוא לשלב השני בתהליך ההזמנה והזנת הקוד היא בשלב הראשון. לא ניסיתי להמשיך את השלבים אבל אולי ניתן להזין את הקוד שוב במסך התשלום לפני השלמת ההזמנה.

   אכן תקלה מעצבנת.

   הגב
 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אולי לא התייחסת לאופציה הזאת כי היא לא מסתדרת מבחינה לוגיסטית, אבל אני ארשום בכל מקרה מבלי שבדקתי לפני באתר: רשמת שטיסות לניו יורק לדוגמה יוצאות גם מ MXP ו FCO. מה עם האפשרות לטוס מתל אביב למילאנו (TLV-MXP) ואז קונקשן פנים לרומא (MXP-FCO) ומרומא לניו יורק (FCO-JFK), מי שרוצה לצבור מיילים זאת לא אמורה להיות האופציה הכי טובה בשבילו? (אולי לא ציינת כי זה לא מסתדר מבחינת שעות וקונשקשנים)

  בנוגע לסטטוס באיטיחד, עד כמה שאני יודע החברה לא שותפה באף ברית אז חוץ מצבירה מואצת של מיילים, שזה מאוד חשוב ואפשרות לטוס עם השותפות שלה, אני לא רואה סיבה לקרדט טיסה כזאת לאיטיחד מבחינת סטטוס – אתה רואה איזה יתרון שאני מפספס.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לעניין אלאיטליה,

   ההגיון שלך נכון, מבחינת הגאוגרפיה, אבל אין יותר טיסות נון-סטופ של אלאיטליה בין ת״א למילאנו.

   לעניין אתיהאד,

   החברה סוג-של בונה ברית רביעית באמצעות רכישת חברות אחרות. אז יש סממנים של ברית (צבירה ומימוש במעגל רחב של שותפות, הטבות הדדיות וכו׳) אבל אנחנו עוד לא שם. המועדון של אתיהאד הוא צעיר יחסית ומבחינות מסוימות אטרקטיבי מאוד – בעיקר בגזרת מימוש המיילים (התעריפים, לא נוחות הביצוע). לאתיהאד יש רשימה מפוארת למדי של חברות שותפות לרבות קוריאן, אייר ניו-זילנד, אמריקן, אלאיטליה, אסיאנה, אול-ניפון איירוויס וגם כמה חברות קטנות יותר אבל די אטרקטיביות כמו בריסל איירליינס, אייר סרביה, וירג׳ן אוסטרליה, אייר ברלין, בנגקוק איירוויס, גארודיה אינדונזיה ועוד.

   אני לא ממליץ לנוסע הממוצע על המועדון של אתיהאד. אבל – הוא מאוד אטרקטיבי אם אתה יודע איך ללחוץ על הכפתורים הנכונים. כך, לדוגמה, כרטיס הלוך/חזור במחלקת העסקים של אלאיטליה לסנטיאגו (1750$ אחרי הנחה) יצבור כמעט מספיק מיילים לכרטיס הלוך/חזור במחלקת העסקים של בריסל איירליינס לניו-יורק. ככה, בלי סטטוס ובלי מבצעים מיוחדים. זאת כמובן דוגמה למקרה מיוחד של יחס צבירה גבוה מאוד ומקרה מיוחד של יחס מימוש גבוה מאוד – אבל עדיין זו דוגמה למה אפשרי להשיג במועדון הזה בתנאיו הנוכחיים (שעלולים להשתנות בכל רגע… אתיהאד לא מצטיינת בתקשורת, מודעות צרכנית, שירות לקוחות וכיוצ״ב מאפיינים מערביים).

   הגב
   • יי

    מה לדעתך מכניס את אייר סרביה תחת הכותרת "חברה קטנה ואטרקטיבית"? טסתי איתם ולא התרשמתי יתר על המידה, השירות והאוכל סבירים ותו לא, רוב הטיסות שלה הן במטוסים פצפונים כמו A319, יש להם רק מטוס רחב גוף אחד, שמשמש לטיסה הבודדת שלהם לניו יורק, שהפרסומת אליה אולי מדגימה יותר מהכל מה ההיצע שלהם: "רוצה לטוס בכסא שהופך למיטה שטוחה? טוס עם אייר סרביה לניו יורק במחלקת העסקים"….

 3. יוסי

  היי ליאור
  א- תודה על המידע, כמו תמיד .. תענוג!
  ב- הזדמנות מצויינת ובמחיר זול לבלות בעיר היפה בעולם ביום ההולדת שלי בחודש מרץ.
  שאלה, יש אפשרות למיני הכוונה איך להזמין את הכרטיס הנכון ולהנות מהיתרונות אותם ציינת?
  יודע שהמידע הוא בעברית וכל הליך ההזמנה אמור להיות פשוט, אך הפעם זה לא להזמין טיסה עם סוויס לציריך אלא קצת יותר מורכב, לכן אני מעדיף לעשות את ההזמנה בצורה הנכונה, להנות מההנחה ולהימנע מטעויות.
  ממתין לתשובתך.
  תודה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אהלן יוסי,

   אין סיבה לחשש. כל מה שאתה צריך זה להיכנס לאתר הישראלי של אלאיטליה, בעברית או באנגלית (שים לב לדגל מצד שמאל למעלה ולכתובת האתר), ולהשתמש בקוד ההנחה. כבר בשלב הראשון של ההזמנה, מיד לאחר בחירת הטיסות הרצויות לך, תוכל להזין את הקוד ולראות את המחיר יורד. וזהו – תשלים שם את ההזמנה.

   לעניין צבירת מיילים זה לא משנה באיזה ערוץ תבצע את ההזמנה. במקרה הזה אתה אפילו מבצע את ההזמנה ישירות מהחברה – כי זה תנאי להנחה. בתהליך ההזמנה תוכל להזין פרטי נוסע מתמיד בכל מועדון שתרצה אבל אתה יכול גם להשאיר את זה ריק ולעדכן את זה בשלב מאוחר יותר.

   אם יש משהו לא ברור שלח לי מייל: lior@flying-out.com

   הגב
 4. יוסי

  היי
  א- תודה, אעשה כפי שכתבת ואשלים את הליך ההזמנה.
  ב- אם בעניין צבירת מיילים עסקינן .. אני טס כ 3 פעמים בשנה. יש עניין בכלל בכל הקשור לצבירת מיילים? אפשר לצבור גם אם לא השתייכתי מלכתחילה לאף מועדון כזה או אחר? מה קורה אם טיסות העבר, עבר זמנן במידה ו .. ?
  תודה רבה מראש
  🙂

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אהלן יוסי,

   כדאי לך לצבור נקודות ומיילים גם אם אתה טס פעם אחת בשנה – השאלה היא רק כמה ארוכה, בזמן, תהיה הדרך לכרטיס הבונוס הראשון. אבל למה לא לקבל קרדיט כלשהו אם אפשר? במקרה הכי גרוע הוא לא ינוצל או ינוצל בצורה לא מיטבית. אבל, נוסע מזדמן לא צריך לתת משקל יתר לצבירת נקודות או מיילים כשיקול לבחירת כרטיס טיסה זה או אחר – בניגוד לנוסעים תכופים שכבר השגיעו סטטוס גבוה, או כמה, ומבחינתם לנאמנות לחברה או ברית מסוימת יש ערך אמיתי (בהטבות וצבירה מואצת של קרדיט).

   אני ממליץ לך לקרוא את המבוא במדור ״התחל כאן״ ואת המבוא במדור ״מועדוני תעופה״ (הקישורים בתפריט בראש העמוד).

   כעקרון אפשר לצבור נקודות ומיילים בצורה רטרואקטיבית אבל תחת תנאים מאוד מסוימים. הנה קישור לפוסט בנושא:
   http://www.flying-out.com/2016/02/10/credit-miles-retroactively

   הגב
 5. MOISHE

  היי ליאור
  התקבל היום

  There is a special gift for you!
  Purchase your Alitalia ticket within 15 December 2016, to fly towards any
  destination and you will earn 10,000 bonus miles! לידיעתך
  משה

  הגב
 6. אופיר

  זה בהחלט מבצע מצוין אם כי כדאי להזכיר שקונקשנים ברומא הם עסק זוועתי (כבר לא זוכר מתי בפעם האחרונה הייתי על טיסה שהתחברה עם שרוול לטרמינל) וכדאי מאוד לשמור על מרווחים גדולים בין הטיסות ולנשום עמוק. על דרך החיוב יש לציין שלמי שיש גישה ללאונג׳ החדש של אלאיטליה בזרוע G של טרמינל 3 (ממנו יוצאות רוב הטיסות הבינלאומיות) זו חוויה מומלצת ביותר, והוא בעיני הוא ללא ספק אחד המיוחדים של חברות תעופה אירופאיות (אולי לא מבחינת הפאר, הגודל או מגוון השירותים לנוסע העסקי) – יש לו אופי שאי אפשר לפספס והאוכל, השתייה והשירות ברמה גבוהה ביותר.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אופיר, תודה על הפידבק.

   אני מסכים שקונקשיין בפיומיצ׳ינו הוא לרוב לא חווייה נעימה במיוחד, או מהירה במיוחד, קל וחומר בימים אלו שהשדה בשיפוצים. וכן, לאלאיטליה יש איזשהו אנטי בלתי מוסבר לשרוולים. אפילו בנתב״ג הטיסה האחרונה שלי נחתה וקיבלה אוטובוס.

   לגבי הטרקלין – ההערה שלך מפתיעה מאוד. עברתי בטרקלין הזה בסופ״ש שעבר, במקרה, בזרוע G שפי שכתבת, וההתרשמות שלי לא דומה לשלך. האוכל היה טוב, זה נכון, אבל מעבר לזה אני לא מבין איך חברת תעופה מרשה לעצמה להשתמש בטרקלין כזה כטרקלין דגל. אפילו ל-KLM יש משהו ראוי יותר ופי כמה יותר גדול. שלא לדבר על הטרקלינים איבריה, לופטהנזה, בריטיש, סוויס, טורקיש, פינאייר ועוד. אפילו ה-KDL בנתב״ג משמעותית טוב יותר. משזה נאמר, אני מודה שהטרקלין היה עמוס לגמרי וזה השפיע על החוויה…

   הגב
 7. Lior @ FlyingOut

  אנחנו מדברים אותו טרקלין. הוא פורמלית של אלאיטליה – בפועל זה טרקלין של אתיהאד, פר אקסלנס. מלבד האוכל שהוא איטלקי גרידא ולא בינ״ל כפי שנהוג בטרקלינים של אתיהאד.

  אני מבין את הכונה שלך לגבי האופי, זה מתבטא בעיצוב אולי, אבל קשה לי להשוות אותו לטרקלינים בכירים אחרים כמו אלו שציינתי. אופי זה חשוב אבל זה לא הכל. בטרקלין של איבריה, שהוא אחד האהובים עלי, יש באמת כל מה שאפשר לרצות מטרקלין עסקים טוב: מבחר אוכל נדיב (בעיקר תפריט צהריים), בר אלכוהול עשיר, מקרר גלידות, אינסוף מקומות ישיבה כך שאף פעם לא מלא ותצפית על המטוסים. חבל שאיבריה לא מציעה טרקלין מחלקה ראשונה עם תאי שינה / קבאנות / סוויטות מקלחת / משהו.

  בטרקלין של אלאיטליה הרגשתי בתוך מרתף. מרתף של אתיהאד עם אוכל טוב, אבל מרתף. ומבחר הבירות שלהם כלל בערך שתי בירות איטלקיות וזהו – וזה חיסרון ענק בעיניי. הפסטה הייתה על הכיפאק.

  הגב

השאר תגובה

BoardingArea