חדשות ומבצעים

ה-15 לדצמבר 2017

עד 50% הנחה להזמנות באתר בוקינג.קום

קופון אטרקטיבי במיוחד חזר לחיים. היכנסו לקישור לעיל, השייך לאחד השותפים של אתר ההזמנות הענק, ותהנו מהחזר בסך 40$ על כל הזמנה שעלותה 80$ ומעלה. כן, ככה פשוט. ההחזר מגיע לכרטיס האשראי לאחר השלמת השהייה – כלומר, זו אינה הנחה ישירה במקור – ותוכלו לראות את ההודעה על כך גם במסך ההזמנה. כעקרון ניתן להנות מההטבה פעם אחת אך בפועל אני חושב שההגבלה לא נאכפת. אנא קיראו את כל פרטי המבצע. זיכרו שהזמנות דרך אתרי הזמנות, כמו בוקינג.קום, אינן מאפשרות צבירת קרדיט כלשהו במועדון הלקוחות של הרשת או הקבוצה שלה המלון משתייך.

ה-15 לדצמבר 2017

מועדון הלקוחות של רשת מלונות פיירמונט ייסגר בקיץ הקרוב

רשת מלונות פיירמונט נרכשה ע״י קבוצת אקור הצרפתית והנה ברור לכל שבשלב מסוים היא תאבד את עצמאותה המלאה ותתכנס לתוך הקבוצה. בינתיים מפעילה הרשת מועדון לקוחות עצמאי בשם President's Club שהוא למעשה לא רע בכלל עבור אלו שמבקרים לעיתים תכופות במלונות הרשת ומעדיפים הזמנות ישירות. המועדון הזה ייסגר ב-2 ליולי 2018 וחברי המועדון ישולבו במועדון Le Club, המועדון של קבוצת אקור, שהוא במקרה אחד ממועדוני הלקוחות הכי גרועים בתעשייה בעיניי. אלו חדשות רעות מאוד במיוחד לבעלי הסטטוס הגבוה במועדון של פיירמונט אם כי הם ידעו שהיום הזה יבוא מאז שהרשת נרכשה ע״י קבוצת אקור.

ה-15 לדצמבר 2017

מועדון התעופה Miles&More (לופטהנזה) הופך להיות מבוסס-הוצאה

שינוי משמעותי במועדון שישפיע על כל ההיבט של צבירת המיילים (אך לא על מימושם). כרטיסים שיוזמנו החל מה-12 למרץ 2018 – לטיסות בכל מועד עתידי – יאפשרו צבירת מיילים כנגזרת ממחירם ולא ע״פ מכפלת מרחק הטיסה במחלקת הכרטוס כנהוג כיום. כאמירה כללית חברי מועדון ללא סטטוס יצברו 4 מיילים לכל 1 אירו בעלות הכרטיס בעוד חברי מועדון בעלי סטטוס גבוה יצברו 6 מיילים לכל 1 אירו בעלות הכרטיס.

ה-15 לדצמבר 2017

נסו לזכות במהדורה מיוחדת של בובת הברווז של לופטהנזה

אם אתם לא יודעים במה מדובר – זה בסדר, אתם הנורמלים. לופטהנזה מפעילה טרמינל ייחודי לנוסעי המחלקה הראשונה בשדה התעופה של פרנקפורט (FRA) והנוסעים העוברים שם יכולים לקבל בובת ברווז קטנה שהפכה עם הזמן לפריט אספנים של ממש. במהלך השנים חולקו ברווזים שונים, גם בשביל הגיוון הכללי וגם כדי לחגוג אירועים כאלו ואחרים, ואפשר למצוא אותם גם למכירה באיביי. ובכן… מת׳יו, אחד מהבלוגרים הטובים ביותר בתחום בעיניי, מציע לאחד מקוראיו לזכות בברווז מהמהדורה המיוחדת שיצאה לכבוד החגים שהוא עצמו אסף בטרמינל של לופטהנזה לאחרונה. הפרטים על ההגרלה בפוסט והיא מסתיימת ב-18 לדצמבר.

ה-15 לדצמבר 2017

כעת ניתן לשחזר נקודות אבודות של הילטון עד 18 חודשים אחורה

עוד פיצ׳ר מצוין במועדון Hilton Honors שממשיך להשתפר בשנה האחרונה. כעת יכולים חברי המועדון לשחזר נקודות שנמחקו מהחשבון כתוצאה מאי-פעילות ב-18 החודשים האחרונים בתמורה לעמלה סבירה של 0.25 סנט לנקודה. כלומר, 2.5$ לכל 1,000 נקודות. במסגרת מבצעים מיוחדים המועדון מוכר נקודות החל מ-5$ לכל 1,000 נקודות. על מנת לשחזר נקודות פשוט לחצו על ״Restore Your Points״ בטבלה בצד שמאל  באתר המועדון והתחברו לחשבון.

ה-15 לדצמבר 2017

הסכם קודשייר חדש בין בריטיש לצ׳יינה סאות׳רן

לכאורה מדובר בכותרת לא משמעותית במיוחד. אך הכותרת הזאת אולי מאמתת שמועה שעלתה בשבועות האחרונים לגבי עתידה של חברת התעופה הגדולה בסין צ׳יינה סאות׳רן. השמועה, שפורסמה בסוף נובמבר בכתבה באחד העיתונים המובילים בסין, טענה שצ׳יינה סאות׳רן שוקלת לעזוב את ברית סקיי ואולי לעבור לברית וואן-וורלד. הסכם הקודשייר החדש עם בריטיש מחזק את הסבירות שזה אכן המצב.

ה-15 לדצמבר 2017

5,000 מיילים של אמריקן בונוס להזמנה ראשונה באתר Rocketmiles

בונוס נדיב במיוחד שכדאי בהחלט לנצל אם טרם ביצעתם הזמנה באתר הזמנת המלונות Rocketmiles. כתבתי על האתר פעמים רבות בעבר והזמנתי דרכו בעצמי. האתר מאפשר צבירת נקודות ומיילים במגוון רחב של מועדוני לקוחות כנגד הזמנת חדרים במלונות, וניתן גם לבצע הזמנה עבור אחרים. בונוס של 3,000 מיילים למועדון תעופה כזה או אחר הוא עניין שיגרתי למדי אך בונוס של 5,000 מיילים הוא יחסית חריג. להזמנות עד ה-31 לדצמבר ועם עלות מינימלית של 200$.

ה-15 לדצמבר 2017

הצטרפו למועדון IHG Rewards וקבלו 500 אוויוס במתנה

שיתוף פעולה בלתי-שיגרתי בין מועדון מלונות מוביל למועדון תעופה מוביל. חברי מועדון Executive Club (בריטיש) שיבחרו להירשם למועדון הלקוחות של קבוצת אינטרקונטיננטל עד סוף השנה יהנו גם ממתנת הצטרפות של 500 אוויוס (7$ בשווי ריאלי) וגם מרישום אוטומטי למסלול מהיר לסטטוס גולד (שמגיע עם הטבות מוגבלות מאוד). כבר רשומים למועדון IHGR? תוכלו לקבל את אותם 500 אוויוס במתנה אם תירשמו ותשלימו שהייה אחת לפני ה-28 לפברואר 2018.

ה-8 לדצמבר 2017

הירשמו למבצע החדש של מועדון המלונות IHG Rewards

מהדורה נוספת למבצע הפופולרי ׳Accelerate׳ יוצאת לדרך. המהדורה הנוכחית תקפה לשהיות עד ה-31 לדצמבר והמהדורה החדשה, שיצאה כעת, תקפה לשהיות מה-1 לינואר ועד ה-30 לאפריל 2018. כרגיל כל חבר מועדון מקבל אוסף הצעות ייחודיות עבורו עם אפשרות לצבור עשרות אלפי נקודות בהשלמת חלק או כל ההצעות.

ה-8 לדצמבר 2017

מועדון התעופה של אלסקה מנתק קשרים עם אייר פראנס וק.ל.מ

היו אינדיקציות למהלך הזה בתקופה האחרונה כך שלא מדובר בהפתעה גדולה אך עדיין מכה למועדון התעופה MileagePlan (אלסקה). עכשיו זה רשמי ויש תאריך לניתוק היחסים בין מועדון התעופה לשתי חברות התעופה: ה-1 למאי 2018. מה קורה מכאן והלאה? אם רכשתם כרטיס לפני ה-5 לדצמבר, לטיסה בכל תאריך עתידי, תצברו קרדיט מלא כרגיל. אם תרכשו כרטיס מעתה לטיסות עד ה-30 לאפריל תצברו קרדיט מלא כרגיל גם כן. אבל אם תרכשו מעתה כרטיס לטיסות החל מה-1 למאי 2018 והלאה – צבירת קרדיט לא תהיה אפשרית.

ה-8 לדצמבר 2017

שיפור משמעותי בנתוני הפעילות של אלעל בחודש נובמבר

אתר FlightStats, המתמחה בניתור פעילותן של חברות תעופה, מפרסם בכל חודש דירוג של כמה עשרות חברות תעופה עם נתוני הפעילות שלהן לאותו חודש (ובסוף כל שנה את אותו דירוג בראייה שנתית). בחודש נובמבר אלעל הציגה נתוני פעילות חריגים לטובה ביחס לנתוני עבר והגיעה למקום ה-13 מתוך 42 חברות שנכללו בדו״ח. ועדיין, 14% מטיסות החברה נחתו ביעד באיחור של למעלה מרבע שעה כשהאיחור הממוצע עמד על 40 דקות. יש עוד לאן להשתפר.

ה-8 לדצמבר 2017

מומחה לעיצוב מטוסים מסביר על שינה במטוסים

מגזין התיירות הבינ״ל הנחשב ״Travel+Leisure״ ראיין מעצב בשם אדם וויט, מנכ״ל חברת ייעוץ, אשר לו ניסיון של מעל שלושים שנים בעיצוב מושבי מטוסים ועיצוב פנים של מחלקות נוסעים. בכתבה הוא מסביר כיצד משתנים מושבי המטוסים המודרניים ביחס לקודמיהם, איך לישון טוב יותר במהלך טיסה ואיך לבחור מושב במטוס.

ה-8 לדצמבר 2017

סקירה על מצבה הפיננסי האמיתי של אלעל

אלו מכם המנויים לעיתון המקוון של הבלוג אולי קראו את ההקדמה שכתבתי השבוע בה התייחסתי גם לשווי השוק של אלעל כחברה ולשווי השוק של מועדון הנוסע המתמיד. אבל אם תרצו לדעת עוד על מצבה הכלכלי של אלעל, ואולי לקבל הסבר מסודר לירידת הערך שחוותה המנייה שלה, אתם מוזמנים לקרוא את הכתבה הקצרה שפרסם אבישי עובדיה באתר גלובס. שימו לב להערה מספר 84 ונסו להבין מדוע היא משמעותית כ״כ ומי בעצם המרוויחים הגדולים מאלעל בזמן שכל השאר רואים רק ירידות, הפסדים, חובות וצרות.

ה-8 לדצמבר 2017

בונוס של 2,000 מיילים בהזמנת מלון באתר לופטהנזה

כתבתי מספר פעמים בעבר על האפשרות להזמין חדרים במלונות ישירות באתר לופטהנזה ולצבור בדרך זו מיילים למועדון התעופה Miles&More. מדי פעם מציע המועדון בונוס נדיב להזמנה ראשונה אך הבונוס במסגרת המבצע החדש, להזמנות בחודש דצמבר (ולשהיות בכל תאריך עתידי), פתוח גם למי שביצע בעבר הזמנה באתר. מדובר בבונוס נדיב יחסית של 2,000 מיילים נוספים מעבר לצבירת הבסיס בהזמנה שמתחילה ממינימום של 1,000 מיילים לכל לילה. על מנת להנות מהבונוס עלות ההזמנה חייבת להיות גבוהה מ-100 אירו. מבצע אטרקטיבי למדי למי שמטפח יתרת מיילים במועדון.

ה-8 לדצמבר 2017

חברת תעופה טורקית מנסה לגייס טייסים ישראלים

מדובר במהלך חריג מאוד בתעשיית התעופה המקומית. קורנדון איירליינס, חברת תעופה פרטית שבסיסה באנטליה, תתחיל בינואר 2018 לפעול בנתב״ג עם טיסות לארבעה שדות באירופה (וורשה, באטומי, פריס אורלי וברלין שונפלד) באמצעות צי של מטוסים מדגם בואינג 737. בהתחשב באופי הקיצוני של המשטר הטורקי וביחסים הדיפלומטיים שהוא מקיים עם ישראל אני לא יודע כמה טייסים ישראלים ישמחו לעבוד בחברה שבסיסה בטורקיה – אבל בהצלחה בגיוס.

ה-8 לדצמבר 2017

חברת התעופה ראינאייר תובעת את אתר ההזמנות אקספדיה

לטענת חברת הלואוקוסט, הידועה במחירים הנמוכים שהיא מציעה, אתר ההזמנות הענק מציע למכירה טיסות שלה ללא רשות. כדי להרוויח, בהיעדר עמלת סוכן, אתר ההזמנות ככל הנראה מוסיף עמלה לכל הזמנה. מסתבר שלא מדובר במהלך חדש מצד אקספדיה אלא בהפרה מתמשכת שהתחילה מוקדם יותר השנה – אבל כעת ראינאייר הגישה תביעה נגד אקספדיה בבית משפט אמריקני. בעשור האחרון היו מספר סכסוכים משפטיים בין שתי החברות.

ה-8 לדצמבר 2017

25% הנחה על מלונות קבוצת הילטון באירופה

להזמנות עד ה-18 לינואר, לשהיות עד סוף 2018. התעריף המוזל, הזמין ביותר מ-400 מלונות של הקבוצה באירופה, מקנה הנחה של 25% על התעריף הגמיש הרגיל. התעריף המוזל, כמובן, אינו גמיש ודורש תשלום מראש – אז השתמשו בו רק במידה והתוכניות שלהם לא ישתנו בסבירות גבוהה (כנס מקצועי, אירוע מיוחד וכו׳). מבצע מקביל קיים גם למלונות הקבוצה באזור אסיה – לחצו כאן. להזכירתם במסגרת מבצע אחר מציע המועדון של הקבוצה בונוס של 500 נקודות לכל הזמנה עד סוף 2017.

ה-1 לדצמבר 2017

היינאן מעוניינת לפתוח קו מצ׳נגדו לת״א

חברת התעופה הסינית המובילה, שכיום מפעילה קוים לת״א מבייג׳ינג ושנגחאי שיגיעו בקרוב לתדירות מצטרפית של שבע טיסות שבועיות, שוקלת להוסיף קו שלישי, מצ׳נגדו לת״א, החל מחודש יוני 2018. אין פרטים נוספים בשלב זה אבל לאור העובדה שהחברה כבר פעילה בנתב״ג אפשר להעריך שמדובר ביותר מסתם שמועה.

ה-1 לדצמבר 2017

תקרית ׳המטוס הכשר׳ של אלעל

נוסעת של החברה בטיסה מניו-יורק לת״א, יהודיה-אמריקאית שעלתה לישראל לפני מספר שנים, עלתה לטיסה עם פיצה טבעונית שאותה רצתה לאכול במקום הארוחה שמוגשת בטיסה. אותה פיצה טבעונית אינה כוללת בשר או חלב כך שלפחות למראית עין אינה טרפה (אפשר גם להניח שהיא כשרה למהדרין). בכל זאת, למרות הצרכים הקולינריים של הנוסעת, בחרו צוות הדיילים במטוס להורות לה שלא לאכול את האוכל שהביאה עמה למטוס משום שלטענתם ׳המטוס כשר׳. הנוסעת, שבמקרה כתבה ספר בנושא כפייה דתית וחזרה מסיבוב הרצאות בארה״ב, בחרה שלא לעשות מהומה ופשוט לא אכלה דבר בהמשך הטיסה. בעיניי מדובר במקרה מביך, חצוף ואבסורדי.

ה-1 לדצמבר 2017

חשש כבד משיבושים בלו״ז הטיסות של אמריקן בדצמבר

בשל תקלה במערכת שיבוץ הצוותים, ככל הנראה, נוצר מצב שבו לא צוותו טייסים לכ-15,000 טיסות של החברה הגדולה בעולם במהלך תקופת החגים בארה״ב. התקלה התגלתה ואמריקן מיהרה להציע בונוס משמעותי לטייסים שיסכימו להוסיף שעות עבודה במהלך החודש הקרוב כדי להבטיח שהטיסות ייצאו בהתאם ללו״ז. יחד עם זאת, החשש לביטולים ועיכובים הוא מוחשי מאוד. המנהל האחראי בחברה על שיבוץ הצוותים פוטר.

ה-1 לדצמבר 2017

שובר-מתנה של אמזון אחרי שהייה במלון מקבוצת הילטון

פשוט למדי: יש להירשם ולהשלים שהייה אחת עד ה-29 לינואר על מנת לקבל שובר-מתנה בשווי 25$ לשימוש באתר האמריקני של אמזון. שימו לב שמדובר במבצע שאינו פתוח לכלל חברי המועדון ועל כן כדאי לכם לנסות להירשם אליו, בהינתן שהוא רלוונטי עבורכם, אבל צאו מנקודת הנחה שההרשמה לא בהכרח תצלח.

ה-1 לדצמבר 2017

תקרית חמורה נוספת עם מטוס רוסי בשמי אירופה

בפעם המי-יודע-כמה ביצע מטוס קרב רוסי תמרון מסוכן, בצורה מכוונת, מול מטוס מערבי. הפעם זה היה מטוס איסוף מודיעין של הצי האמריקני שטס במרחב אווירי בינ״ל מעל הים השחור. המטוס הרוסי התקרב למטוס האמריקני בצורה מסוכנת וטס בקרבתו במשך קרוב לחצי שעה. חיל האוויר הרוסי נוהג לעשות ׳משחקים׳ כאלו עם מטוסים מערביים בכל הזדמנות כשמדי פעם מדובר גם במטוסי נוסעים אזרחיים שחולמים בשמי צפון אירופה.

ה-1 לדצמבר 2017

עיזרו לבחור את שדה התעופה הטוב בעולם

סקייטרקס (SkyTrax) נחשבת לחברת הדירוג המובילה בתחום התעופה. היא עורכת סקרים, מחקרים וגם מקיימת טקסים כדי להעניק בהם פרסים. בימים אלו עורכת סקייטרקס סקר רחב היקף לבחירת שדה התעופה הטוב בעולם – וכל אחד יכול לתת את דעתו. פשוט כנסו לקישור לעיל ודרגו את אחד מהשדות שאתם מכירים היטב (נתב״ג?).

ה-24 לנובמבר 2017

היום בלבד: 15% הנחה על כרטיסי-מתנה של רשת פיירמונט

מבצע פופולרי שחוזר בדר״כ פעם או פעמיים בשנה. הפעם יתקיים המבצע לשלוש שעות בלבד מהשעה 21:00 הערב (ו׳) ועד חצות. כרטיסי-המתנה נקוביעם בדולר אמריקני או בדולר קנדי, לבחירה בעת ההזמנה, והם טובים כמו כסף במלונות הרשת. ניתן לשלם באמצעותם גם במסעדות של המלונות ובספא. כלומר, מדובר בהנחה ׳אמיתית׳ של 15% שיכולה לבוא בנוסף לכל הנחה אחרת כמו תעריפים מוזלים במיוחד במסגרת מבצעים, קאשבק, צבירת נקודות וכיוצ״ב. אם יש לכם תוכניות להתארח במלונות הרשת בחודשים הבאים אז כדאי לכם בהחלט לרכוש לעצמכם כרטיסי-מתנה במסגרת המבצע.

ה-24 לנובמבר 2017

אף חברה לא הגישה הצעה למכרז הפרסום בנתב״ג

כשלון נוסף לרשות שדות התעופה שממשיכה לראות בנתב״ג כמחלבת כסף לקופתה הפרטית. הפעם עמד על הפרק מכרז להפעלת כל שטחי הפרסום בשדה אך אפילו חברה אחת לא הגישה הצעה במכרז בשל דרישת הסף הגבוהה שהציבה רש״ת (דמי זיכיון בגובה 60% מסך ההכנסות עם מינימום של 13 מיליון ש״ח). בכל העולם שטחי פרסום בשדות תעופה בינ״ל נחשבים מבוקשים מאוד אבל כנראה שבישראל אף חברה לא באמת רוצה לעבוד עם רש״ת ו/או להתמודד עם התנאים ה׳מיוחדים׳ של המכרזים.

ה-24 לנובמבר 2017

היום בלבד: 20% הנחה על כל טיסות וויזאייר

מהדורה נוספת למבצע הקבוע של חברת הלואוקוסט ההונגרית. המבצע הפעם חל על כל יעדי החברה, בכל התאריכים והוא פתוח לכל הלקוחות.

ה-24 לנובמבר 2017

מבצעים והנחות באתר הבריטי של אקספדיה

עמוד המבצעים אמור להתעדכן היום (ו׳) בשעה 11:00 בבוקר שעון ישראל. בין השאר ניתן יהיה להשתמש בקופון שיקנה הנחה של 40 פאונד בהזמנת שהייה במלון במחיר של 150 פאונד ומעלה (כלומר, עד 27% הנחה).

ה-24 לנובמבר 2017

כתבה מזלזלת של דה-מארקר על הבלוגר בן שלאפיג

רבים מכם מכירים אותו בשם ׳לאקי׳ ואולי אף קוראים בקביעות את הבלוג שלו שנקרא בקצרה OMAAT. בן הוא אחד הבלוגרים המקצועיים ביותר, ההגונים ביותר, הצנועים ביותר והמעניינים ביותר בתחום של מועדוני הלקוחות בעולם הנסיעות והוא בפרט מומחה לעניין מחלקות יוקרה בחברות תעופה. כמו בלוגרים טובים אחרים גם הוא מקפיד לשחק תמיד במסגרת כללי המשחק ולא מעודד את קוראיו לרמות את חברות התעופה או להשתמש בדרכים לא-לגיטימיות כדי להנות ממה שלא מגיע להם. ובכל זאת בחרה העיתונאית של דה-מארקר רונית דומקה – שכנראה לא מכירה את בן, את הבלוג שלו או בכלל את התחום שבו הוא עוסק – לתאר אותו בכתבה כאילו היה רמאי קטן שמתחמן את דרכו אל מחלקות היוקרה במטוסים. התגובות לכתבה היו בהתאם ומרבית המגיבים טענו, מבלי לדעת דבר וחצי דבר, שבן נתן מחמאות לאלעל משום שהוא קיבל את הטיסה בחינם. חבל מאוד שבלוגר ברמה כזאת מגיע לישראל, מחמיא לאלעל ובסוף זוכה לביקורת כ״כ מוטעית בעיתון ישראלי מוביל.

ה-24 לנובמבר 2017

10% הנחה על כרטיסי-מתנה של אובר באתר וולמארט

מבצע מצוין למי מכם שממילא משתמש בשירותי אובר באופן שיגרתי. נכון לעכשיו ניתן להזמין באתר כרטיסי-מתנה בשווי 100$ ולשלם עליהם 90$ בלבד. הכרטיסים יישלחו בדוא״ל במסגרת מספר שעות לאחר הרכישה ויכללו קוד שאותו יש להזמין באפליקציה של אובר. לאחר הזנת הקוד יופיע מיידית קרדיט בחשבון. קל ומהיר.

ה-24 לנובמבר 2017

עד 50% הנחה על מלונות קבוצת מאלייה

להזמנות עד ה-26 לנובמבר ולשהיות עד ה-31 לדצמבר בלבד. קבוצת המלונות הספרדית מנהלת כיום קרוב ל-400 מלונות ברחבי העולם תחת רשתות שונות. במסגרת מבצע לסופ״ש מוצעות הנחות גדולות במלונות רבים של הקבוצה ובנוסף בונוס של 5,000 נקודות מכל הזמנה לחברי מועדון הלקוחות של הקבוצה – Melia Rewards.

ה-24 לנובמבר 2017

מאמר מעניין על אוכל במטוסים

בריאן סאמרס, עיתונאי של אתר החדשות הפופולרי Skift, יצא לראיין את אחד המנהלים הבכירים של חברת גייט גרופ שהיא חברת הקייטרינג הגדולה ביותר בתעשיית התעופה העולמית. אילו מאכלים הכי בעייתי לשמור טריים? כמה משלמות חברות התעופה עבור כל ארוחה שעולה למטוס? למה סלטים לא פופולריים? ואיך ק.ל.מ עברה על החוק? תשובות לכל השאלות האלו ואחרות תוכלו למצוא בכתבה.

ה-24 לנובמבר 2017

מלונות מקבוצת סטארווד החל מ-89$ ללילה

להזמנות עד ה-27 לנובמבר ולשהיות בין ה-7 לדצמבר וה-15 לינואר בלבד. כלומר, אולי המחירים נמוכים אבל הם תקפים רק לחודש וחצי. המבצע חל על מלונות הקבוצה ברחבי אמריקה (הצפונית והדרומית). ישנו מבצע דומה למלונות קבוצת מאריוט.

ה-24 לנובמבר 2017

מנוי למועדון הטרקלינים פריוריטי-פאס בהנחה גדולה

פריוריטי פאס (Priority Pass) הוא מועדון הטרקלינים הגדול בעולם שמאפשר למחזיקי הכרטיס להיכנס ליותר מ-1,000 טרקלינים ברחבי העולם. בשנה האחרונה ההיצע הורחב גם למסעדות שונות במספר שדות תעופה אמריקנים. במסגרת מבצע מיוחד לסופ״ש הנוכחי בלבד מוצעים מנויים במועדון בהנחה של עד 40%. הקישור לעיל הוא לאתר הבריטי של המועדון שבו המחירים הנמוכים ביותר אך תוכלו לראות את ההנחות גם באתר האמריקני של המועדון (כאן).

ה-24 לנובמבר 2017

20% הנחה על טיסות אליטליה

מהדורה נוספת למבצע הפופולרי של חברת התעופה האיטלקית לכאורה לכבוד ׳יום שישי השחור׳. להזמנה עד ה-26 לנובמבר ולטיסות עד ה-30 ליוני 2018 (למעט בתאריכים מסוימים בתקופות החגים). ההנחה חלה לכל יעדי החברה ובכל מחלקות השירות. פרטים מלאים באתר החברה.

ה-17 לנובמבר 2017

מועדון הנוסע המתמיד מציע הנחה להופעות של סיינפלד

הסטנדאפיסט היהודי המפורסם מגיע לשתי הופעות בלבד בישראל ב-30 לדצמבר. מועדון הנוסע המתמיד מאפשר כעת לחברי המועדון לרכוש שובר הנחה של 100 ש״ח לרכישת כרטיסים תמורת 50 נקודות בלבד. שימו לב שרכישת שובר ההנחה אינה חלק אינטגרלי מתהליך רכישת הכרטיסים כך שעליכם לוודא מראש שעדיין ישנם מושבים זמינים למופע הרצוי, לרכוש את השובר ואז להזין את הקוד שתקבלו (בסלולרי או במייל) במסגרת תהליך הרכישה. מדובר במימוש נקודות של אלעל לפי שווי ׳הוגן׳ של 57 סנט לנקודה אם כי יש לזכור שרבים מהלקוחות זכאים ממילא לכרטיסים מוזלים לאותם מופעים דרך ערוצי רכישה אחרים או חברות במועדוני לקוחות מסוימים.

ה-17 לנובמבר 2017

הצעת חוק בעייתית בעידוד סוכני הנסיעות בישראל

הסוכנים הישראלים טוענים שהם סובלים מחיסרון לעומת סוכנים מחו״ל כי הם מחוייבים לחוק הישראלי, ובפרט לחוק הגנת הצרכן, שמאפשר ללקוח לבטל עסקה בתוך שבועיים (תחת תנאים מסוימים). במקרים רבים מדובר בשירות או מוצר שהספק בחו״ל לא מאפשר לבטלם ובעצם את עלויות הביטול סופג הסוכן הישראלי (או לפחות את עלויות הביטוח). הסוכנים הישראלים מבקשים שהמחוקק יאפשר להם למכור גם שירותים ומוצרים שאינם ניתנים לביטול ואותן עסקאות לא יהיו מוגנות ע״פ חוק הגנת הצרכן – וכך, כביכול, תהיה תחרות הוגנת בינם לבין הסוכנים מחו״ל. בעיניי מדובר במהלך שלילי ומסוכן שפוגע בלקוחות הישראלים. אני מאמין שמדינת ישראל עשתה צעד אמיץ וחשוב כשהיא בחרה להגן על הצרכנים בצורה רחבה, גם על חשבון פגיעה מסוימת בסוכני הנסיעות (שיכולים פשוט לקחת עמלה גבוהה יותר כדי לכסות את העלות הזאת אם רק ירצו), וטוב תעשה המדינה אם לא תחזיר את הגלגל אחורה. יש יתרונות אמיתיים להזמנה דרך סוכן ישראלי ואחד מהם הוא ההגנה שהחוק מציע.

ה-17 לנובמבר 2017

עד 50% הנחה במלונות רשת סוויסהוטל

כמו רשת פיירמונט גם הרשת הזאת שייכת כעת לקבוצת המלונות אקור. רוב המלונות של הרשת די משעממים, אם נודה על האמת, אבל חלקם דווקא מציעים תמורה גבוהה לכסף עם מיקום נוח וחדרים מעוצבים. ראו לדוגמה את המלון של הרשת באמסטרדם. המבצע חדש בתוקף עד ה-23 לנובמבר. שימו לב שהתעריף המוזל אינו גמיש ודורש תשלום מלא מראש אז השתמשו בו אך ורק אם התוכניות שלכם וודאיות.

ה-17 לנובמבר 2017

כפל מיילים לטיסות במטוסי ה-A380 של לופטהנזה

מבצע מעניין של מועדון Miles&More (קבוצת לופטהנזה) שהוא בעצם מבצע בחסות איירבאס (מה שהופך את כל הסיפור למעניין הרבה יותר). במסגרת המבצע חברי מועדון שיטוסו במטוסי ה-A380 בטיסות לופטהנזה, במחלקת תיירים בלבד, יהנו מצבירה כפולה של מיילים למימוש. המבצע בתוקף לטיסות עד ה-31 לינואר 2018. לופטהנזה מפעילה את מטוסי ה-A380 בקוים מפרנקפורט למיאמי, סינגפור, דלהי, סן-פרנסיסקו, שנגחאי, יוסטון, לוס-אנג׳לס ובנגקוק.

ה-17 לנובמבר 2017

בונוס של 40% ברכישת נקודות של הייאט

המבצע בתוקף עד ה-15 לדצמבר. כל חבר מועדון רשאי לרכוש עד 55,000 נקודות בשנה קלנדרית כשנקודות הבונוס במסגרת המבצע אינן נספרות במסגרת התקרה הנ״ל. מחיר הנקודות, בשקלול הבונוס, הוא 17.1$ לכל 1,000. אני בהחלט לא ממליץ לרכוש נקודות של הייאט בצורה ספקולטיבית במחיר הזה אבל אם יש לכם מימוש רצוי במלון של הקבוצה, ואתם יודעים שתוכלו לקבל ערך גבוה משמעותית לנקודות, הרכישה יכולה בהחלט להיות כדאית. כך, לדוגמה, חדר במלון פארק הייאט היוקרתי בניו-יורק יכול לעלות ׳רק׳ 513$ בדרך של רכישת נקודות לעומת המחיר הרגיל לחדר במלון שנע בדר״כ בין 600$ ל-800$ ללילה.

ה-17 לנובמבר 2017

מבצע באמזון על מטען נייד מצוין מבית אנקר

אני אוהד מושבע של חברת אנקר (Anker), המתמחה בעיקר במטענים וכבלים, ובבעלותי לא מעט מוצרים של החברה. טרם נתקלתי במוצר שלא הייתי מרוצה ממנו. בתיק שלי, בדרך קבע, תוכלו למצוא מטען נייד של אנקר בקיבולת 20,000 אמפר-שעה (mAh) אשר יכול לטעון את מכשיר האייפון שלי מספר פעמים במהירות. מטען נייד איכותי – בקיבולת זו או קטנה יותר – הוא בעיניי מוצר הכרחי לכל נוסע. כרגע המטען הזה בדיוק נמכר באמזון מחיר מוזל של 31.69$ (הנחה של 60% על המחיר המלא). באופן שיגרתי המטען הזה נמכר במחיר של בערך 45$ כך שמדובר בהנחה נדיבה מספיק. אמזון לא תשלח את המוצר הזה לישראל אז אפשר להשתמש בשירותי שילוח של חברה חיצונית או למצוא פתרון אחר במידת האפשר.

ה-17 לנובמבר 2017

2,000 מיילים מתנה בהצטרפות למועדון של אליטליה

אליה וקוץ בה. מצד אחד, מדובר במתנת הצטרפות נדיבה למדי. על מנת להנות מהבונוס, אגב, חבר המועדון החדש חייב לטוס לפחות פעם אחת עם אליטליה במהלך שלושת החודשים הראשונים לאחר הרשמתו למועדון – אז לא מדובר במבצע הרשמה שיהיה רלוונטי לרוב הנוסעים. מצד שני, המועדון האיטלקי מעולם לא היה שם דבר וב-1 לינואר הוא צפוי לעבור שינוי משמעותי כשהפרטים המלאים של השינוי הזה לא נחשפו עד כה.

ה-17 לנובמבר 2017

עד 30% הנחה במלונות רשת פיירמונט

רשת המלונות היוקרתית והמעניינת היא כיום חלק מקבוצת אקור הצרפתית אך ממשיכה לפעול באופן עצמאי כמעט לחלוטין. רבים ממלונות הרשת הם פשוט נהדרים עם המון אופי, היסטוריה וטעם טוב. המבצע חדש בתוקף עד ה-23 לנובמבר. שימו לב שהתעריף המוזל אינו גמיש ודורש תשלום מלא מראש אז השתמשו בו אך ורק אם התוכניות שלכם וודאיות.

ה-17 לנובמבר 2017

יונייטד משהה את טיסותיה לדלהי בגלל זיהום האוויר

עיר הבירה של הודו סובלת מרמות גבוהות ומסוכנות של זיהום אוויר. הממשלה ההודית לא מצליחה לפתור את הבעיה כבר שנים ואולי עושה מעט מדי. ובכן, נראה שההשלכות עלו מדרגה אחת כשחברת תעופה מובילה, יונייטד, בחרה לעצור את טיסותיה לדלהי עד להודעה חדשה בגלל שלטענתה זיהום האוויר בעיר גבוה מדי. חברות תעופה נוספות בינתיים לא יצאו בהודעה דומה אבל ייתכן בהחלט שזו תחילתה של מגמה.

ה-17 לנובמבר 2017

האם בעלי דרכון ישראלי יהיו זכאים לתוכנית Global Entry?

תוכנית ׳גלובל אנטרי׳ מאפשרת כניסה מהירה לארה״ב באמצעות עמדות ייעודיות בהן מתבצע הליך ההגירה ללא התערבות אדם. התורים לעמדות אלו קצרים משמעותית מכל התורים האחרים בהגירה כשבדר״כ יש לפחות מכונה אחת פנויה. בעקבות התקדמות במגעים בין המדינות בנוגע לסוגיית הויזות עלתה האפשרות שארה״ב תאפשר לישראלים להירשם לתוכנית המצוינת הזאת (ההרשמה עולה 100$ והתוכנית כמובן מיועדת בעיקר לנוסעים תכופים). בשנת 2015 החל פיילוט במסגרתו נרשמו כ-250 בעלי דרכון ישראלי לתוכנית. אני אופטימי.

ה-17 לנובמבר 2017

בונוס של 50% ברכישת אוויוס – להיום בלבד!

קצת ברגע האחרון, אומנם, אבל שווה פרסום. מועדון אקזקיוטיב קלאב (בריטיש) מציע בונוס נדיב של 50% ברכישת אוויוס ומעלה את המקסימום האפשרי לרכישה עד ל-200,000 אוויוס. המחיר, בשקלול הבונוס, הוא 12 אירו לכל 1,000 אוויוס. לא מחיר נמוך מספיק כדי להצדיק רכישה ספקולטיבית אבל מחיר נוח להשלמת חוסרים.

ה-17 לנובמבר 2017

כפל נקודות של הייאט לשהיות עד סוף השנה

אחרי שנה חלשה מאוד מבחינת מבצעים המועדון של קבוצת הייאט, World of Hyatt, מציע מבצע אנמי מאוד במסגרתו חברי מועדון יכולים לצבור כפל נקודות למספר שבועות בלבד. המבצע דורש הרשמה עד ה-30 לנובמבר. המבצע הזה הוא טוב יותר מכלום אבל באמת שהוא מוסיף לתחושת האכזבה מהמועדון השנה מבחינת מבצעים.

ה-17 לנובמבר 2017

הזדמנות אחרונה לרכוש מיילים של יונייטד בזיל הזול

מועדון המלונות של קבוצת צ׳ויס, Choice Privileges, מציע הנחה של 30% ברכישת נקודות עד מחר בשעות הבוקר המוקדמות לפי שעון ישראל (יום שבת, ה-18 לנובמבר). מחיר הנקודות תחת ההנחה הוא 7.7$ לכל 1,000. כל חבר מועדון ראשי לרכוש ו/או לקבל עד 50,000 נקודות בשנה קלנדרית. במבצע אחר, שיתקיים עד ה-30 לחודש, מאפשר המועדון להמיר נקודות למיילים של מועדון MileagePlus (יונייטד) ביחס מועדף במיוחד של 5,000 נקודות ל-2,500 מיילים. זאת ועוד, המועדון של יונייטד יוסיף בהמשך (מתישהו עד סוף חודש ינואר) בונוס של 30% על כל הנקודות המועברות עד לתקרה של 25,000 מיילים סה״כ. כלומר, בשקלול שלושת המבצעים, ניתן אפקטיבית לרכוש מיילים של יונייטד במחיר של 11.85$ לכל 1,000. לא זכורה לי אי פעם הזדמנות לרכוש מיילים במחיר נמוך יותר. לפרטים נוספים ראו את הפוסט הזה.

ה-10 לנובמבר 2017

חברת הלואוקוסט הונג-קונג אקספרס נענשה ע״י הרשויות

החברה ביטלה עשרות טיסות בחודשים ספטמבר ואוקטובר, בעיקר במהלך תקופת החג של סין (Golden Week), וכעת היא מקבלת את העונש מרשות התעופה של הונג-קונג: עד להודעה חדשה לא תוכל החברה לקבל מטוסים חדשים או לפתוח קוים חדשים. כך נוהגת רשות תעופה רצינית שמעוניינת להגן על הצרכנים ולהעמיד חברות תעופה במקומן כשהן פועלות בחוסר אחריות בתכנון הלו״ז שלהן. מנגד, חברת הלואוקוסט האירופית ראינאייר ביטלה אלפי טיסות בגלל תכנון לקוי – גם השנה וגם לשנה הבאה – ורשויות התעופה האירופיות לא עושות דבר כנגדה. להפך, במקביל לביטולי הטיסות ממשיכה החברה להכריז על קוים חדשים ולהוסיף תדירות לקוים קיימים.

ה-10 לנובמבר 2017

עד 9,000 אוויוס בהשכרת רכב עם אוויס

מבצע סופר-אטרקטיבי של מועדון התעופה IberiaPlus (איבריה) אבל הוא חל לתקופה קצרה מאוד (עד ה-14 לדצמבר 2017) ורק להשכרות במדינות נבחרות באירופה: ספרד (לרבות האיים הקנריים), פורטוגל, בלגיה, שוויץ, גרמניה, צרפת, איטליה, הולנד ובריטניה. במסגרת המבצע כל הזמנה חדשה תזכה ב-2,000 אוויוס והזמנות במהלך הסופ״ש יזכו ב-9,000 אוויוס. אני מזכיר שניתן להעביר בחופשיות ובחינם אוויוס בין חשבון של אותו אדם במועדונים של איבריה ובריטיש. פרטים נוספים בעמוד המבצע.

ה-10 לנובמבר 2017

מועדון התעופה FlyingBlue הופך להיות מבוסס-הוצאה

חדשות רעות לנוסעים מזדמנים. המועדון של אייר פראנס וק.ל.מ מעתיק את השיטה שבה בחרו מועדוני תעופה אמריקנים ויתחיל, ב-1 לאפריל 2018, לחלק לחברי המועדון מיילים ע״פ עלות הכרטיס שלהם ולא ע״פ מכפלת מרחק הטיסה במחלקת הכרטוס. עבור רוב חברי המועדון המשמעות תהיה צבירה נמוכה יותר של מיילים ורק עבור חלק קטן מחברי המועדון, אלו שרוכשים כרטיסים יקרים במיוחד, יהיה זה צעד חיובי. בעלי סטטוס גבוה ימשיכו כמובן להנות מצבירת מיילים מואצת עם בונוס של עד 100% (שמונה מיילים לכל אירו בעלות הכרטיס לעומת ארבעה מיילים לכל אירו בעלות הכרטיס).

ה-10 לנובמבר 2017

אמירטס סיימה חצי שנה עם רווח נקי של מעל 600 מיליון דולר

החברה הגישה את הדו״ח המסכם את פעילותה בחודשים אפריל עד ספטמבר 2017. במסגרת התקופה עלו הכנסות החברה ובמקביל התקדם תהליך ייעול שכלל פיטוריהם של 3,000 עובדים. הרווח עלה ב-77% לעומת התקופה המקבילה ב-2016 והסתכם ב-2.3 מיליארד דירהאם (626 מיליון דולר נכון להיום). אמירטס, בניגוד למתחרותיה הגדולות אתיהאד וקטאר איירוויס, נוהגת בשמרנות יחסית ולא ממהרת להשקיע בחברות תעופה שסובלות מקשיים כלכליים, במטוסים מיותרים, בשדות תעופה זרים וכיוצ״ב.

ה-10 לנובמבר 2017

פורסם דירוג מאה הערים המתויירות ביותר בעולם

במסגרת יריד התיירות המוביל WTM, שהתקיים השבוע בלונדון, פרסמה חברת המחקר יורומוניטור אינטרנשיונל את הדירוג החדש שמבוסס על נתוני כניסות תיירים מ-2017 (מי שמבקר במדינה מעל 24 שעות, לא כולל תיירות פנים). את המקום הראשון קיבלה הונג-קונג עם צפי ל-25.6 מיליון תיירים עד סוף השנה. שאר העשירייה הראשונה: בנגקוק (23.3 מיליון), לונדון (19.8 מיליון), סינגפור (17.6 מיליון), מקאו (15.3 מיליון), דובאי (14.9 מיליון), פריס (14.2 מיליון), ניו-יורק (13.1 מיליון), שנזן (12.9 מיליון) וקואלה לומפור (12.8 מיליון).

ה-10 לנובמבר 2017

קטאר איירוויס רכשה 9.6% ממניותיה של קתאי פסיפיק

ללא הודעתה מוקדמת ובאופן בכלל לא צפוי רכשה חברת התעופה מהמזרח התיכון, שלה אחזקות בחברות תעופה רבות אחרות, כמעט עשירית ממניותיה של חברת התעופה המובילה מהונג-קונג. ההגיון מאחורי ההשקעה החדשה לא ברור לגמרי ובפרט משום שקתאי פסיפיק נמצאת בתקופה של קשיים כלכליים. שתי המשקיעות הגדולות ביותר בחברה הן אייר צ׳יינה וחברת האחזקות סווייר שיחדיו מחזיקות במעל 75% מהמניות.

ה-10 לנובמבר 2017

5,000 מיילים של מועדון FlyingBlue בהשכרת רכב עם אוויס

המבצע החדש תקף להשכרות של ארבעה ימים ומעלה. להזמנות עד ה-30 לנובמבר ולאיסוף הרכב בין ה-1 לדצמבר וה-30 ליוני. מבצע אטרקטיבי למדי משום שהוא תקף להכשרות בכל רחבי העולם במשך תקופה של שבעה חודשים. זאת ועוד, כל מי שיזמין במסגרת המבצע ייכנס להגרלה במסגרתה יוכל לזכות בהשכרות נוספות.

ה-10 לנובמבר 2017

שיפור דרמטי ל-TSA האמריקני: נכשל רק ב-80% מהמבדקים

ע״פ דו״ח חדש המחלקה לביטחון המולדת (DHS), שאחראית בין היתר גם על הרשות לביטחון בתחבורה (TSA), עמדות הבידוק הביטחוני בשדות תעופה אמריקניות אינן יעילות ונכשלות בערך ב-80% מהמבדקים. במסגרת המבדקים האלו סוכנים של ה-DHS מנסים להעביר דרך עמדות הבידוק מוצרים אסורים כמו סמים, סכינים, חומרים כימיים שיכולים לשמש לפצצות, נשק ועוד. עמדות הבידוק של ה-TSA, אם כן, נראות אולי מקצועיות אבל בפועל הן בדיחה רצינית בתעשייה. האירוניה היא שהדו״ח החדש באמת מהווה שיפור על תוצאות קודמות. ב-2015, לדוגמה, ה-TSA נכשל ב-67 מתוך 70 בדיקות (95%).

ה-3 לנובמבר 2017

5,000 מיילים של לופטהנזה בהשכרת רכב עם באדג׳ט

מבצע אטרקטיבי של מועדון Miles&More. להזמנות עד ה-30 לנובמבר, להשכרות עד ה-30 ליוני 2018. כנראה שאין מגבלת יעדים אבל ההשכרה חייבת להיות באורך 3 ימים ומעלה. ניתן להנות מהבונוס מספר פעמים.

ה-3 לנובמבר 2017

נפתח טרמינל 4 בשדה התעופה צ׳אנגי בסינגפור (SIN)

מדובר כנראה בטרמינל הנוסעים המתקדם ביותר בעולם כיום. הטרמינל, שבין השאר יהיה ביתה החדש של קתאי פסיפיק, עמוס במערכות טכנולוגיות מהשורה הראשונה שנועדו לאפשר לנוסעים להשלים את המעבר בשדה בזריזות, בקלות וכמעט ללא כל התערבות מצד אנשי צוות. צ׳ק-אין, מסירת כבודה, מעבר בהגירה ואפילו עלייה למטוס – הכל יכול הנוסע לבצע בעצמו. בניית הטרמינל הושלמה כבר בדצמבר אך מאז נערכו אינספור מבדקים וסקירות כדי להבטיח שהטרמינל החדש יהיה מושלם לקראת פתיחתו (ככה עושים דברים בסינגפור). הנוסעים שירדו מהטיסה הראשונה, טיסת קתאי פסיפיק מהונג-קונג, זכו לקבלת פנים חגיגית ודיווחו בצורה חיובית מאוד על המעבר בטרמינל.

ה-3 לנובמבר 2017

מבצע לחברי מועדון הנוסע המתמיד שנולדו בחודש נובמבר

המבצע הקבוע של אעל במהדורה נוספת. במסגרת המבצע נהנים חברי מועדון מכרטיסי בונוס במחירים מוזלים לרכישה בחודש הולדתם בצמוד לכרטיס זהה בכסף (באותן טיסות). כלומר, המבצע מכוון לזוגות יותר מכל דבר אחר. היעדים הפעם: מינכן, ברצלונה, ונציה, בוסטון והונג-קונג. הזמנות עד ה-30 לנובמבר, יציאות עד ה-28 לפברואר.

ה-3 לנובמבר 2017

בונוס של 50% ברכישת מיילים של מועדון FlyingBlue

המבצע החדש, שמגיע פעמיים-שלוש בשנה בדר״כ, יהיה בתוקף עד ה-20 לנובמבר. הבונוס ניתן ברכישת 4,000 מיילים ומעלה עד למקסימום השנתי של 75,000 מיילים עבור חברי מועדון ללא סטטוס. ברכישת היתרה המקסימלית, תמורת 2062.50 אירו, המחיר יורד עד 18.33 אירו לכל 1,000 מיילים. לא מחיר אטרקטיבי והרכישה כדאית ואך ורק אם חסרה לכם יתרת מיילים קטנה למימוש רצוי.

ה-3 לנובמבר 2017

נחתם הסכם תעופה חדש בין ישראל וניו-זילנד

אולי הסכם התעופה השולי ביותר שנחתם לאחרונה והוא, להערכתי, מהווה צעד פוליטי יותר מצעד מקצועי. לא במקרה ההסכם נחתם לאור חגיגות מאה שנה לשחרור ב״ש בקרב שבו נלחמו גם חיילים ניו-זילנדים. הסכם התעופה החדש יאפשר בין השאר גם הפעלת טיסות ישירות בין המדינות (אם כי טיסות נון-סטופ הן בקושי אפשרויות).

ה-3 לנובמבר 2017

קתאי פסיפיק תפתח סניף מכירות עצמאי בישראל

זו אולי נראית כמו כותרת חסרת משמעות אבל בעיניי מדובר בצעד חשוב שבין השאר מוכיח את מידת ההצלחה של הקו של החברה לת״א, את מידת המחויבות של החברה לפעילות בישראל ואת השאיפה שלה להציע שירות לקוחות טוב יותר לנוסעיה. בינתיים מיוצגת החברה בארץ ע״י טל תעופה, חברה וותיקה שמצייגת חברות תעופה רבות, אך ככל הנראה כבר בינואר תפסיק קתאי להשתמש בשירותיה של טל תעופה ותעביר את כל הפעילות לסניף החדש.

ה-3 לנובמבר 2017

מבצע תקופתי חדש של קלאב קרלסון במספר גרסאות

הקישור לעיל הוא לגירסה ה׳רזה׳ ביותר של המבצע, שבעיניי היא הכדאית ביותר לפחות עבור נוסעים מזדמנים, עם בונוס של 15,000 נקודות לאחר שהייה אחת בלבד. ישנן עוד שלוש גרסאות למבצע – השניה, השלישית והרביעית – אך ייתכן שכל חבר מועדון יכול להירשם רק לאחת מהגרסאות שנבחרה עבורו מראש (והיא שמופיעה במייל הפרסומי שנשלח לאותו חבר מועדון). אני בכל זאת מציע לכל אחד לנסות להירשם קודם כל לגירסה שרלוונטית יותר עבורו.

ה-3 לנובמבר 2017

מועדון AAdvantage מציע סטטוס גבוה למכירה

זה לא אטרקטיבי כמו שזה אולי נשמע. ההצעה, שרואה אור לקראת סוף כל שנה, פונה לחברי מועדון שצברו מיילים בחשבונם אבל לא מספיק כדי להשיג סטטוס גבוה וניתנת להם האפשרות לשלם כדי ׳להשלים את הפער׳. המחיר תלוי ביתרת המיילים החסרה. אני, לדוגמה, כחבר מועדון שעתיד לאבד סטטוס אקזקיוטיב-פלטינום בסוף ינואר, קיבלתי הצעה לרכוש סטטוס גולד ב-700$ או סטטוס פלטינום ב-1300$. אלו לכאורה מחירים גבוהים מאוד אבל עדיין יכולים להיות פתרון אטרקטיבי וזול לחברי מועדון שכן מעוניינים בסטטוס גבוה ולא הגיעו לרף הפעילות הדרוש.

ה-3 לנובמבר 2017

500 מיילים של איג׳יאן בחינם בהורדת האפליקציה

חברת התעופה היוונית איג׳יאן איירליינס, שזוכה בפרסים רבים כחברת תעופה אזורית מצטיינת, מפעילה מועדון תעופה קטן אך פופולרי בשם Miles+Bonus. כעת מציע המועדון 500 מיילים במתנה לכל מי שיורד את האפליקציה של החברה ויתחבר לחשבונו. פשוט וקל. אם אתם עדיין לא חברי מועדון אז תשמחו לגלות שהמועדון גם מעניק מתנת הצטרפות של 1,000 מיילים שאפילו נספרים לסטטוס. כמובן שאין מימוש אמיתי ליתרה של 1,500 מיילים אבל זו התחלה טובה.

ה-3 לנובמבר 2017

בריטיש ואיבריה החלו לגבות עמלת הזמנה מסוכני נסיעות

סוכני נסיעות מזמינים כרטיסי טיסה לרוב באמצעות מערכות ה-GDS (מערכות ההפצה הגלובליות שהן הגורם המתווך בין הסוכנים לספקי המוצרים והשירותים). חברות תעופה רבות טוענות שישנן עלויות נוספות למכירת כרטיסים באפיק זה לעומת מכירה ישירה באתר החברה. קבוצת לופטהנזה הייתה הראשונה להרים את הכפפה, ולעצבן את סוכני הנסיעות, כשהחלה לגבות עמלה מכל הזמנה שמבוצעת באמצעות מערכות ה-GDS. לסוכנים לא הייתה ברירה אלא לגלגל את העמלה על הלקוח והמשמעות הפשוטה היא שהלקוח ראה מחיר גבוה יותר להזמנה דרך סוכן לעומת הזמנה ישירה. החלה מהשבוע מצטרפות בריטיש ואיבריה למחנה של לופטהנזה והן גובות מעתה עמלה בגובה 9.5 אירו מכל סגמנט בכרטיס שמוזמן באמצעות ה-GDS. כלומר, 19 אירו לכרטיס הלוך/חזור פשוט. אייר פראנס וק.ל.מ הודיעו שהן יכניסו לשימוש עמלה דומה בעתיד הקרוב אך טרם מסרו מה יהיה גובהה.

ה-3 לנובמבר 2017

35% הנחה ברכישת נקודות של סטארווד

מבצע מצוין לרכישת נקודות שימושיות במיוחד שניתן להמיר בקלות למגוון רחב של מועדוני תעופה. המחיר הרגיל לנקודות הוא 35$ ל-1,000 נקודות אך בזכות 35% הנחה (ברכישת 5,000 נקודות ומעלה) המחיר יורד ל-22.75$ ל-1,000 נקודות. כל חבר מועדון ראשי לרכוש עד 30,000 נקודות בשנה קלנדרית ולקבל במתנה 30,000 נקודות נוספות. לפרטים נוספים אתם מוזמנים לקרוא פוסט שכתבתי על מבצע דומה לפני כמה חודשים. המבצע החדש בתוקף עד ה-29 לדצמבר.

ה-27 לאוקטובר 2017

מבצע לכרטיסים של רויאל ג׳ורדניאן למגוון יעדים באירופה

במסגרת המבצע החדש, שלא ברור עד מתי תוקפו, מוצעים כרטיסי הלוך/חזור במחלקת התיירים החל מ-300$ ובמחלקת העסקים החל מ-770$ (חפשו בעזרת גוגל-פלייטס). ליציאות עד ה-25 ליוני 2018 (להוציא תקופת פסח). בבחירה נכונה של טיסות ניתן לבצע קונקשיין קצר בעמאן ולהנות בזמן הזה מהטרקלין הבית של החברה. שלוש סיבות שבגללן בחרתי להזכיר את המבצע הלכאורה-סתמי הזה: (1) רויאל ג׳ורדניאן מציעה ברוב מטוסיה מחלקת עסקים אזורית לא רעה בכלל בשונה ממה שמציעות רוב חברות התעופה האירופיות. (2) מדי פעם החברה שולחת לת״א מטוסי דרימליינר 787-8 וזה די משעשע לטוס במטוס כזה, עם מחלקת עסקים בינ״ל, בטיסה כ״כ קצרה. (3) חברי מועדון אקזקיוטיב קלאב של בריטיש שיבחרו לטוס ליעדים רחוקים יחסית, כמו אמסטרדם, יוכלו לצבור 360 נקודות לסטטוס מנסיעה אחת – 40 נקודות לטיסה בקו עמאן-ת״א ו-140 נקודות לטיסה בקו עמאן-אמסטרדם. זה המון נקודות בשביל 770$.

ה-27 לאוקטובר 2017

10,000 נקודות של מאריוט לשהיות של שני לילות ומעלה בפריס

מבצע לחודשי החורף – לשהיות מה-1 לדצמבר ועד ה-23 לפברואר. חשוב להשתמש בקוד המבצע, M41, בעת ביצוע ההזמנה. שהייה של שני לילות ומעלה תזכה בונוס של 10,000 נקודות במועדון Marriott Rewards וככל הנראה אין הגבלה על מספר הפעמים שניתן להנות מהבונוס. ישנם חמישה מלונות של קבוצת מאריוט בפריס.

ה-27 לאוקטובר 2017

מועדון קלאב קרלסון מציע 2,500 מיילים של יונייטד מכל שהייה

בונוס נדיב מאוד. חובה להירשם למבצע מראש, להזמנות ושהיות עד ה-13 לדצמבר. ניתן להנות מהבונוס פעמיים עד למקסימום של 5,000 מיילים. צבירת המיילים היא בנוסף לצבירת הנקודות הרגילה במועדון קלאב קרלסון. כדאי!

ה-27 לאוקטובר 2017

אקספדיה ביטלה את תוכנית ה-BPG שלה כמעט לחלוטין

תוכנית ה-BPG של אקספדיה הייתה, לפני שנים, אחת הטובות ביותר בשוק. הרעיון היה פשוט: מצא מחיר נמוך יותר למוצר שאקספדיה מוכרת, בתנאים זהים, ואקספדיה תשווה את המחיר הנמוך ותוסיף קופון בסך 50$ לשימוש עתידי. התוכנית הייתה טובה כ״כ שלא מעט לקוחות ניצלו אותה בצורה אגרסיבית. עם השנים נוספו לה עוד ועוד תנאים מגבילים שהפכו את התוכנית לפחות אטרקטיבית. החודש החליטה אקספדיה לחסל את התוכנית לגמרי והשאירה ערוץ אחד להשוואת מחיר לחברי מועדון הלקוחות שלה, בדומה להצעה של אתר בוקינג.קום, אבל הערוץ הזה לא כולל יותר קופון בסך 50$.

ה-27 לאוקטובר 2017

נוסעת תפצה את אוקראינה איירליינס לאחר שאיחרה לטיסתה

הנוסעת היא זו שתבעה את חברת התעופה, בסכום של 21,000 ש״ח, לאחר שלטענתה חברת התעופה סירבה להעלות אותה לטיסה בטענה של אובר-בוקינג וכתוצאה מכך היא סבלה מהתקפי חרדה, לחץ נפשי וכו׳. היא חזרה לישראל כעבור תשעה ימים. מנגד טענה חברת התעופה שהנוסעת בכלל איחרה לטיסה ואפילו אז הוצעו לה טיסות חלופיות שהיא סירבה לקבל. בית המשפט מצא את עדותה של הנוסעת לא מהימה, במיוחד לאור העובדה שהיא בחרה להישאר באוקראינה לתשעה ימים נוספים מסיבותיה הפרטיות. השופט חייב את הנוסעת לשלם לחברת התעופה ולסוכנות הנסיעות פיצויים בסך 4,000 ש״ח – ככל הנראה בגין הוצאות משפט שכללו הטסת עד מטעם חברת התעופה מאוקראינה לישראל.

ה-27 לאוקטובר 2017

סינגפור איירליינס בעסקת ענק עם בואינג לרכישת 39 מטוסים

חברת התעופה המובילה, שמקפידה לאורך השנים לרענן ולהצעיר את הצי שלה לעיתים תכופות, חתמה החודש על עסקה במסגרתה תרכוש עשרים מטוסים מדגם 777-9 ובנוסף תשעה-עשר מטוסים מדגם 787-10. מדובר בדגמים המתקדמים ביותר של בואינג שטרם נכנסו לשירות והמסירות הראשונות, של דגם הדרימליינר החדש, צפויות להתחיל במקרה הטוב רק בשנת 2020. העסקה מוערכת בשווי של קרוב ל-14 מליארד דולר אם כי בפועל סביר להניח שסינגפור איירלינס תשלם בערך חצי מהסכום הזה.

ה-27 לאוקטובר 2017

שיתוף הפעולה בין סטארווד לאובר יסתיים ב-17 לדצמבר

במסגרת השת״פ יכולים חברי מועדון SPG (סטארווד) לצבור נקודות מנסיעות עם אובר לרבות צבירה מואצת כשהנסיעה היא במהלך שהייה במלונות הקבוצה. זו הייתה בערך הדרך היחידה לצבור מיילים מנסיעות של אובר. לצערנו השת״פ יסתיים בעוד כחודש וחצי.

ה-27 לאוקטובר 2017

אליטליה מציעה ״כרטיס לייט״

התעריף החדש נועד לאפשר לאליטליה להתחרות טוב יותר עם חברות הלואוקוסט. רוכשי כרטיסי לייט לא יוכלו למסור פריט כבודה אחד בחינם, כמקובל בכרטיס ׳רגיל׳ של כל חברת שירות-מלא, ולא יוכלו לבחור את המושב במטוס עד מועד הצ׳ק-אין. התעריף כן מאפשר צבירת מיילים (נמוכה אומנם) וקבלת הטבות מלאות לבעלי סטטוס גבוה של ברית סקיי או של אתיהאד. מבדיקה קצרה לא הצלחתי לראות ירידת מחירים לכרטיסים של אליטליה לאירופה ועל כן, להערכתי, התעריף החדש מייצג למעשה הרעת תנאים.

ה-27 לאוקטובר 2017

פנחס עידן, יו״ר וועד עובדי רש״ת, מאיים להשבית את נתב״ג

מדוע? משום ששר הפנים החליט להקים וועדה שתבחן האם ראוי שנתב״ג ישלם ארנונה לרשויות המקומיות שבהן הוא גובל. כיום נתב״ג א משלם ארנונה בכלל. אז לא מדובר בניסיון להיכנס לכיס הפרטי של עובדי הרשות בשום צורה, והוועדה בכלל לא תדון בתנאי עבודה, אבל פנחס עידן כנראה רואה בקופת הרשות כקופתם הפרטית של עובדיה ועל כן להוט למאבק. ראוי לציין שרשויות אחרות במדינה משלמות ארנונה לרשויות המקומיות שבשטחן הן פועלות (עיריית חיפה אפילו דרשה ארנונה ממתקני קידוח הגז שנמצאים בלב ים) ושדה התעופה הבינ״ל החדש רמון, שנמצא בשטח עיריית אילת וצפוי להתחיל פעילות בשנה הקרובה, כן ישלם ארנונה לעירייה.

ה-20 לאוקטובר 2017

אמירטס עומדת לקבל את המטוס ה-100 שלה מדגם איירבאס A380

החברה צפויה לקבל לידיה את המטוס המאה מהדגם הענקי ב-3 לנובמבר. אני חושב שמעולם לא הייתה דומיננטיות כ״כ גבוהה לחברת תעופה אחת במטוס מדגם פופולרי ברמה הזאת. למה הכוונה? מאז המסירה הראשונה בשנת 2008 איירבאס מסרה 216 מטוסים מדגם A380 מתוכם 98 לאמירטס. זה אומר שיותר מ-45% מכלל המטוסים מדגם זה בעולם שייכים לחברת תעופה אחת. בקרוב תקבל החברה שני מטוסים נוספים וכך תגיע לצי כמעט דמיוני של מאה מטוסי ענק שיטוסו לכל קצוות תבל. מזל טוב!

ה-20 לאוקטובר 2017

טריפל אוויוס משהיות בקבוצת הילטון עד ה-30 לינואר

הרשמה נדרשת. המבצע תקף רק להזמנות שהוקמו לאחר ה-15 לאוקטובר ורק לחברי מועדון שביצעו הרשמה למבצע לפני הצ׳ק-אאוט. במסגרת המבצע יכולים חברי מועדון Executive Club להנות מפי שלוש אוויוס – כלומר, 45 אוויוס לכל 10$ בחיוב – ומבצע מקביל קיים גם לחברי מועדון IberiaPlus. זיכרו שיש לבחור באפשרות דאבל-דיפ ולסמן את המועדון הרלוונטי כמועדון התעופה המועדף.

ה-20 לאוקטובר 2017

אייר ברלין והחברה-הבת ניקי יעזבו את ברית OneWorld

פורמלית העזיבה תיכנס לתוקף ב-28 לאוקטובר אם כי שתי החברות כבר החלו בתהליך את הפסקת הפעילות שלהן בשל פשיטת רגל. זאת ועוד, חלק מנכסי החברות כבר נמכרו לקבוצת לופטהנזה שצפויה גם לגייס לשורותיה מעל 3,000 מעובדי שתי החברות. ברית OneWorld מדגישה כי לעזיבת החברות תהיה השפעה מועטה על הנוכחות של הברית במרכז אירופה, ובפרט בגרמניה ואוסטריה, משום שמספר חברות אחרות בברית מפעילות טיסות למגוון רחב של יעדים בשתי המדינות. אבל, נו באמת, וודאי שמדובר בפגיעה משמעותית בנוכחות של הברית במרכז אירופה.

ה-20 לאוקטובר 2017

הלוואת גישור נוספת להמשך פעילותה של אליטליה

מוקדם יותר השנה הודיעה חברת התעופה האיטלקית על קשיים כלכליים חמורה שככל הנראה יאלצו אותה לפשוט רגל. זו לא הפעם הראשונה שהחברה מצאה את עצמה במצב כזה. בחודש מאי העבירה ממשלת איטליה הלוואת גישור בסך 600 מליון אירו כדי למנוע את קריסת החברה ולהבטיח את המשך פעילותה עד שיימצא עבורה משקיע חדש. השבוע העבירה הממשלה הלוואת גישור נוספת בסך 300 מיליון אירו שתבטיח את המשך פעילות החברה ככל הנראה עד סוף המחצית הראשונה של 2018. נכון להיום המועד האחרון להגשת הצעות לרכישת החברה הוא ה-30 לאפריל 2018.

ה-20 לאוקטובר 2017

הסכם קודשייר חדש בין אלעל לחברה הפורטוגלית טאפ

ההסכם החדש ייכנס לתוקף ב-29 לאוקטובר ובמסגרתו יציעו החברות טיסות מת״א לליסבון דרך שש-עשרה נקודות קישור באירופה שאליהן טסות שתי החברות. כלומר, אין כרגע תוכנית להפעיל טיסות נון-סטופ בין הערים. מנכ״ל חברת אופן-סקיי, המייצגת את טאפ (TAP) בישראל, מכתיר את ההסכם כ״היסטורי״ אבל אני חושב שמדובר באחד ההסכמים המיותרים ביותר והפחות משמעותיים שחתמה אלעל לאחרונה. עם כל הכבוד.

ה-20 לאוקטובר 2017

הטרקלין החדש של קוונטס בהית׳רו צפוי להיפתח בחודש הבא

החברה האוסטרלית חתומה על כמה מטרקליני העסקים הטובים בעולם. אם הייתה תחרות לחברות תעופה על הקמת טרקלינים איכותיים בצורה עקבית קוונטס כנראה הייתה מקבלת מקום על הפדיום. אולי את המקום השני אחרי קתאי פסיפיק. בכל מקרה, בתחילת השנה הודיעה קוונטס על כוונתה לפתוח טרקלין בטרמינל 3 בהית׳רו (LHR) והשבוע נודע שהטרקלין אמור להיפתח במהלך נובמבר. בטרקלין כבר קיימים מספר טרקלינים מצוינים – ראויים לציון זה של קתאי פסיפיק וזה של וירג׳ן אטלנטיק – כך שעם התוספת החדשה היצע הטרקלינים של הטרמינל לנוסעי ברית OneWorld יהיה פנטסטי.

ה-20 לאוקטובר 2017

העסקה המוזרה והגאונית של איירבאס ובומברדייה

יצרנית המטוסים הקנדית בומברדיה מצאה את עצמה בצרה. היא פיתחה סדרת מטוסים מצוינת שזוכה לביקורות חיוביות מאוד מכל מי שמבין חצי דבר במטוסי נוסעים ואז מצאה את עצמה במערכה נגד בואינג שעשתה הכל כדי לטרפד את מכירות המטוסים. בואינג, בין השאר, דאגה שממשלת ארה״ב תטיל מס יבוא בגובה 300% על מטוסים של היצרנית הקנדית (מתוך ניסיון ברור להגן על מכירות מטוסים שיוצרו בארה״ב – קרי, של בואינג). כתוצאה מכך היצרנית הקנדית פשוט לא הצליחה למכור מטוסים. החודש היא חתמה על הסכם חסרת תקדים עם יריבתה המושבעת של בואינג, הלא היא איירבאס, במסגרתו תקבל היצרנית האירופית 50.1% מהבעלות על סדרת המטוסים המדוברת, סדרה C, בחינם. קראתם נכון – בחינם. לאיירבאס יש מעתה תמריץ משמעותי למכור את המטוסים שהיא עצמה לא השקיעה כסף בפיתוחם. לאיירבאס יש מפעל ייצור בארה״ב והתקווה היא לעקוף בכך כל מס היבוא האמריקני האנטי-תחרותי בעליל. בואינג מצידה עוד לא אמרה את המילה האחרונה.

ה-20 לאוקטובר 2017

לצבור נקודות של אלעל ברכישת ביטוח דירה או רכב

שירות חדש שמוצע באתר אלעל, ומכוון לבעלי סטטוס גבוה במועדון הנוסע המתמיד ולמחזיקי כרטיס פלייקארד, מאפשר לקבל הצעות אטרקטיביות לביטוחי דירה ורכב (או לפחות כך נטען בפרסום) וגם לצבור נקודות ביחס מועדף. השירות מוצע בשיתוף חברת אורן-מזרח מקבוצת הפניקס והוא נשען על מנוע חדש להשוואת מחירי ביטוח. בעלי סטטוס גבוה במועדון הנוסע המתמיד, כולל סטטוס כסף, יכולים לצבור נקודה אחת לכל 190 ש״ח בעלות הביטוח וזה במנותק מצבירת הנקודות באמצעות חיוב כרטיס פלייקארד.   מבולבלים? הנה הסרטון הפרסומי.

ה-13 לאוקטובר 2017

בונוס נדיב להזמנה ראשונה באתר ההזמנות Rocketmiles

אם טרם נרשמתם לאתר הזה ואם אתם אוספים מיילים של מועדון MileagePlan (אלסקה) אז תרצו להכיר את המבצע החדש שמציע בונוס נדיב של 4,000 מיילים להזמנה ראשונה. הבונוס מתווסף כמובן על המיילים הרגילים שיצברו בהזמנה כשמובטחת צבירה מינימלית של 1,000 מיילים לכל לילה (ועד 10,000 מיילים לכל לילה, תלוי במלון). המבצע בתוקף עד סוף השנה. מבצעים דומים, עם בונוסים נמוכים יותר בדר״כ, קיימים גם עבור מועדוני תעופה אחרים.

ה-13 לאוקטובר 2017

נחיתה הזויה של מטוס איירבאס A380 ברוחות חזקות

אם אתם מחשיבים את עצמכם לחובבי תעופה אז אתם חייבים לראות את הסרטון הזה של מטוס איירבאס A380, של חברת אמירטס, נוחת על מסלול בשדה התעופה של דוסלדורף (DUS) תוך כדי סערה עם רוחות צד אדירות. אני מזכיר לכם שמדובר במכונת ענק עם משקל נחיתה מקסימלי של 385 טון. מעניין מה היה הדופק של הטייסים.

ה-13 לאוקטובר 2017

טיסות אליטליה לאתונה ימריאו מטרמינל 1

שינוי קצת מוזר שייכנס לתוקף ב-29 לאוקטובר. מזה כמה חודשים החברה האיטלקית מפעילה טיסות נון-סטופ בקו ת״א-אתונה במסגרת החופש השביעי של התעופה. טיסות אלו מוחרגות גם ממבצעי החברה ליציאה מת״א. נראה כעת שהטיסות מוחרגות עוד יותר ושערי הטיסה שלהן עוברים מטרמינל 3 לטרמינל 1. חבל, וכעת טיסות אלו נמצאות בחיסרון מבחינת הנוסעים מול הטיסות של המתחרות אלעל ואיגיאן שיוצאות מטרמינל 3.

ה-13 לאוקטובר 2017

מהדורה נוספת למבצע המצוין של רשת מלונות קימפטון

אולי לא שמעתם על הרשת הזאת, כי הנוכחות שלה מחוץ לארה״ב די מוגבלת, אבל זו אחת מרשתות המלונות המעניינות יותר שתמצאו והיא כוללת שורה ארוכה של מלונות עם מוניטין מעולה ואופי ייחודי. הרשת נרכשה ע״י קבוצת IHG אך בשלב זה היא ממשיכה לפעול עצמאית ואף מפעילה מועדון לקוחות בשם Karma Rewards. המבצע לרבעון האחרון של השנה, להזמנות עד ה-16 לאוקטובר ולשהיות עד ה-30 לדצמבר, מקנה גם הנחה ברוב מלונות הרשת וגם קרדיט כפול לשהיות. המשמעות היא שניתן להשיג את הסטטוס הגבוה ביותר במועדון – שמגיע עם סל הטבות נדיב מאוד – תוך שבע שהיות בלבד! בעלי הסטטוס הגבוה במועדון, Inner Circle, בין השאר נהנים מלילה אחד בחינם בכל מלון חדש של הרשת (איזו הטבה מגניבה, אה?).

ה-13 לאוקטובר 2017

וויז חתמה על הסכם תחזוקה עם התעשייה האווירית

לכאורה כותרת טכנית וכמעט אגבית אך בעיניי מדובר בצעד חשוב. חברת הלואוקוסט ההונגרית חתמה על הסכם עם מפעל בדק של תע״א, שמושבו בנתב״ג, במסגרתו יקבלו מטוסיה שירותים טכניים בנתב״ג. בעיניי מדובר בצעד חשוב של החברה לקראת פתיחת בסיס פעילות בנתב״ג – מהלך שהיא רמזה עליו בעבר. פתיחת בסיס פעילות בנתב״ג יהיה צעד חיובי לשוק המקומי והוא יביא גם להגדלת מספר הטיסות של החברה לת״א, גם לירידת מחירים אפשרית של ירידת עלויות הפעילות וגם להמראות בשעות הבוקר המוקדמות (מה שלא קורה כיום בטיסות וויז).

ה-13 לאוקטובר 2017

קבוצת לופטהנזה מתחילה להשתלט על נכסיה של אייר-ברלין

כצפוי, וככל הנראה בעידודה של ממשלת גרמניה גם אם לא באופן פורמלי, נכסיה של חברת התעופה פושטת הרגל אייר-ברלין  מתחילים להימכר לקבוצת לופטהנזה. החברה הגרמנית הודיעה השבוע על רכישה ראשונית של כמה נכסים עסקיים בסכום כולל של 210 מיליון אירו ועל כוונתה לרכוש 81 ממטוסיה של אייר ברלין ולקלוט כ-3,000 מעובדיה בעסקאות שסכומן המצטבר יגיע עד 1.5 מילארד אירו. איזיג׳ט וראינאייר נותרו מאוכזבות וככל הנראה ׳יריבו על השאריות׳. החברה האירית כבר הודיעה שתפנה לערכאה משפטית באיחוד האירופי בטענה שממשלת גרמניה פעלה בצורה אנטי-תחרותית.

ה-13 לאוקטובר 2017

15% הנחה על טיסות אליטליה לאירופה

מהדורה נוספת למבצע האינסופי של החברה האיטלקית שקיבל תאוצה ככל שהחברה נקלעה לקשיים כלכליים כבדים. הקופון החדש, ״BACKTLV״, תקף להזמנות עד שעה 23:59 ב-15 לאוקטובר ולהמראות מת״א עד ה-28 לפברואר 2018 (עם תקופת החשכה קצרה). הקופון לא תקף לטיסות לאתונה, לא תקף לטיסות קודשייר ולא תקף לכרטיסים שכוללים טיסה עם חברה נוספת. פרטים נוספים בעמוד המבצע.

ה-6 לאוקטובר 2017

טרקלין אמקס סנטוריון חדש בשדה התעופה של הונג-קונג

השדה של הונג-קונג הוא גם ככה ממלכה של טרקלינים מעולים אז כעת הוא מקבל חיזוק נוסף כדי לבצר את המוניטין שלו. הטרקלין החדש של אמקס נמצא בסמוך לשער 61, בחלקו הרחוק של הטרמינל, והכניסה אליו היא חינמית לבעלי כרטיסי פלטינום וסנטוריון של אמקס (מכל מדינה בעולם). אורחים זכאים יכולים לארח שני אורחים נוספים ללא עלות ולרכוש כניסה לאורחים נוספים תמורת 50$ לאורח.

ה-6 לאוקטובר 2017

אוי האירוניה: מנכ״ל מונארך לשעבר פתח חברת ייעוץ עסקי

יום אחד לאחר שקרסה חברת התעופה שאותה ניהל, שהייתה בקשיים כלכליים חמורים שמהם לא הצליח לחלץ אותה כמנכ״ל, פתח אנדרו סוואפילד חברה לייעוץ עסקי. סחטיין על הטאקט. אולי מר סוואפילד מעוניין לייעץ לחברות כיצד להתנהג בחוסר אחריות עסקי משווע לאורך זמן, כיצד להרוס מותג, כיצד לגרום לפיטוריהם של כמעט 2,000 עובדים אחרי שבמשך חודשים מבטיחים להם תעסוקה, כיצד לא לגייס משקיעים, כיצד לא להתנהל נכון מול רשויות מדינה ועוד. בכל זאת, כמעט אף מנכ״ל לא הצליח להרוס חברת תעופה בצורה ספקטקולרית כמוהו.

ה-6 לאוקטובר 2017

ביום שני ינחת בנתב״ג מטוס הדרימליינר השני של אלעל

עוד צעד מרגש עבור נושאת הדגל שלנו. אני בטוח שלפחות בקבוק שמפייה אחת ייפתח במשרדי החברה בתחילת השבוע. מטוס הדרימליינר השני של החברה, גם הוא מדגם 787-9, ינחת בנתב״ג בשבוע הבא ויחל בתהליך קצר של התאמה לקראת שירות מבצעי. המטוס צפוי לשרת בקו ללונדון בשבועות הראשונים ולאחר מכאן לשרת באחד הקוים הארוכים של החברה לניוארק (EWR) או להונג-קונג (HKG).

ה-6 לאוקטובר 2017

אקספדיה סוגרת את תוכנית התגמולים שלה לעסקים

התוכנית, Expedia+ Business, הושקה במאי 2015 ומטרתה לתגמל עסקים קטנים עבור הנסיעות של עובדיהם. ההטבה המשמעותית ביותר של התוכנית היא צבירת קרדיט של 100$ לשימוש החברה לאחר כל עשרה לילות שיושלמו ע״י עובדי החברה. חשוב לציין שהקרדיט הניתן במסגרת התוכנית אינו מונע מהעובד לצבור קרדיט בחשבון הפרטי שלו בתוכנית הנאמנות של אקספדיה. כעת התוכניות יתמזגו וכל לקוח שיהיה רשום בחשבון עסקי יזכה לסל מסוים של הטבות נוספות בחשבונו הפרטי. שינוי שלילי, אל תטעו.

ה-6 לאוקטובר 2017

מבצע לחברי מועדון הנוסע המתמיד שנולדו בחודש אוקטובר

המבצע הקבוע של אעל במהדורה נוספת. במסגרת המבצע נהנים חברי מועדון לכרטיסי בונוס במחירים מוזלים לרכישה בחודש הולדתם בצמוד לכרטיס זהה בכסף (באותן טיסות). כלומר, המבצע מכוון לזוגות יותר מכל דבר אחר. היעדים הפעם: מילאנו, אמסטרדם, ז׳נבה, בייג׳ינג וטורונטו. הזמנות עד ה-31 לאוקטובר, יציאות עד ה-31 לינואר.

ה-6 לאוקטובר 2017

חברת התעופה מונארך הפסיקה את פעילותה

חברת הלואוקוסט הבריטית הייתה בקשיים כלכליים חמורים בשנים האחרונות לאור התחרות העזה בשוק הלואוקוסט האירופי בכלל ובתוך בריטניה בפרט. הטענה העיקרית היא שהחברה סבלה מניהול כושל בשנים האחרונות ולא דאגה ליישם תוכנית הבראה שתוכננה לה. החברה מפעילה בין השאר גם קוים לישראל. בעקבות קריסת החברה בוטלה כ-300,000 כרטיסים ויותר מ-100,000 נוסעים נתקעו בחו״ל.

ה-6 לאוקטובר 2017

המטוס הראשון מדגם 787-10 של בואינג ירד מפס הייצור

זהו הדגם השלישי למשפחת הדימליינר שארוך בכמה מטרים מאחיו הצעיר (787-9). המטוס יחל כעת בניסויי טיסה, אח״כ יעבור הרכבות נוספות והוא צפוי להימסר ללקוח הראשון, סינגפור איירליינס, במחצית הראשונה של 2018 (ככל הנראה כבר בפברואר).

ה-29 לספטמבר 2017

בונוס של 15,000 מיילים להזמנת כרטיס אשראי Miles&More

הכרטיס הממותג של מועדון התעופה Miles&More (קבוצת לופטהנזה) מונפק בישראל ע״י כאל, מגיע בשתי גרסאות (גולד ופלטינום) ובדר״כ מציע בונוס הצטרפות של 5,000 מיילים בלבד. לזמן מוגבל – עד סוף השנה – נראה שהבונוס עלה ל-15,000 מיילים. את המבצע אפשר לראות באתר המועדון, באנגלית, והוא לא מופיע כעת באתר של כאל. לכן אני ממליץ לכל מי שמעוניין להנות מהבונוס לפנות לכאל עם הקישור לאתר המועדון ולבקש את הבונוס המובטח שם. למיטב ידיעתי זה בונוס ההצטרפות הגדול ביותר שניתן אי-פעם לכרטיס (או לכל כרטיס בשוק הישראלי, לצורך העניין).

ה-29 לספטמבר 2017

סין חוסמת את וואטסאפ

אפליקציית המסרים המידיים הפופולרית מצטרפת לשורה ארוכה של שירותים, אתרים ואפליקציות שנחסמים ע״י הממשל הסיני. מדובר בחסימה מלאה שלא תמיד קל לעקוף אפילו תוך שימוש ב-VPN. המתחרה הסינית של וואטסאפ, וויצ׳ט, מאפשרת לשלטונות המקומיים גישה מלאה לפרטי המשתמשים ולתכתובות ולכן מורשית לפעול.

ה-29 לספטמבר 2017

שינויים עיצוביים של ארקיע ואלעל

נושאת הדגל שינתה לאחרונה את המראה וממשק המשתמש באתר האינטרנט שלה וכן בחרה צביעה מעט שונה למטוסי הדרימליינר החדשים – ונראה שהכל חלק ממהלך עיצובי/שיווקי מקיף יותר. ארקיע, מנגד, צבעה מחדש את הלוגו שלה בצבעים בולטים וכנראה מנסה לשווק את עצמה מחדש לקהל של נופשים שמחים.

ה-29 לספטמבר 2017

מבצע טיסות של אייר-פראנס ליעדים רחוקים

להזמנות עד ה-2 לאוקטובר, ליציאות עד ה-30 ליוני 2018. במסגרת המבצע תוכלו למצוא כרטיסי הלוך/חזור במחירים נמוכים מאוד, לדוגמה: 500$ ליוהנסבורג, שנגחאי, בוסטון וטורונטו, 600$ לשיקגו, לוס אנג׳לס וניו-יורק, 700$ לוושינגטון, הוואנה וסאו-פאולו. הכרטיסים המוזלים הם במחלקת כרטוס V שמאפשרת צבירת קרדיט לפי 25% ממרחק הטיסה ברוב המועדונים בברית סקיי. הכרטיסים המוזלים אינם ניתנים לביטול.

ה-29 לספטמבר 2017

עד 5,000 מיילים של אמריקן מכל השכרה עם אוויס או באדג׳ט

מבצע נדיב של מועדון AAdvantage. השכרת רכב מקטגוריה נמוכה למשך שלושה ימים ומעלה תזכה ב-2,500 מיילים והשכרת רכב מקטגוריה גבוהה למשך שלושה ימים ומעלה תזכה ב-5,000 מיילים. קטגוריות הרכבים השונות רשומות בעמוד המבצע. המבצע בתוקף להשכרות עד ה-15 לאוקטובר.

ה-29 לספטמבר 2017

קתאי מוסיפה טיסות בקו לת״א

הקו של החברה, בו משרתים מטוסי איירבאס A350, התחיל לפעול בסוף מרץ ומאז זוכה להצלחה גדולה כצפוי. קתאי מפעילה ארבע טיסות שבועיות לת״א אך השבוע הודיעה החברה שהיא מגבירה את התדירות בקו לשבע טיסות שבועיות בחודשים אוקטובר ונובמבר, חמש טיסות שבועיות בחודש מרץ ושש טיסות שבועיות בחודשים אפריל, מאי ויוני.

ה-22 לספטמבר 2017

סטטוס גבוה של SLH בחינם לבעלי כרטיס אמקס

על קבוצת מלונות היוקרה Small Luxury Hotels ועל מועדון הלקוחות שלה (בשמו הקודם) כתבתי בתחילת השנה. הקבוצה מאגדת כמה מאות מלונות מרחבי העולם, רובם מלונות בוטיק יוקרתיים, ומועדון הלקוחות שלה מציע שלוש דרגות חברות עם הטבות שונות. במסגרת מבצע נוכחי למחזיקי כרטיסי אמקס ניתן להירשם למועדון ולקבל אוטומטית את הסטטוס השני, Invited, שכולל מספר הטבות כמו שדרוגים לחדר, ארוחת בוקר זוגית בחינם בכל שהייה, צ׳ק-אאוט מאוחר על בסיס זמינות ועוד. באופן רגיל את הסטטוס הזה ניתן לקבל לאחר שהייה אחת במלון של הקבוצה – כך שלא מדובר בקיצור דרך דרמטי, אבל זה עדיין סטטוס גבוה בחינם.

ה-22 לספטמבר 2017

וויזאייר משיקה שירות מעניין במיוחד: Flexible Travel Partner

במסגרת השירות החדש, אותו אני מתכנן לסקר בפוסט נפרד כך שלא ארחיב כאן יתר על המידה – מאפשרת החברה להקים הזמנה מבלי לנקוב בשמות כל הנוסעים. או, אם לדייק: יש לנקוב רק בשמו של נוסע אחד ואת שאר הנוסעים בהזמנה יש לבחור במועד מאוחר יותר ועד שלוש שעות לפני הטיסה. העמלה לשירות החדש היא 10 אירו לכל קטע טיסה לכל נוסע. שימו לב למגבלות נוספות כפי שהן מופיעות באתר החברה. בעיניי מדובר בשירות חדשני, מעניין ומתומחר היטב.

ה-22 לספטמבר 2017

6,000 נקודות של אקור אחרי שלוש שהיות בחודש הקרוב

המבצע מתאים למי שמתכנן כעת חופשה לתקופת החגים ויכול לכלול בה שלוש שהיות של שני לילות ומעלה כל אחת במלונות של קבוצת אקור. הרשמה נדרשת. הבונוס הוא מדורג: 500 נקודות לאחר השהייה הראשונה, 2500 נקודות לאחר השהייה השניה ו-3000 נקודות לאחר השהייה השלישית. 6000 נקודות של אקור שוות פוטנציאלית 120 אירו במימוש במלונות הקבוצה וניתן גם להמיר את הנקודות למיילים של מועדוני תעופה ביחס שבין 1:1 ל-2:1. כלומר, ניתן לצבור במסגרת המבצע עד 6,000 נקודות/מיילים במגוון של מועדוני תעופה. אנא קראו את תנאי המבצע המלאים.

ה-22 לספטמבר 2017

טורקיש מתכננת לרכוש ארבעים מטוסי דרימליינר

בתזמון לא מקרי, במקביל לפגישה בין ארדואן לטראמפ, הודיעה טורקיש על עסקת ענק בסך יותר מ-10 מליארד דולר עם בואינג במסגרתה תקבל החברה ארבעים מטוסים מדגם 787-9. הרכישה החדשה אמורה להבטיח את המשך התרחבות רשת היעדים של החברה הטורקית – על אף שהיא בקשיים כלכליים בשנתיים האחרונות ולמעשה סוגרת קוים באופן שיטתי. טורקיש נשלטת אפקטיבית ע״י הממשלה הטורקית ועל כן בהחלט יש מקום לטענה שמדובר במהלך פוליטי בעיקרו, כדי לחזק את היחסים בין טורקיה לארה״ב, ופחות מהלך כלכלי עבור חברת התעופה.

ה-22 לספטמבר 2017

מסלול מהיר (נוסף) לסטטוס גולד של הילטון

כרגיל נדרשות ארבע שהיות בתוך 90 ימים מההרשמה. המסלול המהיר מיועד פורמלית ללקוחות של ״American Express Global Business Travel״ אבל בפועל, כמו בעבר, המסלול כנראה פתוח לכל מבקש. מי שישיג את הסטטוס במסגרת המסלול המהיר ישמור אותו עד פברואר 2019 – כלומר, בערך שנה וחצי. סטטוס גולד של הילטון נחשב לסטטוס הביניים הטוב ביותר בתעשייה והוא כולל הטבות כמו שדרוגים לחדרי קלאב, ארוחת בוקר בחינם, בונוס נקודות ועוד.

ה-22 לספטמבר 2017

עיצוב חדש לאתר אלעל

אני לא בטוח שאני מוצא את הממשק החדש טוב יותר או נוח יותר מהקודם. כמה מקוראיי הבלוג העירו לי שהם דווקא פחות אוהבים את השינוי הזה. בכל מקרה, אני חושב שלפחות הכוונה כאן חיובית כי ריענון של אתר אחת לכמה שנים הוא תהליך חשוב.

ה-15 לספטמבר 2017

עד 30 נקודות של אלעל מכל השכרת רכב

מבצע נדיב למדי של חברת שלמה SIXT במסגרתו יכולים חברי מועדון הנוסע המתמיד המחזיקים בכרטיס פלייקארד לקבל 14% הנחה על השכרות רכב בחו״ל ובנוסף בונוס של 30 נקודות מכל השכרה. נראה שאין מינימום ימים להשכרה. חברי מועדון שאינם מחזיקים בכרטיס האשראי יזכו להנחה דומה אך לבונוס צנוע יותר של 15 נקודות בלבד. המבצע להזמנות עד ה-15 לאוקטובר ולהשכרות עד סוף השנה.

ה-15 לספטמבר 2017

50$ הנחה באתר גוליבר למחזיקי כרטיס אשראי של אמקס

המבצע בתוקף עד סוף אוקטובר וכל לקוח של אמקס יכול להנות ממנו בכפוף לשימוש ב׳הטבת בונוס׳ אחת (ניתן לצבור עד ארבע כאלו בחודש). ההנחה היא רק להזמנות באתר של גוליבר או באפליקציה, רק לטיסות או חבילות נופש בחו״ל ורק להזמנות במחיר מינימלי של 600$. כלומר, במקסום המבצע, מדובר בהנחה ריאלית של בערך 8%. עדיף מכלום – במיוחד אם מדובר בכרטיס טיסה – אבל לא בדיוק מבצע משמעותי.

ה-15 לספטמבר 2017

חברת הלואוקוסט וואו-אייר חנכה את הקו מרייקיאוויק לת״א

החברה האיסלנדית שהבטיחה להביא בשורה גדולה לשוק הישראלי, ובפרט במכירת כרטיסים מוזלים במיוחד ליעדים בצפון-אמריקה, הגיעה לנתב״ג בשעה טובה. וואו-אייר משווקת בינתיים טיסות בין ת״א לרייקיאוויק בהחל מ-70$ לכיוון וטיסות מת״א ליעדים שונים בצפון-אמריקה בהחל מ-120$ לכיוון.

ה-15 לספטמבר 2017

בונוס של עד 50% ברכישת אוויוס

במסגרת המבצע החדש של מועדון אקזקיוטיב קלאב כל חבר מועדון מקבל בונוס מקסימלי שונה כך שלא כל חברי המועדון יהיו זכאים לבונוס אטרקטיבי של 50%. אני, לדוגמה, קיבלתי בונוס מקסימלי של 35% בלבד. תחת בונוס של 50% מחיר האוויוס יורד עד 12 אירו לכל 1,000 אוויוס – וזה מחיר שיכול בהחלט להצדיק רכישה. אז אם יש לכם עניין ברכישת אוויוס אני ממליץ שתיכנסו לקישור לעיל ותבדקו איזו הצעה קיבלתם.

ה-15 לספטמבר 2017

שלושה מבצעים להמרת נקודות של אמקס (MR)

לא ברור עד מתי המבצע בתוקף אבל נכון להיום אמקס מציעה בונוס נדיב של 100% בהמרת נקודות למיילים של מועדוני התעופה FlyingBlue (אייר פראנס ק.ל.מ), SkyMiles (דלתא) ו-MilleMiglia (אליטליה).

ה-15 לספטמבר 2017

עד 5,000 מיילים של אמריקן מהשכרת רכב עם אוויס או באדג׳ט

מבצע אטרקטיבי למדי למי שמטפח יתרת מיילים במועדון AAdvantage. במסגרת המבצע יכולים חברי המועדון להנות גם מהנחה (לא בטוח שזבאמת ניתנת הנחה – כדאי תמיד לבצע השוואה מסודרת) וגם מבונוס של 2,500 מיילים להשכרה של רכב סטנדרטי למשך שלושה ימים ומעלה או בונוס של 5,000 מיילים להשכרה של רכב מקטגוריה בכירה למשך שלושה ימים ומעלה. המבצע בתוקף עד ה-15 לאוקטובר (מועד איסוף הרכב) והוא ככל הנראה תקף להשכרות בכל העולם.

ה-15 לספטמבר 2017

היינאן איירליינס השיקה את הקו החדש משנגחאי לת״א

הטיסה הראשונה בקו החדש נחתה בישראל ביום שני בבוקר. בקו הזה מפעילה היינאן את מטוסי הדרימליינר החדשים שלה, מדגם 787-9, שבחלקם מחלקת עסקים מתקדמת בתצורת 1X2X1. החברה הסינית מפעילה קו נוסף לת״א, מבייג׳ינג קפיטול (PEK), והוא נחשב להצלחה גדולה בינתיים. כהרגלן של חברות תעופה סיניות היינאן דואגת לשבור את השוק עם כרטיסים מוזלים במחלקת התיירים.

ה-8 לספטמבר 2017

נתוני הפעילות של אלעל ממשיכים להשתפר 

האתר המוביל FlightStats, המציע בין השאר מעקב אחר הפעילות של חברות תעופה מרחבי העולם, פרסם את הדירוג העיקרי שלו לחודש אוגוסט בו נבחנו נתוני הפעילות של 41 חברות תעופה שונות. אלעל, שבחודשים רבים בעבר הגיעה לאחד משלושת המקומות האחרונים, הגיע באוגוסט למקום ה-24 – אי שם באמצע הרשימה. בחודש שעבר נבדקו 3,301 טיסות של החברה ומתוכן כמעט 75% נחתו ביעדן באיחור של עד 15 דקות מהמועד המתוכנן. האיחור הממוצע של אלעל עמד על קצת מעל 50 דקות.

ה-8 לספטמבר 2017

עד 40% הנחה במעל 2,600 מלונות קבוצת אקור 

מכירה עולמית חדשה של קבוצת המלונות הצרפתית הענקית. המכירה מסתיימת ביום שישי הבא, ה-15 לספטמבר. שימו לב שלא כל המלונות מציעים 40% הנחה וחלקם מציעים הטבות שונות כמו ׳לילה שלישי חינם׳ (אפקטיבית 33% הנחה). כרגיל התעריפים המוזלים דורשים תשלום מראש ואינם ניתנים לביטול.

ה-8 לספטמבר 2017

הירשמו למבצע התקופתי החדש של מועדון SPG

לא המבצע האטרקטיבי ביותר אבל עדיף מכלום. במסגרת המבצע יכולים חברי המועדון לצבור 500 או 1,000 נקודות מכל לילה במלונות קבוצת סטארווד, בהתאם לרשת של המלון, ובנוסף בונוס של 10,000 נקודות לאחר 25 לילות. הרשמה נדרשת עד ה-30 לנובמבר, לשהיות בין ה-12 לספטמבר וה-15 לינואר.

ה-8 לספטמבר 2017

מנכ״ל נתב״ג מחלטר כקומיקאי

״בקיץ הבא הכל ייראה פה אחרת…״ (זה לא מה שאומרים בסוף כל קיץ?). ״אנחנו פועלים עם הפנים לחברות התעופה וכל הזמן חושבים איך להיות יותר אטרקטיביים כדי שימשיכו לפעול פה״ (כנראה בהתיחסות להיעדר הטרקלינים בשדה, לעומס הקבוע במתחם ההגירה, להיעדר שרוולים בטרמינל 1 ועוד). ״הסקרים מלמדים שרמת השירות שהציבור מקבל היא טובה…״ (אפשר להניח שהסקרים האלו נעשו במשרדי רש״ת, אלעל ונתב״ג). ״אנחנו עושים הכל כדי להתמודד עם בעיות השליטה, עם החאפרים, עם ההופעה של הנהגים…״ (אם זה המצב אחרי שעושים הכל…).

ה-8 לספטמבר 2017

בונוס של עד 125% ברכישת מיילים של מועדון LifeMiles

מועדון התעופה הפופולרי של חברת אוויאנקה, השותפה בברית סטאר, מציע באופן תכוף מבצעים לרכישת מיילים. בטבלאות המימוש של המועדון עדיין ניתן למצוא כרטיסי בונוס מעניינים במיוחד כך שרכישת מיילים יכולה להשתלם בענק אם אתם מתכננים להשתמש בהם לכרטיסי בונוס במחלקות הפרימיום. במסגרת המבצע הנוכחי ניתן להנות מבונוס של 100% עד 125% ברכישת מיילים, כתלות בכמות המיילים הנרכשת, אבל אפשר אפילו לשדרג את ההצעה עם רישום בעמוד ייעודי שפתוח לקוראי הבלוג האמריקני המצוין OMAAT – כאן. את הבלוג הזה כותב בן שלפינג הידוע בכינוי ׳לאקי׳. לאחר הרישום ותחת הבונוס המקסימלי, המתקבל ברכישת 101,000 מיילים ומעלה (לא כולל הבונוס), המחיר יורד עד כדי 13.75$ לכל 1,000 מיילים.

ה-8 לספטמבר 2017

הירשמו למבצע התקופתי החדש של מועדון Marriott Rewards

מהדורה נוספת של המבצע הפופולרי MegaBonus. במסגרת המבצע ניתן להשיג שובר ללילה-חינם (במלונות מקטגוריה 5-1) לאחר שתי שהיות בלבד במלונות קבוצת מאריוט ברחבי העולם בין ה-12 לספטמבר וה-15 לינואר. פוטנציאלית מדובר במבצע אטרקטיבי במיוחד. ההרשמה נדרשת – לפני ה-30 לנובמבר.

ה-1 לספטמבר 2017

שנתיים חברות חינם באתר ShopRunner

המבצע מיועד למחזיקי חשבון פייפל (אפשר לפתוח אחד בחינם, כמובן) וככל הנראה לא מוגבל למדינות כלשהן. אתר ShopRunner מציע משלוח חינם מ-140 אתרי הזמנות מקוונים בארה״ב – וזה שימושי ביותר למי שמעוניין לשלוח חבילות למלונות במהלך טיול בארה״ב. לקריאת פוסט שלי על הזמנת חבילות למלונות – לחצו כאן.

ה-1 לספטמבר 2017

קתאי פסיפיק משיקה שלושה קוים חדשים לאירופה

החל מהאביב הקרוב תציע החברה טיסות ליעדים בריסל, קופנהגן ודבלין. הטיסות לבריסל יחלו ב-25 למרץ, הטיסות לקופנהגן יחלו ב-2 למאי והטיסות לדבלין יחלו ב-2 ליוני.

ה-1 לספטמבר 2017

35% הנחה על מלונות קבוצת סטארווד באסיה והפסיפיק

מבצע די שיגרתי אבל די אטרקטיבי. להזמנות עד ה-7 לספטמבר, לשהיות עד ה-8 לאוקטובר בלבד. המבצע חל על עשרות רבות של מלונות הקבוצה ומקנה הנחה של 30% לכלל הלקוחות והנחה נוספת של 5% לחברי מועדון SPG (בפועל, אין סיבה שלא להנות משתי ההנחות יחד…).

ה-1 לספטמבר 2017

מועדון התעופה TopBonus (אייר ברלין) חדל מלפעול

אייר ברלין, חברת התעופה השניה בגודלה בגרמניה, קורסת בימים אלו בשל משבר כלכלי חמור בו היא נמצאת כבר זמן רב. בשבועות האחרונים הסכימה ממשלת גרמניה להעניק לחברה הלוואה שתבטיח את המשך פעילותה בעתיד הקרוב אבל נראה שאין כל סיכוי שהחברה תשרוד. כעת נשאלת השאלה מה יקרה עם נכסי החברה לרבות מטוסיה, הסלוטים בהם היא מחזיקה בשדות שונים, עובדיה, טייסיה וכיוצ״ב – אך נראה שמרביתם ימצאו את דרכם אל תוך קבוצת לופטהנזה. כך או כך, מועדון התעופה של החברה חדל להתקיים לבינתיים כך שלא ניתן לממש מיילים, לצבור מיילים, להשתמש בשוברים וכו׳.

ה-1 לספטמבר 2017

מנכ״ל קטאר איירוויס ישמש כיו״ר מועצת המנהלים של יאט״א

טירוף. אכבר אל באקר, המנכ״ל האגדי של חברת התעופה קטאר איירוויס, נבחר לתפקיד היוקרתי בארגון חברות התעופה העולמי (IATA) שמייצג כ-275 חברות תעופה שונות ברחבי העולם. אכבר אל באקר ידוע כאדם ישיר, גס, בוטה ונטול כל טאקט. הוא אחראי לאמירות פוגעניות אינסוף שנאמרו גם על עובדיי החברה שהוא מנהל וגם על עובדי חברות אחרות ולקוחות. זה פשוט טירוף בעיניי שאדם כזה נבחר לעמוד בראש גוף שאמור לייצג מגוון כ״כ רחב של חברות ואינטרסים. הוא ייכנס לתפקיד ביוני 2018 לשנה אחת ויחליף את היו״ר הנוכחי שהוא המנכ״ל של חברת התעופה סינגפור איירליינס.

ה-1 לספטמבר 2017

הזדמנות לרכוש אוויוס ב-10.5 אירו ל-1,000. כדאי!

אתר צרפתי, עליו כתבתי בעבר, מציע פעם נוספת ׳חבילות אוויוס׳ לרכישה ישירה. לפרטים נוספים קיראו את הפוסט שכתבתי בזמנו – כאן.

ה-1 לספטמבר 2017

השותפה החדשה של מועדון MileagePlan: סינגפור איירליינס

מועדון התעופה של אלסקה ממשיך להשתפר ומוסיף לרשימת השותפות המפוארת שלו גם את חברת התעופה הסינגפורית שנחשבת לאחת הטובות בעולם. השותפות תיכנס לתוקף ב-27 לספטמבר אבל בשלב זה עוד אין טבלאות צבירה ומימוש. מדובר בשותפות דו-צדדית שבה גם חברי מועדון KrisFlyer, מועדון התעופה של סינגפור איירליינס, יוכלו לצבור מיילים מטיסות של אלסקה ולממש מיילים לכרטיסי בונוס עם טיסות של אלסקה.

ה-25 לאוגוסט 2017

טיסות במחלקות הפרימיום של אלעל עם מיילים של קוונטס

כבר שנים שניתן להשתמש במיילים של קוונטס להזמנת כרטיסי בונוס בטיסות אלעל למגוון יעדים – אך רק במחלקת התיירים. עלות כרטיסי הבונוס היא כזאת שהופכתה אותה כדאית רק למי שממילא משתמש במועדון של קוונטס. השבוע שודרג הסכם השת״פ בין מועדוני התעופה של החברות וניתן מעתה להשתמש במיילים של קוונטס (מועדון Frequenst Flyer) גם לטיסות במחלקות הפרימיום של אלעל במספר קוים למזרח. ייתכן שהאפשרות קיימת גם בטיסות ליוהנסבורג או שכך יהיה בעתיד הקרוב. זו אפשרות חדשה, מעניינת ואטרקטיבית – אז ברכות למועדון האוסטרלי.

ה-25 לאוגוסט 2017

מבצע מוגבל במלונות פתאל: חדרים ב-99 ש״ח ללילה

ביום שני הקרוב (ה-28 לאוגוסט), למשך תשע שעות בלבד, תציע רשת מלונות פתאל חדרים במחיר מוזל של 99 ש״ח בלבד במסגרת מבצע שצריך לזכות בפרס על הדיסוננס הענק שבין כותרתו לתנאיו. אז ככה: (1) המבצע מתייחס רק לשישה מלונות של הרשת. (2) במסגרת המבצע מוצעים רק 90 חדרים במחיר המוזל – 15 חדרים בכל מלון. (3) לשהיות בחודשים ינואר ופברואר. (4) בהזמנת שלושה לילות לכל הפחות. (5) ישנה תוספת כספית עבור ילדים.

ה-25 לאוגוסט 2017

חברת הלואוקוסט WOW Air פותחת ארבעה קוים נוספים לארה״ב

אין ספק שקצב התרחבות רשת היעדים של חברת הלואוקוסט האיסלנדית הוא מרשים. החברה מפעילה גם טיסות לנתב״ג ומציעה לנוסע הישראלי טיסות לרייקיאוויק החל מ-99$ לכיוון (לפני תוספות) וטיסות ליעדים בארה״ב החל מ-180$ לכיוון (לפני תוספות). השבוע הודיעה החברה שבחודשים אפריל ומאי 2018 היא תחל להפעיל טיסות לארבעה יעדים חדשים בארה״ב – קליבלנד, סינסינטי, דטרויט וסנט לואיס – כתוספת לשמונת היעדים אליהם היא מפעילה טיסות כיום. הטיסות לכל היעדים יופעלו באמצעות מטוסים איירבאס A321 צרי-גוף שהם הטרנד החדש לטיסות טרנסאטלנטיות ׳קצרות׳.

ה-25 לאוגוסט 2017

הירשמו למבצע החדש של מועדון Hilton Honors

המבצע לשליש האחרון של 2017 הוא די סטנדרטי ומציע כפל נקודות לכלל חברי המועדון ובונוס מיוחד לבעלי סטטוס דיימונד. הבונוס שאני קיבלתי (משתנה בין חבר לחבר) מקנה לי 10,000 נקודות בונוס לכל 10 לילות עד סוף השנה. זה המבצע השני שמקנה בונוס נוסף רק לבעלי סטטוס דיימונד – וזו סה״כ מגמה חריגה בעולם מועדוני המלונות. ההרשמה נדרשת, לשהיות בין ה-1 לספטמבר וה-31 לדצמבר.

ה-25 לאוגוסט 2017

מבצע סאנדור לשלושה יעדים לחברי מועדון הנוסע המתמיד

במסגרת המבצע החדש, שבעיניי הוא די מעניין, מוצעים כרטיסי הלוך/חזור בחודשים ספטמבר ואוקטובר לשלושה יעדים – ולנסיה, מלאגה ופורטו – במחיר של 290$ ו-50 נקודות. החברה מציעה רק 400 כרטיסים במחיר הזה וכרטיסים אלו לא יצברו נקודות או קרדיט לסטטוס במועדון הנוסע המתמיד בהיותם כרטיסי בונוס (בתמחור ייחודי).

ה-25 לאוגוסט 2017

מסלול מהיר לסטטוס גולד של IHG Rewards למצטרפים חדשים

המבצע בשיתוף מועדון התעופה Flying Club של וירג׳ין אטלנטיק. חברי מועדון התעופה (הרשמה בחינם) שאין להם עדיין חשבון במועדון IHG Rewards יכולים להירשם עד ה-31 לאוגוסט ולהנות גם ממתנת הצטרפות של 500 מיילים וגם ממסלול מהיר לסטטוס גולד. באופן רגיל יש לצבור עשרה לילות על מנת להשיג את הסטטוס אבל במסגרת המסלול המהיר יש לצבור רק שלושה לילות עד ה-30 לנובמבר. סטטוס גולד במועדון זה לא מקנה יותר מדי הטבות אבל זה עדיף מכלום.

ה-18 לאוגוסט 2017

אמריקן מוסיפה טיסות מארה״ב לאירופה בקיץ 2018

העניין הוא לא בעצם הוספת הטיסות אלא בבחירת היעדים. מה-4 למאי ועד ה-27 לאוקטובר תפעיל אמריקן טיסה יומית מפילדלפיה (PHL) לפראג (PRG) ולבודפשט (BUD) וכמו כן טיסה יומית משיקגו אוה׳רה (ORD) לונציה (VCE). בשני הקוים הראשונים ישרתו מטוסי בואינג 767 ובקו השלישי, לונציה – יעד שאמריקן טסה אליו כבר כיום, ישרתו מטוסי בואינג 787-8. באופו טבעי הטיסות בכיוון מזרח יהיו טיסות לילה קלאסיות והטיסות בכיוון מערב יהיו טיסות יום עם נחיתה בארה״ב בשעות אחה״צ – כך שמדובר בזמני טיסות מצוינים. נכון להיום אין טיסות נון-סטופ מפראג או בודפשט לארה״ב.

ה-18 לאוגוסט 2017

8,000 נקודות של מועדון Choice Privileges לאחר שתי שהיות 

מבצע חדש וסטנדרטי יחסית של המועדון של קבוצת Choice (אחת הגדולות בעולם, למקרה שלא הכרתם). המבצע לשהיות בין ה-31 לאוגוסט וה-11 לנובמבר. נדרשת הרשמה מראש. 8,000 נקודות מספיקות ללילה-חינם ביותר מאלף מלונות של הקבוצה ברחבי העולם.

ה-18 לאוגוסט 2017

גידול משמעותי בפעילות שדה התעופה הבינ״ל בחיפה (HFA)

השדה משמש לטיסות-פנים ולטיסות בינ״ל ליעדים קרובים באגן הים התיכון. המסלול בשדה הוא באורך של 1,300 מ׳ בלבד כך שבשלב זה יכולים לנחות בו רק מטוסים קטנים יחסית (שפועלים בקוים קצרים יחסית, בהתאם). ע״פ נתוני רש״ת ב-2016 עברו בשדה מעל 12,000 נוסעים בטיסות בינ״ל ומאז תחילת 2017 חל גידול של מעל 650% בתנועות המטוסים ותנועות הנוסעים. החברה הפעילה בשדה היא TUS הקפריסאית שמפעילה ממנו טיסות לאתונה, לרנקה, קוס, פאפוס ורודוס (חלקן עונתיות).

ה-18 לאוגוסט 2017

חברת הלואוקוסט וויזאייר מציגה את שירות FareLock

השירות החדש מאפשר לכל לקוח ׳לנעול׳ את מחיר הטיסה ל-48 שעות תמורת תשלום ראשוני של 13 ש״ח בלבד (להזמנות בש״ח, כתרגום לעמלה של 3 אירו). אלו התנאים העיקריים של השירות: (1) העמלה אינה ניתנת להחזר ואינה מהווה חלק מהתשלום על הכרטיס. (2) השירות לא זמין לטיסות שמועד המראתן במסגרת שבוע. (3) העמלה היא לכל טיסה ולכל נוסע – לא אחת לכרטיס. כך, לדוגמה, שלוש נוסעים שמעוניינים לרכוש כרטיס הלוך/חזור יצטרכו לשלם 78 ש״ח כדי להבטיח את המחיר ל-48 שעות. (4) השירות לא זמין לכרטיסים מוזלים במסגרת מבצעים.

ה-18 לאוגוסט 2017

מניית אלעל צנחה השבוע בכמעט 20%

הסיבה העיקרית היא פרסום דו״ח הרבעון השני של 2017 שאומנם הציג עלייה קלה בהכנסות החברה אבל גם הציג ירידה של יותר מ-50% ברווח הנקי (לטענת אלעל בעיקר בגלל עלייה משמעותית בהוצאות שכר – תוך זהירות שלא לכתוב את המילה ״טייסים״). בנוסף מצטמצם נתח השוק של אלעל בנתב״ג, נמשך הסכסוך בעניין תנאי העסקתם של עובדי צוות האוויר, מטוסים רבים סובלים מתקלות טכניות בעונת הקיץ העמוסה ונראה שאין סוף לחכירות הרטובות אפילו כשהטייסים מתנהגים כמו שצריך. מניית אלעל השלימה צניחה של מעל 25% בחודש האחרון – על אף שמרבית האנליסטים עדיין ממליצים לרכוש אותה – ובכך נמחקו מערך החברה למעלה מחצי מיליארד ש״ח. אפשר להניח שתגובת משרד היח״צ של אלעל תהיה: ״דרימליינר, דרימליינר, דרימליינר… וגם רצינו לספר לכם על הדרימליינר החדש״.

ה-18 לאוגוסט 2017

לפחות 6,000 מיילים של לופטהנזה בהזמנת שהייה אחת

בחודשים האחרונים מציע מועדון Miles&More את האפשרות להזמין ישירות באתר המועדון חדרים במלונות ברחבי העולם. המועדון מבטיח לפחות 1,000 מיילים לכל לילה בצבירה רגילה ומדי פעם מציע בונוסים נדיבים. כעת ניתן להנות מבונוס נדיב של 5,000 מיילים להזמנות במחיר של 250 אירו ומעלה (או בונוס של 1,000 מיילים להזמנות במחיר של 100 עד 249 אירו). אם תזמינו לילה אחד במלון יקר הרי שתקבלו לפחות 6,000 מיילים מההזמנה (בפועל כנראה יותר…) אבל באותה מידה תוכלו להזמין, לדוגמה, חמישה לילות במלון זול יחסית ולקבל יותר מ-10,000 מיילים סה״כ. המבצע תקף עד ה-30 לאוגוסט ורק להזמנה ראשונה של כל חבר מועדון.

ה-11 לאוגוסט 2017

לילה חינם במלונות קבוצת ווינדהאם לאחר שתי שהיות

מבצע נדיב למדי של מועדון Wyndham Rewards (שאולי לא שמעתם עליו מעולם…). במסגרת המבצע חברי מועדון יכולים לצבור 7,500 נקודות בונוס משהייה בכל מלון של הקבוצה עד ה-31 לאוקטובר ותשלום באמצעות מאסטרפאס שהוא שירות תשלומים של חברת מאסטארכארד העולמית (וזמין גם לבעלי כרטיסי אשראי ישראלים). ניתן להנות מהבונוס פעמיים בלבד. 15,000 נקודות מקנות לילה-חינם לכל מלון של קבוצת ווינדהאם בעולם משום שבמועדון של הקבוצה אין קטגוריות למלונות. ככה פשוט, אם יש במלון כלשהו חדר מקטגוריית הבסיס זמין לרכישה בכסף – הוא שלכם תמורת 15,000 נקודות. אנא קיראו את התנאים המלאים של ההצעה לפני ההזמנה.

ה-11 לאוגוסט 2017

בונוס של 2,000 נקודות מטיסה אחת של פינאייר

מועדון FinnairPlus בשיתוף קבוצת אקור (משום מה) מציע בונוס נקודות לכל חבר מועדון שיזמין טיסה של פינאייר במהלך חודש אוגוסט ויטוס אותה בחודשים ספטמבר, אוקטובר ונובמבר. הטיסה חייבת להיות גם משווקת ע״י פינאייר (קוד) וגם מופעלת ע״י פינאייר – אבל לא נראה שיש דרישה שהכרטיס עצמו יהיה מהסטוק של פינאייר. עושה רושם שכל מחלקות הכרטוס תקפות לטובת המבצע – לרבות מחלקות כרטוס מוזלות במחלקת התיירים כמו R ו-Z. נדרשת הרשמה מוקדמת למבצע – עד סוף אוגוסט, אז הירשמו כבר עכשיו.

ה-11 לאוגוסט 2017

חברת הלואוקוסט וויזאייר השיקה אפליקציה חדשה

בין השאר ניתן להציג כרטיסי עלייה למטוס באפליקציה עצמה וזה יכול להיות יתרון גדול לאור העובדה שהחברה גובה עמלה על הדפסת כרטיסי עלייה למטוס בשדה התעופה. כלומר, במקום לטרוח עם הדפסות לפני הנסיעה בבית או בבית מלון בחו״ל אולי ניתן יהיה להשתמש בנוחות באפליקציה – והנה סיבה אחת להוריד אותה. כמו כן ניתן לערוך שינויים בהזדמנות באמצעות האפליקציה, לשנות מושבים, להוסיף כבודה וכיוצ״ב.

ה-11 לאוגוסט 2017

עד 70% הנחה על כרטיסי בונוס של בנגקוק איירוויס

גרסה אטרקטיבית במיוחד של המבצע השיגרתי של מועדון FlyerBonus במסגרתו מוצעת הנחה על מגוון כרטיסי בונוס. הפעם ההנחה מגיעה עד 70% – נדיב מאוד. להזמנות בין ה-21 לאוגוסט וה-10 לספטמבר, לטיסות בין ה-13 לספטמבר וה-31 לדצמבר. בהזדמנות זו גם אציין שהמועדון מחיל שינויים משמעותיים בתנאים – לרבות באופי הצבירה והמימוש של הנקודות וטבלאות המימוש – שייכנסו לתוקף ב-1 לנובמבר. בנגקוק איירוויס היא חברה מצוינת, ׳חברת בוטיק׳ כהגדרתה, שצומחת בקצב מהיר ופועלת בטיסות פנימיות בתאילנד ובטיסות אזורית בדרום-מזרח אסיה.

ה-11 לאוגוסט 2017

סטטוס סילבר של מאריוט בחינם לעובדי חברות בינ״ל גדולות

זו הצעה מתמשכת המוגבלת לעובדים של מספר חברות בינ״ל גדולות שאיתן יש למאריוט הסכם עסקי. הקישור לעיל הוא לעובדי חברת IBM אבל קישורים דומים קיימים גם לעובדי חברות אחרות כמו מייקרוסופט, סימנס, אקסנצ׳ר, אורקל ועוד. כדי לבדוק אם גם החברה בה אתם עובדים נהנים מהצעה פשוט שנו את סיומת הקישור כדי שתכלול את שם החברה. כדאי לזכור שישנה השוואת סטטוס אוטומטית בין המועדונים של מאריוט וסטארוורד כך שסטטוס סילבר של מאריוט הוא למעשה גם סטטוס סילבר של סטארווד.

ה-11 לאוגוסט 2017

כמעט 100,000 נוסעים בינ״ל עברו בנתב״ג ביום אחד

הנתון נרשם אתמול, ב-10 לאוגוסט, כשבנתב״ג נשאר השיא של נוסעים שעברו בביקורת הגבולות (כשהתורים לבטח היו ארוכים מתמיד, וזו נקודת חולשה של השדה). זו הזדמנות להזכיר שכיום פועל מסלול נוסע מלא בטרמינל 1 בנתב״ג ולכן המספר לעיל הוא סכום הנוסעים שעברו בשני הטרמינל, 3 ו-1, ביחד. בחודש שעבר כולו עברו בנתב״ג קרוב ל-2.2 מיליון נוסעים בטיסות בינ״ל.

ה-11 לאוגוסט 2017

25% הנחה במגוון רחב של מלונות קבוצת אינטרקונטיננטל

להזמנה עד ה-14 לאוגוסט ולשהיות עד ה-31 למרץ 2018. במסגרת המבצע התעריף הבלעדי לחברי מועדון, Your Rate, יבטיח הנחה של 25% במלונות הקבוצה באזורי אסיה, אפריקה, המזרח התיכון והפסיפיק. באופן שיגרתי התעריף הזה מציע הנחה שבין 5% ל-10% בדר״כ. התעריף המוזל במסגרת המבצע, כפי שניתן לצפות, אינו גמיש.

ה-11 לאוגוסט 2017

עם רויאל ג׳ורדניאן לבנגקוק החל מ-648$

החברה הירדנית במבצע לכרטיסי הלוך/חזור מת״א לבנגקוק ליציאות בין ה-20 לאוגוסט וה-10 לספטמבר. כלומר, לספונטנים יחסית – אבל המחיר נמוך במיוחד. הטיסות בין עמאן לבנגקוק הן במטוסי דרימליינר מתקדמים שמציעים חוויית טיסה נוחה משמעותית מהמטוסים שאלעל מפעילה בקו לבנגקוק.

ה-4 לאוגוסט 2017

עד 45,000 נקודות של מאריוט במתנה במדיה החברתית

תחת הכותרת ״Connect and collect״ מבטיח מועדון המלונות של קבוצת מאריוט שחבריו יוכלו לצבור עשרות אלפי נקודות בשנה מפעילות במדיה החברתית. בתור התחלה יכולים חברי המועדון לקשר את חשבונותיהם בטוויטר, אינסטגרם ופייסבוק לפרופיל שלהם במועדון ולחשבונות של המועדון בערוצים אלו כדי להנות מבונוס מיידי של 1,000 נקודות סה״כ. המועדון מבטיח שבשנה הקרובה יעלו שורה של קמפיינים בשלושת אתרי המדיה החברתית כך שחברי מועדון יוכלו לצבור עד 45,000 נקודות בונוס. להזכירכם ניתן להמיר בקלות וללא עמלה נקודות של מאריוט לנקודות של סטארווד ביחס של 3 ל-1.

ה-4 לאוגוסט 2017

בהמשך החודש צפויים שיבושים בפעילות רכבת ישראל

״החל מהלילה שבין יום ו' (18.8.17) בחצות ועד ליום א' (27.8.17) בשעה 04:00 תופסק תנועת הרכבות בין תחנת בית יהושע לתחנת תל אביב אוניברסיטה, ותחנת הרצליה תהיה סגורה״.

ה-4 לאוגוסט 2017

מאבק אלים בין נהגי מוניות בנתב״ג

בשבועות האחרונים אני ממשיך להזכיר את משבר המוניות בנתב״ג שהוא לחלוטין באשמתה של רשות שדות התעופה. אבל מה לרש״ת ולטובת הציבור. השבוע, אחרי שנתפסו מרמים לקוחות ואחרי שנתפסו מעלימים הכנסות, עברו נהגי המוניות לפסים של אלימות פיסית. מסתבר שנהגי תחנת לוד – התחנה שהחזיקה בבלעדיות בשדה במשך עשרות שנים עד לאחרונה – הקימו ׳סיירת׳ שתדאג לאינטרסים שלהם. התוצאה? לפחות שני נהגי מוניות מתחנות אחרות, או עצמאיים, פונו לקבלת טיפול רפואי.

ה-4 לאוגוסט 2017

500 מיילים של לופטהנזה במתנה

הורידו את האפליקציה החדשה של מועדון Miles&More עד ה-30 לספטמבר והתחברו לחשבון. זה הכל. 500 מיילים יעודכנו לחשבונכם מיידית (!). אין צורך להירשם מראש.

ה-4 לאוגוסט 2017

חברת בואינג ציירה מטוס בשמי ארה״ב

״כשאתה צריך לבדוק את מנועי הרולס-רויס החדשים שלך במשך 17 שעות – למה שלא תהנה קצת?״.

ה-4 לאוגוסט 2017

הסכם קודשייר חדש בין אלעל לאירו-מקסיקו

ההסכם החדש, שהוא פחות משמעותי מאיך שאלעל מציגה אותו, יאפשר לשתי החברות למכור טיסות אחת של השניה בין ישראל ומקסיקו. שת״פ בין החברות היה קיים כבר קודם לכן אך הוא הורחב במסגרת הסכם הקודשייר החדש. חברי מועדון הנוסע המתמיד יכולים לצבור נקודות מטיסות המופעלות ע״י אירו-מקסיקו בתנאי שהן בקוד אלעל.

ה-4 לאוגוסט 2017

בקרוב ייפתח הטרמינל המתקדם בעולם

שדה התעופה צ׳אנגי בסינגפור (SIN) נחשב לטוב בעולם. הוא זוכה במקום הראשון פחות או יותר בכל דירוג בתחום בשנים האחרונות. בקרוב הוא יקבל שדרוג נוסף, כדי לבצר את מעמדו, עם פתיחתו של טרמינל 4 המחודש אחרי חמש שנות שיפוצים. הטרמינל החדש ישרת בין השאר את קתאי פסיפיק ויהיו בו המתקנים המתקדמים ביותר בעולם לרבות רובוטים שמנקים את האולמות, שערים אוטומטיים ועמדות מחשב לשימוש הנוסעים.

ה-4 לאוגוסט 2017

1,000 מיילים של יונייטד עבור לילה במלון

עוד מבצע אטרקטיבי של מועדון Hilton Honors (קבוצת הילטון). במסגרת המבצע יכולים חברי מועדון לבחור באפשרות של דאבל-דיפ עם המועדון של יונייטד (Points&Miles) ולהנות מ-1,000 מיילים עבור כל לילה במלונות המשתתפים במבצע עד לבונוס מקסימלי של 5,000 מיילים. חשוב לציין שהמבצע תקף רק לשהיות של שני לילות ומעלה. המבצע דורש הרשמה מוקדמת והוא בתוקף עד ה-31 לאוקטובר.

ה-28 ליולי 2017

הדרימליינר הראשון של אלעל נצבע בצבעי החברה

נושאת הדגל ממשיכה לשווק את המטוס החדש. השבוע התפרסמו תמונות חדשות של המטוס לאחר הצביעה במתקני בואינג בסיאטל וכמו כן צצו ברשת תמונות וסרטוני וידאו מטיסות המבחן של המטוס הראשון – לפני ואחרי הצביעה. המטוס צפוי לנחות בארץ ב-23 לאוגוסט ולהתחיל פעילות ב-12 לספטמבר.

ה-28 ליולי 2017

25% הנחה בחמישה מלונות של קבוצת הייאט בגרמניה

להזמנות עד ה-24 לאוגוסט ולשהיות עד ה-31 לאוגוסט. למציאת התעריף המוזל ניתן לצטט את הקוד ״SUN25״ במהלך החיפוש או פשוט להשתמש בקישור לעיל. ההנחה תקפה בחמשת המלונות של קבוצת הייאט בגרמניה.

ה-28 ליולי 2017

היינאן איירליינס מעוניינת להפעיל קו מגואנגזו לת״א

החברה הסינית המצליחה מפעילה כיום טיסות בקו בייג׳ינג-ת״א וב-12 לספטמבר תחל להפעיל טיסות בקו שנגחאי-ת״א. לטענת החברה שני הקוים מצליחים מאוד. על תוכניות לקו שלישי דובר זה זמן רב אבל כעת נודע שהיינאן הגישה בקשה רשמית לרשות התעופה האזרחית (רת״א) להפעלת הקו החל מעונת החורף הקרובה עם שלוש טיסות שבועיות במטוסי בואינג 787-9. טרם נתקבל אישור רשמי.

ה-28 ליולי 2017

עם רויאל ג׳ורדניאן לניו-יורק החל מ-529$

בשנים האחרונות מחירים נמוכים ליעדים בצפון-אמריקה הפכו לדבר שבשיגרה – במיוחד בעונת החורף. גם השנה רוב החברות הגדולות מציעות כרטיסים בפחות מ-700$ אבל רק במעט מקרים אנחנו רואים כרטיסים במחירים שמתקרבים ל-500$. החברה הירדנית שולחת לניו-יורק מטוסי דרימליינר מדגם 787-800 והקונקשיין בעמאן (AMM) הוא די נוח. מוקדם יותר החודש פרסמה החברה מחירים נמוכים גם ליעדים באירופה.

ה-28 ליולי 2017

אזהרת מסע קטנה לנוסעים לתאילנד

נראה שהרשויות המקומיות החלו לאכוף תקנה חדשה הדורשת מתיירים הנכנסים למדינה להחזיק ברשותם יתרת כסף מזומן בשווי של 20,000 באט ומעלה (בערך 600$) לכל נוסע. משום מה הידיעות מציינות שזו דרישה לנוסעים המחזיקים בויזה – בעוד ישראלים, ברוב המקרים, מסתפקים בחותמת עם ההגעה למדינה שמתירה להם שהות של 30 ימים ללא צורך בויזה. על כל פנים – לא מצאתי הוראה רשמית של ממשלת תאילנד בנושא אבל נראה שמדובר על יותר מדיווח אגבי אחד.

ה-28 ליולי 2017

25% הנחה במלונות קבוצת אינטרקונטיננטל

להזמנות עד ה-14 לאוגוסט, לשהיות בין ה-1 לאוגוסט וה-31 למרץ 2018, במלונות הקבוצה באזורי אסיה, הפסיפיק, המזרח התיכון ואפריקה. פורמלית המבצע מבטיח 15% הנחה לכלל הלקוחות ו-10% הנחה נוספת לחברי מועדון IHG Rewards – אבל ההרשמה למועדון היא כמובן חינמית. באופן טבעי התעריף המוזל אינו גמיש ודורש תשלום מראש. המבצע לא תקף למלונות בסין, הונג-קונג, מקאו וטייוואן ותקף בתאריכים אחרים למלונות ביפן.

ה-28 ליולי 2017

דרך חדשה לצבור נקודות של אלעל: Fly Charge

מעתה ניתן לטעון כסף באתר אלעל לחשבון וירטואלי ולהשתמש בכסף הזה באמצעות המכשיר הסלולרי (עם קוד בלבד) בכמה עשרות רשתות בארץ. בטעינה עצמה נצברות נקודות לחברי המועדון: נקודה לכל 30 ש״ח כצבירת בסיס אבל חברי מועדון בעלי סטטוס גבוה וחברי מועדון המחזיקים בכרטיס אשראי פלייקארד יקבלו נקודה לכל 20 ש״ח בטעינה. אני מקווה לכתוב בעתיד הקרוב פוסט מקיף על האפשרות החדשה הזאת.

ה-28 ליולי 2017

אתיהאד מדווחת על הפסד של 1.9 מליארד דולר לשנת 2016

מרבית ההפסד הגיע מהשקעות לא מוצלחות של החברה בחברות כושלות כמו אליטליה, אייר ברלין ואחרות. את שנת 2015 אתיהאד סיימה, כביכול, ברווח של 103 מליון דולר. בפועל, לאתיהאד כנראה לא באמת איכפת משורת הרווח שלה. גם מתחרותיה הגדולות אמירטס וקטאר איירוויס כנראה אינן רווחיות.

ה-21 ליולי 2017

קבוצת הילטון משנה לרעה את תנאי ביטול ההזמנות

קבוצות המלונות הגדולות מתלוננות כבר שנים שלקוחות רבים משתמשים בתעריפים הגמישים, הסטנדרטיים, על מנת ׳לשריין מקום׳ ואז מבטלים ברגע האחרון. ביטולים כאלו פוגעים במלונות שלפעמים מתקשים למלא את החדרים שכביכול לא יכלו למכור קודם לכן כי חשבו שהם מוזמנים (על אף שמלונות, כמו חברות תעופה, עושים אוברבוקינג באופן שיגרתי). קבוצת מאריוט הייתה הראשונה להרים את הכפפה וקבעה מוקדם יותר השנה מדיניות חדשה למלונות בצפון-אמריקה לפיה ביטול הזמנה במסגרת 48 שעות מהצ׳ק-אין יגרור חיוב של לילה אחד. זאת לעומת התעריפים הגמישים הרגילים במרבית המלונות שמאפשרים ביטול חינמי בדר״כ עד אחה״צ של יום הצ׳ק-אין או לכל המאוחר עד 24 שעות לפני הצ׳ק-אין. כעת קבוצת הילטון עשתה צעד אחד קדימה והודיעה כי החל מה-31 ליולי מדיניות הביטול הסטנדרטית לכל מלונות הקבוצה בעולם תהיה דומה לזו של קבוצת מאריוט: חיוב של לילה אחד על ביטול במסגרת 48 שעות מהצ׳ק-אין.

ה-21 ליולי 2017

קבוצת הייאט משנה את תנאי תוכנית ה-BRG

תוכנית ה-BRG, זו שמתיימרת להבטיח שהמחיר הנמוך ביותר לחדרים במלונות הקבוצה יימצא תמיד באתרי הקבוצה עצמה, הפכה לבדיחה לא מוצלחת במשך השנתיים האחרונות. התנאים הוחמרו, לפעמים בלי הגיון אמיתי מאחוריהם, וכיום מרבית הבקשות נדחות למורת רוחם של לקוחות הקבוצה. ככה זה – כשהמצב בתעשייה טוב אין לחברות תמריץ אמיתי להטיב עם הלקוחות. בכל מקרה, החל מה-31 ליולי ההטבה במסגרת תוכנית ה-BRG תשתנה מ-20% הנחה נוספת לקרדיט בסך 50$ לשימוש עתידי בהזמנה ישירה באתר המועדון. אפשר לומר, אם כן, שקבוצת הייאט אימצה את תוכנית ה-BRG של אקספדיה. באופן מעניין הילטון עשתה מהלך הפוך לפני כמה שנים. ההטבה החדשה אולי תטיב עם חלק מהלקוחות – בהזמנות זולות, מתחת ל-250$ – אבל ככלל מדובר בצעד שלילי שהופך את תוכנית ה-BRG של הייאט לגרועה יותר ממה שהייתה.

ה-21 ליולי 2017

בונוס של 80% ברכישת נקודות של הילטון

זה לא מבצע אטרקטיבי מדי והוא מתאים רק למי שזקוק ליתרת נקודות נוספת לטובת מימוש רצוי. המועדון של הילטון, Hilton Honors, מציע אחת לתקופה בונוס של 100% ברכישת נקודות או לחילופין 50% הנחה ברכישת נקודות. במסגרת המבצע הנוכחי הבונוס ניתן ברכישת 5,000 נקודות ומעלה (סטנדרטי) והמחיר המשוקלל לאחר הבונוס הוא בערך 5.55$ לכל 1,000 נקודות.

ה-21 ליולי 2017

קתאי פסיפיק מציעה כעת שדרוגים באמצעות מכרז

האפשרות של שדרוג מחלקת שירות בטיסה באמצעות הגשת הצעה במרכז אינה חדשה וחברות תעופה שונות, לרבות אלעל, משתמשות בה כבר שנים – אבל עד כה היא לא הוצעה ע״י החברה המובילה מהונג-קונג. כעת האפשרות קיימת במגוון מצומצם של קוים כשלב ראשון (ללא הקו לת״א, בינתיים) והשירות צפוי להתרחב לקוים נוספים בהמשך. ככל הנראה אין מגבלה על מחלקות הכרטוס (כרטיסי בונוס לא זכאים) אבל ניתן לשדרג רק למחלקת השירות הבאה כך שלא ניתן, לדוגמה, לשדרג ממחלקת התיירים למחלקת העסקים במטוס שבו קיימת גם מחלקת תיירים-פרימיום. מחיר השדרוג הוא תלוי טיסה.

ה-21 ליולי 2017

עד 25% הנחה על מלונות קבוצת הייאט בצרפת

התעריף המוזל, לשהיות עד ה-30 לספטמבר, דורש הזמנה מוקדמת של חמישה ימים מראש ותשלום מלא ללא אפשרות ביטול. ההנחה נגזרת מהתעריף הגמיש הרגיל. לקבוצת הייאט יש כיום שבעה מלונות בצרפת – חמישה בפריס (אחד ליד שדה התעופה שארל דה גול), אחד בניס ואחד בקאן.

ה-21 ליולי 2017

20% הנחה על טיסות אליטליה לאירופה

מהדורה נוספת למבצע האינסופי של החברה האיטלקית שקיבל תאוצה ככל שהחברה נקלעה לקשיים כלכליים כבדים (וכיום עומדת בפני איום פשיטת רגל, ראו הוזהרתם). הקופון החדש, ״BLUIL״, תקף להזמנות עד שעה 23:59 ב-24 ליולי ולהמראות מת״א בין ה-4 לאוגוסט וה-30 לנובמבר. כצפוי הקופון לא תקף להמראות בתקופות החגים (שבוע בספטמבר ושבועיים באוקטובר) ולא תקף לטיסות לאתונה. פרטים נוספים באתר.

ה-21 ליולי 2017

אייר פראנס משיקה חברת תעופה ׳בוטיק׳ חדשה

כבר זמן מה שחברת התעופה הצרפתית מפזרת ידיעות על שאיפתה להקים חברה-בת חדשה שתפעיל טיסות קצרות וארוכות במתכונת מוזלת כלשהי. כאילו שלא מספיק שהיא מציעה תעריפים מוזלים בטיסותיה (מה שהתחיל בשם ״Mini-Fares״) ושכבר יש לה שלוש חברות-בנות לטיסות מוזלות (הופ, סיטי-הופר וטרנסאוויה). אייר פראנס מתעקשת שהחברה החדשה, Joon, אינה חברת לואוקוסט אלא ׳חברת בוטיק ממוקדמת לייפסטייל׳ שכביכול מכוונת לקהל נוסעים צעיר בגילאים 18 עד 35. נו באמת.

ה-21 ליולי 2017

קוד הנחה להזמנת מלונות באתר Checptickets

השתמשו בקוד ״GETMOVING״ כדי לקבל 16% הנחה. להזמנות עד ה-30 ליולי ולשהיות עד ה-31 לדצמבר. כרגיל ההנחה לא חלה על מלונות של רשתות בינ״ל גדולות.

ה-21 ליולי 2017

חברת הלואוקוסט וויזאייר משנה את תנאי כבודת-היד בטיסותיה

כיום יכולים נוסעי החברה להעלות למטוס פריט אחד במידות 42X32X25 ס״מ ללא עלות. אלו המידות הסטנדרטיות למזוודות טרולי קטנה וזוהי מגבלת כבודת-יד סטנדרטית שבה משתמשות חברות תעופה רבות. נוסעים המעוניינים להעלות פריט במידות מעט גדולות יותר, 56X45X25 ס״מ, או נוסעים המעוניינים להוסיף פריט יד קטן לצד הפריט הגדול, יכולים לעשות זאת בתוספת תשלום. החדשות הטובות: החל מה-29 לאוקטובר יוכלו כל הנוסעים להעלות למטוס פריט אחד במידות מוגדלות של 55X40X23 ס״מ. החדשות הפחות טובות: פריט כבודת-היד יהיה מוגבל למשקל של 10 ק״ג – מגבלה שלא קיימת כיום.

ה-14 ליולי 2017

25% הנחה ללילות במלונות קבוצת קרלסון-רזידור באסיה

מבצע מצוין של מועדון קלאב קרלסון. להזמנות עד ה-16 לאוגוסט, לשהיות עד ה-4 לספטמבר. במסגרת המבצע, ׳Twenty Twenty Double Joy׳, נהנים מחברי מועדון להנחה של 25% מהתעריף הגמיש הרגיל במגוון רחב של מלונות באסיה ובנוסף ל-20% הנחה במסעדות של המלונות במהלך השהייה. החדשות הטובות: ברוב המלונות התעריף המוזל גמיש גם כן ואפילו אינו דורש תשלום מראש – כך שמדובר בהנחה ׳אמיתית׳ לגמרי שכדאי בהחלט לנצל.

ה-14 ליולי 2017

שני יעדים חדשים לאיזיג׳ט מנתב״ג: ונציה (VCE) ונאפולי (NAP)

חברת הלואוקוסט מפעילה כיום טיסות מישראל ל-11 יעדים ברחבי אירופה וכעת היא מוסיפה שניים נוספים באיטליה. בקו לונציה יהיו שלוש טיסות שבועיות, בימים שלישי, חמישי ושבת, והוא יחל לפעול ב-31 לאוקטובר השנה. בקו לנאפולי יהיו שתי טיסות שבועיות, בימים רביעי ושבת, והוא יחל לפעול ב-4 לנובמבר השנה. בשני הקוים תתחרה איזיג׳ט עם אלעל שמפעילה טיסות סדירות לונציה וטיסות עונתיות לנאפולי תחת המותג סאנדור. חברת הלואוקוסט מבטיחה שמחירי הכרטיסים יתחילו מ-25 אירו בלבד לכיוון.

ה-14 ליולי 2017

לוט תפעיל טיסות נון-סטופ בין בודפשט לניו-יורק ושיקגו

בצעד מפתיע הודיעה החברה הפולנית שתפעיל טיסות נון-סטופ מבירת הונגריה. הטיסה הראשונה, לניו-יורק, מתוכננת ל-3 למאי 2018 והטיסות לשיקגו כנראה יחלו במהלך הקיץ הבא. בשני הקוים ישרתו מטוסי בואינג 787-8.

ה-14 ליולי 2017

נתב״ג דורג כאחת משדות התעופה הבינ״ל הטובים בעולם

פורסם דירוג חדש של מגזין הנסיעות הנחשב ׳Travel+Leisure׳ ובו אלעל הגיעה למקום השמיני בעולם. למקום העשירי הגיע השדה של אמסטרדם שמתמודד באופן קבוע על תואר השדה הטוב באירופה. את המקום הראשון קיבל, כמו תמיד, שדה התעופה צ׳אנגי בסינגפור (SIN) שמנצח בכל תחרות ובכל דירוג בשנים האחרונות. בעיניי לא מדובר בהפתעה גדולה מדי כי נתב״ג, לדעתי, הוא באמת שדה תעופה מצוין. לא נקי מחסרונות, כמובן, אבל סה״כ הוא קל להתמצאות, מעוצב, מאובטח בצורה בלתי רגילה ומתקדם. הבעיות האמיתיות של נתב״ג הן היעדר שירותי קרקע, עומסים מיותרים בשעות השיא ופעילות בגבול הקיבולת של טרמינל 3. רש״ת אמורה לפתור את הבעיות האלו אבל את רש״ת מעניינים יותר כל מיני דברים אחרים.

ה-14 ליולי 2017

בונוס של עד 40% ברכישת נקודות של הייאט

המבצע של מועדון World of Hyatt בתוקף עד בוקר יום רביעי, ה-10 לאוגוסט, וניתן לרכוש במסגרתו מקסימום של 55,000 נקודות (ולקבל 22,000 נקודות נוספות כבונוס). הבונוס מדורג: ברכישת 5,000 עד 9,000 נקודות יינתן בונוס של 30% ורכישת 10,000 נקודות ומעלה יינתן בונוס של 40%. תחת הבונוס המקסימלי מחיר הנקודות הוא 17.1$ לכל 1,000.

ה-14 ליולי 2017

חשש שרוסיה העלימה עדים בפרשת יירוט המטוס המלזי מעל אוקראינה

ביולי 2014 הופלה טיסה MH17 של מלזיה איירליינס שעשתה את דרכה מאמסטרדם לקואלה לומפור. באסון נספו 298 נוסעים ואנשי צוות – רובם הולנדיים. מספר צוותי חקירה שונים הגיעו לאותה מסקנה: המטוס ייורט באמצעות טיל אוויר-קרקע מתוצרת רוסיה שנורה ע״י כוחות לוחמים פרו-רוסיים שהוצבו בתמיכת רוסיה בשטח אוקראינה. זאת ועוד, מדובר בטיל מתקדם שהפעלתו דורשת מיומנות גבוהה וציוד מתאים ועל כן אין ספק שהוא לא הופעל ע״י מיליציה עצמאית קטנה שמנותקת מכל סיוע צבאי. רוסיה, אגב, היא המרוויחה הגדולה מהפלת המטוס משום שהמרחב האווירי האוקראיני נסגר בעקבות האירוע ורוב חברות התעופה הזרות נאלצו לטוס מעל המרחב הרוסי כחלופה ולשלם עמלות גבוהות לרוסיה בשל כך. רוסיה כמובן הכחישה מעורבות כלשהי בהפלת המטוס – אבל רוסיה מכחישה את מעורבותה בכל דבר. בחיפוש אחר האשמים צפוי להיפתח בקרוב משפט בהולנד ודווקא עכשיו עצרו והעלימו שירותי הביטחון הרוסיים גנרל בשם וסילי גרנין שנחשב לעד מפתח בפרשה ואולי מי שנתן את הפקודה ליירוט המטוס.

ה-14 ליולי 2017

טיסת בכורה לדרימליינר של אלעל

המטוס החדש של אלעל עוד לא נצבע במפעל של בואינג בסיאטל אבל כבר יצא לטיסת הניסוי הראשונה שלו. המטוס צפוי להימסר לידי החברה בחודש הבא ולהיכנס לשירות מבצעי באמצע חודש ספטמבר (באופן זמני בקו ללונדון-הית׳רו). שני היעדים הראשונים שיקבלו באופן סדיר את מטוסי הדימליינרים החדשים יהיו ניוארק (EWR) והונג-קונג (HKG). השבוע נודע שהיעד השלישי יהיה ניו-יורק קנדי (JFK) אבל מטוסי הדרימליינר  צפויים להתחיל לפעול בקו זה רק ביוני 2018.

ה-7 ליולי 2017

הישראלי המכוער והישראלים היפים

השבוע החליט נהג מונית, כמיטב המסורת, לעשוק זוג תיירים שרק הגיעו לישראל. עבור נסיעה מנתב״ג לת״א דרש הנהג 1400 ש״ח. הנוסעים חשבו שאולי הנהג עשה טעות והקליד ספרה אחת יותר מדי (אכן המחירון קרוב יותר ל-140 ש״ח) אך הנהג התעקש שהסכום נכון ולקח מהם 1400 ש״ח. הזוג הגיש תלונה במשטרה בעקבות האירוע והסיפור התפרסם במהירות במדיה החברתית ובכלי התקשורת. מאותו רגע, כך לדבריי התיירים, כל הישראלים שפגשו בהמשך התנצלו בפניהם על התקרית על המעשה של אותו נהג נוכל. זאת ועוד, ישראלים שונים בחרו לתרום למען הזוג, כדי לתקן את החוויה שלהם בישראל, וכך יצא שהזוג הפולני קיבל יום כיף בחסות הציבור הישראלי שכלל איסוף בלימוזינה, ספא, צניחה חופשית וארוחת ערב במסעדה. כל הכבוד למי שתרם וכולי תקווה שאותו נהג יעמוד לדין.

ה-7 ליולי 2017

מיילים של אמריקן החל מ-17.25$ לכל 1,000

במבצע חדש, שיהיה בתוקף לכל חודש יולי, מציע מועדון AAdvantage גם בונוס ברכישת מיילים וגם הנחה של 10% על המחיר. המינימום לרכישה הוא 11,000 מיילים והבונוס תלוי ביתרת המיילים הנרכשת. על מנת להשיג את המחיר הנמוך ביותר יש לרכוש את היתרה המקסימלית שהיא 150,000 מיילים ואז מתקבל בונוס של 100,000 מיילים עם מחיר כולל של 4311$ אחרי הנחה. לפרטים נוספים ראו את הפוסט הזה.

ה-7 ליולי 2017

לשבוע בלבד: מחירים מוזלים במגוון מלונות רשת פיירמונט

הרשת היוקרתית מציעה אחת לתקופה מבצע בשם ״Great Rates, Great Dates״. במבצע הנוכחי, להזמנות עד ה-13 ליולי (שעון מזרח ארה״ב), משתתפים 22 מלונות ברחבי העולם לרבות הפלאזה בניו-יורק. בכל אחד מהמלונות מוצע תעריף מוזל במיוחד התקף לשהיות בתאריכים נבחרים במהלך החודשים הבאים. לדוגמה: לילה במונקו ב-229 אירו בלבד, לילה בברצלונה ב-129 אירו בלבד, לילה בוושינגטון ב-149$ בלבד, לילה בפלאזה בלב מנהטן ב-349$ בלבד ועוד.

ה-7 ליולי 2017

אלעל מגדילה את התדירות בקו מת״א לניוארק

נכון להיום פועלות בקו שש טיסות שבועיות במטוסי בואינג 772. בסוף אוקטובר צפויים להיכנס לשירות בקו גם מטוסי בואינג 789. זה היעד הרחוק הראשון אליו יטוסו המטוסים החדשים של אלעל. החל ממרץ 2018 תגדל תדירות הטיסות לאחת-עשרה טיסות שבועיות ככל הנראה בשילוב שני דגמי המטוסים.

ה-7 ליולי 2017

השת״פ בין אמריקן ואלסקה איירליינס מצטמצם משמעותית

ב-1 לינואר 2018 תיכנס לתוקף שורה של שינויים במערכת היחסים שבין אמריקן למועדון התעופה MileagePlan. עיקר השינויים: חברי המועדון לא יוכלו יותר לצבור מיילים מטיסות של אמריקן בתוך ארה״ב אלא אם הטיסות הן בקוד של אלסקה, מחירי כרטיסי בונוס לטיסות של אמריקן משתנים כשרובם עולים בעשרות אחוזים ובעלי סטטוס גבוה במועדון של אלסקה לא יזכו יותר להטבות בטיסות של אמריקן. אין ספק שעבור חברי מועדון אמריקנים, שמרבים לטוס עם אמריקן, מדובר בבשורה רעה מאוד.

ה-7 ליולי 2017

לילות חינם במלונות קבוצת סטארווד למחזיקי כרטיס מאסטרכארד

זו תזכורת למבצע שכבר פרסמתי כאן בעבר. המבצע להזמנות ושהיות עד סוף השנה במלנות קבוצת סטארווד במזרח התיכון, אפריקה ואירופה. במסגרת המבצע, המוגבל למחזיקי כרטיסי אשראי של המותג מאסטרכארד (ככל הנראה מכל סוג), ניתן להנות משלושה לילות במחיר של שניים, ארבעה לילות במחיר של שלושה או שישה לילות במחיר של ארבעה (תלוי מלון). התעריף המוזל דורש תשלום מראש ואינו לביטול – קחו בחשבון לפני ההזמנה.

ה-7 ליולי 2017

בוקינג.קום, אתר הזמנת הלינות, שוקל הצעת מוצרי נסיעות נוספים

במסגרת פיילוט חדש, שבו משתף האתר פעולה עם אתרים נוספים מקבוצת פרייסליין ובראשם קיאק, בוקינג.קום מנסה להפוך למשהו אחר. האתר הענק כנראה רוצה לנצל את קהל הלקוחות האדוק שלו, שרבים מהם כבר לא מסתכלים ימינה ושמאלה לפני ביצוע הזמנה, ולהתחיל לשווק לאותו קהל גם מוצרים אחרים כמו כרטיסי טיסה, השכרות רכב, ארוחות במסעדות ועוד. בשלב זה לא שונה דף הבית של בוקינג.קום והפיילוט מופנה לחלק קטן מהגולשים באתר.

ה-7 ליולי 2017

בחודש אוגוסט ינחתו בנתב״ג מטוסי A350 של לופטהנזה

החברה הגרמנית תשלח לת״א, באופן זמני, מטוסים רחבי-גוף בקו שלה ממינכן. אולי לשם המשך אימון צוותים ואולי כדי להגדיל את קיבולת המושבים בקו בשיא עונת הקיץ מבלי לשנות את הסלוטים הקיימים. המטוסים המתקדמים, שכוללים את מחלקת פרימיום-אקונומי שלא מוצעת למכירה בקו, יופעלו בקו בטיסות LH688 ו-LH689 מה-12 ועד ה-31 לאוגוסט.

ה-7 ליולי 2017

מבצע לחברי מועדון הנוסע המתמיד שנולדו בחודש יולי

כנראה שאלעל מרוצה מהמבצע המתגלגל הזה כי הוא נמשך כבר מעל שנה וחצי. במסגרת המבצע זוכים חברי המועדון לכרטיסי בונוס במחירים מוזלים לרכישה בחודש יום-ההולדתם בצמוד לכרטיס זהה בכסף (באותן טיסות). כלומר, המבצע מכוון לזוגות יותר מכל דבר אחר. היעדים הפעם: בוקרשט, אתונה, ברצלונה, מומביי ויוהנסבורג. הזמנות עד ה-31 ליולי, יציאות עד ה-31 לאוקטובר.

ה-30 ליוני 2017

מבצע: 75 אירו הנחה להזמנה של 225 אירו ומעלה בבוקינג.קום

רק לאחרונה כתבתי פוסט על איך לחסוך כסף בהזמנה מבוקינג.קום. האתר אומנם לא מציע קופונים, שוברים שווי-כסף או כלים אחרים שמציעים מתחריו אבל הוא כן מציע תוכנית שותפים במסגרתה יכולים שותפים להציע החזרים. כעת יש שני קישורים פעילים להחזרים כאלו: אחד שמבטיח 75 אירו חזרה בהזמנה של 225 אירו ומעלה (בקישור לעיל) ואחד שמבטיח 40$ חזרה בהזמנה של 80$ ומעלה. שימו לב: מדובר בהחזר לאמצעי החיוב בו השתמשתם (שחייבים להישאר רשום בחשבון), ולא הנחה ישירה להזמנה, אבל מכיוון שאיזכור להחזר מופיע גם במסך התשלום אני נשאר אופטימי שההחזר אכן יגיע. שאר התנאים לא ברורים לחלוטין אבל עושה רושם שניתן להשתמש בכל קישור פעם אחת בלבד.

ה-30 ליוני 2017

כאוס המוניות בנתב״ג מעודד נהגי מוניות ׳חאפרים׳ לעשוק תיירים

לאחר קריסת המכרז של רש״ת, כשתחנת המוניות הדר-לוד חזרה בה מההסכמות שהיו לה עם חברת Gett שהייתה שותפתה להצעה הזוכה, התחיל בלאגן עצום בנתב״ג. כצעד ראשוני, שעדיין בתוקף, הורשו כל נהגי המוניות באשר הם לאסוף נוסעים מנתב״ג (תוך תשלום העמלות הנדרשות לרש״ת) כשנהגים שרוצים לאסוף נוסעים מאולם הנוסעים הנכנסים, בקומה 1, חייבים להציע הנחה של 12% על מחיר המחירון. כתבי כלכליסט יצאו לתחקיר קצר בנתב״ג כדי לגלות את המחירים שדורשים נהגי מוניות שונים מתיירים שנוחתים בישראל – והתוצאות, כצפוי, מטרידות מאוד.

ה-30 ליוני 2017

הודו מתכוונת להפריט את חברת התעופה הלאומית אייר-אינדיה

החברה ההודית סובלת ממוניטין בעייתי, מחסור חמור בטייסים, צי מיושן ברובו והיא הציגה הפסדים רצופים לאורך יותר מעשור עד השנה שעברה. החברה מחזיקה בנתח של 12% בלבד מתוך שוק הטיסות הפנימיות בהודו כשעוקפות אותה שתי חברות לואוקוסט (ספייסג׳ט ואינדיגו). ב-2012 קיבלה אייר-אינדיה סיוע ממשלתי גדול, לאור חובותיה אז, בהיקף של קרוב ל-6 מליארד דולר.

ה-30 ליוני 2017

בואינג לא מאמינה יותר במטוסים גדולים

היצרנית האמריקנית, שהביאה לעולם את ׳מלכת השמיים׳ (משפחת דגמי 747), הוציאה מהתחזית שלה לשני העשורים הקרובים את הפיתוח והייצור של מטוסי ג׳מבו הכוללים ארבעה מנועים ומאות מושבים. בואינג מאמינה שחברות התעופה יעדיפו מטוסים קטנים יותר, יעילים יותר ובעלי שני מנועים בלבד – דוגמת משפחת דגמי ה-787. בואינג עדיין מייצרת את הדור השלישי של מטוסי ה-747, דגם 747-800 בגרסאות נוסעים ומטען, והיא מסרה עד כה 114 מטוסים מדגם זה מתוך הזמנות ל-134 מטוסים. מוקדם יותר החודש הודיעה המתחרה הגדולה, איירבאס, שהיא דווקא מפתחת דגם חדש למטוס הענק שלה מדגם A380.

ה-30 ליוני 2017

הירשמו בחינם (במקום 50$/שנה) לאתר הזמנת המלונות LMT

בדומה לאתר הזמנת המלונות Club1Hotels, אותו אני מזכיר בבלוג מדי פעם, גם אתר LMT הוא ׳אתר סגור׳ המציע למשתמשיו גישה לתעריפים לא-פומביים. מכאן שהוא מסוגל להציג מחירים שלא ניתן למצוא כלל באתרי הזמנות קלאסיים כמו בוקינג, אקספדיה, פרייסליין ואחרים. אני רשום באתר LMT מזה כמה שנים ובכמה הזדמנויות בעבר בהחלט מצאתי בו עסקות מצוינות אם כי לא זכור לי שהשלמתי בו אפילו הזמנה אחת – אז קחו את ההמלצה עם גרגר של מלח. בכל מקרה, לדעתי, שווה להירשם כשההרשמה חינמית.

ה-30 ליוני 2017

רשת המלונות ריץ-קרלטון תשיק ב-2019 ספינות יוקרה כמלונות שטים

מהלך חדשני ומעניין שעולה במידותיו אפילו על המטוס היוקרתי של רשת המלונות פור-סיזנס שאיתו תוכלו להקיף את העולם. ב-2019 מתוכננת ההשקה של היאכטה הראשונה מבין שלוש של רשת ריץ-קרלטון שתציע 149 סוויטות שיוכלו להכיל 298 נוסעים בשיט תענוגות ברמה הגבוהה ביותר. כל יאכטה תכלול גם מתקני ספא, מסעדת יוקרה של שף בעל כוכבי מישלן ושירותי בידור של אמנים ומוזיקאים. מסלולי השייט מתוכננים לאורך של 7 עד 10 ימים עם עצירות בנמלים לאורך הדרך. הזמנות ייפתחו במאי 2018.

ה-30 ליוני 2017

המבצע הוארך: 35% הנחה על נקודות של סטארווד עד ה-14 ליולי

הקדשתי פוסט למבצע המצוין הזה בתחילת החודש כשהוא פורסם. המבצע היה אמור להסתיים בסוף החודש אבל הוארך בשבועיים נוספים. כדאי בהחלט!

ה-23 ליוני 2017

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת את רווחי המלונות בישראל

המלונאים בישראל לא מפסיקים להתלונן. הרגולציה המכבידה, המסים הגבוהים, הארנונה, עלויות הכשרות, האבטחה… הם מאשימים את כולם, מלבד את עצמם, במחירים הגבוהים של חדרי המלונות בישראל שגורמים לכ״כ הרבה תיירים לא להגיע לכאן (על אף מחירי טיסות נמוכים להפליא). לאחרונה הם אפילו פנו בתחנונים לנגידת בנק בישראל כדי שתעזור להם בשל התחזקות השקל שלטענתם גרמה להם נזק מצטבר של מעל 300 מיליון ש״ח רק בשנה האחרונה ועלול להביא לפיטוריי עובדים בשוק. ובכן, כעת חושפת הלמ״ס את הנתונים שהמלונאים לא רצו לפרסם: בשנת 2016 שוק המלונות בישראל הכניס כ-9.5 מליארד ש״ח (3% עלייה לעומת שנת 2015) כשמתוך הסכום הזה נותר בידי המלונות רווח של 1.8 מליארד ש״ח (19% מההכנסות).

ה-23 ליוני 2017

איירבאס חושפת פרטים ראשונים על הגרסה הבאה של ה-A380

מטוס הענק, שלא זכה אפילו להזמנה אחת ב-2016 או 2017, עובר מתיחת פנים קוסמטית בעיקרה שתשפר במעט את צריכת הדלק שלו ותשפר בצורה משמעותית את קיבולת הנוסעים שלו (תוספת של כ-80 מושבים מעבר לקונפיגרציה הנוכחית). איירבאס כנראה לא מעוניינת לסגור את פס הייצור אז פונה לכיסן של החברות שאולי ישתכנעו שהמטוס העצום יכול להיות כלכלי עבורן.

ה-23 ליוני 2017

מבצע מעניין למספר מלונות של קבוצת הילטון באזור הפסיפי

אם אתם במקרה מתכננים נסיעה לאוסטרליה, ניו-זילנד או פיג׳י בחודשים הבאים, לרבות בחורף הקרוב, אז המבצע הזה אולי רלוונטי עבורכם – רק שימו לב שהתעריף המוזל של המבצע אינו ניתן לביטול. במסגרת המבצע מציעים שישה מלונות עד 30% הנחה מהתעריף הגמיש הרגיל ובנוסף קרדיט בשווי מאה דולר אוסטרלי בהזמנת שני לילות ומעלה. להזמנה עד ה-30 ליוני 2017, לשהיות עד ה-31 למרץ 2018. לאחרונה ביליתי מספר לילות באחד המלונות המשתתפים במבצע – דאבל-טרי קווינסטאון (ניו-זילנד), שנמצא באותו מתחם עם ההילטון – ונהנתי מאוד.

ה-23 ליוני 2017

אתיהאד מבטלת את ההעברות החינמיות לנוסעי מחלקות הפרימיום

אכזבה קלה לנוסעים התכופים של אתיהאד כשהטבה נהדרת נעלמת. עד כה הציעה החברה לכל נוסעי מחלקות הפרימיום שלה, עסקים וראשונה (גם בכרטיסי בונוס), העברות פרטיות ברכבים יוקרתיים מהמלון לשדה לקראת הטיסה ומהשדה למלון לאחר הנחיתה ביעד. ריאלית מדובר בהטבה ששווה עשרות דולרים ואפילו מאות דולרים ביעדים מסוימים – במידה והיא מנוצלת. אני עצתי ניצלתי את ההטבה הזאת מספר פעמים והייתי מרוצה מאוד. עכשיו זה משתנה: כרטיסים שיכורטסו לאחר ה-3 ליולי 2017 לא יהיו זכאים יותר להטבה בחינם וההעברות כאמור יוצעו להם בתשלום נוסף.

ה-23 ליוני 2017

קבוצת מלונות אינטרקונטיננטל (IHG) הודיעה על רשת מלונות חדשה

טרם פורסם שמה של הרשת החדשה – אם בכלל נבחר לה שם. הרשת תהיה בדרגת אירוח בינונית (Mid-Scale), כלומר רשת מוזלת במיוחד, ותמחור החדרים צפוי להיות נמוך יותר משל רשת הולידיי-אין אקספרס שהיא עצמה רשת מוזלת מאוד. בינתיים נמסרו פרטים ראשוניים מאוד. לקבוצת אינטרקונטיננטל (IHG) יש כיום שתיים-עשרה רשתות שונות לרבות רשת מלונות קימפטון.

ה-23 ליוני 2017

הצצה ראשונה לסדרה הבאה של בואינג: מטוסי ה-797

אחת הכותרות הגדולות מהסלון האווירי בפריס שמתקיים בימים אלו. בואינג הודיעה על כוונתה לייצר סדרת מטוסי נוסעים ׳אמצע השוק׳ (MoM) שיענו על ביקוש שזיהתה אצל חברות תעופה רבות. המטוסים כנראה יהיו בעלי שני מעברים, כלומר רחבי-גוף, אבל קטנים יותר ממטוסי ה-787. הסדרה החדשה לא צפויה להגיע לשוק בעשור הקרוב.

ה-23 ליוני 2017

טרמינל 1 בנתב״ג חזר לפעילות מלאה

אחרי חצי שנה של שדרוגים ושיפוצים, בטקס חגיגי בנוכחות שר התחבורה, חזר הטרמינל לפעילות עם מסלול נוסע שלם (צ׳ק-אין, בידוק ביטחוני, עמדות הגירה…). מהטרמינל המחודש ימריאו מעתה כל הטיסות של חברות הלואוקוסט אפ, ראיינאייר, וויזאייר ואיזיג׳ט ובנוסף חלק מהטיסות של חברות נוספות. עד כה לא היו שערי טיסה בטרמינל 1 והנוסעים הועברו באוטובוסים, בצד האווירי של השדה, חזרה לטרמינל 3.

ה-16 ליוני 2017

אלעל הציגה רשמית את מטוסיה החדשים

באירוע מתוקשר וראוותני שהתקיים בתחילת השבוע בת״א הציגה אלעל את המטוסים החדשים, מסדרת ה-787 של בואינג, שייכנסו לשירות בהמשך השנה. במטוסיה תהיה מחלקת עסקים מתקדמת ומחלקת תיירים–פרימיום חדשה לגמרי. נגמרו הספקולציות.

ה-16 ליוני 2017

כתבה על אגרותיה ורווחיה של רשות שדות התעופה

השבוע פורסמה בכלכליסט עוד כתבה על מעלליה של רש״ת – גוף ציבורי שאינו פועל למטרות רווח אבל מרוויח מאות מליוני דולרים בכל שנה אבל מסרב להחזיר את הכסף למדינה כשהוא נדרש לכך. הכתבה הזאת דווקא פחות נוקדת ופחות חושפת את הרשות כגוף לא יעיל במקרה הטוב ומושחת במקרה הרע – אבל היא כן עושה סדר בכל האגרות השונות שגובה רש״ת מחברות תעופה, נוסעים, עסקים ועוד. תוכלו לגלות בדיוק כמה משלמת חברת תעופה על נחיתה בנתב״ג, האם מטוס יכול לחנות בחינם, כמה עולה לפרוק כל מזוודה ועוד שאלות מעניינות אחרות.

ה-16 ליוני 2017

הטבות וירטואוזו חדשות במלון אינטרקונטיננטל הונג-קונג המצוין

במידה וטרם הכרתם: וירטואוזו (Virtuoso) הוא מעין תעריף ייחודי שנולד מהסכם פרטני עם מלונות יוקרה ברחבי העולם. כל מלון מציע סל הטבות ע״פ רצונו במטרה למשוך את קהל הלקוחות והתעריף הייחודי משווק רק דרך סוכני נסיעות ויועצי נסיעות מורשים כך שהוא אינו זמין באתרי הזמנות רגילים. להמשך 2017 כל הזמנה בתעריף וירטואוזו (כמעט תמיד זהה לתעריף הגמיש הרגיל במלון) תזכה את האורח בשדרוג, ארוחת בוקר בחינם ויתרה של 100$ לשימוש במלון במהלך השהייה. לשהיות עד ה-15 לספטמבר יהנו האורחים גם מכניסה חינמית לטרקלין של המלון. מדובר בסל הטבות נדיב במיוחד בשווי ריאלי של מאות דולרים. לקריאת ביקורת שלי על המלון – לחצו כאן. לחיפוש והזמנה של תעריף וירטואוזו בסוכנות המקוונת היחידה שמציעה אותו למיטב ידיעתי – לחצו כאן.

ה-16 ליוני 2017

מותגי הלואוקוסט של סינגפור איירליינס מתאחדים למותג אחד

חברת התעופה המובילה מסינגפור מפעילה כיום שתי חברות-בנות הפועלות במתכונת לואוקוסט: Scoot שמפעילה בעיקר קוים ארוכי-טווח ו-Tigerair שמפעילה בעיקר קוים אזוריים בתוך אסיה. כעת הוחלט כי שני המותגים יתאחדו לחברה אחת – וזו כנראה החלטה מצוינת גם מבחינת המיתוג בשוק וגם מבחינת יעילות מבצעית. החברה המאוחדת, שתשמור על השם Scoot, תפעיל צי של בערך 35 מטוסים ותשרת כ-60 יעדים שונים ב-17 מדינות.

ה-16 ליוני 2017

מינימום 5,000 מיילים בהזמנת שהייה במלון באתר לופטהנזה 

מועדון התעופה Miles&More מציע לחבריו את האפשרות להזמין לילות במלונות ברחבי העולם ישירות באתר המועדון ולקבל מיילים עבור כל הזמנה. היצע המלונות גדול מאוד, המחירים תחרותיים אבל שימו לב לתנאי ההזמנה שלרוב דורשים תשלום מלא מראש (אם כי התעריפים לרוב גמישים ומאפשרים ביטול ללא קנס). במסגרת מבצע שיתקיים עד סוף החודש ניתן בונוס נדיב של 4,000 מיילים להזמנה ראשונה – וזאת בנוסף למינימום המובטח של 1,000 מיילים ללילה. בשביל לקבל את הבונוס יש לבצע הזמנה בסכום של 100 אירו לכל הפחות (לפני מסים). כדאי בהחלט!

ה-16 ליוני 2017

מבצע מעניין בשיתוף הרץ ומועדון התעופה אסייה מיילס (קתאי)

במסגרת המבצע יכולים חברי המועדון לצבור עד 10,000 מיילים מכל השכרה של שלושה ימים ומעלה. זאת בנוסף להנחה של 10% או 15% בעלות ההשכרה (תלוי ביעד). החלק המעניין באמת הוא שכמות המיילים שיצברו חברי המועדון נגזרת מהמרחק שינהגו במהלך ההשכרה – עם מינימום של 2,000 מיילים ומקסימום של 10,000 מיילים. בפועל המבצע נראה מעט נדיב יותר ממה שהוא משום שעל מנת לצבור 10,000 מיילים צריך גם לנהוג מעל 10,000 מייל – וזה לא בדיוק משהו שהשוכר הממוצע יצליח לעשות אפילו אם ישכור את הרכב למספר שבועות. מעניין, בכל מקרה.

ה-16 ליוני 2017

וויזאייר, מסתבר, שווה כבר 1.7 מליארד דולר

חברת אחזקות פרטית (Indigo Partners) מכרה לאחרונה חלק גדול ממניותיה בחברת הלואוקוסט ההונגרית המצליחה שהתחילה את דרכה ב-2004. חברת האחזקות מכרה 18.7% מחברת הלואוקוסט, בעצם, תמורת סכום של 249 מליון פאונד. העסקה הזו נותנת לוויזאייר שווי שוק של מעל 1.7 מליארד דולר.

ה-16 ליוני 2017

אלעל מתחילה להיפטר ממטוסיה הישנים

נשלח לגריטה מטוס ראשון, מדגם 747-400 של בואינג, כחלק מתוכנית ארוכת-טווח של אלעל להצעיר ולשדרג את הצי שלה ע״י הוספת מטוסי בואינג מתקדמים במקום הישנים. בשנים הבאות אמורים לעזוב את הצי של החברה כל מטוסי ה-747 וכל מטוסי ה-767 והם יוחלפו במטוסים מהדגמים השונים של סדרת הדרימליינר (787).

ה-9 ליוני 2017

איחוד האמירויות (UAE) מחמיר את הנהלים במרחב האווירי שלו

השבוע בחרו מספר מדינות במזרח התיכון – סעודיה, מצרים, איחוד האמירויות, בחריין ותימן – לסגור את המרחב האווירי שלהן לטיסות של קטאר איירוויס (חברת התעופה היחידה של קטאר). כמובן שבוטלו מיד כל הקוים בין שדות במדינות האלו לבין השדה של דוחא. זאת ועוד, אותן מדינות לא מתירות לקטאר איירוויס לטוס דרך המרחב האווירי שלהן מה שמהווה מכה קשה לחברת התעופה שנאלצה לשנות מסלולי טיסות רבים ששיבשו את לו״ז הפעילות הרגיל שלה. כעת נודע שאיחוד האמירויות מחריף עוד יותר את הצעדים נגד קטאר, במטרה לבודד הלאה את הנסיכות הקטנה, ואוסר על כל טיסה שיעדה דוחא (גם של חברות אחרות) להיכנס למרחב האווירי של האיחוד. המשמעות היא שכל חברה שמעוניינת לטוס לדוחא תאלץ לעבור דרך המרחב האווירי האיראני שהופך להיות עמוס מאוד לאחרונה.

ה-9 ליוני 2017

בואינג תחל בקרוב בניסויי טיסה למטוסי נוסעים ללא טייס

זו עובדה ידועה שמטוסי הנוסעים החדשים הם עמוסי טכנולוגיה מתקדמת, מתוחכמים לאין שיעור ומסוגלים לבצע כמעט את כל פעולות הטיסה בצורה אוטונומית ואוטומטית. להמריא, לשייט, לשנות מסלול וגם לנחות – גם אם זה נשמע קצת מפחיד. טייסים עדיין יושבים בקוקפיט, עדיין מוודאים שהכל כשורה ועדיין לוקחים פיקוד על המטוס כשצריך. עכשיו נראה שהעתיד הולך לייתר טייסים בחלק מהטיסות והעובדה הגדולה ביותר לכך היא שיצרנית מטוסי הנוסעים המובילה בעולם, בואינג, עומדת להתחיל במבחני ניסוי של טיסות לא-מאויישות. זה כמובן ייקח שנים רבות אבל אנחנו בתחילתה של דרך מעניינת.

ה-9 ליוני 2017

להשתמש בנקודות של אלעל לארוחות במסעדות גורמה

נראה שזה הטרנד במועדון הנוסע המתמיד בחודשים האחרונים כי המועדון לא אלעל לא מפסיקה לשווק באגרסיביות הזדמנויות שונות עבור חברי המועדון שלה ומחזיקי כרטיסי האשראי של פלייקארד להנות מהנחות משמעותיות במסעדות יוקרה ברחבי הארץ ואף בחו״ל. זאת ועוד, חברי המועדון יכולים להשתמש בנקודות שלהם כדי להוסיף הנחות או לשלם את החשבון. במסגרת ההצעה האחרונה תוכלו להנות מארוחות גורמה בשתי מסעדות בארץ – אחת בת״א ואחת בירושלים – בתמורה לנקודות.

ה-9 ליוני 2017

מנכ״ל קבוצת מאריוט (וסטארווד) מספק תשובות לגבי עתיד הקבוצה

לאחר המיזוג המתוקשר קבוצת מאריוט מנהלת מעל 5,000 מלונות ברחבי העולם תחת שלושים מותגים שונים וסה״כ מציעה מעל מיליון חדרים. זוהי קבוצת המלונות הגדולה בעולם המחזיקה בנתח שוק עולמי מרשים של בערך 7%. בראיון לפורבס מסביר מנכ״ל הקבוצה מהם האתגרים לעתיד, מדוע שלושים מותגים זה אפילו לא מספיק ומתי צפוי לקרות האיחוד במועדוני הלקוחות של מאריוט וסטארווד.

ה-9 ליוני 2017

קבוצת לופטהנזה תגבה עמלה נוספת מסוכני הנסיעות

בסוף 2015 עשתה קבוצת לופטהנזה צעד חריג שגרם להרבה מאוד סוכני נסיעות בעולם לכעוס עליה: היא החלה לגבות עמלה בסך 16 אירו מכל הזמנה שמבוצעת דרך מערכות ה-GDS (מערכות ההפצה הגלובליות לכרטיסי טיסה). כלומר, הזמנה של כרטיס מסוים דרך סוכן הפכה ליקרה יותר ב-16 אירו מול הזמנת אותו כרטיס בדיוק ישירות מהחברה. חברות אחרות בינתיים לא גובות עמלה דומה למעט בריטיש שהודיעה כי תחל לגבות עמלה על הזמנה לא-ישירה בעתיד הקרוב. כעת מייקרת קבוצת לופטהנזה את העלויות למשלוח כבודה בטיסות פנים-אירופיות ותגבה עמלה נוספת של 5 אירו להוספות כבודה בכרטיס שלא נרכש בצורה ישירה. אם תזמינו כרטיס דרך סוכן לטיסה פנים-אירופית ותרצו לשלוח מזוודה – זה יעלה לכם כמעט 30 אירו לכל כיוון.

ה-9 ליוני 2017

שדה התעופה שנחשב לטוב בעולם הולך להשתפר משמעותית

צ׳אנגי, שדה התעופה הבינ״ל של סינגפור, זוכה לאינספור פרסים. את דירוג סקייטרקס הוא מוביל כבר חצי עשור ברצף. מי שעבר בו יודע שיש אמת מאחורי כל זה. אבל הסינגפורים לא נחים לרגע וכבר שנים שהם עסוקים בפרוייקט שאפתני ומרתק שיוסיף לביצור השדה במקום הראשון. ובכן, מתחם חדש בשם ״Canopy Park״ צפוי להיפתח ב-2019 בצמוד לטרמינל 1 והוא יכלול גן ענק בן חמש קומות (עם עצים ופרחים, כן), מבוך שיחים, מפל בגובה 40 מטר, פינות ישיבה רבות ועוד. הכל תחת כיפת זכוכית ענקית ובחיבור לקניון ענק עם עשרות חנויות.

ה-9 ליוני 2017

נהגי תחנת המוניות הדר בוכים על מר גורלם

משחר ההיסטוריה המקומית החזיקה התחנה בבלעדיות לאיסוף נוסעים מנתב״ג – עד לאחרונה, כשהתפוצץ ההסכם בינה לבין Gett לאחר הזכייה במכרז האחרון של רש״ת. תחנת מוניות הדר, אל תטעו, הייתה מונופול חזק מאוד ומאחוריו סכומי כסף אדירים. זה איפשר, בין השאר, לנהגי מוניות רבים לרמות תיירים על ימין ועל שמאל – אחת הבעיות שתוארו ע״י תיירים בכל סקר שיצא בתחום. אני כמובן לא אומר שכל נהגי המוניות של התחנה רמאים אבל פרנסתם הייתה מוגנת. את המצב החדש, של תחרות, הם כנראה מתקשים לעכל ובתגובה מפזרים ציטוטים טרגיים על מהות החיים.

ה-9 ליוני 2017

סט מזוודות של סמסונייט ברכישת מנוי לידיעות אחרונות

אני מניח שהמבצע הזה אטרקטיבי רק במידה וממילא חשבתם לעשות מנוי לעיתון היומי ובמקרה אתם מחפשים סט מזוודות חדש. סה״כ מדובר במוצר איכותי של חברה מובילה בתמורה למנוי בעיתון מוביל – רק שימו לב לתנאי המבצע המלאים שלא כ״כ מאפשרים לבטל את המנוי אח״כ (בלי לשלם קנס גדול שיהפוך הכל ללא-כדאי).

ה-9 ליוני 2017

אין קץ למגלומניה הטורקית: החזון לשדה הבא של איסטנבול

את איסטנבול משרתים כיום שני שדות תעופה בינ״ל: אטאטורק (IST) וסביהה (SAW). טורקיש, נושאת הדגל של טורקיה, פועלת בשניהם אך בעיקר בראשון. שני השדות נחשבים לעמוסים בצורה מחרידה ובהתאם טורקיה בונה כעת שדה שלישי בעיר שאמור להיות עצום בגודלו. למעשה, טורקיה טוענת שלאחר פתיחתו ב-2023 הוא יהיה מסוגל לטפל ב-200 מיליון נוסעים בשנה (כמעט כפול מהשדה הגדול בעולם כיום) ויצאו ממנו טיסות לכ-350 יעדים ברחבי העולם.

ה-9 ליוני 2017

שינויים משמעותיים בתנאי כרטיסי האשראי של לאומיקארד (PDF)

השבוע שלחה חברת האשראי ללקוחותיה מסמך המציג מספר שינויים מרכזיים בתנאי כרטיסי האשראי לרבים מלקוחות החברה. אני מעדכן כעת בעניין בכותרת בלבד ואולי בעתיד הקרוב אעלה פוסט מסודר בנושא. השינויים נוגעים בין השאר לביטוח הנסיעות (כתוצאה משינויים רגולטוריים), צבירת נקודות תעופה, פינוקים ועוד. באופן כללי אלו שינויים שליליים מאוד שהופכים את הכרטיסים הטובים ביותר של החברה, כרטיסי מולטי, לפחות אטרקטיביים.

ה-2 ליוני 2017

יונייטד מעוניינת לפתוח קו חדש מלוס-אנג׳לס לסינגפור

הקו החדש טרם קיבל את אישור הרשויות המתאימות וטרם נמסרו פרטים נוספים על לו״ז הטיסות וכיוצ״ב. טיסת נון-סטופ בין שתי הערים תכסה מרחק מרשים של מעל 8,700 מייל עם זמן טיסה שצפוי להיות מעל 18 שעות. יונייטד מפעילה כיום טיסת נון-סטופ בין סן-פרנסיסקו לסינגפור אבל טיסה מלוס-אנג׳לס תהיה ארוכה יותר ב-300 מייל בערך. אם תחל לפעול זו תהיה הטיסה הארוכה ביותר של יונייטד, הארוכה ביותר של כל חברת תעופה אמריקנית והארוכה ביותר מארה״ב או אליה. הטיסה הארוכה ביותר בעולם כיום היא טיסת קטאר איירוויס בין אוקלנד לדוחא.

ה-2 ליוני 2017

מבצע לחברי מועדון הנוסע המתמיד שנולדו בחודש יוני

כנראה שאלעל מרוצה מהמבצע המתגלגל הזה כי הוא נמשך כבר מעל שנה וחצי למיטב זכרוני. במסגרת המבצע זוכים חברי המועדון של החברה לכרטיסי בונוס במחירים מוזלים במיוחד לרכישה בחודש יום-ההולדת שלהם ובצמוד לכרטיסי זהה בכסף. כלומר, המבצע מכוון לזוגות יותר מכל דבר אחר. היעדים הפעם: וורשה, מוסקבה, מדריד, יוהנסבורג וכמובן הונג-קונג (לאחרונה חוזר כל חודש).

ה-2 ליוני 2017

מכירה מיוחדת לטיסות ק.ל.מ – גם במחלקת העסקים

חלק מהתעריפים המוזלים יהיו בתוקף עד ה-14 ליוני בלבד. כרטיסי הלוך/חזור ליעדים באירופה במחלקת התיירים מתחילים ממחיר של 160$. כרטיסי הלוך/חזור ליעדים בינ״ל רחוקים במחלקת העסקים מתחילים ממחיר של 2100$. בהחלט לא מדובר במבצע משמעותי במיוחד עם מחירי ריצפה אבל כדאי להכיר במידה ואתם מתכננים נסיעה לעתיד הקרוב ואולי מעדיפים לטוס עם ק.ל.מ שהיא, בעיניי, אחת מהחברות הטובות ביותר באירופה (אם כי מציעה מחלקת עסקים בינונית למדי).

ה-2 ליוני 2017

שינויים משמעותיים במועדון התעופה TopBonus (אייר ברלין)

טבלאות המימוש משתנות (לרעה), נוצרה אפשרות לרכוש כרטיסי בונוס באמצעות מיילים בלבד וללא תשלום נוסף (לא כדאי), ניתן מעתה לרכוש מיילים ישירות מהמועדון (במחיר של 20 אירו ל-1,000), מחירי השדרוגים משתנים ועוד. כל השינויים האלו, למעט האפשרות לרכוש מיילים, ייכנסו לתוקף ב-1 לספטמבר 2017.

ה-2 ליוני 2017

קבוצת סטארווד מאפשרת לבצע צ׳ק-אין למלון באפליקציית SPG

כבר מזמן האפליקציה מאפשרת להשתמש במכשיר הסלולרי על מנת לפתוח דלתות במלונות הקבוצה (לא כולם, רק אלו שבחרו להשתתף בתוכנית). אבל רק החודש החלה הקבוצה ליישם את מה שמיישמות כבר חלק ממתחרותיה, ובראשן הילטון, ולאפשר לחברי המועדון לבצע צ׳ק-אין מוקדם למלון, לבחור חדר ולוותר על מעבר בדלפק הקבלה. בשלב הראשון השירות זמין רק ב-22 מלונות בארה״ב אך הוא צפוי להתרחב לכלל מלונות הקבוצה עד סוף השנה.

ה-2 ליוני 2017

טיסה ראשונה לחברת הלואוקוסט החדשה Level

החברה, השייכת לקבוצת IAG, נולדה מוקדם יותר השנה ושמה לה למטרה לשנות את שוק הלואוקוסט מעל האוקיינוס האטלנטי. אתמול, ב-1 ליוני, המריאה הטיסה הראשונה של החברה החדשה מברצלונה (BCN) ללוס אנג׳לס (LAX). הטיסה הופעלה ע״י מטוס איירבאס A330 בעל 314 מושבים שיצא בתפוסה מלאה.

ה-2 ליוני 2017

מחירי השקה לכרטיסי בונוס בקו החדש של אלעל למיאמי

מחירים מוגזמים שמעניקים ערך נמוך מאוד לנקודות במימוש. עצתי היא שתוותרו על התענוג ותשמרו את הנקודות להזדמנות אחרת – אבל טוב להכיר את האפשרות.

ה-2 ליוני 2017

עד סוף החודש: ריכשו נקודות של SPG ב-35% הנחה

המחיר, בשקלול ההנחה, הוא 22.75$ לכל 1,000 נקודות. זה בערך השווי הריאלי של הנקודות כך שמדובר במחיר הוגן לכל הפחות. היתרון במבצע הנוכחי – שהוא מציע הנחה ישירה ולא בונוס נקודות, כך שניתן להנות מהמחיר המוזל גם ברכישת יתרה נמוכה יותר של נקודות. כדי להנות מההנחה יש לרכוש לפחות 5,000 נקודות מתוך המקסימום השנתי המותר של 30,000 נקודות. לילות-בונוס במלונות קבוצת סטארווד מתחילים מ-2,000 נקודות בלבד.

ה-26 למאי 2017

האם היינאן תפתח שלושה קוים נוספים מיעדים בסין לת״א?

חברת התעופה הסינית המובילה החלה להפעיל טיסות מבייג׳ינג לת״א בשנה שעברה. היא הורידה מחירים באגרסיביות, כדי לפגוע באלעל, והצליחה לבסס לעצמה נתח שוק מכובד מאוד שהספיק לה כדי להוסיף טיסות נוספות בקו. מאוחר יותר הכריזה החברה כי בכוונתה להפעיל גם טיסות ישירות משנגחאי לת״א החל מסוף 2017. כעת נודע שהחברה ביקשה מהרשויות בסין שיקצו לה ׳סלוטים׳ לטיסות לת״א מהשדות של שנגחאי (PVG), גוואנגז׳ו (CAN) וצ׳נגדו (CTU). בשלב הבא תצטרך החברה לבקש סלוטים בנתב״ג גם כן.

ה-26 למאי 2017

טריפל נקודות של אקור לשהיות בישראל וביוון בחודשי הקיץ

מבצע פשוט למדי של מועדון Le Club Accorhotels וכזה שנוגע לשוק המקומי ולכל אותם ישראלים שיצאו הקיץ לנפוש ולטייל ביוון. להזמנות עד ה-11 ליוני ולשהיות בין ה-1 ליוני וה-31 לאוגוסט. חברי מועדון ללא סטטוס בדר״כ צוברים 25 נקודות על כל הוצאה של 10 אירו ברוב מלונות קבוצת אקור – כך שבמסגרת המבצע יצברו 75 נקודות. כל 2,000 נקודות של אקור שוות שובר בסך 40 אירו לשימוש במלונות הקבוצה. או, במילים אחרות, עבור הוצאה של 270 אירו תוכלו לקבל 40 אירו בחזרה (בערך 15%).

ה-26 למאי 2017

ראיינאייר משנה את המשחק: מציעה מעתה טיסות המשך

אחד מעקרונות הפעילות הבסיסיים ביותר של חברות הלואוקוסט הוא שהטיסות נמכרות מנקודה לנקודה. כלומר, אין תעריפי הלוך/חזור, אין טיסות המשך ואין קודשיירינג. כל קטע טיסה הוא מוצר בפני עצמו ומשווק בהתאם. זה איפשר לחברות הלואוקוסט שלא להידרש להסכמי שת״פ עם חברות אחרות, טרקלינים בשדות, הסכמי העברת כבודה בין טיסות בשדות זרים וכיוצ״ב. ובכן, נראה שחברת הענק ראינאייר רוצה לשנות את העקרון הזה והחלה להציע טיסות המשך. נכון לכרגע השירות מוצע רק לעשרה קוים משדה התעופה פיומיצ׳ינו ברומא (FCO) אבל אם תראה החברה כי טוב כנראה שתרחיב את השירות לשדות נוספים. התפתחות מעניינת.

ה-26 למאי 2017

טרקלין מחלקה ראשונה חדש לאמריקן ב-JFK

בן, המוכר יותר בשם ׳לאקי׳, כותב את הבלוג המצוין OMAAT. לאחרונה הוא פירסם ביקורת ראשונה לטרקלין החדש של אמריקן בשדה התעופה קנדי בניו-יורק. נראה מדהים!

ה-26 למאי 2017

סקירה מעניינת על כל האיים הפופולריים ביותר ביוון

העיתון הבריטי הנחשב ״The Telegraph״ פירסם בתחילת החודש מאמר על 19 איים ביוון לפי המאפיינים השונים. מלבד התמונות היפות והמידע המועיל תוכלו לגלות במאמר מהו האי המתאים ביותר לכל סוג חופשה שתרצו.

ה-26 למאי 2017

קתאי תוסיף טיסה שבועית שישית לת״א בתקופת החגים

חברת התעופה המצוינת מהונג-קונג נהנית מביקוש גבוה בשוק המקומי ועוד לפני פתיחת הקו החדש (סוף מרץ) היא הודיעה שבהמשך השנה תוסיף טיסה שבועית חמישית אחרי שהלו״ז המקורי לקו היה לארבע טיסות שבועיות. מוקדם יותר החודש הודיעה החברה שבתקופת החגים, מה-18 לספטמבר ועד ה-23 לאוקטובר, היא תוסיף טיסה שבועית שישית בקו המבוקש. בתקופה זו תמריא טיסה אחת בכל יום בשבוע למעט יום רביעי.

ה-26 למאי 2017

בונוס של 2,000 אוויוס לכל שהייה במלונות קבוצת הילטון

מבצע חדש ומצוין למועדון Executive Club (בריטיש). עד ה-31 לאוגוסט יכולים חברי המועדון לצבור 2,000 אוויוס מכל שהייה במלונות קבוצת הילטון עד למקסימום של חמש שהיות ובונוס מצרפי של 10,000 אוויוס. ההרשמה נדרשת. שימו לב שעליכם לבחור באפשרות צבירת ״Points & Miles״ ולבחור ב-BAEC בתור מועדון התעופה המועדף.

ה-26 למאי 2017

30% הנחה על מלונות קבוצת הייאט באסיה והפסיפיק

מבצע די שיגרתי אבל ההנחה לא מבוטלת. להזמנות עד ה-30 למאי, לשהיות בין ה-9 ליוני וה-3 לספטמבר. סה״כ משתתפים במבצע 88 מלונות של הקבוצה. ההנחה נגזרת מהמחיר הגמיש הרגיל והתעריף המוזל אינו ניתן לביטול.

ה-19 למאי 2017

מלך הולנד מתוודה: עובד כבר עשרים שנה כטייס אזרחי 

יצא לכם לטוס בשנים האחרונות בטיסה של חברת התעופה ההולנדית ק.ל.מ? אולי בטיסה קצרה באירופה במטוסי הפוקר 70 של החברה? יכול מאוד להיות שהטיס אתכם לא אחר מאשר מלך הולנד בכבודו ובעצמו. המלך, וילם-אלכסנדר, ידוע כאדם צנוע למדי שמאוד מחובר לעמו וארצו – ובכלל בית המלוכה בהולנד הוא סמלי יותר מכל דבר אחר. אבל אף אחד לא היה מאמין שהוד מלכותו מחלטר בזמנו החופשי, פעמיים בחודש בשביל הכיף, כטייס אזרחי בחברות תעופה סדירות בארצו. כן, ממש ככה, לובש מדים, עובר בשדה התעופה, נכנס לקוקפיט ומטיס מטוס. הוא כמובן טייס מוסמך ומנוסה.

ה-19 למאי 2017

הירשמו למבצע החדש של מועדון SPG

במסגרת המבצע, שדורש הרשמה ותקף לשהיות עד ה-4 לספטמבר, חברי המועדון יהנו מצבירה של כפל נקודות משהיות של שני לילות ומעלה במהלך השבוע וצבירה של טריפל נקודות משהיות של שני לילות ומעלה במהלך הסופ״ש. הבונוס חל על הצבירה הבסיסית של 2 נקודות לכל 1$ בחיוב. לא כל מלונות הקבוצה משתתפים במבצע החדש.

ה-19 למאי 2017

ברית התעופה סטאר מגרילה פרס בסך 1,000,000 מיילים

הברית הגדולה בעולם חוגגת עשרים שנות פעילות ומחלקת פרסים. במסגרת הברית פועלים 21 מועדוני תעופה שונים וכל מי שחבר באחד מהם יכול להשתתף (רק פעם אחת, ומי שחבר במספר מועדונים צריך לבחור אחד). בספטמבר ייבחר זוכה אחד מכל מועדון תעופה, כלומר סה״כ 21 זוכים, שכל אחד מהם יזכה בפרס של מיליון מיילים או שווה ערך (מועדון התעופה של החברה הסקנדינבית סאס, EuroBonus, הוא היחיד שמציע כרטיסי טיסה במקום מיילים). 

ה-19 למאי 2017

מתקפות טרור גורמות לנזק כספי עצום לחברות התעופה

מחקר כלכלי של יאט״א, ארגון חברות התעופה העולמי, קבע כי מתקפות הטרור שהתרחשו בפריס ובבריסל בשנים 2015 ו-2016 גרמו לנזק מצטבר בהיקף של 2.5 מיליארד דולר לחברות התעופה האירופיות. כמובן שלארגון יש אינטרס להציג מספרים מנופחים כדי לעודד מדינות להשקיע יותר בביטחון אבל עם מספרים קשה להתווכח. 

ה-19 למאי 2017

אלעל מחלקת בונוסים שמנים למנהליה הבכירים

לאלעל הייתה שנה קשה למדי שבמרכזה מלחמה מתוקשרת ומלוכלכת בין הנהלת החברה לבין וועד הטייסים שלה שהובילה לביטולים רבים של טיסות וחכירות רטובות על ימין ועל שמאל. זאת ועוד, מניית החברה מתנהגת כמו רכבת הרים, נתוני הפעילות של החברה ממשיכים להעמיד אותה אחרונה כמעט בכל דירוג, המטוסים המיושנים סובלים מתקלות טכניות רבות, נתח השוק של אלעל בנתב״ג צונח מחודש לחודש, המוניטין של החברה בשפל חסר תקדים… וכל זה לא מפריע לבעלי השליטה לאשר מענקים בהיקף של מליוני ש״ח לבכירי ההנהלה. המנכ״ל, דוד מימון, יקבל מענק בסך 2.1 מיליון ש״ח על פועלו בשנת 2016. כי זה הכל כ״כ הגיוני.

ה-19 למאי 2017

הירשמו למבצע החדש של מועדון Marriott Rewards

במסגרת המבצע, שדורש הרשמה ותקף לשהיות עד ה-30 לאוגוסט, חברי המועדון יהנו מבונוס של 2,000 נקודות לכל שהייה החל מהשהייה השניה ובונוס נוסף של 2,000 נקודות לכל רשת מתוך הקבוצה שבה יתארחו החל מהרשת השניה. קבוצת מאריוט מפעילה כיום כ-18 רשתות שונות כך שמקסום הבונוס השני, ואני קצת בספק שמישהו יוכל למקסם אותו, יוביל לצבירת 34,000 נקודות בונוס. אני מעריך נקודות של מאריוט לפי שווי של 7$ לכל 1,000 נקודות.

ה-19 למאי 2017

נסיעות המונית מנתב״ג יהפכו זולות יותר

חברת Gett (הידועה יותר בשם ׳גט טקסי׳) בשיתוף חברת המוניות הדר-לוד זכו במכרז החדש להפעלת מוניות מנתב״ג. כחלק מתנאי המכרז נדרשו המשתתפות להציע תעריפים מוזלים מאלו הקיימים כיום ובין השאר הדבר התאפשר בזכות שינוי מודל העמלות של רש״ת (המודל החדש צפוי להכניס לה יותר כסף בשורה התחתונה – אז שלא תחשבו שרש״ת רוצה בטובת הנוסעים). התעריפון החדש מוזל מאוד ביחס לנוכחי והוא צפוי להיכנס לתוקף בתחילת החודש הבא אם כי המועד המדויק טרם נקבע.

ה-19 למאי 2017

האיסור על מכשירים אלקטרוניים לא יוחל לטיסות מאירופה לארה״ב

מוקדם יותר השנה הודיעה ארה״ב על איסור חדש להעלות מכשירים אלקטרוניים גדולים יותר מטלפון סלולרי לתא הנוסעים בטיסות שיעדן בארה״ב. האיסור החדש חל בינתיים רק על טיסות מרשימה קצרה של שדות תעופה במזרח התיכון. טענתי כבר אז שהאיסור החדש הוא בעיקרו פוליטי ומטרתו לפגוע בחברות תעופה מסוימות המפעילות טיסות מאותם שדות – ולראיה אף חברת תעופה אמריקנית לא טסה לשדות האלו. ובכן, השבועות האחרונים נודע שארה״ב שוקלת להרחיב את האיסור ההזוי שלה גם לטיסות מאירופה – דבר שייפגע קשות בחברות תעופה אירופיות רבות. החדשות הטובות הן שהבוע פורסם שבעקבות שיחות בין הצדדים הוחלט להקפיא בינתיים את ההחלטה הזו.

ה-12 למאי 2017

ניתן וכדאי להזמין חדרים במלונות עם נקודות של סאס

בחודש שעבר פרסמתי פוסט על שלושה מבצעים מעניינים לשכירת רכב. אחד המבצעים איפשר לצבור 5,000 נקודות של מועדון התעופה EuroBonus (סאס איירליינס) מכל השכרה של הרץ. המבצע בתוקף עד ה-30 ליוני. אז אם ניצלתם את המבצע הזה, או אתם עתידים לנצל אותו, דעו שיש דרך מעניינת להשתמש בנקודות האלו מלבד לכרטיסי בונוס בטיסות סאס או השותפות שלה בברית – וזה באמצעות הזמנת חדרים במלונות. גולת הכותרת היא שניתן להזמין לילה במלון מיי-פייר היוקרתי בלונדון, כולל ארוחת בוקר, תמורת 20,000 נקודות בלבד. כלומר, ארבע השכרות רכב – זולות ככל שיהיו – יכולות לסדר לכם לילה במלון במרכז לונדון שביום רגיל עולה מעל 300 פאונד. שווה!

ה-12 למאי 2017

גם ב-2016 נראה שיפור משמעותי בנתוני הטיפול בכבודה

בעשור האחרון חל שיפור דרמטי בכל הנושא של טיפול בכבודה. פעם מזוודות רבות לא היו מגיעות ליעדן עם בעליהן או אפילו אובדות לגמרי. כיום הסיכוי של מזוודה ללכת לאיבוד הוא אפסי והסיכוי שלה לנחות באותה טיסה עם בעליה גבוה הרבה יותר מבעבר. הנתון הסטטיסטי המרכזי בתחום מודד את מספר המזוודות שלא נוחתות בטיסה יחד עם בעליהן מכל 1,000 נוסעים. הנתון העולמי ב-2016 היה 5.73 בלבד – שמייצג עליה של 12% מול הנתון הזה ל-2015. זה אומר, באופן גס, שיש לכל נוסע סיכוי של 99.5% לאסוף את המזוודה שלו מהמסוע בסוף הטיסה. אבל הנתון הזה שונה בשווקים שונים, וכך למשל באירופה הוא 8.06 ובאסיה הוא 1.81 בלבד.

ה-12 למאי 2017

עד 30% הנחה להזמנת חדרים במלונות פיירמונט

אני סה״כ מתרשם מרשת המלונות פיירמונט. רוב מלונות הרשת הם יוקרתיים למדי אבל שומרים על תמחור שפוי (לרוב בטווח 200$ עד 300$ ללילה). מועדון הלקוחות של הרשת, President's Club, יכול להשתלם מאוד למי שיכול ורוצה להשלים עשר שהיות או שלושים לילות בשנה במלונות הרשת. כעת מציעה הרשת הנחה של עד 30% לשהיות עתידיות: להזמנה עד ה-31 לאוגוסט, לשהיות עד ה-30 לספטמבר.

ה-12 למאי 2017

שיתוף פעולה חדש בין מועדון FinnairPlus לאתר ההזמנות Kaligo

במסגרת השת״פ החדש יוכלו חברי המועדון של פינאייר לצבור נקודות מהזמנת מלונות באמצעות אתר ההזמנות קאליגו ואפילו להשתמש בנקודות שלהם כדי לבצע הזמנות. יחס ההמרה, כפי שאפשר לצפות, אינו אטרקטיבי – אבל זו כן אפשרות מעניינת לשימוש בנקודות. ניתן גם להשתמש בשילוב של כסף ונקודות כך שיתרת נקודות נמוכה יכולה אפקטיבית לתת הנחה להזמנה. שת״פ דומה קיים בין מועדון FlyingBlue (אייר פראנס וק.ל.מ) לבין אתר ההזמנות PointsHound. 

ה-12 למאי 2017

נשיא ארה״ב טראמפ יתארח במלון המלך דוד בירושלים

המלון, שנחשב לאחד היוקרתיים ביותר בבירה, אירח בעבר לא מעט נשיאים אמריקניים ואורחים מכובדים אחרים. לכבוד ביקורו של טראמפ המלון כולו יעמוד לרשות הפמלייה האמריקנית שתשתמש בו ובשני מלונות סמוכים נוספים. 

ה-5 למאי 2017

החלה לפעול הרכבת המפוארת ביותר בעולם

זו רכשת יפנית, איך לא. הרכבת החדשה כוללת עשרה קרונות ויכולה לארח רק 34 נוסעים בכל נסיעה – וזאת משום שכל הנוסעים זוכים לסוויטות מפוארות (שתיים עד שלוש בכל אחד מקרונות השינה) וכמובן פינוקים נוספים כמו קרון תצפית, קרון מסעדה ועוד. הנסיעה אורכת כ-60 שעות בלבד כולל עצירות במספר תחנות. הרכבת לא מהירה, בניגוד למה שאפשר לצפות ביפן, ומגיעה למהירות של בערך 110 קמ״ש בלבד. נסיעה ברכבת האולטרה-מפוארת היא סיפור יקר של קצת מעל 9,000$ ולמרות זאת הביקוש מרקיע שחקים. למעשה, הכרטיסים לנסיעות הראשונות נאלצו להימכר בצורה של מכרז לאור הביקוש הגדול ובינתיים נטען שנמכרו כל הכרטיסים לנסיעות בשנה הקרובה. 

ה-5 למאי 2017

המועדון של הייאט מציע בונוס של 30% ברכישת נקודות

המועדון, שנקרא כעת World of Hyatt, מציע מבצעי מכירת נקודות בדר״כ ארבע פעמים בשנה עם בונוס של 30% או 40% בכל פעם. מחיר הנקודות, תחת הבונוס הנוכחי של 30%, הוא 18.5$ לכל 1,000. בעיניי זה מחיר לא אטרקטיבי במיוחד אבל רכישת נקודות יכולה להיות כדאית עבור מי שצריך להשלים ליתרה הדרושה לו למימוש נקודות או למי שמצא מימוש כדאי מספיק שיצדיק את המחיר (ירח דבש במלדיביים?).

ה-5 למאי 2017

חברת התעופה איסלנדאייר שוקלת לפתוח קו חדש לת״א

הכיף בנתב״ג לא נפסק. רק לאחרונה הודיעה חברת הלואוקוסט האיסלנדית WOW שהיא תפתח קו טיסות נון-סטופ בין ת״א לריקוויק, בירת איסלנד, והנה המתחרה הגדולה שלה איסלנדאייר מתחילה לחמם מנועים גם כן. נציגי החברה נפגשו עם נציגי רש״ת במסגרת וועידה מקצועית שנערכה בבלפסט בחודש שעבר.

ה-5 למאי 2017

אתיהאד מציעה לנוסעיה כניסה בתשלום לטרקלין המחלקה הראשונה

אמירטס עשתה את הצעד הזה לאחרונה כך שלא מדובר במהלך תקדימי. החברה המובילה מאבו-דאבי מציעה כעת כניסה בתשלום לטרקלין המחלקה הראשונה המרשים שלה בשדה הבית. המחיר לא זול – החל מ-200$ לאדם עבור נוסעי מחלקת התיירים והחל מ-100$ לאדם לנלווים של נוסע במחלקה הראשונה או לנוסעי מחלקת העסקים המחזיקים בסטטוס גולד במועדון של אתיהאד. ביקרתי בטרקלין הזה והוא בהחלט מצוין אבל בעיניי הוא בהחלט לא מצדיק את המחירים האלו. 

ה-5 למאי 2017

מועדון AAdvantage (אמריקן) מוכר מיילים בהנחה של עד 40%

כרגיל מדובר בהנחה מדורגת של 10% עד 40% כנגזרת מכמות המיילים הנרכשת. על מנת להנות מההנחה המקסימלית יש לרכוש 150,000 מיילים (הכמות המקסימלית) במחיר כולל של 2884$. תחת ההנחה המקסימלית, אם כן, מחיר המיילים יורד ל-19.2$ לכל 1,000. זה מחיר הוגן למדי אבל במבצעים קודמים המועדון מכר מיילים במחיר נמוך יותר שהגיע עד כמעט 17$ לכל 1,000 מיילים. אני, כרגיל, לא ממליץ לרכוש מיילים באופן ספקולטיבי. 

ה-5 למאי 2017

אלעל מגייסת עובדים – והמשרות מופיעות כעת באתר החברה

נכון לכרגע אני רואה שמוצעות באתר לפחות עשרים משרות חדשות מכל התחומים. סביר להניח שעבודה באלעל היא בגדר דרך המלך עבור מי שמעוניין בקריירה בתחום התעופה על כל רבדיו. למידע נוסף על תהליך הגיוס לחברה לחצו כאן.

ה-5 למאי 2017

שני קודים חדשים להנחות באתרי הזמנות מובילים

השתמשו בקוד ״GETAWAY״ כדי לקבל 15% הנחה להזמנת מלון באתר Orbitz. השתמשו בקוד ״GOWONDER״ כדי לקבל 16% הנחה להזמנת מלון באתר CheapTickets. להזמנות עד ה-28 למאי ולשהיות בהמשך 2017. כרגיל ההנחות האלו לא חלות על מלונות של רשתות בינ״ל גדולות. שני האתרים שייכים לקבוצת אקספדיה.

ה-5 למאי 2017

אמריקן מצמצמת את מרווח הרגליים במחלקת התיירים

לא בכל מטוסי הצי שלה, ולא באופן מיידי, אבל עדיין מדובר בהצהרת כוונות כואבת. החברה הגדולה בעולם הזמינה מבואינג כ-40 מטוסים חדשים מדגם 737MAX שאמורים להיכנס לשירות עד שנת 2019. המטוסים האלו מקבילים בגודלם למטוסים מדגם 737-800 אלא שאמריקן החליטה לדחוס יותר מושבים למטוסים החדשים. במקום 160 מושבים, המספר הקיים בדגם 737-800, במטוסים החדשים יהיו 172 מושבים. כדי שזה יהיה אפשרי שלוש שורות במטוס יזכו למרווח רגליים מצומצם של 29 אינצ׳ לעומת 31 אינצ׳ כיום וכל שאר השורות במחלקת התיירים יזכו למרווח רגליים של 30 אינצ׳. החברה לא שינתה את שטח המחלקה הראשונה. כמו כן, תאי השירותים במטוסים החדשים יהיו קטנים יותר ביחס לאלו הנוכחיים – אם זה בכלל אפשרי.

ה-5 למאי 2017

חברת התעופה אליטליה נכנסת להליך פשיטת רגל

כתבתי לאחרונה פוסט מקיף על מצבה הכלכלי של אליטליה. באותו פוסט הסברתי את הצפי להמשך וציינתי שמנהלי החברה ככל הנראה יעדיפו להכריז על פשיטת רגל ו/או לחפש משקיעים חדשים לחברה לאור סירובם של העובדים לתוכנית הבראה. ההצבעה על המהלך הייתה השבוע ותוצאתה כצפוי. בינתיים ממשלת איטליה הגדילה את הלוואת הגישור לחברה לסכום של 600 מיליון אירו מה שיאפשר לחברה להמשיך לפעול, ככל הנראה, לפחות עד נובמבר 2017 וזאת מתוך כוונה שעד אז יימצאו לה משקיעים חדשים.

ה-5 למאי 2017

בונוס נדיב להזמנות של שני לילות ומעלה באתר PointsHound

כבר שנים שאתר ההזמנות נמצא בשיתוף פעולה קרוב עם מועדון התעופה FlyingBlue (אייר פראנס וק.ל.מ). במסגרת המבצע החדש כל חבר מועדון יכול להנות מבונוס חד-פעמי של 3,000 מיילים להזמנה של שני לילות או יותר. זה מבצע כדאי עבור מי שמטפח יתרה במועדון זה – שהוא במקרה אחד המומלצים ביותר לנוסעים ישראלים. בכל מקרה כדאי כמובן לבצע השוואת מחירים מסודרת מול אתרי הזמנות אחרים כי המחירים באתר PointsHound הם לא בהכרח הנמוכים ביותר בשוק. זאת ועוד, כדאי לזכור שבהזמנה כזאת אתם מוותרים על כל אפשרות לצבור קרדיט במועדון הלקוחות של המלון ו/או להנות מהחזר באמצעות קאשבק.

ה-5 למאי 2017

אלעל תפעיל מחדש את הקו למיאמי כבר השנה

עד שנת 2008 אלעל הפעילה קו טיסות נון-סטופ בין ת״א למיאמי. כמובן שהיא נהנתה ממונופול בקו הזה. אבל הטיסות הופסקו, ככל הנראה בשל חוסר כדאיות כלכלית. ועכשיו, על אף העובדה שהצי של החברה בקושי יכול לתמוך בלו״ז הטיסות הנוכחי שלה, אלעל מודיעה על חידוש הקו למיאמי. הקו צפוי להתחיל לפעול בנובמבר 2017 עם שלוש טיסות שבועיות במטוסי בואינג 777-200ER. אלעל תקבל ממשרד התיירות מענק חד-פעמי בסך 900,000 אירו על פתיחת הקו.

ה-28 לאפריל 2017

הירשמו למבצע הקיץ של מועדון IHG Rewards

מהדורה נוספת השנה למבצע ״Accelerate״. כמיטב המסורת של המועדון גם במסגרת המבצע החדש מקבל כל חבר מועדון אוסף של הצעות, או משימות אם תרצו, אותן הוא מתבקש להשלים על מנת להנות מבונוסים שונים. המבצע בתוקף לשהיות (ובמקרים מסוימים גם להזמנות) בין ה-15 למאי וה-31 לאוגוסט. מבצעים מהסוג הזה מעודדים גמיפיקציה גבוהה ונוטים להיות אטרקטיביים מאוד. המבצע הקודם של המועדון היה ברבעון הראשון של השנה וכתבתי על איך הצלחתי למקסם אותו. זיכרו גם שהמועדון מציע שלושה מבצעים נוספים כרגע ובתכנון נכון אפשר להנות מהם יחד.

ה-28 לאפריל 2017

אייר מרשל אמריקאית השאירה נשק בשירותים של מטוס

עוד תקרית מביכה לשירות המרשלים המוטסים (FAMS) שכפוף לרשות לבטיחות בתעבורה (TSA) שגם היא עצמה לא מפסיקה לספק כותרות שליליות. התקרית התרחשה ב-6 לאפריל במהלך טיסה של חברת דלתא ממנצ׳נסטר (MAN) לניו-יורק קנדי (JFK). במהלך אותה טיסה שכחה מאבטחת מוטסת של השירות את הנשק שלה בתא השירותים של המטוס. נוסע מצא את הנשק, מסר אותו לאחד מאנשי צוות הטיסה וזה העביר אותו חזרה למרשלית. היא ׳שכחה׳ לדווח על התקרית במשך מספר ימים ועל אף האירוע הבעייתי המשיכה בתפקידה כרגיל. שירות המרשלים קיים כבר מעל חמישים שנה, בהיקף כוח אדם גדול משמעותית מאז אירועי 2001, אך מעולם לא מנע אירועי טרור כלשהו או ביצע מעצר של פעיל טרור בטיסה. 

ה-28 לאפריל 2017

מבצע חדש לשכירת רכב מהרץ לחברי מועדון הנוסע המתמיד

המבצע מתוכנן להיות בתוקף לכל שנת 2017 והוא אטרקטיבי במיוחד למחזיקי כרטיס האשראי פלייקארד (רגיל, עסקי או פרימיום). חברי מועדון הנוסע המתמיד של אלעל יהנו מהנחה של 13% על הזמנות דרך חברת ׳קשר רנט א-קאר׳, המפעילה את הרץ-ישראל, וישירות באתר הישראלי של הרץ. מלבד ההנחה יהנו מחזיקי כרטיס אשראי פלייקארד מצבירה מוגדלת במיוחד של 40 נקודות לכל השכרה בעוד חברי המועדון האחרים יהנו מצבירה של 20 נקודות לכל השכרה. ההטבה אינה תקפה להשכרות בישראל וככל הנראה אין מינימום ימים לכל השכרה. למבצעים נוספים ראו את הפוסט הזה.

ה-28 לאפריל 2017

מבצע הקיץ של הילטון: כפל או טריפל נקודות

הרשמה נדרשת. המבצע תקף לשהיות מה-1 למאי ועד ה-31 לאוגוסט. במסגרת המבצע חברי המועדון יהנו מתוספת של 10 נקודות בונוס לכל 1$ בחיוב (מעבר ל-10 נקודות הבסיס לכל 1$). חברי מועדון בסטטוס דיימונד – הגבוה ביותר – יהנו מתוספת של 20 נקודות בונוס לכל 1$ בחיוב (טריפל נקודות). זיכרו שהמועדון מציע בונוס של 500 נקודות לכל הזמנה שמבוצעת באמצעות האפליקציה במהלך 2017

ה-28 לאפריל 2017

באפריל עברו בנתב״ג מעל 1.7 מיליון נוסעים

מדובר בעלייה חדה של בערך 25% לעומת אפריל 2016. על אף המגבלות החדשות על העלאת מכשירים סלולריים לטיסות לארה״ב הממריאות מאיסטנבול ועל אף המצב הפוליטי בטורקיה – טורקיש עדיין החברה הזרה הפעילה ביותר בנתב״ג וטורקיה היא עדיין יעד מוביל מבחינת תנועת הנוסעים (כמובן שרובם המוחלט בקונקשיין ליעדים אחרים). בנתב״ג פעילות כיום כ-139 חברות תעופה.

ה-28 לאפריל 2017

מדריך מקוצר לחוק שירותי תעופה מוגש ע״י אתר אמון הציבור

האתר מציג גירסה מקוצרת ל׳חוק טיבי׳, הוא חוק שירותי תעופה, אשר נועד להסדיר את זכויותיהם של נוסעים בתעבורה אווירית בטיסות מישראל ואליה. האתר לא מציג את הנוסח המלא של החוק. במקרה ואתם מאמינים כי אתם זכאים לפיצוי כספי על איחור או ביטול טיסה – הצעד הראשון צריך להיות הגשת בקשה ישירות לחברת התעופה. במידה ואתם נתקלים בסירוב תוכלו לפנות לעו״ד המתמחה בתחום התעופה או לאחת מהחברות המטפלות בתביעות מהסוג הזה.

ה-28 לאפריל 2017

עד 35% הנחה על מלונות קבוצת הייאט בתת-היבשת ההודית

מהדורת 2017 של מבצע ״Celebrate with Hyatt״. להזמנות עד ה-2 למאי ולשהיות עד ה-16 ליולי. כמובן שהתעריף המוזל דורש תשלום מראש ואינו ניתן לביטול – אז השתמשו בו רק במידה והתוכניות שלכם וודאיות. ההנחה מוצעת לכל המלונות של הייאט בהודו ולמלון היחיד של הייאט בנפאל – הייאט רג׳נסי הנהדר בקטמנדו. לרשימת המלונות של הייאט בהודו לחצו כאן.

ה-28 לאפריל 2017

מועדון התעופה Etihad Guest (אתיהאד) החל למכור מיילים

כמו מועדוני תעופה רבים אחרים גם המועדון של אתיהאד משתמש בשירותיו של Points.com למכירת המיילים. מחיר הבסיס הוא 2 סנט למייל, או, בתרגום, 20$ לכל 1,000 מיילים. סה״כ מדובר במחיר בסיס נמוך. כל חבר מועדון יכול לרכוש עד 60,000 מיילים בשנה קלנדרית.

ה-21 לאפריל 2017

הבידוק הביטחוני האמריקני, בחסות ה-TSA, מוכיח את עצמו שוב

שוטרת אמריקנית ממשטרת סנטה מוניקה (SMPD) הגיעה לשדה התעופה הבינ״ל של לוס-אנג׳לס (LAX) כשבתיקה – זה שעלה איתה בהמשך למטוס – היה אקדחה האישי (אפילו לא זה שניתן לה במשטרה) בצירוף שישה כדורים. באופן שלא הפתיע אף אחד בתעשייה בודקי הביטחון של השדה לא זיהו את הנשק ונתנו לשוטרת, שלא הייתה בתפקיד ולא על מדים, להמשיך לתוך הטרמינל. היא טסה עם אקדחה בטיסה בינ״ל לטייפה ורק שם גילתה שהוא ברשותה. היא דיווחה מיד לרשויות הביטחון בשדה הטיוואני. זו בהחלט לא הפעם הראשונה שנוסעים הצליחו להעביר נשק דרך עמדות הבידוק הביטחוני בשדות תעופה אמריקניים. 

ה-21 לאפריל 2017

50$ הנחה להזמנות של 400$ ומעלה באתר טסתי (Tasti.co.il)

סיבוב נוסף, ופחות אטרקטיבי, למבצע באתר ההזמנות שמפעילות ויזה-ישראל ואיסתא. בסיבובים הקודמים הוצעה הנחה של 100$ להזמנות של 350$ ומעלה (לפרטים נוספים לחצו כאן). ובכל זאת מדובר בהנחה נדיבה יחסית שפוטנציאלית יכולה להוזיל את מחירו של כרטיס טיסה ב-12.5%. שימו לב שאתר ההזמנות הזה מוגבל למדי ומאפשר הזמנת כרטיסי הלוך/חזור או בכיוון-אחד בלבד ורק במחלקת התיירים. בכל מקרה תמיד כדאי לבצע השוואת מחירים מול אתרים בחו״ל.

ה-21 לאפריל 2017

ניצחון ראשון למדיניות האמריקנית – אמירטס מצמצת פעילות

בתקופתו של הנשיא האמריקני הקודם, אובמה, החריף המאבק בין שלושת חברות התעופה האמריקניות הגדולות (אמריקן, דלתא ויונייטד) לשלושת חברות התעופה הגדולות מהמפרץ הערבי (אמירטס, אתיהאד וקטאר איירוויס). החברות האמריקניות טענו לפגיעה בתחרות אך הממשל האמריקני לא בא לעזרתן. מרגע שטראמפ נכנס לתפקיד השתנו הרוחות. תוך זמן קצר הגיע לעולם איסור הזוי על העלאת מכשירים אלקטרוניים גדולים לתא הנוסעים אך רק בהמראה ממספר שדות מאוד מסוימים שרובם ככולם באזור המזרח התיכון. באופן טבעי אלו היו החברות מהמזרח התיכון שנפגעו מהאיסור וכעת אנו רואים את התוצאה המשמעותית הראשונה: אמירטס, החברה הגדולה והעשירה ביותר מבין השלוש, מצמצמת פעילות בשוק האמריקני. 5 מתוך 12 היעדים של החברה בארה״ב יראו בקרוב ירידה בתדירות הטיסות של עד 50%.

ה-21 לאפריל 2017

מסלול מהיר לסטטוס במועדון SPG – עכשיו בדף רשמי

המועדון של סטארווד נחשב לאחד המובילים בתעשייה והוא מציע מסלול מהיר לסטטוס גבוה מזה שנים רבות. כעת ההצעה חודשה ותנאיה המלאים נמצאים באתר. המסלול המהיר פתוח לכל מבקש ודורש 9 לילות בתוך שלושה חודשים כדי להשיג סטטוס גולד או 18 לילות בתוך שלושה חודשים כדי להשיג סטטוס פלטינום. לתנאים המלאים לחצו כאן. טיפ: מועדון SPG מאפשר קרדיט לסטטוס על שלושה חדרים במקביל – בתנאי שהם תחת אותה הזמנה ומשולמים יחד – כך שתיאורתית ניתן להשלים את המסלול המהיר, אפילו לסטטוס פלטינום, בתוך פחות משבוע. השלמת המסלול המהיר ב-2017 תבטיח שהסטטוס הגבוה יהיה בתוקף עד סוף פברואר 2019.

ה-21 לאפריל 2017

חברת התעופה הסקנדינבית סאס איירליינס תחזור לישראל

לא חברה גדולה במיוחד ולא יוקרתית במיוחד אבל בעיניי היא אחת מחברות התעופה האירופיות הטובות ביותר. עד מרץ 2016 הפעילה החברה בין שתיים לארבע טיסות שבועיות בקו קופנהגן-ת״א אך הפסיקה אותן בשל מה שהוגדר ׳חוסר יציבות פוליטית׳. ועכשיו, כנראה בעידוד כספי של משרד התיירות, חוזרת החברה לישראל עם קו חדש בין שטוקהולם לאילת. הטיסות יחלו בחורף הבא.

ה-21 לאפריל 2017

רש״ת המציאה עמלה חדשה שתייקר את נסיעות המונית מנתב״ג

אין קץ למעלליה של רשות שדות התעופה. מדובר בגוף ממשלתי שאינו למטרת רווח שצובר בקופתו, שנה אחר שנה, סכומי כסף אדירים על חשבון הציבור. הכסף משמש, בין השאר, לטובת בונוסים שמנים מאוד לעובדי הרשות על אף שיש ביקורת רבה מאוד על הפעילות הלקויה שלה. הרשות הבטיחה להוזיל את עלויות הנסיעה במונית מ/אל נתב״ג, שדה מצוין עם קישור גרוע מאוד למרכזי אוכלוסיה, אבל נראה שהיא שוב בחרה במהלך שעושה בדיוק ההפך: שינוי מבנה העמלות בצורה כזאת שתבטיח לה, ככל הנראה, עוד כמה מיליוני ש״ח בכל שנה שיצאו, כמובן, מכיסם של העוברים בנתב״ג.

ה-21 לאפריל 2017

קופון ל-20% הנחה על טיסות אליטליה בקיץ הקרוב

המבצע להזמנה עד ה-26 לאפריל (כולל) ולטיסות בין ה-3 למאי וה-9 לספטמבר (למעט מספר תאריכים). המבצע תקף לכל מחלקות השירות ולכל יעדי החברה למעט אתונה, סאו פאולו וריו דה ג׳נרו. ההנחה היא על המחיר הסופי של הכרטיס כולל המסים וניתן להנות ממנה רק בהזמנה של נוסע יחיד באתר החברה. לפרטים נוספים לחצו כאן.

ה-14 לאפריל 2017

קתאי תחליף את המושבים במחלקת העסקים של מטוסי ה-A350

המבצע המטוסים החדשים ביותר בצי של קתאי כוללים מחלקת עסקים דומה מאוד לזו הקיימת במטוסים אחרים של החברה אך בגירסה מעודכנת. המושבים החדשים האלו מיוצרים ע״י חברת זודיאק וזכו לביקורות שליליות מאוד מהיום הראשון כתוצאה מהתקנה לא מתאימה, איכות הרכבה נמוכה ושאר בעיות. קתאי היא לא החברה היחידה שקיבלה מושבים תקולים מחברת זודיאק. החודש נודע שחברת זודיאק הסכימה לדרישתה של קתאי להחליף את כל המושבים בשלושת מטוסי ה-A350 הראשונים אשר בהם נרשמו התקלות. מטוסים מדגם זה פועלים בקו החדש של קתאי מהונג-קונג לת״א.

ה-14 לאפריל 2017

לילה שלישי חינם במלונות קבוצת סטארווד במגוון יעדים

המבצע מיועד למחזיקי כרטיס אשראי של מאסטרכארד (למרות שאני בספק שמלון כלשהו יבדוק), להזמנות ושהיות עד ה-1 ליוני 2017. במסגרת המבצע ניתן לקבל לילה שלישי חינם בהזמנת שלושה לילות, לילה רביעי חינם בהזמנת ארבעה לילות או שני לילות חינם בהזמנת שישה לילות במגוון רחב של מלונות הקבוצה במזרח-התיכון, אפריקה ואירופה. התעריף המוזל דורש תשלום מראש ואינו ניתן לביטול. 

ה-14 לאפריל 2017

קוד ל-15% הנחה להזמנת מלון באתר Orbitz (קבוצת אסקפדיה)

הקוד ״TRAVELBUG״ תקף להזמנות עד ה-23 לאפריל ולשהיות עד סוף 2017. כרגיל הקוד לא תקף למלונות של הרשתות הבינ״ל הבכירות אבל הוא כן תקף ללא מינימום לילות או מינימום עלות. משזה נאמר, כדאי תמיד לבצע השוואת מחיר לאתרי הזמנות מתחרים משום שאתר אורביץ לא תמיד מציע את המחיר הזול ביותר. הקוד ניתן לשימוש פעמיים לכל לקוח.

ה-14 לאפריל 2017

מועדון Etihad Guest (אתיהאד) הפך לפחות אטרקטיבי 

אתיהאד אינה שייכת לאחת משלושת בריתות התעופה אבל עושה מאמצים לבנות סוג-של ברית תעופה רביעית כשהיא במרכזה. כנגזרת למועדון התעופה שלה יש מעל עשרים חברות שותפות כשניתן לממש את המיילים עבור כרטיסי בונוס לטיסותיהן. אחת מהחברות האלו היא בריסל איירליינס. עד החודש מימוש מיילים לטיסות החברה היה כדאי במיוחד לאור טבלת מימוש נוחה בצורה בלתי סבירה. ובכן, החגיגה נגמרה – בלי הודעה מוקדמת מצד המועדון. כעת ניתן לממש מיילים גם לכרטיסי בונוס בכיוון-אחד, מה שלא היה ניתן קודם לכן, אבל העלות של כל כרטיסי הבונוס הכפילה את עצמה פי כמה. חבל מאוד.

ה-14 לאפריל 2017

חלקי טיטניום למטוסי הדרימליינר ייוצרו במדפסות תלת-מימד

רשות התעופה האמריקנית (FAA) אישרה לחברת בואינג להתקין במטוסיה רכיבים שונים המיוצרים במדפסות תלת-מימד ע״י חברות אחרות. זוהי פריצת דרך קטנה עבור בואינג שמקווה לייצר חלקים נוספים בדרך זו על מנת להוזיל עלויות. להערכת החברה החלקים שכבר עכשיו נמצאים בהזמנה, ומיוצרים כעת במדפסות תלת-מימד כאמור, יחסכו בין 2 ל-3 מיליון דולר מעלות הייצור של כל מטוס. 

ה-14 לאפריל 2017

חברת הלואוקוסט וויזאייר במדיניות חדשה לשינוי שם בכרטיס

החברה, שגם ככה נהנית ממוניטין חיובי מאוד בגזרת שירות הלקוחות, משפרת את תנאיה ומציעה אפשרות חינמית לשינוי/תיקון שם בכרטיס טיסה. כמובן שישנן הגבלות כי המטרה היא לא לאפשר ללקוחות להעביר כרטיסים ללקוחות אחרים. בשנים האחרונות היו דיווחים על מוכנות מצד החברה לבוא לקראת לקוחותיה בעניין זה אך כעת זו הפכה למדיניות פורמלית המוצגת באתר. כל הכבוד וויזאייר.

ה-14 לאפריל 2017

מבצע לחברי מועדון הנוסע המתמיד של אלעל שנולדו באפריל

זהו מבצע מתגלגל שהתחיל בשנה שעברה במסגרתו בכל חודש מוצעים כרטיסי בונוס למספר יעדים של החברה בהנחה משמעותית אך ורק לחברי מועדון שנולדו באותו חודש בשנה. כרטיסי הבונוס צריכים להירכש בצמוד לכרטיס נוסף בכסף – כך שזו בעצם הטבה שמיועדת לזוגות, לכל הפחות, ולא לנוסעים יחידים. ישנה הנחה נוספת למחזיקי כרטיס פלייקארד. היעדים במבצע החדש: אמסטרדם, וינה, ונציה, בוסטון והונג-קונג.

ה-7 לאפריל 2017

מסלול מהיר לסטטוס גולד של הילטון: ארבע שהיות ב-90 ימים

לא מדובר במבצע חדש אלא בהצעה שכמעט תמיד קיימת בגרסה זו או אחרת – וכעת היא מוצעת ללקוחות העסקיים של אמריקן אקספרס (אם כי בפועל פתוחה לכל אחד). לאחר ההרשמה יש להשלים ארבע שהיות (לא לילות!) במלונות הקבוצה ברחבי העולם בתוך 90 ימים. לאחר ארבע שהיות הסטטוס בחשבון יעודכן לגולד והוא יהיה תקף עד סוף 2018 (כך לפי תנאי ההצעה אם כי אני מאמין שהוא בעצם יהיה תקף עד לסוף פברואר 2019).

ה-7 לאפריל 2017

קוד ל-16% הנחה להזמנת מלון באתר CheapTickets (אסקפדיה)

הקוד ״ESCAPADE״ תקף להזמנות עד ה-23 לאפריל ולשהיות עד ה-30 לספטמבר. כרגיל הקוד לא תקף למלונות של הרשתות הבינ״ל הבכירות אבל הוא כן תקף ללא מינימום לילות או מינימום עלות. משזה נאמר, כדאי תמיד לבצע השוואת מחיר לאתרי הזמנות מתחרים משום שאתר CheapTickets לא תמיד מציע את המחיר הזול ביותר אם כי בדר״כ המחירים המוצגים בו זהים למחירים באתרי אקספדיה ואורביץ. שלושת האתרים שייכים לאותה קבוצה.

ה-7 לאפריל 2017

מהדורה חדשה למבצע FLYtime של אלעל – כרטיסי בונוס בהנחה

המבצע החדש תקף לרבעון השני של השנה: להזמנה ויציאה עד ה-30 ליוני. במסגרת המבצע מוצעים עשרות אלפי מושבים לכרטיסי בונוס בהנחה משמעותית של עשרות אחוזים למגוון רחב של יעדי החברה במחלקות התיירים והעסקים. מחזיקי כרטיס האשראי פלייקארד, על כל סוגיו, זוכים להנחה נוספת במספר הנקודות הדרושות לכל כרטיס. חשוב לזכור שמועדון הנוסע המתמיד גובה היטל-דלק על כרטיסי בונוס אך ניתן לשלם את התוספת הזאת בנקודות גם כן. המחירים המוצגים בדף המבצע הם לכרטיסי הלוך/חזור וניתן לרכוש כרטיסים בכיוון-אחד תמורת מחצית המחיר.

ה-7 לאפריל 2017

3,000 נקודות בונוס להזמנה ראשונה באפליקציה של קלאב קרלסון

המבצע לא דורש הרשמה מראש ופתוח לכל חברי המועדון. הבונוס יינתן באופן חד-פעמי להזמנה ראשונה באפליקציה מעתה ועד סוף 2017. 

ה-7 לאפריל 2017

עד ה-11 לאפריל: 25% הנחה על כרטיסי בונוס במועדון IberiaPlus

המבצע תקף לכרטיסי בונוס שיוזמנו עד ה-11 לאפריל ולטיסות עד ה-15 ליוני ובין ה-1 לאוקטובר ועד ה-15 לדצמבר. ההנחה תקפה לטיסות איבריה בלבד אך לכל היעדים ובכל מחלקות השירות. ניתן להעביר אוויוס בצורה חופשית בין המועדונים של בריטיש ואיבריה, כך שהמבצע רלוונטי מאוד גם לחברי המועדון של בריטיש, רק אנא שימו לב שהמועדון הספרדי (כמו גם הבריטי) גובה היטל-דלק על כרטיסי בונוס. לכן חשוב קודם לבדוק זמינות ומחיר באתר המועדון ורק אח״כ להעביר את האוויוס הדרושים לכרטיס הבונוס. כרטיס בונוס הלוך/חזור מת״א למדריד במחלקת התיירים דורש במסגרת המבצע רק 16,500 אוויוס.

ה-7 לאפריל 2017

מבצע של מועדון EuroBonus (סאס איירליינס) להשכרות רכב עם הרץ

לכבוד חגיגות 25 שנה להקמתו מציע מועדון התעופה של החברה הסקנדינבית, השותפה בברית סטאר, בונוס נדיב של 5,000 נקודות לכל השכרת רכב מחברת הרץ ללא תלות במשך ההשכרה (אפילו יום אחד) או בעלותה. את ההזמנות יש לבצע עד ה-30 ליוני 2017 ולהשלים את ההשכרות עד ה-30 לספטמבר 2017. כלומר, המבצע מתאים לשוכרים במהלך חופשת הקיץ הקרובה. בטבלאות המימוש של המועדון (ראו כאן) אפשר בהחלט למצוא כרטיסי בונוס אטרקטיביים.

ה-7 לאפריל 2017

איירבאס מתכננת לדחוס עוד עשרות מושבים למטוסי ה-A380 שלה

היצרנית האירופית הציגה בתחילת החודש תוכנית לעיצוב מחדש של תאי הנוסעים במטוס הענק שלה (שסובל מביקוש אפסי ממש בשנתיים האחרונות). במסגרת ההצעה החדשה לחברות התעופה איירבאס תשנה מבנה ומיקום המדרגות במטוס, תאי המנוחה של הצוות ומספר המושבים בכל שורה במחלקת התיירים (מ-10 ל-11) ובמחלקת תיריים-פרימיום (מ-8 ל-9). חברות תעופה שיבחרו בעיצוב החדש יוכלו להנות מתוספת של כ-80 מושבים סה״כ – כמובן על חשבון פגיעה בחוויית הטיסה של הנוסעים.

ה-7 לאפריל 2017

מבצע הרבעון השני של קלאב קרלסון: טריפל נקודות בונוס סופ״ש

במסגרת המבצע, המתקיים עד ה-30 ליוני, ניתן לצבור מקסימום של 100,000 נקודות. במבצע מקנה פי שלוש נקודות על כל השהיות במלונות הקבוצה בעולם (כלומר, 60 נקודות לכל 1$ בחיוב) ובונוס של 5,000 נקודות לכל לילה בין ימים ראשון ושני ובין ימים שני ושלישי. הרשמה נדרשת. לפרטים נוספים – ראו את הפוסט הזה.

ה-1 לאפריל 2017

טיסת בכורה לדגם החדש ביותר במשפחת הדרימליינר של בואינג

מטוסי סדרת ה-787 של היצרנית האמריקנית נחשבים פופולריים מאוד בקרב חברות תעופה מרחבי העולם. הם מתקדמים טכנולוגית, חסכוניים מאוד בדלק ומציעים חוויית טיסה משופרת לנוסעים. הדגם הראשון בסדרה היה 787-800 והמטוס הראשון נמסר לחברת אול-ניפון היפנית בספטמבר 2011. המטוס הראשון מהדגם הבא בסדרה, 787-900, נמסר לאייר ניו-זילנד ביולי 2014. גם אלעל צפויה לקבל החל מהשנה מטוסים משני הדגמים האלו. ובכן, אתמול בבוקר (שׁעון ארה״ב) המריאה טיסת הניסוי הראשונה של האח הגדול, 787-1000, אשר נמשכה כחמש שעות. סינגפור איירליינס צפויה לקבל את המטוס הראשון מדגם זה במהלך השנה הבאה וסה״כ בואינג קיבלה הזמנות לבערך 150 מטוסים מדגם זה.

ה-1 לאפריל 2017

האיסור החדש על מכשירים אלקטרוניים כולל גם אוזניות מבטלות-רעש

ע״פ מגזין אוסטרלי לנוסעים עסקיים האיסור האמריקני/בריטי החדש על העלאת מכשירים אלקטרוניים למטוסים כולל גם איסור על אוזניות מבטלות-רעש שהן מוצר פופולרי במיוחד בקשר נוסעים תכופים. האוזניות האלו גדולות יותר ממכשיר סלולרי ולכן נכללות באיסור, על אף שבפועל מדובר במוצרים קטנים למדי. 

ה-1 לאפריל 2017

דלתא תפעיל מטוסי איירבאס A330-300 חדישים בין ניו-יורק לת״א

אלו המטוסים החדישים ביותר בצי של דלתא שהחלו להגיע לחברה רק בחצי השני של 2016. המטוסים כוללים סה״כ 293 מושבים: 219 מושבים במחלקת התיירים, 40 מושבים מועדפים בקדמת מחלקת התיירים (דלתא קומפורט) ו-34 מושבי מיטה-שטוחה במחלקת העסקים. מטוסי האיירבאס החדשים יחליפו את מטוסי הבואינג 777-200ER הפועלים כיום בקו ובהם 291 מושבים.

ה-1 לאפריל 2017

חברת הלואוקוסט WOW תחל להפעיל טיסות מריקוויק לת״א

החברה האיסלנדית הודיעה כבר לפני מספר חודשים על כוונתה להיכנס לשוק הישראלי. כעת נראה שהיא קיבלה אישור להפעיל קו טיסות מריקוויק לת״א עם ארבע טיסות שבועיות החל מחודש יוני. החברה מפרסמת שכרטיס בכיוון-אחד מת״א לניו-יורק, דרך ריקוויק כמובן, יעלה החל מ-260$ בלבד. זו עסקה טובה רק לכאורה כי יש לזכור את כל העלויות הנוספות הכרוכות בטיסות לואוקוסט – וסביר להניח שרוב הנוסעים לא יטוסו לארה״ב עם כבודת יד בלבד. זאת ועוד, בחודשי החורף ואפילו בחודשי מעבר נוהגות החברות האירופיות להציע כרטיסים במחירים אטרקטיביים מאוד בין ישראל לארה״ב שמתחילים מתחת ל-600$ הלוך/חזור.

ה-1 לאפריל 2017

יותר מדי ישראלים מגיעים לנתב״ג עם דרכון שלא בתוקף

בכל חורף אני מעלה תזכורת לגבי חידוש דרכונים. גם השנה. המטרה היא להזכיר שחידוש דרכונים הוא זול יותר בחורף ורק כבדרך אגב להזכיר את המובן מאליו – שלא כדאי לשכוח לחדש דרכון. בכל זאת, מסתבר, יותר מדי ישראלים מגיעים לנתב״ג ללא דרכון בתוקף ונאלצים לשלם מעל 1,000 ש״ח כדי להוציא חדש בלשכת נתב״ג של משרד הפנים. היו יותר מ-24,000 כאלו ב-2016 לבדה.

ה-1 לאפריל 2017

המבצע החדש של הייאט: כפל נקודות

המבצע בתוקף לרבעון השני של השנה, מה-1 לאפריל ועד ה-30 ליוני. כפל נקודות החל מהשהייה השניה בכל מלונות הקבוצה בעולם. זהו המבצע התקופתי הראשון של מועדון World of Hyatt. הרשמה נדרשת.

ה-1 לאפריל 2017

בונוס נדיב למצטרפים למועדון MileagePlan

כתבתי מאמר על המועדון ואני מאמין שהוא אחד מהטובים ביותר לנוסעים תכופים. ובכן, כעת מציע המועדון בונוס של 5,000 נקודות למצטרפים חדשים שיירשמו למועדון עד ה-30 לאפריל וישלימו טיסה אחת עם אלסקה איירליינס (או וירג׳ן אמריקה) עד ה-30 לספטמבר. 5,000 מיילים יספיקו לכרטיס בונוס בכיוון-אחד בטיסות קצרות של אלסקה איירליינס (לדוגמה לאורך החוף המערבי של ארה״ב, אזור הפעילות העיקרי של החברה).

ה-23 למרץ 2017

הרץ זכתה במכרז של רש״ת להפעלת תחנה בטרמינל 3 בנתב״ג

חברת השכרת הרכב המובילה זכתה במכרז עם הצעה בסך 4.18 מיליון ש״ח. הזכייה מבטיחה לחברת הרץ את הזכות הבלעדית להשתמש בחניות של חניון פרדס, הצמוד לטרמינל 3, לשם איסוף והחזרת רכבים. זה כמובן נותן לה יתרון עצום על פני החברות האחרות שמורשות להחזיק דלפקים בטרמינל 3 ולפעמים אף למסור רכבים בחניון של הטרמינל – אך החזרת הרכבים תתבצע במתחם ייעודי הסמוך לטרמינל 1. המעבר בין הטרמינלים ובכלל בין האזורים השונים בנתב״ג מתבצע כיום באוטובוסים והוא נחשב איטי ולא יעיל. לקוחות הרץ יוכלו לזכות מעתה לשירות משופר משמעותית.

ה-23 למרץ 2017

אולי נראה בקרוב קו טיסות נון-סטופ בין ויטנאם לישראל

מתוך הפרסום באתר Ynet: ״ראשי שתי חברות התעופה של וייטנאם, "וייטנאם איירליינס" ו"VIetJet", יגיעו בקרוב לישראל כדי לפתוח במגעים לפתיחת קו תעופה ישיר בין ישראל לווייטנאם. כך הודיעו שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, ורמזי גבאי, יו"ר מכון היצוא, שעומדים בראש משלחת של 50 אנשי עסקים שמתלווה לביקור הנשיא ראובן ריבלין בווייטנאם. כיום אין טיסות ישירות בין המדינות, אך למרות זאת ב־2016 נרשמו 22 אלף כניסות של ישראלים לווייטנאם בהשוואה ל־14 אלף כניסות בשנת 2014. הווייטנאמים מעוניינים בהגברת התיירות לישראל והם מציעים פטור הדדי מוויזה…״.

ה-23 למרץ 2017

אמירטס מוכרת כניסה לטרקליני הדגל שלה

במהלך לא שיגרתי בעליל מציעה חברת התעופה כניסה לטרקליני הדגל שלה בשדה התעופה הבינ״ל של דובאי (DXB) תמורת תשלום לכל חברי המועדון שלה (הצטרפות בחינם) ללא קשר למחלקת השירות בה הם טסים. העלות היא 100$ לכניסה לטרקליני מחלקת העסקים או 200$ לכניסה לטרקלין המחלקה הראשונה. אלו מחירים גבוהים למדי, אפילו בהתחשב באיכות הטרקלינים, אבל מניח שיהיו קונים. 

ה-23 למרץ 2017

לילה שלישי חינם במגוון רחב של מלונות קבוצת אקור

המבצע בתוקף להזמנות עד ה-28 למרץ ולשהיות עד ה-28 למאי. התעריף המוזל של המבצע, כפי שאפשר לצפות, דורש תשלום מראש ואינו ניתן לביטול. משתתפים במבצע מאות מלונות ברחבי העולם – את הרשימה המלאה תוכלו למצוא כאן.

ה-23 למרץ 2017

קשה לפספס את העובדה שאמירטס נותנת חסות לריאל מדריד

חברות תעופה רבות צובעות את מטוסיהן בצביעות שונות ומשונות. זה הפך לעניין שבשיגרה. אבל אמירטס, בצעד משונה, החליטה לצייר חמישה שחקנים מובילים של קבוצת הכדורגל ריאל מדריד על צד אחד ממטוסי ה-A380 שנה. החברה נותנת חסות לקבוצה אבל אני בספק שהקבוצה ציפתה לפרסומת כזאת. 

ה-23 למרץ 2017

שדה התעופה צ׳אנגי בסינגפור שוב הוכתר כטוב ביותר בעולם

זה כבר נהיה שיגרתי וצפוי, שלא נאמר משעמם. חברת הדירוג SkyTrax – סה״כ הסמכות בתחום – הכתירה את שדות התעופה הטובים בעולם ל-2017, לכאורה ע״פ מדד אובייקטיבי ועצמאי, ואת המקום הראשון שוב תפס שדה התעופה הבינ״ל של סינגפור (SIN). שנה חמישית ברציפות. המשך העשיריה הראשונה מהמקום השני לעשירי: טוקיו הנדה (HND), סיאול אינצ׳ון (ICN), מינכן (MUC), הונג-קונג (HKG), דוחא (DOH), נאגויה (NGO), ציריך (ZRH), לונדון הית׳רו (LHR) ופרנקפורט (FRA). אני לא מסכים עם התוצאות האלו, למען הפרוטוקול.

ה-16 למרץ 2017

מועדון Hilton Honors מציע בונוס של 100% לרכישת נקודות

רכישת נקודות של הילטון יכולה להיות כדאית מאוד אבל אני לא יכול להמליץ על רכישה ספקולטיבית. תחת המבצע הנוכחי, שיתקיים עד ה-3 למאי, יינתן בונוס של 100% ברכישת בין 5,000 ל-80,000 נקודות (המכסה השנתית). כלומר, ניתן להכניס לחשבון עד 160,000 נקודות חדשות. בשקלול הבונוס המחיר הממוצע יורד ל-5$ לכל 1,000 נקודות בלבד. לילות בונוס במועדון של הילטון, להזכירכם, מתחילים מ-5,000 נקודות בלבד (או 25$ ברכישת הנקודות במסגרת המבצע).

ה-16 למרץ 2017

מועדון Flyingblue משנה לטובה את תנאי תפוגת המיילים שלו

עד היום מיילים של מועדון התעופה הזה היו נמחקים לאחר 18 חודשים רצופים שבהם חבר המועדון לא טס עם אייר פראנס או ק.ל.מ. כלומר, לא היה מספיק לקרדט טיסות של חברות אחרות בברית אלא היה צריך לטוס לפחות פעם אחת עם שתי החברות הנ״ל. ובכן, נראה שהמועדון החליט להטיב את התנאים וכעת התקופה הוארכה ל-24 חודשים וכל טיסה עם אחת השותפות של המועדון – רוצה לומר, כל החברות האחרות בברית סקיי ועוד – נחשבת לפעילות מספיקה כדי להאריך את תוקף המיילים. זה שינוי מצוין!

ה-15 למרץ 2017

מבצע חדש למועדון קלאב קרלסון: 30% הנחה ו-2,500 נקודות בונוס

מהדורה חדשה למבצע DreamDeals. במסגרת המבצע ניתנת הנחה של עד 30% על לילות ב-350 מלונות של קבוצת קרלסון-רזידור ברחבי העולם ובנוסף בונוס של 2,500 נקודות לכל שהייה. התעריף המוזל הוא כמובן לא גמיש ודורש תשלום מלא מראש – וכאן חסרונו. אבל אם ממילא תכננתם להזמין מלון של הקבוצה לתקופה הקרובה זו יכולה להיות הזדמנות מצוינת להנות ממחיר נמוך יותר וקצת נקודות בונוס. המבצע להזמנות עד ה-26 למרץ ולשהיות בין ה-1 לאפריל וה-18 ליוני.

ה-15 למרץ 2017

אלעל צפויה להתחיל להפעיל מטוס דרימליינר בקיץ הקרוב

לפי מנהל המכירות של אלעל בקנדה היעד הראשון שיקבל את המטוס החדש בצי של אלעל, בואינג 787-9, יהיה לוס אנג׳לס (LAX). הצפי הנוכחי הוא להתחלת הפעלת המטוס בקו כבר בספטמבר 2017. המטוס צפוי להימסר לאלעל במהלך הקיץ ובשבועות הראשונים הוא יופעל בקוים קצרים, ככל הנראה ליעדים מרכזיים באירופה, לטובת אימון צוותים כמקובל בענף. כמו כן, מקורות ארגנטינאים מוסרים כי אלעל נמצאת במו״מ לפתיחת קו חדש לבואנוס איירס אבל אני לא יודע מהי רמת האמינות של הדיווח האחרון.

ה-9 למרץ 2017

שוב: קופון ל-20% הנחה על טיסות אליטליה ליעדים בצפון-אמריקה

נראה שהקופונים האלו לא נגמרים אלא רק מתחלפים. הקופון החדש, "BREAKIL״, מציע 20% הנחה על טיסות לניו-יורק, מיאמי ומקסיקו סיטי ליציאות בין ה-1 למאי וה-31 לדצמבר 2017 (להוציא חודשי שיא העונה, יולי ואוגוסט, וכן תאריכים נבחרים באוקטובר ודצמבר). הקופון תקף לכל מחלקות השירות ולהזמנות עד ה-15 למרץ (כולל). בחודשים מאי ויוני אפשר למצוא כרטיסי הלוך/חזור ליעדים האלו החל מ-550$ במחלקת התיירים, החל מ-1300$ במחלקת תיירים-פרימיום והחל מ-2200$ במחלקת העסקים. המחירים לפני ההנחה שחלה על המחיר הסופי לרבות המסים. 

ה-9 למרץ 2017

קטאר איירוויס מהמרת על השוק המקומי בהודו

חברת התעופה היוקרתית שבסיסה בדוחא מעוניינת להקים בעתיד הקרוב חברת תעופה משלה שתפעיל טיסות פנימיות בהודו (ואולי למדינות סמוכות, אם כי לא בשלב ראשוני בכלל רגולציה הודית). טרם נמסרו פרטים מדויקים ולוח זמנים אבל המנכ״ל האקזנצטרי של קטאר איירוויס, אכבר אל באקר, טוען שלחברה החדשה יהיו כ-100 מטוסים בצי. ככל הנראה מטוסים צרי-גוף. קטאר איירוויס ניסתה בעבר להקים חברת תעופה אזורית קטנה אך המהלך לא צלח.

ה-9 למרץ 2017

בעונת הקיץ בריטיש מוסיפה חמש טיסות שבועיות לקו לונדון-ת״א

בין ה-27 למרץ ועד ה-28 לאוקטובר תפעיל בריטיש לא פחות מ-19 טיסות שבועיות בין שדה התעופה הית׳רו בלונדון לנתב״ג מתוכן 7 טיסות באמצעות מטוסי בואינג 787-9 שהם החדישים ביותר בצי של החברה. אין ספק שמדובר בשדרוג משמעותי ובחודשים הקרובים בריטיש תוכל להציע לנוסעים ישראלים קישוריות טובה יותר דרך שדה הבית שלה.

ה-9 למרץ 2017

בונוס של 5,000 נקודות במועדון של ג׳ט בלו לאחר טיסה אחת בלבד

מבצע למצטרפים חדשים למועדון התעופה TrueBlue. יש להשלים טיסה אחת לפחות עד ה-16 לאפריל כדי להנות מהבונוס וזאת בנוסף לצבירה הרגילה של 6 נקודות מועדון לכל 1$ בעלות הכרטיס (לא כולל מסים). ג׳ט בלו נמצאת בהסכם שיתוף פעולה עם אלעל ומציעה טיסות המשך בתוך ארה״ב והמועדון מאפשר לחבריו לפחות חשבון משפחתי. אם במקרה יש לכם טיסה קרובה עם ג׳ט בלו ואינכם רשומים עדיין למועדון – כדאי בהחלט!

ה-9 למרץ 2017

עד 35% הנחה במלונות קבוצת סטארווד להזמנה ביומיים הקרובים 

גירסה נוספת למבצע הקבוע של מועדון SPG שנקרא ״Hot Escapes״. מעל מאתיים מלונות של הקבוצה מציעים הנחה של 15% ומעלה לשהיות בששת השבועות הקרובים. רוב המלונות הם בצפון-אמריקה, אבל כמה עשרות גם ביבשות אחרות. חברי מועדון SPG זוכים להנחה נוספת, וכמובן שההרשמה למועדון היא בחינם. 

ה-7 למרץ 2017

לשלושה ימים בלבד: טיסות של סנדור החל מ-49$

סנדור, למי שלא מכיר, היא חברה-בת של אלעל להפעלת טיסות שכר (צ׳רטר). היא מפעילה טיסות ליעדים שונים באירופה, שאלעל לא טסה אליהם, על בסיס עונתי. הכל עם מטוסים וצוות של אלעל, הלכה למעשה. כעת החברה מציעה כרטיסים בכיוון-אחד החל מ-49$ ליעדים נאפולי, טבליסי, לובליאנה, זאגרב, קרקוב וקליארי (סרדיניה) והחל מ-99$ ליעדים ליסבון, פורטו, מאלגה וניס. הכרטיסים האלו משווקים גם דרך אתרי הזמנות כך שניתן לחפש אותם בקלות רבה באמצעות גוגל-פלייטס או אתרי השוואת מחירים כמו קיאק. החדשות הטובות: המחירים המוזלים ליציאה מת״א עד סוף אוקטובר, לרבות עונת הקיץ. החדשות הפחות טובות: המחירים מהיעדים האלו חזרה לת״א גבוהים משמעותית, אז, בעצם, המבצע הזה הוא רק חצי טוב.

ה-4 למרץ 2017

עד 50% בונוס ברכישת מיילים של מועדון FlyingBlue

מועדון התעופה של אייר פראנס וק.ל.מ, שהוא סה״כ אחד המומלצים לנוסעים ישראלים משום שהוא מכליל את ישראל כחלק מאירופה לטובת כרטיסי בונוס, מציע כעת בונוס של עד 50% ברכישת מיילים. המבצע בתוקף עד ה-12 למרץ. הבונוס מדורג ועל מנת להנות מ-50% תוספת יש לרכוש לפחות 30,000 מייילים. תחת הבונוס המקסימלי מחיר המיילים יורד ל-18.3 אירו לכל 1,000 מיילים. 

ה-3 למרץ 2017

בקרוב אולי יהיה ניתן לרכוש קפה בנתב״ג ב-10 ש״ח בלבד

רשות שדות התעופה, גוף שנאמר עליו שהוא מושחת ברמות הגבוהות ביותר, יצא במכרז חדש להפעלת בתי קפה בטרמינל 3 בנתב״ג. במסגרת המכרז נקבע שיהיו ארבעה מוצרים עם מחיר מטרה מפוקח: 7 ש״ח לאספרסו או בקבוק מים ו-10 ש״ח לקפוצ׳ינו או קוראסון חמאה. כדי לעודד חברות להיכנס למכרז הורידה רש״ת את דרישת הסף לשכר דירה בשדה ל-5 מיליון ש״ח בשנה בלבד – זאת לעומת 9 מיליון ש״ח לשנה שרשת ארקפה שילמה לה במהלך עשור של פעילות. לטענת מי שהפעיל את הסניף בנתב״ג מדובר בשכ״ד גבוה פי עשרים מזה הנהוג במרכז ת״א ולכן המחירים בנתב״ג גבוהים כ״כ. כלומר, האשמה נופלת על רש״ת שמתנהגת בחמדנות ומאלצת את המחירים בשדה להישאר בשמיים. נחיה ונראה מה ייצא מהמכרז הזה, אל בינתיים רוב הדיירים בנתב״ג מאוד לא מרוצים מרש״ת.

ה-3 למרץ 2017

עד 30% הנחה ברכישת נקודות של מועדון SPG

במסגרת מבצע חדש, שיתקיים עד ה-30 לאפריל, ניתנת הנחה של עד 30% ברכישת נקודות בצורה מדורגת כתלות במספר הנקודות הנרכשות. כדי להנות מההנחה המקסימלית יש לרכוש לפחות 20,000 נקודות במחיר כולל של 490$. המועדון מוכר נקודות בשיגרה תמורת 35$ לכל 1,000 כך שתחת ההנחה המקסימלית המחיר יורד ל-24.5$ לכל 1,000. כדאי לזכור שניתן להמיר נקודות של SPG גם לנקודות של מאריוט ביחס של 3:1 וגם למיילים או נקודות של מועדוני תעופה רבים ביחס של 1:1 ברוב המקרים. זאת ועוד, בהמרה למיילים או נקודות ניתן בונוס של 20% בהמרה של 20,000 נקודות (שהופכות, אם כן, ל-25,000 מיילים לדוגמה). בדרך זו תוכלו למעשה לרכוש 25,000 מיילים במועדון תעופה נבחר במחיר של 19.6$ לכל 1,000. 

ה-3 למרץ 2017

האתר הנהדר WhereToCredit עבר שדרוג קל

מדובר בכלי מצוין שאני משתמש בו לעיתים תכופות כדי להבין כמה מיילים ונקודות אוכל לצבור מכל כרטיס פוטנציאלי ע״פ מחלקות הכרטוס וחברות התעופה. האתר ידידותי מאוד למשתמש, לא דורש לימוד כלשהו, מהיר ובעיצוב פשוט. שימרו במועדפים, זו המלצתי. לאחרונה עבר האתר חידוש עיצובי קל והוא יודע להציג כמה מיילים/נקודות למימוש (RDM, בעגה המקובלת) תוכלו לצבור בכל מועדון תעופה לפי הסטטוס שלכם בו. כלומר, האתר יודע לשקלל פנימה את הבונוס הצפוי לסטטוס. שיפור נחמד.

ה-3 למרץ 2017

נתב״ג יהיה היעד השני אליו תשלח יונייטד את מטוסיה החדשים

יונייטד מפעילה כיום טיסות ישירות לת״א מניוארק (EWR) וסן-פרנסיסקו (SFO). לאחרונה עדכנה החברה את הלו״ז שלה והודיעה שהחל מחודש מאי אחת הטיסות היומיות שלה מניוארק לת״א תופעל ע״י המטוס החדש ביותר בצי שלה הבואינג 777-300ER שנקרא בקיצור 77W. המטוס הזה כולל מחלקת עסקים משופרת, פולאריס שמה, ומצד שני הוא צפוף הרבה יותר במחלקת התיירים עם עשרה מושבים בכל שורה במקום תשעה במטוסים אחרים. זה לא מקרי שיונייטד בוחרת לשלוח את המטוס לת״א, לעומת יעדים יוקרתיים אחרים שלה בעולם, משום שהטיסות לת״א נהנות מאחוזי תפוסה גבוהים בצורה חריגה ולכן תוספת המושבים בקו היא כמעט הכרחית מבחינת החברה.

ה-3 למרץ 2017

טיסות אלעל מאחרות פחות מבעבר, מסתבר…

ע״פ נתוני חודש פברואר של אתר FlightStats, שהוא אחד האתרים המובילים בעולם לניתוח נתוני תעופה ונחשב לסמכות בתחום, אלעל עלתה למקום ה-37 מתוך 42 החברות הבינ״ל שנבחנו על דיוק הפעילות שלהן. זו בשורה חיובית מאוד כי אלעל החזיקה במקום האחרון בדירוג זה לאורך כמעט כל החודשים בשנתיים האחרונות. ע״פ הנתונים אחת מכל שלוש טיסות אלעל לא נוחתת ביעדה בזמן (הגדרה: באיחור של רבע שעה ומעלה מהזמן המתוכנן) והאיחור הממוצע הוא של 41 דקות. 

ה-3 למרץ 2017

שינויים משמעותיים למועדון התעופה KrisFlyer (סינגפור איירליינס)

ב-23 למרץ ייכנסו לתוקף שלושה שינויים בתנאי המועדון: (1) לא תינתן יותר הנחה של 15% במימוש מיילים לכרטיסי בונוס שיוזמנו ישירות באתר המועדון לטיסות סינגפור איירליינס וסילק-אייר. וחבל, זו הייתה הטבה ידועה ופופולרית של המועדון. (2) יהיו שינויים לטבלאות המימוש של המועדון כשבעצם חלק לא מבוטל מכרטיסי הבונוס יהפכו יקרים יותר. (3) המועדון לא יגבה יותר הטל-דלק כחלק מעלות כרטיסי בונוס בהתאם להחלטה של החברה העצמה להסיר את היטל-הדלק כשורת עלות נפרדת בתמחור כרטיסי הטיסה הרגילים שלה והטמעת העלות לתוך תעריף הבסיס. כלומר, עלות כרטיסי הבונוס הופכת יקרה יותר במיילים אבל זולה יותר בתוספת הכספית שלצידם. מועדון KrisFlyer היה ונשאר אחד ממועדוני התעופה הפופולריים ביותר בברית סטאר.

ה-3 למרץ 2017

הלוך/חזור מת״א לוורשה, בטיסות ישירות של לוט, החל מ-149$ בלבד

חברת התעופה הפולנית לוט מציעה כעת תעריפים מוזלים, ׳רזים יותר׳, שנקראים בפשטות ״Saver״. התעריפים האלו אינם כוללים משלוח כבודה לבטן המטוס או בחירת מושב במטוס עד מועד הצ׳ק-אין, וכמו כן הם אינם מאפשרים ביצוע שינויים כלל. בקו לת״א התעריף המוזל זול ב-20$ לכיוון מול התעריף הרגיל של החברה. במקביל הורידה החברה את המחירים לטיסותיה בקו וורשה-ת״א וכעת ניתן למצוא כרטיסי הלוך/חזור החל מ-149$ בלבד בתעריף הבסיסי החדש והחל מ-189$ בתעריף הרגיל (שכולל משלוח כבודה, כאמור). כרגע יש זמינות לכרטיסים במחירים האלו גם לסוף עונת הקיץ ועונת החגים שאחריה. הכרטיסים המוזלים של החברה מכורטסים במחלקת כרטוס O ומאפשרים לצבור מיילים/נקודות לפי 25% ממרחק הטיסה בלא מעט ממועדוני התעופה של ברית סטאר.

ה-3 למרץ 2017

מבצע חדש ומעניין לצבירת מיילים של יונייטד מהשכרת רכב עם הרץ

במסגרת המבצע החדש, שיהיה בתוקף עד ה-31 למאי, כל השכרת רכב מקטגוריית הרכבים הסטנדרטיים (Mid-Size) ומעלה – אפילו ליום אחד בלבד – תזכה בבונוס של 1,500 מיילים מעבר לצבירת המיילים הרגילה שהיא בין 500 מיילים (חבר מועדון ללא סטטוס) ועד 1,250 מיילים (חבר מועדון בסטטוס הגבוה ביותר). כלומר, חברי מועדון יכולים לצבור בין 2,000 מיילים ל-2,750 מיילים אפילו על השכרה קצרה וזולה. בנוסף, כרגיל במבצעים האלו, חברי המועדון של יונייטד יהנו גם ממחיר מוזל של ההשכרה עצמה – לכאורה עד 40% הנחה. הבונוס יינתן רק עבור הזמנות שיבוצעו באתר יונייטד עם תאריך איסוף רכב של ה-31 למאי או קודם.

ה-3 למרץ 2017

אייר אינדיה הגישה בקשה לפתיחת קו חדש בין ת״א לדלהי

החברה הלאומית של הודו, שנמצאת בקשיים כלכליים חמורים ונשקלת הפרטתה המיידית, הגישה רשמית בקשה לפתיחת קו חדש לת״א מדלהי (DEL) עם שלוש טיסות שבועיות החל מחודש מאי הקרוב. הזכרתי את האפשרות הזאת במספר פוסטים לאחרונה ואני שמח לגלות שאכן ההחלטה נפלה על פתיחת קו חדש, לדלהי, ולא על תחרות ישירה עם אלעל בקו למומביי. ראוי לציין שאייר אינדיה הפעילה בעבר קו ממומביי לת״א בסוף שנות ה-90 לתקופה קצרה אך סגרה אותו לאחר שהגיעה להסכם אי-תחרות עם אלעל (שנפסל אח״כ בבית משפט ישראלי). אייר אינדיה צפויה לקבל מענק חד פעמי של 750,000$ לטובת מאמצעי שיווק הקו.

ה-24 לפברואר 2017

בשעה טובה: אויישה משרת סמנכ״ל השיווק במשרד התיירות

״משרד התיירות הודיע היום (ה') על בחירתה של הילית מגד ברגבאום לתפקיד סמנכ"לית השיווק של משרד התיירות, לאחר שמאז אוקטובר 2015 לא כיהן איש במשרה זו. מגד ברגבאום זכתה במכרז לתפקיד מבין יותר מ-200 מועמדים, כאשר דרישות המכרז הוגדרו מחדש לאחר שנים, והותאמו לסביבה השיווקית התחרותית המודרנית״.

ה-24 לפברואר 2017

הסכם שיתוף פעולה חדש בין אלעל לקוונטס האוסטרלית

ראש הממשלה נתניהו, ורעייתו כמובן, הגיעו לביקור רשמי באוסטרליה. אלעל ניצלה היטב את הביקור כדי להציג הסכם שיתוף פעולה חדש ורחב יותר עם נושאת הדגל האוסטרלית באירוע מתוקשר שבו השתתפו המנכ״לים של שתי החברות. במסגרת ההסכם החדש – שמשנה מעט מאוד את המציאות תחת ההסכם הנוכחי – יהיו טיסות קודשייר בקוים בין אסיה לאוסטרליה וישראל ואין דרום-אפריקה לישראל. לא מדובר באיזו בשורה גדולה לשוק הישראלי אבל משהו שכדאי להכיר.

ה-24 לפברואר 2017

בונוס של עד 40% ברכישת מיילים ממועדון MileagePlan (אלסקה)

המבצע בתוקף עד ה-6 לאפריל (תקופה ארוכה, זה חריג) והבונוס ניתן באופן מדורג: ברכישת 10,000 עד 19,000 מיילים יינתן בונוס של 20%, ברכישת 20,000 עד 39,000 מיילים יינתן בונוס של 30% וברכישת 40,000 עד 60,000 מיילים יינתן בונוס של 40%. תחת הבונוס המקסימלי מחיר המיילים יורד עד 21.1$ לכל 1,000 מיילים. 

ה-20 לפברואר 2017

נחתם הסכם חדש בין טייסי אלעל להנהלת החברה

בשנה האחרונה החריף המאבק בתוך אלעל ועלה עד כדי כמה פעולות קיצוניות שפגעו אנושות גם בתפקודה התקין של החברה וגם ברוות נוסעיה. הטייסים, בהנחיית הוועד, דאגו לשבש בצורה קשה את טיסות החברה במטרה לכפות את רצונם על ההנהלה. עיקר המחלוקת נגעה להעסקתם של טייסים שיגיעו לגיל 65 (אז אסור יהיה להם לטוס יותר ע״פ תקנות הטיס החדשות) ועד פרישתם בגיל 67 (ע״פ החוק הישראלי). ובכן, נראה שהטרור של הטיסיים הצליח והם קיבלו את מבוקשם בהסכם חדש. חלק מהטייסים שיגיעו לגיל 65 יפרשו מהחברה בתמורה למענק פיטורים של 500,000 עד 600,000 ש״ח אך רובם ימשיכו להיות מועסקים לשנתיים נוספות בתפקידי קרקע עם משכורות של אנשי צוות אוויר. כן, ככה סוחטים חברה.

ה-17 לפברואר 2017

שוב: 20% הנחה על טיסות אליטליה למגוון רחב של יעדים

בפעם השלישית (לפחות) בחודשים האחרונים מציעה חברת התעופה האיטלקית 20% הנחה על כרטיסי טיסה לרכישה באתר החברה. ההנחה תקופה להזמנה של מבוגר אחד בלבד, למגוון רחב של יעדים בכל מחלקות הכרטוס, להזמנה עד ה-23 לפברואר (כולל) ולטיסות מה-1 למאי ועד ה-31 לדצמבר (חזרה אחרונה). סה״כ מדובר במבצע מצוין. לפרטים נוספים ראו את הפוסט הזה. קוד הקופון הפעם הוא ״EASYTLV״.

ה-16 לפברואר 2017

בונוס של 500 נקודות להזמנת באפליקציה של הילטון

האפליקציה של מועדון Hilton Honors היא גם ככה בין הטובות בשוק. היא נוחה, היא יחסית מהירה, היא פונקציונלית מאוד ואפילו יכולה לשמש כמפתח לחדר (ולכל הדלתות במלון, בעצם) במלונות מסוימים שאימצו את השירות. כעת מציע המועדון בונוס של 500 נקודות לכל הזמנה שתבוצע באפליקציה לשהיות עד סוף 2017. ככה פשוט. המבצע דורש הרשמה.

ה-15 לפברואר 2017

ארבעה קופונים זמינים כעת באתרי הזמנות גדולים

השתמשו בקוד הקופון ״IHEARTU״ כדי לקבל 16% הנחה על הזמנת מגוון רחב של מלונות באתר CheapTickets מקבוצת אקספדיה (בתוקף עד ה-19 לפברואר, לשהיות עד ה-30 לספטמבר). השתמשו בקוד הקופון ״TAKEMEAWAY״ כדי לקבל 15% הנחה על הזמנת מגוון רחב של מלונות באתר Orbitz מקבוצת אקספדיה (בתוקף עד ה-20 לפברואר, לשהיות עד ה-30 לספטמבר). השתמשו בקוד הקופון ״EML1113״ כדי לקבל 11% הנחה על הזמנת מגוון רחב של מלונות בבריטניה בלבד באתר Hotels.com (בתוקף עד ה-27 לפברואר, לשהיות עד ה-13 לאוגוסט). השתמשו בקוד הקופון ״PRESIDENTSDAY״ כדי לקבל 10% הנחה על מגוון רחב של מלונות באתר Hotels.com (בתוקף עד היום, ה-15 לפברואר, לשהיות עד ה-31 למאי). כרגיל מלונות של רשתות בינ״ל לא תקפים לטובת ההנחות האלו. 

ה-14 לפברואר 2017

לשלושה ימים בלבד: 100% בונוס ברכישת נקודות של IHG Rewards

מבצע סטנדרטי למדי שמגיע בדר״כ שלוש-ארבע פעמים בשנה. במסגרת המבצע ניתן בונוס של 100% ברכישת 5,000 נקודות ומעלה עד למקסימום השנתי המותר של 60,000 נקודות. המועדון מוכר נקודות החל מ-11.5$ לכל 1,000 בשיגרה (ברכישת 26,000 נקודות ומעלה, זו שיטת מדרגות) ועל כן במסגרת המבצע מחיר המינימום הוא 5.75$ ל-1,000 נקודות בלבד. 

ה-13 לינואר 2017

חובבנות לשמה: Ynet עושים צחוק מהקוראים שלהם

מוקדם יותר השבוע נהרגה מטיילת ישראלית במרכז אמריקה במסגרת טיול ׳מלכת המדבר׳ אותו מארגנת חברת הטיולים ׳החברה הגיאוגרפית׳. ראשית – מדובר במקרה מצער, תנחומיי למשפחתה של המטיילת ולכל שאר המשתתפים בטיול. במסגרת הכיסוי החדשותי לכאורה של האירוע, ע״י איתי בלומנטל ואיתמר אייכנר, ציטטו ב-Ynet שוב ושוב מטיילת בשם לירון אלדר שלא חסכה במחמאות על ארגון הטיול, בטיחות הפעילות, אופן הטיפול באירוע הטרגי וכיוצ״ב. העדות החיובית במיוחד מרגישה כמעט מוזמנת. מה מסתבר? שאותה מטיילת שנתנה את עדותה שוב ושוב עם אינספור מחמאות לכל עבר, היא בעצם עובדת של מערכת Ynet שהתלוותה לטיול במסגרת עבודתה במטרה לסקר אותו ולקדם אותו תקשורתית. כמובן שב-Ynet לא טרחו להציג את העובדה הקטנה הזאת. עבודה עיתונאית במיטבה.

ה-13 לינואר 2017

הפעם ל-72 שעות: 20% הנחה על כל טיסות וויזאייר

כן, המבצע הקבוע שלא נמאס ממנו, אבל הפעם לשלושה ימים שלמים ולכל יעדי החברה. המבצע פתוח לכלל הלקוחות ולא רק לחברי מועדון.

ה-11 לינואר 2017

לופטהנזה ואוסטריאן יציעו בקרוב אינטרנט אלחוטי בטיסותיהן

מועד התחלת השירות טרם נקבע, וגם ייקח לחברות זמן לאבזר בהתאם את המטוסים, אבל נראה שהכוונה היא לכל הטיסות ליעדים קצרים ובינוניים לרבות בקוים לישראל. לפי הפרסום מחיר השירות יתחיל מ-3 אירו לטיסה – שזה מחיר נמוך מאוד ביחס למקובל כיום – אלא אם המחיר מתייחס לחבילת גלישה צרה של שימוש באפליקציות מסרים מידיים בלבד (אפשרות נפוצה בארה״ב, בשירות gogo).

ה-8 לינואר 2017

מבצע חדש למועדון Club Carlson: עד 100,000 נקודות בונוס

המבצע, בתוקף עד ה-31 למרץ 2017, הוא ייחודי בכך שהוא מאפשר לכל חבר מועדון לבחור  מראש – בעת ההרשמה – אחד מחמישה מסלולים לצבירת נקודות בונוס. המסלול הקצר ביותר מציע בונוס של 5,000 נקודות לאחר לילה אחד והמסלול הארוך ביותר מציע בונוס נדיב מאוד של 100,000 נקודות לאחר עשרים לילות. העניין הוא, כאמור, שחבר המועדון צריך לנבא מראש כמה לילות הוא צפוי להשלים בתקופת המבצע ולכוון לבונוס המתאים לו. הבונוס היחסי הגבוה ביותר מתקבל במסלול הרביעי שמציע 50,000 נקודות לאחר שמונה לילות (או: 6,250 נקודות ללילה בממוצע).

ה-5 לינואר 2017

טרמינל 1 בנתב״ג ייסגר למשך ארבעה חודשים החל מיום ראשון

נכון להיום טרמינל 1 משרת את הטיסות לאילת ומספק חלק משירותי הקרקע עבור מרבית טיסות הלואוקוסט (בידוק ביטחוני, צ׳ק-אין וביקורת דרכונים). לאחר המעבר בטרמינל 1 מועברים הנוסעים בטיסות בינ״ל חזרה לטרמינל 3 באוטובוסים. רשות שדות התעופה מבטיחה כבר תקופה ארוכה לשדרג את המתקנים בטרמינל 1 ולהפוך אותו לטרמינל עצמאי עבור חברות הלואוקוסט שיכלול גם מערכת בידוק כבודה, עמדות לדרכונים ביומטריים, מתחם דיוטי-פרי מלא ושערי מטוסים. לטובת השדרוג כאמור טרמינל 1 ייסגר לנוסעים בינ״ל בין ה-8 לינואר ועד ה-13 למאי וכל הטיפול בהם יתבצע בטרמינל 3. טרמינל 1 ימשיך לשרת את טיסות הפנים כרגיל במהלך תקופה זו.

ה-5 לינואר 2017

בונוס הצטרפות מוגדל לכרטיס פלייקארד: 120 נקודות מתנה

מועדון הנוסע המתמיד ממשיך בשיווק אגרסיבי של כרטיס האשראי הממותג שלו ׳פלייקארד׳. בונוס ההצטרפות הסטנדרטי של הכרטיס הוא 50 נקודות מועדון אך בחודשים האחרונים הוצע בונוס מוגדל של 100 נקודות. ובכן, נראה שהרף עלה וכעת הבונוס עומד על 120 נקודות. אם אין לכם עדיין כרטיס פלייקארד ואתם טסים עם אלעל מדי פעם – זו הזדמנות מצוינת להוציא את הכרטיס ולהתחיל לצבור נקודות בקצב גבוה יותר מחיובי האשראי. סה״כ מדובר בכרטיס משתלם מאוד לנוסעים מזדמנים.

ה-1 לינואר 2017

החל מה-1 למאי תפעיל אלאיטליה טיסות בין ת״א לאתונה

טיסת חופש שביעי ליציאה מישראל. במאי תחל החברה האיטלקית להפעיל טיסה יומית בקו, כשהטיסה מת״א תמריא בשעה 19:45 ותחנת באתונה בשעה 21:55 והטיסה מאתונה תמריא בשעה 7:30 ותנחת בשעה 9:25. בקו ישרתו מטוסי איירבאס A320. כרטיסי הלוך/חזור מתחילים ממחיר של 250$ אבל זול יותר לרכוש כל טיסה בנפרד (החל מ-125$ לכיוון אתונה ו-110$ לכיוון ת״א).

ה-29 לדצמבר 2016

אלאיטליה מקצצת משמעותית את תדירות הטיסות לת״א

החברה האיטלקית נמצאת בקשיים כלכליים וככל הנראה נכנסת למגמת קיצוצים. החליטה לצמצם את תדירות הטיסות בקו רומא-ת״א מ-33 טיסות שבועיות ל-21 טיסות שבועיות בלבד החל מה-1 לפברואר. אם יש לכם טיסות עתידיות עם החברה כדאי שתבדקו את הכרטיס ואת לו״ז הטיסות החדש.

ה-29 לדצמבר 2016

17% הנחה על טיסות אלאיטליה למגוון יעדים ליציאה עד סוף יוני

עד מחר בלבד! השתמשו בקוד הקופון ״NEWIL17״ כדי לקבל 17% הנחה מעלות הכרטיסים באתר הישראלי של אלאיטליה. ההנחה תקפה ליציאות מישראל החל מה-13 לינואר וחזרות עד ה-30 ליוני מלבד שבועיים במהלך חופשת פסח. ההנחה תקפה לכל מחלקות השירות בטיסות אלאיטליה בלבד וללא טיסות שותפים.

ה-28 לדצמבר 2016

ישראל חתמה על שמונה הסכמי תעופה חדשים בכנס של ICAO

ארבעה מההסכמים הם חידוש להסכמים קיימים עם: אוסטרליה (!), הודו, סרי-לנקה וקזחסטן. ארבעה מההסכמים הם חדשים עם: מקסיקו, הרפובליקה הדומיניקנית, טנזניה וקמבודיה. כיום אלעל מפעילה קו טיסות נון-סטופ למומבאי בהודו וחברות אחרות מפעילות טיסות שכר עונתיות ליעדים בטנזניה. אני בספק אם נראה בעתיד הקרוב קוים חדשים נפתחים מהמדינות האלו למעט אולי קו טיסות נוסף להודו (אייר אינדיה מדלהי?).

ה-27 לדצמבר 2016

לשלושה ימים: 30% הנחה על טיסות נבחרות של וויזאייר

החברה כמעט תמיד מציעה הנחה של 20% ׳בלבד׳, אז 30% הנחה זה שינוי מרענן. אבל ההנחה תקפה רק ל׳טיסות נבחרות׳ ולא הצלחתי למצוא – במייל הפרסומי או באתר – רשימה מסודרת של אותן טיסות נבחרות. אז: אם במקרה חשבתם להזמין טיסות עם החברה וכבר בחרתם את התאריכים – זו כנראה הזדמנות טובה להיכנס ולבדוק האם ההנחה תקפה גם לטיסות הרצויות לכם. ואם לא… פשוט חכו כמה שבועות למבצע הבא.

ה-25 לדצמבר 2016

500 מיילים של אמריקן לכל לילה/שהייה במלונות קבוצת הילטון

מבצע חדש ומצוין של מועדון HHonors (שלא מפסיק להפתיע לטובה בחודשים האחרונים). במסגרת המבצע חברי המועדון, באמצעות שימוש באפשרות הדאבל-דיפ (Points&Miles) יכולים לצבור 500 מיילים של אמריקן מכל לילה או מכל שהייה כתלות ברשת של המלון. שימו לב שהרשתות וולדורף אסטוריה וקונראד לא משתתפות במבצע – אבל ישנם מבצעים אחרים הרלוונטיים לשתי הרשתות האלו בלבד. המבצע בתוקף עד ה-27 למרץ 2017, נדרשת הרשמה מראש (בקישור למעלה) ועל מנת לקבל את המיילים יש לבחור במועדון של אמריקן בתור השותף ראשי לצבירה.

ה-23 לדצמבר 2016

ב-28 למרץ 2017 תמריא הטיסה הראשונה של ראיינאייר מנתב״ג

חברת הלואוקוסט הבריטית הענקית, שלפי הערכות תהפוך בשנתיים הקרובות לחברת התעופה הגדולה בבריטניה (כלומר, תעקוף את בריטיש) מפעילה כיום טיסות משדה התעופה עובדה בדרום ובעוד כמה חודשים תגיע גם לנתב״ג. בשורה לחובבי הלואוקוסט הישראלים. הקו הראשון יהיה לפאפוס בקפריסין (PFO) עם תדירות של טיסה אחת ביום. ראיינאייר מפעילה טיסות לפאפוס ממגוון יעדים באירופה וחברות אחרות, ביניהן בריטיש, טסות לשדה בלו״ז עונתי בלבד. עד ערב יום שני, ה-26 לדצמבר, החברה מציעה כרטיסים מוזלים לטיסות בחודשים אפריל ומאי במחיר התחלתי של 29 אירו. המחירים, כרגיל בעולם הלואוקוסט, הם לכיוון-אחד וללא כל שירות נוסף. כבר עכשיו ברוב התאריכים המחיר הנמוך ביותר הוא 50 אירו ומעלה. שימו לב שהחברה מציעה גם תעריף שנקרא ״Business Plus״, במחיר התחלתי של 105 אירו, הכולל מושב מועדף, מזוודה עד 20 ק״ג, עלייה מוקדמת למטוס, מסלול מהיר בבידוק הביטחוני בנתב״ג (ככל הנראה זו הכוונה), אפשרות לשנות תאריכי נסיעה ועוד.

ה-23 לדצמבר 2016

אובר משיקה במדריד שירות נסיעות ייחודי ברכבי טסלה דגם S

השירות החדש נקרא UberOne והוא כבר פעיל. מחיר הנסיעה מבוסס על 0.45 אירו לדקה עם מינימום של 8 אירו לנסיעה. כחלק משת״פ עם מיקרוסופט ניתן למצוא בכל אחד מהרכבים טאבלט עם חיבור לאינטרנט לשימוש החופשי של הנוסעים – לרבות האזנה למוזיקה ברכב. אם משום מה אין לכם עדיין חשבון של אובר – ובאמת כדאי שיהיה לכם – אתם מוזמנים להירשם באמצעות הקישור שלי ולקבל 30 ש״ח קרדיט ראשוני לשימוש במוניות באזור המרכז (אני מקבל קרדיט דומה לאחר הנסיעה הראשונה שלכם, תודה מראש!).

ה-20 לדצמבר 2016

באפריל הקרוב יונייטד תשלח לת״א מטוסי דרימליינר 787-900

הפעם יונייטד עושה את זה כמו שצריך. מאז פתיחת קו טיסות הנון-סטופ מסן-פרנסיסקו (SFO) יונייטד מפעילה בקו מטוסי בואינג 787-800. זו הייתה ההבטחה מראש. בשיא עונת הקיץ יונייטד החליפה אותם במטוסי בואינג 777-200 תחת הטענה שהמטוסים המקוריים הופנו לקוים אחרים ע״פ דרישה – אבל האמת היא שיונייטד סה״כ רצתה להוסיף עוד מושבים בקו אחרי שכנראה הכניסה את עצמה לאוברבוקינג רציני. לקוחות החברה כעסו בצדק – הם קיבלו מוצר נחות יותר, וזה אחרי שיונייטד פרסמה באגרסיביות את הדרימליינרים בקו הזה מה שגרם לנוסעים רבים לבחור בה על פני המתחרות. ובכן, נראה שגם בחודש אפריל – חופשת הפסח – יונייטד מעוניינת להגדיל את מספר המושבים בקו אבל הפעם היא עושה את זה כמו שצריך ומחליפה את מטוסי 787-800 במטוסי 787-900. האחרונים גדולים יותר, ב-33 מושבים, אבל גם חדישים יותר ונוחים יותר.

ה-20 לדצמבר 2016

מבצע DreamDeals חדש מבית ק.ל.מ עם מחירים נמוכים לאמריקה

אם הייתה תחרות בקרב חברות התעופה שנוהגות להציע מחירים אטרקטיביים לשוק הישראלי אני כמעט בטוח שק.ל.מ הייתה עומדת על הפודיום בכל הזדמנות. אבל הייתה לה תחרות קשה עם השותפות שלה מברית סקיי: אירופלוט, אייר פראנס ואלאיטליה. בכל מקרה, ק.ל.מ מציעה אחת לכמה חודשים מבצע בשם DreamDeals במסגרתו מוצעים כרטיסי טיסה למגוון מסוים של יעדים במחיר נמוך במיוחד. המבצע הנוכחי בתוקף להזמנות עד ה-10 לינואר ולטיסות עד ה-26 או ה-30 ליוני 2017 (תלוי ביעד). הנה חלק מהמחירים: הוואנה ב-700$, סאו פאולו ב-713$, בואנוס איירס ב-736$, ריו ב-744$, ניו-יורק ב-495$, מיאמי ב519$.

ה-19 לדצמבר 2016

המבצע חזר? 20% הנחה על כל טיסות אלאיטליה

לא מצאתי פרסום באתר החברה ולא קיבלתי הודעה במייל – אבל האתר הישראלי של אלאיטליה שוב מציע 20% הנחה מבלי לציין את קוד הקופון ובלי לפרט את התנאים להנחה. ניסיתי מספר כרטיסים בכל מחלקות השירות וההנחה הופעלה רק לחודשי החורף (עד סוף מרץ). נסו בעצמכם.

ה-19 לדצמבר 2016

להיום בלבד: 20% לטיסות וויזאייר לכל היעדים

המבצע הרגיל של החברה שמתקיים בפעם המי-יודע-כמה השנה. 20% הנחה ממחיר הבסיס לכל היעדים למזמינים היום בלבד (ה-19 לדצמבר). חברי מועדון נהנים ממחיר מוזל אז עבורם ההנחה תהיה פחות משמעותית.

ה-18 לדצמבר 2016

בונוס הצטרפות של 10,000 מיילים לכרטיס האשראי של Miles&More

הכרטיס, המשווק בישראל ע״י כאל, מונפק ככרטיס גולד או ככרטיס פלטינום. כתבתי עליו במסגרת הפוסט על כרטיסי האשראי הטובים ביותר לנוסעים תכופים ומזדמנים. בנוסף לנקודות הבונוס ניתן גם שובר על סך 30 אירו להזמנת כרטיס טיסה של לופטהנזה. כרטיס הפלטינום, שצובר 1 מייל לכל 17 ש״ח בחיוב, דורש דמי שימוש חודשיים של 20 ש״ח אבל ניתן פטור מלא לבעלי חיוב חודשי של 5,000 ש״ח ומעלה. ההטבה החשובה ביותר של הכרטיסים האלו, בעיניי, היא מניעת תפוגת המיילים בחשבון – אבל זו הטבה שאין לה ערך אמיתי לבעלי סטטוס גבוה במועדון Miles&More. המבצע, כך נראה, בתוקף עד ה-15 למרץ 2017. נכון לכתיבת שורות אלו המבצע טרם עודכן באתר של כאל.

ה-17 לדצמבר 2016

הירשמו למבצע החדש של מועדון SPG – כפל נקודות לשלוש שהיות

המבצע החדש נקרא ״Double Take״ והוא בהחלט לא מרגש, אבל, כדאי להירשם אם צפויות לכם שהיות במלונות קבוצת סטארווד בין ה-16 לינואר ל-15 לאפריל. במסגרת המבצע תקבלו כפל נקודות לשלוש השהיות הראשונות ובונוס נוסף שהוא אישי לכל חבר מועדון. מיד לאחר ההרשמה תראו מהו הבונוס הנוסף המוצע לחשבונכם (שלי: 10,000 נקודות בונוס לאחר עשרים לילות). שימו לב שהרשמה נדרשת לפני ה-15 למרץ.

ה-16 לדצמבר 2016

מועדון הנוסע המתמיד מוריד את דרישות הסף לסטטוס כפיצוי על המצב

בחודשים האחרונים מתנהל מאבק חסר-רסן בין הנהלת אלעל לטייסיה, מאבק שלכאורה הסתיים החודש עם הסכם ראשוני בין הצדדים, ובמהלך התקופה האחרונה לקוחות רבים עזבו את אלעל לטובת חברות אחרות. מועדון הנוסע המתמיד נכנס למגננה, כנראה, ושלח מכתב לבעלי סטטוס גבוה עם הצעה לשימור/שדרוג הסטטוס עם דרישות סף מופחתות. לפניכם ציטוט עיקרי המכתב החתום ע״י מנכ״ל החברה: ״בשמי ובשם חברת אל ﬠל, אני מבקש להתנצל מﬠומק ליבי ﬠל אי הנוחות שנגרמה ללקוחותינו הנאמנים בחודשים האחרונים. כהוקרה ﬠל נאמנות לקוחותינו, אני שמח לבשר לך כי הפחתנו את כמות הנקודות הנדרשת לשימור/שדרוג כוﬠמד יוקרה במוﬠדון הנוסﬠ המתמיד. כדי לשבור את מﬠמד הזהב שברשותך ﬠליך לצבור במהלך 12 חודשים רצופים 000,ו נקודות בלבד. כדי לשדרג את מﬠמדך למﬠמד פלטינה ﬠליך לצבור במהלך 12 חודשים רצופים 2,500 נקודות בלבד (ﬠד לתאריך 17.30.6). אני רוצה להבטיח לך באופן אישי, שאנו ערוכים לחזור ולהעניק לך שירות איכותי ויעיל ולהוביל אותך לכל יעד בעולם בדייקנות, במסירות ובביטחון, כדי לשוב ולהרגיש – הכי בבית בעולם. תודה על האמון״.

ה-15 לדצמבר 2016

בונוס של עד 140% ברכישת מיילים ממועדון LifeMiles

עד ה-20 לדצמבר מועדון התעופה הפופולרי של אוויאנקה מוכר מיילים עם בונוס מקסימלי של 125% – אבל בזכות הבלוג המעולה OMAAT תוכלו לקבל 15% נוספים ברכישת כל כמות של מיילים. הבונוס הוא מדורג כך שעל מנת להנות מהבונוס הנדיב ביותר (140% סה״כ) יש לרכוש לפחות 101,000 מיילים מתוך המכסה המותרת של 150,000 מיילים. המחיר, בשקלול הבונוס, מתחיל מ-13,75$ ל-1,000 מיילים בלבד. שימו לב: על מנת להנות מהבונוס המוגדל עליכם להירשם בקישור לעיל עד ה-19 לדצמבר.

ה-14 לדצמבר 2016

עדכון לגבי מבצע ׳סטטוס בחינם׳ של אייר-ברלין

לפני כחודש פרסמתי פוסט על מבצע של מועדון TopBonus בו הוצע, לכאורה, סטטוס סילבר בחינם ומסלול מהיר עד סטטוס גולד. המבצע, ע״פ תנאים הרשומים אז, היה פתוח לכל חבר מועדון הרשום באתר Xing (המתחרה הגרמני של לינקדאין, הרשמה בחינם). היום קיבלתי הודעה מארז, קורא קבוע של הבלוג, שהמועדון לא איפשר לו להשתתף במבצע. מסתבר שישנם תנאים נוספים, שלמיטב ידיעתי לא פורסמו, ובפרט שהמבצע תקף רק לחברי מועדון שכתובת המגורים שלהם במספר מצומצם של מדינות. המבצע כבר לא בתוקף אבל חשבתי שיהיה נכון לפרסם את ההעדכון בכל זאת.

ה-14 לדצמבר 2016

בקרוב יהיו טיסות ישירות מת״א לארבעה שדות תעופה שונים בלונדון

ביום שבת האחרון כתבתי פוסט על קודים בעולם התעופה ובו ציינתי שישנן ערים גדולות אותן משרתים מספר שדות תעופה. לונדון היא השיאנית עם שישה שדות בינ״ל במטרופולין שלה. תנועת הנוסעים בין ת״א ללונדון גדלה משנה לשנה וכך גם מספר הטיסות בין הערים. ובכן, ארקיע מתכננת להתחיל לטוס בקרוב מת״א לשדה התעופה סטנסטד (STN) שיהיה הרביעי מבין ששת השדות של לונדון הזוכה לטיסות ישירות מת״א. אלו החברות המפעילות כיום טיסות סדירות בין הערים: בריטיש (הית׳רו), אלעל (הית׳רו ולוטון), איזיג׳ט (לוטון וגטוויק) ומונארך (לוטון).

ה-13 לדצמבר 2016

הירשמו למבצע הבא של מועדון IHG Rewards

המבצע החדש, לרבעון הראשון של 2017 (מה-1 לינואר ועד ה-15 לאפריל), הוא עוד מבצע ממוקד שבו כל חבר מועדון מקבל אוסף ייחודי של הצעות. השלמת כל הצעה תזכה בבונוס וישנם גם בונוסים להשלמת מספר הצעות יחד. חבר מועדון שישלים את כל ההצעות יקבל לכל הפחות 30,000 נקודות. המבצעים האלו מעודדים גמיפיקציה ונראה שהמועדון של קבוצת אינטרקונטיננטל אוהב אותם יותר מכל מועדון אחר כי הוא משיק לפחות שניים כאלו בשנה. בידקו את ההצעות שלכם – הן יכולות להיות אטרקטיביות במיוחד!

ה-12 לדצמבר 2016

מינימום 8,000 מיילים של מועדון Miles&More בהזמנה אחת

מועדון התעופה של קבוצת לופטהנזה מאפשר לחבריו להזמין חדרים במלונות ישירות באתר. התעריפים סה״כ תחרותיים ומוצגים באירו בלבד. עד סוף דצמבר המועדון מציע בונוס נדיב מאוד של 6,000 להזמנה ראשונה של שני לילות ומעלה עם הבטחה למינימום 1,000 מיילים עבור כל לילה בהזמנה. כלומר, מינימום של 8,000 מיילים סה״כ. מלונות יקרים יותר מקנים יותר מ-1,000 מיילים לכל לילה. זה מבצע פנטסטי לחברי מועדון שמטפחים יתרה בחשבונם! המיילים כמובן יכנסו לחשבון רק בשבועות שלאחר השהייה ולא מיד לאחר ההזמנה.

ה-12 לדצמבר 2016

להיום בלבד: כפל קאשבק באתר TopCashBack. זה כדאי!

לכבוד התאריך הסימלי, 12/12, אתר TCB מציע כפל קאשבק על רכישות במגוון רחב של אתרים. בין השאר תוכלו לקבל 14% החזר על השכרות רכב עם חברת הרץ ו-30$ החזר על כל הזמנת כרטיס טיסה באתר FlightHub עליו המלצתי בפוסט לאחרונה. כן, זה טוב כמו שזה נשמע: 30$ החזר על כל הזמנה! מהרו להזמין. הנה פוסט על אתר הקאשבק הזה, ואם טרם נרשמתם אליו אז אתם מוזמנים להירשם באמצעות הקישור שלי (לחצו כאן) ולהנות מ-10$ נוספים לאחר שתצברו החזר מצרפי של 10$ בחשבונכם.

ה-11 לדצמבר 2016

קוונטס מתכננת להפעיל את הטיסה המסחרית הסדירה הארוכה בעולם

אחרי ימים של ספקולציות, עכשיו זה רשמי: קוונטס תפעיל טיסות נון-סטופ בין פרת׳ (PER) במערב המדינה ללונדון הית׳רו (LHR). טיסות בין אוסטרליה לבריטניה – ובפרט אלו של קוונטס – ידועות בכינוי ׳Kagaroo Route׳, כי הן דורשות עצירה כלשהי בחצי הכדור המזרחי, והקו החדש עליו הכריזה קוונטס היום הופך לקו הקנגרו הראשון בהיסטוריה שהוא, למעשה, לא קנגרו. הטיסות יופעלו במטוסי בואינג 787-9 שיגיעו לדי קוונטס רק בסוף השנה הבאה ועל כן הקו יחל לפעול רק במרץ 2018. מרחק הטיסה בין פרת׳ ללונדון עומד על כמעט בדיוק 14,500 ק״מ שהם קצת מעל 9,000 מייל.

ה-10 לדצמבר 2016

הוארך המבצע: כפל/טריפל נקודות של מועדון HHonors עד סוף ינואר

בתחילת אוקטובר פרסמתי את המבצע התקופתי של קבוצת הילטון המציע כפל נקודות לשהיות במלונות הקבוצה וטריפל נקודות להזמנות שהוקמו באפליקציה. המבצע במקור היה בתוקף עד סוף השנה אבל כעת הוארך בחודש נוסף – עד ל-31 לינואר 2017. הרשמה נדרשת. זיכרו שיש מבצע אטרקטיבי נוסף של המועדון בתוקף עד סוף ינואר: בונוס של 5,000 נקודות למזמינים באפליקציה ומשלמים עם כרטיס אשראי של ויזה.

ה-10 לדצמבר 2016

שוב: 20% הנחה על כל טיסות וויזאייר לחברי מועדון בלבד

המבצע בתוקף עד מחר, ה-11 לדצמבר, ופתוח לכל יעדי החברה. המבצע מיועד לחברי מועדון בלבד אבל יש כל סיכוי שמחר הוא ייפתח לכלל הלקוחות כפי שנוהגת לעשות החברה. ההנחה, כך נראה, נגזרת מהמחיר המוזל לחברי המועדון שאינו כולל את עמלת ההזמנה.

ה-8 לדצמבר 2016

בונוס של עד 50% ברכישת מיילים של מועדון FlyingBlue

מיילים נמכרים ביחידות של 2,000 והבונוס מדורג: 10% ברכישת 2,000 מיילים, 20% ברכישת 4,000 עד 8,000 מיילים, 30% ברכישת 10,000 עד 28,000 מיילים ו-50% ברכישת 30,000 מיילים ומעלה. חברי מועדון ללא סטטוס גבוה יכולים לרכוש עד 75,000 מיילים בשנה, ואין תקרה לחברי מועדון בעלי סטטוס גבוה. המחיר הרגיל למיילים במועדון הוא 27.5 אירו ל-1,000 כך שתחת הבונוס המקסימלי, ברכישת 30,000 מיילים לפחות (825 אירו), המחיר הממוצע יורד ל-18.33 אירו לכל 1,000 מיילים. בעיניי המיילים של המועדון שווים הרבה פחות ולכן הרכישה כדאית רק במידה וחסרה לכם כמות סבירה של מיילים למימוש רצוי. המבצע בתוקף עד סוף השנה.

ה-8 לדצמבר 2016

הירשמו למועדון תעופה חדש וקבלו 250 אוויוס במתנה

חברת התעופה האירית אייר לינגוס (Aer Lingus) נרכשה לאחרונה ע״י חברת IAG שהיא גם החברה-האם של בריטיש ואיבריה. אחת ההשלכות היא השקתו של מועדון תעופה חדש לחברה האירית בשם AerClub. כמו המועדונים של בריטיש ואיבריה גם הוא יהיה מבוסס על אוויוס וגם הוא יציע כרטיסי בונוס מבוססי מרחק. עד ה-7 לינואר 2017 המועדון מציע בונוס של 250 אוויוס לכל המצטרפים החדשים – וכמובן שההצטרפות היא בחינם. בהמשך תהיה אפשרות להעביר בצורה חופשית אוויוס בין המועדונים של שלושת החברות לעיל ועל כן 250 אוויוס של אייר לינגוס הם למעשה 250 אוויוס של בריטיש איירוויס (או איבריה).

ה-7 לדצמבר 2016

הנהלת אלעל הגיע להסכם ראשון עם וועד טייסי החברה

אחרי תקופה ארוכה של מאבק קשה, במהלכו נפגעו בעיקר נוסעי החברה ושאר מגזרי העובדים, הצליחו וועד הטייסים וההנהלה להגיע ל׳הפסקת אש׳. ע״פ ההסכם, שהוא בגדר פלסטר זמני, יקבלו הטייסים תוספת שכר מגזרית של כמעט 9% ואורך המנוחה הכפויה שלהם בחו״ל ייתקשר משמעותית. בתמורה הטייסים התחייבו להגדיר מראש את זמני הטיסות (כלומר, לא להאריך אותן מלאכותית כדי לקבל בונוס לשעות נוספות כפי שהם עושים כיום) ולא ׳לפצל׳ טיסות (כלומר, לא ידרשו לחזור עם אותו המטוס כנוסעים במחלקות הפרימיום). לכאורה ההסכם הזה מהווה הצלחה גדולה להנהלת החברה והצלחה חלקית מאוד, אם בכלל, לטייסים. שני הצדדים התחייבו להגיע להסכם כולל וסופי בשלושת החודשים הקרובים.

ה-4 לדצמבר 2016

מבצע מוזר/פנטסטי של מועדון Miles&Smiles (טורקיש)

חברי מועדון שירכשו כרטיס הלוך/חזור לכל יעד בטיסות טורקיש ויטוסו אותו בתקופת המבצע, עד ה-27 לדצמבר, יקבלו מיילים לא באופן יחסי למרחק הטיסה אלא ע״פ סך המיילים הדרוש לטובת כרטיס בונוס הלוך/חזור זהה. נראה שהמבצע תקף לכל מחלקות הכרטוס ולכל מחלקות השירות בטיסות החברה. והנה הדובדבן שבקפצת: לפחות מקור אחד של החברה אישר בינתיים שהמיילים שיצברו במסגרת המבצע תקפים לטובת סטטוס גבוה במועדון! וזה קצת הזוי כי, לדוגמה, כרטיס הלוך/חזור מת״א לניו-יורק אמור לצבור לפי התנאים האלו 64,000 מיילים – מספיק לסטטוס Elite Card במועדון שהוא סטטוס גולד בבברית סטאר.

ה-3 לדצמבר 2016

קטאר איירוויס מוסיפה חמש-עשרה יעדים חדשים בעתיד הקרוב

בימים האחרונים הודיעה חברת התעופה, שגדלה בקצב מסחרר ומחזיקה צי מטוסים צעיר במיוחד, על שמונה יעדים חדשים שיצטרפו לשבעה יעדים חדשים שכבר הוכרזו מוקדם יותר השנה. בין היעדים החדשים ברשת של החברה: קנברה, דאבלין, לאס-וגאס, ריו, אוקלנד, סנטיאגו, סרייבו וניס. הטיסה של קטאר איירוויס מדוחא (DOH) לאוקלנד (AKL), שתמריא לראשונה בעוד חודשיים, תהיה הטיסה המסחרית הסדירה הארוכה ביותר בעולם עם מרחק טיסה של קצת מעל 9,000 מייל.

ה-1 לדצמבר 2016

עד 2,500 נקודות של מועדון IHG Rewards בחינם אם תשחקו משחק

זאת בהחלט לא דרך נוחה לצבור נקודות אבל אם אתם רוצים ליצור פעילות בחשבון שלכם (כדי למנוע תפוגה של נקודות קיימות) או סתם רוצים להרוויח קצת נקודות בחינם – הנה הזדמנות. מה צריך לעשות? להיכנס אחת ליום לקישור הנ״ל ולמצוא את איש השלג עם הצעיף האדום. כן, משחק ילדים, תרתי משמע. בכל יום תוכלו להשתתף בהגרלה ואחרי כל חמישה ימים רצופים בהם תמצאו את הדמות – תקבלו 500 נקודות במתנה. המבצע המצחיק הזה מסתיים ב-25 לדצמבר כך שמי שיתחיל כבר היום יוכל לצבור עד 2,500 נקודות סה״כ.

ה-1 לדצמבר 2016

קופון ל-20% הנחה על טיסות אלאיטליה למגוון יעדים

את תנאי הקופון המלאים ניתן למצוא בקישור לעיל. עיקרם: (1) ההנחה למגוון יעדים נקובים בלבד. (2) ההנחה לטיסות בעונת החורף בלבד – עד סוף חודש מרץ. (3) ההנחה לטיסות המופעלות ע״י אלאיטליה בלבד ללא טיסות קודשייר. (4) את ההזמנה יש לבצע באתר הישראלי של אלאיטליה. (5) לא ניתן לשלב יעדים בכרטיס. (6) לרכישה בחמשת הימים הראשונים של חודש דצמבר בלבד.

ה-30 לנובמבר 2016

חברות בתוכנית אמבסדור של רשת אינטרקונטיננטל ב-175$ בלבד

המחיר הרגיל לשנת חברות בתוכנית הוא 200$ כך שמדובר ב-12.5% הנחה. לא משהו לכתוב עליו הבייתה אבל אם ממילא חשבתם להצטרף לתוכנית – זו הזדמנות טובה. חברי התוכנית נהנים משלל הטבות במלונות רשת אינטרקונטיננטל (ורק ברשת זו) לרבות שדרג מובטח של קטגוריה אחת לחדר, צ׳ק-אאוט מאוחר בשעה 16:00, מתנת הגעה ושובר ללילה-חינם בסופ״ש (שיכול, אגב, להצדיק לבדו את עלות החברות השנתית). המחיר המוזל זמין עד ה-2 לדצמבר בלבד ועל מנת להנות ממנו יש להתקשר לשירות הלקוחות האמריקני בטלפון 1-888-211-7996 ולציין ״Cyber Week״.

ה-30 לנובמבר 2016

קתאי פסיפיק פותחת מחדש את הטרקלין שלה בטרמינל 3 בהית׳רו

למקרה שלא ידעתם: קתאי היא האלופה הכמעט-בלתי-מעורערת בתחרות הטרקלינים הטובים ביותר. שני טרקליני המחלקה הראשונה בשדה הבית שלה, הונג-קונג (HKG), נמצאים עמוק ברשימת עשרת הטרקלינים הטובים בעולם וגם טרקליני העסקים החדשים שלה מקבלים ביקורות מעולות מכל הכיוונים. ועכשיו, אחרי המתנה מורטת עצבים של כמה חודשים, החברה פותחת מחדש את הטרקלין שלה בלונדון. הוא מעוצב באותו קו עיצובי כמו כל הטרקלינים החדשים של החברה למקרה שניסיתם את חלקם. הביקורות כבר החלו להגיע והן נלהבות במיוחד, כפי שניתן היה לצפות. אני לא יכול לחכות לביקור הבא שלי בטרמינל 3 בהית׳רו!

ה-28 לנובמבר 2016

טיסת בכורה למטוס החדש של איירבאס A350-1000

הדגם השני בסדרת מטוסי ה-A350 של איירבאס המריא לטיסת מבחן ראשונה ב-24 לנובמבר משדה התעופה של טולוז בצרפת (TLS, שלידו מפעל ההרכבה הראשי של איירבאס). A350-1000 הוא אחיו הגדול של A350-900 שכבר משרת בצי של מספר חברות תעופה בעולם (לרבות קתאי פסיפיק שתשלח אותו לת״א בקרוב). הדגם החדש ארוך יותר מאחיו הצעיר, כולל מספר מושבים רב יותר ומסוגל לטוס למרחק גדול יותר. המטוס הראשון מדגם זה צפוי להימסר לקטאר איירוויס במחצית השניה של 2017.

ה-27 לנובמבר 2016

בונוס של עד 100% ברכישת נקודות של מועדון IHG Rewards

במסגרת ׳שבוע המבצעים׳ של המועדון, כצפוי, מוצע בונוס של עד 100% לרכישת נקודות שיהיה בתוקף עד ה-2 לדצמבר. המחיר, בשקלול הבונוס, הוא 5.75$ ל-1,000 נקודות. כל חשבון זכאי לבונוס אחר (רובם ל-100%) אז התחברו כדי לבדוק. ראוי לציין שהמועדון מציע בונוס של 100% מספר פעמים בשנה כך שאין סיבה למהר ולרכוש אם אין לכם מימוש רצוי בעתיד הקרוב.

ה-26 לנובמבר 2016

האם תסתיים היום שביתת טייסי לופטהנזה?

טייסי חברת התעופה הגרמנית שובתים מאז יום רביעי והודיעו כי היום, יום שבת ה-26 לנובמבר, לא יופעלו טיסות ליעדים רחוקים. השביתה תוכננה במקור להיות ליום אחד בלבד אך הוארכהה כבר שלוש פעמים. זו עוד אחת מבין שביתות רבות של טייסי ודיילי החברה בשנתיים האחרונות והשביתות האלו עולות לחברה הון עתק. אם יש לכם טיסה של לופטהנזה בימים הקרובים כדאי שתהיה עם אצבע על הדופק כי יש כל סיכוי שהשביתה תתארך שוב או תופסק ותתחדש בהמשך. שימו לב: השביתה נוגעת אך ורק לטיסות המופעלות ע״י לופטהנזה ולא לטיסות המופעלות ע״י חברות אחרות בקבוצת לופטהנזה כמו סוויס, ג׳רמנווינגס, בריסל איירליינס ואחרות.

ה-26 לנובמבר 2016

30% הנחה ו-2,500 נקודות בונוס לכל הזמנה במועדון קלאב קרלסון

המבצע פתוח ליומיים הקרובים רק לחברי מועדון ואח״כ, מה-28 לנובמבר ועד ה-4 לדצמבר, הוא יהיה פתוח לקהל הרחב. במסגרת המבצע ניתן להשיג הנחה של 30% ב-350 מלונות של הקבוצה באירופה, המזרח התיכון ואפריקה לשהיות עד סוף ינואר 2017 בלבד. כלומר, המבצע הזה אטרקטיבי לשהיות קצרות וזולות במידה ויש לכם חופשה אירופית מתוכננת. כמובן שהתעריף המוזל אינו גמיש.

ה-25 לנובמבר 2016

לסופ״שׁ בלבד: עד 30% הנחה על מלונות קבוצת מאריוט

הנחה של 25% עד 30% במגוון רחב של מלונות הקבוצה בארה״ב, הקריביים, דרום אמריקה, אירופה, המזרח התיכון ואפריקה. תקף לשהיות באמריקה עד אמצע ינואר בלבד, באירופה עד סוף מרץ ובמזרח התיכון ואפריקה עד סוף ספטמבר 2017.

ה-25 לנובמבר 2016

לסופ״שׁ בלבד: עד 50% הנחה על מלונות קבוצת אקור

קבוצת אקור כוללת מותגים מוכרים היטב כמו נובוטל, סופיטל, איביס ואחרים. כמו כמעט כל קבוצת מלונות גדולה גם אקור מציעה מחירים מיוחדים להזמנה בסופ״ש הקרוב, עד ה-28 לנובמבר, לשהיות עד סוף 2017 ברחבי העולם! ההנחה בפועל היא 30% עד 40% ברוב היעדים ורק במקרים מיוחדים ניתן להשיג 50% במסגרת מבצע 2-במחיר-1 (מלונות באוסטריה וגרמניה).

ה-24 לנובמבר 2016

בונוס של 50% ברכישת אוויוס – זה כדאי!

מועדון התעופה של איבריה, IberiaPlus, במבצע עד ה-28 לנובמבר במסגרתו ניתן בונוס של 50% על רכישת אוויוס. במקסום המבצע תוכלו לרכוש 100,000 אוויוס – ולקבל 50,000 אוויוס נוספים – תמורת 1800 אירו. כלומר, במחיר של 12 אירו לכל 1,000 אוויוס. מחיר אטרקטיבי! דעו שניתן להעביר בצורה חופשית אוויוס בין חשבונות של אותו אדם במועדונים של איבריה ובריטיש (Executive Club) בתנאי שהחשבונות הם בני 90 ימים לפחות.

ה-21 לנובמבר 2016

להיום בלבד: 20% הנחה על טיסות וויזאייר לכל היעדים

חברת הלואוקוסט וויזאייר, אחת הגדולות והמצליחות באירופה, מציעה לעיתים תכופות 20% הנחה על טיסותיה. המבצע הנוכחי, התקף להיום בלבד (21 לנובמבר), פתוח לכלל הלקוחות ולכל היעדים. וויזאייר מפעילה כיום טיסות לת״א מ-11 יעדים ברחבי אירופה.

ה-20 לנובמבר 2016

עד 35% הנחה על מלונות קבוצת סטארווד

מבצע מיוחד לכתוב תקופת החגים בארה״ב במסגרתה ידועים ימי הקניות Black Friday ואחיו הוירטואלי Cyber Monday. המכירה של סטארווד החלה מוקדם ומציעה 30% הנחה על מלונות הקבוצה למי שאינו חבר מועדון ו-35% הנחה לחברי מועדון (הרשמה בחינם, אז, למה לא?). להזמנות עד ה-4 לדצמבר, לשהיות עד ה-4 לספטמבר 2017.

ה-20 לנובמבר 2016

אלעל מתכננת לפתוח בית ספר לטיסה להכשרת טייסים בארה״ב

ציטוט מתוך הכתבה: ״לדברי מנכ"ל החברה, דוד מימון, התוכנית לא קשורה למשבר בין הטייסים להנהלת החברה – משבר שגורם לשיבושים רבים בטיסות אל על. מדובר בתוכנית עתידית שנובעת מהמחסור העצום הצפוי בטייסים ברחבי העולם. "הכשרה של טייס בישראל יקרה משמעותית מהכשרה של טייס בחו"ל", אומר המנכ"ל מימון. "ברור שבעוד מספר שנים יהיה מחסור חמור בטייסים בחברות תעופה. אקדמיה כזו תכשיר גם טייסים עבורנו, אבל היא תשמש כמקור הכנסה נוסף לחברה, משום שהיא תכשיר טייסים גם לחברות תעופה אחרות"…״

ה-19 לנובמבר 2016

מבצע חורף של הייאט: 25% הנחה ב-160 מלונות משתתפים

עוד מבצע חורף סטנדרטי למדי – הפעם בקבוצת הייאט. להזמנות עד ה-28 לפברואר 2017, לשהיות עד ה-15 למרץ 2017. תעריף המבצע מקנה הנחה של 25% על התעריף הגמיש הרגיל והוא אינו ניתן לביטול או שינוי. לכן – נצלו את התעריף המוזל אך ורק אם יש לכם וודאות גבוהה לגבי השהייה העתידית שלכם (הזמנה נדרשת רק שלושה ימים מראש, אלו החדשות הטובות). ניתן לבצע את ההזמנה באמצעות הקישור לעיל או בהזנת הקוד ״EXPL16״ בתיבת ״Special Offer Code״.

ה-17 לנובמבר 2016

אלעל שוקלת מהלך קיצוני נגד טייסיה

ע״פ כותרת בעיתון ׳ישראל היום׳ שוקלת החברה מהלך יצירתי אך קיצוני: להחכיר את כל מטוסיה לחברות ליסינג (חכירה יבשה) ובמקביל להחכיר אותם חזרה בצורה של חכירה רטובה (כלומר, מטוסיה שלה עם צוותים זרים). בדרך זו אלעל תוכל להמשיך להשתמש בצי שלה אך תותיר את צוותי האוויר ללא עבודה. מדובר אומנם בפיתרון לבעיה קיימת אבל פיתרון לא סביר שלא יוכל להחזיק מעמד לאורך זמן. מה גם שאני בספק רב לגבי חוקיותו של המהלך כי אז למעשה החברה לא תספק ללקוחותיה, בצורה גורפת, את המוצר עליו שילמו (טיסות המופעלות ע״י צוותי אוויר ישראלים). זאת ועוד, מהלך כזה ככל הנראה ייפגע גם בדיילי ודיילות החברה לצד הטייסים בעוד שהם אינם משבשים את פעילותה.

ה-17 לנובמבר 2016

אלאיטליה במבצע טיסות במחלקת העסקים לאיטליה ושאר אירופה

המבצע בתוקף עד מחר, ה-18 לנובמברֿ, אז מהרו להזמין! ליציאות עד ה-19 למרץ 2017 (כלומר, לכל עונת החורף). כרטיסים החל מ-500$ ליעדים באיטליה והחל מ-600$ ליעדים באירופה כמו לונדון, אמסטרדם, ברצלונה, מינכן ועוד. הטיסות הן במחלקת כרטוס I שמאפשרת צבירת מיילים נדיבה במועדוני תעופה רבים. דמי שינוי/ביטול לכרטיסים בסך 100$ בלבד.

ה-16 לנובמבר 2016

הירשמו כדי לקבל נסיעות אובר חינם משדות תעופה בארה״ב

אני מעריץ נלהב של אובר ומשתמש בשירותי החברה בכל הזדמנות. אחד המאפיינים החיוביים של החברה הוא עודף המבצעים שהיא מציעה. כעת מציעה החברה, כנראה לזמן מוגבל מאוד, הטבה נפלאה של שתי נסיעות חינם (עד 65$ כל אחת) ממגוון שדות תעופה בארה״ב למרכזי הערים למי שיבחר לשלם עם כרטיס אשראי של אמריקן אקספרס. כדי להנות מההטבה עליכם להוסיף את הקוד ״AMEXAIRPORT" לחשבון שלכם (ביחרו ״Payment״ ואז בתחתית העמוד ״Add Promo Code״). לנסיעות עד סוף השנה. מהרו להזין את הקוד!

ה-15 לנובמבר 2016

מבצע: עד 30% הנחה במלונות קבוצת הילטון

מבצע חורף סטנדרטי של הילטון שיהיה בתוקף עד ה-31 לינואר. ההנחות הן לא שוברות-שוק. היתרון של המבצע הזה הוא שניתן להזמין שהיות כמעט לכל התאריכים עד סוף 2017. החיסרון של המבצע הזה הוא שהתעריף המוזל הוא קשיח – ללא אפשרות ביטול או שינוי. באופן אישי אני לא משתמש במבצעים כאלו כדי להזמין חדרים, אבל, אם יש לכם שהייה שאתם יודעים בוודאות שתצטרכו ואתם מוכנים לשלם כבר עכשיו כדי לקבל מחיר טוב – זו הזדמנות להזמין. 

ה-15 לנובמבר 2016

מבצע: עד 50% הנחה במלונות קבוצת אקור

קבוצת אקור נוהגת לצאת במבצעים עולמיים אחת לכמה חודשים. חלקם טובים יותר מאחרים. המבצע הנוכחי אטרקטיבי למדי ומציע עד 50% הנחה במגוון יעדים. להזמנות בעשרת הימים הקרובים, עד ה-24 לנובמבר, ולשהיות בחודשים הקרובים בלבד (כל יעד וטווח התאריכים שלו).

ה-14 לנובמבר 2016

טיסת הלילה של אלעל מת״א לניוארק בוטלה בשל עיצומי הטייסים

הטיסה, שתוכננה להמריא קצת אחרי חצות בין ה-13 ל-14 בחודש, בוטלה בשעות הערב ע״י החברה. כתוצאה מכך בוטלה גם טיסת החזור מניוארק. אלעל הודיעה כי תשיב ללקוחות את כספם (וככל הנראה תאלץ להוסיף פיצויים ע״פ החוק הישראלי). הטיסות בוטלו בשל עיצומים מצד טייסי החברה על רקע סכסוך עבודה צפוי. מדובר בשפל חדש מצד וועד טייסי אלעל שפוגע בצורה אכזרית במוניטין של החברה ובפעילותה התקינה. 

ה-13 לנובמבר 2016

אמירטס מפעילה מעתה רק מטוסי בואינג 777 ואיירבאס A380

חברת התעופה הגדולה בנסיכויות המפרץ, וכנראה היחידה מהן שרווחית, הוציאה משירות את מטוסי האיירבאס A330 ו-A340 שהיו לה וכעת הצי שלה כולל אך ורק את דגמי בואינג 777 (סה״כ 160 מטוסים) ואיירבאס A380 (סה״כ 85 מטוסים). אמירטס היא החברה שמחזיקה הכי הרבה מטוסים משני הדגמים האלו בצי. לאמירטס יש כיום צבר הזמנות עתידיות של לא פחות מ-234 מטוסים בשווי-שוק מוערך של מעל 110 מליארד דולר (!).

ה-12 לנובמבר 2016

להתראות Dragon Air, שלום Cathay Dragon

דראגון אייר נולדה בשנת 1985 בהונג-קונג והפכה למתחרה ישירה של קתאי פסיפיק במספר קוים אזוריים. ב-1990 לקתאי כבר הייתה אחזקה בחברה הצעירה בעיקר דרך החברה-האם שלה. בסוף 2006 – בדיוק לפני עשור – השתלטה קתאי על החברה לגמרי והפכה אותה לחברה-בת שתתמקד בקוים אזוריים בלבד אך שמרה על פעילותה הנפרדת והעצמאית תחת קוד המפעיל שלה (KA). בחודשים האחרונים נמצאת דראגון אייר בתהליך של מיתוג מחדש וב-21 לנובמבר תשנה רשמית את שמה לקתאי דראגון. כמו כן, צביעת המטוסים שלה השתנתה ומתאימה כעת לצביעתה של קתאי רק בצבע אדום במקום ירוק. חשוב להבהיר: דראגון אייר, ובשמה החדש קתאי דראגון, אינה חברת לואוקוסט.

ה-12 לנובמבר 2016

מבצע במועדון קלאב קרלסון: כפל נקודות או כפל לילות לסטטוס

המבצע החדש, שנקרא ״Decisions decisions״, מציע לחברי המועדון להירשם ולבחור אם לקבל כפל נקודות בסיס (40 נקודות ל-1$ במקום 20 נקודות ל-1$) או כפל קרדיט לילות לסטטוס (EQN) עד סוף שנת 2016. כמובן שהאפשרות השניה כדאית אך ורק למי שקרוב מספיק להשגת סטטוס גבוה במועדון השנה – ובפרט סטטוס גולד שדורש 35 לילות (או 20 שהיות). 

ה-10 לנובמבר 2016

ליומיים הקרובים: עד 50% הנחה על מלונות קבוצת אקור

מבצע עולמי חדש לקבוצת המלונות אקור, עד ה-12 לנובמבר בלבד, מציע עד 50% הנחה וארוחת בוקר חינם ביותר מ-600 מלונות של הקבוצה ברחבי העולם. ההנחה המקסימלית ניתנת רק לחברי מועדון בסטטוס פלטינום, אבל גם חברי מועדון ללא סטטוס (הרשמה בחינם) יכולים להנות מעד 40% הנחה וארוחת בוקר בחינם. כמובן שתעריף המבצע הוא קשיח, ללא שינוי וללא ביטול, לשהיות בין ה-18 לנובמבר 2016 ועד ה-5 למרץ 2017.

ה-9 לנובמבר 2016

מבצע על טיסות אלעל ליומיים בלבד

בהחלט לא מבצע שובר-שוק, שום דבר להתרגש ממנו, אבל המחירים כן מעט נמוכים יותר אבל זמינים רק בתאריכים נבחרים (כל יעד וצמדי-הטיסות שלו). המבצע זמין רק ב-9 וב-10 לנובמבר. מחירים לדוגמה: בריסל החל מ-190$, אמסטרדם החל מ-260$, בוסטון החל מ-640$, לוס-אנג׳לס החל מ-800$ ועוד.

ה-8 לנובמבר 2016

מבצע טיסות של רויאל ג׳ורדניאן ליעדי צפון-אמריקה

חברת התעופה הירדנית, שחגגה לא מזמן עשרים שנים של פעילות בישראל, מציעה כעת מחירים אטרקטייבים במסגרת מבצע חדש שיהיה בתוקף עד ה-30 לנובמבר (ליציאות עד ה-15 ליוני בלבד). בין מחירי המבצע: לניו-יורק החל מ-615$, לשיקגו ולוס-אנג׳לס החל מ-750$, למיאמי ואורלנדו החל מ-715$. טיסות רויאל ג׳ורדניאן לארה״ב מופעלות ע״י מטוסי דרימליינר חדישים ונוחים. כמו כן, החברה מאפשרת לכל הנוסעים לשלוח שתי מזוודות לבטן המטוס ללא עלות נוספת – יתרון אמיתי על פני רוב החברות. 

ה-7 לנובמבר 2016

1500 נקודות של מאריוט במתנה

כן, תוך שתי דקות וכמה קליקים כל חבר במועדון Marriott Rewards יכול לקבל 1500 נקודות בחינם. כל מה שצריך לעשות זה לקשר את חשבונות הטוויטר, אינסטגרם ופייסבוק כשכל קישור כזה שווה 500 נקודות. המבצע בתוקף לחודש אחד עד ה-7 לדצמבר. זיכרו שכעת ניתן להעביר נקודות בצורה חופשית בין המועדונים של מאריוט וסטארווד (SPG) ביחס של 1:3 לטובת המועדון של סטארווד. כלומר, ניתן באמצעות המבצע הזה לצבור 500 נקודות של SPG.

ה-6 לנובמבר 2016

אלעל עדיין שיאנית העולם באיחורי טיסות

אתר FlightStats, המתמחה באיסוף וניתוח נתונים מעולם התעופה ונחשב לסמכות בתחום, פרסם את נתוני הפעילות של 39 חברות תעופה מובילות מרחבי העולם בחודש אוקטובר. כצפוי אלעל שומרת בדירוג על המקום האחרון כש-63.2% מטיסותיה נחתו ביעדן באיחור (רבע שעה ומעלה, זו ההגדרה). בשביל האומדן הנה הנתון המקביל במספר חברות מתחרות: איבריה עם 8.6% בלבד (מקום שני), בריטיש עם 23.3% (מקום עשרים ושבע), יונייטד עם 15.5% (מקום שש עשרה) ואייר פראנס עם 19.6% (מקום עשרים).

ה-5 לנובמבר 2016

8,000 מיילים של מועדון FlyingBlue עם הזמנת שני לילות במלון

מועדון התעופה של החברות-האחיות ק.ל.מ ואייר פראנס נמצא בשותפות צמודה עם אתר הזמנת המלונות פוינטס-האונד מזה זמן מה. פוינטס-האונד הוא המתחרה הגדול של רוקטמיילס ומציע נקודות או מיילים של מועדוני תעופה תמורת הזמנת חדרים במלונות. וכעת, עד ה-30 לנובמבר, מצטרפים חדשים יוכלו להנות מבונוס נדיב להזמנה ראשונה של שני לילות ומעלה. כדאי בהחלט! אם אין לכם עדיין חשבון באתר פוינטס-האונד לחצו כאן

ה-3 לנובמבר 2016

בונוס של 5,000 נקודות במועדון HHonors לתשלום עם ויזה

הירשמו בקישור לעיל (חובה), בצעו הזמנה באפליקציה של המועדון, השלימו אותה עד ה-31 לינואר – וקבלו בונוס של 5,000 נקודות אם תשלמו על השהייה באמצעות כרטיס של ויזה. נקודות הבונוס אמורות להופיע בחשבון בתוך שמונה שבועות לאחר השהייה אם כי סביר להניח שהן יופיעו כבר בשבועיים שלאחר השהייה.

ה-2 לנובמבר 2016

בונוס של 3,000 מיילים/נקודות להזמנה ראשונה באתר Rocketmiles

אתר הזמנת המלונות רוקטמיילס (Rocketmiles) מאפשר ללקוחותיו לצבור נקודות או מיילים במגוון רחב של מועדוני תעופה עם כל הזמנה. הוא האתר הגדול ביותר מסוגו. כעת הוא מציע בונוס נדיב להזמנה ראשונה ואני ממליץ בחום לנצל את ההזדמנות. לאתר יש כיום מעל חמישים מועדוני לקוחות שותפים.

ה-1 לנובמבר 2016

עד 50% ברכישת נקודות של מועדון SPG

מבצע מצוין שיהיה בתוקף עד סוף 2016. גובה ההנחה שונה אצל כל חבר מועדון והדרך לבדוק לאיזו הנחה אתם זכאים היא להיכנס לקישור לעיל ולהתחבר לחשבון. ההנחה היא בין 25% ל-50% מהמחיר הרגיל כשרוב חברי המועדון מקבלים 25% או 30% הנחה ׳בלבד׳. תחת ההנחה המקסימלית המחיר יורד עד 17.5$ ל-1,000 נקודות – המחיר הזול ביותר שאני ראיתי אי פעם לנקודות של סטארווד. אכתוב על כך פוסט בעתיד הקרוב.

ה-31 לאוקטובר 2016

מלון הילטון מלכת שבא באילת עוזב את קבוצת הילטון

אכזבה קלה לתיירים בינ״ל שמגיעים לעיר הנופש של ישראל. היום פורסם שמלון הילטון מלכת שבא – אחד המלונות היחידים באילת מרשת בינ״ל – יעזוב את הקבוצה והמותג ב-1 לינואר 2017. ככל הנראה בסוף 2016 יסתיים חוזה הניהול של המלון מול הקבוצה והבעלים בחר שלא לחדש אותו בעקבות העלויות הגבוהות שכנראה לא מצדיקות את עצמן באילת. 

ה-28 לאוקטובר 2016

מועדון הלקוחות של הייאט עובר מהפך של ממש!

תגידו להתראות למועדון ״Gold Passport״ ושלום למועדון ״World of Hyatt״. קבוצת המלונות לא בונה מועדון חדש מאפס, אומנם, אבל יחד עם החלפת השם יכנסו לתוקף ב-1 למרץ 2017 שורה ארוכה של שינויים שישפיעו כמעט אקסלוסיבית על הלקוחות הקבועים של הקבוצה. סקירה מקיפה של השינויים אעלה בפוסט ייעודי בעתיד הקרוב, אבל לבינתיים רציתי להוסיף כאן את העדכון החדשותי. עבור האורח המזדמן וחבר המועדון שצובר פה ושם נקודות לא מדובר למעשה במהפך אלא במהלך תדמיתי יותר מכל. עבור בעלי סטטוס דיימונד זו רעידת אדמה של ממש. 

ה-25 לאוקטובר 2016

מועדון Club Carlson מוכר נקודות ב-4$ ל-1,000

במסגרת מבצע מכירת נקודות חדש, שיסתיים ב-30 לאוקטובר, המועדון מציע בונוס של 75% ברכישת כל כמות של נקודות (עד למקסימום המותר של 40,000 נקודות). המחיר הרגיל לנקודות במועדון הוא 7$ ל-1,000 כך שבמסגרת המבצע המחיר יורד ל-4$ ל-1,000. אני מעריך נקודות של קלאב קרלסון בסביבות 3$ ל-1,000 כך שעל פניו לא כדאי לרכוש נקודות באופן ספקולטיבי, אבל הרכישה כן יכולה להשתלם כי לילות בונוס במועדון מתחילים מ-9,000 נקודות בלבד (36$) למלונות מקטגוריה 1. 

ה-24 לאוקטובר 2016

אייר אינדיה החלה להפעיל את הטיסה הארוכה בעולם

בתואר הטיסה המסחרית הסדירה הארוכה בעולם החזיקה עד החודש הטיסה של אמירטס מאוקלנד לדובאי עם מרחק טיסה של 14,120 ק״מ. הטיסה הארוכה ביותר של אייר אינדיה, נושאת הדגל של הודו, הייתה בין דלהי לסן-פרנסיסקו עם מרחק טיסה מרשים של 13,960 ק״מ במטוס בואינג 777-200ER. לא נפתח אף קו חדש כדי לשבור את השיא – אלא פשוט עכשיו ההודים בחרו נתיב טיסה חדש לכיוון מזרח (מעל האוקיינוס הפסיפי) במקום מערב (מעל הקוטב הצפוני). הנתיב החדש ארוך יותר במרחק יבשתי – 15,140 ק״מ – אבל קצר יותר בשתי שעות טיסה תודות לרוחות חזקות בכיוון מזרח. את הדרך חזרה מארה״ב להודו הטיסה תעשה בכיוון מזרח גם כן, ובכך המטוס למעשה ישלים הקפה סביב כדור הארץ. 

ה-23 לאוקטובר 2016

סטטוס גולד של Club Carlson לבעלי מניות בחברה-האם

כן, בחיי. קבוצת המלונות קרלסון-רזידור, שעיקר פעילותה בסקנדינביה, מציעה סטטוס גולד במועדון קלאב-קרלסון לכל מי שמחזיק מעל 200 מניות של החברה. נכון להיום מניית החברה נסחרת תמורת 4.15$ בבורסה בשטוקהולם. כלומר, ברכישת מניות בשווי 830$ תוכלו לקבל את הסטטוס הבינוני של המועדון – שכנראה יהיה בתוקף כל עוד תמשיכו להחזיק במניות. סתם ידיעה למקרה שיש לכם 830$ מיותרים שאתם רוצים להשקיע באיזו חברה שאתם לא מכירים.

ה-20 לאוקטובר 2016

מבצע חורף במלונות קבוצת הילטון בניו-יורק

מבצע חצי-מעניין לשבעה מלונות של קבוצת הילטון בניו-יורק במסגרתו ניתן כרטיס מתנה בשווי 100$, ולפעמים גם קרדיט של 25$ לאובר, בהזמנת שהיות של שני לילות ומעלה בתעריף הייחודי למבצע (״Explore NYC״, שהוא תעריף גמיש!). בארה״ב כרטיס המתנה טוב כמו כסף. יחד עם זאת, מבדיקה מדגמית שלי תעריף המבצע גבוה במעט מהתעריף הגמיש הרגיל וחלק מהמלונות האלו מציעים גם תעריף גמיש מוזל לחברי מועדון HHonors (שיכול להיות נמוך מהתעריף הגמיש הרגיל ב-15% אפילו). שימו לב לתנאי המבצע לפני ההזמנה.

ה-19 לאוקטובר 2016

בעונת הקיץ תגדיל איג׳יאן את מספר הטיסות בקו אתונה-ת״א

החל מסוף מרץ 2017, סוף עונת החורף ותחילת עונת הקיץ, תגדיל חברת התעופה היוונית איג׳יאן איירליינס את תדירות הטיסות בקו אתונה-ת״א מ-11 טיסות בשבוע ל-14 טיסות בשבוע. אלו חדשות טובות בהתחשב במחירים הנמוכים מאוד שלפעמים ניתן למצוא לכרטיסים של החברה (הנה דוגמה: ת״א ללונדון ב-63$).

ה-18 לאוקטובר 2016

בונוס של עד 75% ברכישת מיילים של יונייטד

מועדון MileagePlus במבצע מכירת מיילים עד ה-31 לאוקטובר. במסגרת המבצע מוצע בונוס מדורג: 25% ברכישת 5,000 עד 14,000 מיילים, 50% ברכישת 15,000 עד 29,000 מיילים ו-75% ברכישת 30,000 מיילים ומעלה (עד לתקרה של 85,000 לא כולל הבונוס). תחת הבונוס הגבוה ביותר המחיר יורד ל-21.5$ ל-1,000 מיילים. אני מעריך שמיילים של יונייטד שווים קרוב יותר ל-15$ ל-1,000, לפחות עבור הנוסע הממוצע, אבל רכישת מיילים במסגרת המבצע כן יכולה להשתלם לנוסעים תכופים או למי שיש לו מימוש אטרקטיבי רצוי. 

ה-17 לאוקטובר 2016

אתיהאד איירוויס קיבלה דירוג חמישה כוכבים של SkyTrax

אתמול הודיעה חברת הדירוג סקייטרקס כי אתיהאד איירוויס היא רשמית חברת התעופה התשיעית הזוכה לדירוג היוקרתי של חמישה כוכבים. סקייטרקס נחשבת לסמכות בתעשייה והדירוג שלה מוצג בגאווה ע״י חברות תעופה ברחבי העולם. למעשה, טסתי עם אתיהאד בדיוק אתמול, יום ההכרזה, וכבר אז כללה הכריזה במטוס את העובדה החדשה. האירוניה האמיתית היא שאתיהאד הביעה בעבר התנגדות לדירוג של סקייטרקס וביקשה שלא להשתתף בדירוג. 

ה-15 לאוקטובר 2016

בונוס של 500 נקודות להזמנה באפליקציה של הייאט

אין צורך בהרשמה למבצע. הזמנה שתבוצע באפליקציה של הייאט (שעברה שיפור משמעותי לאחרונה) ותושלם עד ה-30 לנובמבר תזכה בבונוס של 500 נקודות. כל התעריפים המזכים-בנקודות תקפים לטובת המבצע ובכלל זה תעריף AAA, תעריף מוזל לחברי מועדון וכו׳. סה״כ בונוס נחמד למי שממילא תכנן להזמין שהייה קרובה באחד ממלונות הייאט בעולם.

ה-13 לאוקטובר 2016

בריטיש מוסיפה טיסות ושולחת לת״א מטוסי בואינג 787-9

חברת התעופה בריטיש איירוויס עדכנה את לוח הטיסות שלה. החל מסוף עונת החורף, ב-26 למרץ, תחל החברה להפעיל שלוש טיסות יומיות בימים ראשון עד חמישי ושתי טיסות יומיות בימים שישי ושבת. סה״כ יהיו בלו״ז 19 טיסות שבועיות לעומת 14 כיום. את טיסות אחה״צ מת״א ללונדון (BA164) ואת טיסות הבוקר מלונדון לת״א (BA165) ישרתו מטוסי בואינג 787-9 שהם המתקדמים ביותר בצי של בריטיש. במטוסים אלו ארבע מחלקות שירות: ראשונה (First), עסקים (Club World), תיירים-פרימיום (WTP) ותיירים (WT).

ה-11 לאוקטובר 2016

מעל 12,000 מיילים של FlyingBlue מהזמנה אחת באתר PointsHound

אם טרם הכרתם: אתר PointsHound הוא אתר להזמנת חדרים במלונות שמציע מיילים או נקודות במגוון רחב של מועדוני תעופה (המתחרה הגדול של אתר RocketMiles). לפוינטס-האונד יש שותפות קרובה עם מועדון FlyingBlue של ק.ל.מ ואייר פראנס. במבצע הנוכחי האתר מציע בונוס נדיב במיוחד של 12,000 מיילים למצטרפים חדשים בהזמנה של שני לילות ומעלה. את ההזמנה יש לבצע עד ה-15 לאוקטובר אבל השהייה יכולה להיות בתאריך מאוחר יותר. אם אתם מעוניינים לתמוך בבלוג – הירשמו לאתר בקישור הזה, מה שגם יבטיח לכם בונוס נוסף של 500 מיילים אחרי ההזמנה הראשונה. שימו לב שלפי דף הנחיתה המבצע מיועד ללקוחות עסקיים אבל לקוחות פרטיים שניצלו את המבצע דיווחו על הצלחה ללא בעיה.

ה-10 לאוקטובר 2016

קטאר איירוויס בהזמנת ענק מבואינג

מוקדם יותר החודש הודיעה חברת התעופה על חתימת עסקת ענק עם בואינג לרכישה של ארבעים מטוסים חדשים מהיצרנית – שלושים מטוסי 787-9 ועשרה מטוסי 77W – בשווי כולל של קרוב ל-12 מליארד דולר (במחיר מחירון, בפועל הרבה פחות). כמו כן, חתמה החברה על מזכר הבנות (LOI) לרכישה של שישים מטוסים צרי-גוף מדגם 737MAX החדש בעסקה בשויי כולל של קרוב ל-7 מליארד דולר (שוב במחיר מחירון בלבד). סה״כ לקטאר איירוויס יש כיום הזמנות עומדות ללא פחות ממאה ועשרה מטוסים רחבי-גוף מתוצרת בואינג שיסופקו לה בשנים הבאות. בשנתיים האחרונות היו סכסוכים רבים בין החברה לבין היצרנית המתחרה איירבאס בנוגע לאספקת מטוסים. 

ה-9 לאוקטובר 2016

עד 40% הנחה למלונות אקור וארוחת בוקר חינם

קבוצת המלונות אקור, שכוללת רשתות מוכרות כמו סופיטל, נובוטל ומרקיור, יוצאת בעוד ׳מבצע עולמי׳ לזמן מוגבל (עד ה-21 לאוקטובר). במסגרת המבצע תינתן הנחה של עד 40% בכמעט כל מלונות הקבוצה בעולם ובנוסף ארוחת בוקר חינם – וזה לשהיות בין ה-1 לדצמבר ועד ה-30 לאפריל. כלומר, חמשת חודשי החורף של חצי הכדור הצפוני אבל שיא העונה ביעדים רבים בחצי הכדור הדרומי. שימו לב שתעריפים מוזלים במסגרת מבצעים כאלו הם כמעט תמיד קשיחים ולכן נצלו אותם רק אם יש לכם רמת וודאות גבוהה לגבי הנסיעה שלכם (תשלום מראש וללא אפשרות שינוי או ביטול).

ה-8 לאוקטובר 2016

טריפל נקודות במועדון HHonors להזמנות באמצעות האפליקציה

בסוף אוגוסט יצאה הילטון במבצע לשליש האחרון של 2016 במסגרתו ניתן כפל נקודות לכל השהיות בכל המלונות (ראו למטה, ה-31 לאוגוסט). כעת הילטון משפרת את ההצעה ומבטיחה טריפל נקודות לכל הזמנה שתבוצע באמצעות האפליקציה הסלולרית שלה. סה״כ אני מוצא את האפליקציה של הילטון נוחה מאוד ויש לה גם מאפיינים ייחודיים שאי אפשר למצוא באפליקציות מתחרות. 

ה-6 לאוקטובר 2016

בונוס של עד 100% ברכישת נקודות של הילטון

עד ה-21 לאוקטובר מציע מועדון HHonors בונוסים לרכישת נקודות. ברכישה של 10,000 עד 19,000 נקודות יינתן בונוס של 80% וברכישה של 20,000 עד 80,000 נקודות יינתן בונוס של 100%. הילטון מוכרת בשיגרה נקודות במחיר של 10$ ל-1,000 כך שבמסגרת המבצע המחיר יורד עד 5$ ל-1,000. אני מעריך את שווי השוק של הנקודות האלו קרוב יותר ל-3.5$ ל-1,0000 כך שרכישת נקודות אינה כדאית באופן ספקולטיבי לגמרי אלא רק במידה ויש לך מימוש צפוי.

ה-5 לאוקטובר 2016

בונוס של 40% ברכישת נקודות של הייאט

מועדון גולד פספורט (GP) מוכר נקודות באופן שיגרתי במחיר של 24$ ל-1,000 נקודות. במחיר כזה כמובן שהרכישה אינה כדאית אלא אם יש לה צורך מיוחד. לאחר בונוס של 40% המחיר הממוצע יורד ל-17.1$ ל-1,000 נקודות. אני מעריך נקודות של הייאט לפי שווי כללי של קרוב ל-15$ ל-1,000 נקודות, כך שלא מדובר במחיר ריצפה בשום אופן, אבל אם יש לכם מימוש מסוים בראש זה יכול להשתלם בגדול. על מנת להנות מהבונוס יש לרכוש 10,000 נקודות ומעלה, וברכישה של פחות נקודות יינתן בונוס של 30% בלבד. המבצע בתוקף עד ה-25 לאוקטובר.

ה-4 לאוקטובר 2016

נראה שטייסי אלעל ממשיכים לעשות טרור לחברה

טיסת אלעל לניו-יורק שהייתה אמורה להמריא במוצ״שׁ האחרון, ערב לפני ערב החג, נדחתה בקרוב לחצי יממה ככל הנראה כי הטייס ׳היה חולה׳ (הטריק הידוע של וועד טייסי אלעל). הנוסעים קיבלו הודעה ביום שישי שהטיסה תמריא ביום ראשון ב-6 בבוקר, במקום בחצות של מוצ״ש, אך בשדה נודע להם על איחור נוסף של כמה שעות והטיסה המריאה בסופו של דבר סביב השעה 10 בבוקר. ע״פ גלובס: ״שומרי מסורת שהיו אמורים לטוס ולחגוג את החג בארה"ב לא עלו על הטיסה, משום שבחישוב הזמן לא היו מספיקים להגיע לבתי הכנסת או לארוחת החג במועד״. בנוסף לכל הטיסה הופעלה בחכירה רטובה תוך שימוש במטוס וצוות פורטוגליים. נראה שטייסי אלעל נחושים להמשיך במדיניות הטרור שלהם מול ההנהלה על חשבון כל נוסעי החברה.

ה-29 לספטמבר 2016

לופטהנזה רוכשת בעלות מלאה על בריסל איירליינס

לופטהנזה, קבוצת חברות התעופה הגרמנית, החזיקה עד כה ב-45% ממניותיה של חברת בריסל איירליינס. כעת הודיעה הקבוצה כי תרכוש את יתר 55% המניות. עדיין לא ברור מה מתכוונת הקבוצה לעשות עם החברה אבל ככל הנראה הפעילות של בריסל איירליינס תתמזג ברובה לתוך חטיבת הלואוקוסט של הקבוצה – Eurowings – וחלק מהטיסות הבינ״ל יעברו לחברת לופטהנזה במתכונת זו או אחרת. בכל מקרה המותג בריסל איירליינס לא ייעלם בשנתיים הקרובות

ה-28 לספטמבר 2016

היום לפני 68 שנים: טיסת אלעל הראשונה

למדינת ישראל הצעירה לא הייתה חברת תעופה, אז כדי להטיס את הנשיא החדש הבייתה נולד מטוס הנוסעים הראשון ע״י הסבת מטוס של חיל האוויר (תרגום חופשי, מתוך הידיעה באתר של עיתון הארץ).

ה-19 לספטמבר 2016

מבצע חדש לטיסות אלעל בחודשי החורף

במסגרת המבצע משווקים 39 יעדים במחירים נמוכים מהרגיל. בעיניי רק קומץ מן היעדים, אלו הזולים ביותר, הם האטרקטיביים באמת. בין היעדים שבמבצע: אתונה (החל מ-169$), סופיה (החל מ-189$), ז׳נבה (החל מ-229$), מינכן (החל מ-229$), ניס (החל מ-259$) וטביליסי (החל מ-269$). המבצע תקף ליציאות בין תחילת נובמבר לסוף מרץ במחלקות כרטוס U ו-W. 

ה-13 לספטמבר 2016

הירשמו למבצע החדש של מועדון SPG

לשהיות מהיום ועד ה-18 לדצמבר. הרשמה נדרשת עד ה-30 לנובמבר. במסגרת המבצע תוכלו לצבור פי שתיים נקודות על שהיות של שני לילות ומעלה באמצע השבוע ופי שלוש נקודות על שהיות של שני לילות ומעלה בסוף שבוע. שהייה מוגדרת כסופ״ש אם היא כוללת לפחות לילה בימים שישי או שבת (ימים חמישי או שישי למלונות באזור המזרח התיכון בלבד). בשקלול ערך הנקודות המשמעות היא החזר נוסף של 5% עד 10% מעבר להחזר הבסיס (~ 5%) כך שמדובר במבצע חלש למדי. אבל אם אתם מתכננים לשהות במלונות של קבוצת סטארווד במהלך התקופה הזו – כמובן שכדאי להירשם בהקדם. 

ה-7 לספטמבר 2016

שוב, נתוני פעילות שליליים במיוחד לאלעל

אתר FlightStats, הנחשב למוביל בתחומו, פרסם כבכל חודש נתוני פעילות של מגוון חברות תעופה בינוניות וגדולות. ברשימה של חודש אוגוסט דורגו 39 חברות תעופה. אלעל הגיעה למקום האחרון, כמו בכל דירוג קודם, עם סטטיסטיקה חריגה ברמה מבהילה לפיה 63.2% מטיסות החברה איחרו בנחיתה בלמעלה מ-15 דקות (מה שנחשב איחור ע״פ אתר FlightStats) והאיחור הממוצע הגיע ל-45 דקות. סה״כ נדגמו מעל 3,000 טיסות אלעל בחודש שעבר. לצורך השוואה לחברה שהגיעה למקום ה-38, צ׳יינה איסטרן, היו איחורים ׳רק׳ ב-39.2% מהטיסות. בקצה השני של הקשת פחות מ-9% מטיסות ק.ל.מ איחרו בנחיתה – והיא תפסה את המקום הראשון. 

ה-4 לספטמבר 2016

בונוס של עד 130% ברכישת מיילים של LifeMiles

מבצע מכירת מיילים נוסף במועדון של אוויאנקה. עד ה-10 לספטמבר בלבד ניתן בונוס נדיב ברכישת החל מ-2,000 מיילים בלבד. אלו מדרגות הבונוס: 105% ברכישה עד 50,000 מיילים, 120% ברכישת 51,000 עד 100,000 מיילים ו-130% ברכישת 101,000 עד למקסימום המותר של 150,000 מיילים. תחת הבונוס המקסימלי המחיר הוא 14.35$ לכל 1,000 מיילים. סה״כ זו הצעה אטרקטיבית מאוד אבל הייתי בכל זאת נמנע מרכישת מיילים באופן ספקולטיבי לגמרי.

ה-31 לאוגוסט 2016

הירשמו למבצע החדש של מועדון Gold Passport

באיחור אופנתי, שבועות אחרי כל המתחרים, המועדון של הייאט הודיע על המבצע התקופתי החדש שלו לחודשי הסתיו. המבצע מתחיל היום ויימשך עד ה-30 לנובמבר. במסגרת המבצע תוכלו לקבל בונוס נקודות לאחר כל חמישה לילות ועד למקסימום של 75,000 נקודות לאחר עשרים וחמישה לילות. מדובר במבצע אטרקטיבי מאוד לנוסעים תכופים שיכולים לרשום לילות רבים בשלושה חודשים – ופחות אטרקטיבי לנוסעים מזדמנים שלא יירשמו אפילו עשרה לילות. 

ה-31 לאוגוסט 2016

הירשמו למבצע החדש של מועדון HHonors

החל מה-1 לספטמבר ועד ה-31 לדצמבר המועדון של הילטון מציע כפל נקודות על שהיות בכל המלונות של הקבוצה בעולם. המבצע הזה הוא למעשה הארכה של מבצע הקיץ של המועדון, אך יש להירשם מחדש. חברי מועדון צוברים עשר נקודות בסיס לכל דולר בחיוב החדר (לפני מסים) ובמסגרת המבצע ייקבלו בונוס של עשר נקודות נוספות לכל דולר. נקודות הבונוס אינן נספרות לטובת סטטוס כי אינן נקודות בסיס.

ה-30 לאוגוסט 2016

סקוט קירבי עבר באופן מיידי מאמריקן ליונייטד

סקוט קירבי הוא אחד המנהלים הידועים ביותר בשוק התעופה האמריקני. כלכלן בהכשרתו שעשה את כל הקריירה שלו בין חברות תעופה שונות ומכיר היטב את התעשייה. הוא היה אחד הבכירים בחברת US Airways ולאחר מיזוגה עם אמריקן הפך לנשיא החברה החדשה ושירת תחת המנכ״ל דאג פארקר שהגיע יחד איתו מחברת US Airways. השבוע הודיעה אמריקן שקירבי עזב באופן מיידי את תפקידו ובמקומו מונה רוברט איסום שהיה סמנכ״ל התפעול (COO). דקות אח״כ הודיעה יונייטד שקירבי מונה לנשיא החברה, תפקיד שלא היה קיים עד כה ביונייטד, והוא ישרת תחת המנכ״ל המכהן אוסקר מונוז.

ה-29 לאוגוסט 2016

הירשמו למבצע החדש של מועדון Marriott Rewards

המועדון של קבוצת מאריוט יצא זה עתה בעוד גירסה של מבצע MegaBonus. המבצע החדש דורש הרשמה (עד ה-15 לדצמבר) ותקף לשהיות בין ה-15 לספטמבר ועד ה-15 לינואר. בעת ההרשמה ניתן לבחור בין שני מסלולים: בונוס של 5,000 נקודות לאחר שתי שהיות או בונוס של 10,000 נקודות לאחר כל עשר שהיות. הנה התנאים המלאים

ה-20 לאוגוסט 2016

הירשמו למבצע החדש של מועדון IHG Rewards

זהו עוד מבצע-ממוקד בו כל חבר מועדון מקבל הצעה ׳שהותאמה עבורו׳. המבצע לשהיות עד ה-15 לדצמבר ומציע מינימום של 40,000 סה״כ למי שישלים את כל המשימות. בהחלט כדאי להירשם ולבדוק את ההצעה האישית שלכם – ואם היא אטרקטיבית כדאי גם לעשות מאמץ כדי להשלים אותה. זיכרו שלילות-בונוס במועדון זה מתחילים מ-10,000 נקודות בלבד בשיגרה ומ-5,000 נקודות בלבד במסגרת המבצע התכופתי PointBreaks.

ה-29 ליוני 2016

דו״ח מאי 2016 של FlightStats: כ-57% מטיסות אלעל מאחרות

חברת FlightStats מבצעת מעקב מדויק אחר טיסות נוסעים ברחבי העולם מאז 2004. החברה מנתחת את המידע, מפרסמת נתונים מסוימים באופן פומבי באתר שלה ומוכרת נתונים אחרים לצרכים מסחריים. בדירוג האחרון שפורסם דורגו 42 חברות תעופה – רובן חברות מובילות מרחבי העולם וחלקן חברות קטנות יותר כמו איג׳יפט-אייר, פקיסטן איירלייס ואתיופיאן איירליינס. גם אלעל דורגה והגיעה למקום האחרון בהפרש ניכר. כ-57% מטיסות אלעל לא נוחתות בזמן (15 דקות גרייס) והאיחור הממוצע הוא 41 דקות.

ה-27 ליוני 2016

מלון וולדורף-אסטוריה בניו-יורק ייסגר לשיפוצים וייקטן משמעותית

חברת אנבאנג הסינית רכשה את המלון האייקוני בשנה שעברה תמורת סכום של 1.95 מליארד דולר – הסכום הגבוה ביותר ששולם אי פעם עבור מלון בארה״ב. התוצאה הישירה הייתה שממשלת ארה״ב הפסיקה לשכן במלון את הדיפלומטים שלה, בכירי הממשל שלה ובכירי המערכת הצבאית שלה. אין ספק שהמלון עבר את שיא תהילתו. עתה הודיעה בעלת הנכס שבשנה הבאה יחל שיפוץ בהיקף של 2 מליארד דולר שיימשך שלוש שנים ובמסגרתו יהפכו רוב החדרים במלון לדירות מגורים. המלון כולל כיום קצת מעל 1400 חדרים ולאחר השיפוץ המקיף הוא צפוי לכלול 300 עד 500 חדרים בלבד.

ה-23 ליוני 2016

טייסי אלעל ממשיכים לשבש את לו״ז הטיסות של החברה

בעקבות סכסוך מתמשך בין הנהלת החברה לוועד הטייסים מתקיימות לעיתים תכופות ׳שביתות איטלקיות׳ לא רשמיות שבמהלכן מכריזים עשרות טייסים במקביל שהם חולים ומחייבים את החברה למשוך טייסים מכוננות ולשלם להם שעות נוספות. התרגיל הזה מוכר כבר שנים והוא הסיבה העיקרית שאלעל מבצעת כ״כ הרבה חכירות רטובות בחודשים האחרונים. השבוע הטייסים עשו צעד אחד נוסף וגרמו לביטולה של אחת הטיסות ללונדון – יעד ראשי של החברה. 

ה-20 ליוני 2016

מכה ל-Airbnb בניו-יורק: איסור על השכרת דירות שלמות

מדינת ניו-יורק אישרה החודש חוק חדש לפיו אסור להשכיר דירות שלמות במדינה לתקופה של פחות מ-30 ימים. זו כמובן פגיעה קשה לחברת Airbnb שתופסת תאוצה בעולם. ראוי לציין שעדיין מותר להשכיר חדרים בדירות – להבנתי בתנאי שלפחות אחד הדיירים לא מתחלף. הקנסות לעוברים על החוק מגיעים עד 7,500$. בנוסף, אסרה המדינה על פרסום של דירות שלמות להשכרה.

ה-18 ליוני 2016

בונוס של עד 25,000 מיילים בטיסות אלאיטליה

מועדון התעופה MilleMiglia (אלאיטליה) מציע בונוס נדיב לטסים הקיץ עם אלאיטליה ליעדים רחוקים – לכרטיסים שיירכשו עד ה-15 ליולי ולטיסות עד ה-30 לספטמבר. מה שמעניין במבצע הנוכחי שנראה כי כל מחלקות הכרטוס תקפות ומכאן שגם הכרטיסים המוזלים ביותר יזכו בבונוס המלא. שימו לב לתנאי המבצע באתר החברה.

ה-16 ליוני 2016

אווה-אייר (Eva Air) מקבלת דירוג חמישה כוכבים מ-SkyTrax

חברת התעופה הטיוואנית, שנחשבת לאחת החברות הטובות באסיה, זוכה סוף כל סוף להכרה הגבוהה ביותר ומקבלת דירוג חמישה כוכבים מחברת הדירוג המובילה בתעשייה SkyTrax. אווה-אייר הופכת בכך לחברת התעופה השמינית בלבד שמחזיקה בדירוג היוקרתי יחד עם החברות אול-ניפון איירוויס, אסיאנה איירליינס, קתאי פסיפיק, גארודה אינדונזיה, היינאן איירליינס, קטאר איירוויס וסינגפור איירליינס. ראוי לציין שאין חברות תעופה אירופיות או אמריקניות ברשימה הקצרה הנ״ל.

ה-14 ליוני 2016

בונוס של 75% ברכישת נקודות של קלאב קרלסון

מועדון המלונות קלאב קרלסון מוכר נקודות באופן קבוע במחיר של 7$ ל-1,000. במסגרת המבצע הנוכחי – לשלושה ימים בלבד – ניתן בונוס נדיב של 75% לכל כמות נקודות ברכישה עד למקסימום שנתי של 40,000 נקודות לכל חבר מועדון. כלומר, המחיר במסגרת המבצע הוא 4$ ל-1,000 נקודות. סה״כ מדובר בעסקה לא רעה. לילות-בונוס במועדון מתחילים מ-9,000 נקודות בלבד (36$).

ה-18 למאי 2016

הירשמו למבצע הקיץ של מועדון SPG

הרשמה נדרשת עד ה-17 ליולי והמבצע תקף לשהיות עד ה-31 ליולי. במסגרת המבצע חברי המועדון צוברים פי שלוש נקודות בסיס משהיות במלונות רשת שרתון, פי שתיים נקודות בסיס לשהיות בשאר רשתות הקבוצה ובונוס נוסף של 1,000 נקודות לשהיות שכוללות ערב שישי או שבת.

ה-18 למאי 2016

אלעל פותחת טרקלין ׳המלך דוד׳ חדש בטרמינל 4 בהית׳רו

אלעל עברה מטרמינל 1 לטרמינל 4 בהית׳רו (LHR) באפריל 2015. מאז נוסעי החברה עשו שימוש בטרקלין העסקים Plaza Premium Lounge. קצת יותר משנה אחרי המעבר אלעל מתכבדת לפתוח טרקלין חדש משלה בטרמינל 4. הנה קצת תמונות מתוך קובץ PDF שעלה לאתר החברה.

ה-11 למאי 2016

עם אייר-פראנס לבוסטון החל מ-470$ בלבד

החברה הצרפתית ׳שוברת את השוק׳ ומציעה כרטיסי הלוך/חזור לבוסטון במחיר מצחיק ליציאות בחודשים ספטמבר עד דצמבר.

ה-8 למאי 2016

סטטוס גולד במועדון HHonors של הילטון בחינם לארבעה חודשים

מבצע שעלה בתחילת החודש, המיועד לכאורה לעובדי חברת Accenture אבל פתוח לכלל חברי המועדון, מאפשר לקבל סטטוס גולד בחינם לארבעה חודשים עם אפשרות נוחה להארכת תוקפו לכמעט שנתיים.

ה-5 למאי 2016

בונוס של עד 125% ברכישת מיילים של מועדון LifeMiles

המחיר הרגיל של המיילים במועדון הוא 33$ ל-1,000. במסגרת המבצע המחיר יורד עד כדי 14.65$ ל-1,000, וזה מחיר אטרקטיבי למדי. כל הפרטים בפוסט.

ה-30 לאפריל 2016

הירשמו למבצע הרבעון השני של מועדון HHonors

במסגרת המבצע, שיימשך עד ה-31 לאוגוסט, תוכלו לצבור כפל נקודות בסיס משהיות בכל מלונות קבוצת הילטון בעולם.

ה-28 לאפריל 2016

הירשמו למבצע הרבעון השני של מועדון גולד פאספורט

במסגרת המבצע, שיימשך עד ה-30 ליוני, כל חבר מועדון יכול לצבור עד 75,000 נקודות בונוס אם ישלים כ-25 לילות. הבונוס הוא מדורג כך שלאחר כל חמישה לילות ניתן בונוס נוסף. אני מעריך נקודות של הייאט בשווי של 15$ ל-1,000 נקודות ומכאן שבמקסום המבצע ניתן לקבל החזר בשווי 45$ לכל לילה.

ה-26 לאפריל 2016

רשימה חדשה במבצע PointBrakes של מועדון IHG Rewards

המבצע האטרקטיבי ביותר בעולם המלונות ממשיך. עשרות מלונות ברחבי העולם מוצעים ב-5,000 נקודות בלבד (~ 30$). בין המלונות ברשימה החדשה: קראון פלאזה אנטוורפ, הולידיי-אין אקספרס ארנהיים, קראון פלאזה יוהנסבורג-רוזבנק וקראון פלאזה סאן-סלבדור.

ה-19 לאפריל 2016

עד 50,000 נקודות בונוס במועדון קלאב קרלסון לשהיות עד ה-31 ליולי

החל מ-5,000 נקודות לאחר שני לילות בתקופת המבצע ועד 50,000 נקודות לאחר 15 לילות בתקופת המבצע עם מדרגות ביניים. לא מדובר ברעידת-אדמה. המבצע מתאים בעיקר למי שתיכנן ממילא להתארח במלונות הקבוצה במהלך הקיץ.

ה-25 לפברואר 2016

בונוס של 100% ברכישת נקודות של IHG Rewards

זיכרו שיש ׳טריק׳ לרכישת נקודות של המועדון ב-6$ ל-1,000 נקודות בלבד. אני ממליץ להימנע מרכישת נקודות בצורה ספקולטיבית לגמרי.

ה-31 לינואר 2016

שינויים בהרגלי המימוש: מועדון IHG Rewards

המועדון הוסיף קטגוריות מימוש חדשות ושינה את קטגוריית המימוש של מלונות רבים בקבוצה. אפקטיבית השינוי גרם לירידת ערך נקודות המועדון.

ה-27 לינואר 2016

מותג מלונות חדש: Tru, מקבוצת הילטון

ה-24 לינואר 2016

טיפ שיחזיר לכם כסף: השתמשו באתרי קאשבק!

ה-8 לינואר 2016

כמה דברים שאולי תרצו לדעת על אובר…

מספר נתונים סטטיסטיים מעניינים על החברה לאחר שעברה אבן דרך משמעותית בהיסטוריה הקצרה שלה.

16 מחשבות על “חדשות ומבצעים

 1. פינגבאק: חמש דרכים לצבור מיילים בלי לטוס – FlyingOut

 2. פינגבאק: כשמבצעים מצליחים לשנות את הבחירה… – FlyingOut

 3. פינגבאק: סיכום חדשות ומבצעים מהשבוע האחרון – FlyingOut

 4. היי ליאור,

  האם יש אפשרות לעשות חיפוש לטיסות עסקים ומעלה באתרי הטיסות הידועים, כאשר היעד הוא "כל יעד" והתאריך הוא "כל תאריך" ? ניסיתי ולא עלה בידיי .

  אשמח לעזרתך.
  רנה

  1. אני לא מכיר מנוע שמציע את האפשרות הזאת.

   הכלי האגרסיבי ביותר, נגיד ככה, הוא אקספלורר של קיאק (קישור למטה). את מזינה נקודת מוצא וחודש רצוי והוא מחפש מחירים למגוון רחב מאוד של יעדים. אבל זה במחלקת התיירים, לא במחלקת העסקים.

   אפשרות טובה אחרת תהיה המטריקס של ITA. אומנם את לא יכולה לחפש ״לכל יעד״ אבל את יכולה להזין מספר גדול של יעדים כאפשרויות עם נקודת מוצא אחת. המנוע יודע לחפש באופן גמיש לאורך חודש שלם, לפי לילות ביעד, אבל בחיפוש כ״כ רחב יהיו הרבה מאוד ׳שגיאות׳. עדיף להריץ קצת יותר חיפושים כשכל אחד מהם יותר ממוקד.

   המנוע של קיאק: http://www.kayak.com/explore/TLV

 5. פינגבאק: מאמר: מערכה חדשה בקרב הפנימי של אלעל – FlyingOut

 6. פינגבאק: הסטטוס הראשון שלי: גולד של קלאב קרלסון – FlyingOut

 7. פינגבאק: מוכנים לסופ״ש הקרוב? – FlyingOut

 8. פינגבאק: חמישה מועדוני תעופה מוכרים מיילים בזול לאורך הסופ״ש. האם כדאי לרכוש? – FlyingOut

 9. פינגבאק: אחד המבצעים הטובים של השנה: 20% הנחה על טיסות אלאיטליה בכל מחלקות השירות! – FlyingOut

 10. פינגבאק: הסטטוס הראשון שלי: גולד של HHonors – FlyingOut

 11. פינגבאק: שלום לכל הקוראים החדשים של הבלוג! – FlyingOut

 12. פינגבאק: ריענון: התעריפים המוזלים של קבוצת הילטון – FlyingOut

 13. פינגבאק: הזדמנות לרכוש בזול נקודות של IHG Rewards – ולמה זה כדאי… – FlyingOut

 14. פינגבאק: משתלם להתארח במלונות הילטון החורף – FlyingOut

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s