כתבתי לא מעט פעמים על הכדאיות של שימוש באתרי קאשבק. אני עצמי משתמש באתר TopCashBack (האתר האמריקני, קיים גם אתר בריטי) ולכן אני ממליץ עליו כאן בבלוג (בהתאם למסורת שלי להמליץ רק על בסיס ניסיון אישי) אבל אתם יכולים להשתמש גם באתרי קאשבק אחרים שמוצאים חן בעיניכם כמו EBates, Mr Rebates, FatWallet ואחרים.

הירשמו עכשיו לאתר TopCashBack בחינם וקבלו בונוס של 10$ לאחר שתצברו החזר מצרפי בסך 25$ ומעלה.

השימוש ב-TCB לא גורם לי לרכוש מוצרים ושירותים שאחרת לא היה רוכש אלא סה״כ מספק לי החזר כספי על רכישות שממילא תכננתי לבצע. בין השאר האתר מציע החזר על רכישות במגוון רחב של אתרי הזמנות מקוונים, רשתות מלונות ואפילו חברות תעופה (בדר״כ רק באתרים האמריקנים שלהן, שימו לב!).

TopCashBack Website Jan15

החזר כספי על רכישת כרטיסי טיסה

שוק כרטיסי הטיסה מאופיין בעמלות נמוכות בהרבה משוק המלונות. במקרים רבים הסוכן המזמין, וזה לא משנה אם מדובר בסוכן פיסי או מקוון, מקבל דולרים בודדים לכל מקטע טיסה שהוא מזמין כך שאפילו כרטיס יקר ליעד רחוק יכול להניב לסוכן עמלה בגובה אחוזים בודדים מעלות הכרטיס. כמובן שהסוכנים הגדולים ביותר זוכים לעמלות גבוהות יותר.

שני אתרים שאני משתמש בהם לרכישת כרטיסי טיסה הם פרייסליין ואקספדיה. אחת הסיבות לכך היא שאתר TCB מציע החזר לרכישות בשניהם – נכון להיום ניתן החזר בסך 5$ לרכישת כל כרטיס טיסה באתר פרייסליין והחזר בסך 2.5$ לרכישת כל כרטיס טיסה באתר האמריקני של אקספדיה. נכון, זה לא החזר מרגש אבל שני האתרים האלו גם ככה מציעים כמעט תמיד בדיוק את אותו המחיר כמו באתר חברת התעופה (במיוחד בטיסות פנימיות בארה״ב) כך שעדיף לקבל כמה דולרים חזרה מאשר כלום.

בעבר השתמשתי מספר פעמים באתר Vayama, אתר הזמנות קטן יחסית, משום ש-TCB הציע החזר יפה בסך 15$ לכל כרטיס טיסה. זה אולי לא דרמטי בכרטיס הלוך/חזור לארה״ב שעולה מעל 1000$ אבל זה בהחלט החזר יפה לכרטיסי טיסה זולים  – לדוגמה כששילמתי בחודש מאי האחרון 56$ על כרטיס בכיוון-אחד ממומביי לדלהי (אז מדובר על החזר של יותר מ-25% מעלות הכרטיס!). כיום מציע TCB ׳רק׳ 10$ החזר על הזמנת כרטיס טיסה דרך Vayama.

אם אתם מעדיפים להזמין ישירות באתרי חברות התעופה ולא לחסוך כמה דולרים – גם זה בסדר גמור. אני מבין שהזמנה ישירה מרגישה נוח יותר, אם כי בשוק התעופה זה לא כ״כ משנה (בניגוד לשוק המלונות).

הכוכב התורן: FlightHub

נכון להיום TCB מציע לא פחות מ-17$ החזר על הזמנת כרטיסי טיסה באתר FlightHub. כן, הבנתם נכון, לא משנה איזה כרטיס טיסה תרכשו ומובטח לכם החזר בסך 17$.

flighthub-on-topcashback-2

רק שימו לב שאתר FlightHub לא בהכרח מציע כרטיסים במחירים הנמוכים ביותר. לכן חובה תמיד להשוות את המחירים המוצעים בו למחירים באתרים המובילים, ובאתר החברה כמובן, כי אין טעם לקבל חזרה 17$ אם שילמתם מחיר מופקע על הכרטיס מלכתחילה.

אבל אם וכאשר יש לכם צורך ברכישת כרטיס טיסה זול יחסית, נגיד בכיוון אחד בתוך מדינה אחת או בתוך אזור אחד, שווה לכם לבדוק את המחיר באתר FlightHub.

אתן לכם דוגמה…

ממש אתמול רכשתי כרטיס בכיוון אחד מניו-יורק לבוסטון בטיסה של אמריקן (איך לא, מה גם שאמריקן מפעילה בקו הקצרצר הזה מטוסי A321T…). האתר של אמריקן הראה מחיר אחיד של 68$ לכל הטיסות באותו תאריך ואני הייתי זקוק לאחת מסוימת. FlightHub הראה מחיר של 49$ לחלק מהטיסות של אמריקן באותו התאריך ו-68$ לשאר הטיסות (כולל זו שרציתי). כלומר, המחיר היה זהה על הסנט למחיר באתר חברת התעופה. באמצעות שימוש באתר ההזמנות חסכתי 17$ בלחיצת כפתור אחת. בדיוק 25% מהעלות תחזור אלי עכשיו בצורת קאשבק שאוכל להעביר לפייפל לדוגמה או לקרדיט באמזון (3% יותר).

flighthub-homepage

הערה חשובה: שימו לב של-FlightHub יש גם אתר אמריקני וגם אתר קנדי ו-TCB מציע החזר אך ורק על רכישות באתר האמריקני. לאחר שאתם עוברים לאתר ההזמנות שימו לב לדגל המופיע בחלק הימני העליון של המסך. אם הדגל קנדי – עליכם לשנות את הדגל לאמריקני כדי לעבור לאתר האמריקני (שבו הכרטיסים מתומחרים ב-USD, בין השאר, בניגוד ל-CAD באתר הקנדי).

לסיכום

אני בעד אתרי קאשבק ואני בעד לקבל החזר כספי על הוצאות שאני ממילא מתכנן להוציא. לא אזמין כרטיס יקר יותר, או שונה ממה שתכננתי, רק כדי לקבל כמה דולרים בחזרה… לא צריך להגזים… אבל אני מוכן להקדיש שתי דקות נוספות של השוואת מחיר כדי לקבל החזר של 17$ במקום החזר של 5$.

אני שוב ממליץ לכם להירשם לאתר TopCashBack ולהתרגל להשתמש בו להזמנת כרטיס טיסה, להזמנת חדרים במלונות, להזמנות באמזון וכיוצ״ב. לפעמים תקבלו 3% בחזרה, לפעמים 13% בחזרה. ולמה לא בעצם? סה״כ כמה קליקים נוספים בדרך לרכישה – והרכישה מתבצעת באתרי החברות כך שאין חשש כלשהו!

11 תגובות

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    ביצעתי את ההזמנה לפי ההוראות שלך, טס לפריז ב53$, כל הכבוד ותודה על הפוסט המפורט.

    הגב

השאר תגובה